جراحی اسلیو معده در ساری

فهرست مطالب

در این مقاله تصمیم داریم به صورت کامل و مفصل موضوع جراحی اسلیو معده در ساری را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

همان طور که اطلاع دارید، امروزه مردم بسیاری از معضلات مربوط به اضافه وزن و یا چاقی های شدید و مفرط رنج می برند. دنیای امروز، به یک دنیای ماشینی تبدیل شده است.

مقدمه

جراحی اسلیو معده در ساری
جراحی اسلیو معده در ساری

در این دنیای امروزی، میزان تحرک انسان ها بسیار کم شده است. مردم حتی برای کوچک ترین کارهای روزانه ی خویش نیز از انواع وسائط نقلیه استفاده می کنند. برای اکثر کارها و تجهیزات موجود، ریموت کنترل تعبیه نموده و از آن استفاده می کنند.

تحرک و انجام فعالیت های ورزشی در بین مردم بسیار کم شده است

تحرک و انجام فعالیت های ورزشی در بین مردم بسیار کم شده است. از طرفی نوع و سبک تغذیه افراد مختلف نیز به شدت تغییر نموده و به سوی مصرف انواع غذاهای مضر و فست فودها رفته است. این موارد و عللی دیگر دست به دست هم داده اند تا افراد دچار اضافه وزن هایی شدید و چاقی هایی مفرط شوند.

ما در این مقاله در عین حالی که به مسائل مربوط به چاقی، شیوه های درمانی، عمل های جراحی چاقی و به ویژه جراحی اسلیو معده در ساری خواهیم پرداخت، توأم با آن ها برخی از بیمارستان های مهم و شناخته شده در شهر ساری را معرفی خواهیم نمود که در برخی از این بیمارستان ها امکانات مناسبی نیز برای جراحی اسلیو معده در ساری فراهم شده است.

بنابراین مطالب خود را در دو بخش مهم خلاصه خواهیم نمود. بخش ابتدایی در خصوص چاقی و موضوعات مربوط به آن و به خصوص جراحی اسلیو معده خواهد بود. در بخش دوم نیز وارد بحث مهم تر جراحی اسلیو معده در ساری و معرفی بیمارستان این شهر زیبا خواهیم شد.

چهت تشریح و تفهیم بهتر موضوع جراحی اسلیو معده در ساری برای شما خوانندگان گرامی، به طرح و پاسخ برخی از تیترها و سوالات خواهیم پرداخت که به شرح ذیل می باشند:

جراحی اسلیو معده در ساری چگونه انجام می شود؟

اسلیو معده روشی جراحی برای کاهش وزن است.  در عمل اسلیو معده حدود 80 درصد معده برداشته می شود و معده شکلی لوله مانند پیدا می کند که شبیه به یک موز است.

دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین دکتر برای عمل اسلیو معده در نظر گرفته شده‌ است و با توانایی‌ های منحصر به ‌فردی که دارد می‌ تواند این عمل را به نحو احسنت انجام دهد.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • آیا با مهم ترین علل چاقی آشنایی دارید؟
 • آیا با شیوه های درمان و رفع مشکلات چاقی و اضافه وزن آشنایی دارید؟
 • آیا موضوع اضافه وزن و چاقی می تواند برای زندگی افراد مختلف دارای معایب و مضراتی باشد؟
 • آیا می دانید در جراحی های مربوط به کاهش وزن چه اتفاقات مهمی در بدن می افتد؟
 • آیا شما در خصوص جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
 • آیا در خصوص مهم ترین مزیت ها و فواید جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
 • آیا می دانید چه افرادی با چه ویژگی هایی برای عمل جراحی اسلیو معده مناسب می باشند؟
 • آیا فقط مقدار بی ام آی دارای اهمیت بوده و عدد 35 کافی می باشد؟
 • آیا در خصوص مهم ترین اقدامات پیش از انجام عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
 • آیا در خصوص هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده در ساری و دیگر نقاط کشور اطلاعاتی دارید؟
 • آیا بیمه های تامین اجتماعی، خدمات درمانی و انواع بیمه های تکمیلی هزینه های عمل جراحی اسلیو معده را مورد پذیرش قرار می دهند؟
 • آیا در خصوص پزشک ها، مراکز درمانی و بیمارستان های شهر ساری اطلاعاتی دارید؟
 • متخصصین جراحی معده و دستگاه گوارش

آیا با مهم ترین علل چاقی آشنایی دارید؟

در بخش های آغازین مقاله ی عمل جراحی اسلیو معده در ساری شما را با مهم ترین علت های مربوط به چاقی و اضافه وزن آشنا خواهیم نمود و در این زمینه توضیحاتی را برای شما ارائه خواهیم نمود. لطفا با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل اسلیو معده و کبد چرب دیدن کنید.

عدم تحرک

همان گونه که در موارد آغازین مقاله اشاره نمودیم، افراد به دلایل مختلفی دچار چاقی و اضافه وزن می شوند. یکی از مهم ترین این علت ها موضوع کم تحرکی و عدم پرداخت مناسب به فعالیت های ورزشی می باشد. امروزه درصد زیادی از مردم دچار تحرک و فعالیت پایین می باشند.

این معضل تقریبا در بین همه رده های سنی نیز وجود دارد. به شکلی که کودکان، نوجوانان، افراد بزرگسال و حتی افراد مسن را نیز شامل می شود. این مشکل ویژه خانم ها یا آقایان نیست و در همه جنسیت ها به وفور دیده می شود.

مردم برای کارهای بسیار جزئی و در فاصله های خیلی کم و کوتاه نیز از ماشین خود استفاده نموده و تجهیزات مورد استفاده ی خویش را به کنترل و ریموت های از راه دور مجهز کرده اند.

عدم تحرک
عدم تحرک

تغذیه نامناسب

یکی دیگر از موضوعات موثر بر افزایش وزن و چاقی های مفرط در بین افراد مختلف جامعه، استفاده از غذاهایی پر ضرر و بعضا فست فودها می باشد.

در کنار این علت ها، موضوع پرخوری را نیز می توان بیان نمود که برخی از افراد به زیاده خواری عادت کرده اند و به تدریج سایز معده ی ایشان نیز بزرگ و بزرگ تر شده و در هر مرحله از تغذیه ی خویش، مجبور هستند تا مقادیر زیادی از خوردنی ها را میل نمایند. در غیر این صورت احساس سیری نخواهند کرد.

البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشیم که برخی از افراد به لحاظ ژنتیکی دارای استعدادهای خوبی برای افزایش وزن و چاق شدن می باشند. این ها به گفته خودشان، با خوردن آب هم وزن گرفته و چاق می شوند.

این یک مشکل ارثی و ژنتیکی می باشد که البته در تعداد کمی از افراد جامعه وجود دارد و علل بیان شده در مطلب های فوق در امر افزایش وزن و چاقی های مفرط بیشتر از موضوع ژنتیک تاثیرگذار می باشند. منظور ما همان علت های کم تحرکی و همچنین تغذیه و رژیم های نامناسب می باشد.

تغذیه نامناسب
تغذیه نامناسب

آیا با شیوه های درمان و رفع مشکلات چاقی و اضافه وزن آشنایی دارید؟

در ادامه ی مقاله ی عمل جراحی اسلیو معده در ساری شما را با مهم ترین شیوه های درمان و رفع مشکلات چاقی و اضافه وزن آشنا خواهیم نمود و در این خصوص توضیحاتی را برای شما ارائه خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

آیا با شیوه های درمان و رفع مشکلات چاقی و اضافه وزن آشنایی دارید؟
آیا با شیوه های درمان و رفع مشکلات چاقی و اضافه وزن آشنایی دارید؟

ورزش و تحرک

هر یک از افراد جامعه که به مشکل چاقی و اضافه وزن دچار هستند، راه هایی را نیز برای برون رفت از این معضل مورد امتحان و انتخاب خود قرار می دهند. تعداد زیادی از افراد معمولا برای دوره های زمانی متفاوتی ورزش و افزایش فعالیت های ورزشی را مورد انتخاب خود قرار می دهند که البته تعداد زیادی از ایشان نیز در بین راه و با پیش آمدن شرایط نسبتا مشکل در امر ادامه ورزش، جا زده و میدان را خالی می کنند.

چون برخی از ایشان حوصله انجام فعالیت های ورزشی و آن هم برای مدت های مدید را ندارند. در واقع این افراد به دنبال راه حل هایی می باشند که زودتر و سریع تر پاسخ دهند. همه ما نیز می دانیم که ورزش کردن تا حدودی سخت بوده و تداوم آن نیز حوصله ی نسبتا بالایی را می طلبد.

ورزش و تحرک
ورزش و تحرک

استفاده از انواع رژیم های غذایی

برخی نیز بنا بر سلیقه و نظر خویش دست به برنامه ریزی های غذایی برای خود می زنند. بعضی از افراد حتی بدون مشورت با پزشکان متخصص در حوزه ی تغذیه، رژیم هایی خاص را برای خویش در نظر می گیرند و گاهی خود را از مصرف برخی از گروه های غذایی محروم می کنند.

البته بعضی نیز در این راه از نظرات پزشکان متخصص پیروی می کنند و طبق نظری که پزشک متخصص می دهد، یک برنامه و رژیم غذایی را ادامه می دهند. متاسفانه پیگیری و استمرار این رژیم های غذایی نیز به زمان و حوصله ی نسبتا زیادی نیاز دارد که اکثر افراد نیز این زمان و حوصله را ندارند.

استفاده از انواع رژیم های غذایی
استفاده از انواع رژیم های غذایی

شیوه های عمل جراحی برای رفع مشکلات چاقی

در نهایت برخی از افراد نیز در حالی که از ادامه ی برنامه های ورزشی و یا اجرای رژیم های متنوع غذایی نا امید می شوند، راه دیگری که همان اقدام به انواع عمل های لاغری می باشد را مورد گزینش خود قرار می دهند.

این افراد به خوبی می دانند که شیوه های لاغری که بر عمل های جراحی مبتنی می باشند، خیلی زودتر و سریع تر از شیوه های تغذیه و یا فعالیت های ورزشی جواب داده و نیازی نیست که زمان زیادی را برای رسیدن به شرایط وزنی ایده آل صبر نمایند.

شیوه های عمل جراحی برای رفع مشکلات چاقی
شیوه های عمل جراحی برای رفع مشکلات چاقی

در واقع این ها شیوه ها و روش هایی زود بازده می باشند که این شیوه ها به زمان و یا حوصله ی زیادی نیاز ندارند. از مهم ترین شیوه های عمل جراحی برای رفع مشکلات چاقی و اضافه وزن های شدید می توانیم موارد ذیل را نام ببریم:

یکی از پر طرفدار ترین جراحی ها، جراحی اسلیو معده می باشد

در بین جراحی های لاغری فوق، یکی از پر طرفدار ترین جراحی ها، جراحی اسلیو معده می باشد که ما نیز در مقاله ی امروز با موضوع جراحی اسلیو معده در ساری تصمیم داریم آن را برای شما تشریح نماییم. در این جا هر روش را به خلاصه بیان می کنیم که در جراحی اسلیو معده سایز معده فرد بسیار کوچک تر از حد عادی آن می شود.

در واقع حجم عمده ای از معده فرد حذف می شود و معده ی ایشان شبیه یک موز می گردد. در روش حلقه گذاری نیز معده ی فرد، توسط یک حلقه بسته شده و سایز بخش قابل استفاده از معده کوچک تر از اندازه عادی و قبلی آن می شود. در متد بالن گذاری نیز عمده ی فضای معده را با یک بالن پر می کنند.

یکی از پر طرفدار ترین جراحی ها، جراحی اسلیو معده می باشد
یکی از پر طرفدار ترین جراحی ها، جراحی اسلیو معده می باشد

حجم معده کوچک می شود

به طور کلی در اغلب شیوه های فوق که عنوان آن را ذکر نمودیم، حجم جدید معده ی فرد کوچک تر شده و بنابراین فرد با کمی خوردن و یا آشامیدن خیلی زودتر از حالت های سابق، احساس سیری می کند و دیگر قادر نیست به خوردن ادامه دهد. در حالی که در زمان های قبل از جراحی های لاغری، فرد به این راحتی ها سیر نمی شد و چه بسا با زیاد شدن سایز معده، هر بار میزان خوردن ایشان نیز بیشتر و بیشتر می شد.

خلاصه این که در اکثر شیوه های مربوط به جراحی لاغری، فرد خیلی زود سیر شده و بنابراین میزان مواد مصرفی ایشان کاهش یافته و مقدار کالری دریافتی توسط بدن کم تر و کم تر شده و بعد از مدتی نسبتا کوتاه کاهش وزن چشمگیری در فرد اتفاق می افتد. هر چه زمان بیشتر طی می شود، این شیوه های جراحی نیز تاثیرات خود را بیشتر نشان می دهند، به صورتی که بعد از چند مدت فرد به وزنی بسیار مناسب و ایده آل خواهد رسید.

حجم معده کوچک می شود
حجم معده کوچک می شود

آیا موضوع اضافه وزن و چاقی می تواند برای زندگی افراد مختلف دارای معایب و مضراتی باشد؟

در این قسمت از مقاله ی عمل جراحی اسلیو معده در ساری شما را با افرادی که دارای شرایط مناسبی برای عمل جراحی اسلیو می باشند، آشنا خواهیم نمود و در این مورد نیز توضیحاتی را برای شما بیان خواهیم کرد. لطفا ما را تا انتهای مطلب همراهی نمایید.

مناسب تر این بود که این موضوع را در بخش های ابتدایی مقاله ی جراحی اسلیو معده در ساری ذکر کنیم. اما در این بخش می خواهیم مهم ترین آثار سوء و معایب حاصل شده از چاقی و اضافه وزن را برای شما بیان نماییم.

آیا موضوع اضافه وزن و چاقی می تواند برای زندگی افراد مختلف دارای معایب و مضراتی باشد؟
آیا موضوع اضافه وزن و چاقی می تواند برای زندگی افراد مختلف دارای معایب و مضراتی باشد؟

از مهم ترین این عیب ها می توانیم موارد ذیل را مورد اشاره قرار دهیم:

 • کاهش قابل توجه میزان اعتماد به نفس در فردی که دچار چاقی و انواع اضافه وزن می باشد.
 • به وجود آمدن برخی از بیماری ها مانند بیماری های فشار خون، نارسایی های مربوط به کبد و کلیه، بیماری دیابت و …
 • عدم امکان برای پوشیدن هر نوع لباس دلخواه برای افراد چاق و دارای اضافه وزن های شدید
 • ایشان به لحاظ روحی و روانی نیز در معرض برخی از مشکلات و محدودیت ها قرار می گیرند.
 • حتی ممکن است توسط دیگر افراد مورد تمسخر و یا آزار و اذیت قرار گرفته و به این صورت شاهد کاهش بیشتری در میزان اعتماد به نفس ایشان خواهیم بود.
 • عدم تمایل برای حضور در اجتماع و یا جمع های دوستانه و فامیلی

اگر شما نیز دارای مشکلاتی مرتبط با موضوع چاقی و اضافه وزن می باشید، پیشنهاد ما این است که برای رفع مشکل خود با یک پزشک متخصص و جراح خبره مشورت نمایید و از مجموعه دستورات و پیشنهاداتی که ایشان به شما می دهد، در جهت رفع مشکل خود استفاده نمایید.

لطفا از پست مراحل اولیه زخم پای دیابتی دیدن کنید.

از مهم ترین این عیب ها می توانیم موارد ذیل را مورد اشاره قرار دهیم:
از مهم ترین این عیب ها می توانیم موارد ذیل را مورد اشاره قرار دهیم:

آیا می دانید در جراحی های مربوط به کاهش وزن چه اتفاقات مهمی در بدن می افتد؟

یکی از مهم ترین رخدادهایی که در اکثر عمل های جراحی و از جمله جراحی اسلیو معده در بدن فرد می افتد، این می باشد که سایز و اندازه ی معده ی فرد کوچک تر می شود.

این کاهش سایز در حد و مقدار معین و قابل قبولی می باشد. به این صورت نیست که بتوان هر چه قدر که دلمان می خواهد میزان و اندازه حجم معده را کم کنیم.

بنابراین این موضوع دارای معیار و اندازه های مشخصی می باشد که این مقادیر توسط پزشک ها و جراحان متخصص تعیین و مشخص می شوند.

با کم شدن سایز معده فرد چاق، ایشان در هر نوبت که غذا میل می کند، خیلی زود سیر شده و احساس سیری می نماید و نمی تواند بیشتر از حد معینی غذا و دیگر مواد خوراکی را میل نماید. دیگر خبری از پرخوری و زیاده خواری های قبل از عمل های جراحی نخواهد بود.

لذا بعد از مدتی کوتاه، کاهش وزن چشمگیری در فرد قابل مشاهده می باشد و فرد خیلی زود به شرایط و وزن مورد دلخواه خودش می رسد.

کم شدن وزن در اشخاصی که از چاقی های شدید رنج می برند، به دو صورت می باشد

یک نکته را بهتر است که مد نظر داشته باشید که اتفاق کم شدن وزن در اشخاصی که از چاقی های شدید رنج می برند، به دو صورت می باشد. اول این که قسمتی از معده ی فرد به شکلی دائمی و همیشگی از بدن وی جدا شده و حذف می گردد.

در شیوه ی دوم برای مدتی گذرا و غیر دائمی، سایز معده ی فرد را کم نموده و بعد از گذشت مدت زمانی مشخص و با دیدن نتایج مناسب حاصل از اقدامات صورت گرفته، مجددا سایز معده ی فرد را به حالت اصلی و قبلی خود بر می گردانند.

کم شدن وزن در اشخاصی که از چاقی های شدید رنج می برند، به دو صورت می باشد
کم شدن وزن در اشخاصی که از چاقی های شدید رنج می برند، به دو صورت می باشد

معمولا شیوه دوم مربوط به عمل های جراحی بالن، حلقه و … می باشد.

نکته مهمی نیز در این بخش قابل ذکر می باشد و آن این است که میزان کم شدن وزن در جراحی هایی که سایز معده را برای همیشه کم می کنند، بیشتر می باشد. این شیوه ها همچنین دارای ماندگاری و دوام بسیار بالاتری نیز در مقایسه با روش های موقتی می باشند.

لازم به ذکر است که شما قادر نخواهید بود تا بدون مشورت گرفتن از یک جراح و یا پزشک متخصص خودتان و طبق سلیقه ای که دارید، یکی از شیوه های جراحی لاغری را مورد انتخاب قرار دهید.

لازم است که در ابتدا با یک متخصص و یا جراح متبحر مشورت نموده و از ایشان بخواهید که بهترین متد را بر حسب شرایطی که دارید، برایتان پیشنهاد داده و یا مورد انتخاب قرار دهد.

آیا شما در خصوص جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

در این بخش از مقاله ی عمل جراحی اسلیو معده در ساری شما را با موضوع اصلی مقاله یعنی جراحی اسلیو معده آشنا خواهیم کرد و در این زمینه نیز مطالبی را برای شما بیان خواهیم نمود. لطفا ما را تا پایان مطلب همراهی کنید.

عمل حراجی اسلیو معده با سایر جراحی هایی که در خصوص درمان و رفع چاقی و دستیابی به وزن ایده آل انجام می شوند، دارای تفاوت های بسیاری می باشد. در حقیقت این شیوه یکی از برترین متدها برای رفع چاقی های شدید و رسیدن به آرمان لاغری می باشد. عمل اسلیو مزایای زیادی را در خود دارد.

در این متد پزشکان متخصص و جراحان، قسمت عمده ای از معده ی فرد را جدا و حذف می کنند. سایز معده ی جدید بسیار کم تر از قبل خواهد بود. در این حالت یک معده با شکل موز برای فرد باقی می ماند که بسیار کوچک تر از معده ی سابق فرد می باشد. در این وضعیت فرد مورد نظر با مقدار کمی غذا نیز سیر شده و دست از خوردن می کشد.

به تدریج و در هر وعده ی غذایی میزان کالری و انرژی دریافتی در بدن فرد رو به کاهش رفته و تعادل انرژی در بدن ایشان به شکلی خواهد شد که روز به روز و شاید لحظه به لحظه فرد در حال کم نمودن وزن باشد.

به این خاطر است که در شیوه اسلیو معده و برخی دیگر از متدهای جراحی لاغری، فرد در مدت زمان نسبتا کوتاهی وزن مناسبی را کم کرده و در طی چند ماه به شرایط بسیار خوبی خواهد رسید.

آیا شما در خصوص جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
آیا شما در خصوص جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

در این جا شاید برای شما و یا هر مخاطب دیگری این سوال پیش بیاید که چه بخشی از معده در عمل جراحی اسلیو حذف و جدا می شود؟

توضیح ما این است که در معده ی هر فردی یک قسمت مربوط به هورمون گرلین می باشد که این هورمون با عنوان هورمون مخصوص گرسنگی شناخته می شود.

در واقع با ترشح این هورمون، فرد مورد نظر احساس گرسنگی نموده و برای تهیه و خوردن غذا تلاش می کند و به نوعی غذا و یا هر نوع خوراکی را طلب می نماید. در جراحی اسلیو بخش مهمی از این قسمت که ترشح کننده هورمون ذکر شده می باشد، جدا شده و حذف می گردد.

پس زمانی که عمل جراحی به پایان برسد، تاثیر این عمل به این صورت خواهد بود که فرد دیگر مانند قبل احساس گرسنگی و طلب غذا نخواهد داشت. البته نه این که این احساس به طور کامل از بین رفته باشد، بلکه بسیار کم تر می شود. بنابراین میزان دریافت و خوردن غذا در این فرد بسیار کم تر شده و لذا مقدار انرژی جذب شده در بدنش نیز کاهش پیدا می کند.

در این جا شاید برای شما و یا هر مخاطب دیگری این سوال پیش بیاید که چه بخشی از معده در عمل جراحی اسلیو حذف و جدا می شود؟
در این جا شاید برای شما و یا هر مخاطب دیگری این سوال پیش بیاید که چه بخشی از معده در عمل جراحی اسلیو حذف و جدا می شود؟

همه این موارد بیان شده دست به دست هم می دهند تا در مدت زمان بسیار کوتاهی، فرد مورد نظر وزن زیادی را از دست داده و به تدریج به وزن و شرایطی ایده آل و دلخواه خود برسد.

شیوه لاپاراسکوپی

متدی که در جراحی اسلیو معده مورد کاربرد قرار می گیرد، شیوه لاپاراسکوپی نام دارد. در این متد در چند ناحیه از شکم فرد مورد نظر تعدادی سوراخ در اندازه های بسیار ریز زده می شود.

وقتی این برش های کوچک و دارای سایز کم روی شکم فرد ایجاد شدند، نوبت به این می رسد که تجهیزات مورد کاربرد برای عمل جراحی اسلیو را از طریق همین سوراخ ها وارد شکم نمایند.

یکی از نکات مهم و با ارزش در عمل جراحی اسلیو معده و با شیوه های جدید این می باشد که این عمل از شیوه لاپاراسکوپی استفاده می نماید. در واقع فقط چند برش ریز بر روی شکم زده می شود.

پس از پایان عمل جراحی اسلیو، دو اتفاق مهم و با ارزش می افتد. یکی این که اندازه و حجم معده فرد کمتر از قبل می شود و دیگری این که میزان ترشح هورمون گرلین که در ارتباط با گرسنگی می باشد نیز کاهش پیدا می کند. هر دو رخداد شرح داده شده، باعث خواهند شد که فردی که مورد عمل قرار گرفته، در مدت زمان کمی وزن بسیار مناسبی را از دست داده و خیلی زود به شرایط دلخواه خویش برسد.

بهتر است انجام این عمل جراحی مهم را به یک پزشک متخصص و جراحی ماهر و با تجربه بسپارید تا مناسب ترین و بهترین نتیجه ها را کسب نمایید.

آیا در خصوص مهم ترین مزیت ها و فواید جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

معمولا در مورد هر نوع عمل جراحی و به ویژه انواع جراحی مخصوص لاغری یکی از سوالاتی که توسط عموم متقاضیان پرسیده می شود، در خصوص همین مزایا و فواید آن نوع عمل جراحی می باشد.

اگر شما نیز از متقاضیان این عمل بوده و یا این که آن را مورد انتخاب و انجام قرار داده اید، مطمئن باشید که به مزیت ها و فواید زیادی دست خواهید یافت.

همان گونه که پیش از این ذکر نمودیم، شیوه اجرای این جراحی لاغری، به سبک لاپاراسکوپی می باشد که این خود یکی از مزیت های مهم جراحی اسلیو معده است.

چون فقط تعداد محدودی برش کوچک در ناحیه ی شکم ایجاد شده و بنابراین میزان خون ریزی خیلی کم تر می شود. زخم ها خیلی سریع تر از عمل هایی با برش بزرگ التیام پیدا می کنند و میزان احتمال عفونت در نواحی زخم نیز خیلی کم تر می باشد. در کل، دوران و مدت زمان مربوط به بهبودی فرد کوتاه تر و ساده تر می شود.

آیا در خصوص مهم ترین مزیت ها و فواید جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص مهم ترین مزیت ها و فواید جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

فرم جدید معده ی فرد شبیه یک عدد موز خواهد شد

همن طور که پیش از این ذکر نمودیم، در پایان عمل جراحی اسلیو معده، فرم جدید معده ی فرد شبیه یک عدد موز خواهد شد که البته این نکته را فراموش نکنید که در همین فرم جدید نیز، معده ی جدید توانایی جذب مواد مهم و ضروری بدن را خواهد داشت. پس یکی دیگر از مزیت ها در خصوص این عمل جراحی این می باشد که فرم جدید و کوچک معده ی فرد، تاثیر بد و یا منفی بر روی جذب دریافت مواد غذایی مهم و اساسی نخواهد داشت.

یعنی بعد از پایان جراحی هم معده  توان این را دارد که املاح مهم معدنی، انواع ویتامین ها و دیگر مواد ضروری برای بدن را به شکلی مناسب جذب کرده و هیچ گونه خللی در شرایط عمومی و سلامتی فرد ایجاد نشود.

فرم جدید معده ی فرد شبیه یک عدد موز خواهد شد
فرم جدید معده ی فرد شبیه یک عدد موز خواهد شد

مهم ترین فواید و مزیت این عمل جراحی را برای شما بیان نماییم، می توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم:

 • در مدت زمان کوتاهی فرد مورد نظر وزن نسبتا زیادی را از دست می دهد. یعنی کم شدن وزن در زمان کوتاه.
 • دوران بهبودی فرد برای التیام زخم ها و پایان زمان نقاهت، کوتاه تر از سایر عمل های جراحی لاغری می باشد.
 • عمدتا این عمل جراحی هیچ گونه عوارض خاصی را نداشته و خطری برای افراد جراحی شده وجود ندارد.

بر طبق آن چه ما در این بخش و بخش های قبلی مقاله ی جراحی اسلیو معده در ساری برایتان بیان نمودیم، شما قادر خواهید بود تا به سادگی برای حل مشکلات و معضلات خود در خصوص چاقی و رسیدن به شرایط مناسب وزنی، این عمل جراحی پر فایده را انتخاب نموده و نسبت به آن اقدام نمایید.

البته مجددا توصیه ما به شما این می باشد که بهتر است از تجربیات، تخصص و مهارت یک پزشک و جراحی با تجربه و مشهور استفاده نمایید و کار عمل جراحی خود را به دست هر کسی نسپارید.

شما در حال مطالعه ی مقاله ای علمی و پزشکی در خصوص عمل جراحی اسلیو معده در ساری می باشید. لطفا تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید و در ادامه نیز از مطالب مهمی که در این خصوص بیان خواهیم نمود، استفاده نمایید.

آیا می دانید چه افرادی با چه ویژگی هایی برای عمل جراحی اسلیو معده مناسب می باشند؟

در قسمت های قبلی مقاله خود با عنوان جراحی اسلیو معده در ساری، ذکر نمودیم که افراد مختلف بر حسب شرایطی که دارند دارای مقداری معین از اضافه وزن و چاقی می باشند و ایشان بر طبق همان وضعیت ها و شرایط، یکی از انواع جراحی ها و یا دیگر روش ها را برای رفع معضل خود بر می گزینند.

در این بین برای تشخیص میزان چاقی و اضافه وزن در این افراد می توان از یک شاخص یا ایندکس استفاده نمود. در علوم تخصصی پزشکی و گاها ورزشی، از این شاخص تحت عنوان بی ام آی یاد می شود. برای محاسبه دقیق این ایندکس، یک فرمول مشخص و از پیش تعریف شده وجود دارد.

در این فرمول میزان وزن فرد را بر مجذور قد ایشان محاسبه می کنند. در این فرمول می بایست میزان وزن بر حسب کیلوگرم و میزان قد او نیز بر حسب متر باشد.

اگر فردی دارای قدی معادل 186 سانتی متر است

یعنی اگر فردی دارای قدی معادل 186 سانتی متر است، از این عدد بر حسب متر در فرمول مربوط به بی ام آی استفاده می شود. بنابراین در مخرج مجذور عدد 86/1 را استفاده می کنند. بر حسب نتیجه ای که برای این فرمول به دست می آید، می توان میزان چاقی، لاغری و یا نرمال شرایط وزنی یک فرد را فهمیده و آن را مورد بررسی بیشتری قرار داد.

پس حداقل نتیجه ای که از این مبحث در خصوص بی ام آی می گیریم، این می باشد که هر کسی که در حد کمی احساس چاقی و یا اضافه وزن دارد، مجاز نخواهد بود که بدون نظر پزشک متخصص یکی از شیوه های جراحی لاغری را مورد گزینش قرار دهد. برای این امر لازم است که میزان بی ام آی در حد معینی باشد.

این میزان در مورد انتخاب شیوه ی جراحی اسلیو معده باید حداقل عدد 36 را نشان دهد. یعنی دست کم حاصل فرمول وزن بر مجذور قد، عدد 35 باشد. در غیر این صورت پزشک های متخصص به هیچ عنوان برای ایشان عمل جراحی اسلیو معده را تجویز نمی کنند.

اگر فردی دارای قدی معادل 186 سانتی متر است
اگر فردی دارای قدی معادل 186 سانتی متر است

آیا فقط مقدار بی ام آی دارای اهمیت بوده و عدد 35 کافی می باشد؟

در این جا لازم است که به یک نکته توجه نمایید. همین که فرد دارای شاخص توده ی بدنی 35 باشد، برای اقدام به عمل جراحی اسلیو معده کفایت نمی کند. یعنی شرایط برای این انتخاب کافی و مهیا نیست.

در طی دست کم 5 سال اخیر باید فرد مورد نظر همه ی تلاش خود را در شیوه های دیگر رفع چاقی به کار بسته باشد و از آن روش های متنوع نتیجه ی قابل قبولی نگرفته باشد.

اگر این کار را طی 5 سال گذشته انجام داده و به پاسخ دلخواه خویش نرسیده باشد، مجاز است که عمل جراحی و آن عمل جراحی اسلیو معده را مورد انتخاب خود قرار دهد.

توضیحات ارائه شده ما در خصوص مقدار بی ام آی و عدم ثمر دهی تلاش های فرد در 5 سال اخیر برای رسیدن به شرایط وزنی دلخواه، جزء مهم ترین پارامترها و فاکتورها در خصوص انتخاب عمل جراحی اسلیو معده می باشند.

شرایط سنی فرد

در این جا لازم است که به نکته شرایط سنی فرد نیز اشاره ای داشته باشیم. به صورت استاندارد میزان سن فرد برای اقدام به عمل جراحی اسلیو معده می بایست حداقل 18 سال باشد.

اما در شرایط فعلی، اغلب پزشکان عمل جراحی اسلیو معده را برای اشخاصی که دارای سنی زیر 18 سال می باشند را انجام نمی دهند و این عمل را متقبل نمی شوند. ایشان حتی اقدام به این عمل جراحی لاغری را برای افراد زیر 18 سال پیشنهاد هم نمی کنند.

تعدادی از افراد که مشکل چاقی و اضافه وزن را دارند، احتمالا توأم با این معضل، دارای یک سری ناراحتی ها و بیماری های زمینه ای نیز هستند. ایشان با انتخاب عمل جراحی اسلیو معده، همزمان می توانند به شرایط وزنی ایده آل و همچنین درمان بیماری های زمینه ای مرتبط با موضوع چاقی خود دست پیدا کنند.

شما در حال مطالعه ی متنی علمی و پزشکی در زمینه ی عمل جراحی اسلیو معده در ساری می باشید. خواهشمند است تا پایان متن با ما همراه باشید و در ادامه نیز از موارد مهمی که در این مورد بیان خواهیم نمود، استفاده کنید.

شرایط سنی فرد
شرایط سنی فرد

آیا در خصوص مهم ترین اقدامات پیش از انجام عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

پیش از اقدام به هر نوع عمل جراحی و از جمله عمل جراحی اسلیو معده، لازم است که فرد مورد نظر دست به اقداماتی بزند و مواردی مهم را رعایت نماید. در حقیقت این موارد پیش زمینه هایی برای فراهم آمدن شرایط عمل جراحی هستند. اگر این نکته ها رعایت نشوند، امکان انجام عمل جراحی اسلیو معده وجود نخواهد داشت.

در ابتدا لازم است که فرد طبق یک برنامه مشخص و منظم غذایی که توسط پزشک متخصص به ایشان تجویز می شود، پیش رود. او نباید این برنامه تغذیه را فراموش کرده و از اصول آن خارج شود.

اقدام به رژیم های غذایی بر حسب سلیقه ی خود فرد نیز ممنوع می باشد و او نمی تواند سرخود و یا فقط طبق نظر افراد غیر متخصص، یک رژیم غذایی را انتخاب کرده و به آن ادامه دهد.

آیا در خصوص مهم ترین اقدامات پیش از انجام عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص مهم ترین اقدامات پیش از انجام عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

ترک مواد مخدر و دخانیات

یکی دیگر از اقدامات مهم که می بایست قبل از اقدام به عمل اسلیو معده آن را اجرا نمود، در خصوص ترک مواد مخدر و همچنین انواع دخانیات می باشد.

اگر شما پیش از اقدام به عمل جراحی اسلیو معده اهل مصرف هر گونه مواد مخدر و یا دیگر انواع دخانیات هستید، بهتر است تا پیش از انجام جراحی اسلیو معده مصرف آن ها را قطع نموده و یا به کلی آن ها را ترک نمایید. حتی نباید به شکلی تفریحی نیز از آن ها مصرف نمایید.

اگر این کار را نکنید، احتمال رخداد عوارضی در حین و یا بعد از عمل جراحی اسلیو معده برای شما وجود دارد. همچنین این موضوع در خصوص قطع مصرف و استعمال نوشیدنی های الکلی و انواع مشروبات نیز صدق می کند.

پس مصرف آن ها را نیز متوقف نمایید. حداقل ملزومات پیش از عمل جراحی اسلیو معده در خصوص مصرف مواد مخدر، دخانیات و همچنین مشروبات الکلی این می باشد که 7 روز مانده به عمل جراحی، از این مواد استفاده ننمایید و چه بهتر که مصرف آن ها را برای همیشه ترک نمایید.

خالی بودن معده پیش از عمل جراحی اسلیو

یک نکته دیگر نیز در این جا به عنوان پیش زمینه های عمل اسلیو معده قابل بیان است و آن این می باشد که قبل از اقدام به این جراحی، معده ی شما باید کاملا خالی بوده و به صورت ناشتا باشید.

در این جراحی تصمیم پزشکان متخصص بر این موضوع است که سایز معده ی فرد را به اندازه ای نسبتا زیاد، کم نمایند و عمده ی فعالیت های ایشان بر روی دستگاه گوارش و البته عضو معده می باشد. پس حتما باید معده ی شما به طور کامل خالی باشد.

این موضوع دارای اهیمت ویژه ای است. به صورتی که اگر این مورد را رعایت نکنید، با توجه به احتمال بروز برخی مشکلات برای شما، پزشک های متخصص نسبت به جراحی اقدامی نکرده و آن را برای روزهایی دیگر به تعویق می اندازند. لطفا بعد از اتمام عمل جراحی، یک وعده ی سبک غذایی و البته ساده را مصرف کنید.

خالی بودن معده پیش از عمل جراحی اسلیو
خالی بودن معده پیش از عمل جراحی اسلیو

با مطالب بعدی در خصوص عمل جراحی اسلیو معده در ساری همراه باشید. در بخش های بعدی مقاله وارد توضیحاتی مربوط به مرکزهای درمانی شهر ساری خواهیم شد.

آیا در خصوص هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده در ساری و دیگر نقاط کشور اطلاعاتی دارید؟

به طور معمول یکی از پارامترها و فاکتورهایی که مد نظر متقاضیان عمل های جراحی و به خصوص عمل اسلیو معده می باشد، موضوع هزینه ها و مخارج مرتبط با آن است.

البته توجهی که افراد نسبت به بحث هزینه دارند، نه تنها در این موضوع، بلکه در همه ی حوزه ها کاملا طبیعی و عادی است. به شکلی که هر فردی می خواهد در این زمینه نیز اطلاعاتی را کسب نماید و سپس نسبت به انجام یا عدم اجرای آن تصمیم گیری نماید.

برخی از مخاطبین عزیزی که می خواهند میزان هزینه ها و مخارج عمل جراحی اسلیو معده در ساری را بدانند، باید خدمتشان عرض کنیم که ما مهم ترین پارامترهای هزینه ای در این عمل را بیان خواهیم نمود و این فاکتورها به صورت کلی و عمومی بوده و قابل تعمیم به شرایط جراحی ها و عمل جراحی اسلیو معده در ساری نیز می باشند.

آیا در خصوص هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده در ساری و دیگر نقاط کشور اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده در ساری و دیگر نقاط کشور اطلاعاتی دارید؟

در خصوص این جراحی نمی توان مبالغ صریح و مشخص از واحدهای پولی را بیان نمود. یک دلیل این است که ممکن است مطالب مقاله ی ما طی سال های مختلفی مورد استفاده مخاطبین و کاربران قرار گیرد و با توجه به تغییرات احتمالی در قیمت ها و تورم هایی که ایجاد می شوند، امکان بیان مبالغ بر حسب واحدهای پولی ( ریال، تومان، دلار و … ) نمی باشد.

بهتر است شما با عواملی که بر هزینه های عمل جراحی اسلیو معده در ساری اثر می گذارند، بیشتر آشنا شوید.

تاثیر شرایط فردی

اولین عامل مهم موثر بر هزینه های عمل جراحی اسلیو معده شرایط و وضعیت های هر فرد می باشد. در واقع هر یک از افراد جامعه با توجه به وضعیتی که داشته و پیشنهاد پزشک های متخصص، یکی از شیوه ها را برای رفع مشکل چاقی خویش انتخاب می کنند. حتی ممکن است برای دو نفر جراحی اسلیو معده مورد انتخاب قرار گیرد. اما باز هم چون شرایط چاقی، سلامتی و … در آن ها دقیقا شبیه هم نیست، مطمئنا میزان مخارج آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

میزان وزن فرد متقاضی روی مخارج مربوط به عمل جراحی اسلیو معده نیز تاثیرگذار می باشد. این موضوع وزن و میزان چاقی فرد یکی از اساسی ترین فاکتورها می باشد.

یعنی هر چه میزان چاقی و در حقیقت اضافه وزن در فردی بیشتر باشد، ایشان تمایل به کاهش وزن بیشتری نیز دارد و شرایط به شکلی می باشد که میزان هزینه ها و مخارج برای ایشان تا حدودی افزایش پیدا می کند.

تاثیر شرایط فردی
تاثیر شرایط فردی

برخی از افراد به لحاظ پزشکی و سلامتی، دارای برخی از بیماری ها نیز می باشند

مثلا برخی از افراد به لحاظ پزشکی و سلامتی، دارای برخی از بیماری ها نیز می باشند. پس این فرد که دارای بیماری های خاص نیز می باشد، طبیعتا به همراه آن شرایط بیماری، باید داروهای ویژه ی آن را نیز خریداری و مصرف نماید و ما باید این هزینه ها را نیز در کنار هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده در نظر داشته باشیم و همین هزینه ها و برخی مخارج دیگر می توانند سبب افزایش مجموع هزینه ها در عمل جراحی اسلیو معده شوند.

حتی ممکن است که در این افراد به میزان خاص و یا بیشتری از مواد بیهوشی قبل از اقدام به عمل جراحی اسلیو معده نیاز باشد که این امر نیز سبب بالا رفتن مقدار مخارج خواهد شد.

به طور کلی و پس از شرح برخی از موارد موثر در هزینه ها، می توانیم دیگر پارامترهای مهم در این خصوص را در قالب تیترها و مطالب ذیل برای شما توضیح دهیم.

یکی از عوامل پزشک متخصصی می باشد که برای انجام عمل جراحی اسلیو معده مورد انتخاب و گزینش قرار می گیرد. معمولا میزان مهارت، مشهور بودن و …. پزشک جراح، بر روی میزان هزینه های مرتبط با عمل جراحی اسلیو معده تاثیر گذار می باشد.

یعنی هر چه ایشان از مشهوریت، تخصص، تجربه و مهارت بالاتری برخواردار باشد قطعا میزان هزینه های ایشان برای عمل جراحی نیز بیشتر است و این یک امر طبیعی است و شما نیز بهتر است با آن کنار آمده و حتی کار جراحی خود را به این گونه پزشک ها بسپارید تا در این مورد کمترین نگرانی نداشته باشید. در این صورت خیال خود و اطرافیانتان راحت تر می شود.

مرکز یا موسسه پزشکی

مورد دوم در بحث هزینه های موثر در عمل جراحی اسلیو معده مرکز یا موسسه پزشکی می باشد که قرار است در آن جا عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهید. این که شما در بیمارستان و مراکز پزشکی دولتی و یا موسسه هایی خصوصی این کار را انجام دهید، مطمئنا بر روی هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده تاثیر گذار می باشد.

خوب طبیعتا می دانید که هزینه ها در بیمارستان ها و مراکز خصوصی بر اساس خدماتی که ارائه می کنند، تا حدودی بیشتر از مراکز درمانی دولتی می باشد.

البته برخی از بیمارستان ها و به ویژه بیمارستان های شهر ساری نیز به صورت دولتی بوده و دارای تعرفه های مناسب تری برای عموم مردم می باشند.

همچنین تعداد زیادی از مراکز درمانی چه خصوصی و چه دولتی، با انواع بیمه های شناخته شده اعم از تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح، انواع بیمه های تکمیلی و … دارای قراردادهایی می باشند و شما می توانید عمل جراحی اسلیو معده خود را از این طریق پیگیری نمایید. البته بحث در خصوص جزئیات پذیرش این موضوع و هزینه ها از طرف بیمه ها در این مقاله نمی گنجد.

آیا بیمه های تامین اجتماعی، خدمات درمانی و انواع بیمه های تکمیلی هزینه های عمل جراحی اسلیو معده را مورد پذیرش قرار می دهند؟

همان گونه که می دانید، هر یک از انواع بیمه ها، برای تقبل نمودن انواع هزینه های درمانی، دارای قوانین و شرایط خاص خود می باشند. اولین شرط برای ایشان در خصوص عمل جراحی اسلیو معده این می باشد که فرد متقاضی عمل جراحی اسلیو معده، این کار را برای زیبایی و رسیدن به تناسب اندام انجام ندهد.

عمده ی جراحی های معده و همچنین عمل جراحی اسلیو معده از نظر بیمه های متفاوت، در بخش جراحی های زیبایی تعریف شده و شناخته شده هستند. مگر این که عکس آن اثبات شود.

این شرکت های بیمه ای برای عمل های جراحی، بودجه های مشخص را دارند و به طور معمول از پذیرش هزینه ها در خصوص انواع جراحی های زیبایی خودداری می کنند. به طور خلاصه برداشت ما این است که میزان پذیرش شرکت های بیمه ای برای عمل جراحی اسلیو معده بسیار کم می باشد.

حال بهتر است بدانید شرایطی نیز وجود دارد که در صورت فراهم آمدن آن شرایط، شرکت های مختلف بیمه ای بخش بسیار زیادی از هزینه های عمل جراحی اسلیو معده را خواهند پذیرفت.

اطمینان حاصل نمایند که عمل جراحی اسلیو معده برای فرد مورد نظر جنبه زیبایی را ندارد

آن شرایط این است که آن ها اطمینان حاصل نمایند که عمل جراحی اسلیو معده برای فرد مورد نظر جنبه زیبایی را ندارد. اگر آن ها مطمئن شوند که فرد متقاضی عمل جراحی اسلیو معده، با توجه به شرایط پزشکی و وضعیت سلامتی، نیاز مبرم به انجام به عمل جراحی دارد و چه بسا جان و سلامتی ایشان در خطر باشد.

چون همه ما می دانیم که برخی از افراد به درجه ای از چاقی و یا اضافه وزن های مفرط می رسند که شرایط آن ها خیلی سخت می شود و در صورتی که نسبت به عمل جراحی اقدامی نکنند، ممکن است تا بعدا دچار مشکلاتی جدی شده و حتی زندگی و حیات ایشان در معرض خطر قرار گیرد. لذا انجام این عمل های جراحی و از جمله عمل جراحی اسلیو معده برای ایشان واجب می باشد.

در صورتی که این موضوع و موارد تشریح شده ی فوق برای شرکت های بیمه ای محرز شود، آن ها بنا بر شرایط و تعرفه های مشخصی که دارند، بخشی از هزینه ها و مخارج مرتبط با عمل جراحی اسلیو معده را تقبل می نمایند.

اهداف مشخص و معین

یک نکته در این قسمت قابل بیان است که افراد مختلف جامعه، هر کدام با داشتن اهدافی معین و مشخص نسبت به عمل جراحی اسلیو معده اقدام می کنند.

مثلا برخی از اشخاص به دنبال زیبایی و تناسب اندام می باشند. حال این که برخی دیگر از اشخاص می خواهند سلامتی خویش را بیشتر از پیش حفظ نموده و از بعضی بیماری ها که مرتبط با اضافه وزن شدید می باشند، دوری کنند.

لذا در حالت دوم که این افراد هدف اصلی شان حفظ سلامتی و رهایی از انواع بیماری های مرتبط با چاقی می باشد، شرکت های مربوط به بیمه نیز بخشی از مخارج و هزینه های عمل های جراحی لاغری و به خصوص عمل جراحی اسلیو معده را مورد پذیرش قرار می دهند.

آیا در خصوص پزشک ها، مراکز درمانی و بیمارستان های شهر ساری اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که در بخش های ابتدایی مقاله برای شما بیان نمودیم، در بخش دوم مقاله ی جراحی اسلیو معده در ساری به توضیحاتی در خصوص بیمارستان ها و سایر مراکز این شهر خواهیم پرداخت.

شهر ساری یکی از شهرهای زیبا در خطه ی شمالی کشور می باشد و مرکز استان سرسبز مازندران است. این استان در همسایگی شمالی استان تهران و منطقه پایتخت قرار گرفته و معمولا پذیرای جمع کثیری از هموطنان و به ویژه پایتخت نشینان می باشد.

در ادامه در خصوص بیمارستان ها، مراکز درمانی و شرایط معمول برای انواع جراحی ها و به ویژه جراحی اسلیو معده توضیحاتی را خدمت شما خوانندگان و مخاطبین گرامی عرض خواهیم کرد.

متخصصین جراحی معده و دستگاه گوارش

تعداد نسبتا زیادی از متخصصین، جراحان و پزشکانی که در حوزه جراحی های مربوط به معده و دستگاه گوارش فعالیت دارند، در شهر ساری ساکن بوده و در این شهر و بیمارستان های آن مشغول به خدمت رسانی می باشند.

برخی از این پزشکان دارای مطب های شخصی نیز می باشند که عمده استفاده ایشان از این مطب های شخصی جهت معاینات و بررسی های اولیه بیماران خویش می باشد. به شکلی که بیماران ایشان در مراحل ابتدایی و برای چکاپ وضعیت چاقی و یا اضافه وزن خویش به ایشان مراجعه می کنند.

پزشک های متخصص و جراحان خبره در شهر ساری در ابتدای امر به معاینه های اولیه خویش می پردازند. در این مرحله ایشان وضعیت بی ام آی، بیماری های زمینه ای، بیماری های مرتبط با چاقی و سایر فاکتورها را در این بیماران که اغلب از مشکل چاقی و اضافه وزن خود رنج می برند، مورد معاینه و بررسی قرار می دهند.

انتخاب یکی از شیوه های درمانی

پس از این مرحله این پزشکان بر حسب وضعیت و شرایطی که فرد مورد نظر دارد، یکی از شیوه های درمانی خود را برای آن فرد تجویز می کنند که معمولا یکی از راه ها نیز همین عمل جراحی اسلیو معده می باشد.

آن ها در خصوص این جراحی که برای رفع مشکل چاقی به بیمارانشان تجویز می شود، با ایشان صحبت های مفیدی را کرده و آن ها را از چگونگی عمل جراحی اسلیو معده آگاه می سازند.

همچنین مهم ترین نکته هایی که باید فرد مورد نظر قبل و بعد از عمل جراحی اسلیو معده مورد رعایت قرار دهد را برایش توضیح می دهند.

معرفی به یکی از مرکزهای درمانی و یا بیمارستان های شهر ساری

در نهایت زمانی که قرار است فرد، مورد عمل جراحی اسلیو معده قرار گیرد و پزشک جراح متخصص ایشان را عمل نماید، فرد مورد نظر به یکی از مرکزهای درمانی و یا بیمارستان های شهر ساری معرفی می شود و ایشان باید برای عمل جراحی اسلیو معده خود در آن مرکز یا بیمارستان، خواه دولتی و یا خصوصی باشد، نوبت عمل دریافت نماید و در موعد مقرر برای بستری و انجام اقدامات پزشکی پیش از عمل به مکان مورد نظر مراجعه نماید.

در ادامه ما لیستی از مهم ترین بیمارستان ها در شهر ساری را برای شما عزیزان فراهم کرده که در بخش ذیل به آن ها اشاره می کنیم که البته برخی از این بیمارستان ها و مراکز درمانی مربوط به شهرهای نزدیک و اطراف ساری نیز می باشند که ممکن است برای موارد پزشکی، افراد مختلف و به ویژه مسافران خطه ی شمال بتوانند از آن ها برای خدمات درمانی خویش و به ویژه عمل جراحی اسلیو معده استفاده نمایند.

همچنین ما تا حد امکان آدرس و محل بیمارستان ها را نیز برای شما بیان خواهیم نمود:

بیمارستان 17 شهریور آمل :

این بیمارستان در شهر آمل که یکی از شهرهای مازندران و نزدیک ساری می باشد، واقع شده است. آدرس این بیمارستان خیابان هلال احمر شهرستان آمل می باشد.

بیمارستان امام خمینی:

این بیمارستان در خود شهر ساری مرکز استان مازندران واقع شده است. این بیمارستان از بیمارستان های شناخته شده و با کیفیت در شهر ساری می باشد که آدرس آن در موقعیت خیابان امیر مازندرانی شهر ساری می باشد.

بیمارستان امام سجاد رامسر:

رامسر نیز یکی از شهرهای توریستی و مسافر پذیر استان مازندران است که در فاصله نزدیکی نسبت به مرکز استان یعنی شهر ساری واقع شده است. موقعیت بیمارستان امام سجاد رامسر در میدان انقلاب و روبروی اداره پست مرکزی این شهرستان می باشد.

بیمارستان بوعلی سینا ساری:

این بیمارستان نیز از مرکزهای درمانی شناخته شده و مشهور شهر ساری، مرکز استان مازندران می باشد. موقعیت مکانی بیمارستان بوعلی سینا ساری در بلوار پاسداران این شهرستان می باشد.

بیمارستان حضرت زینب بابلسر:

بابلسر نیز از شهرهای معروف استان مازندران بوده و در نزدیکی مرکز استان یعنی شهر ساری واقع شده است. بیمارستان حضرت زینب بابلسر در آدرس محله سادات و کوچه شهید چمران واقع شده است.

بیمارستان زارع ساری:

این بیمارستان نیز در مرکز استان یعنی همان شهر ساری واقع شده است. موقعیت دقیق بیمارستان زارع ساری کیلومتر 5 جاده ی نکاء می باشد.

بیمارستان شهید بهشتی نوشهر:

نوشهر نیز از شهرهای معروف استان مازندران می باشد که بیمارستان شهید بهشتی آن در خیابان سینا واقع شده است.

در ادامه به صورت اختصار مهم ترین بیمارستان ها در این ناحیه را برای شما بیان خواهیم نمود.

بیمارستان شهید رجایی شهر بابلسر که در آدرس خیابان شریعتی بابلسر قرار دارد.

بیمارستان شهید رجایی تنکابن که در موقعیت خیابان امام خمینی این شهر واقع شده است.

بیمارستان شهدای بهشهر:

آدرس این بیمارستان نیز در اول بلوار شهید هاشمی نژاد بهشر واقع شده است.

بیمارستان فاطمه الزهرا ساری:

این بیمارستان نیز در مرکز استان واقع شده و آدرس دقیق آن بلوار ارتش، جنب سازمان انتقال خون شهر ساری می باشد.

از بیمارستان های خصوصی شهر ساری نیز می توان به بیمارستان امیر مازندرانی اشاره نمود.

نکته ای که در این جا حائز اهمیت می باشد، این است که اغلب بیمارستان ها و مرکزهای درمانی در استان مازندران و به ویژه شهر ساری از کیفیت ها و خدمات درمانی مناسبی برخوردار هستند و استانداردهای جهانی در خصوص مبحث های بهداشتی و پزشکی به خوبی در این مرکزهای درمانی رعایت می شوند.

حتی برخی از این بیارستان ها در طی سال های اخیر موفق به کسب درجه هایی مناسب و رتبه هایی خوب در سطح کشور شده اند.

بیمارستان امیر مازندرانی

مثلا در سالیان اخیر بیمارستان امیر مازندرانی توانسته است با توجه به فاکتورها و پارامترهایی خاص موفق به کسب رتبه درجه 1 کشوری شود. یکی از این رخدادها برای بیمارستان امیر مازندرانی در سال 1394 شمسی بوده است. این موفقیت و مقام با ارزش گامی در مسیر توسعه مستمر و بهبود یافتن میزان کیفیت سرویس ها و خدمات ارائه شده توسط این مرکزهای درمانی به مردم خطه ی شمال بوده است.

این مهم دست یافتنی نبوده است مگر با تلاش های مستمر و شبانه روزی پرسنل و همت کارمندان این مرکزهای درمانی و وجود نظارتی دقیق و همیشگی از سوی مسئولین این بیمارستان ها.

نام بیمارستان امیر مازندرانی از اسم یک شاعر بلندآوازه در منطقه مازندران و شمال ایران گرفته شده است. او یکی از شاعران و شخصیت های ادبی در این منطقه بوده است. سال تاسیس این بیمارستان 1375 هجری خورشیدی می باشد. موقعیت مکانی آن تقریبا در بخش های مرکزی شهر ساری می باشد.

این بیمارستان دارای 50 تخت خواب مجهز یا امکانات مناسبی می باشد

این بیمارستان دارای 50 تخت خواب مجهز یا امکانات مناسبی می باشد. همه ی بخش های تخصصی و عمومی در این بیمارستان در حال خدمت رسانی به مردم ساری و دیگر عزیزانی که به این ناحیه از کشور سفر می کنند هستند.

به این نکته نیز توجه نمایید که این موارد در اغلب بیمارستان های دولتی و یا غیر دولتی شهر ساری صادق می باشد و مختص بیمارستان امیر مازندرانی نیست. ما در این جا از این بیمارستان به عنوان یکی از موارد و نمونه بیمارستان های شهر ساری نام بردیم که اغلب سرویس های درمانی ارائه شده در این بیمارستان در سایر بیمارستان های ساری نیز موجود می باشد.

در خصوص عمل جراحی اسلیو معده نیز باید عرض کنیم که با توجه به امکاناتی که در اغلب بیمارستان های شهر ساری وجود دارند، این بیمارستان ها دارای شرایط مناسبی برای انجام عمل جراحی اسلیو معده هستند.

پزشکان و جراح های متخصص

همچنین این شهر از پزشکان و جراح های متخصصی در حوزه ی جراحی معده و دستگاه گوارش برخوردار بوده و دیگر نیازی نیست که عزیزان و متقاضیان عمل جراحی اسلیو معده برای انجام این جراحی و یا دیگر جراحی های مرتبط با عمل های لاغری به شهرهای بزرگتر و بعضا پایتخت مراجعه نمایند. چون پزشک های متخصص در این شهر نیز همچون سایر جراح های با تجربه در پایتخت، دارای تجارب، تخصص و مهارت های بسیار خوبی می باشند.

چه بسا در برخی موارد برخی از مردم عزیز پایتخت نشین نیز با توجه به ترافیک کاری و شلوغ بودن برخی از مطب های جراحان معده و دستگاه گوارش، بتوانند برای پیگیری امور درمانی خود به استان مازندران و شهر ساری مراجعه نمایند و از خدمات موجود در مراکز درمانی و بیمارستان این شهر استفاده نمایند.

پزشکان و جراح های متخصص
پزشکان و جراح های متخصص

در این قسمت به انتهای توضیحات خود در خصوص عمل جراحی اسلیو معده در ساری رسیدیم. امیدواریم با توجه به تیترها و مواردی که در بخش های بالا به آن ها اشاره نمودیم، به خوبی اطلاعاتی را در خصوص عمل جراحی اسلیو معده در ساری کسب نموده باشید.

اگر در گروه افراد چاق و دارای اضافه وزن در جامعه می باشید

اگر شما نیز در گروه افراد چاق و دارای اضافه وزن در جامعه می باشید و شرایط شاخص توده بدنی یا بی ام آی در شما نیز مناسب عمل جراحی اسلیو معده می باشد، می توانید برای عمل جراحی اسلیو معده در ساری اقدام نمایید و همان گونه که قبلا نیز اشاره داشتیم، این اقدام مختص پایتخت و دیگر شهرهای بزرگ کشور و اصطلاحا کلان شهرها نمی باشد و در دیگر مراکز استانی و از جمله شهر ساری نیز قابل انجام می باشد.

البته بیشتر روی صحبت ما با ساکنین ساری و دیگر شهرهای استان مازندران و دیگر نواحی شمالی کشور می باشد. ایشان لازم نیست که برای عمل های جراحی مختلف و از جمله عمل جراحی اسلیو معده به پایتخت مراجعه نمایند. حداقل کاری که می توان انجام داد، این است که برای مراحل ابتدایی معاینه ها و بررسی های پزشکی خود از تجارب پزشک های متخصص در شهر ساری و امکان موجود در مرکزهای درمانی و بیمارستان های شهر ساری استفاده نمایید.

سپاس از این که برای مطالعه ی مقاله ی علمی و پزشکی ما وقت گذاشتید و تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

شما را به مطالعه مقالات زیر دعوت می کنیم:

 1. معنی creatinine در آزمایش خون
 2. هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان
 3. هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله
 4. جراحی لاغری در رشت

resource

 

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید