جدیدترین دستگاه لاغری

جدیدترین دستگاه لاغری

فهرست مطالب

اطلاعات در رابطه با جدیدترین دستگاه لاغری در هنگام کاهش وزن می‌تواند به افراد کمک کند. افرادی که قصد کاهش وزن و لاغری موضعی را دارند، راهکارهایی همانند درمان‌های کم تهاجمی و غیرتهاجمی به کمک آن‌ها می‌آید و از این طریق می‌تواند در مناطق خاصی از بدن آن‌ها در از بین بردن سلول ‌های چربی موفق باشد و سبب می‌شود، چربی‌ های زیرجلدی که در زیر پوست افراد رسوب کرده‌اند و بر روی عضله‌ها واقع شده‌اند، از این طریق برطرف گردد.

مقدمه

جدیدترین دستگاه لاغری
جدیدترین دستگاه لاغری

با توجه به این‌که افزایش وزن امروزه شامل حال بسیاری از افراد شده ‌است و از طریق رژیم غذایی پرکالری عدم تناسب را تجربه کرده‌اند، راهکار هایی همانند استفاده از دستگاه ‌های لاغری می‌تواند در برطرف نمودن چربی‌ های اضافه و ناموزون اثربخش باشد.

به دلیل این‌که وجود چربی‌ها می‌تواند عامل مؤثری برای بیماری‌ های مختلف اعم از گرفتگی عروق قلبی، دیابت، بیماری‌های ریوی، کلیوی و دیگر بیماری‌های مفصلی باشد، این‌که فرد بتواند در از بین بردن آن‌ها فعالیت‌های متعددی انجام بدهد، اثربخش است. این‌ دسته از مسائل باعث می‌شود که فرد در مسیر درست زندگی قرار بگیرد و خطرات موجود بر روی بدن خود را کاهش بدهد.

ممکن است در استفاده از روش‌های سنتی همانند رژیم‌ های غذایی و تمرینات ورزشی راهکار مناسبی نباشد

ممکن است در استفاده از روش‌های سنتی همانند رژیم‌ های غذایی و تمرینات ورزشی راهکار مناسبی نباشد و کاهش وزن ایجاد شود. اما چربی‌های موجود در زیر پوست افراد در مواردی همچون صورت سینه و یا باسن تاثیرگذار باشد، این می‌تواند عدم اعتماد به ‌نفس افراد در تناسب اندام افراد را به دنبال داشته باشد و رضایت کافی آن‌ها را در بر ندارد. به‌ همین دلیل ممکن است نیازمند کسب اطلاعاتی در رابطه با جدیدترین دستگاه لاغری داشته باشند.

البته این‌که شخص بتواند بسته به نیاز و شرایط خود از انواع دستگاه لاغری استفاده کند، تحت نظارت پزشک مخصوص انجام می‌شود. راهکار هایی از طریق تخصص پزشکان و متخصصین صورت ‌گرفته است که افراد می‌توانند در برطرف نمودن چربی‌های اضافه در زیر پوست خود اثربخش باشند.

ممکن است در استفاده از روش‌های سنتی همانند رژیم‌ های غذایی و تمرینات ورزشی راهکار مناسبی نباشد
ممکن است در استفاده از روش‌های سنتی همانند رژیم‌ های غذایی و تمرینات ورزشی راهکار مناسبی نباشد

حال اگر شما نیز به ‌دنبال این راهکار هستید و قصد استفاده از جدیدترین دستگاه لاغری را دارید، باید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیاری در این زمینه کسب کنید. البته لازم به ذکر است بدانید بهترین روش برای لاغری عمل ‌های مرتبط با معده شناخته شده‌اند و می‌توانند سلامت افراد را به دنبال داشته باشند.

جدیدترین دستگاه لاغری چیست؟

 1. دستگاه کرایولیپولیز
 2. دستگاه رادیو فرکانسی (RF)
 3. کویتیشن
 4. اندرمولوژی یا LPG
 5. شاک ویو
 6. لیپوسونیکس
 7. دستگاه اگزیمیا لاغری

در ادامه این مبحث به عناوین زیر پاسخ مناسبی خواهیم داد:

چگونه می توان لاغر شد؟

راهکارهای قدیمی

لاغری موضعی چیست؟

انواع دستگاه های لاغری موضعی

راهکارهای درمان چاقی و لاغری موضعی

دستگاه کرایولیپولیز برای لاغری موضعی چیست؟

کاندیدای مناسب برای انجام کرایولیپولیز

روش انجام کرایولیپولیز

ریکاوری بعد از انجام کرایولیپولیز

مزایای درمان با کرایولیپولیز

نتیجه حاصل از کرایولیپولیز

دستگاه رادیو فرکانسی (RF) برای لاغری موضعی چیست؟

دلیل انتخاب رادیوفرکانسی توسط بیماران

نیاز به بی‌حسی برای انجام رادیوفرکانسی

فعالیت دستگاه رادیوفرکانسی

روش انجام رادیوفرکانسی

ریکاوری بعد از انجام رادیوفرکانسی

نتیجه حاصل از رادیوفرکانسی

روش لیپوساکشن برای لاغری موضعی چیست؟

سر پایی بودن راهکار لیپوساکشن

دوران استراحت بعد از لیپوساکشن

اثربخشی روش لیپوساکشن

نتیجه روش درمانی لیپوساکشن

درمان لاغری موضوعی کویتیشن فراصوت چیست؟

چگونگی عملکرد لاغری موضعی کویتیشن

میزان درمان مناطق بدن از طریق کویتیشن

نتیجه حاصل‌ شده از کویتیشن

شل شدگی پوست با دستگاه کویتیشن فراصوت

کاندیدایی مناسب برای استفاده از کویتیشن فراصوت

بخش‌های مناسب برای استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن

مزایای استفاده از دستگاه کویتیشن

اثربخشی کویتیشن

تعداد جلسات درمان با کویتیشن

روش اندرمولوژی یا LPG برای لاغری چیست؟

مزایای روش لاغری اندرمولوژی

چگونگی انجام اندرمولوژی

کاندیدای مناسب برای اندرمولوژی

روش شاک ویو برای لاغری چیست؟

چگونگی انجام شاک ویو

عوامل مؤثر بر ماندگاری شاک ویو

موارد منع درمان از طریق شاک ویو

روش لیپوسونیکس برای لاغری چیست؟

لیپوسونیکس بدون ایجاد سوختگی

دستگاه لاغری لیپوسونیکس

عملکرد جدیدترین دستگاه لاغری لیپوسونیکس

کاهش سایز در کمترین زمان از طریق دستگاه لیپوسونیکس

دستگاه اگزیمیا لاغری چیست؟

موارد استفاده از دستگاه اگزیمیا

مزایای استفاده از دستگاه لاغری اگزیمیا

هزینه استفاده از دستگاه اگزیمیا

جمع ‌بندی مطالب

چگونه می توان لاغر شد؟

راهکارها و شیوه‌ های جدیدی امروزه توانسته‌اند جایگزین روش ‌های قدیمی می‌شوند. این دسته از راهکارها تناسب اندام برای افراد را به ‌همراه دارد.

این نکته مهم است که تا چند دهه گذشته به ذهن هیچ بشری نرسیده بود که از طریق شیوه‌ های پزشکی امروزه بتوان تناسب اندام و لاغری را برای افراد فراهم کرد تا بتوانند از کاهش وزن خود لذت ببرند و در از بین بردن بیماری‌های مختلف، تلاش کند.

چگونه می توان لاغر شد؟
چگونه می توان لاغر شد؟

به‌ غیر از این‌که راهکارهای سنتی و کلاسیک که به ‌صورت معمول پیشنهاد می‌شود و مانند رژیم‌های غذایی و ورزش، افراد تصور نمی‌گردند که بتوانند به کاهش وزن برسند و تناسب اندام خود را داشته باشند.

البته این نکته مهم به شمار می‌آید که بهترین روش برای لاغری عمل‌های مرتبط با معده شناخته شده‌اند و از این طریق کاهش وزن می‌تواند برای افراد اتفاق بیفتد. حال به ‌غیر از این موارد دستگاه ‌هایی برای لاغری وجود دارد که در ادامه در تلاشیم به جدیدترین دستگاه لاغری اشاره کنیم.

راهکارهای قدیمی

در برخی مواقع هنگامی‌که از افراد از شیوه‌ های مختلفی همانند ورزش و یا رژیم‌های غذایی استفاده نمی‌کرده‌اند و راهکارهای دیگری را برای تناسب اندام انتخاب می‌کردند، عوارض‌های متعددی به سراغ آن‌ها می‌آمد.

به دلیل این‌که از طریق متخصصین، متدهای مختلفی برای کاهش وزن اختراع‌ شده است و تنوع و گوناگونی که در این دسته از موارد وجود دارد، می‌تواند در شرایط تناسب اندام افراد اثربخش باشد. هدف اصلی لاغری بر این است تا بتوان چربی ‌های اضافه و بافت‌ های سلولیتی که در بدن وجود دارند را از بین برد.

به ‌غیر از این موارد عملکردی که برای دستگاه‌های لاغری ذکر شده است، بسیار متفاوت می‌باشد و اغلب در کلینیک‌های تخصصی زیبایی و تناسب اندام می‌توان جدیدترین دستگاه لاغری را مشاهده کرد. متخصصین و پزشکانی که در این حیطه فعالیت دارند، ابتدا شرایط بدنی هر فرد را با توجه به میزان چربی‌های اضافه و سلولیتی که در بدن آن‌ها وجود دارد، می‌سنجند.

سپس دستگاهی که می‌تواند اثربخشی بهتری برای درمان و رسیدن به تناسب اندام به دنبال داشته باشد را برای او انتخاب می‌کند که بتواند ایده‌آل‌ترین نتیجه را به همراه داشته باشد و افراد بتوانند از این طریق کاهش وزن را تجربه کنند.

البته لازم به ذکر است بدانید که بهترین متد و روش برای لاغری عمل‌هایی است که در ارتباط با معده‌ توسط متخصصین حاذق و با مهارت صورت می‌گیرد.

راهکارهای قدیمی
راهکارهای قدیمی

لاغری موضعی چیست؟

برای ‌اینکه بخواهیم اطلاعات بهتری از لاغری موضعی داشته‌ باشیم، باید بگوییم راهکارهای درمانی که با عنوان‌های کم تهاجمی و غیرتهاجمی شناخته می‌شوند و می‌ توانند در برطرف نمودن سلول‌ های چربی در مناطق مختلف بدن عملکرد داشته باشند، با عنوان لاغری موضعی شناخته می ‌شوند. از طریق روش درمانی دستگاه‌ های متعدد می‌توان درمان چربی‌ ها و لاغری موضعی را صورت داد.

لطفا از پست کلینیک لاغری در سعادت آباد دیدن کنید.

لاغری موضعی چیست؟
لاغری موضعی چیست؟

استفاده از این دستگاه‌ها می‌تواند به‌ صورت تدریجی و بدون نیاز داشتن به جراحی اتفاق بیفتد و بدون این‌که فرد دوره استراحت و نقاهت را پشت سر بگذارد، از طریق لاغری موضعی می‌تواند کاهش وزن را به ارمغان بیاورد.

حال انتخاب ‌های متعددی برای جدیدترین دستگاه لاغری وجود دارد که در ادامه این مقاله بررسی و ارزیابی بر روی انواع دستگاه لاغری خواهیم داشت.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی معده برای لاغری دیدن کنید.

انواع دستگاه های لاغری موضعی

 • دستگاه لاغری کرایولیپولیز
 • دستگاه لاغری موضعی رادیو فرکانسی (RF)
 • لاغری موضعی با لیپوساکشن
 • لاغری موضعی از طریق مزوتراپی
 • دستگاه لاغری موضعی به واسطه کویتیشن
 • لاغری موضعی از طریق لیپوماتیک
 • لاغری موضعی توسط اندرمولوژی یا LPG
 • لاغری با دستگاه موضعی شاک ویو
 • دستگاه لاغری موضعی پرسوتراپی
 • هایفولیپولیز یا لیپوسونیک
 • دستگاه لاغری موضعی پاورشیپ

لطفا از پست جدیدترین روش جراحی لاغری دیدن نمایید.

انواع دستگاه های لاغری موضعی
انواع دستگاه های لاغری موضعی

راهکارهای درمان چاقی و لاغری موضعی

به‌ غیر از موارد و دستگاه‌هایی که برای لاغری موضعی در مطالب بالا ذکر کردیم، لازم است روش های درمانی که برای برطرف نمودن چربی ‌های موضعی صورت می‌گیرد و تأثیری که بر روی سلول‌های چربی بدن دارند، اطلاعاتی برای شما داشته باشیم. این دسته از راهکارها به ۲ گروه مستقل تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

اثربخشی بر روی کاهش یافتن میزان سلول‌های چربی بدون این‌که هیچ‌گونه تغییر تعدادی در سلول‌های چربی وجود بگیرد، یکی از روش‌ های درمانی برطرف نمودن چربی ‌های موضعی می‌باشد.

این عملکرد همانند رژیم ‌های لاغری و ورزش و جراحی کاهش وزن که می‌تواند حجم معده را کاهش بدهد، همانند بالون یا حلقه، عمل جراحی اسلیو معده و عمل بای ‌پس معده که کاهش طول روده‌ها را انجام می‌دهد، باشد.

لطفا از پست پرسش و پاسخ بای پس معده دیدن کنید.

یک راهکار دیگر برای درمان و برطرف نمودن چربی‌ های موضعی استفاده از عمل ‌هایی است که می ‌تواند کاهش تعداد سلول‌ های چربی را به دنبال داشته باشد و عمل‌های همانند لیپوساکشن، لیپولیزبا RّّF، لیزرلیپولیز و…. شناخته می‌شوند.

در تصویر مشاهده می‌کنید که کاهش اندازه‌ های سلول‌ های چربی چگونه از طریق روش‌ های لاغری می‌تواند اتفاق بیفتد. در تصاویر بالا مشخص است که روش لاغری از طریق کاهش یافتن تعداد سلول ‌های چربی با استفاده کردن از جدیدترین دستگاه لاغری سلول ‌های چربی که در زیر پوست قرار دارند، به نسبت کاهش وزن از طریق رژیم‌های غذائی بیشتر می‌باشد و در این عملکرد مشخص است که کاهش وزن بیشتری برای ابعاد اتفاق می‌افتد.

مسئله استعداد

مهم‌ترین نکته‌ای که باعث چاقی افراد می‌ شود و در نهایت افزایش سلول ‌های چربی در بدن را به دنبال دارد، مسئله استعداد می‌باشد. حال توجه کنید اگر افراد از روش اول استفاده کنند، ممکن است برگشت‌پذیر باشد و مجدداً چاقی را تجربه کنند. اما راهکار استفاده از جدیدترین دستگاه لاغری غیر قابل برگشت بازگشت شناخته می ‌شود.

یک تعریف کلی دیگر که از درمان چاقی موضعی شناخته می ‌شود، این است که می‌تواند کاهش سایز و تناسب اندام را به دنبال داشته باشد و از طریق پیشرفتی که در چند سال گذشته داشته است، به ‌عنوان یک راهکار غیرتهاجمی شناخته شده است.

مسئله استعداد
مسئله استعداد

استفاده از راهکارهای همانند لیپوساکشن(liposuction) و ابدومینوپلاستی و… روش‌های غیرتهاجمی هستند که در مقابل چاقی مقاومت می‌کنند.

دستگاه کرایولیپولیز برای لاغری موضعی چیست؟

یکی از انواع جدیدترین دستگاه لاغری با نام کرایولیپولیز شناخته می‌ شود. مهم‌ترین عملکردی که این دستگاه دارد این است که می‌تواند از طریق سرما شکستن سلول ‌های چربی را به دنبال داشته باشد و از این عملکرد استفاده کند.

بهتر است بدانید بر خلاف دیگر سلو ل ‌ها، سلول ‌های چربی حساسیت خاصی به نسبت دمای سرد و سرما دارند و هنگامی‌که از این دستگاه استفاده می‌ شود، باعث می‌ شود که سلول‌ های چربی کاهش دما داشته باشند و یخ بزنند.

سپس آسیب‌ های دیگری از طریق این چربی‌ها به پوست و دیگر ساختارهای بدن نخواهد رسید. به‌ همین دلیل است که این راهکار یک متد مناسب برای کاهش وزن می ‌باشد و به ‌عنوان جدیدترین دستگاه لاغری شناخته ‌شده است.

کرایولیپولیز از محبوب‌ ترین روش‌ های لاغری موضعی می‌ باشد. اگر بخواهیم میانگین درمان از طریق این دستگاه در سرتا سر جهان را بگوییم، بیش ‌از450هزار درمان از این طریق صورت‌گرفته است.

علت انتخاب بیماران از دستگاه کرایولیپولیز

اغلب افرادی که رژیم و ورزش برای بدن آن ‌ها پاسخ‌گو نمی‌باشد، علاقمندی خاصی به استفاده از این راهکار دارند و از این طریق کاهش چربی‌ های موضعی در بدن آن ‌ها اتفاق خواهد افتاد.

مناطق مناسب برای انجام کرایولیپولیز

مهم‌ترین هدفی که از انجام کرایولیپولیز صورت می‌گیرد، این است که بتواند میزان حجم چربی‌ هایی که در ناحیه مدنظر بدن انباشته‌ شده است، را بسیار کاهش می‌دهد و روند کاهش وزن از این طریق اتفاق بیفتد. البته امکان دارد اغلب بیماران از دستگاه لاغری کرایولیپولیز در چندین منطقه متفاوت استفاده کنند و یا این‌که می‌توانند یک ناحیه را با استفاده از آن لاغر کنند.

نیاز بی‌حسی برای انجام کرایولیپولیز

ممکن است برخی از افراد نگرانی در رابطه با بی‌حسی و بیهوشی برای انجام این راهکار داشته باشند. برای این‌که افراد با خیالی آسوده بتوانند از این دستگاه لاغری که متد منحصر به ‌فردی برای کاهش حجم چربی ‌ها می‌باشد، استفاده کنند باید بگوییم که این روش از طریق بی‌حسی انجام نمی‌شود و افرادی که از آن استفاده کرده‌اند درد بسیاری را تجربه نکرده‌اند.

لطفا از پست کلینیک لاغری (جراحی چاقی) در شمال تهران دیدن کنید.

نیاز بی‌حسی برای انجام کرایولیپولیز
نیاز بی‌حسی برای انجام کرایولیپولیز

کاندیدای مناسب برای انجام کرایولیپولیز

برای این‌که بتوان تشخیص داد چه افرادی برای انجام کرایولیپولیز مناسب هستند و پیشنهاد می‌شوند، بهتر است بگوییم اشخاصی که دچار بیماری‌هایی که به سرما حساسیت دارند، می‌باشند ممکن است نتوانند از این دستگاه استفاده مناسبی داشته باشند. مواردی همچون کرایوگلوبولینمی، کهیر سرد و هموگلوبینوری که می‌تواند واکنش‌ های متعددی از طریق کرایه و صورت بدهد، نمی‌توانند از این عملکرد استفاده کند.

به ‌غیر از این موارد بیمارانی که دارای پوست ضعیف‌تری می‌باشند و پوست بدن آن‌ها به گونه‌ای شل و آویزان است، کاندیدای مناسبی برای استفاده از جدیدترین دستگاه لاغری کرایه و نمی‌باشند.

به‌ غیر از این موارد بقیه افراد در تمامی مناطق بدن می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند. البته لازم به ذکر است بدانید که بهترین متد و روش برای لاغری عمل ‌های مرتبط با معده شناخته ‌شده اند و می‌توانند کاهش وزن را برای افراد میسر سازند.

روش انجام کرایولیپولیز

بعد از این‌که پزشک ارزیابی ‌های متعدد را بر روی میزان چربی های بدن افراد صورت داد، برای این‌که درمان از طریق این دستگاه صورت بگیرد و اندازه و انحنای مناسبی برای اپلیکاتور وجود دارد که با توجه به ناحیه مدنظر اندازه آن انتخاب می ‌شود. سپس لازم است علامت‌گذاری هایی بر روی بخش مورد نظر که قرار است تحت تاثیر این دستگاه باشد، اتفاق بیفتد. در این روش برای این‌که بتوان از پوست محافظت کرد، از یک پد ژل استفاده می‌گردد.

سپس بعد از این‌که پد ژل مورد استفاده واقع شد، لازم است بر روی ناحیه مدنظر که قصد کاهش توده ‌های چربی را دارد اپلیکاتور قرار بگیرد و این توده ‌ها به داخل حفره اپلیکاتور وکیوم شود.

سپس دمایی که در داخل اپلیکاتور قرار دارد، رو به کاهش می‌ رود و هنگامی‌که کاهش دما اتفاق می‌افتد محل مورد نظر که قصد کاهش چربی ‌ها را دارد، بی‌حس می‌گردد. البته در برخی مواقع امکان دارد کشش وکیوم بر روی بافت ‌های اندام افراد احساس شود که احساس خوشایندی با آن همراه نیست.

به دلیل این‌که سرمای بسیاری در این دستگاه وجود دارد، بعد از چند دقیقه منطقه‌ای مدنظر کاملاً بی‌حس می‌ شود و این مشکل رفع می گردد و دیگر هیچ‌گونه ناراحتی افراد را احاطه نخواهد کرد.

مهم‌ترین نکته‌ای که برای استفاده از جدیدترین دستگاه لاغری اپلیکاتور در نظر گرفته‌ شده است

مهم‌ترین نکته‌ای که برای استفاده از جدیدترین دستگاه لاغری اپلیکاتور در نظر گرفته‌ شده است، این است که در هنگام درمان از طریق آن بیماران می‌توانند از موبایل خود استفاده کنند، تلویزیون ببینند و یا این‌که به مطالعه بپردازند.

در هر صورت در هنگام درمان از این طریق می‌توانند به فعالیت ‌های خود بپردازند و هیچ‌گونه مانعی برای آن‌ها وجود ندارد. طبق زمان‌بندی هایی که برای این دستگاه در نظر گرفته ‌شده است، بعد از ۱ ساعت وکیوم خاموش می‌گردد و اپلیکاتور از سطح موردنظر پوست برداشته می‌شود.

در نهایت لازم است ماساژ بر روی منطقه موردنظر اتفاق بیفتد. تأثیری که ماساژ بر روی نتیجه نهایی استفاده از راهکار اپلیکاتور می‌گذارد، بسیار زیاد است. به ‌همین دلیل اغلب پزشکان توصیه می‌کنند بعد از آن ماساژ مهم شمرده می‌شود.

مهم‌ترین نکته‌ای که برای استفاده از جدیدترین دستگاه لاغری اپلیکاتور در نظر گرفته‌ شده است
مهم‌ترین نکته‌ای که برای استفاده از جدیدترین دستگاه لاغری اپلیکاتور در نظر گرفته‌ شده است

ریکاوری بعد از انجام کرایولیپولیز

برای ‌اینکه اطلاعات کافی در رابطه با این دستگاه داشته باشید، باید بگوییم بعد از انجام این راهکار درمانی به‌ جهت کاهش چربی ‌های موجود محدودیت فعالیتی برای افراد اتفاق نمی ‌افتد و می ‌توانند به فعالیت ‌های روزمره خود بپردازند.

مهم‌ترین نکته‌ای که ممکن است بعد از انجام آن صورت بدهد، احساس کوفتگی اندکی است که همانند استفاده از تمرینات ورزشی سخت می‌باشد و برخی از بیماران ممکن است این حس را تجربه کنند.

اما مسئله نگران‌کننده‌ای نمی ‌باشد. اگر در شرایطی احساس درد به شما غلبه کرد، لازم است به جراح خود اطلاع بدهید. در این موارد بنا به شرایط شما امکان دارد جراح به تجویز دارو برای شما بسنده کند تا بتواند درد به وجود آمده را کنترل کند.

مزایای درمان با کرایولیپولیز

استفاده از دستگاه لاغری کرایولیپولیز مزایای زیر را به ‌دنبال دارد:

 • فرد می‌تواند ناحیه مدنظر خود را دقیقاً لاغرتر کند.
 • چندین ناحیه از بدن در یک زمان می‌توانند از این عملکرد استفاده کنند.
 • اثربخشی این راهکار برای افراد به تثبیت رسیده است.
 • بهبودی کیفیت پوست از طریق استفاده از این روش اتفاق می‌افتد.
 • نتیجه قابل ‌قبول بعد از گذشت ۴ تا ۶ هفته بعد از اولین جلسه حاصل می‌گردد.
 • هیچ‌گونه دردی برای درمان از این طریق وجود ندارد.
 • فرد برای دوران نقاهت نیازی به استراحت و مرخصی ندارد.
 • به دلیل این‌که در خارج از بدن صورت می‌گیرد، به ‌عنوان راهکار غیرتهاجمی شناخته ‌شده است.
 • نتیجه سریعی برای لاغری به دنبال دارد.
 • از طریق راهکار طبیعی سلول‌ های چربی از بدن دفع می‌شوند.
 • نتیجه کار می ‌تواند جذابیت و خوش فرم بودن افراد را به دنبال داشته باشد.
 • این راهکار ایمن است و بدون هیچ‌گونه عوارض انجام می‌ شود.
 • به ‌عنوان جایگزینی برای ساکشن شناخته می‌ شود.
 • بعد از درمان از طریق لیپوساکشن نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

نتیجه حاصل از کرایولیپولیز

نتیجه‌ای که برای استفاده از این راهکار درمانی صورت می‌گیرد، به گونه‌ای است که می‌تواند آسیب بسیاری به سلول‌ های چربی مناطق مورد نظر وارد کند و بعد از گذشت ۴ تا ۶ ماه به ‌تدریج سلول‌های چربی که در این مناطق وجود دارند از بین می‌روند تا این زمان تقریباً حدود ۲۰ درصد از توده‌های چربی کاهش می‌یابد و در نهایت می ‌تواند کاهش سایز افراد را به‌ دنبال داشته باشد.

به ‌غیر از این‌که جدیدترین دستگاه لاغری کرایولیپولیز مهم شمرده می‌شود، برای این‌که بتوان لاغری را تجربه کرد بهترین روش، ارتباط مستقیمی با عمل ‌های معده دارد و از این طریق می‌توان نتیجه‌ بسیاری گرفت.

پیشنهاد می کنیم از پست لاغری جی فایو دیدن کنید.

نتیجه حاصل از کرایولیپولیز
نتیجه حاصل از کرایولیپولیز

دستگاه رادیو فرکانسی (RF) برای لاغری موضعی چیست؟

یکی دیگر از روش‌ هایی که از طریق جدیدترین دستگاه لاغری با عنوان رادیو فرکانسی (RF) می باشد و راهکاری است که از طریق فرکانس ‌های رادیویی می‌تواند بدون تماس فیزیکی دستگاه بر روی بیمار استفاده شود و گرم کردن چربی‌ های مناطق مدنظر را به‌ دنبال دارد.

از طریق این راهکار به فاصله‌ی یک ‌سانتی‌متری از پوست حرارت وارد شده از طریق اپلیکاتور وارد می‌ شود، سپس از طریق این حرارت تاثیر بسیاری بر روی سلول‌های چربی واقع می‌شود.

همین‌طور دیگر سلول‌ های پوست می‌توانند ساختارهای گرمی داشته باشند. نکته حائز اهمیتی که طریق این عملکرد می‌تواند در کاهش وزن نقش داشته باشد، این است که سلول‌های چربی کم‌کم با گرم شدن در زیر پوست شکسته می‌شوند و در نهایت شکسته شدن آن‌ها سبب رهاسازی آن ‌ها از زیر پوست می‌گردد که این چربی ‌ها از طریق جریان لنف می‌توانند از بدن و ناحیه مدنظر خارج شوند و در نهایت میزان چربی ‌هایی که در زیر سطح پوست قرار دارد، کاهش می‌یابد.

دلیل انتخاب رادیوفرکانسی توسط بیماران

مهم‌ترین ترین دلایلی که سبب می ‌شود بیماران از دستگاه رادیوفرکانسی استفاده کنند تا بتوانند کاهش چربی‌های موضعی را انجام بدهند، این است که این دسته از چربی ‌ها علی ‌رغم استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش همچنان پا بر جا هستند.

علاقه‌مندی افراد به این سبب به رادیو فرکانسی بسیار زیاد می‌باشد که می‌ توانند از طریق انتخاب این راهکار از شر چربی‌هایی که در زیر پوست آن ها انباشته ‌شده است، راحت شوند.

به ‌طور کلی هیچ‌گونه خطر و عوارضی برای این راهکار لاغری موضعی شناخته ‌نشده است و یک دستگاه ایمن برای لاغری می‌باشد. این دستگاه مزایای بسیاری با خود به ‌همراه دارد و به‌ غیر از این‌که می تواند افراد را از شر چربی ‌های ثابت زیر پوست را راحت کنند، عملکرد دیگری دارد.

رادیوفرکانسی هم ‌زمان ۲ کاربرد دارد و می‌تواند به ‌غیر از کاهش چربی سفت کردن پوست را نیز به ‌همراه داشته باشد. این عملکرد به این دلیل اتفاق می‌افتد که انرژی موجود برای کلاژن پوست تولید می‌گردد و و شرایط سفت شدن پوست اتفاق می‌افتد.

دلیل انتخاب رادیوفرکانسی توسط بیماران
دلیل انتخاب رادیوفرکانسی توسط بیماران

نیاز به بی‌حسی برای انجام رادیوفرکانسی

مهم‌ترین نکته‌ای که توانسته افراد را به انجام رادیوفرکانسی جذب کند این است که این روش بدون انجام هیچ‌گونه بی‌حسی انجام صورت می‌گیرد و برای این‌که بتوان از آن استفاده کرد نیاز به گرفتن بی‌حسی نمی‌باشد. همین‌طور در راستای انجام این عمل کرد هیچ دردی وجود ندارد و بیمار احساس ناخوشایندی نخواهد داشت.

فعالیت دستگاه رادیوفرکانسی

مهم‌ترین هدفی که برای استفاده از این دستگاه صورت می‌دهد، این است که بتواند در کاهش حجم چربی‌ ها در یک بافت مخصوص بدن اثربخش باشد. حال ممکن است افراد در نواحی مختلف بدن خود دچار چربی ‌های متعدد باشند که استفاده از رادیو فرکانسی می‌تواند در بخش‌های مختلف بدن اتفاق بیفتد و درمان آن‌ ها را صورت بدهد.

فعالیت رادیو فرکانسی بدین ‌صورت است که می ‌تواند یک ناحیه را در چندین مرتبه متعدد درمان کند و کاهش چربی‌های موجود در آن نواحی را صورت می‌دهد. به ‌همین دلیل به‌ عنوان جدیدترین دستگاه لاغری شناخته می ‌شود.

روش انجام رادیوفرکانسی

به ‌طور کلی درمان برای برطرف نمودن چربی ‌های موضعی زیر پوست از طریق رادیوفرکانسی ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد و ممکن است تشخیص پزشک بر این گونه باشد تا در جلسات متعددی به مدت یک‌بار در هفته اتفاق بیفتد. حداکثر تعداد جلسات در نظر گرفته ‌شده از طریق تشخیص پزشک برای نواحی مختلف ۴ هفته می ‌باشد.

ریکاوری بعد از انجام رادیوفرکانسی

بعد از این‌که حرارت موجود از طریق رادیو فرکانسی به بافت‌ های متعدد بدن رسید، هیچ محدودیت فعالیتی برای افراد نمی ‌باشد و نیاز نیست در دوره خاصی استراحت کنند و فورا می‌توانند بعد از انجام رادیو فرکانسی به فعالیت ‌های روزانه خود بپردازند.

نتیجه حاصل از رادیوفرکانسی

اگر بیماران بر روی ناحیه شکم چربی داشته باشند و برای برطرف نمودن از دستگاه رادیوفرکانسی استفاده کنند، نتیجه‌ای که برای این دسته از افراد حاصل می‌گردد کاهش کمتر از ۵ سانتی ‌متر در ناحیه شکم می ‌باشد. البته این نکته‌ای بدیهی است که نتایج دیده‌ شده برای تمامی بیماران قابل انجام نیست. اما عنوان کردن این نتیجه بر اساس میانگین ذکرشده افراد می ‌باشد.

نتیجه حاصل از رادیوفرکانسی
نتیجه حاصل از رادیوفرکانسی

روش لیپوساکشن برای لاغری موضعی چیست؟

یک راهکار دیگر که به‌ عنوان لاغری موضعی شناخته می‌شود و از طریق جدیدترین دستگاه لاغری اتفاق می‌افتد، عملکرد لیپوساکشن می‌باشد.

مهم‌ترین فعالیتی که لیپوساکشن برای بدن به‌ دنبال از طریق مکش می‌باشد و چربی‌های بدن به واسطه این مکش از بین خواهند رفت. لوله‌ های کوچک و نازکی در رابطه با این راهکار وجود دارند که نام آن‌ها کانولا می‌باشد.

این لوله‌ ها به واسطه برش‌های اندکی که بر روی پوست ایجاد می‌شود، وارد می‌شوند. سپس عملکرد آنها بدین‌گونه است که می‌تواند در زیر پوست توسط پزشک مدنظر حرکت کنند و تا وقتی‌که به بافت ‌های خاص چربی مدنظر برسند، توقف می‌کنند و در این هنگام فرآیند مکش آغاز می‌شود تا چربی‌های موجود در منطقه موردنظر از طریق این راهکار خارج گردد.

تکنیک لیپوساکشن در چندین سال گذشته به ‌عنوان یکی از تکنیک ‌های مؤثر بوده ‌است. البته این راهکار بهبود یافته‌ است و به یک عملکرد درمانی آسان با ایمنی بالا تبدیل ‌شده است.

اشخاصی که قصد دارند تحت نظارت لیپوساکشن چربی ‌های موجود بدن خود را حذف کنند، با کمترین درد ممکن می‌توانند از این تکنیک استفاده کنند. تکنیک جدیدی که با عنوان لیپوساکشن شناخته می‌شود، از طریق بی‌حسی‌ های موضعی انجام می‌ شود و مواردی همچون لیپوساکشن با کمک فراصوت می‌توانند فعالیت داشته باشد.

سر پایی بودن راهکار لیپوساکشن

لیپوساکشن در مطب ‌ها یا مراکز جراحی یا بیمارستان ‌ها انجام می‌گیرد و به ‌عنوان یک عمل سرپایی شناخته ‌شده است که در کاهش چربی‌ ها مؤثر است.

به ‌همین دلیل نیاز به دوران نقاهت و استراحتی برای بیمار نمی‌باشد. مگر این‌که در شرایطی میزان حجم چربی موجود برای افراد بسیار زیاد باشد که از این طریق لازم است برداشت آن‌ها مدت‌زمان طولانی صورت بگیرد.

ممکن است در برخی مواقع از بی‌حسی‌ها برای انجام لیپوساکشن نیز استفاده شود. پزشک مدنظر صلاح می‌داند اگر منطقه خارج کردن چربی حجم بالایی داشته باشد از آرام‌بخش ‌ها یا بیهوشی عمومی استفاده کند و یا بی‌حسی‌ های موضعی برای این عملکرد اثر دارند.

دوران استراحت بعد از لیپوساکشن

هنگامی‌که درمان فرد به اتمام می ‌رسد، بعد از این‌که علائم بی‌حسی و بیهوشی برطرف شد، فرد می‌تواند قادر به حرکت و ایستادن باشد و فعالیت ‌های روزانه خود را سپری کند. البته در برخی مواقع دیده ‌شده که افراد چند روز تا چند هفته برای این‌که دوباره به فعالیت‌ های روزانه خود بازگردند، زمان نیاز داشته‌اند.

افراد می‌توانند هنگامی‌که احساس بهتری داشته باشند، به کارهای روزانه خود بپردازند. البته میانگین در نظر گرفته ‌شده برای این زمان چندین روز می ‌باشد. اما اگر منطقه‌ای مدنظر تحت درمان به واسطه لیپوساکشن بزرگ‌تر باشد، ممکن است ریکاوری و دوران استراحت برای افراد بیشتر از این زمان به طول بیانجامد.

اثربخشی روش لیپوساکشن

اغلب در مناطق کوچک می‌توان از لیپوساکشن برای برداشتن ذخیره‌های چربی استفاده کرد. هنگامی‌که افراد اضافه ‌وزن دارند استفاده از لیپوساکشن در برداشته شدن چربی ‌ها اتفاق می‌افتد و در اضافه‌ وزن های بالا ممکن است اندکی بازگشت داشته باشند و یا در بخش‌های دیگر بدن افراد پدیدار شوند.

نتیجه روش درمانی لیپوساکشن

اصولاً نتیجه‌ای که برای این عملکرد در نظر گرفته می‌شود، بعد از چندین هفته یا حتی چندین ماه بهبودی کامل و رفع تورم‌ها اتفاق می‌افتد و برای این‌که بتوان اثربخشی آن را دید، باید چند ماه تا یک‌سال صبر کرد.

تمامی انواع لیپوساکشن به‌ غیر از لیپوساکشن لیزر اثر سفت کنندگی در ناحیه تحت درمان جراحی را ندارند و امکان دارد و هنگامی‌که چربی ‌های موجود پوست برداشت می‌شوند، محدوده مدنظر اندکی شل شود.

برای این‌که بتوان درمانی موردنظر در محل برداشت چربی اتفاق بیفتد و پوست سفت شود، حدوداً ۶ ماه زمان نیاز می‌باشد. به دلیل این‌که برخی از پوست ‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارند، ممکن است به نسبت پوست دیگر افراد سرعت بالاتری برای سفت شدن را سپری کنند.

نتیجه روش درمانی لیپوساکشن
نتیجه روش درمانی لیپوساکشن

روش لاغری موضعی از طریق مزوتراپی چیست؟

یک راهکار کاربردی دیگر که به ‌عنوان جدیدترین دستگاه لاغری شناخته می‌شود و می ‌تواند کاهش وزن را به دنبال داشته باشد مزوتراپی شناخته ‌شده است. راهکار مزوتراپی غیرتهاجمی می ‌باشد.

در سال ۱۹۵۲ تکنیک مزوتراپی توسط دکتر میشل پیستول در فرانسه توانسته درمان بیماری ‌های متعددی را به دنبال داشته باشد. مزوتراپی برای بیماری‌هایی همانند بیماری‌های او عروقی عفونی، بهبود گردش خون، آسیب‌های ورزشی توانسته عملکرد بالایی را داشته باشد.

اگر بخواهیم این راهکار درمانی را بیشتر توضیح بدهیم، باید بگوییم تزریق داروهای متعدد از طریق مزودرم به بافت ‌های هم‌بند و لایه‌ چربی اتفاق می‌افتد و در زیر پوست تزریق می‌گردد. مقدار اندکی از هر دارو به مزوتراپی تزریق می‌گردد. به دلیل این‌که در برابر چربی‌ها واکنش نشان می‌دهند و می‌توانند سبب ذوب کردن آن‌ها شوند.

این راهکار برای سلولیت و چربی در تمامی بخش ‌های مختلف بدن می‌تواند فعالیت داشته باشد و تزریق داروهای متعارف از طریق مزوتراپی به لایه‌ های میانی پوست اتفاق می‌افتد و برای ارائه مواد مغذی به یک بخش خاص از بدن مؤثر است.

ملاحظات لازم در مزوتراپی

اساساً استفاده از متد مزوتراپی درمان غیر قابل ‌کنترل به شمار می‌آید. حال برای این‌که بدون هیچ‌گونه مشکلی بتوان آن را در نظر گرفت باید در کلینیکی آن را استفاده کرد که آموزش رسمی در این بار دیده باشند.

به دلیل این‌که اگر فرمول استاندارد بر روی مزوتراپی در زیر پوست رعایت نگردد، خطراتی برای سلامتی به ‌دنبال دارد. به‌ همین دلیل تخصص پزشک با تجربه در این حیطه می‌تواند کمک کند تا اثردهی مزوتراپی برای کاهش سایز مؤثر واقع شود.

نتیجه راهکار مزوتراپی

اغلب افرادی که از این راهکار برای لاغری موضعی استفاده کرده‌اند، توانسته‌اند حدوداً 5 ‌تا ۱۲ سانتی ‌متر در منطقه درمان کاهش وزن را احساس کاهش سایز را احساس کنند. بهبود بخشیدن برای ظاهر مردان و زنان برعهده‌ی راهکار مزوتراپی می‌باشد و به ‌غیر از این مسائل اعتماد به ‌نفس بالای افراد را به دنبال دارد.

اما بهتر است بدانید این راهکار برای افرادی که از چاقی بسیار رنج می‌برند، مناسب نمی‌باشد. به ‌طورکلی پزشکان توصیه می‌کنند از مزوتراپی به‌ عنوان جایگزینی برای ورزش ‌ها و رژیم‌های غذایی استفاده نکنید. به دلیل این‌که این عملکرد می‌تواند دفع چربی ‌های بیش‌ از حد و ناخواسته‌ی موضعی بدن را به دنبال داشته باشد و درمان سلولیت از طریق آن میسر می‌شود.

نتیجه راهکار مزوتراپی
نتیجه راهکار مزوتراپی

مزایای روش درمانی مزوتراپی

در ادامه مزایایی که برای این راهکار مؤثر واقع می‌شود را ذکر خواهیم کرد:

 • در این روش درمانی نیاز به جراحی نمی ‌باشد.
 • این روش درمانی بدون استفاده از کمربند یا بانداژ اتفاق می‌افتد.
 • هیچ خطری بیمار را تهدید نمی‌کند.
 • مدت‌زمان ریکاوری برای این راهکار بسیار اندک می‌باشد و زمان تقریبی آن بین ۲۰ تا ۵۰ دقیقه است.
 • افراد بعد از انجام مزوتراپی فورا می‌توانند به فعالیت ‌های روزمره خود بازگردند و دوران نقاهتی وجود ندارد.
 • درمان سلولیت به ‌صورت موفقیت‌آمیز از طریق این راهکار صورت می‌گیرد.
 • استفاده از روش مزوتراپی می‌تواند سبب ذوب چربی‌های موجود در بافت‌های بدن گردد.
 • شکستن بافت‌های اسکلتی بدن از این طریق اتفاق می‌افتاد.
 • مزوتراپی به‌ غیر از این موارد می‌تواند جوان کنندگی پوست را برعهده بگیرد.
 • نرم شدن پوست از طریق راهکار مزوتراپی به‌ غیر از ذوب چربی‌ ها اتفاق می‌افتد.
 • بهبود بخشیدن جریان خون محل مدنظر از دیگر مزایای این راهکار است.
 • مزوتراپی برای تمامی نواحی همانند شکم، ران‌ها و پهلوها و دیگر موارد مؤثر است.

در مطالب بالا از جدیدترین دستگاه لاغری که به‌ عنوان مزوتراپی شناخته می‌شود، صحبت کردیم که می‌تواند اثر بسیاری داشته باشد. اما به ‌غیر از این مسائل بهترین عملکردی که می‌تواند برای لاغری اثربخش باشد.

استفاده از عمل‌ های مرتبط با معده است. به‌ همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند از بهترین روش برای لاغری استفاده کنید و عمل‌های مرتبط با معده را مهم بشمارید.

درمان لاغری موضوعی کویتیشن فراصوت چیست؟

یک راهکار مؤثر دیگری که به‌ عنوان جدیدترین دستگاه لاغری شناخته ‌شده است، درمان موضعی کویتیشن می‌باشد. این درمان از طریق امواج فراصوتی و رادیویی عملکرد دارند و کمک می‌کنند که سلول ‌های چربی و سلولیت و شکسته شوند و بدون این‌که تأثیری بر روی ارگان‌های سلول‌های اطراف داشته باشد، این فرآیند صورت می‌گیرد.

سپس سلول‌هایی که از این طریق شکسته شده‌اند ،به ‌صورت طبیعی دفع می‌گردند. این عملکرد برخلاف تمامی درمان ‌های دیگر لاغری هیچ‌گونه درد زخم و یا خون‌ریزی را به‌ دنبال ندارد و خطر عفونت در انجام این عملکرد وجود ندارد و ریکاوری برای این درمان صورت نمی‌گیرد.

چگونگی عملکرد لاغری موضعی کویتیشن

برای این‌که این عملکرد صورت بگیرد ابزاری از طریق تکنسین به پایین‌ترین سطح پوست افراد فرستاده می‌شود تا از این تاریخ بتوان موج ‌های فراصوت را به سطح پایین پوست ارسال کرد و سپس از طریق انبساط و انقباض میکرو حباب‌های موج ‌ها بر روی سطح پوست ایجاد می‌ شوند که در نهایت بزرگ می‌گردند.

در طی این فرآیند به یکدیگر برخورد می‌کنند و متلاشی می‌شوند. وجود این حباب ها به‌ وجود آورنده‌ی شوکی در بدن می‌باشد که نتیجه آن شکستن سلول‌های چربی می‌باشد که با نام کویتیشن می شناسند و مواد زائد در این فرایند در کبد فرآوری می‌شوند و در نهایت از طریق ضایعات گوارشی و عرق از بدن دفع می‌گردند.

میزان درمان مناطق بدن از طریق کویتیشن

درمان از طریق کویتیشن فراصوت ۱ ساعت به طول می‌انجامد و می‌تواند برای سطح میانی بدن که شامل مواردی همچون ران داخلی، ران بیرونی، شکم، باسن و یا کمر باشد، اتفاق بیفتد.

البته درمان مناطق کوچک‌تری همانند چانه یا بازو با یکدیگر صورت می‌گیرد و توصیه می‌شود بر روی هر منطقه‌ای جدا درمان‌های متعدد و جداگانه‌ای اتفاق بیفتد.

به ‌عنوان نمونه اگر فرد قصد دارد، برای برطرف نمودن چربی‌های اضافی شکم از کویتیشن فراصوت استفاده کند، 2 تا ۶ جلسه درمان نیاز می‌باشد. اما اگر محدوده بزرگ‌تری تحت درمان قرار بگیرد به طبع میزان جلسات موجود بالاتر می ‌رود.

نتیجه حاصل‌ شده از کویتیشن

بعد از این‌که درمان از طریق جدیدترین دستگاه لاغری بر روی بدن افراد صورت می‌گیرد، نتیجه بلافاصله قابل دیدن می‌باشد. اما این‌که به فرایند اصلی خود برسد به چند روز زمان نیاز دارد. مرحله آخر آن نتیجه اصلی استفاده از کویتیشن فراصوت را نشان می دهد. این نتیجه حداکثر بعد از گذشت ۷۲ ساعت بعد از درمان مشاهده می‌گردد.

البته مواردی هم چون چگالی و مدت ‌زمان وجود چربی ‌ها می ‌تواند عامل مؤثری برای نتیجه حاصل‌ شده هضم چربی‌های موجود باشد. اما به‌ طور معمول می ‌توانید تا حدود ۲ تا ۵ سانتی‌متر بعد از اولین درمان توسط کویتیشن شن از دست دادن چربی‌ ها را مشاهده کنید. اما در جلسات بعدی ۵ سانتی‌متر انتظار شما از برطرف نمودن چربی‌ها صورت می‌گیرد.

نتیجه حاصل‌ شده از کویتیشن
نتیجه حاصل‌ شده از کویتیشن

شل شدگی پوست با دستگاه کویتیشن فراصوت

حتما می‌دانید که بسیاری از درمان ‌هایی که برای لاغری موضعی صورت می‌گیرد، می‌تواند سرعت کاهش وزن را به دنبال داشته باشد، اما در نهایت شل شدن و آویزان شدن پوست را به ‌دنبال دارد. اما بر خلاف تمامی این راهکارها درمان از طریق کویتیشن فراصوت اثر سفت کنندگی بر روی پوست و عضلات را به ‌دنبال دارد.

اما نکته حائز اهمیتی که به‌ عنوان مزیت این درمان حاصل می‌شود، این است که اگر بر روی پوست ‌های شل نیز از آن استفاده شود و قبل از افزایش وزن به‌ وجود آمده باشند، استفاده از راهکار کویتیشن می‌تواند سفت کننده این پوست‌ها نیز باشد.

کاندیدایی مناسب برای استفاده از کویتیشن فراصوت

افرادی می‌توانند به ‌عنوان اشخاص ایده‌آل برای انجام روش درمانی کویتیشن فراصوت به حساب آیند که وضعیت سلامتی خوبی دارا هستند، اما تا حد متوسط دچار اضافه‌وزن شده‌اند. بیمارانی که در دوره بارداری یا شیردهی هستند، امکان استفاده از این عملکرد را ندارند.

همین‌طور شخصی که قرار است از دستگاه لاغری کویتیشن فراصوت استفاده کند، نباید از داروهای ضد انعقاد استفاده کند و همین ‌طور دستگاه ضربان‌ساز قلب یا ایمپلنت های فلزی در بدن خود نداشته باشد.

حال در ادامه موارد دیگر شرایطی که اثرات منفی بر روی کویتیشن می‌گذرد را ذکر خواهیم کردو این دسته از شرایط عبارت‌اند از:

 • انجام جراحی‌های اخیر
 • وجود عفونت یا بیماری‌ های عفونی
 • آسیب سیستم لنفاوی
 • کمبود ایمنی بدن و بیماری‌های شدید همانند بیماری‌های قلبی
 • وجود بیماری‌ هایی همانند دیابت، سرطان، صرع، فشار خون بالا یا پایین، سل، هموفیلی

ممکن است با تمامی مواردی که ذکر شد، نتوانید تشخیص بدهید که آیا کاندید مناسبی برای انجام این راهکار درمانی هستید یا خیر. برای تشخیص آن می‌توانید با پزشک مربوطه در این ‌رابطه مشورت کنید.

بخش‌های مناسب برای استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن

 • پهلوها
 • شکم
 • باسن
 • بالای بازو
 • سینه مرد
 • زانوهای داخلی

مزایای استفاده از دستگاه کویتیشن

دستگاه لاغری کویتیشن دارای مزایای زیر می‌باشد:

 • استفاده از این دستگاه می ‌تواند نتیجه ‌های ماندگار و دائمی را به دنبال داشته باشد.
 • استفاده از این راهکار مطمئن می‌باشد و بدون هیچ‌گونه عوارضی می‌تواند در از بین بردن سلول‌ های چربی موفق باشد.
 • این تکنیک دارای قدرت بسیار بالایی می‌باشد که در هر جلسه کاهش چشمگیری از سایز برای افراد اتفاق خواهد افتاد.
 • این روش بدون هیچ‌گونه دردی برای بیمار صورت می‌گیرد.
 • استفاده از این روش برای چاقی ‌های موضعی اثربخش است و در کاهش وزن مؤثر نیست.

اثربخشی کویتیشن

هنگامی‌که دستگاه کویتیشن فراصوت برای اصلاح ظاهر بدن انجام گردد، بسیار اثربخش می‌باشد. اما اگر وزن افراد بسیار بالا باشد که دنبال کاهش وزن هستند، استفاده از این راهکار نمی‌تواند برای آن‌ها نتیجه دلخواه را به‌ دنبال داشته باشد.

تعداد جلسات درمان با کویتیشن

اغلب استفاده از این تکنیک برای ۱ تا ۲ جلسه در هفته پیشنهاد می‌شود. اما با توجه به مواردی همچون سن، جنسیت، مقاومت بافت‌های چربی، ممکن است جلسات بین ۸ تا ۲۰ بیشتر شود. کاهش سایز نیم تا یک‌ونیم سانت برای هر جلسه اتفاق خواهد افتاد.

به ‌غیر از تمامی موارد ذکرشده در رابطه با جدیدترین دستگاه لاغری کویتیشن بهترین روش و متد برای لاغری عمل ‌های مرتبط با معده می‌باشد و پزشکان بر این باورند که استفاده از این راهکارها می‌تواند کاهش وزن بسیاری برای افراد به ‌دنبال داشته باشد. به ‌همین دلیل توصیه می‌کنند که از بهترین روش برای لاغری عمل ‌ها استفاده کنید.

تعداد جلسات درمان با کویتیشن
تعداد جلسات درمان با کویتیشن

روش اندرمولوژی یا LPG برای لاغری چیست؟

درمان پزشکی به ‌عنوان جدیدترین دستگاه لاغری شناخته می‌شود و تکنولوژی بالایی دارد و در نهایت برای طرفین بدن سلولیت و شکل دادن بدن استفاده می‌شود، اندرمولوژی نام دارد که سبب اختلالات یکپارچگی پوست نمی ‌شود.

در اواخر دهه ۱۹۷۰ در فرانسه این راهکار انجام گرفت و در حال‌ حاضر توانسته در تمامی مراکز زیبایی ایالات متعهد استفاده شود و با استقبال افراد رو به ‌رو شده است.

این دستگاه می‌تواند در بازسازی بافت ‌های هم‌بند پوست فعالیت داشته باشد و در نهایت تحریک گردش خون و لنفاوی بدن را دارد و سپس از این طریق سموم متعدد از بدن حذف می‌گردند.

فرایندی طبیعی از طریق استفاده این دستگاه بر روی بدن اتفاق می‌افتد که سوزاندن چربی ‌های اضافه را به دنبال دارد و این حجم اندرمولوژی می‌تواند سبب سفت‌تر شدن پوست گردد. در نهایت لاغر شدن و پوست صاف را او به ‌همراه دارد.

مزایای روش لاغری اندرمولوژی

یکی از مهم‌ترین مزایایی که برای این عملکرد در نظر گرفته می ‌شود، این است که در از پیر شدن افراد جلوگیری می‌کند و با آن مبارزه می‌کند.

به دلیل این‌که فرایندهای متابولیک بدن به ‌مرور زمان‌بر اثر افزایش سن بیشتر می‌شوند و الاستیسیته پوست از بین می ‌رود، در نهایت استفاده از این درمان می‌تواند بازسازی بافت‌های هم‌بند را به ‌دنبال داشته باشد و به‌ غیر از این‌که کیسه ‌های چربی را از زیر پوست دفع می‌کند کاهش چین ‌و چروک محل مدنظر را به‌ دنبال دارد.

چگونگی انجام اندرمولوژی

مدت ‌زمان تعیین ‌شده برای درمان سلولیت حدوداً ۳۵ دقیقه می ‌باشد و بهتر است برای این‌که بتوان نتیجه بیشتری از آن گرفت ۲ بار در هفته بین ۱۴ تا ۲۰ جلسه تکرار شود.

کاندیدای مناسب برای اندرمولوژی

افرادی می‌توانند از این راهکار استفاده کنید که قصد فرم دهی به بدن خود را دارند. به دلیل این‌که این عملکرد سبب کاهش وزن نمی‌شود و افرادی که دارای وزن بسیار بالایی هستند، نمی‌تواند کاهش وزن خارق ‌العاده‌ای را تجربه کنند. در این روش افراد کاهش وزن و خوش فرم شدن بدن آن‌ها اتفاق خواهد افتاد.

برای این‌که این روش صورت بگیرد، فرد باید لباس مخصوصی بپوشد و از طریق مانورهای مختلفی بر روی بدن او داده می‌شود شکل‌دهی و فرم دهی آن صورت می‌گیرد.

کاندیدای مناسب برای اندرمولوژی
کاندیدای مناسب برای اندرمولوژی

روش شاک ویو برای لاغری چیست؟

برای این‌که بتوانید تشخیص دهید که از طریق شاک ویو چگونه می‌توان کاهش سایز را به ‌دنبال داشت، بهتر است ابتدا تعریف درستی از شاک ویو داشته باشید.

بهتر است بگوییم انرژی بالایی از طریق امواج صوتی برای شاک ویو تعریف ‌شده است که می‌تواند در خارج از بدن آن را تولید کنند و از این طریق در نواحی مدنظر و خاص درمان را ایجاد کند. فشارهایی که از طریق شاک ویو اتفاق می‌افتد تا ۱۰۰ مگا پاسکال هستند که در محدوده ۵ تا ۱۰ مگا پاسکال منفی تعیین می‌گردد.

هنگامی‌که این بافت‌ها تولید می‌شوند در بدن وارد می‌شوند و در نهایت از تمامی محیط مایع به بافت‌ های نرم عبور می‌کند و سپس در مرز مشترک بین بافت ‌ها می‌رسند و محل استخوان و بافت نرم را تصاحب می‌کند.

هنگامی‌که برخورد با این مرز مشترک اتفاق می‌افتد، پدیده‌ای به نام آزاد شدن انرژی جنبشی اتفاق می‌افتد و تغییراتی در بافت‌های بدن به ‌همراه دارند.

توجه داشته باشید از طریق آن‌ها سنگ‌های کلیوی که انرژی بسیاری دارند نیز می‌توانند خرد شود و اما فشاری که بر روی استخوان ‌ها وارد می ‌شود، سبب شکستگی آن‌ها نمی‌ شود.

در نهایت انرژی که از طریق شاک ویو آزاد می‌شود، بافت ‌های مختلف را تحت نظارت خود می‌گیرد و با توجه به ناحیه درمان که قصد کاهش وزن دارد می‌تواند، دفع چربی ‌ها را به دنبال داشته باشد.

چگونگی انجام شاک ویو

قبل ‌از این ‌که درمان از طریق شاک ویو برای افراد اتفاق بیفتد، برای این‌که از اتلاف انرژی جلوگیری شود، ژل اولتراسوند کمک می‌کند. به‌ طور متوسط ۳۲۰۰ تا ۴ هزار پالس در هر جلسه بر نواحی مدنظر افراد استفاده می ‌شود و حدوداً ۷۵ درصد بعد از اولین جلسه درمانی نتیجه بسیاری می‌گیرند و بعد از گذشت ۳ ماه این درصد به ۹۵ افزایش می‌یابد و سپس در همین رود هنگامی‌که ۶ ماه از شاک ویو می‌گذرد به 100 درصد می‌رسد و فرد می ‌تواند نتیجه بسیاری از کاهش سایز و لاغری بگیرد.

به‌ صورت معمول پزشکان توصیه می‌کنند در طول هفته ۲ بار به مدت ۶ تا ۷ هفته با با توجه به میزان وخامت اوضاع فرد تعیین می‌شود و اگر در شرایطی میزان افزایش وزن افراد بیشتر باشد، ممکن است مدت ‌زمان بیشتری در نظر گرفته شود.

برای این‌که شاک ویو در بدن تثبیت شود هر ۶ ماه تا ۸ ماه یک‌بار توصیه می‌کردند که بعد از اتمام دوره مجدداً انجام شود. در برخی مواقع ۲۰ درصد از بیماران به جلسات بیشتری نیاز دارند. طول مدت‌ زمان در نظر گرفته برای هر جلسه بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه عنوان ‌شده است.

چگونگی انجام شاک ویو
چگونگی انجام شاک ویو

عوامل مؤثر بر ماندگاری شاک ویو

وزن بدن میزان گردش

فعالیت‌ های روزانه

با توجه به موارد ذکرشده اثرات درمانی که از طریق شاک ویو در بدن افراد باقی خواهد ماند، 6 ‌تا ۱۲ ماه می‌باشد. اما عموماً ۱ تا ۲ جلسه نگهدارنده‌ای که بعد از اتمام جلسات انجام می‌شود می‌تواند آن را تثبیت کند.

موارد منع درمان از طریق شاک ویو

 • افرادی که در دوران شیردهی و بارداری هستند نمی‌توانند از آن استفاده کنند.
 • اشخاصی که دارای بیماری‌ های پوستی فعال هستند، نمی‌توانند از شاک ویو استفاده کنند.
 • افراد مبتلا به سیستم نقص سیستم ایمنی کاندید مناسبی برای انجام شکل نیستند.
 • اشخاصی که از داروهای ضد انعقاد استفاده می‌کنند، نمی‌توانند از این راهکار بهره ببرند.
 • اشخاصی که به سل مبتلا هستند، نمی‌توانند از این عملکرد استفاده کنند.
 • اشخاصی که بیماران بدخیم هستند و تحت شیمی‌درمانی هستند، نمی‌توانند از شاک ویو استفاده کنند.
 • اشخاصی که بیماری‌ های سیستم عصبی دارند کاندیدای مناسبی برای انجام این روش نیستند.

با ذکر کردن تمامی مواردی که برای روش شاک ویو در کلینیک ‌های درمانی استفاده می‌شود و به‌ عنوان بهتر جدیدترین دستگاه لاغری به حساب می‌آید، اما پزشکان به این معتقد اند که به این معتقدند که بهترین روش برای لاغری عمل‌ های مرتبط با معده است و می‌توان با استفاده از عمل ‌های لاغری نتیجه اثربخشی از کاهش وزن گرفت.

موارد منع درمان از طریق شاک ویو
موارد منع درمان از طریق شاک ویو

روش لیپوسونیکس برای لاغری چیست؟

یکی دیگر از دستگاهی که به ‌عنوان جدیدترین دستگاه لاغری شناخته می‌شود، لیپوسونیکس می‌باشد. در ادامه توضیحات متعدد در رابطه با عملکرد این دستگاه برای کاهش وزن و لاغری برای شما خواهیم داشت.

لیپوسونیکس بدون ایجاد سوختگی

این درمان از طریق جدیدترین دستگاه لاغری که دارای امواج اولتراسوند می‌باشد و با شدت بالا های فوق استفاده دارد، شناخته می‌شود و سبب می‌شود چند سانتی ‌متر از بافت ‌های چربی که که زیر پوست قرار دارند، از بین برود. به‌ همین دلیل انرژی که از این طریق تولید می‌گردد، چربی ناحیه اطراف را از بین خواهد برد و اثربخشی آن فقط بر روی بافت‌های چربی می‌باشد.

دستگاه لاغری لیپوسونیکس

این دستگاه بسیار قوی می‌باشد و به‌ عنوان جدیدترین دستگاه لاغری برای کاهش وزن شناخته ‌شده است. عملکرد آن به‌گونه‌ای است که بعد از اتمام جلسات تغییرات کاملاً حس می‌ شود. برای این‌که بتوان نتیجه بهتری از این دستگاه گرفت باید بدانید که این دستگاه می ‌تواند کاهش ۴ تا ۵ سانتی‌متر در هر نقطه از بدن همانند اطراف پهلو و شکم را صورت بدهد.

مهم‌ترین نکته‌ای که برای این دستگاه ذکر می‌شود، این است که برای بانوان و آقایان استفاده دارد و اشخاصی که نیاز دارند تا به تناسب اندام برسند، از این عمل کرد که به‌ عنوان یک راهکار غیرتهاجمی به حساب می‌آید، می‌توانند برای حذف چربی‌ها استفاده کنند.

البته ترجیح پزشکان بر این است که اگر میزان چربی ها بیش ‌از اندازه باشد، باید لیپوساکشن اتفاق بیفتد. برای این‌که بتوان نتیجه بهتری از لیپوسونیکس گرفت، بهتر است ۱ تا ۲ هفته بعد از آن صبوری کرد تا بررسی‌های مشخص‌ شده بعد از گذشت ۷ تا ۱۲ هفته اتفاق بیفتد.

بهترین نتیجه در این مدت ‌زمان قابل ‌مشاهده می باشد. زمان مشخص ‌شده ای به طول می‌انجامد که به‌ صورت طبیعی تخریب بافت‌ های چربی صورت بگیرد و در نهایت از طریق متابولیسم بدن دفع گردند.

دستگاه لاغری لیپوسونیکس
دستگاه لاغری لیپوسونیکس

عملکرد جدیدترین دستگاه لاغری لیپوسونیکس

این دستگاه به ‌عنوان جدیدترین دستگاه لاغری جهان شناخته‌ شده است و بدون این‌که کوچک‌ترین برشی بر روی سطح پوست به وجود بیاورد، به عمق ۱۰ میلی‌لیتری پوست نفوذ دارد. هدف اصلی آن از طریق ارسال مستقیم امواج اولتراسوند می‌باشد که می ‌تواند از نسل‌ های قبلی دستگاه کویتیشن پیروی کند و بسیار قدرت بالایی دارد.

همان‌طور که ذکر کردیم دستگاه کویتیشن برای لاغری لازم است ۲۰ جلسه عملکرد داشته باشد. اما قدرت دستگاه لیپوسونیکس به ‌حدی بالا می‌باشد که به ۴ جلسه کاهش پیدا یافته‌ است و به‌ عنوان یک راهکار بدون خطر برای حذف کردن چربی‌های ران، شکم، ساق پا، بازو، باسن پشت بدن انتخاب می‌شود و تمامی نقاط بدن بانوان به ‌غیر از سینه‌ها از طریق دستگاه لاغری لیپوسونیکس است که به ‌عنوان به جدیدترین دستگاه شناخته می‌شود کاهش سایز خواهد داشت. به ‌طور کلی هیچ‌ گونه محدودیتی برای بیماران به‌ جهت استفاده از دستگاه لیپوسونیکس وجود ندارد.

کاهش سایز در کمترین زمان از طریق دستگاه لیپوسونیکس

هنگامی‌که درمان از طریق دستگاه لاغری لیپوسونیکس اتفاق می‌افتد، امواج فراصوت بسیار پرقدرت هستند و تمرکز بسیاری به بافت‌های چربی موردنظر دارند. در نهایت دما در ناحیه بافت‌ها به ۶۵ تا هفته ۵ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

همان‌طور که می‌دانید اگر دما بالای 56 درجه سانتی‌گراد باشد، متلاشی شدن بافت چربی در محل اتفاق می‌افتد و در نهایت سبب مرگ سلول ‌های چربی می‌شود و روشی برگشت‌ناپذیر می‌باشد. آزاد شدن چربی‌ ها از این طریق اتفاق می ‌افتد و می ‌تواند کاهش سایز و وزن افراد را به ‌دنبال داشته باشد و در لاغری اثربخش است.

بعد از این‌که چربی‌های موردنظر از طریق سیستم لنفاوی از بین رفتن در کبد متابولیسم می‌شوند و به واسطه کلیه و از راه ادرار دفع می‌گردند.

این فناوری که برای جدیدترین دستگاه لاغری لیپوسونیکس صورت ‌گرفته است، قدرت بسیاری در راستای امواج اولتراسوند دارد و می ‌تواند تمرکز بسیاری بر روی عمق یک ‌سانتی‌ متری از پوست داشته باشد.

اگر از این دستگاه و راهکار مزوتراپی به‌ صورت ترکیبی استفاده کنید، تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش سایز و رسیدن به فرم دلخواه شما دارد و در نهایت کاهش وزن اتفاق می‌افتد.

با توجه به تمامی مطالب ذکرشده در رابطه با جدیدترین دستگاه لاغری لیپوسونیکس پزشکان بر این باورند، برای این‌که بتوان کاهش وزن را تجربه کرد عمل ‌های مرتبط با معده اثربخش هستند. به ‌همین دلیل همیشه این جمله مؤثر را عنوان می‌کنند که بهترین روش برای لاغری عمل‌ های مرتبط با معده شناخته‌ شده اند.

دستگاه اگزیمیا لاغری چیست؟

مهم‌ترین عملکردی که از طریق دستگاه‌های اگزیمیا که به‌ عنوان جدیدترین دستگاه لاغری شناخته‌ شده است، اتفاق می‌افتد این است که بر روی سطح پوست محل موردنظر که دارای چربی‌ های بسیاری می‌باشد، همانند ران، شکم، بازو و دیگر موارد ماساژهای اتفاق می‌افتد و در نهایت باعث برطرف‌شدن سلولیت و درمان چاقی ‌های موضعی می‌گردد.

البته نکته حائز اهمیت این است که فرد در کنار تغییر سبک زندگی خود می‌تواند از دستگاه اگزیمیا تاثیر بسیاری بگیرند و به نتیجه دلخواه برسند. اما اگر رژیم‌های غذایی را استفاده نکنند، تغییر برای آنها اتفاق نخواهد افتاد.

دستگاه اگزیمیا لاغری چیست؟
دستگاه اگزیمیا لاغری چیست؟

موارد استفاده از دستگاه اگزیمیا

 • از بین بردن غبغب
 • زاویه سازی صورت
 • کم کردن سایز
 • از بین بردن سلولیت
 • رفع چاقی و ایجاد لاغری موضعی
 • رفع و یا کوچک کردن منافذ باز پوست
 • لیفت و فرم دهی قسمت ‌های مختلف بدن
 • رفع استرچ مارک
 • برطرف کردن چین ‌و چروک
 • درمان و بهبود لک‌ های پوستی
 • بالا بردن خاصیت ارتجاعی پوست
 • رفع ناهمواری‌های بعد از عمل
موارد استفاده از دستگاه اگزیمیا
موارد استفاده از دستگاه اگزیمیا

مزایای استفاده از دستگاه لاغری اگزیمیا

 • مزایای متعددی برای استفاده از دستگاه لاغری اگزیمیا ذکر می‌شود که شامل موارد زیر می ‌شود:
 • استفاده از این دستگاه بدون عارضه می ‌باشد و به‌ همین دلیل با استقبال بسیاری از افراد مواجه شده‌ است.
 • افراد در تمامی سنین می‌توانند از این دستگاه استفاده داشته باشند و هیچ‌گونه محدودیتی سنی برای افراد صورت نمی‌گیرد.
 • استفاده از دستگاه اگزیمیا برای افرادی که دچار بیماری‌های خاص هستند اتفاق می‌افتد، البته بانوان باردار نباید از اگزیمیا استفاده کنند.
 • نیاز به جراحی در حالت استفاده با دستگاه اگزیمیا وجود ندارد.
 • سبب افزایش جریان اکسیژن بدن می‌ شود.
 • بدون هیچ‌گونه درد و خون ‌ریزی انجام می ‌گردد.
 • سبب بهتر شدن رنگ پوست و جوانی می ‌شود.
 • سفت شدن پوست و رفع سلولیت را به دنبال دارد.
 • دارای اثرات بلندمدتی می‌ باشد.
 • در برطرف نمودن چین ‌و چروک ها و لک‌ها اثربخش است.
 • نتیجه دهی آن سریع می‌باشد و در هفته ‌های اول تغییرات را مشاهده می‌کنید.

هزینه استفاده از دستگاه اگزیمیا

نکته مهمی که برای تعیین هزینه جدیدترین دستگاه لاغری اگزیمیا شناخته‌ شده است این است که عوامل مختلفی بر روی هزینه آن تاثیرگذار هستند.

مواردی همچون تخصص و تجربه پزشک و تعداد جلسات درمانی اثربخشی مهمی بر روی هزینه موجود آن دارند. به ‌غیر از این موارد میزان بافت‌ های چربی که بر روی هر قسمت از بدن وجود دارد، تعیین‌کننده تعداد جلسات و هزینه موجود برای برطرف نمودن چاقی‌ ها از طریق دستگاه اگزیمیا می‌باشد.

هزینه استفاده از دستگاه اگزیمیا
هزینه استفاده از دستگاه اگزیمیا

جمع ‌بندی مطالب

در تمامی مطالب بالا در تلاش بودیم اطلاعات مفصل و ارزنده‌ای در رابطه با جدیدترین دستگاه لاغری برای شما داشته باشیم. به ‌همین دلیل در ابتدا از فواید لاغری موضعی برای شما گفتیم.

سپس تمامی دستگاه ‌هایی که از آخرین متد روز دنیا استفاده می شوند و می‌ توانند حذف چربی‌ های موجود در بدن را به‌ دنبال داشته باشد را برای شما شرح دادیم و از مزایا و نحوه کارکرد آن‌ ها بیشتر گفتیم تا در این زمینه اطلاعات بهینه و مؤثری داشته باشید. به ‌غیر از این موارد راهکار عمل‌ های لاغری که به ‌عنوان جراحی شناخته می‌شوند، برای معده صورت می‌گیرد.

توصیه‌ای که پزشکان برای افراد دارند این است که بهترین روش برای لاغری عمل ‌های مرتبط با معده است. حال با توجه به تمامی اطلاعاتی که در رابطه با جدیدترین دستگاه لاغری دنیا ذکر کردیم بهتر است به توصیه پزشکان در این حیطه احترام بگذارید و از بهترین روش برای لاغری عمل‌ های مرتبط با معده استفاده کنید تا نتیجه اثربخشی از کاهش وزن خود بگیرید. امیدواریم استفاده از این مطالب در راستای جدیدترین دستگاه لاغری سبب افزایش اطلاعات شما در این زمینه شده باشد.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید