جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

فهرست مطالب

در این مقاله، به معرفی جایگزین قهوه در رژیم کانادایی می پردازیم. ما را دنبال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی چاقی با ما در تماس باشید.

09120174510

انسان ها طبیعتا کمال گرا هستند و در هر زمینه ای دوست دارند بهترین باشند و اگر بهترین نباشند، به  سختی با این مسئله کنار می آیند.

یکی از این بهترین بودن ها، به تیپ و اندام افراد مربوط می شود که نقش زیادی در اعتماد به نفس آن ها ایفا می کند.

علاوه بر مسائل روحی و روانی، تناسب اندام تاثیری کاملا مستقیم روی طول عمر و سلامت افراد دارد. به همین علت مردم باید در تلاش باشند تا به وزن ایده آلی برسند.

مقدمه

جایگزین قهوه در رژیم کانادایی
جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

پس از این که میزان اضافه وزن تشخیص داده شد، بیماران باید روش لاغری را با نظر پزشک انتخاب کنند. یکی از روش های لاغری، رژیم است که با توجه به شرایط بیمار تعیین می شود. رژیم کانادایی یکی از این رژیم ها است که به کاهش وزن بیماران کمک زیادی می کند.

برای تشخیص مناسب ترین روش لاغری، می توانید با دکتر سلیمی مشورت نمایید. دکتر سلیمی، بهترین پزشک در این زمینه می باشد.

همچنین دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری در سراسر کشور به شمار می آیند.  در این متن، به معرفی جایگزین قهوه در رژیم کانادایی خواهیم پرداخت، همراه ما باشید.

جایگزین قهوه در رژیم کانادایی چیست؟

 1. کاسنی
 2. چای ماچا
 3. شیر طلایی
 4. آب لیمو
 5. چای یربا
 6. چای روبس
 7. سرکه سیب
 8. کامبوجیا
 9. انرژی زا
 10. لاته زردچوله
 11. یربا میت: یربا میت گیاهی در آمریکای جنوبی است که سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان است. این یک جایگزین کم کافئین برای قهوه است.
 12. شیر طلایی: شیر طلایی یک جایگزین غنی و بدون کافئین برای قهوه است که با زردچوبه و سایر ادویه ها تهیه می شود. اعتقاد بر این است که دارای اثرات ضد التهابی است و یک انتخاب محبوب در کانادا است.

که در ادامه هرکدام را بطور مجزا توضیح داده ایم. همچنین می توانید با مطالعه جایگزین گوشت در رژیم کانادایی و رژیم کانادایی و با رژیم کانادایی چقدر کم کردید  اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

عناوین مقاله:

چاقی چیست؟

کاهش وزن

شاخص توده بدنی و تفسیر آن را بیان نمایید.

چاقی مفرط و عمل چاقی

انواع رژیم لاغری

انتخاب روش لاغری

نقش قهوه در رژیم لاغری

رژیم کانادایی چیست؟

آیا رژیم کانادایی، همان رژیم کتوژنیک است؟

خوردنی های جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

خوردنی های مجاز در رژیم کانادایی را نام ببرید.

نتیجه گیری

 

نقش قهوه در رژیم کانادایی

قهوه سرشار از کافئین بوده و با خوردن آن ممکن است تپش قلب بیمار، به طور ناگهانی اوج پیدا کند. البته این مورد در همه افراد یکسان نیست و برخی به خوردن قهوه عادت دارند. البته قهوه به علت کافئین ممکن است احساس بی قراری را در بدن زیاد کند که این مورد هم به خود بیمار بستگی دارد.

به طور کلی، قهوه هم می تواند مفید باشد و هم می تواند بیمار را به دردسر بیندازد. در رژیم کانادایی، قهوه وجود دارد اما اگر کسی نمی توانست آن را مصرف کند، باید به دنبال جایگزین باشد.

زمانی که به دنبال جایگزین برای مورد دیگری هستیم، باید چیزی را انتخاب کنیم که ویژگی های مورد قبلی را داشته باشد. در این صورت می توانیم به جای یکی، از دیگری استفاده کرد. اما توصیه ما باز هم مشورت با پزشک است.

رژیم نادرست

امروزه با گسترش اینترنت و فضای مجازی، هر فردی می تواند به راحتی چندین رژیم غذایی را پیدا کند. در سایت ها و صفحه های مختلف، انواع رژیم غذایی به شکل رایگان و غیر رایگان قرار گرفته است. برخی با خواندن این سایت ها شتاب زده عمل می کنند و یک رژیم را انتخاب کرده و از آن پیروی می کنند.

استفاده از رژیم های نادرست، نه تنها به لاغری کمک نمی کنند، بلکه بدن را بیمارتر می کنند. همه مطالبی که در اینترنت وجود دارد، صحت لازم را ندارد و نباید به آن ها عمل کرد. اما مطالبی که در مورد دکتر سلیمی و راه های پیشنهادی او وجود دارد، کیفیت مطالب است.

در واقع چون این نوشتار به کمک دکتر سلیمی تهیه و نگارش شده است، بیماران راحت تر می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. اما سایت های دیگر این گونه نیستند و بهتر است بیماران به آن ها مراجعه نکنند.

رژیم نادرست
رژیم نادرست

رژیم کانادایی

رژیم کانادایی یکی از معروف ترین رژیم های معروف در سراسر دنیا است و لاغری را تضمین می کند. علت این که چرا به این رژیم، رژِم کانادایی می گویند، خیلی مشخص نیست.

نکته مهم این است که این رژیم می تواند ما را به هدفمان یعنی کاهش وزن و تناسب اندام برساند. بسیاری از افرادی که از رژیم کانادایی پیروی کرده اند، نتیجه  مناسبی دیده اند.

پس این رژیم ارزش امتحان کردن دارد. در سراسر دنیا این رژیم طرفداران زیادی دارد و هر سال عده زیادی با رژیم کانادایی به تناسب اندام می رسند. اما این رژیم قانون خاصی دارد و باید روند مشخص شده ای را برای آن رعایت کرد. در ادامه این نوشتار، با این رژیم و نکات مربوط به آن بیشتر آشنا می شویم.

کاهش وزن با رژیم کانادایی

رژیم کانادایی انسان را مجبور می کند تا شرایط سختی را متحمل شود و به بدن خود شوک وارد کند. با این رژیم، افراد می توانند در مدت زمان کوتاهی وزن زیادی کم کنند و به تناسب اندام برسند.

البته اگر این کار را کنترل شده انجام ندهید، عوارض زیادی به بدن خود وارد می کنید. این رژیم معمولا بین 12 تا 15 روز به طول می انجامد و  روز آخر آن نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

بیشتر افرادی که این رژیم را رعایت می کنند، می گویند پس از مدتی، وزن آن ها بازگشت پیدا کرده است. علت این مسئله این است که 3 روز آخر رژیم، نکات لازم را رعایت نکرده اند.

به طور کلی برای این رژیم باید در هر روز 600 تا 800 کالری وارد بدن شود. این مقدار با توجه به وزن و قد بیمار و همچنین فعالیت بدنی او و شرایط آب و هوایی و همچنین میزان سوخت و ساز بدن او می تواند تغییر پیدا کند.

شوک به بدن با رژیم کانادایی

معمولا همه پزشکان این رژیم را پیشنهاد نمی کنند زیرا سختی های مخصوص به خود را دارد و ممکن است بیمار را با مشکل مواجه کند.

بهتر است این رژیم را زیر نظر پزشک بگیرید و با او مشورت های لازم را داشته باشید. در طی این رژیم، آب بدن کاهش پیدا می کند و به همین علت ممکن است بیماران احساس سرگیجه داشته باشند.

اما اگر زیر نظر دکتر سلیمی از این رژیم پیروی کنید، به چنین مشکلی برخورد نخواهید کرد. در واقع برای تناسب اندام، تنها کاهش وزن مهم نیست و کاهش سایز نیز می تواند نشان خوبی باشد.

اگر شوکی که به بدن وارد می شود خیلی زیاد باشد، نتیجه معکوسی خواهیم دید. در واقع در این شرایط، بدن بیشتر چربی ها را حفظ می کند تا برای فعالیت های خود از آن استفاده کند.

این مسئله که چه  فشاری می تواند برای بدن قابل تحمل باشد را پزشک برای شما توضیح می دهد. در 12 روز اول، بیمار وزن خود را کاهش می دهد و در 3 روز آخر باید وزن خود را تثبیت کند.

ممنوعیت های رژیم کانادایی

مهم ترین مسئله ای که باید برای این رژیم به آن توجه کنید، این است که نباید هیچ قند و آبنباتی میل کنید. اگر یک قند و یا یک آبنبات خوردید، باید این رژیم را تمام کنید زیرا قانون مهم را نادیده گرفته اید. از آنجا که این رژیم سخت است، نباید در فاصله کمتر از دو ماه مجدد آن را تکرار کنید.

البته رژیم کانادایی محدودیت هایی دارد و افرادی که بیماری های خاصی دارند، نباید این رژیم را بگیرند. بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت و ناراحتی های قلبی و زخم معده، شرایط بیمار را بدتر می کند.

در طی رژیم کانادایی، هیچ روغنی نباید برای پخت و پز مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین آدامس، الکل، سس سالاد، شکر و شیرینی در این رژیم ممنوع است. خوردن آب آزاد است و هر میزان که بخواهید، می توانید آب بنوشید. نوشیدن آب در این رژیم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و باید زیاد آب میل کنید.

ویژگی های رژیم کانادایی

این رژیم دارای ویژگی های خاصی است که ضمن معرفی جایگزین قهوه در رژیم کانادایی، باید آن ها را معرفی کنیم.

 • در این رژیم بیمار نباید هیچ میان وعده ای میل کند.
 • رژیم کانادایی جزو رژیم های سخت به شمار می آید زیرا زمان بندی در آن بسیار مهم است.
 • انعطاف پذیری در این رژیم کم است و بیمار مجبور است از منوی ثابتی پیروی کند.
 • به کمک این رژیم، در مدت زمان بسیار کمی می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

مزایای رژیم کانادایی

پیش از آن که در مورد معرفی جایگزین قهوه در رژیم کانادایی صحبت کنیم، به معرفی مزایای آن می پردازیم. چرا باید از رژیم کانادایی پیروی کنیم؟ و برتری این رژیم نسبت به رژیم های دیگر چیست؟ برای پاسخ به سوالات گفته شده به موارد زیر دقت کنید.

مزایای رژیم کانادایی
مزایای رژیم کانادایی
 • کوتاه بودن مدت زمان آن
 • نتیجه گیری در زمان کم
 • توصیه پزشک
 • معروف بودن این رژیم

آیا رژیم کانادایی، همان رژیم کتوژنیک است؟

این رژیم در بین مردم با نام رژیم کتوژنیک هم شناخته می شود و طرفداران زیادی دارد. معمولا افراد به علت این که خیلی سریع می توانند وزن خود را کاهش دهند، از این رژیم خوششان می آید. در واقع افراد می توانند تنها با رعایت 14 روز، به وزن ایده آل خود برسند.

معمولا افراد بین 5.5 تا 13 کیلوگرم وزن در طی این رژیم کم می کنند که نکته خوبی است. شاید شما هم نام های رژیم های کانادایی 3 روزه و رژیم کانادایی 7 روزه را شنیده باشید.

رژیم کانادایی اصلی، 15 روز طول می کشد

این رژیم ها، درست نیستند و رژیم کانادایی اصلی، 15 روز طول می کشد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا تاثیر رژیم کانادایی ماندگار است و پس از آن اضافه وزن برگشت نمی کند؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که این مورد به خود بیمار و عملکرد او بستگی دارد.

طبیعتا برای این که تاثیر رژیم ماندگار باشد، بیمار باید موارد مختلفی را رعایت کند تا مجددا اضافه وزن، بازگشت نداشته باشد.

در این رژیم می توانید 3 وعده غذا در هر روز میل کنید و اگر حتی یک مورد را رعایت نکردید، باید رژیم را تمام کنید. بیماران تنها می توانند غذاهای مشخص شده را میل کنند و غذاهای دیگر کاملا ممنوع هستند.

غذاها را باید دقیقا به اندازه گفته شده میل کنید و حتی کمی بیشتر، کل رژیم را به هم می زند. این رژیم را اگر به طور اصولی پیش ببرید، می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

رژیم کانادایی اصلی، 15 روز طول می کشد
رژیم کانادایی اصلی، 15 روز طول می کشد

گرفتن رژیم کانادایی

این رژیم می تواند تاثیر زیادی روی سم زدایی بدن داشته باشد و سلامت بدن را افزایش دهد. در واقع با رعایت این رژیم، علاوه بر این که اضافه وزن از بین می رود، سموم بدن نیز دفع خواهند شد.

این رژیم می تواند مواد مورد نیاز را به بدن برساند تا بیمار هیچ آسیبی نبیند. همه انسان ها کاهش وزن و تناسب اندام را دوست دارند اما همه آن ها نمی توانند این رژیم را بگیرند.

زیرا این رژیم سخت است و بدن همه انسان ها نمی تواند آن را تحمل کند.  هدف این رژیم این است که در طی 15 روز کم کم وزن کاهش پیدا کند و جلوی اضافه وزن بیشتر گرفته شود. برای این که به وزن ایده آل خود برسید، تنها گرفتن این رژیم راه حل شما نیست. برای کاهش وزن بهتر باید ورزش کرد و با پیاده روی و دیگر ورزش ها، فعالیت فیزیکی را افزایش داد.

اگر انرژی زیادی داشتید، می توانید به آرامی راه بروید و مسافتی را طی کنید. کارهایی مانند نظافت منزل و مرتب کردن آن و یا خرید کردن می تواند فعالیت فیزیکی به شمار بیاید. در واقع بیماران نباید تنها به رژیم متکی باشند و نیاز است تا موارد مختلفی را مد نظر قرار دهند.

به طور مثال اگر به دنبال جایگزین قهوه برای رژیم کانادایی هستید، باید دقت زیادی به خرج دهید. یک اشتباه کوچک می تواند تمامی زحمات شما را هدر دهد، پس تمام مراحل را با دقت بالا انجام دهید.

خوردنی های جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که این رژیم چقدر وزن بیمار را کم می کند؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که میزان کاهش وزن به کسری انرژی وابسته است. منظور از کسری انرژی، میزان اختلاف بین کالری مصرفی و کالری سوزانده شده است.

بهتر است برای تاثیر بیشتر این رژیم، به این مورد توجه کنید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید. همچنین نیاز است تا از خوراکی هایی که می توان آن ها را جایگزین کرد، آگاه شوید.

پیشنهاد می کنیم از پست کالری قهوه دیدن کنید.

خوردنی های جایگزین قهوه در رژیم کانادایی
خوردنی های جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

خوردن برخی از خوراکی ها برای برخی از انسان ها خوشایند نیست و یا ممکن است با بدن آن ها سازگار نباشد. به همین علت می توانیم برخی از خوراکی های این رژیم را جایگزین کنیم. برای برطرف کردن این مشکل، در این مقاله به معرفی جایگزین قهوه در رژیم کانادایی خواهیم پرداخت.

کاسنی؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

کاسنی می تواند به عنوان یک جایگزین قهوه در رژیم کانادایی باشد و برای درست کردن آن باید ریشه کاسنی را تفت داد. مانند  دانه های قهوه پس از سرخ کردن، باید ریشه کاسنی ها را آسیاب کرد و نوشیدنی سالمی درست کرد.

باید این ریشه ها را دم کنید و این نوشیدنی گرم که مزه خوبی هم دارد را میل کنید. زمانی که این نوشیدنی را درست کردید، ممکن است یاد مزه قهوه بیفتید، زیرا بین آن ها شباهت هایی وجود دارد. ریشه کاسنی خاصیت فراوانی دارد و برای همه افراد خانواده می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

این نوشیدنی، فیبر محلول دارد و سبب رشد باکتری های مفید در بدن می شود و سلامت را افزایش می دهد. این باکتری ها به هضم آسان غذا کمک می کنند و سعی دارند از روده  پشتیبانی کنند.

شما می توانید به راحتی به ریشه کاسنی تفت داده شده دسترسی پیدا کرده و آن را دم کنید. البته توجه کنید که ممکن است این ماده، مشکلات گوارشی برای شما ایجاد کند.

چای ماچا؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

چای ماچا نیز به عنوان یک جایگزین قهوه در رژیم کانادایی به شمار می آید که آنتی اکسیدان بالایی دارد. این گیاه را می توان بخار پز و یا خشک و آسیاب کرد، معمولا آن را پودر می کنند. اگر مصرف این ماده را قطع نکنید، فشار خون همیشه تنظیم می ماند، پس آن را به طور منظم مصرف کنید.

چای ماچا؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی
چای ماچا؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

زمانی که جای ماچا را میل می کنید، میزان چربی سوزی در بدن شما بیشتر می شود. برای درست کردن این چای، باید مراحل را دقیقا و به ترتیب انجام دهید:

 • باید 2 قاشق چایخوری پودر ماچا را در ظرفی بزرگ بریزید و آن را الک کنید.
 • حال باید داخل کاسه آب بریزید که این آب باید داغ باشد و در حال جوش نباشد.
 • در واقع دمای آب حدودا بین 160 تا 170 درجه فارنهایت  یعنی 71 تا 77 درجه سانتیگراد است. حال باید مخلوط به دست آمده یعنی آب و چای ماچا را هم بزنید.
 • اگر حباب های کوچکی را روی سطح ماچا ملاحظه کردید، یعنی این چای آماده شده است.
 • می توانید با این چای، لاته درست کنید که تنها نیاز است که شیر به آن افزوده شود.
 • میزان کافئینی که در ماچا وجود دارد، تقریبا با قهوه برابری می کند.

شیر طلایی؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

شاید تعجب کنید اما شیر طلایی نیز به عنوان یک جایگزین قهوه در رژیم کانادایی به شمار می آید. این نوشیدنی کافئین ندارد اما دارای دارچین و زردچوبه و زنجبیل و فلفل سیاه است. همچنین در این نوشیدنی، مقداری عسل و وانیل و هل وجود دارد که طعم خوبی ایجاد می کند. اگر جزو علاقه مندان به این نوشیدنی هستید، خیلی راحت می توانید آن را درست کرده و لذت ببرید.

برای به دست آوردن این نوشیدنی، در یک قابلمه به اندازه یک فنجان شیر ریخته و به اندازه نصف قاشق غذاخوری زردچوبه اضافه کنید. حال باید یک چهارم قاشق دارچین و یک هشتم زنجبیل به همراه فلفل سیاه اضافه کنیم. اگر به دنبال طعم بهتر در این نوشیدنی هستید، می توانید موارد دیگری به آن اضافه کرده و لذت ببرید.  توجه کنید که این نوشیدنی بایستی در حرارت کم و یا منظم تهیه شود و تند تند هم زده شود تا نسوزد.

آب لیمو؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

آب لیمو در هر شرایطی برای بدن خوب است و جایگزین قهوه در رژیم کانادایی به شمار می آید. این نوشیدنی بخش زیادی ویتامین C به بدن وارد می کند و هیچ کالری و کافئینی ندارد. ویتامین C برای بدن بسیار ضروری است و باید به اندازه کافی وجود داشته باشد.

مصرف ویتامین C موجب حفاظت پوست در برابر آسیب خورشید و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. می توان برای خوشمزه تر کردن آن، از خیار، نعناع و هندوانه نیز استفاده کرد.

آب لیمو؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی
آب لیمو؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

چای یربا؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

چای یربا ماته هم مانند نوشیدنی های قبلی یک جایگزین قهوه در رژیم کانادایی به شمار می آید و دارای کافئین است.

این نوشیدنی را از برگ های خشک شده درختی در آمریکای جنوبی درست می کنند. اگر به دنبال یک جایگزین قهوه در رژیم کانادایی هستید که کافئین زیادی هم داشته باشد، بهترین انتخاب همین چای یربا است.

در واقع با خوردن این چای، به خوبی جای خالی قهوه را در رژیم خود پر خواهید کرد. با خوردن یک فنجان از این چای، 78 میلی گرم کافئین را به بدن خود وارد کرده اید. در چای یرما، ترکیبات گیاهی بسیار مفیدی وجود دارد که مانند آنتی اکسیدان عمل می کنند.

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که آنتی اکسیدان موجود در این چای، از چای سبز بیشتر است. همچنین مواد معدنی مختلفی مانند فسفر و آهن و کلسیم و ویتامین های مختلف  در آن وجود دارد. می توانید چای را از صافی رد کنید تا برگ های آن گرفته شود و بعد به راحتی آن را میل کنید.

چای روبس؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

چای روبس نیز به عنوان گزینه مناسبی برای جایگزین قهوه در رژیم کانادایی به شمار می آید. به همین علت به راحتی می توانید از آن به جای قهوه استفاده کنید و آنتی اکسیدان زیادی را به بدن خود برسانید.

یکی از ویژگی های بارز این چای، رنگ قرمز آن است و درون آن هیچ کافئینی وجود ندارد. برخی از پزشکان اعتقاد دارند که این چای می تواند از انسان در برابر بیماری های قلبی محافظت کند.

همچنین این چای می تواند خطرات سرطان را نیز کاهش دهد و به سلامت بدن کمک کند. شاید بزرگترین تفاوت این چای با سایر چای ها این باشد که طعم شیرینی دارد.

چای روبس؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی
چای روبس؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

برای تهیه این چای، ابتدا باید آب را به جوش بیاورید و سپس 1 تا 1.5 قاشق چای خوری رویبوس را به آن اضافه کنید. باید صبر کنید تا دم بکشد و سپس می توانید آن را با لیمو و عسل میل کنید. مصرف این چای بسیار خوشایند است و قطعا از آن لذت خواهید برد.

سرکه سیب؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

سرکه سیب هم به عنوان یک جایگزین قهوه در رژیم کانادایی به شمار می آید اما همه نمی توانند آن را مصرف کنند. در این رژیم، کالری کمی به بدن می رسد و ممکن است فشار خون افراد پایین بیاید.

با خوردن سرکه سیب افت فشار بیشتر می شود. به همین علت گفته می شود که همه افراد نمی توانند از سرکه سیب به عنوان جایگزین قهوه در رژیم کانادایی استفاده کنند.

یکی از مزیت های سرکه سیب این است که به افرادی که بدن آن ها مقاومت به انسولین دارد، کمک می کند. یعنی سبب می شود تا انسولین اثر گذارتر عمل کرده و قند خون بیماران را بیشتر کاهش دهد.

کامبوجیا؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

یکی دیگر از جایگزین قهوه در رژیم کانادایی که قرار است به شما معرفی کنیم، کامبوجیا است و فواید زیادی دارد. این ماده سرشار از آنتی اکسیدان بوده و به سلامت بدن انسان ها کمک می کند.

در واقع کامبوجیا سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و سبب تقویت آن می شود، به همین علت بدن در مقابله با بیماری ها بهتر عمل می کند. همچنین این ماده سبب کنترل سطح کلسترول و همچنین گلوکز خون می شود و به افراد دیابتی کمک می کند.

با توجه به ویژگی های این ماده، می توانید از آن به عنوان جایگزین قهوه در رژیم کانادایی استفاده کنید.

انرژی زا؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

نوشیدنی های انرژی زا در سراسر دنیا دارای طرفداران زیادی هستند اما خیلی هم برای بدن مفید نیستند. در واقع درون این نوشیدنی ها مقدار زیادی شکر و افزودنی های مضر وجود دارد و سلامت انسان ها را به خطر می اندازد.

به همین علت پزشکان توصیه می کنند که مردم کمتر از این انرژی زاها مصرف کنند. اما نوع دیگری از نوشیدنی های انرژی زا در دنیا وجود دارد که برای درست کردن آن از شکر استفاده نمی شود.

انرژی زا؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی
انرژی زا؛ جایگزین قهوه در رژیم کانادایی

نوشیدنی های انرژی زای بدون شکر نیز می توانند جایگزین قهوه در رژیم کانادایی باشند اما به شرطی که واقعا بدون شکر باشند. قبل از استفاده از انرژی زا، حتما از بدون شکر بودن آن اطمینان خاطر پیدا کنید تا رژیم شما به هم نخورد.

خوراکی های مجاز در رژیم کانادایی

اکنون که با انواع مختلفی از موادی که می توانند جایگزین قهوه در رژیم کانادایی باشند آشنا شدیم، بهتر است به معرفی خوراکی های مجاز در این رژیم بپردازیم. خوراکی هایی که در طول این رژیم می توانید از آن ها استفاده کنید، عبارتند از:

غلات کامل، لوبیا و حبوبات، ماهی و غذاهای دریایی، آجیل و مغزها، گوشت مرغ بدون چربی، تخم مرغ، آجیل ها و مغزها.

دکتر سلیمی گرفتن این رژیم را برای خانم هایی که باردار هستند و در دوران شیردهی قرار دارند، غیر مجاز می داند. همچنین افرادی که دیابت دارند و یا به انواع سرطان مبتلا هستند نیز نمی توانند این رژیم را بگیرند.

همان طور که گفتیم، این رژیم انعطاف پذیری بسیار کمی دارد اما باز هم می توانید تغییرات جزئی و کوچکی در آن ایجاد کنید. البته فراموش نکنید که قبل از ایجاد این تغییرات، باید با پزشک مشورت کرده باشید تا اشتباهی صورت نگیرد.

برخی از مواد غذایی وجود دارند که به علت کم بودن کالری آن ها می توانند در رژیم کانادایی مورد استفاده قرار بگیرند. در این قسمت از مبحث، به معرفی این خوراکی ها می پردازیم. اما توجه داشته باشید که نباید در مصرف آن ها زیاده روی کنید.

کدو سبز:

کدو سبز دارای کالری بسیار کمی است و خواص زیادی هم دارد و به همین علت می توانید از آن استفاده کنید. در هر فنجان کدو سبز پخته شده، 27 کالری وجود دارد که این مقدار کم و قابل قبول است.

شلغم:

شلغم ویتامین C فراوانی دارد و در هر فنجان شلغم پخته شده، 4 کالری وجود دارد.

شاهی:

یک فنجان شاهی 4 گرم می شود که دارای ویتامین های زیادی است و تنها 4 کالری دارد. در این سبزی، مقدار زیادی ویتامین های K و C و E وجود دارد که با این کالری کم، فوق العاده است.

نخود فرنگی:

یک فنجان نخود فرنگی 6 گرم وزن دارد و تنها 27 کالری به بدن می رساند و سرشار از ویتامین C است.

گوجه فرنگی:

این ماده می تواند به بدن برای مقابله با سکته مغزی و بیماری های قلبی و حتی برخی سرطان ها کمک کند.

قارچ:

افرادی که گیاهخوار هستند، از خواص بی نظیر قارچ آگاهی دارند و از آن به عنوان جایگزین گوشت استفاده می کنند. هر فنجان قارچ پخته شده، دارای 156 گرم وزن و 44 کالری است که مواد مغذی زیادی را به بدن می رساند.

کاهو:

در هر فنجان کاهو، 8 کالری وجود دارد و ویتامین K زیادی را به بدن انسان وارد می کند.

کاهو:
کاهو:

نتیجه گیری

همه انسان ها تناسب اندام را دوست دارند؛ فقط برخی برای خواسته خود تلاش می کنند اما برخی دیگر نه. اگر همه مردم دنیا یاد می گرفتند که برای خواسته های خود باید بجنگند، قطعا دنیا جای بهتری بود. خانم ها بیشتر از آقایان برای ظاهر و شکل و قیافه خود حساسیت به خرج می دهند.

به همین علت همه ما در اطراف خود خانم های زیادی را دیده ایم که به دنبال رژیم بوده اند. به کمک روش های لاغری و با کمی صبر و تامل، به راحتی می توانید به اندام دلخواه خود برسید. فقط در این راه خستگی معنا ندارد و باید تا آخر ادامه دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

پس اگر اضافه وزن دارید، با  رژیم و یا انجام عمل لاغری، وزن خود را کاهش دهید و از تناسب اندام خود لذت ببرید. نگران طی کردن این مسیر نباشید زیرا دکتر سلیمی به خوبی شما را همراهی می کند تا به هدف نهایی برسید. در این مقاله، با جایگزین قهوه در رژیم کانادایی و نکات آن آشنا شدیم.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید