تپش قلب پس از عمل اسلیو معده

فهرست مطالب

امروز با موضوع تپش قلب پس از عمل اسلیو معده با شما هستیم.

در ایران اسلیو، ما می‌دانیم که بیمارانی که تحت اسلیو معده قرار می‌گیرند، ممکن است طیفی از تغییرات فیزیکی و عاطفی را در حین بهبودی تجربه کنند. یکی از نگرانی های رایج در بین بیماران، ضربان قلب پس از عمل است. در این مقاله، توضیح عمیقی در مورد عواملی که می‌توانند بر ضربان قلب بعد از جراحی اسلیو معده تأثیر بگذارند و اقداماتی که بیماران می‌توانند برای اطمینان از بهبودی آرام انجام دهند، ارائه می‌کنیم.

تپش قلب چیست؟

تپش قلب چیست؟
تپش قلب چیست؟

تپش قلب یک احساس زودگذر است که در آن فرد مبتلا، ضربان قلب خود را احساس می کند.

گاهی اوقات به عنوان قلب تپنده یا تپنده توصیف می شود.

تپش قلب یکی از علائمی است که هر انسانی در زندگی خود تجربه می کند.

با این حال، باید توجه داشت که این علامت لزوماً به این معنی نیست که قلب دچار اختلال شده است.

اگر تپش قلب مکرر یا شدید را تجربه می کنید، مهم است که با پزشک مشاور خود برای تعیین علت زمینه ای و درمان مناسب مشورت کنید.

لازم است قبل از آن با تفاوت درد معده و قلب آشنا باشید.

آشنایی با جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده یک روش محبوب کاهش وزن است که شامل برداشتن بخش بزرگی از معده است. این منجر به شکم کوچک‌تری می‌شود که فقط می‌تواند مقدار محدودی غذا را در خود نگه دارد که منجر به کاهش کالری دریافتی و متعاقب کاهش وزن می‌شود. این جراحی کم تهاجمی است و بیماران معمولاً ظرف چند هفته بهبود می یابند.

لطفا اگر جزو بیماران دیابتی هستید، صفحه جراحی قلب برای افراد دیابتی را مطالعه کنید.

شیوع تپش قلب معده بعد از جراحی اسلیو چقدر است؟

شیوع تپش قلب معده بعد از جراحی اسلیو چقدر است؟
شیوع تپش قلب معده بعد از جراحی اسلیو چقدر است؟

تپش قلب در طول دوره بعد از عمل برای افراد بسیار رایج است. با این حال، جنبه اطمینان بخش این است که قلب معمولاً به درستی کار می کند و معمولاً هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

به طور کلی، این تپش ها ناشی از یک ریتم گذرای قلب است که هیچ آسیبی برای فرد ندارد. بنابراین، اگر تپش قلب دارید، نیازی به نگرانی نیست!

ضربان قلب شما بعد از جراحی چقدر باید باشد؟

پارامترهای طبیعی عبارتند از: سیستولیک (عدد بالا) 100 – 130 میلی‌متر جیوه و دیاستولیک (عدد پایین) 50 – 90 میلی‌متر جیوه. ضربان قلب طبیعی باید بین 60 تا 100 ضربه در دقیقه باشد.

آیا مشکلات گوارشی می تواند باعث تپش قلب شود؟

تپش قلب همچنین می تواند ناشی از اختلالات گوارشی باشد، از جمله: سوء هاضمه ساده. بیماری ریفلاکس معده (GERD) سنگ کیسه صفرا.

عواملی که می توانند بر ضربان قلب بعد از جراحی اسلیو معده تأثیر بگذارند

عواملی که می توانند بر ضربان قلب بعد از جراحی اسلیو معده تأثیر بگذارند
عواملی که می توانند بر ضربان قلب بعد از جراحی اسلیو معده تأثیر بگذارند

ضربان قلب پس از جراحی اسلیو معده می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گیرد. این عوامل شامل سلامت کلی بیمار، وسعت جراحی و نوع بیهوشی مورد استفاده است.

  1. سلامت کلی بیمار

سلامت کلی بیمار نقش بسزایی در بهبودی بعد از عمل دارد. بیماران مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند بیماری قلبی، فشار خون بالا یا دیابت ممکن است پس از جراحی دچار ضربان قلب نامنظم شوند. این بیماران ممکن است نیاز به نظارت دقیق تری داشته باشند و ممکن است برای تنظیم ضربان قلب خود به دارو نیاز داشته باشند.

  1. وسعت جراحی

وسعت جراحی نیز می تواند بر ضربان قلب پس از جراحی اسلیو معده تأثیر بگذارد. در برخی موارد، جراح ممکن است نیاز به دستکاری یا برداشتن طحال یا کبد بیمار داشته باشد که می تواند بر جریان خون تأثیر بگذارد و منجر به ضربان قلب نامنظم شود. وسعت جراحی نیز می تواند طول دوره نقاهت را تعیین کند.

  1. نوع بیهوشی مورد استفاده

نوع بیهوشی مورد استفاده در حین جراحی نیز می تواند بر ضربان قلب بعد از جراحی تاثیر بگذارد. بیهوشی عمومی که معمولا برای جراحی اسلیو معده استفاده می شود، می تواند ضربان قلب را کاهش داده و منجر به ضربان قلب نامنظم شود. بیمارانی که به بیهوشی حساس هستند ممکن است تغییرات قابل توجهی در ضربان قلب خود تجربه کنند.

نکاتی برای بهبودی روان

بیمارانی که تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار گرفته‌اند، می‌توانند چندین مرحله را برای اطمینان از بهبودی آرام و به حداقل رساندن خطر ضربان قلب نامنظم انجام دهند. این نکات عبارتند از:

  1. از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید

پیروی از یک رژیم غذایی سالم برای بهبودی بعد از عمل ضروری است. بیماران باید از غذاهایی که قند و چربی بالایی دارند اجتناب کنند و بر خوردن یک رژیم غذایی متعادل که شامل پروتئین، فیبر و چربی های سالم است تمرکز کنند. داشتن یک رژیم غذایی سالم همچنین می تواند به بیماران کمک کند تا پس از جراحی کاهش وزن خود را حفظ کنند.

  1. هیدراته بمانید

هیدراته ماندن برای بهبودی روان پس از جراحی اسلیو معده بسیار مهم است. بیماران باید حداقل هشت لیوان آب در روز بنوشند و از نوشیدنی های قندی یا کافئین دار خودداری کنند که می تواند بدن را کم آب کند.

  1. استراحت کافی داشته باشید

استراحت برای بهبود بدن پس از جراحی ضروری است. بیماران باید حداقل 8 ساعت در شب بخوابند و از فعالیت‌های سنگینی که می‌توانند بدن را تحت فشار قرار دهند اجتناب کنند.

  1. دستورالعمل های دکتر را دنبال کنید

پیروی از دستورات پزشک برای بهبود موفقیت آمیز پس از جراحی اسلیو معده بسیار مهم است. بیماران باید تمام داروهای تجویز شده را طبق دستور مصرف کنند و برای نظارت بر پیشرفت بهبودی خود در تمام جلسات پیگیری شرکت کنند.

در صورت تپش قلب بعد از عمل اسلیو چه باید کرد؟

در صورت تپش قلب بعد از عمل اسلیو چه باید کرد؟
در صورت تپش قلب بعد از عمل اسلیو چه باید کرد؟

در بیشتر موارد، بهتر است از انجام هر گونه اقدام فوری خودداری کنید، زیرا تپش قلب اغلب خود به خود فروکش می کند. با این حال، درک علل زمینه‌ای این بیماری مهم است.

در حالی که تپش قلب می تواند نگران کننده باشد، حفظ آرامش و خونسردی بسیار مهم است. به طور کلی، علائم در عرض چند دقیقه یا چند ساعت از بین می روند.

اگر متوجه شدید که تپش قلب دارید، با نفس های عمیق و آرام شروع کنید. این می تواند به کاهش علائم و تسریع روند بهبودی کمک کند.

علاوه بر این، حفظ سطح هیدراتاسیون کافی مهم است. اگر مایعات ناکافی مصرف کرده اید، به تدریج در طی چند ساعت میزان مصرف خود را افزایش دهید. اطمینان حاصل کنید که فاصله معقولی بین هر نوشیدنی برای جلوگیری از بارگیری بیش از حد بدن با مایعات حفظ کنید.

به یاد داشته باشید، تپش قلب معمولاً دلیلی برای هشدار نیست. با این حال، اگر علائم طولانی مدت یا عود کننده را تجربه می کنید، ضروری است که به سرعت به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

نتیجه

در نتیجه، ضربان قلب پس از جراحی اسلیو معده می تواند تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله سلامت کلی بیمار، وسعت جراحی و نوع بیهوشی مورد استفاده قرار گیرد. بیماران می توانند چندین گام را برای اطمینان از بهبودی آرام انجام دهند، از جمله پیروی از یک رژیم غذایی سالم، هیدراته ماندن، استراحت زیاد و پیروی از دستورالعمل های پزشک.

ما در مرکز پزشکی خود متعهد به ارائه بالاترین کیفیت مراقبت برای بیماران خود هستیم. اگر قصد جراحی اسلیو معده را دارید یا اخیراً تحت این عمل قرار گرفته اید، ما اینجا هستیم تا از شما در سفر شما به سوی یک زندگی سالم تر و شادتر حمایت کنیم.

در پایان صفحات یک ماه بعد از عمل اسلیو و پریود بعد از عمل اسلیو را مشاهده کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید