بهترین روش لاغری پهلو

فهرست مطالب

در این مقاله می خواهیم بهترین روش لاغری پهلو را مورد بررسی قرار دهیم. لطفا تا انتها ما را همراهی نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لاغری پهلو می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

بهترین روش لاغری پهلو با توجه به افزایش تعداد متقاضیان لاغری موضعی، موضوعی است که در این گفتار به بررسی آن خواهیم پرداخت. در انتخاب بهترین روش برای این اتفاق باید نکات مختلفی در نظر گرفته شود.

مقدمه

بهترین روش لاغری پهلو
بهترین روش لاغری پهلو

لاغری موضعی به طور کل فرآیند ساده ای نیست و برای کاهش سایز در یک ناحیه تنها می توان از روش های خاص استفاده کرد، به خصوص در ناحیه پهلو بهترین روش ها برای کاهش سایز و لاغری به دلایل مختلف محدودتر است.

اینفوگرافیک بهترین روش لاغری پهلو

اینفوگرافیک بهترین روش لاغری پهلو
اینفوگرافیک بهترین روش لاغری پهلو

به همین دلیل متقاضیان این کار باید آشنایی زیادی با این فرآیند داشته باشند. در این مقاله، روش لاغری پهلو و همچنین دکتر سلیمی به عنوان بهترین متخصص جراحی لاغری معرفی خواهد شد. بنابراین اگر نیاز به کاهش وزن و تغییر اندازه در این ناحیه از بدن دارید، با این مقاله همراه باشید.

بهترین روش لاغری پهلو چیست؟

امروزه پزشکان مجرب مانند دکتر سلیمی بهترین روش لاغری پهلو را جراحی لاغری توصیه می کنند.

انواع جراحی لاغری پهلو مواردی همچون:

  • لیپولیز
  • ابدومینوپلاستی
  • لیپوماتیک

فهرست مطالب:

چاقی چیست و به چه علت بروز می کند؟

شایع ترین عارضه های چاقی چیست؟

تجمع چربی ها در افراد مبتلا به چاقی بیشتر در کدام قسمت ها اتفاق می افتد؟

چاقی چند نوع دارد؟

چه مسائلی مانع رسیدن به وزن ایده آل می شوند؟

مزایای کاهش وزن و لاغری چیست؟

کاهش چربی در کدام قسمت های بدن و به چه علت سخت تر است؟

رایج ترین روش های لاغری و کاهش وزن چیست و آیا در لاغری پهلو تاثیرگذار است؟

بهترین روش لاغری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آیا امکان لاغری موضعی وجود دارد؟

چاقی پهلوها به چه علت اتفاق می افتد؟

بهترین روش لاغری پهلو چیست؟

جراحی های لاغری که برای لاغری پهلو نیز کاربردی می باشند، چند نوع دارند؟

چه نکاتی موجب می شوند که جراحی به عنوان بهترین روش لاغری پهلو شناخته شود؟

آمادگی های پیش از جراحی برای لاغری پهلو چیست؟

اقدامات مراقبتی در دوران نقاهت بعد از جراحی لاغری پهلو به چه صورت است؟

آیا لاغری پهلو با جراحی عوارضی دارد؟

چاقی پهلوها در کدام محدوده از شاخص توده بدنی به عنوان دقیق ترین راه تشخیص چاقی، مشخص می شود؟

چه افرادی بیشتر به جراحی چاقی نیاز دارند؟

رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری پهلو باید به چه صورتی باشد؟

آیا بعد از عمل جراحی برای لاغری پهلو به داروی خاصی نیاز است؟

هزینه بهترین روش لاغری پهلو به چه صورت می باشد؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز را مطالعه کنید.

چاقی چیست و به چه علت بروز می کند؟

یکی از مشکلات فراگیر که امروزه افراد زیادی درگیر آن بوده و مشکلات زیادی نیز برای مبتلایان ایجاد کرده است، چاقی است. مشکلات چاقی تنها به ظاهر و ایجاد عوارض شخصی محدود نمی شوند، این عارضه باعث بیماری فرد نیز می شود.

چاقی چیست و به چه علت بروز می کند؟
چاقی چیست و به چه علت بروز می کند؟

اما چاقی چیست و چرا بروز می کند؛ سوالی است که بسیاری از مبتلایان پاسخی برای آن ندارند. در واقع نقطه شروع چاقی برای هیچ کس مشخص نیست.

تعریف چاقی

در حالت عادی، بدن دارای مقداری چربی است که صرف سوخت و ساز و فعالیت فرد می شود. این مقدار چربی تاثیری در ظاهر نداشته و در وزن کشی، فرد دارای وزن نرمال و مناسب است.

اما در برخی افراد، حجم توده چربی از حد نرمال افزایش پیدا می کند. در این شرایط، چربی در برخی نقاط تجمع بیش از حد داشته و برخی قسمت های بدن فاقد یا دارای مقدار کمی چربی می باشند که باعث ایجاد اندامی ناموزون برای بیمار می شود.

تعریف چاقی
تعریف چاقی

در تعریف دیگر می توان گفت که چاقی فرآیندی در داخل بدن است که به علل مختلف، مواد غذایی مصرفی تبدیل به سلول های چربی شده و با انباشته شدن و تبدیل سلول های چربی به بافت چربی موجب افزایش وزن، بروز بیماری و تاثیرات زیاد در ظاهر فرد می شوند. در زمان ابتلا به چاق،ی تمام بخش های بدن مانند شکم، پهلو، ران و … می توانند محل تجمع چربی باشند.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین روش لاغری از نظر پزشکان دیدن کنید.

علل بروز چاقی

همان طور که گفته شد، چاقی به علت های مختلف بروز می کند. در برخی افراد چاقی عارضه ای است ارثی و ژنتیکی. این افراد که غالبا دارای والدین چاق نیز می باشند، نسبت به ذخیره سازی چربی مستعدتر می باشند. همچنین اختلال در عملکرد برخی غدد نیز می تواند عاملی برای چاقی باشد.

به عنوان مثال غده تیروئید عضوی است که در سوخت و ساز و متابولیسم بدن بیشترین نقش را دارد و زمانی که عملکرد آن به هردلیل دچار مشکل شود، اولین عارضه نوسان وزن خواهد بود.

پرخوری یا تغذیه نامناسب، تحرک کم، بیماری های مختلف و … از جلمه مسائلی هستند که می توانند به طور مستقیم یا غیر مستقیم در ابتلا به چاقی نقش داشته باشند.

علل بروز چاقی
علل بروز چاقی

چاقی عارضه ای است که اگر به درمان آن توجه نشود، حتی به مرگ بیمار منجر می شود. درمان چاقی امروزه با روش جراحی به ساده ترین شکل انجام می شود. از بهترین پزشکان در زمینه جراحی چاقی می توان دکتر سلیمی را نام برد.

شایع ترین عارضه های چاقی چیست؟

عامل مهمی که در سلامتی کلی افراد تاثیرگذار است، تعادل بدن است. در حالت عادی و سلامت، هورمون ها به میزان متعادل ترشح می شوند. میزان چربی و عضله متعادل بوده و وزن با قد تناسب دارد.

در این شرایط ابتلا به بیماری با عوامل خارجی مانند ویروس، آسیب های فیزیکی نظیر تصادف و … اتفاق می افتد اما زمانی که تعادل در هر کدام از موارد گفته شده به خصوص میزان چربی در اثر ابتلا به چاقی بر هم بخورد، فرد به عارضه های مختلفی دچار خواهد شد.

شایع ترین عارضه های چاقی چیست؟
شایع ترین عارضه های چاقی چیست؟

درد مفاصل

هنگامی که با افراد مبتلا به چاقی، به خصوص بیمارانی که مدت زیادی به این مشکل دچار بوده اند، مواجه می شویم، اولین مشکلی که از آن ها شنیده می شود، درد مفاصل به خصوص در ناحیه زانو است. در محل مفاصلی مانند زانو یا مهره های کمر، یک لایه غضروفی وجود دارد که مانع سایش و برخورد مستقیم استخوان ها می شود.

در افرادی که به چاقی دچار هستند، فشار وارده چربی ها به این نواحی باعث از بین رفتن این لایه غضروفی می شود. تحلیل غضروف ها به مرور موجب سایش استخوان ها روی یکدیگر و در نهایت درد شدید در ناحیه مفصل می شوند. زانوها به دلیل تحمل بیشترین وزن، بیش از قسمت های دیگر با این مشکل مواجه می شوند.

مشکلات قلبی عروقی

دیگر عارضه شایع در میان مبتلایان به چاقی، بیماری قلبی است که از گرفتگی عروق ناشی می شود. در افراد مبتلا به چاقی، سلول های چربی در خون جریان دارند، به دلیل تفاوت اندازه سلول های چربی با گلبول های خونی، بخش مسیر رگ ها تنگتر شده و جریان خون با مشکل مواجه می شود.

این عارضه در نهایت باعث عدم خونرسانی به قلب یا نوسان فشار خون وارده یا خارج شده از قلب می شود که در عملکرد آن تاثیر گذاشته و در برخی افراد حتی به سکته قلبی منجر می شود.

احتمال ابتلا به سرطان

ابتلا به برخی از سرطان ها در مبتلایان به چاقی بیشتر از سایر افراد اتفاق می افتد. به عنوان مثال زنانی که برای مدتی طولانی به چاقی مبتلا بوده و به خصوص بعد از دوران یائسگی به دنبال درمان چاقی خود نبوده باشند، بیش از سایر زنان احتمال ابتلا به سرطان سینه خواهند داشت. سرطان کبد، پروستات و … از مشکلاتی هستند که در بیماران مبتلا به چاقی با احتمال بیشتری بروز می کنند.

نقرس

نقرس دیگر عارضه ای است که مبتلایان به چاقی به علت التهاب و مشکلات هورمونی به آن مواجه می شوند. بیماری التهابی نقرس معمولا با دردهای شدید در استخوان بروز می کند که اصلی ترین محل بروز آن انگشتان پا می باشد.

مشکلات خواب

بیمارانی که به چاقی مبتلا هستند، علاوه بر مشکلات گفته شده، همواره با مشکل در خواب نیز مواجه هستند. به عنوان مثال آپنه خوابی که موجب تنگی نفس ناگهانی در زمان خواب می شود، یکی از مشکلات افراد مبتلا به چاقی است. خر و پف نیز دیگر عاملی است که بر اثر فشار به ریه و دیافراگم، در افراد چاق بیشتر دیده می شود.

تغییرات ظاهری

آخرین عارضه ای که تمام افراد مبتلا به چاقی به آن مبتلا هستند، تغییراتی است که تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن در ظاهر آن ها ایجاد می کند.

تغییرات ظاهری
تغییرات ظاهری

شکم و پهلوها مهم ترین بخشی هستند که چربی در آن ها تجمع پیدا می کنند. این مشکل باعث ایجاد اندامی ناموزون، ترک و چین و چروک های پوستی و … می شود. چاقی و تجمع چربی در پهلو و شکم تنها با جراحی چاقی درمان می شود که بهترین پزشک برای انجام آن دکتر سلیمی می باشند.

تجمع چربی ها در افراد مبتلا به چاقی بیشتر در کدام قسمت ها اتفاق می افتد؟

بسته به این که چاقی به چه علت باشد و چه عواملی در تشدید آن تاثیرگذار باشند، شکل و محل تجمع چربی ها متفاوت خواهد بود. با این حال محل تجمع چربی در بدن افراد مبتلا به چاقی به دو دسته تقسیم می شود. چاقی در بالاتنه و چاقی در پایین تنه که در هر کدام از قسمت ها برخی اعضای بدن، چربی بیشتری به خود جمع می کنند. در این بخش از مقاله بهترین روش لاغری پهلو، به علت و شکل تجمع چربی در هر بخش از بدن اشاره خواهیم کرد.

تجمع چربی در بالاتنه

قسمت بالایی بدن و بالاتر از کمر در اصطلاح بالا تنه نامیده می شود. اعضای این قسمت دست ها، سر، سینه ها، شکم، پهلو و … می باشند. چاقی در بالاتنه معمولا به دلیل تغذیه نامناسب و عوامل ارثی بروز می کند. در این ناحیه شکم، پهلو و بازوها محل اصلی تجمع چربی می باشند.

به طور کل بیشتر افرادی که به چاقی مبتلا می شوند، ابتدا از ناحیه شکم دچار تجمع چربی شده و سپس بسته به نوع چاقی و فعالیت های فرد، چربی در بخش های دیگر بدن گسترش پیدا می کند.

تغییرات هورمونی نیز در ابتلای چاقی در این بخش از بدن تاثیر زیادی دارد. زمانی که فرد به دلیل بیماری های مختلف و … دچار اختلالات هورمونی شود، چربی ها بیشتر در بالاتنه آن ها تجمع پیدا می کنند.

تجمع چربی در پایین تنه

در برخی افراد نیز چاقی بیشتر در پایین تنه آن ها تجمع پیدا می کند. البته هستند افرادی که تجمع چربی در بدن آن ها موزون و یکسان باشد که این شرایط معمولا در بیماران مبتلا به چاقی که فعالیت بدنی مناسبی دارند، اتفاق می افتد.

پایین تنه از زیر کمر تا پاها تشکیل شده و تجمع چربی ها در این ناحیه نیز بیشتر در باسن و ران ها اتفاق می افتد. این شکل از چاقی بیشتر به علت فعالیت کم یا نامناسب است. همچنین در زنان، زایمان های طبیعی و بارداری پشت سر هم می تواند عامل تجمع چربی در پایین تنه باشد.

تجمع چربی در پایین تنه
تجمع چربی در پایین تنه

کاهش وزن و لاغری در گذشته به حدی دشوار بود که بسیاری از افراد ترجیح می دادند که با عوارض چاقی و تغییرات ظاهری آن کنار آمده و اقدامی برای کاهش وزن نمی کردند. امروزه اما این فرآیند بسیار ساده است. عمل های جراحی چاقی که در انواع مختلف و توسط پزشکان حاذق مانند دکتر سلیمی انجام می شوند، فرآیند کاهش وزن را بسیار ساده کرده اند.

چاقی چند نوع دارد؟

چاقی دارای انواع مختلفی است و این مسئله در بروز شکل های مختلف چاقی و تجمع چربی ها در نواحی مختلف بدن تاثیر گذار است. در برخی افراد چاقی تنها در پایین تنه تجمع پیدا کرده و در برخی دیگر کل بالاتنه یا برخی قسمت های آن از چربی انباشته می شود.

تشخیص نوع چاقی در انتخاب بهترین روش درمان تاثیر زیادی دارد. به عنوان مثال برای انتخاب روش لاغری پهلو ابتدا باید تشخیص داد که چاقی پهلو از نوع چاقی موضعی یا چاقی کل بالاتنه است.

چاقی عصبی

یکی از انواع چاقی، چاقی های عصبی است. به عنوان مثال افرادی که به افسردگی و عصبانیت دچار هستند، معمولا تمایل بیشتری به خوردن غذا به خصوص خوردن شیرینی جات دارند که این عامل در ابتلا به چاقی تاثیر زیادی دارد.

چاقی ناشی از پرخوری، به خصوص اگر با فعالیت بدنی همراه نباشد، در نقطه خاصی اتفاق نیفتاده و چربی ها در کل بدن گسترش پیدا می کنند. برای درمان این نوع از چاقی، درمان مشکلات عصبی اولین اقدام است.

چاقی در اثر گردش خون

دیگر نوع چاقی، چاقی گردش خون  است که ریشه ابتلا به آن عموما ارثی است. چاقی مبتلایان به این نوع در برخی افراد حتی از دوران جنینی مشخص است. جنینی که به طور ژنتیکی به این مشکل مبتلا باشد، در سونوگرافی دارای پاهایی باد کرده خواهد بود. تنظیم گردش خون و تعادل آن تاثیر زیادی در کنترل این نوع چاقی دارد.

چاقی در اثر کم تحرکی

شایع ترین نوع چاقی را می توان چاقی در اثر بی تحرکی دانست. در افرادی که تحرک آن ها بسیار کم یا صفر می باشد، چاقی در پهلو، باسن و ران ها بسیار شایع است. به خصوص در صورتی که این افراد توجهی به کالری دریافتی خود نداشته باشند، افزایش چربی در بدن آن ها با سرعت بیشتری اتفاق خواهد افتاد.

چاقی موضعی

دیگر نوع چاقی، چاقی موضعی است. این نوع از چاقی علت مشخصی نداشته و دلیل ابتلا به آن در هر فرد متفاوت است. شایع ترین فرم چاقی موضعی، چاقی در پهلوهاست که علت آن شکل خواب و نوع فعالیت های بدنی و در زنان بارداری و خواب روی پهلوها به خصوص در ماه های آخر، از دلایل تجمع چربی در پهلوست. بهترین متد لاغری پهلو در ادامه مقاله معرفی خواهد شد.

چاقی ناشی از بیماری

آخرین نوع چاقی، چاقی ناشی از بیماری است. بیماری هایی نظیر دیابت، کم کاری تیروئید، سندروم تخمدان پلی کیستیک و … در ابتلای به چاقی تاثیر زیادی دارند که در این شرایط به علت اهمیت بالای کاهش وزن و تاثیر آن در کنترل بیماری، بهترین راه درمان جراحی چاقی و ایمن ترین شکل جراحی، انجام توسط پزشکان حاذقی مانند دکتر سلیمی است.

چاقی ناشی از بیماری
چاقی ناشی از بیماری

چه مسائلی مانع رسیدن به وزن ایده آل می شوند؟

چه در چاقی موضعی و چه در چاقی کل بدن، کاهش وزن و لاغری برای رسیدن به ظاهر مناسب و درمان عارضه ها، امری ضروری است. اما برخی از مسائل نیز وجود دارند که مانع کاهش وزن شده و تا زمانی که این موانع برطرف نشوند، نمی توان به شرایط مناسب و ایده آل دست پیدا کرد.

گرسنگی بیش از حد

یکی از مهم ترین موانع در کاهش وزن، گرسنگی کشیدن بیش از حد است. حتی افرادی که برای کاهش وزن از جراحی لاغری استفاده می کنند نیز به منظور نتیجه گیری از درمان  و لاغری باید تغذیه مناسب و منظم داشته باشند اما برخی با تصور این که بالا بودن ساعات گرسنگی می تواند باعث کاهش وزن آن ها شود، بیشتر روز گرسنگی کشیده و در یک وعده حجم زیادی از غذا را دریافت می کنند. در این شرایط بدن نمی تواند کل کالری دریافتی را مصرف کرده و بخش زیادی از آن به چربی تبدیل شده و باعث عدم کاهش وزن فرد می شود.

مصرف زیاد مواد سالم

دیگر مانع کاهش وزن و لاغری، مصرف بیش از حد مواد سالم است. یکی از تصورات اشتباه مبتلایان به چاقی این است که با مصرف بیشتر مواد سالم می توانند وزن خود را کاهش دهند. اما به این نکته دقت نمی کنند که مواد سالم نیز دارای کالری بوده و مصرف بیش از حد آن ها مانع لاغری شده و در مواردی حتی به اضافه وزن بیشتر بیمار منتهی می شوند.

بیماری

بیماری دیگر عاملی است که مانع کاهش وزن افراد می شود. بیماری هایی که عامل این مشکل می شوند، انواع و علل مختلفی دارند. به عنوان مثال در زنان اختلالات قاعدگی، یائسگی و … مانع لاغری بوده یا بیماری هایی مانند سندرم متابولیک در مردان و زنان از علل عدم لاغری می باشند.

سبک زندگی

سبک زندگی دیگر مانع کاهش وزن است. به عنوان مثال بعضی افراد وعده های غذایی خود را در ساعات نامناسب، جلوی تلویزیون یا به صورت یکجا استفاده می کنند که تمام این موارد در عدم کنترل حجم غذای مصرفی آن تاثیر دارد. همچنین خواب نامنظم دیگر عاملی است که می تواند مانع لاغری و کاهش وزن شود.

سبک زندگی
سبک زندگی

مزایای کاهش وزن و لاغری چیست؟

کاهش وزن و لاغری مزایای زیادی دارد. افرادی که بعد از یک دوره طولانی چاقی، وزن اضافه خود را کاهش می دهند، تغییرات زیادی در سایر بخش های زندگی نیز خواهند داشت.

به عنوان مثال کاهش وزن باعث بهبود خلق و خو شده و روابط اجتماعی آن ها را بهبود می بخشد. در این بخش از مقاله بهترین متد لاغری پهلو، در مورد مزایای لاغری و کاهش وزن صحبت خواهیم کرد.

افزایش انرژی

کاهش وزن با سوختن سلول های چربی همراه است و آزاد شدن چربی نیز باعث افزایش انرژی می شود. بسیاری از افرادی که چند کیلو از وزن اضافه خود را از دست می دهند، انرژی آن ها در مدت کوتاه افزایش پیدا می کند. این مسئله علاوه بر انرژی لازم برای انجام کارها به صورت افزایش راندمان و توانایی برای فعالیت های روزمره نیز مشخص می گردد.

بهبود حافظه

دیگر مزیت کاهش وزن، بهبود حافظه است. گردش خون در افرادی که وزن اضافه آن ها کاهش پیدا می کند، بهتر و منظم تر می شود. این مسئله موجب اکسیژن رسانی بیشتر و بهتر به سلول های مغزی شده، ظرفیت سلول های مغز را افزایش داده و در نهایت موجب بهبود حافظه می گردد. توانایی مغز در یادگیری، یادسپاری و یادآوری مطالب با کاهش وزن بیشتر می شود.

درمان بیماری ها

بسیاری از بیماری هایی که شدت گیری آن ها وابسته به چاقی می باشد، با کاهش وزن درمان شده یا تسکین پیدا می کنند. دردهای مفصلی، بیماری های قلبی عروقی، مشکلات مغزی و … در اثر لاغری کاهش پیدا کرده و در نهایت با رسیدن به وزن سالم و متناسب، درمان پیدا می کنند.

زیبایی ظاهری

مهم ترین مزیت لاغری برای بسیاری از افراد اما تغییرات ظاهری آن هاست. همان طور که تا اینجای مقاله گفته شد، بسته به نوع چاقی و علت ابتلا، چربی ها در بخش های مختلف بدن تجمع پیدا می کنند و چون تجمع چربی ها موزون نیست، اندام شکل مناسبی ندارد.

زیبایی ظاهری
زیبایی ظاهری

با کاهش وزن، چربی ها در نواحی مختلف بدن از بین رفته و این مسئله تاثیر زیادی در زیبایی دارد. همچنین بسیاری از مشکلات مانند پیدا نشدن لباس مناسب با لاغری پهلو و کاهش چربی های شکم برطرف می شوند که این مسئله موجب افزایش اعتماد به نفس و بهبود دید فرد به ظاهر خود می شود.

کاهش چربی در کدام قسمت های بدن و به چه علت سخت تر است؟

برای انتخاب بهترین راهکار لاغری پهلو، ابتدا باید با نحوه کاهش چربی در این ناحیه از بدن آشنایی داشت. چربی در برخی از قسمت ها به دلایل مختلف تراکم بالاتری دارد که این مسئله موجب سخت تر شدن فرآیند کاهش وزن در آن ها می شود.

در این بخش از مقاله بهترین راهکار لاغری پهلو، در مورد این بخش ها و علت بالا رفتن تراکم چربی در این قسمت بدن صحبت خواهیم کرد.

چربی در پهلوها

یکی از قسمت های بدن که در برابر لاغری و کاهش بسیار مقاوم بوده و چربی های آن دیرتر از سایر قسمت ها از بین می رود، پهلوهاست.

تجمع چربی ها در پهلو دو حالت دارد؛ یا پهلو و شکم هر دو محل تجمع چربی بوده و در این شرایط معمولا چربی شکم از بین رفته اما چربی پهلوها باقی می ماند و در برخی افراد به دلیل نوع فعالیت بدنی، چربی تنها در پهلو و ناحیه پشت کمر تجمع پیدا می کند که در این وضعیت سوختن چربی ها سخت تر و زمانبرتر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله حرکات شکم و پهلو برای خانمها را مطالعه کنید.

چربی در باسن

دیگر ناحیه ای که نسبت به کاهش چربی مقاوم تر است، باسن و اطراف آن می باشد. چربی در باسن و اطراف آن به صورت سلولیت نشان داده می شود و حتی زمانی که فرد به طور کامل به وزن ایده آل می رسد نیز سلولیت در این ناحیه باقی می ماند. چربی باسن به علت کم تحرکی، نشستن بیش از حد، بارداری پشت سرهم و … تجمع پیدا می کند.

چربی در بازوها

دیگر بخشی که چربی آن دیرتر کاهش پیدا کرده و لاغری آن سخت تر است، بازوها می باشند. البته چربی بازوها همانند سایر قسمت ها از بین می رود اما افتادگی بازو نسبت به سایر قسمت های بدن بیشتر است. در نتیجه تغییرات این ناحیه نامحسوس تر از سایر بخش های بدن است.

علت بالا رفتن تراکم چربی

همان طور که گفته شد، چربی هایی که دیرتر از سایر قسمت ها از بین رفته و نابودی آن ها سخت تر است، تراکم بالاتری دارند. بافت چربی در این نواحی قدیمی تر و ساختار آن ها به گونه ای است که دیرتر از سایر بخش ها سوزانده می شوند. نوع فعالیت بدنی در بالا رفتن تراکم چربی در بخش های گفته شده تاثیر زیادی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله چربی سوزی از کجای بدن شروع می شود را مطالعه کنید.

علت بالا رفتن تراکم چربی
علت بالا رفتن تراکم چربی

تنها راه کاهش چربی در این نواحی و لاغری، جراحی چاقی است. جراحی ها انواع مختلفی دارند و امروزه پزشکان زیادی به طور تخصصی به انجام این روش برای کاهش وزن مشغول می باشند که از بهترین آن ها می توان دکتر سلیمی را نام برد.

رایج ترین روش های لاغری و کاهش وزن چیست و آیا در لاغری پهلو تاثیرگذار است؟

حال که با عوارض چاقی و اهمیت لاغری و کاهش وزن آشنا شدید، ممکن است به فکر لاغری افتاده باشید.  در اولین قدم برای کاهش وزن باید روش مناسب را انتخاب کرد. برای کاهش وزن و لاغری روش های مختلفی وجود دارد و هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند روشی مناسب را انتخاب کند.

اما این که روش انتخابی باعث لاغری کامل بدن شده یا تنها در کاهش چربی بعضی قسمت ها تاثیر داشته باشد، مسئله ای مهم است. به خصوص در لاغری قسمت هایی که تراکم چربی بالاتری دارند، لاغری با برخی روش ها سخت تر و زمانبرتر است.

در این بخش، برخی از رایج ترین و بهترین روش ها که می توان به عنوان بهترین شیوه لاغری پهلو نیز از آن ها استفاده کرد را معرفی خواهیم کرد.

رژیم غذایی

اولین روشی که برای کاهش وزن و لاغری توسط تمام افرادی که به چاقی دچار هستند، مورد استفاده قرار می گیرد، رژیم غذایی است. رژیم غذایی انواع مختلفی دارد. رژیم پروتئین، رژیم کالری شماری، رژیم کم کربوهیدرات و … از انواع رژیم هایی هستند که افراد بسته به نیاز و سلیقه خود برای کاهش وزن انتخاب می کنند. در مورد رژیم های غذایی، صبر و مداومت در اجرای رژیم تاثیر زیادی در نتیجه گیری دارد.

به خصوص در افرادی که اضافه وزن آن ها مقدار زیادی دارد، کاهش وزن با رژیم گاها تا چند سال زمان می برد. اما در مورد لاغری پهلوها در افرادی که این قسمت از بدن آن ها نیز دارای چربی است، رژیم غذایی چندان کاربردی نیست.

رژیم بیشتر در سوزاندن چربی های کم تراکم تاثیرگذار است و در قسمت هایی که تراکم زیادی دارند، در کنار رژیم باید فعالیت شدید بدنی داشت تا نتیجه مورد نظر از آن حاصل شود.

فعالیت بدنی

دیگر راهکاری که برای کاهش وزن و لاغری توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گیرد، فعالیت بدنی است. بالا بردن فعالیت ها موجب افزایش سوخت و ساز بدن می شود و این مسئله نیز در کاهش وزن تاثیر دارد.

اما این که با فعالیت های ورزشی پهلو به طور کامل لاغر شوند، نیاز به زمان زیاد و بالا بردن شدت فعالیت ها دارد. همچنین صرفا با ورزش کردن نمی توان به لاغری موضعی در یک ناحیه کمک کرد.

فعالیت های ورزشی موجب کاهش وزن تمام قسمت های بدن به طور یکسان می شوند اما برخی از ورزش ها می توانند در شکل دهی بدن تاثیر داشته باشند.

داروهای لاغری

دیگر روشی که برخی از افراد مبتلا به چاقی برای کاهش وزن و لاغری استفاده می کنند، اما به طور کل تاثیری در لاغری موضعی و یک بخش از بدن ندارد، داروهای لاغری است. البته داروهای لاغری معمولا به هیچ عنوان توصیه نمی شوند و استفاده از آن ها نه تنها مزیتی برای لاغری نداشته، بلکه باعث بروز مشکلات بیشتر برای فرد می شود.

جراحی لاغری

در نهایت آخرین روش و مناسب ترین روش برای لاغری و کاهش وزن که افراد با انجام آن به طور قطع کاهش وزن خواهند داشت و با برخی از انواع آن می توان چربی ها در یک نقطه از بدن را کاهش داد، جراحی لاغری می باشد. جراحی های لاغری انواع مختلفی دارند و بسته به نیاز و نوع چاقی، بیماران می توانند نوع مناسب خود را انتخاب کنند.

در مورد جراحی های لاغری، مهم ترین مسئله انتخاب پزشک مناسبی است که به انواع روش های جراحی تسلط داشته و در انتخاب بهترین نوع به بیمار کمک می کند. از بهترین پزشکانی که تمام این ویژگی ها را دارا می باشد، می توان دکتر سلیمی را معرفی کرد.

بهترین روش لاغری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در بخش قبل در مورد برخی از روش هایی که بیشتر افراد برای کاهش وزن و لاغری از آن ها استفاده می کنند، صحبت شد و همان طور که گفته شد، تمام این روش ها در لاغری پهلو تاثیری ندارند.

حال ممکن است این سوال ایجاد شود که چه دلایلی موجب انتخاب یک روش از میان روش های مختلف می شود و به طور کل بهترین روشی که برای کاهش وزن می توان از آن استفاده کرد، چه ویژگی هایی دارد. این موضوع در این بخش از مقاله بررسی خواهد شد.

سادگی و عدم نیاز به تلاش زیاد

یکی از ویژگی هایی که در انتخاب یک روش لاغری، به عنوان بهترین شیوه لاغری پهلو یا هر روش دیگری حائز اهمیت بوده و تاثیرگذار است، سادگی روش انتخابی و عدم نیاز به تلاش زیاد توسط فرد با انجام آن است.

به عبارت دیگر با انجام روش لاغری، روند کاهش وزن و لاغری ساده تر انجام می شود. در روش هایی مانند رژیم غذایی، بیمار باید برای مدت زمان طولانی برنامه غذایی جدا از خانواده داشته باشد که این مسئله باعث خستگی بیمار می شود یا در ورزش کردن، بیمار باید زمان مشخصی را به طور روزانه به فعالیت های ورزشی اختصاص دهد. در غیر این صورت کاهش وزن و لاغری اتفاق نمی افتد.

اما در جراحی لاغری که بهترین روش برای کاهش وزن نیز هست، این مشکلات به حداقل رسیده و بیمار به طور عادی تمایلی به مصرف غذا نخواهد داشت.

در دسترس بودن

دیگر ویژگی یک روش خوب برای کاهش وزن، در دسترس بودن آن است. امروزه پزشکان زیادی در زمینه جراحی لاغری فعالیت می کنند که بیشتر آن ها دارای یک رزومه خوب و قوی در این زمینه می باشند.

به عبارت دیگر بیمار در هر شهری که باشد، می تواند به بهترین پزشک آن شهر مراجعه نموده و جراحی لاغری را انجام دهد. اما دسترسی به پزشکان حاذق در شهرهای بزرگ تر نیز امروزه به سادگی اتفاق می افتد. از طریق رزرو اینترنتی یا تماس تلفنی می توان با پزشکان خوبی مانند دکتر سلیمی ارتباط گرفت و بعد از تایید پزشک، برای جراحی اقدام کرد.

هزینه مناسب

ویژگی دیگری که در انتخاب روش مناسب لاغری تاثیرگذار بوده و جزو مهم ترین عوامل نیز محسوب می شود، هزینه روش لاغری است. در جراحی لاغری، هزینه به یک باره انجام شده و بعد از آن تنها هزینه ویزیت های دوره ای پرداخت می شود.

اما در روش هایی مانند رژیم غذایی علاوه بر هزینه ویزیت پزشک، هزینه دارو به طور ماهانه، هزینه رژیم غذایی و آماده سازی مواد رژیم و … وجود دارد که گاها بیشتر از یک عمل جراحی تمام می شود.

تاثیر در تمام قسمت ها

آخرین و مهم ترین ویژگی که یک روش لاغری را به بهترین روش انجام این کار تبدیل می کند، تاثیری است که انجام روش لاغری بر تمام قسمت های بدن می گذارد.

تاثیر در تمام قسمت ها
تاثیر در تمام قسمت ها

در برخی روش ها مانند رژیم غذایی به علت سرعت پایین، کاهش وزن چربی ها تنها از بخش هایی که تراکم پایینی دارند، حذف می شوند و در قسمت هایی مانند پهلو، چربی باقی می ماند. اما با جراحی لاغری به علت سرعت و میزان بالای کاهش وزن، بیشتر قسمت های بدن دچار کاهش وزن می شوند.

آیا امکان لاغری موضعی وجود دارد؟

گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف مانند بارداری و زایمان، بیماری های خاص، تصادف و فعالیت های بدنی و … تنها در یکی از قسمت های بدن دچار چاقی شده و تنها نیاز به لاغری در همان بخش دارند.

به خصوص اگر سایر قسمت های بدن مانند صورت و … از اندازه مناسبی برخوردار باشد، لاغری با روش هایی مانند رژیم غذایی باعث به هم ریختن این قسمت ها می شود.

در چنین شرایطی راهکارهایی که تنها به لاغری یک بخش از بدن کمک کنند، بسیار کارآمد هستند. اما این که آیا واقعا امکان چنین کاری وجود دارد یا نه را در این بخش از مقاله برترین متد لاغری پهلو بررسی خواهیم کرد.

لاغری موضعی

لاغری موضعی در اصطلاح به معنی از بین بردن چربی ها و کوچک کردن بخشی از بدن است که دچار چاقی شده و نسبت به سایر قسمت ها چربی بیشتری دارد.

در این شرایط یا فرد در سایر قسمت ها اندامی ایده آل و متناسب داشته و یا لاغری قسمتی که برای آن تلاش می کند، از اهمیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال، در ظاهر فرد تاثیر بیشتری گذاشته و موجب ناموزون شدن اندام می شود. در چنین شرایطی لاغری موضعی مطرح می شود. در برخی از روش ها امکان این که تنها در یک بخش از بدن اثر گذاشته و سایر بخش ها دستخوش تغییر نشوند، وجود ندارد.

لاغری موضعی
لاغری موضعی

به عنوان مثال در رژیم غذایی، تمام بدن به طور یکسان و به یک اندازه دچار کاهش وزن شده و تنها قسمت هایی که سلول های چربی حجم بیشتری دارند، زودتر لاغر می شوند. این روش ها برای بیمارانی که در سایر قسمت ها نیازی به تغییر سایز ندارند، کاربردی نیستند.

در چنین شرایطی افراد ابتدا به سراغ ورزش کردن می روند. هر چند ورزش می تواند باعث فرم دهی یک قسمت از بدن شود، اما بازهم فعالیت بدنی سوخت و ساز کلی بدن را افزایش داده و دیگر قسمت ها بی اثر نمی مانند.

برای لاغری موضعی و از بین بردن چربی ها، تنها در یک بخش از بدن تنها راهی که قابل استفاده و نتیجه بخش است، جراحی لاغری است. در ادامه در مورد انواع جراحی های مناسب برای این موضوع صحبت خواهیم کرد.

چاقی پهلوها به چه علت اتفاق می افتد؟

زمانی که افراد به چاقی و اضافه وزن دچار می شوند، نمی توانند محل تجمع چربی را انتخاب کنند. در این شرایط بسته به علت بروز چاقی، برخی از قسمت های بدن بیشتر مورد هدف چربی ها قرار گرفته و تجمع بافت چربی در آن قسمت ها نسبت به سایر بخش ها چشمگیرتر است.

پهلوها یکی از قسمت های بدن هستند که چاقی در آن ها بسیار آزاردهنده است. زمانی که چربی بیشتر در پهلو تجمع پیدا کند، فرد درشت تر از دیگر افراد با وزن یکسان دیده می شود. چاقی پهلوها معمولا در پیدا کردن لباس مناسب و … نیز مشکل ساز می شود.

علل چاقی و تجمع چربی در پهلوها

پهلوهای چاق چه برای زنان و چه برای مردان آزاردهنده هستند. برآمدگی هایی که در اطراف شکم و کمر و در ناحیه پهلو ایجاد می شوند، معمولا در لباس فرد به چشم می خورند. بنابراین افرادی که دارای چربی در این ناحیه هستند، نمی توانند از هر پوششی استفاده کنند. علل مختلفی برای ایجاد بافت چربی در این ناحیه وجود دارد.

یکی از علت های چاقی پهلو، چاقی مفرط و بیش از حد بیمار است. زمانی که بیمار به این محدوده از چاقی می رسد، به این معنی است که بیشترین میزان اضافه وزن را دارا می باشد. در این شرایط چربی ها در تمام بخش ها و به مقدار زیاد یافت می شوند. همچنین تغذیه نامناسب نیز تاثیر زیادی در ایجاد چاقی پهلوها دارد.

به عنوان مثال افرادی که در رژیم غذایی آن ها قند و شکر به مقدار زیاد مصرف می شود، معمولا بیش از سایرین با مشکل چاقی پهلوها مواجه هستند. همچنین بیماران مبتلا به افسردگی که داروهای خاص این بیماری را مصرف می کنند نیز به دلیل خواب بیشتر، در این ناحیه چربی بیشتری دارند.

بهترین روش لاغری پهلو

برای آب کردن چربی های پهلو، روش های مختلفی وجود دارد. اولین قدم برای لاغری این ناحیه، حذف و کنترل مواردی است که باعث به وجود آمدن آن شده اند.

بهترین روش لاغری پهلو
بهترین روش لاغری پهلو

به عنوان مثال در افرادی که پرخوری به لاغری پهلو منجر شده است، باید مصرف قند و شکر به حداقل برسد یا بیماران مبتلا به افسردگی ابتدا باید برای درمان بیماری و کاهش مصرف داروها اقدام کنند. بعد از این اقدامات، پزشک بهترین راهکار لاغری پهلو با توجه به وضعیت بیمار و سوابق وی را مشخص خواهد کرد.

یکی از بهترین پزشکانی که در صورت ابتلا به هر نوع چاقی می توانید به وی مراجعه نموده و نتیجه کامل دریافت کنید، دکتر سلیمی می باشند.

بهترین روش لاغری پهلو چیست؟

در این بخش از مقاله، به پرسشی که تمام توضیحات گفته شده برای بررسی و پاسخ راحت به آن داده شد، خواهیم پرداخت. این که بهترین راهکار لاغری پهلو، با توجه به سختی های کاهش وزن موضعی چیست و این روش چند درصد در لاغری پهلوها تاثیر دارد، در این بخش توضیح داده خواهد شد.

اثر جراحی به عنوان بهترین روش لاغری پهلو

در بخش های قبل به طور مفصل گفته شد که برای افرادی که به چاقی موضعی مبتلا بوده و تنها برخی از قسمت های بدن آن ها نیاز به لاغری دارد، نمی توان از روش هایی مانند رژیم غذایی استفاده کرد.

حتی ورزش کردن نیز اگر با وقفه و به طور نامنظم انجام شود، نه تنها نتیجه ای در دستیابی به هدف نداشته، بلکه سبب بروز مشکلات دیگر نیز می شود. در چنین شرایطی بهترین روش، ساده ترین روش است.

حتی برای کاهش وزن های کلی نیز پزشکان، امروزه رژیم غذایی را توصیه نمی کنند. البته داشتن یک رژیم سالم برای سلامتی کلی بدن الزامی است

اثر جراحی به عنوان بهترین روش لاغری پهلو
اثر جراحی به عنوان بهترین روش لاغری پهلو

اما این که کاهش وزن به خصوص در مقادیر زیاد تنها با رژیم انجام شود، مسئله ای زمانبر و گاها با مشکلات زیاد مانند کمبود ویتامین، ریزش مو و … می باشد. امروزه پزشکان به بیمارانی که به چاقی مفرط مبتلا هستند، جراحی را توصیه می کنند.

جراحی برای متقاضیان لاغری موضعی نیز کاربرد زیادی دارد. برخی از انواع جراحی ها به طور تخصصی در خارج کردن چربی یک قسمت از بدن استفاده می شوند که این نوع را می توان بهترین روش لاغری پهلو دانست.

جراحی به عنوان برترین روش لاغری پهلو زمانی بهترین نتیجه را خواهد داشت که پزشکی با تجربه به فرآیند آن رسیدگی کند. از پزشکان خوب برای انجام انواع جراحی های لاغری می توان دکتر سلیمی را نام برد.

جراحی های لاغری که برای لاغری پهلو نیز کاربردی می باشند، چند نوع دارند؟

تا اینجای مقاله متوجه شدید که انباشته شدن چربی ها در برخی از قسمت های بدن مشکل بسیاری از افرادی است که به چاقی مبتلا هستند.

بسیاری از این افراد حتی در صورتی که وزن اضافه خود را با روش های مختلف کاهش داده باشند نیز بازهم با مشکل وجود چربی در برخی قسمت های بدن مانند پهلو مواجه هستند،

همچنین گفته شد که در چنین شرایطی تنها راه کاربردی برای درمان قطعی جراحی لاغری، به خصوص جراحی هایی است که به صورت موضعی موجب لاغری می شوند. در این بخش برخی از انواع این جراحی ها را معرفی خواهیم کرد.

ابدومینوپلاستی

یکی از جراحی هایی که به منظور لاغری در یک ناحیه خاص مانند پهلو می توان از آن استفاده کرد، جراحی ابدومینوپلاستی می باشد.

در این نوع از جراحی که بیشتر به افرادی توصیه می شود که دارای چربی اضافه در پهلوها و افتادگی پوست در ناحیه پهلو و شکم می باشند، برشی در زیر سطح شکمی بیمار ایجاد می شود تا از طریق آن چربی ها خارج و پوست اضافه برداشته شود.

در انتها با کشیدن پوست و بخیه زدن آن، موجب تخلیه کامل چربی و لاغری پهلو می شوند. در چنین شرایطی دوران نقاهت بعد از عمل طولانی تر می شود اما نتیجه گیری از عمل زودتر حاصل خواهد شد.

لیپولیز

اما برخی از افراد تمایلی به جراحی های باز نداشته و ترجیح می دهند که از روش های کم خطرتر اقدام به لاغری قسمت های خاص از بدن کنند.

به عنوان بهترین متد لاغری پهلو به این شکل می توان از جراحی لیپولیز نام برد. در این جراحی که یک روش جدید و کارآمد نیز محسوب می شود، چند سوراخ در نزدیکی ناف و پهلوها ایجاد شده و از طریق آن امواج مخصوص برای تخریب چربی ها وارد بدن می شود. سپس چربی هایی که با امواج از بین رفته و به سلول های کوچک تقسیم شده اند، با دستگاه مکنده از بدن خارج می شوند.

لیپوماتیک

لیپوماتیک دیگر روشی است که برای لاغری پهلو می توان از آن استفاده کرد. این روش نیز نتیجه گیری سریعی داشته و حتی می توان از آن بعد از جراحی های لاغری مانند اسلیو معده نیز استفاده کرد.

جراحی های گفته شده و دیگر جراحی های لاغری مانند اسلیو، بای پس و … علاوه بر آمادگی فرد به تبحر و سابقه پزشک برای جلوگیری از بروز مشکلات نیز نیاز دارند. یکی از پزشکان خوش سابقه در این زمینه دکتر سلیمی می باشند.

لیپوماتیک
لیپوماتیک

چه نکاتی موجب می شوند که جراحی به عنوان بهترین روش لاغری پهلو شناخته شود؟

بهترین روش لاغری پهلو جراحی لاغری است، اما برخی از افراد به دلیل ترس از جراحی و دیگر مسائل ترجیح می دهند تا حد امکان از این روش استفاده نکنند.

اما به دلایل زیادی این روش نه تنها بهترین، بلکه تنها راه برای لاغری در یک بخش خاص از بدن است. در این بخش به برخی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب جراحی برای لاغری پهلو نیز تاثیرگذار هستند، اشاره خواهیم کرد.

جراحی تنها روش لاغری موضعی

در صورتی که فرد به چاقی در پهلو مبتلا باشد، هیچ روشی مانند جراحی به درمان آن کمک نخواهد کرد. در تمام روش های کاهش وزن، لاغری در کل بدن اتفاق می افتد و نمی توان به طور مشخص یک بخش از بدن را کوچک تر کرد.

اما در جراحی لاغری به خصوص جراحی هایی نظیر لیپولیز می توان چربی ها را از بخش مشخصی خارج کرد. در نتیجه محلی که جراحی روی آن انجام شده، بیشتر از سایر قسمت ها لاغر خواهد شد.

عوارض کم جراحی های امروزی

دیگر نکته ای که باعث انتخاب جراحی به عنوان بهترین روش لاغری پهلو می شود، عوارض نسبتا کم این روش نسبت به دیگر روش هاست.

شایع ترین عارضه رژیم غذایی به منظور لاغری پهلو، کاهش چربی دیگر قسمت های بدن و تلاش زیاد است و در مورد فعالیت های دیگر مانند ورزش کردن نیز مشکلاتی مانند در نظر گرفتن وقت وجود دارد، در حالی که در جراحی پهلو این مشکلات به حداقل می رسد.

نتیجه گیری سریع

یکی دیگر از دلایلی که می توان گفت که بهترین راه لاغری پهلو جراحی است، نتیجه گیری سریع تر از این روش نسبت به دیگر روش های لاغری، حتی در لاغری کل بدن است. برخی از افراد بلافاصله بعد از جلسه اول تغییرات لاغری در پهلو را احساس می کنند.

در صورت نیاز به تغییر در اندازه پهلوها و لاغری در این ناحیه، ما به شما دکتر سلیمی به عنوان یکی از بهترین پزشکان در این حوزه را معرفی می کنیم.

نتیجه گیری سریع
نتیجه گیری سریع

آمادگی های پیش از جراحی برای لاغری پهلو چیست؟

جراحی هایی که در چند بخش بالاتر به عنوان بهترین شیوه لاغری پهلو معرفی شدند، همانند سایر جراحی ها نیاز به طی شدن فرآیند آمادگی پیش از عمل و سپری شدن دوران نقاهت بعد از عمل برای درمان سریع تر بیمار دارند. به منظور آمادگی برای انجام جراحی لاغری پهلو، باید برخی اقدامات را پیش از جراحی انجام داد.

انتخاب پزشک مناسب

در اولین قدم برای جراحی لاغری و تغییرات پهلو باید پزشک مناسب را انتخاب کرد. فاکتورهای مختلفی در انتخاب پزشک دخیل هستند که در هر فرد متفاوت می باشند. اما مواردی کلی انتخاب پزشک برای این جراحی را می توان هزینه دریافتی، سابقه و … را معرفی کرد. در بالا بردن کیفیت جراحی و دریافت بهترین نتیجه، پزشک تاثیر زیادی دارد.

مشورت با پزشک

در مرحله دوم، بیمار باید توسط پزشک مورد بررسی و معاینه قرار گیرد. در اولین جلسه معاینه، بیمار می تواند تمام سوالات و نکات مبهمی که در مورد جراحی لاغری پهلو وجود دارد را با پزشک در میان گذاشته و پاسخ واضحی برای آن ها دریافت کند. همچنین نوع آزمایشات و اقدامات بعدی بیمار بعد از مشورت با پزشک مشخص می شوند.

انجام آزمایشات

قدم بعدی که توسط پزشک به بیمار توصیه شده و انجام آن برای موفقیت در جراحی الزامی است، آزمایشات مختلف و رایج پیش از هر عمل جراحی است. آزمایش خون، ادرار و … که نشاندهنده وضعیت داخلی بدن از نظر ویتامین ها و … می باشند، از مهم ترین آزمایشاتی هستند که پزشک برای انجام عمل به نتیجه آن ها نیاز دارد.

مراجعه به پزشکان مختلف

در نهایت، پزشک برای اطمینان از عدم وجود مشکلات خاص دیگر، بیمار را به دیگر پزشکان و متخصصین ارجاع می دهد. به عنوان مثال متخصص بیهوشی باید وضعیت بیهوشی یا بیحسی بیمار حین عمل را مشخص کرده یا متخصص غدد باید تایید سلامت هورمون ها را به پزشک جراح ارائه کند.

همان طور که گفته شد، جراحی پهلو نیز به عنوان بهترین رویکرد لاغری پهلو نیاز به آمادگی هایی دارد که این موارد توسط پزشک مشخص شده و به بیمار گفته می شود. یکی از بهترین پزشکان که بیمار می تواند با وی ارتباط خوبی برقرار کرده و فرآیند جراحی توسط ایشان به بهترین شکل انجام می شود، دکتر سلیمی می باشند.

مراجعه به پزشکان مختلف
مراجعه به پزشکان مختلف

اقدامات مراقبتی در دوران نقاهت بعد از جراحی لاغری پهلو به چه صورت است؟

بعد از اتمام جراحی لاغری پهلو، نیاز به مراقبت هایی است که عوارض جراحی را کاهش داده و به بهبودی هر چه سریع تر بیمار نیز کمک می کند. این مراقبت ها بسته به نوع جراحی متفاوت می باشند اما برخی از کلی ترین موارد آن، به شرح زیر می باشند.

دوران نقاهت بعد از جراحی لاغری پهلو

فارغ از نوع جراحی، بعد از عمل لاغری پهلو مشکلاتی مانند درد و تورم در محل جراحی طبیعی است. بیمار باید روزهای ابتدایی این درد خفیف را با استفاده از مسکن ها و … کنترل کند.

همچنین پزشک برای بیمار، داروهای آنتی بیوتیک به منظور جلوگیری از عفونت تجویز می کند که مصرف آن ها الزامی است. معمولا افرادی که جراحی پهلو انجام می دهند، تا مدتی بعد از عمل باید از گن های مخصوص استفاده کنند.

این گن از تورم بدن جلوگیری کرده و در شکل دهی نهایی پهلوها نیز تاثیر زیادی دارد. حمام کردن بعد از این عمل حداقل تا 3 روز ممنوع است اما بعد از آن با مراقبت از بخیه ها و استفاده از آب ولرم می توان به حمام رفت. مصرف غذاهای خونساز و پروتئینی بعد از این جراحی تاثیر زیادی در بهبودی سریع تر بیمار دارد.

فعالیت های سنگین و ورزش هایی که باعث فشار وارد کردن به پهلوها می شوند نیز تا چند هفته بعد از عمل باید کنار گذاشته شوند. همچنین تا مدتی بعد از عمل تنها باید از سرویس بهداشتی فرنگی به منظور جلوگیری از فشار به محل جراحی استفاده کرد.

دوران نقاهت بعد از جراحی لاغری پهلو
دوران نقاهت بعد از جراحی لاغری پهلو

آیا لاغری پهلو با جراحی عوارضی دارد؟

علاوه بر نکات و مزایایی که در بخش های قبل در مورد جراحی به عنوان بهترین مسیر لاغری پهلو گفته شد، عوارض کم این جراحی نیز مزیت بزرگ دیگر در مورد این روش لاغری پهلو می باشد.

البته این بدین معنا نیست که این عمل هیچگونه عارضه ای نداشته باشد. مشکلات طبیعی مانند درد، ورم و کبودی بعد از این جراحی مانند سایر عمل ها امری طبیعی است.

آیا لاغری پهلو با جراحی عوارضی دارد؟
آیا لاغری پهلو با جراحی عوارضی دارد؟

سوزش محل جراحی و قرمزی آن نیز امری است که تنها 1 تا 2 هفته زمان برده و به مرور بهبود پیدا می کند. همچنین ممکن است در برخی افراد مشکلاتی مانند ضعف یا بی اشتهایی به غذا نیز در این نوع لاغری پهلو اتفاق بیفتد که این مسئله نیز بسیار رایج است و با مصرف داروها و سپری شدن روزهای اولیه بعد از عمل جراحی، خود به خود برطرف خواهد شد. اما در کم بودن عارضه های بعد از عمل، پزشک نقش مهمی دارد.

در صورتی که پزشک به فرآیند عمل و اتفاقاتی که بعد از آن رخ خواهد داد تسلط نداشته باشد، درمان بیماران با مشکل مواجه خواهد شد.

چاقی پهلوها در کدام محدوده از شاخص توده بدنی به عنوان دقیق ترین راه تشخیص چاقی، مشخص می شود؟

زمانی که بیمار با مشکل چاقی در قسمت های مختلف بدن به پزشک مراجعه کرده و درخواست عمل جراحی را دارد، پزشک در ابتدا به بررسی کامل وضعیت بیمار می پردازد.

یکی از فاکتورهای موثر در انتخاب بیمار برای جراحی، شاخص توده بدنی است. این شاخص که با دو پارامتر قد و وزن محاسبه می شود، وضعیت بدن را به طور دقیق مشخص می کند.

محدوده هایی که در شاخص توده بدنی تعریف شده اند، شامل کمبود وزن، وزن سالم، اضافه وزن، چاقی و چاقی مفرط می باشند. افرادی که در اثر چاقی به افزایش سایز پهلوها دچار شده اند، معمولا در محدوده چاقی و چاقی مفرط قرار دارد.

چاقی پهلوها در کدام محدوده از شاخص توده بدنی به عنوان دقیق ترین راه تشخیص چاقی، مشخص می شود؟
چاقی پهلوها در کدام محدوده از شاخص توده بدنی به عنوان دقیق ترین راه تشخیص چاقی، مشخص می شود؟

در این محدوده، درمان چاقی باید از هر روشی و با بیشترین سرعت انجام شود. همان طور که گفته شد، پزشک در اولین قدم با بررسی شاخص توده بدنی، وضعیت بیمار را مشخص کرده و اجازه یا عدم اجازه انجام عمل را صادر می کند.

اگر قصد جراحی پهلوها را دارید و می خواهید یک لاغری موضعی را تجربه کنید، احتمالا به دنبال پزشک مناسب، بیشتر سایت ها و منابع را جست و جو کرده اید. انتخاب ما به شما دکتر سلیمی متخصص انواع جراحی های لاغری می باشند.

چه افرادی بیشتر به جراحی چاقی نیاز دارند؟

هنگامی که صحبت از جراحی به عنوان آخرین و قطعی ترین راه برای کاهش وزن به خصوص در نواحی خاص می شود، وضعیت فرد اولین موردی است که  برای تشخیص نیاز به جراحی باید بررسی شود.

طبیعتا برخی از افراد به دلایل مختلف نیاز بیشتری به این عمل دارند که از جمله آن ها می توان به افراد بی اعتماد به نفس که چاقی مانع ورود آن ها در جامعه می باشد، اشاره کرد. این افراد با عمل لاغری پهلو می توانند دید مثبت تری به زندگی پیدا کرده و فرآیند بهبودی تمام مشکلات آن ها با سرعت انجام خواهد شد.

چه افرادی بیشتر به جراحی چاقی نیاز دارند؟
چه افرادی بیشتر به جراحی چاقی نیاز دارند؟

افرادی که به چاقی مفرط مبتلا بوده اما دارای بیماری نیز می باشند، نیاز بیشتری به این جراحی دارند. همچنین بیمارانی که به علت زایمان و بارداری های پی در پی فرم ظاهری اندام  آن ها دچار تغییر شده نیز می توانند از خدمات درمانی این چنینی استفاده کنند.

رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری پهلو باید به چه صورتی باشد؟

در مورد بیشتر بیماری ها، اولین توصیه پزشک برای بهبودی تغییر رژیم غذایی است. این مسئله در برخی روش های درمان مانند جراحی های اسلیو یا بای پس بیشتر نیاز شده و در افرادی که قصد لاغری موضعی دارند نیز مورد نیاز است.

البته رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری پهلو تفاوت های زیادی با رژیم های غذایی بعد از عمل های لاغری نظیر اسلیو دارد. نکته مهم در رژیم این بیماران عدم استفاده از غذاهای سنگین و پرکالری است.

رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری پهلو باید به چه صورتی باشد؟
رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری پهلو باید به چه صورتی باشد؟

همچنین موادی که فرآیند هضم آن ها طولانی تر بوده و دفع سخت تری دارند، مصرف برخی مواد مانند حبوبات باید به حداقل برسد. استفاده از سبزیجات و میوه های تازه نیز می تواند در این عمل به بهبودی سریع تر بیمار کمک کند. به همین دلیل در صورت تمایل می توان در رژیم دوران نقاهت از آن ها استفاده کرد.

آیا بعد از عمل جراحی برای لاغری پهلو، نیاز به داروی خاصی است؟

یکی از سوالات رایج بیمارانی که جراحی را به عنوان بهترین روش لاغری پهلو انتخاب کرده اند، در مورد داروهایی است که بعد از انجام این عمل باید از آن ها استفاده کنند.

آیا بعد از عمل جراحی برای لاغری پهلو، نیاز به داروی خاصی است؟
آیا بعد از عمل جراحی برای لاغری پهلو، نیاز به داروی خاصی است؟

در این مورد باید گفت که جراحی لاغری پهلو به هر شیوه ای که انجام شود، به صورت سرپایی بوده و بیمار همان روز اول یا 24 ساعت بعد ترخیص می شود. بنابراین نیاز به مصرف داروی خاصی نیست اما در افرادی که آستانه تحمل درد پایینی داشته یا احتمال ابتلا به عفونت در آن ها وجود دارد، پزشک معمولا مصرف آنتی بیوتیک را توصیه می کند.

لطفا از پستهای زیر دیدن کنید:

هزینه بهترین روش لاغری پهلو به چه صورت می باشد؟

در آخرین بخش مقاله برترین متد لاغری پهلو، به یکی از موضوعات مهم که در انتخاب هر روشی تاثیر زیادی دارد خواهیم پرداخت و آن هزینه انجام عمل است. به طور کل هزینه های انجام عمل جراحی چه برای لاغری پهلو و چه برای سایر درمان های چاقی، به عوامل مختلفی بستگی دارد.

یکی از آن ها هزینه دریافتی توسط پزشک به عنوان حق الزحمه درمان و جراحی است. در صورتی که عمل در یک بیمارستان خصوصی انجام شود، هزینه های مربوط به بیمارستان نیز به هزینه کلی افزوده خواهند شد. تهیه داروها، پرستاری و … نیز در هزینه های کلی برای لاغری پهلو تاثیرگذار می باشند.

در نهایت اما در صورتی که بیمار دارای یکی از بیمه های درمانی باشد، با تطابق نوع بیمه و بیمه های تحت پوشش پزشک می تواند با آرامش خاطر کامل برای انجام این عمل اقدام کند. در این شرایط بخش زیادی از هزینه های عمل جراحی به عنوان بهترین روش لاغری پهلو توسط بیمه پرداخت می شود.

دکتر سلیمی یکی از با تجربه ترین پزشکان در این زمینه می باشند که هزینه های مناسبی از بیماران خود دریافت می کنند.

منبع:

h02283

 

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید