بهترین دکتر لاغری در تبریز

فهرست مطالب

در این مقاله سعی داریم تا به بررسی موضوع بهترین دکتر لاغری در تبریز بپردازیم. چنانچه شما نیز از علاقه مندان به داشتن اندامی متناسب و عاری از هر گونه چربی اضافی می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

بهترین دکتر لاغری در تبریز

دکتر سلیمی از بهترین جراحان چاقی مجرب در ایران می باشد که جهت دریافت ویزیت با شماره تماس زیر در ارتباط باشید:

09120174510

مواردی که در مقاله بهترین دکتر لاغری در تبریز مورد بررسی قرار گرفته اند، در زیر لیست شده اند:

نیم نگاهی بر بیوگرافی دکتر سلیمی

مشکلات چاقی چیست؟

بیماری های مرتبط با چاقی

عوامل ابتلا به بیماری چاقی

چگونگی تشخیص بیماری چاقی

مقدمه ای بر جراحی لاغری

جراحی لاغری چیست؟

روش های مختلف جراحی لاغری

جراحی لاغری به روش اسلیو معده

فواید عمل جراحی لاغری به روش اسلیو معده

جراحی لاغری به روش بای پس معده

چگونگی عملکرد عمل بای پس معده

فواید انجام جراحی لاغری به روش بای پس معده

جراحی لاغری به روش بالن معده

فواید انجام جراحی لاغری به روش بالن معده

جراحی لاغری به روش حلقه گذاری معده

فواید جراحی لاغری به روش حلقه گذاری معده

سایر روش های جراحی لاغری

نکاتی در مورد انتخاب بهترین دکتر لاغری در تبریز

ویژگی های جراح لاغری خوب

سخن آخر

 

بیماری چاقی، یکی از پیچیده ترین انواع بیماری به شمار می رود

بیماری چاقی، یکی از پیچیده ترین انواع بیماری به شمار می رود. این بیماری، به دلیل انباشته شدن میزان بالایی از چربی در بدن به وجود می آید. چاقی عاملی تاثیر گذار بر ناهماهنگ نشان دادن ظاهر می باشد.

بیماری چاقی، یکی از پیچیده ترین انواع بیماری به شمار می رود
بیماری چاقی، یکی از پیچیده ترین انواع بیماری به شمار می رود

اما این بیماری تنها اثرات نامطلوبی بر ظاهر ندارد. بلکه بسیاری از مشکلات فیزیکی و روحی را نیز شامل می شود. همچنین دلیل اصلی ابتلا به بسیاری از انواع بیماری ها، چاقی می باشد.

از جمله بیماری هایی که ارتباط نزدیکی با افزایش چربی در بدن دارد، ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 است. همچنین چاقی، احتمال ابتلا به بسیاری از انواع سرطان را افزایش می دهد. لذا درمان این بیماری، خود می تواند از ابتلا به بسیاری از انواع بیماری ها جلوگیری نماید.

در این میان، روش های بسیار زیادی از طرف پزشکان و محققان برای درمان این بیماری مطرح گردیده است. از آن جمله می توان به پیروی از انواع رژیم های لاغری و انجام حرکات ورزشی به صورت منظم اشاره کرد.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی معده برای لاغری دیدن کنید.

در بسیاری از موارد، دیده می شود که این روش های سنتی، نمی توانند جوابگوی نیاز کاهش وزن باشند

در بسیاری از موارد، دیده می شود که این روش های سنتی، نمی توانند جوابگوی نیاز کاهش وزن باشند. کاهش وزنی که از این دو روش حاصل می شود، عموماً در زمانی به نسبت طولانی انجام می گیرد.

همچنین پیروی از یک رژیم غذایی لاغری به صورت دائم، کاری بسیار دشوار می باشد. به همین سبب، چنانچه فرد حتی برای مدتی کوتاه، رژیم غذایی خود را رها کند، اضافه وزن مجددا بازخواهد گشت.

در بسیاری از موارد، دیده می شود که این روش های سنتی، نمی توانند جوابگوی نیاز کاهش وزن باشند
در بسیاری از موارد، دیده می شود که این روش های سنتی، نمی توانند جوابگوی نیاز کاهش وزن باشند

البته در برخی از موارد دیده می شود که حتی فرد، اضافه وزنی بیشتر از وزن قبلی خود را تجربه خواهد کرد. از این رو نمی توان رژیم غذایی و ورزش را روش های دائمی برای کاهش وز، به شمار آورد.

اما این دو روش، اگر با عمل جراحی لاغری همراه شوند، می توانند نتیجه مطلوبی را در پی داشته باشند. جراحی لاغری را می توان به عنوان تنها راه کاهش وزن نامید. جراحی لاغری، سبب کاهش وزن با سرعت بالا می گردد.

دکتر سلیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع جراحی لاغری، می توانید با دکتر سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی جاقی می باشند. به همین دلیل، توصیه می شود افراردی که به دنبال بهترین دکتر لاغری در تبریز هستند، به تهران آمده و تحت نظر دکتر سلیمی قرار بگیرند.

شما در حال خواندن مقاله بهترین دکتر لاغری در تبریز می باشید. با ما همچنان همراه باشید.

دکتر سلیمی
دکتر سلیمی

نکته جالب توجه در زمینه جراحی لاغری، دائمی بودن آن است. بدین معنا که پس از انجام عمل لاغری و کاهش وزن، وزن فرد به صورت دائمی حفظ شده و دیگر فرد، دچار افزایش وزن و به دنبال آن، ابتلا به بیماری چاقی نمی گردد.

دکتر لاغری در این میان، نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. بهترین دکتر لاغری، شخص است که با اقدامات و مشاوره های خود پیش  از عمل جراحی لاغری و پس از انجام عمل لاغری، بتواند با حفظ سلامتی فرد، تناسب اندام را به وی هدیه دهد.

با توجه به گستردگی بیماری چاقی در تمامی شهرهای ایران به خصوص در شهر تبریز و با توجه به تجمع امکانات و مراکز پزشکی و درمانی در شهر بزرگ تهران، بهترین توصیه به عزیزان ساکن تبریز که در پی بهترین دکتر لاغری در تبریز هستند، سفر به تهران و انجام عمل جراحی لاغری نزد دکتر سلیمی می باشد.

دکتر سلیمی در تهران می باشند و اقدام به انجام عمل جراحی لاغری می نمایند. از همین رو، در این قسمت از مقاله، گزیده ای از مشخصات ایشان را در اختیار عزیزان علاقه مند به انجام عمل جراحی لاغری به خصوص عزیزان ساکن تبریز، قرار می دهیم.

نیم نگاهی بر بیوگرافی دکتر سلیمی

آقای دکتر مهدی سلیمی، برترین متخصص جراحی عمومی می باشند. دکتر سلیمی، دارای فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته نیز هستند. علاوه بر این موارد، دکتر سلیمی در امر انواع جراحی لاغری و متابولیک نیز دارای فوق تخصص می باشند. ایشان از اعضای انجمن بین المللی جراحان چاقی یا همان IFSO هستند.

دکتر سلیمی، دارای مدارک و گواهینامه های معتبر بین المللی می باشند. ایشان با سال ها تجربه در امر انجام انواع جراحی های لاغری، بهترین گزینه برای انجام عمل جراحی لاغری هستند.

نیم نگاهی بر بیوگرافی دکتر سلیمی
نیم نگاهی بر بیوگرافی دکتر سلیمی

به سبب آن که در شهر زیبای تبریز، آمار افراد مبتلا به بیماری چاقی روز به روز در حال افزایش است و از طرفی، یافتن پزشکی حاذق در امر انجام جراحی لاغری، کاری بسیار دشوار و حتی ناممکن می باشد، بسیاری از عزیزان در پی بهترین دکتر لاغری در تبریز هستند. لذا، توصیه می کنیم این افراد به شهر تهران آمده و به دکتر سلیمی مراجعه نمایند.

متقاضیان انجام عمل جراحی لاغری که از شهر تبریز نزد دکتر سلیمی می آیند، روز به روز در حال افزایش می باشند

متقاضیان انجام عمل جراحی لاغری که از شهر تبریز نزد دکتر سلیمی می آیند، روز به روز در حال افزایش می باشند. البته دکتر سلیمی، همواره تاکید دارند که تلاش خود بیمار نیز در گرفتن نتیجه مطلوب، بسیار حائز اهمیت می باشد.

اما در این میان، نقش جراح لاغری و توصیه های وی پیش و پس از انجام عمل جراحی لاغری، از اهمیت شایانی برخوردار می باشد.

لذا، چنانچه ساکن شهر تبریز می باشید و از بیماری چاقی رنج می برید، انجام جراحی لاغری توسط دکتر سلیمی در تهران، می تواند تنها گزینه برای رهایی از مشکل اضافه وزن شما و رسیدن به تناسب اندام دائمی باشد.

در این مقاله سعی داریم بتا ه بررسی موضوع ” بهترین دکتر لاغری تبریز ” بپردازیم. در این راستا، از توصیه ها و گفته های جناب آقای دکتر سلیمی، بسیار بهره جسته‌ایم. امید است که اطلاعات آمده در این مقاله، برای شما عزیزان علاقه مند به داشتن وزنی متعادل، مفید واقع گردد.

مشکلات چاقی چیست؟

بیماری چاقی را می توان از انواع بیماری های مزمن حساب کرد. این بیماری همانند سایر انواع بیماری هایی که با گذر زمان بدتر می گردند، نیاز به مراقبت های طولانی مدت برای رسیدن به بهبود دارند.

مشکلات چاقی چیست؟
مشکلات چاقی چیست؟

بیماری چاقی، از لحاظ فیزیکی و جسمی، می تواند برای فرد مبتلا به آن بسیار دردسر زا باشد. افراد چاق در زمینه کارهایی که نیاز به تحرک دارد، بسیار مشکل دارند. حرکت کردن برای این افراد، بسیار دشوار و گاهی به صورت باورنکردنی دردناک می باشد.

هر فرد، با توجه به قد و سایر شاخص های بدنی خویش، تنها قادر به تحمل وزن خاصی می باشد. با افزایش میزان وزن، فشار ناشی از آن بر استخوان ها و غضروف های بدن، تاثیر نامطلوبی خواهد داشت.

اضافه وزن، فشار بسیاری را بر زانوها و مچ پا وارد می کند

این اضافه وزن، فشار بسیاری را بر زانوها و مچ پا وارد می کند که این امر، حرکت کردن را بسیار دشوار می کند. از طرف دیگر ،به سبب تجمع میزان بیشتری از چربی های اضافی در ناحیه شکم و پهلوها، فشار بسیاری بر ناحیه ستون فقرات وارد می گردد.

اضافه وزن، فشار بسیاری را بر زانوها و مچ پا وارد می کند
اضافه وزن، فشار بسیاری را بر زانوها و مچ پا وارد می کند

این امر باعث بروز کمردردهای شدید می شود. بسیاری از دردهای مفصلی، ناشی از افزایش وزن می باشند. علاوه بر مشکلات فیزیکی و جسمانی که چاقی می تواند بر بدن فرد داشته باشد، می تواند منشاء بسیاری از انواع بیماری های روحی و روانی نیز باشد.

بیشتر افرادی که چاق هستند و یا از چاقی مفرط رنج می برند، به سبب شرایط ظاهری که دارند، عموماً تمایلی به حضور در جمع ندارند

بیشتر افرادی که چاق هستند و یا از چاقی مفرط رنج می برند، به سبب شرایط ظاهری که دارند، عموماً تمایلی به حضور در جمع ندارند. دلیل این امر، ناتوانی در انجام کارهایی می باشد که سایر افراد می توانند انجام دهند، اما افراد چاق از انجام آن عاجز هستند.

با ادامه این روند، فرد احساس تنهایی کرده و گوشه گیر می شود. این رفتار، خود مقدمه ای بر بروز افسردگی و از دست دادن اعتماد به نفس می باشد. از همین روست که بسیاری از افراد چاق و یا دارای چاقی مفرط، به صورت کامل خود را از جامعه جدا کرده و به هیچ عنوان در مجامع حاضر نمی شوند.

علاوه بر موارد ذکر شده، چاقی می تواند بسیاری از مشکلات را برای فرد به همراه داشته باشد. به همین سبب، بهترین راه، رها شدن هر چه سریعتر از چنگال آن می باشد.

در این زمینه، ما به افرادی که به چاقی و یا چاقی مفرط دچار می باشند و در هر کجای کشور و نیز شهر زیبای تبریز ساکن می باشند، توصیه می کنیم که برای مداوای بیماری چاقی خود و انجام عمل جراحی لاغری، به تهران آمده و این عمل را به دست دکتر سلیم، انجام دهند. شما در حال خواندن مقاله ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” می باشید. با ما همچنان همراه باشید.

بیماری های مرتبط با چاقی

چاقی علاوه بر مشکلات جسمانی و روانی که برای فرد مبتلا به آن به همراه دارد، خود عامل بروز بسیاری از انواع بیماری ها می باشد. در این بخش، به برخی از انواع بیماری های جانبی و مرتبط با مشکل چاقی، اشاره می کنیم:

افزایش احتمال بروز انواع بیماری های قلبی-عروقی

بیماری چاقی، از تجمع چربی ها در نواحی مختلف بدن،حاصل می گردد. هنگامی که میزان این چربی های اضاف، در اطراف قلب و عروق متصل به آن افزایش یابد، روند خونرسانی و ضربان، با مشکل مواجه می گردد.

از همین رو، احتمال بروز انواع بیماری های قلبی و حتی سکته قلبی و نیز مسدود شدن عروق، بسیار افزایش می یابد.

افزایش احتمال بروز سکته مغزی

با توجه به افزایش چربی ها در رگ های خونی، عمل خونرسانی به مغز، با دشواری انجام می گیرد. این امر، سبب بالا بردن احتمال سکته مغزی می گردد.

ابتلا به دیابت نوع 2

به صورت کلی، دو نوع دیابت وجود دارد. دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2. دیابت نوعی از بیماری می باشد که در آن، میزان قند خون توسط بدن قابل کنترل نمی باشد و در حد بالایی قرار دارد. در این بیماری، میزان کمتری انسولین به داخل خون وارد می گردد و یا بدن در برابر انسولین ترشح شده، مقاومت نشان می دهد.

دیابت نوع 1، عاملی ارثی می باشد. اما دیابت نوع 2، به دلیل افزایش چربی در نواحی مختلف بدن به وجود می آید. بیماری چاقی، باعث شدت بخشیدن به بیماری دیابت نوع 1 و ابتلا به دیابت نوع 2 می باشد.

ابتلا به دیابت نوع 2
ابتلا به دیابت نوع 2

تجمع چربی ها، باعث بالا بردن مقاومت بدن به انسولین می گردد و سبب شدت بخشیدن به بیماری دیابت می گردد.

ابتلا به سرطان

بسیاری از انواع سرطان، با بیماری چاقی ارتباط تنگاتنگی دارند. از جمله انواع این سرطان ها، می توان به سرطان رحم، سرطان دهانه رحم، سرطان آندومتر، سرطان تخمدان، سرطان پستان، سرطان روده بزرگ، سرطان راست روده، سرطان مری، سرطان کبد، سرطان کیسه صفرا، سرطان لوزالمعده، سرطان کلیه، سرطان پروستات و بسیاری دیگر از انواع سرطان ها اشاره کرد.

تجمع چربی ها در نواحی مختلف بدن، باعث کاهش مقاومت بدن در برابر ابتلا به انواع سرطان ها می گردد.

بروز انواع مشکلات در سیستم گوارشی بدن

بیشتر افرادی که دچار بیماری چاقی می باشند، از مشکل سوزش معده رنج می برند. همچنین چاقی می تواند سبب بروز بیماری کیسه صفرا و نیز ایجاد انواع مشکلات کبدی، همچون کبد چرب گردد.

افزایش فشار خون

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد چاق به آن گرفتار می باشند، مشکل فشار خون بالا می باشد. فشار خون بالا، برای بدن بسیار خطرناک می باشد و حتی در موارد حاد، سبب مرگ در فرد می گردد.

افزایش فشار خون
افزایش فشار خون

بروز مشکلات جنسیتی

یکی از معضلات چاقی برای بانوان، احتمال ناباروری می باشد. همچنین، در بیشتر بانوانی که به چاقی مبتلا می باشند، دوره عادت ماهانه به صورت بسیار نامنظم می باشد. چاقی در آقایان نیز می تواند باعث بروز مشکلات جسمی بسیاری گردد.

بیماری آپنه خواب

بیماری آپنه خواب، نوعی از بیماری است که در آن، فرد در هنگام خواب، به مشکلات تنفسی دچار می گردد. این امر، به سبب فشاری است که وزن بدن بر اندام تنفسی وارد می کند. اندام تنفسی، قادر به تحمل اضافه وزن نبوده و با مشکل مواجه می گردند.

آپنه خواب را می توان به عنوان یک وقفه تنفسی، در هنگامی که فرد در حالت خواب می باشد، عنوان نمود. فرد چاق، در هنگام خواب، مدام دچار تنگی نفس شده و تنفس به دفعات زیاد، قطع می شود و با یک وقفه کوتاه، مجددا آغاز می گردد.

بیماری آپنه خواب
بیماری آپنه خواب

این امر، توانایی استراحت را از بدن سلب نموده و بدن همیشه احساس خستگی نموده و فرد دائماً احساس ناتوانی و خواب آلودگی می کند.

بروز آرتروز

چاقی و افزایش وزن نا متعادل و ناهمگون با قد و سایر خصوصیت های جسمانی بدن، سبب وارد آوردن فشار به مفاصل می گردد. این فشار، چنانچه به صورت ممتد بر بدن وارد گردد، به تدریج، سبب ابتلا به مشکل آرتروز می گردد.

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، تنها گوشه ای از مشکلاتی است که چاقی می تواند برای فرد به همراه داشته باشد، از همین رو، بهترین گزینه برای افراد مبتلا به چاقی و یا بیماری چاقی مفرط، انجام عمل جراحی لاغری می باشد.

عمل جراحی لاغری، عملی بسیار حساس می باشد و می بایست حتماً به دست جراحی حاذق انجام گیرد.

بروز آرتروز
بروز آرتروز

به همین دلیل، به تمامی عزیزان در هر جای کشور به خصوص در شهر تبریز که از مشکل چاقی رنج می برند و علاقه مند و مشتاق به داشتن وزنی متعادل می باشند، دعوت می کنیم به تهران و نزد دکتر سلیمی، جراح متخصص لاپاراسکوپی آمده و اقدام به انجام عمل جراحی لاغری بنمایند. با این کار، سلامتی و تناسب اندامی دائمی را به خود هدیه خواهند داد.

در این مقاله، سعی داریم به بررسی موضوع ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” بپردازیم. اگر شما نیز از علاقه مندان به داشتن تناسب اندام  و انجام عمل جراحی لاغری می باشید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

عوامل ابتلا به بیماری چاقی

بیماری چاقی، می تواند به دلایل مختلفی به وجود آید. این بیماری، یک بیماری مزمن بوده و فرد یک شبه به آن مبتلا نمی شود.

از عوامل مؤثر بر بیماری چاقی، می توان موارد زیر را بیان کرد:

عوامل وراثتی و اثرات خانواده

بدون تردید عوامل ارثی، یکی از مهم ترین دلایل ابتلا به بیماری چاقی می باشد. افراد، از والدین و اقوام خود، ژن های مختلفی را به ارث می برند. این ژن ها می توانند تاثیر بسیاری بر تجمع چربی ها در نواحی مختلف بدن فرد داشته باشند.

همچنین به سبب عوامل وراثتی، امکان این که بدن فرد، میزان بیشتری از مواد خوراکی را به چربی تبدیل کند نیز وجود دارد. جالب است که عوامل ژنتیکی، می توانند بر میزان تبدیل غذا به انرژی و نیز میزان اشتها و چربی سوزی، تاثیر مستقیم داشته باشند.

عوامل وراثتی و اثرات خانواده
عوامل وراثتی و اثرات خانواده

از همین رو چنانچه فرد، دارای والدینی می باشد که دچار اضافه وزن می باشند، احتمال ابتلای وی به بیماری چاقی، بیشتر خواهد شد. البته در این میان، تنها عوامل وراثتی دخیل نمی باشند. در یک خانواده، معمولاً تمامی افراد، عادات غذایی یکسانی را دارند.

علاوه بر این، میزان تحرک افراد در یک خانواده، معمولاً بسیار نزدیک به هم می باشد. لذا احتمال بروز چاقی در یک خانواده، بدون هیچ گونه عامل وراثتی نیز وجود دارد. هنگامی که در یک خانواده همگی به میزان زیادی غذا مصرف کنند، احتمال چاقی در میان تمامی اعضای خانواده حتی کودکان، افزایش می یابد.

حال اگر ورزش و انجام حرکات منظم روزانه جایی در زندگی خانوادگی این افراد نداشته باشد، احتمال حاد شدن بیماری چاق، در تک تک این افراد نیز بیشتر می گردد.

سبک نادرست زندگی

تکنولوژی، سبب ایجاد تغییرات بسیاری در زندگی بشر در سرتاسر جهان گردیده است. این در حالی است که با توجه به بسیاری از نکات مثبتی که تکنولوژی و پیشرفته شدن زندگی برای انسان ها داشته است، تغییراتی منفی نیز در سبک زندگی آن ها به وجود آورده است.

از جمله این تغییرات، تغییر در سبک خوراک و میزان تحرک روزانه می باشد. امروزه افراد، زمان کمتری را برای تهیه غذای سالم، اختصاص می دهند. از همین رو، بیشتر به مصرف غذاهای آماده روی آورده اند.

این نوع از غذاها، دارای میزان بسیار زیادی کالری، چربی و نمک می باشند. همچنین نوشیدنی های پرکالری، امروزه بسیار پرطرفدار هستند. بدن انسان، تنها قادر به جذب میزان مشخصی از کالری می باشد.

کالری مصرفی مازاد، همگی به چربی تبدیل شده و در نواحی مختلف بدن، انباشته می شود

کالری مصرفی مازاد، همگی به چربی تبدیل شده و در نواحی مختلف بدن، انباشته می شود. از طرفی، مصرف بسیار زیاد نمک و چربی موجود در فست فودها، خود عامل دیگری بر افزایش چربی در بدن می باشد.

از سوی دیگر، افراد امروزه زمان کمتری را برای انجام حرکات ورزشی و حتی تحرکی ساده اختصاص می دهند. به همین سبب، هیچ کالری در بدن سوزانده نمی شود و تمامی کالری مصرفی، همگی به چربی انباشته شده مبدل می گردند.

کالری مصرفی مازاد، همگی به چربی تبدیل شده و در نواحی مختلف بدن، انباشته می شود
کالری مصرفی مازاد، همگی به چربی تبدیل شده و در نواحی مختلف بدن، انباشته می شود

بیشتر کارها امروزه به سبک نشسته انجام می گیرد و تحرک دیگر نقش مهمی در زندگی افراد، ایفا نمی کند. این امر، خود دلیل دیگری بر افزایش آمار مبتلایان به بیماری چاقی می باشد.

شما در حال خواندن مقاله ای در ارتباط با ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” می باشید. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله، با ما همراه باشند.

داشتن بیماری های خاص و مصرف داروهای مؤثر بر چاقی

برخی از افرادی که دچار بیماری چاقی می شوند، به سبب داشتن انواع بیماری های خاصی می باشد که آن بیماری، سبب تحریک بدن و افزایش میزان چربی انباشته شده در بدن می گردد.

به عنوان نمونه، بیماری سندروم پرادر-ویلی و سندروم کوشینگ از جمله این بیماری ها به شمار می روند. همچنین بسیاری از افرادی که به مشکل آرتروز دچار می باشند، به سبب آن که نمی توانند تحرک داشته باشند، امکان ابتلای آن ها به چاقی، بسیار بالا می باشد.

همچنین بسیاری از داروهای مرتبط با افسردگی و مشکلات و اختلالات روانی، همگی بسیار چاق کننده می باشند. از دیگر داروهایی که سبب بالا بردن وزن می شوند، می توان به داروهای مرتبط با بیماری های تشنج، دیابت، روان پریشی و نیز داروهایی نظیر استروئیدها و بلاکرها اشاره کرد.

مشکلات اقتصادی، اجتماعی، روحی، روانی …

تمامی عوامل تشنج زا، می توانند تاثیرات بسیاری بر ابتلا به بیماری چاقی داشته باشند. به عنوان نمونه، یکی از عوامل بروز چاقی، همان طور که به آن اشاره شد، عدم تحرک می باشد.

چنان چه فرد در محیطی اقامت داشته باشد که نتواند به هیچ عنوان به خارج از منزل رفته و یک پیاده روی ساده داشته باشد، این امر، احتمال بروز چاقی را چند برابر می کند. همچنین مشکلات اقتصادی، سبب می گردد که فرد، نتواند از مواد غذایی سالم و مغذی استفاده کند و به مصرف غذاهای ناسالم روی آورد.

در بسیاری از موارد دیده می شود که زمانی که افراد عصبی هستند و یا مشکلات روحی دارند، میزان بیشتری غذا می خورند. این موارد، چنانچه ادامه دار باشند، می توانند در مدت کوتاهی، سبب بروز مشکل چاقی گردند.

مشکلات اقتصادی، اجتماعی، روحی، روانی ...
مشکلات اقتصادی، اجتماعی، روحی، روانی …

علاوه بر این، اگر افرادی که با آن ها معاشرت دارند، افرادی پرخور و بی تحرک باشند نیز می توانند در چاق شدن فرد، مؤثر باشند.

مقاله ای که پیش روی شماست، در مورد بهترین دکتر لاغری در تبریز می باشد. اگر ساکن شهر تبریز می باشید و به مشکل چاقی و یا چاقی مفرط دچار هستید، توصیه می کنیم که برای انجام معاینات و عمل جراحی لاغری، به تهران آمده و به مطب دکتر سلیمی مراجعه نمایید و از نتیجه مطلوب عمل جراحی لاغری خود، لذت ببرید. بدون تردید، مراجعه به یک جراح حاذق، ارزش طی کردن این مسافت جغرافیایی را خواهد داشت.

عامل سن

مشکل چاقی، تنها به سن خاصی اختصاص ندارد. این مشکل می تواند در هر سن و سالی، فرد را مبتلا سازد.

بیماری چاقی، حتی در کودکان با سنین  خیلی پایین نیز رخ می دهد. اما با افزایش سن و تغییراتی که در سبک زندگی فرد ایجاد می شود و تغییرات هورمونی ناشی از افزایش سن، همگی از عوامل مؤثر بر چاقی می باشند.

عامل سن
عامل سن

با بالا رفتن سن، متابولیسم بدن کاهش می یابد. به همین سبب، هر چه سن افزایش می یابد، بدن به میزان کمتری کالری نیاز پیدا خواهد کرد. چنانچه فرد با گذر سن، همچنان به میزان مصرف کالری هایی که قبلاً استفاده می کرده است، ادامه دهد، احتمال اضافه وزن و چاقی را بسیار بالا خواهد برد. از همین رو، بیشتر افراد با افزایش سن، دچار افزایش وزن نیز می شوند.

بارداری و زایمان

در دوران بارداری، معمولاً بانوان دچار اضافه وزن می شوند که البته این اضافه وزن، کاملاً طبیعی است. اما، پس از تولد کودک، در بسیاری از موارد، این اضافه وزن، همچنان برای فرد باقی می ماند و کم کردن این وزن، کاری بسیار دشوار می باشد.

این افزایش وزن، عامل مؤثری در ابتلا به چاقی در بانوان می باشد. البته پزشکان، تغذیه کودک با شیر مادر را بهترین روش برای کاهش وزن حاصل شده از دوران بارداری می دانند.

ترک کردن استعمال دخانیات

مصرف دخانیات و سیگار، سبب کاهش وزن می شود. اما هنگامی که فرد تصمیم به ترک سیگار می گیرد، این عمل، سبب افزایش وزن می شود. این افزایش وزن، در شرایطی که بدن فرد مستعد چاقی باشد، بسیار بیشتر می گردد.

یکی از دلایل چاقی پس از ترک سیگار، جایگزین کردن انواع خوراکی های چاق کننده به جای استفاده از سیگار می باشد. از طرف دیگر، با ترک سیگار، میزان اشتها افزایش می یابد که این امر، خود در افزایش وزن تاثیرگذار می باشد.

ترک کردن استعمال دخانیات
ترک کردن استعمال دخانیات

البته بدون تردید، تاثیرات مثبت ترک سیگار، بسیار بیشتر از اثرات منفی آن می باشد. لذا توصیه می شود افرادی که تصمیم به ترک سیگار دارند، برای جلوگیری از ابتلا به چاقی، با متخصص تغذیه مشورت نمایند و رژیم غذایی مناسبی را دنبال کنند.

در مقاله ای که در حال مطالعه آن می باشید، موضوع ” بهترین دکتر لاغری در تبریز” مورد بررسی قرار گرفته است. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوند.

عدم داشتن خواب مناسب و کافی

کم خوابی و یا نقطه مقابل آن خواب فراوان، دو عامل بسیار مهمی در از دست دادن تناسب اندام می باشند. این عوامل، سبب ترشح هورمون های افزایش دهنده اشتها می شوند و همان طور که بر همگان واضح و مشخص است، پرخوری، عامل اصلی چاقی می باشد.

اقدامات قبلی برای کاهش وزن

این عامل نیز تاثیر بسیار مهمی در چاقی افراد دارد. در بسیاری از موارد دیده شده است که افرادی که دچار اضافه وزن می باشند، در تلاشند تا با پیروی از رژیم های غذایی لاغری و انجام حرکات ورزشی، خود را لاغر نمایند.

اما ادامه این اقدامات کاری بسیار دشوار می باشد و نیاز به تلاش بسیار دارد. لذا بیشتر افراد از ادامه این کارها باز می مانند و مجدداً به روش پیشین زندگی خود بازمی گردند. با رها کردن رژیم غذایی و ترک ورزش، وزن کاهش یافته، معمولاً مجددا باز می گردد.

حال آن که در بسیاری از موارد دیده می شود که اضافه وزن جدید، بیشتر از اضافه وزنی بوده است که فرد، قبلاً داشته است. این بدان معناست که احتمال ابتلا به چاقی مفرط، پس از رها کردن رژیم غذایی، بسیار افزایش می یابد.

لذا اگر فرد، تمایل به کاهش وزن به وسیله رژیم های غذایی لاغری دارد، بهتر است در انتخاب آن و نیز امکان ذیری آن، در ابتدا اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به پیروی از آن رژیم لاغری خاص کند.

فشارهای محیطی

فشارهای محیطی تاثیر بسیار زیادی بر افزایش وزن دارند. هنگامی که فرد تحت فشار عصبی قرار می گیرد، عموماً در تلاش و تکاپو برای کاهش فشار و استرس حاصل شده می باشد. بدن به صورت طبیعی، بهترین گزینه برای کاهش استرس را، مصرف میزان بالای کالری اعلام می دارد.

به همین دلیل، فرد سعی می کند با خوردن غذاهای پرکالری، کمی از فشار حاصل شده کم کند. چنانچه این روند به صورت پی در پی و دائمی ادامه یابد و فرد، هیچ اقدامی برای جذب کالری مصرف شده ننماید، فرد به بیماری چاقی و یا در نوع حاد آن، به بیماری چاقی مفرط، دچار می شود.

فشارهای محیطی
فشارهای محیطی

این مقاله به هدف ارائه اطلاعات در زمینه ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” نگاشته شده است. لذا از تمامی افرادی که ساکن شهر تبریز می باشند و از مشکل چاقی رنج می برند، توصیه می کنیم، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوند.

بهترین راه برای کاهش وزن افرادی که به مشکل چاقی و یا چاقی مفرط دچار می باشند، عمل جراحی لاغری می باشد. لذا به تمامی عزیزان ساکن شهر تبریز که از مشکل چاقی رنج می برند، توصیه می شود برای انجام جراحی لاغری خود، به تهران آمده و عمل لاغری خود را نزد دکتر سلیمی انجام دهند.

دکتر سلیمی، دارای فوق تخصص در امر جراحی لاپاراسکوپی بوده و کارنامه درخشانی از هزاران عمل لاغری موفق را در پرونده خود دارند. به همین منظور، ایشان را به عنوان بهترین گزینه برای انجام عمل لاغری، به شما توصیه می کنیم.

چگونگی تشخیص بیماری چاقی

تشخیص چاقی، از چندین طریق امکانپذیر می باشد. در این قسمت، به برخی از این موارد اشاره ای کوتاه کرده ایم:

تشخیص ابتلا به چاقی با بررسی سوابق پزشکی

در بسیاری از موارد، با بررسی بیماری های مختلفی که فرد به آن ها مبتلا می باشد و یا داروهایی که فرد مصرف می کند، می توان به احتمال ابتلا به چاقی در فرد پی برد.

تشخیص ابتلا به چاقی با بررسی سوابق پزشکی
تشخیص ابتلا به چاقی با بررسی سوابق پزشکی

معاینه کلی و کامل بدن

این معاینه می تواند شامل، بررسی نسبت قد و وزن، چک کردن علائم حیاتی همچون تعداد ضربان قلب در دقیقه، اندازه گیری دقیق میزان فشار خون و بررسی کارکرد ریه و معاینه قسمت شکم باشد.

محاسبه شاخص توده بدنی

شاخص توده بدنی یا همان BMI راهی بسیار منطقی برای بررسی درصد چاقی بیمار می باشد. این شاخص، چنانچه از 30 بالاتر باشد، فرد چاق محسوب می شود. این در حالیست که برای افرادی که این شاخص بین 35 تا 40 و یا بالاتر باشد، فرد چاق مفرط می باشد.

در مواردی که میزان BMI کمتر از 30 و یا نزدیک به آن باشد، فرد دارای اضافه وزن می باشد. اضافه وزن در این مقدار، می تواند با گرفتن رژیم های لاغری و ورزش درمان شود.

محاسبه شاخص توده بدنی
محاسبه شاخص توده بدنی

اما در شرایطی که BMI فرد بالای 30 بوده و فرد به بیماری های مرتبط با چاقی دچار باشد و در شرایطی که فرد، دچار چاقی مفرط باشد، دیگر این روش ها کارساز نمی باشند. دکتر سلیمی، بهترین گزینه برای تناسب اندام را برای این افراد، انجام عمل لاغری عنوان می کنند.

محاسبه دور کمر

از آنجا که در بیشتر موارد، چربی انباشته شده در بدن در ناحیه شکم و پهلوها جمع می شود، با محاسبه دور کمر و مقایسه با میزان استاندارد آن، می توان از ابتلا به بیماری چاقی اطلاع پیدا کرد.

به صورت کلی برای یک فرد بالغ؛ برای بانوان، اندازه دور کمتر اگر از 89 بیشتر باشد و برای آقایان، اگر از 102 بیشتر باشد، احتمال چاقی وجود دارد. اما باز برای اطلاع از شرایط دقیق ارتباط دور کمر و چاقی، بهتر است با پزشک معالج مشورت شود.

انجام آزمایش خون

در آزمایش خون، بسیاری از مشکلات جسمی بدن مشخص می شوند. از آن جمله مشخص شدن میزان کلسترول خون، چگونگی کارکرد کبد، میزان گلوکز موجود در خون، میزان کارکرد هورمون تیروئید و بسیاری دیگر از موارد مرتبط با سلامت بدن می باشد.

نتیجه آزمایش خون، مشخص می کند که آیا فرد در شرایط چاقی و یا چاقی مفرط قرار دارد یا خیر.

انجام آزمایش خون
انجام آزمایش خون

در این مقاله، سعی داریم به بررسی موضوع ” بهترین دکتر لاغری در تبریز” بپردازیم. به همین سبب، در این قسمت به توضیحاتی چند در زمینه جراحی لاغری خواهیم پرداخت. در این راستا، از راهنمایی های دکتر سلیمی، برترین متخصص جراحی لاغری و لاپاراسکوپی، بسیار بهره گرفته ایم. با ما همچنان تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مقدمه ای بر جراحی لاغری

در گذشته ای نه چندان دور، تنها راه برای کاهش وزن، پیروی از رژیم های مختلف لاغری و انجام حرکات ورزشی بود. اما با گذر زمان، مشخص شد که این روش ها، تنها در شرایطی انجام پذیر می باشند که فرد به مرحله چاقی و یا چاقی مفرط نرسیده باشد.

از طرفی، به سبب سخت بودن رژیم های لاغری که افراد برای کاهش وزن از آن پیروی می کردند، پس از یک دوره زمانی و رها کردن آن رژیم لاغری، وزن کم شده، دوباره بازمی گشت و حتی بیشتر از قبل می شد.

مقدمه ای بر جراحی لاغری
مقدمه ای بر جراحی لاغری

به همین دلیل، پزشکان، راه مناسب و دائمی برای رسیدن به تناسب اندام را، انجام جراحی لاغری تشخصی داده اند. جراحی لاغری، در گذشته به صورت باز انجام می شد که در نوع خود، روشی تهاجمی و دردناک بود. اما امروزه با پیشرفت عمل پزشکی و روش های جدید انجام عمل جراحی لاغری، این روش به عنوان یکی از بهترین روش های رسیدن به تناسب اندام و رهایی از مشکل چاقی به شمار می رود.

از همین رو، در این قسمت از مقاله ” بهترین دکتر لاغری در تبریز” به بررسی موارد مرتبط با انجام عمل جراحی لاغری خواهیم پرداخت.

جراحی لاغری چیست؟

جراحی لاغری که به آن Bariatric Surgery نیز گفته می شود، نوعی از عمل جراحی است که برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام، روی افراد مبتلا به بیماری چاقی انجام می شود.

به صورت کلی،در جراحی لاغری، در معده و یا روده و نیز در بخش هایی از سیستم گوارشی بدن، تغییراتی اعمال می گردد که در نتیجه این تغییرات، میزان کالری مصرفی بدن کاهش یافته و کاهش وزن، اتفاق می افتد.

 

جراحی لاغری چیست؟
جراحی لاغری چیست؟

جراحی های لاغری، امروزه معمولاً به روش لاپاراسکوپی انجام می شوند و بیمار می بایست در شرایط بیهوشی کامل قرار داشته باشد.

دکتر لاغری، می بایست تجربه و مهارت کافی را در انجام انواع عمل جراحی لاغری داشته باشد و دارای فوق تخصص در امر جراحی لاغری به روش لاپاراسکوپی باشد. انجام عمل جراحی لاغری، می بایست حتماً توسط یک جراح لاغری حاذق و یا باریاتریک انجام گیرد.

مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع ” بهترین دکتر لاغری در تبریز” پرداخته است. اگر شما ساکن شهر تبریز می باشید و از مشکل چاقی و اضافه وزن رنج می برید، توصیه می کنیم برای انجام عمل جراحی لاغری، نزد دکتر سلیمی در شهر تهران بیایید.

روش های مختلف جراحی لاغری

جراحی لاغری، با توجه به شرایط فرد و صلاحدید جراح، می تواند به روش های گوناگونی انجام گیرد. هر یک از این عمل های جراحی، تاثیرات مثبت گوناگونی را بر بدن خواهند داشت. اما به صورت کلی، در تمامی این روش ها، کاهش میزان جذب کالری در طول روز و دستیابی به تناسب اندام، مشترک می باشد.

البته دکتر سلیمی در این زمینه، بیان می کند که جراحی لاغری خود به تنهایی نمی تواند کاهش وزن را در پی داشته باشد. این بیمار است که پیش و پس از انجام عمل جراحی لاغری، می بایست به توصیه های جراح به دقت عمل نموده تا بتواند به بهترین نتیجه ممکن دست یابد.

لذا عمل جراحی لاغری، می بایست حتماً با رژیم غذایی مناسب و ورزش همراه شود تا به صورت دائمی باقی مانده و تناسب اندام را در کمترین زمان ممکن، برای فرد به ارمغان آورد. در این بخش، به بررسی راه های مختلف انجام عمل جراحی لاغری خواهیم پرداخت.

همچنین می توانید با مطالعه جراحی لاغری در رشت و بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

جراحی لاغری به روش اسلیو معده

عمل جراحی اسلیو معده که با نام دیگر اسلیو لاپاراسکوپی شناخته می شود، یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی های لاغری می باشد. در طی عمل جراحی اسلیو معده، به صورت تقریبی 75 تا 80 درصد از حجم معده بیمار بریده شده و از بدن خارج می گردد.

قسمت باقیمانده معده که تقریباً 20 درصد از حجم واقعی معده می باشد، توسط منگنه مخصوص جراحی که به آن منگنه اسلیو نیز گفته می شود، بخیه می گردد. بخش باقیمانده معده، شباهت بسیار زیادی به آستین پیراهن دارد.

به همین دلیل است که این عمل جراحی، با نام اسلیو معده شهرت یافته است. در این عمل جراحی، در بخش روده و سیستم گوارشی بدن، هیچ گونه تغییری داده نمی شود. به همین دلیل، پس از انجام عمل اسلیو معده، بیمار هیچ گونه مشکل گوارشی نخواهد داشت.

تاثیرات مثبتی که عمل اسلیو معده بر کاهش وزن سریع و ماندگاری این تناسب اندام دارد، سبب شده است که این نوع از جراحی لاغری، در میان افراد بسیار پرطرفدار باشد. سرعت کاهش وزن و میزان آن، در نتیجه انجام عمل اسلیو معده بسیار بالا می باشد.

جراحی لاغری به روش اسلیو معده
جراحی لاغری به روش اسلیو معده

عموماً این جراحی، به افرادی توصیه می شود که شاخص توده بدنی ایشان، نشانگرچاقی مفرط می باشد. عمل اسلیو معده دارای پیچیدگی های خاصی می باشد. به همین علت، مهارت جراح برای انجام این عمل جراحی، بسیار مهم می باشد.

این مقاله، به منظور ارائه اطلاعات در زمینه موضوع ” بهترین دکتر لاغری در تبریز” نگاشته شده است. اگر علاقه مند به این موضوع می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

برای اطلاع از عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی کلیک نمایید.

فواید عمل جراحی لاغری به روش اسلیو معده

در عمل اسلیو معده، حجم معده به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به همین سبب، معده میزان کمتری از مواد خوراکی و مایعات را می تواند در خود جای دهد. پس میزان کمتری غذا و همچنین کالری در طول روز مصرف می گردد.

همچنین با برداشته شدن بخش وسیعی از معده، میزان کمتری از هورمون گرسنگی در معده ترشح می گردد. این امر، سبب می گردد که فرد برای طولانی مدت، احساس سیری کرده و تمایلی به خوردن غذا و مواد خوراکی از خود نشان ندهد.

کاهش مصرف غذا و میزان کالری، سبب کاهش وزن و تناسب اندام شده و علاوه بر این، میزان قند خون را نیز کنترل می نماید. یکی از بزرگترین فواید این عمل جراحی، نداشتن عوارض جانبی می باشد.

همچنین می توانید با مطالعه بهترین جراح اسلیو معده در اهواز اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

فواید عمل جراحی لاغری به روش اسلیو معده
فواید عمل جراحی لاغری به روش اسلیو معده

در این عمل جراحی، تغییری در روده و سیستم گوارشی داده نمی شود. به همین سبب، فرد در هنگام دفع و هضم غذا، هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت.

از دیگر فواید جراحی لاغری از نوع اسلیو معده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدت زمان عمل جراحی کوتاه می باشد. به همین دلیل، فرد مدت زمان کمتری را در بیهوشی به سر برده و دچار عوارض ناشی از آن نمی شود.
 • امکان انجام عمل اسلیو معده، حتی برای بیماران خاص که دارای اختلالات پزشکی می باشند، وجود دارد.
 • یک درمان مناسب، برای بیماران مبتلا به چاقی مفرط می باشد.
 • سبب کاهش وزن، در کوتاه ترین زمان ممکن می گردد.
 • درمان و بهبود بسیاری از انواع بیماری های جانبی و مرتبط با مشکل چاقی، نظیر دیابت نوع دو
 • دائمی بودن تناسب اندام در صورت پیروی از توصیه های جراح

عمل اسلیو معده، عموماً به روش لاپاراسکوپی انجام می گیرد. در این روش، هیچ گونه برشی بر بدن بیمار زده نمی شود. تنها چند سوراخ که کوچکتر از یک بند انگشت می باشند، روی شکم ایجاد شده و عمل جراحی، از طریق آن ها انجام می گیرد.

بهبودی پس از انجام عمل اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی، در کوتاه ترین زمان ممکن حاصل می شود. لذا این عمل جراحی، بسیار مناسب برای افرادی می باشد که از شهرهای دیگر نظیر تبریز، به هدف انجام عمل لاغری به تهران و به نزد دکتر سلیمی می آیند. این افراد، در مدت کوتاهی می توانند به انجام فعالیت های روزانه خویش بازگردند.

موضوع مورد بررسی در این مقاله، ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” می باشد. اگر شما ساکن شهر تبریز می باشید و به دنبال راهی برای درمان چاقی خود می باشید، به تهران و نزد دکتر سلیمی آمده و از راهنمایی های ایشان در زمینه انجام جراحی لاغری، بهره مند شوید.

جراحی لاغری به روش بای پس معده

این روش جراحی لاغری نیز به نوبه خود از پرطرفدارترین انواع جراحی لاغری به شمار می رود. این روش درمانی، بیشتر برای درمان چاقی مفرط و بیماری های مرتبط با آن به کار گرفته می شود. این عمل نیز، عمل بسیار پیچیده ای می باشد.

جراحی لاغری به روش بای پس معده
جراحی لاغری به روش بای پس معده

در طی این عمل جراحی، تغییراتی در ساختار روده و سیستم گوارشی بدن داده می شود. البته پیش از انجام هر نوع عمل جراحی لاغری، بهتر است با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کرده و از ایشان در زمینه انتخاب بهترین نوع عمل جراحی لاغری، راهنمایی بخواهید.

این روش، برای افرادی که مشکلات گوارشی دارند، توصیه نمی شود. این عمل جراحی مناسب افرادی می باشد که شاخص توده بدنی ایشان، بین 35 تا 40 می باشد. همچنین افرادی که شاخص توده بدنی ایشان بیش از 30 بوده و به بیماری های مرتبط با چاقی مبتلا می باشند نیز می توانند برای انجام این عمل جراحی، کاندیدای مناسبی به شمار آیند.

از جمله بیماری های مرتبط با چاقی، می توان به مشکل فشار خون بالا و دیابت نوع دو اشاره کرد.

همچنین می توانید با مطالعه مراقبت بعد از عمل بای پس معده اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

چگونگی عملکرد عمل بای پس معده

به گفته دکتر سلیمی، معتبرترین جراح متخصص در امر جراحی لاغری و لاپاراسکوپی، عمل بای پس معده توسط جراح متخصص، در چندین مرحله انجام می گیرد. در این قسمت، به ذکر این مراحل می پردازیم:

چگونگی عملکرد عمل بای پس معده
چگونگی عملکرد عمل بای پس معده

مرحله اول:

ابتدا روی معده بیمار برشی زده می شود و قسمت برش زده شده، برداشته می شود. بدین صورت، حجم معده کاهش پیدا می کند. با کوچک شدن حجم معده، میزان غذای مصرفی فرد کاهش یافته و در نتیجه، کالری کمتری مصرف می شود.

مرحله دوم:

در این مرحله، قسمت نخستین روده بریده می شود و از بدن خارج می گردد. قسمت باقیمانده روده، به قسمت معده جدید متصل می گردد. در این روش، غذای مصرف شده، بخش زیادی از معده و روده را دور می زند. به همین دلیل، به این روش، بای پس می گویند.

مرحله سوم:

در مرحله پایانی، غذای وارد شده، با اسیدهای معده و آنزیم های سیستم گوارشی ترکیب می شود و هضم با سرعت بالاتری انجام گرفته و میزان زیادی از غذای مصرفی، دفع می گردد.

مرحله سوم:
مرحله سوم:

در این مقاله، سعی داریم به بررسی موضوع ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” بپردازیم. چنانچه شما، ساکن تبریز می باشید و از بیماری چاقی رنج می برید، هم گام با ما، تا انتهای این مقاله همراه شوید.

فواید انجام جراحی لاغری به روش بای پس معده

در نتیجه انجام عمل بای پس معده، معده بیمار کوچکتر می گردد. به همین دلیل میزان غذای مصرفی به شدت کاهش می یابد و در نتیجه کالری کمتری مصرف می شود. همچنین با برداشته شدن بخش نخستن روده، یعنی بخش روده کوچک، دیگر غذا وارد این بخش نمی گردد و به صورت مستقیم وارد روده بزرگ شده و دفع می گردد.

لذا عمل جذب غذا، به حداقل ممکن رسیده و عمل کاهش وزن، حاصل می گردد. انجام عمل بای پس معده، تاثیرات بسیار مثبت کوتاه مدتی بر درمان دیابت نوع 2 دارد. به طوری که پس از مدت کوتاهی پس از انجام عمل بای پس معده، فرد دیگر نیازی به مصرف داروهای مرتبط با دیابت نخواهد داشت.

به سبب کوچک شدن معده، احساس سیری طولانی مدت و کاهش احساس گرسنگی در فرد به وجود خواهد آمد. این امر، تاثیر شایانی در کاهش وزن در زمان کوتاهی را خواهد داشت.

فواید انجام جراحی لاغری به روش بای پس معده
فواید انجام جراحی لاغری به روش بای پس معده

یکی دیگر از فواید عمل لاغری بای پس معده، بهبود مشکل رفلاکس معده یا همان سوزش معده می باشد. پس از انجام عمل بای پس، این مشکل در مدت کوتاهی برطرف می گردد. البته توصیه اکید پزشکان به افرادی که عمل بای پس معده را انجام می دهند، عدم مصرف دخانیات، داروهای ضد التهاب و نیز داروهای مسک، نظیر ایبوبروفن می باشد.

اما از دیگر فواید انجام عمل بای پس معده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش وزن در مدتی کوتاه و حفظ تناسب اندام و کاهش وزن، به صورت دائمی
 • تاثیرات سریع و مؤثر در درمان و بهبود بیماری های مرتبط با چاقی
 • یک روش درمانی استاندارد و کاملاً امتحان شده و مورد قبول جراحان بزرگ جهان

جراحی لاغری به روش بالن معده

برای انجام عمل لاغری به روش بالن معده، نیازی به ایجاد برش روی پوست وجود ندارد. حتی در برخی از موارد، نیازی به بیهوشی کامل نیز نمی باشد. جراحان لاغری، عموماً این روش را برای افرادی که دارای اضافه وزنی اندک می باشند و شاخص توده بدنی ایشان بین 27 تا 30 می باشد، انجام می دهند.

اما مشکل این عمل، برگشت پذیر بودن آن می باشد. در این روش، بادکنکی از مسیر دهان وارد معده می شود. این عمل توسط یک لوله انجام می گیرد. پس از قرارگیری بادکنک در معده، آن را با هوا و یا با مایع مخصوص پر می کنند.

این عمل سبب می گردد که قسمت بزرگی از معده، توسط این بادکنک اشغال شود. در نتیجه، فرد احساس سیری کرده و تمایلی به مصرف غذا از خود نشان نمی دهد. همچنین در هنگام خوردن غذا، تنها مقدار کمی می تواند بخورد. با مصرف کمتر غذا و در نتیجه جذب کالری کمتر، کاهش وزن حاصل می گردد.

جراحی لاغری به روش بالن معده
جراحی لاغری به روش بالن معده

تحقیقات نشان داده است که افرادی که از این روش برای درمان اضافه وزن خود استفاده کرده اند، کاهش وزنی معادل 10 الی 30 کیلوگرم را تجربه کرده اند.

این مقاله به هدف ارائه اطلاعات، در زمینه ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” نگاشته شده است. اگر شما نیز علاقه مند به این موضوع می باشید و در شهر تبریز ساکن هستید، به شما توصیه می کنیم برای انجام عمل لاغری خود، به تهران و به نزد دکتر سلیمی آمده و انجام این عمل جراحی را به وی بسپارید.

دکتر سلیمی، با توجه به تجربیات و تخصص خود در این زمینه، بهترین گزینه و نتیجه ممکن را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

فواید انجام جراحی لاغری به روش بالن معده

این عمل نیز دارای مزایای خاص خود می باشد که در زیر به این موارد اشاره کرده ایم:

 • این عمل بسیار ساده و آسان می باشد و در زمانی کوتاه، پایان می یابد.
 • هر شخص دارای اضافه وزن، حتی افرادی که دارای اختلالات پزشکی می باشند نیز می توانند این روش را امتحان کنند.
 • هزینه انجام عمل بالن معده، به نسبت سایر روش ها، بسیار کمتر می باشد.
 • چنان چه فرد، تمایلی به نگه داشتن بالن در معده خود نداشته باشد، می توان بدون هیچ مشکلی، بالن را از معده فرد خارج نمود.

اما کاهش وزنی که در نتیجه این عمل به وجود می آید، به نسبت سایر روش ها بسیار کمتر می باشد. همچنین این روش به صورت دائمی نمی تواند تناسب اندام را حفظ نماید و همچنین کاهش وزن، در زمان طولانی تر به نسبت سایر روش ها رخ می دهد.

جراحی لاغری به روش حلقه گذاری معده 

در این روش، از یک حلقه سیلیکونی قابل تنظیم استفاده می شود. این حلقه در قسمت بالای معده قرار می گیرد و سبب کم کردن میزان غذای مصرفی فرد می گردد. مشکل این روش درمانی، این است که کاهش وزن در زمانی بسیار طولانی انجام می گیرد.

همچنین عمل حلقه گذاری معده، یک روش بازگشت پذیر می باشد. بدین معنا که کاهش وزنی که از این طریق حاصل شده است، دائمی نمی باشد و امکان افزایش وزن مجدد، وجود دارد. همان طور که به آن اشاره شد، حلقه بالای معده، قابل تنظیم می باشد.

جراحی لاغری به روش حلقه گذاری معده 
جراحی لاغری به روش حلقه گذاری معده

از همین رو می توان حجم غذایی که به معده وارد می شود را با تغییر در اندازه این حلقه، کنترل نمود. اندازه این حلقه، توسط تزریق مایع مخصوصی به صورت زیرپوستی، تنظیم می گردد. با کوچکتر کردن دهانه حلقه، میزان غذای وارد شده به معده کمتر می شود و در نتیجه کاهش وزن حاصل می شود. این روش همانند روش بالن معده، تاثیر بلند مدتی بر کاهش وزن دارد و کاهش وزن حاصل شده، دائمی نمی باشد.

در این مقاله، سعی داریم به بررسی موضوع ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” بپردازیم. با ما همچنان تا انتهای این مقاله همراه شوید.

فواید جراحی لاغری به روش حلقه گذاری معده

این روش جراحی نیز، فواید خاص خود را دارد که در زیر به این موارد اشاره کرده ایم:

 • این عمل جراحی، هیچ گونه عوارضی را برای بیمار به همراه نخواهد داشت.
 • هیچ گونه برشی در ناحیه معده و یا روده، ایجاد نمی شود.
 • پس از عمل جراحی، نیازی به بستری بیمار نیست و فرد می تواند در همان روز جراحی، به منزل برود.
 • چنانچه فرد به هر دلیل تمایلی به نگه داشتن حلقه نداشته باشد، امکان خارج کردن آن، به راحتی وجود دارد.
 • پس از این عمل، بیمار دچار هیچ گونه کمبود ویتامین و مواد معدنی نمی گردد.

اما همان طور که به آن اشاره شد، حلقه به تنظیم نیاز دارد و گاهاً باید چندین بار این کار انجام گردد. همچنین کاهش وزن حاصل از این روش کمتر از روش های اسلیو معده و بای پس معده می باشد. اما به صورت کلی، این روش یک روش کاملاً بی ضرر و بدون هیچ گونه عوارض جانبی می باشد.

فواید جراحی لاغری به روش حلقه گذاری معده
فواید جراحی لاغری به روش حلقه گذاری معده

سایر روش های جراحی لاغری

البته روش های جراحی لاغری دیگری نیز وجود دارد که در این بخش، تنها به ذکر نام آن ها اکتفا می کنیم:

 • عمل جراحی لاغری از نوع انحراف بایلیپانکراسی با دئودنال سوئیچ یا به اختصار BPD/DS
 • عمل جراحی لاغری از نوع بای پس آناستوموز دوازدهه-ایلئوم با اسلیو معده یا SADI-S
 • عمل جراحی لاغری مینی بای پس معده که ترکیبی از عمل اسلیو معده و عمل بای پس معده می باشد.

پس از بررسی روش های مختلف عمل لاغری، به مهم ترین موضوع برای انجام عمل لاغری، یعنی انتخاب جراح مناسب می رسیم. به همین سبب، در ادامه به بررسی ویژگی های یک جراح لاغری مناسب خواهیم پرداخت.

سایر روش های جراحی لاغری
سایر روش های جراحی لاغری

مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” پرداخته است. اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید، با ما تا انتهای این مبحث همراه شوید.

نکاتی در مورد انتخاب بهترین دکتر لاغری در تبریز

جراحان چاقی با تجربه، می بایست دارای فوق تخصص در امر جراحی چاقی بوده و همچنین فوق تخصص در امر لاپاراسکوپی پیشرفته را داشته باشند.

این افراد، دوره های علمی و عملی بسیاری را برای انجام عمل جراحی لاغری به روش های مختلف، از جمله روش اسلیو معده و بای پس معده گذرانده اند و می توانند این عمل های لاغری را با کمترین احتمال عوارض انجام می دهند.

مهم ترین نکته پیش از انجام عمل جراحی لاغری، انتخاب جراح مناسب می باشد. این کار می بایست توسط بیمار انجام گیرد. داشتن مهر نظام پزشکی، از نکات مهمی است که فرد می بایست به آن دقت نماید.

همچنی، مدارک و گواهینامه های پزشک، می بایست مورد بررسی دقیق قرار گیرد. از دیگر موارد بسیار مهم در انتخاب جراح مناسب، بررسی سوابق جراح می باشد. این کار را می توان با کمی بررسی و تحقیق در میان سایت های مختلف شبکه های اجتماعی و خواندن نظرات بیماران جراح مورد نظر و پرس و جوی حضوری از بیماران گذشته و کنونی جراح انجام داد.

نکاتی در مورد انتخاب بهترین دکتر لاغری در تبریز
نکاتی در مورد انتخاب بهترین دکتر لاغری در تبریز

همچنین یک جراح لاغری، می بایست دارای مهارت و تجربه کافی در زمینه انجام عمل های جراحی لاغری به روش های مختلف باشد. از دیگر موارد مهم، داشتن تسلط جراح بر انجام عمل لاغری می باشد.

علاوه بر این، می بایست در تمامی روش های جراحی لاغری، تبحر و تسلط داشته باشد و با توجه به تجربه خود، بهترین گزینه را برای بیمار انتخاب نماید. همچنین وی می بایست به روز باشد. بدین معنا که از تمامی تغییرات جدید و رخدادهای نوین مرتبط با عمل جراحی لاغری، اطلاع داشته باشد و همگام با پزشکان معتبر جهانی پیش برود. داشتن تجربه در این زمینه، از موارد اساسی در انتخاب جراح لاغری به شمار می رود.

ویژگی های جراح لاغری خوب

یک جراح لاغری، می بایست دارای ویژگی های بسیاری باشد. در زیر به بخشی از این ویژگی ها اشاره کرده ایم:

ویژگی های جراح لاغری خوب
ویژگی های جراح لاغری خوب
 • داشتن مدارک معتبر و گواهی نامه های مورد تایید سازمان نظام پزشکی کشور
 • داشتن سوابق درخشان جراح و بالا بودن آمار جراحی های موفق
 • داشتن تخصص، مهارت و تجربه لازم، برای انجام عمل جراحی لاغری
 • تسلط کامل به انجام کلیه روش های جراحی لاغری و توانایی انتخاب بهترین گزینه برای بیمار
 • همگام بودن با علم روز جهان
 • داشتن تعهد کاری و همچنین دارا بودن اخلاق حرفه ای
 • توانایی پاسخگویی به بیماران در هر لحظه، پیش و پس از انجام عمل جراحی لاغری
 • داشتن احساس مسئولیت نسبت به بیمار و درک احساسات و عواطف ایشان
 • داشتن ارتباط مستقیم در هر لحظه با بیماران
 • داشتن احساس دلسوزی و همراهی با بیماران و داشتن قدرت کاهش استرس و نگرانی بیماران
 • داشتن جلسات مشاوره متعدد برای مشاوره و راهنمایی کامل بیماران
 • داشتن تمرکز بالا و توانایی شناختن کلیه بیماران و مشکلات ایشان
 • داشتن انرژی مثبت و توانایی القاء این انرژی مثبت به بیماران و کاهش میزان نگرانی ایشان
 • داشتن قدرت جسمی بالا و تبحر لازم برای انجام عمل جراحی لاغری
 • امکان مراجعه حضوری به وی، در هر زمان

شما در حال خواندن مقاله ” بهترین دکتر لاغری در تبریز” می باشید. با ما همچنان تا انتهای این مقاله، همراه شوید.

تمامی موارد ذکر شده در بالا، از ویژگی های مهمی می باشد که یک جراح لاغری، می بایست داشته باشد. دکتر سلیمی، جراح متخصص و دارای فوق تخصص لاپاراسکوپی در شهر تهران می باشند.

پاسخگوی کلیه سؤالات بیماران

ایشان ، دارای کلیه ویژگی های ذکر شده در فوق می باشند و با صبر و حوصله، پاسخگوی کلیه سؤالات بیماران، هم پیش از عمل جراحی لاغری و هم پس از انجام عمل می باشند. ایشان همواره دارای سابقه ای درخشان در انجام عمل لاغری به روش های گوناگون می باشند.

با توجه به آوازه گسترده ایشان در سرتاسر کشور، بیماران زیادی هر روزه از جای جای  ایران، به تهران و به نزد دکتر سلیمی آمده و از تبحر ایشان در امر جراحی لاغری، بهره می گیرند.

در این میان، بسیاری از عزیزان تبریزی نیز به هدف انجام عمل جراحی لاغری، به نزد دکتر سلیمی می آیند. لذا به تمامی عزیزان ساکن شهر تبریز که از مشکل چاقی رنج می برند و به دنبال راهی برای بهبود وضعیت خود می باشند، توصیه می کنیم که با آسودگی خاطر به نزد دکتر سلیمی آمده و آینده خود را در سلامت کامل جسمی، از همین امروز بسازند.

سخن آخر

بیماری چاقی، امروزه به یکی از بزرگترین معضلات بشری تبدیل شده است. در این میان، راه های متفاوتی برای درمان این بیماری مطرح شده اند که در این میان، رژیم غذایی و نیز انجام حرکات ورزشی، از جمله رایج ترین این روش ها می باشند.

سخن آخر
سخن آخر

اما این دو روش، نمی توانند درمانی دائمی برای مشکل چاقی باشند. با رها کردن رژیم غذایی و یا ورزش، وزن از دست رفته، مجدداً بازمی گردد و حتی در مواردی، وزن فرد بیشتر از پیش می گردد.

در این راستا، راهی که برای افراد مبتلا به چاقی و یا چاقی مفرط از طرف جراحان بزرگ جهان و همچنین دکتر سلیمی، برترین جراح متخصص در امر انواع جراحی های لاغری و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشنهاد می گردد، انجام عمل جراحی لاغری می باشد.

با پیشرفت تکنولوژی و روش های جدید انجام عمل جراحی لاغری، این روش بدون هیچ گونه عارضه جانبی شده است

با پیشرفت تکنولوژی و روش های جدید انجام عمل جراحی لاغری، این روش بدون هیچ گونه عارضه جانبی شده است. همچنین وزنی که در نتیجه انجام عمل لاغری کاهش یافته است، به صورت دائمی باقی مانده و فرد مجدداً به مشکل اضافه وزن دچار نخواهد شد.

اما در این میان، دکتر لاغری نقش بسیار مهمی را در رسیدن به نتیجه مطلوب و مورد نظر بیمار ایفا می کند. به همین سبب، اولین و مهم ترین گام پیش از انجام عمل لاغری، انتخاب جراح مناسب می باشد.

لذا در این مقاله، به برخی از ویژگی های یک جراح لاغری مناسب و مجرب اشاره نمودیم. در این راستا همچنین به این امر اشاره کردیم که با توجه به تجربیات دکتر سلیمی در امر انجام انواع جراحی های لاغری و دارا بودن کلیه ویژگی های یک جراح لاغری، ایشان بهترین گزینه برای انجام جراحی لاغری می باشند.

مراجعه به دکتر سلیمی

لذا از دوستان عزیزمان در سرتاسر ایران و همچنین شهر زیبای تبریز، دعوت می کنیم تا برای انجام مشاوره پیش از انجام عمل جراحی و نیز اقدام به انجام عمل لاغری، به شهر تهران آمده و به دکتر سلیمی مراجعه نمایند.

بدون تردید، با توجه به حساسیت بالای این عمل جراحی، چنانچه این عمل به دست یک جراح لاغری متبحر انجام گیرد، ارزش طی مسافت زمانی و مکانی را خواهد داشت.

در این مقاله سعی کردیم به بررسی موضوع ” بهترین دکتر لاغری در تبریز ” بپردازیم. امید است که اطلاعات آمده در این مقاله، برای افراد دارای اضافه وزن و علاقه مند به داشتن تناسب اندام و انجام عمل جراحی لاغری، مفید واقع شده باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید