بهترین جراح چاقی در اصفهان

بهترین جراح چاقی در اصفهان

فهرست مطالب

در این مقاله از سایت بهترین جراح معده در تهران، قصد داریم به موضوع بهترین جراح چاقی در اصفهان بپردازیم و بدترین و بهترین نوع جراحی های چاقی را به شما معرفی می کنیم.

برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه عمل های چاقی می توانید با کلینیک دکتر سلیمی تماس بگیرید.

09120174510

قبل از جراحی لاغری باید مشکلات اولیه رفع گردد به همین منظور باید با یک جراح زبردست، لاغری مشاوره کنید تا بهترین نوع جراحی لاغری را به شما براساس شرایط بدنی تان پیشنهاد بدهد.

شما باید بدانید در جراحی های چاقی مانند تمام جراحی های دیگر عوارض بعد از عمل احتمالا وجود دارد، ولی عوارض خود چاقی هم کمتر از جراحی و عواقب آن نیست.

از این رو قصد داریم تعدادی از انوع جراحی چاقی به لاغری را به شما معرفی می کنیم و توضیحاتی را درباره هر یک از آن ها ارائه دهیم.

حتما صفحه هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی را مشاهده کنید.

بهترین جراح چاقی در اصفهان
بهترین جراح چاقی در اصفهان

 

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 1. جراحی لاغری به روش اسلیو چگونه است؟
 2. جراحی لاغری به روش لیزر لیپولیز چگونه است؟
 3. مراقبت های بعد از جراحی لیپولیز را شرح دهید؟
 4. جراحی به روش پلیکاسیون معده چگونه است؟
 5. عوارض جراحی پلیسه معده را توضیح دهید؟
 6. جراحی بای پس معده را شرح دهید؟
 7. عوارض مهم در جراحی بای پس معده را توضیح دهید؟
 8. عوارض اسلیو معده را توضیح دهید؟
 9. چند مورد از مزایای جراحی اسلیو معده را شرح دهید دهید؟
 10. هزینه عمل های جراحی لاغری چقدر است؟
 11. مراقبت بعد از جراحی اسلیو معده چگونه است؟
 12. جراحی چاقی اسلیو مناسب چه کسانی است؟
 13. تاریخچه و نحوه انجام جراحی بای پس معده را شرح دهید؟
 14. چاقی چه عوارضی در پی خواهد داشت؟
 15. بعضی از اصطلاحات رایج در عمل های جراحی را شرح دهید؟
 16. بعد از جراحی چگونه لاغر شویم؟
 17. آیا عمل های جراحی مشمول بیمه های درمانی می شوند؟
 18. آیا جراحی اسلیو تاثیرات منفی در بارداری خواهد داشت؟
 19. ایا جراحی لاغری اسلیو بر روی عملکرد جنسی تاثیر گذار است؟

 

جراحی لاغری به روش اسلیو چگونه است؟

عمل اسلیو معده یکی از بهترین روش هایی است که برای کاهش وزن به کار می رود. در این روش قسمتی از معده جدا می شود اما نکته مهم این است که چه قسمتی جدا می شود و حجم قسمت جدا شده چه قدر است؟ در معده قسمتی وجود دارد که آنزیم گرلین از آن جا ترشح می شود، لازم به ذکر است که گرلین آنزیم احساس گرسنگی است. یعنی زمانی که آنزیم ترشح می شود شخص احساس گرسنگی می کند.

در جراحی اسلیو معده 80 درصد از حجم معده جدا می شود و جالب آن جا است که قسمت مربوط به ترشح آنزیم گرلین جدا می شود. حال تصور کنید آنزیمی نیست که خبر گرسنگی را به مغز بفرست، مشخص است که بعد از آن شخص کمتر احساس گرسنگی خواهد کرد وپس از گذشت زمانی شخص لاغر می شود زیرا حجم غذایی که در طول روز مصرف می کند به شدت کاهش پیدا کرده است.

از عوارض چاقی به چه مواردی می توان اشاره کرد؟

چاقی خطرات بسیار زیادی برای سلامت دارد. به وجود آمدن بیماری های قلبی، بیماری های تنفسی و دیابت، فشار خون  و بعضی از سرطان های سینه، بیماری های مربوط به کیسه صفرا، بیماری های کبدی، کمردرد، سردرد های شدید که باعث اختلالات روانی می شود، تنها تعدادی از عوارض چاقی بیش از حد هستند.

از عوارض چاقی به چه مواردی می توان اشاره کرد؟
از عوارض چاقی به چه مواردی می توان اشاره کرد؟

جراحی به روش لیزر لیپولیز را توضیح دهید؟

روش لیزر لیپولیز را می توان روشی بی خطر دانست که کمترین تهاجم به بدن را دارد. منظور از کمترین تهاجم این است که، روش های جراحی عموما تهاجمی به حساب می آیند اما در روش لیزر خبری از این موارد نیست.

استفاده از روش لیزر لیپولیز برای کسانی که تجمع چربی در قسمت های خاصی بیشتر است کاربرد دارد. این قسمت های خاص می تواند چربی پهلوها، بغل ران، شکم، ران ها، دست و پا ها، چانه و باسن اشاره کرد.

نحوه کار لیزر لیپولیز به این صورت است که چربی های مورد نظر را ذوب می کند. لیزر هوشمند، سبب ازبین رفتن غشای سلول های چربی و تبدیل انها به شکل یک امولسیون که به وسیله یک لوله مخصوص از بدن خارج میشود.

مراقبت های بعد از جراحی لیپولیز را شرح دهید؟

اشخاصی که عمل لیزر لیپولیز را انجام می دهند باید تا مدتی از رفتن به مکان های گرم مانند: سونا و جکوزی خودداری کنند، زیرا باعث کاهش شدید مایعات بدن می شود و خطراتی را به دنبال خواهد داشت. همچنین درفصل های گرم از رفتن به محیط های گرم خودداری کنند.

برای آن که نتیجه نهایی استفاده از لیزر را به صورت درست و کامل مشاهده کنید نیاز است که به 3 تا 4 ماه صبر کنید. سلول های بدن با بازسازی کلاژن جدید سبب سفت شدن پوست می شود و در قسمت هایی از بدن سلولیت (بافت ناهموار چربی) را صاف می کند.

جراحی به روش پلیکاسیون معده چگونه است؟

روش لاغری پلیکاسیون معده جراحی است که با بیهوشی عمومی انجام می گیرد. در این عمل، جراحان طول معده را مانند دامن به شکل پلیسه در می آورند تا فضای معده کوچک شود به دلیل آن که معده کوچک شده است، شخص نمی تواند حجم زیادی غذا مصرف کند. چون هیچ قسمتی ازمعده برداشته نشده است، می توان بعد از به نتیجه رسیدن و لاغر شدن معده را به شکل اول برگرداند.

جراحی پلیکاسیون معده دراشخاصی که بین 30 تا 40 کیلوگرم اضافه وزن دارند و ضریب چربی  انها بین 30 تا40 است بسیار مناسب می باشد.

عوارض جراحی پلیسه معده را توضیح دهید؟

در این روش چون قسمتی ازمعده برداشته نمی شود، احتمال رخ دادن عوارضی مثل خون ریزی داخل شکم بسیار کم است. اما اگر عوارضی برای شخص پیش بیاید با بازکردن می توان به راحتی آن را از بین برد.

از دیگر عوارض ناشی از روش جراحی پلیسه معده می توان به حالت تهوع و استفراغ استفاده کرد که البته بعد از مدت کوتاهی از بین می رود. لازم به ذکر است که روش پلیسه معده جدید است پس عوارض بلند مدت آن هنوز هم مشخص نیست.این عمل در حال حاضر کمتر استفاده می شود.

شما در حال خواندن مقاله بهترین جراح چاقی در اصفهان هستید

جراحی بای پس معده را شرح دهید؟

یکی از بهترین و کاربردی ترین روش های جراحی، عمل بای پس معده است. در ادامه قصد داریم این روش را به طور خلاصه شرح دهیم. در عمل پای پس معده قسمت بزرگی از حجم معده که در حدود 80 درصد از آن است بریده می شود.

نکته مهم این است که قسمت ابتدایی روده هم به همراه معده بریده می شود. این کار سبب می شود مقدار غذای ورودی به معده شخص به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

جراحی بای پس معده را شرح دهید؟
جراحی بای پس معده را شرح دهید؟

عوارض جراحی بای پس معده را توضیح دهید؟

قبل از آن که عوارض عمل جراحی بای پس معده را شرح دهیم به این موضوع توجه کنید که هر عمل نکاتی که باید جراحی عوارضی دارد اما با رعایت نکاتی می توان این عوارض را به میزان قابل توجهی کاهش داد. از جمله به آن دقت شود؛ انتخاب پزشک متخصص، مرکز معتبر و رعایت نکات قبل از عمل است.

لازم است یادآوری شود که دل درد و اسهال از شایع ترین عوارض عمل بای پس معده هستند که بعد از مدتی هم به طور کامل از بین خواهد رفت.

عوارض جراحی بای پس معده را توضیح دهید؟
عوارض جراحی بای پس معده را توضیح دهید؟

 عوارض اسلیو معده را توضیح دهید؟

در عمل اسلیو معده قسمتی از سمت چپ معده بیمار برداشته میشود و قسمت  باقی مانده شباهت زیادی به هلال ماه یا یک موز دارد. عوارض ناشی از این عمل جراحی بسیار پائین است.

البته اگر پزشک مهارت نداشته باشد می تواند باعث آسیب دیدن بافت های درونی بدن مانند طحال شود، این مورد را می توانید با انتخاب پزشک متخصص و ماهر کنترل کنید.

شما در حال خواندن مقاله بهترین جراح چاقی در اصفهان هستید

چند مورد از مزایای جراحی اسلیو معده را توضیح دهید؟

جراحی اسلیو معده یکی از روش های جراحی است که نسبت به عمل های دیگر مزیت های زیادی دارد و می توان از آن به عنوان یکی از بهترین عمل های چاقی نام برد. در ادامه قصد داریم تعدادی از مزیت های عمده این عمل را شرح دهیم، با ما همراه باشید.

 • حفظ پلیور معده
 • زمان جراحی کوتاه تر از نسبت به بای پس معده
 • کاهش وزن
 • بروز کمتر مشکلات گوارشی در بسیاری از بیماران

لازم است به این مورد اشاره کنیم که در اسلیو معده احتمال کمبود مواد غذایی و مواد معدنی در بدن بسیار کم است، زیرا فقط حجم معده کوچک می شود.

هزینه عمل های جراحی لاغری چقدر است؟

برای آن که هزینه عمل های جراحی را بدانید نمی توان مبلغ دقیقی را بیان کرد زیرا با توجه به شرایط هر کسی هزینه و قیمت تغییر خواهد کرد. اما عواملی هستند که بر روی قیمت عمل جراحی تاثیر مستقیم دارند در ادامه این عوامل را ذکر خواهیم کرد تا با آن ها آشنا شوید.

مهم ترین عامل که در تعیین قیمت تاثیر می گذار شرایط شخص است. این که میزان چاقی در او چقدر باشد و بخواهد از کدام روش جراحی استفاده کند، البته که روش های جراحی متفاوت قیمت های متفاوتی هم دارند.

عامل دیگری که بر روی قیمت تاثیر می گذارد بیمارستانی است که شخص می خواهد عمل خود را در آن انجام دهد، خصوصی یا دولتی بودن بیمارستان نکته مهمی است که باید به آن دقت کرد.

توجه داشته باشید که پزشک معالج شما هم بر قیمت عمل جراحی تاثیر خواهد گذاشت. طبیعی است که هر چه تخصص پزشک و مهارت او بیشتر باشید هزینه دریافتی هم افزایش خواهد داشت.

هزینه های بعد از عمل را هم در محاسبه در نظر بگیرید. رعایت رژیم غذایی مناسب و همینطور مصرف مکمل های غذایی هزینه دارند. توجه داشته باشید که جز در موارد خاص و بعضی از عمل ها، جراحی چاقی مشمول بیمه نخواهد شد.

مراقبت بعد از جراحی اسلیو معده چگونه است؟

به این موضوع توجه داشته باشید که مراقبت های بعد از عمل های جراحی چاقی عموما یکسان هستند. اگر عمل اسلیو معده را انجام داده اید چند روز اول را استراحت کنید. به فکر ورزش کردن در هفته های ابتدایی بعد از عمل نباشید. می توانید ورزش های سبک را از ماه دوم به بعد شروع کنید.

بعد از عمل حتما رژیم غذایی مناسبی را دنبال کنید. توجه داشته باشید که معده می تواند بزرگ شود و اگر عادات غذایی شما مانند قبل از عمل باشد احتمال چاقی وجود دارد.

پس با مشورت پزشک تغذیه یک رژیم غذایی مناسب را دنبال کنید تا وزن خود را در حالت نرمال قرار دهید. مصرف سبزیجات را هرگز فراموش نکنید. توجه داشته باشید که در روزهای ابتدای عمل فقط مایعات بنوشید و از خوردن غذاهای سنگین خودداری کنید.

شما در حال خواندن مقاله بهترین جراح چاقی در اصفهان هستید

جراحی چاقی اسلیو مناسب چه کسانی است؟

انتخاب این عمل ها توسط تعدادی پزشکان متخصص براساس معاینه های قبل عمل به طور کلی در افرادی که ریزه خواری زیادی دارند و وزن های بالایی یعنی بین (150 تا 200 )کیلو  دارند توصیه می شود توجه داشته باشید که این افراد اکثرا در معرض بیماری هایی مثل دیابت قرار می گیرند. پس اگر فکر می کنید که وزن شما بالا است این دلیل نمی شود که عمل اسلیو معده برای شما مناسب باشد.

جراحی چاقی اسلیو مناسب چه کسانی است؟
جراحی چاقی اسلیو مناسب چه کسانی است؟

تاریخچه و نحوه انجام جراحی بای پس معده را شرح دهید؟

در این روش از جراحی با استفاده از تکنیک های محدود کننده لاغری صورت می گیرد. جراحی بای پس معده به دو صورت می تواند انجام شود که هر یک از آن ها معایب و مزیت های خاص خود را دارد و با توجه به شرایط هر کسی روشی به او پیشنهاد می شود. روش های جراحی را می توان به جراحی برش باز و دیگری لاپاراسکوپی که با یک برش کوچک باعث کاهش درد می شود اشاره کرد. لازم به ذکر است که فرد به مدت یک سال و 6 ماه اول بعد از عمل جراحی 80 درصد از وزن خود را ازدست خواهد داد.

عمل اسلیو معده با توجه به این که کالری کمتری جذب روده می شود، سبب کاهش وزن خواهد شد. عمل اسلیو معده موجب می شود که دیابت فرد کاهش پیدا کند یا به طور کامل از بین برود، علاوه بر این کم شدن وزن باعث تنظیم هورمون تستوسترون بدن می شود.

تاریخچه و نحوه انجام جراحی بای پس معده را شرح دهید؟
تاریخچه و نحوه انجام جراحی بای پس معده را شرح دهید؟

چاقی چه عوارضی در پی خواهد داشت؟

گاهی چاقی عوارض جبران ناپذیری در پی دارد متاسفانه بین 50 تا 60 درصد مرگ و میرها با چاقی ارتباط دارند از جمله بیماری هایی که چاقی موجب به وجود امدن انها می شود میتوان به دیابت، انواع سرطان  اختلال بین مفاصل بخصوص زانو ها، سندروم متابولیک ها مشکلات تنفسی وکمر درد های شدید اشاره کرد. بهترین کار برای جلوگیری از چاق شدن  این است که سبک زندگی و عادات غذایی خود را تغییر دهیم و آن را بهبود بخشیم.

شما در حال خواندن مقاله بهترین جراح چاقی در اصفهان هستید

بعضی از اصطلاحات رایج در عمل های جراحی را شرح دهید؟

هماتوم: جمع شدن خون زیر پوست.

ابدومینوپلاستی: عمل جراحی برای از بین بردن پوست اضافی روی شکم است

لیپوساکشن: برای خارج کردن بافت های چربی از زیر پوست.

بخیه: نخ هایی که جراحان برای نگه داشتن پوست استفاده می کنند.

جراحی شکم: برای از بین بردن پوست اضافه که بر روی شکم آویزان شده است.

بعضی از اصطلاحات رایج در عمل های جراحی را شرح دهید؟
بعضی از اصطلاحات رایج در عمل های جراحی را شرح دهید؟

بعد از جراحی چطور لاغر شویم؟

بعد از عمل فرد حجم بسیار زیادی از معده خود را از دست داده است پس خیلی سریع احساس سیری می کند و کمتر احساس گرسنگی خواهد کرد، با کم شدن میزان غذای مصرفی فرد به تدریج و به مرور شاهد کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده ال خود است. البته این جمله به آن معنی نیست که نباید رژیم غذایی خاص یا ورزش را در برنامه خود قرار داد.

شما در حال خواندن مقاله بهترین جراح چاقی در اصفهان هستید

آیا عمل های جراحی مشمول بیمه های درمانی می شوند؟

در ارتباط با این سوال باید بگوییم که عمل های جراحی لاغری عموما در گروه عمل های زیبایی قرار می گیرند و طبیعی است که بیمه هیچ هزینه ای بابت عمل های زیبایی پرداخت نخواهد کرد. البته شخصی که چاقی او باعث بیماری است و برای حفظ سلامت خود اقدام به عمل جراحی می کند می تواند از هزینه های بیمه استفاده کند.

حال سوال پیش می آید که چگونه می توان فردی را که برای سلامت خود عمل جراحی می کند را از شخصی که قصدش تنها زیبایی است تشخیص داد. به منظور تشخیص این دو فرد بیمه قبل از عمل جراحی اقدامات بسیاری را انجام می دهد، از جمله آن که پرونده های پزشکی شخص را به طور کامل بررسی می کنند.

بعد از پذیرش این مرحله چندین پزشک متخصص و معتمد بیمه برای معاینه از شخص در نظر گرفته می شود. اگر شخص از تمامی مراحل به خوبی عبور کند بیمه مبلغی از هزینه عمل را تقبل خواهد کرد. البته توجه داشته باشید که شرکت های بیمه ای مختلف قوانین خاص خود را دارند اما در این جا قسمتی از این قوانین را که در بسیاری از شرکت های بیمه ای مشترک هستند را توضیح دادیم.

آیا عمل های جراحی مشمول بیمه های درمانی می شوند؟
آیا عمل های جراحی مشمول بیمه های درمانی می شوند؟

آیا جراحی اسلیو تاثیرات منفی در بارداری خواهد داشت؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که جراحی اسلیو معده هیچ تاثیر بر روی بارداری نخواهد داشت اما به نکته های مهمی باید توجه کرد. در ابتدا بدانید که بعد از عمل جراحی تا 2 ماه از بارداری خودداری کنید.

اگر باردار شده اید تا 2 سال اجازه انجام عمل جراحی اسلیو معده را نخواهید داشت. با رعایت کردن نکته های فوق عمل جراحی اسلیو معده هیچ مشکلی برای بارداری شما ایجاد نخواهد کرد.

آیا جراحی اسلیو تاثیرات منفی در بارداری خواهد داشت؟
آیا جراحی اسلیو تاثیرات منفی در بارداری خواهد داشت؟

ایا جراحی لاغری اسلیو بر روی عملکرد جنسی تاثیر گذار است؟

معمولا با کاهش وزن، بافت های چربی از بین می روند که به مرور عملکرد جنسی فرد بهبود پیدا می کند.

و باعث بالارفتن توان فیزیکی بدن می شود مگر اینکه جراحی  با اصول استاندارد نباشد در این حالت طبیعی است میل جنسی فرد کاهش پیدا می کند. پس می توان نتیجه گرفت که عمل اسلیو معده و همینطور سایر عمل های لاغری تاثیر مثبتی بر روی عملکرد  فرد خواهند داشت.

در نهایت با توجه به مطالب فوق می توان به این نتیجه رسید که عمل های زیادی برای لاغری وجود دارند که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. مزیت ها و معایب هر عمل موجب می شود که شخص با توجه به شرایط خود بتواند عملی که برایش مناسب است را انتخاب کند. با وجود آن که تعداد عمل های لاغری زیاد است اما همه آن ها به شخص توصیه نمی شود.

عمل های جراحی اسلیو معده و همینطور بای پس معده را می توان به عنوان بهترین روش های جراحی برای لاغری در نظر گرفت. در این روش ها قسمتی از معده بریده می شود و حجم آن کاهش پیدا می کند. توجه داشته باشید که این عمل ها قابلیت برگشت ندارند. این در حالی است که وزن شخص می تواند بازگردد اگر سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر ندهد.

در عمل اسلیو معده قسمتی از معده بریده می شود که هورمون احساس گرسنگی از آن جا ترشح می شود. این امر سبب می شود که فرد کمتر احساس گرسنگی کند و میلی به خوردن غذا نداشته باشد.

شما در حال خواندن مقاله بهترین جراح چاقی در اصفهان هستید

غذا نخوردن و کم خوردن

غذا نخوردن و کم خوردن سبب می شود به مرور زمان شخص وزن زیادی از دست دهد. البته به این موضوع توجه کنید که در اسلیو معده قسمتی از معده جدا می شود که بر گوارش غذا هیچ تاثیر منفی نمی گذارد.

توجه داشته باشید که عمل های اسلیو معده و همینطور بای پس معده هیچ تاثیر منفی بر روی بارداری و عملکرد جنسی فرد نخواهد داشت. عوارض عمل های ذکر شده بسیار کم است و اگر از پزشک های متخصص و ماهر بهره ببرید امکان عوارض ناشی از عمل به شدت کاهش پیدا می کند.

امیدوارم از مطالب فوق لذت برده باشید و برای شما مفید و موثر بوده باشد.

اگر ساکن استان های خوزستان و یا کرمانشاه هستید، صفحات عمل اسلیو معده در کرمانشاه و بهترین جراح اسلیو معده در اهواز را مشاهده کنید.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

3 پاسخ

 1. سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر :
  لطفا در مورد عمل فلوشیپ معده مرا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر از شما

 2. سلام می خواستم بدانم برای انجام عمل اسلیو معده چه کاری انجام دهم و چگونه می توانم نوبت بگیرم

 3. سلام ببخشید عمل بایپس معده در اصفهان با بیمه تامین اجتماعی در کدام بیمارستان قابل انجام هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید