بهترین جراح معده در تهران

فهرست مطالب

در این مقاله از مرکز درمان چاقی تهران، قصد داریم، بهترین جراح معده در تهران را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم.

اگر به دنبال بهترین جراح معده  و یا بهترین جراح چاقی در تهران هستید پیشنهاد می کنیم به کلینیک دکتر سلیمی مراجعه کنید.

متخصص و جراح دستگاه گوارش در تمام دورانی که مشغول تحصیل می باشد با دستگاه گوارش و نیز تمامی بیماری های گوارشی و جراحی آن ها آشنا می شود. جراح گوارش به راحتی می تواند بیماری های مربوط به دستگاه گوارش را تشخیص دهد و آن را درمان کند.

بهترین جراح معده در تهران
بهترین جراح معده در تهران

ما در این مقاله می خواهیم درباره انواع جراحی های معده که توسط جراح انجام می شود و نیز عملیاتی که جراح در طی عمل انجام می دهد را بررسی کنیم .

اگر ساکن اهواز هستید، بهترین جراح اسلیو معده در اهواز را مشاهده کنید.

همچنین اگر ساکن استان لرستان هستید، بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد را مطالعه کنید.

بهترین جراح معده در تهران

در قلب شهر شلوغ تهران، جایی که سنت با مدرنیته ملاقات می کند، بهشتی از برتری پزشکی قرار دارد که به سلامت دستگاه گوارش اختصاص دارد. در میان متخصصان برجسته پزشکی در این شهر، نامی به شدت در قلمرو جراحی معده طنین انداز است – دکتر مهدی سلیمی . دکتر سلیمی با ترکیبی بی نظیر از تخصص، شفقت و تکنیک های جراحی پیشرفته، نام خود را به عنوان اوج جراحی معده در تهران ثبت کرده است.

آموزش عمیق و آموزش گسترده

سفر دکتر سلیمی به سمت تبدیل شدن به پرطرفدارترین جراح معده در تهران با تحصیلات قوی از موسسات پزشکی معتبر آغاز شد. تلاش سیری ناپذیر او برای دانش او را به گوشه های مختلف جهان سوق داد و بهترین شیوه ها را در جراحی دستگاه گوارش جذب کرد. هر مدرک تحصیلی، هر مشارکتی که او انجام داد، پله ای بود که مهارت جراحی او را به کمال رساند.

 

گواهی بر تعالی: تمجیدها و قدردانی حرفه ای

دکتر سلیمی طی سال‌ها تحسین‌های متعددی را کسب کرده است که نشان از برتری او در جراحی است. کمک های او در زمینه جراحی معده نه تنها مراقبت از بیماران در تهران را متحول کرده است، بلکه در جامعه پزشکی بین المللی نیز موج هایی ایجاد کرده است. تکنیک های ابتکاری جراحی او موضوع بسیاری از مقالات علمی در مجلات معتبر پزشکی بوده است.

پیشرفته ترین امکانات جراحی

در قلب تهران، دکتر سلیمی در یک مرکز جراحی پیشرفته و مجهز به آخرین پیشرفت های تکنولوژی پزشکی عمل می کند. این مرکز تلفیقی از معماری مدرن و تجهیزات پزشکی پیشرفته است که بالاترین استانداردهای مراقبت از بیمار و موفقیت جراحی را تضمین می کند.

رویکرد بیمار محور

فلسفه دکتر مهدی سلیمی حول محور رویکرد بیمار محور می چرخد. او به توانمندسازی بیماران خود با دانش اعتقاد دارد و آنها را در فرآیند تصمیم گیری مشارکت می دهد. رویکرد او فراتر از جراحی است، و مراقبت های قبل و بعد از عمل جامع را ارائه می دهد که به رفاه کامل بیمارانش کمک می کند.

تکنیک های نوآورانه جراحی

در حوزه جراحی معده، نوآوری سنگ بنای نتایج موفقیت آمیز بیماران است. دکتر سلیمی در خط مقدم تکنیک های جراحی پیشرو است که تهاجمی را به حداقل می رساند و بهبودی را تسریع می کند. تسلط او بر روش های لاپاراسکوپی، معیار جدیدی را در جراحی دستگاه گوارش ایجاد کرده است.

اطلاع رسانی و آموزش جامعه

دکتر مهدی سلیمی نه تنها یک جراح بلکه یک مربی محترم و یک رهبر جامعه است. او در برگزاری اردوها و سمینارهای آموزشی متعدد در تهران، گسترش آگاهی در مورد سلامت دستگاه گوارش و مراقبت های پیشگیرانه نقش بسزایی داشته است.

تحقیق و توسعه

دکتر مهدی سلیمی با قرار گرفتن در راس جراحی معده، عمیقا درگیر تحقیق و توسعه است. او به طور مداوم تکنیک‌ها و فن‌آوری‌های جدید جراحی را بررسی می‌کند و مرزهای آنچه را که در جراحی دستگاه گوارش ممکن است، پیش می‌برد.

همکاری های بین المللی

تعالی دکتر سلیمی از مرزها فراتر می رود. او همکاری هایی را با جراحان معروف معده و موسسات پزشکی در سراسر جهان تقویت کرده است و چشم انداز جهانی را برای جراحی معده در تهران به ارمغان آورده است.

ویدئو بهترین جراح معده در تهران

معده عضوی از بدن است که به صورت توخالی – ماهیچه ای – دارای حجم بوده است ، که در مرتبه دوم گوارش کار می کند و در واقع وظیفه گوارش شیمیایی را انجام می دهد . پوشش معده از سمت بالا به مری و از قسمت پایین به دوازدهه (اثنا العشر) مرتبط می شود.

 

 

جراحی هایی که بر روی معده توسط پزشک جراح انجام می شوند عبارتند از : 1- جراحی زخم معده 2- جراحی بای پس معده 3- جراحی اسلیو معده 4- بالدینگ یا حلقه معده،  که روش جراحی هرکدام  را توسط پزشک جراح بررسی می کنیم:

 

پزشک خوب جراح چه هنگام تشخیص می دهد که زخم گوارش بایستی جراحی شود؟

شخصی که گرفتار زخم گوارش شده است ، در بیشتر موارد با درمان از طریق دارو بهبود می یابد ولی پاره ای از زخم ها هستند که دارو جوابگویشان نیست و یا بعد از این که دارو قطع می شود فورا به حالت اول بازگشت می کنند.

عمل جراحی به خصوص برای این چنین زخم هایی از معده ، وقتی که به درمان از طریق دارو اثرگذار نیست در نظر گرفته می شود. (زیرا در موارد خیلی کمی این گونه زخم ها امکان دارد سرطانی باشند)

پزشک خوب جراح چه هنگام تشخیص می دهد که زخم گوارش بایستی جراحی شود؟
پزشک خوب جراح چه هنگام تشخیص می دهد که زخم گوارش بایستی جراحی شود؟

و نیز بعضی از موارد برگشت زخم بعد از اینکه درمان دارویی تمام می شود دلیلی برای انجام عمل جراحی به شمار می آید.

یکی دیگر از موارد برای انجام عمل جراحی ، وجود زخم دوازده کهنه ریشه دار است که موجب می شود دوازدهه تغییر شکل داده و از خروج غذای هضم شده از معده به دوازده ممانعت می کند.

و نیز زخم های گوارشی خیلی از مواقع باید به صورت اورژانسی عمل جراحی شوند و چنین حالیت هنگامی به وجود می آید که زخم مبتلا به عارضه های خطرناکی مانند خونریزی شدید و یا پاره شدن دیواره معده شود.

در بعضی از موارد که جراحی غیر اورژانسی است به طور معمول بیمار از شب قبل از جراحی در بیمارستان بستری شده و بعد از جراحی نیز تقریبا یک هفته را در بیمارستان بستری است و سپس  از بیمارستان ترخیص می شود . بیمار بعد از ترخیص  باید 1 ماه استراحت مطلق داشته باشد.

در فرایند جراحی زخم گوارشی پزشک خوب جراح چه عملیاتی را انجام می دهد؟

درباره عمل زخم معده ، این جراحی برای بهبود ساده زخم (برای برش دادن بخشی از معده که زخم در آن ناحیه می باشد) انجام می شود ولی زخم دوازدهه به دلیل ترشح بیش از حد اسید معده به وجود می آید پس درمان آن حاوی انجام کارهایی است که موجب می شود ترشح اسید معده کاهش یابد.

برای کم تر شدن ترشح اسید پزشک جراح می تواند دو عمل را انجام دهد یکی اینکه اعصاب معده که موجب می شوند اسید به شدت بیشتری ترشح شود از بین ببرد (دراین عمل عصبی به نام واگ قطع می شود) و راه دیگر انجام عمل برش معده به صورت ناکامل است در این جراحی آن بخش از معده را که اسید از آن ناحیه ترشح می شود برمی دارند.

در هر صورت همه این عمل ها با بیهوشی عمومی صورت می گیرد و در تمام مدتی که بیمار بیهوش بوده و نیز بعد از آن تحت نظر کادر پزشکی می باشد.

در فرایند جراحی زخم گوارشی پزشک خوب جراح چه عملیاتی را انجام می دهد؟
در فرایند جراحی زخم گوارشی پزشک خوب جراح چه عملیاتی را انجام می دهد؟

یک و یا دو راه برای بیمار از طریق سیاهرگ جهت تزریق سرم- دارو- خون و… آماده می کنند و تا وقتی که بیمار نتواند به صورت کامل غذا و مایعاتی را که برای بدنش نیاز است فراهم کند این راه عروقی (وریدی) را حفظ می کنند.

و نیز لوله ای را از راه بینی به معده بیمار وارد می کنند ، این فرایند باعث جلوگیری از جمع شدن ترشحات معده در آن می شود و تا وقتی که معده به حالت نرمال برای خارج شدن این مواد بازنگردد این لوله را از بینی خارج نمی کنند و احتمال دارد بین 2 الی 7 روز به طول بینجامد.

بعد از جراحی در بعضی بیماران، برای ادرار دچار مشکل می شوند در صورت بروز چنین مشکلی باید برای بیمار جهت تخلیه ادرار لوله وصل کرد و قتی که به حالت نرمال برگشت می توان لوله را خارج نمود.

و اما در مورد مصرف مایعات بعد از جراحی این گونه می توان گفت ، بعد از جراحی مقدار خیلی کمی مایعات را از راه دهان می توان به بیمار داد ولیکن مقدار بیشتر از مایعات در روزهای بعد امکان پذیر است و وقتی که عملکرد معده و روده به حالت نرمال برگشت که به طور معمول 4 الی 6 روز به طول می انجامد و بعد از آن بیمار قادر است از راه دهان به صورت کامل تغذیه شود.

 

عوارض عمل جراحی زخم های گوارشی:

در مورد عوارض بعد از انجام این جراحی می توان به عوارضی که بعد از هرنوع عملی در قسمت شکم به وجود می آید اشاره کرد. مثل : عفونت ریه-عفونت زخم- عفونت های ادراری و وجود لخته در سیاهرگ های پا.

در مواردی پیش می آید که بعد از جراحی بیمار دچار اسهال می شود و این نوع عارضه تنها به وسیله کدیین بهبود می یاید . این امکان هم هست که در جراحی های زخم گوارشی که معده تغییر شکل می یابد بیمار دچار استفراغ صفرا شود که در این مورد گاهی با دارو بهبود می یابد ولی در بیشتر مواقع می بایست مجددا جراحی شود.

عارضه دیگر در این جراحی عرق ریزی زیاد به دلیل خارج شدن سریع آنچه که در  معده وجود دارد  به دوازدهه می باشد که این مورد با رعایت رژیم غذایی مناسب و  مصرف قند به شکل مایعات شیرین و شکلات از بین می رود.

از عوارض دیگری که در این جراحی وجود دارد و به صورت بلندمدت نیز اثر آن به جا می ماند کم خونی است که این نوع از کم خونی به دلیل اینکه جذب آهن و ویتامین ب بدن کاهش پیدا می کند به وجود می اید که به راحتی با تزریق ویتامین B12 و مصرف خوراکی آهن از بین می رود.

وضعیت بیمار بعد از جراحی زخم معده :

حدودا بعد از گذشت یک هفته الی 10 روز از جراحی بیمار ترخیص می شود و حتی تا آن موقع بخیه ها را نیز بیرون می آورند و در موقع مرخص شدن توصیه هایی در خصوص مصرف آهن و ویتامین ها به بیمار می شود.

بعد از ترخیص شدن و انتقال بیمار به محل سکونت باید فقط استراحت مطلق داشته باشد ( مخصوصا در روزهای بعد از مرخص شدن) و کم کم با تحرک و ورزش های سبک قدرت عضلانی اش به حالت اولیه باز می گردد . و بعد از گذشت 1 ماه شخص حدود 70 درصد بهبود یافته و بعد از 2 ماه به بهبودی کامل می رسد.

تقریبا 1 ماه برای استراحت مطلق بیمار کافی است و بعد از آن می تواند به سرکار و فعالیت های سابق روزمرگی خود بازگردد و بعد از پایان دوره یک ماهه می بایست حتما به پزشک خود جهت انجام معاینات و بررسی های لازم مراجعه نماید.

اشخاصی که بخشی از معده آن ها در زمان جراحی زخم شده تا چند وقت از احساس سنگین شدن معده بعد از غذا معترض هستند . این مسئله با کم خوردن غذا و نیز نوشیدن مایعات حدود 1 الی 2 ساعت بعد از غذا از بیین می رود . البته معده کم کم با شرایط جدید خود کنار آمده و مشکش حل می شود .

عوارض ناشی از زخم معده در صورت عدم انجام جراحی :

در معده اگر زخم با درمان دارویی ترمیم نشود  می توان آن را از نشانه های  وجود سرطان معده دانست  و در صورت عدم انجام عمل جراحی عوارض خطرناکی را در پی دارد.

عوارض ناشی از زخم معده در صورت عدم انجام جراحی :
عوارض ناشی از زخم معده در صورت عدم انجام جراحی :

زخم های دوزادهه اگر پیگیری نشده و کهنه باشند موجب ایجاد تغییر شکل شده و خروج مواد از معده به دوازدهه را مشکل ساز می کند.

 

 

از نظر یک جراح خوب عمل بای پس معده برای چه کسانی مناسب است؟

عمل بای پس عده و سایر جراحی های کاهش وزن تنها زمانی قابل انجام است که :

از نظر یک جراح خوب عمل بای پس معده برای چه کسانی مناسب است؟
از نظر یک جراح خوب عمل بای پس معده برای چه کسانی مناسب است؟
 • چاقی شدید داشته باشید (BMI بدن 40 و بالاتر)
 • BMI بدن مابین 35 الی 9/39 باشد.(چاقی)
 • شخص به دلیل چاقی دچار بیماری های دیابت نوع 2 – فشار خون بالا – آپنه شده باشد.

قابل ذکر است عمل بای پس برای همه کسانی که از اضافه وزن بالا رنج می برند مناسب نمی باشد برای اینکه بفهمید جراحی لازم است یا خیر می بایست مراحل گوناگون پزشکی را طی کنید . بهتر است بدانید که بعد از انجام این جراحی پر هزینه روش زندگیتان کاملا تغییر می کند.

 

عملیاتی که بیمار قبل از انجام عمل بای پس معده طبق توصیه پزشک جراح باید انجام دهد چه می باشد؟

اگر با توجه به شرایط بدنتان و نیز بعد از انجام آزمایشات واجد شرایط عمل پای پس بودید تیم پزشک که این جراحی را انجام می دهد دستورالعملی را جهت حاضر شدن برای انجام جراحی به شما می دهد .

این امکان وجود دارد بر اساس دستور پزشک قبل از عمل ، غذا خوردن و مایعات را خود را کنترل و محدود کنید و نیز در صورت مصرف دارو آن را نیز قطع کنید و یا این که یک برنامع برای فعالیت بدنی را آغاز کنید.

عملیاتی که بیمار قبل از انجام عمل بای پس معده طبق توصیه پزشک جراح باید انجام دهد چه می باشد؟
عملیاتی که بیمار قبل از انجام عمل بای پس معده طبق توصیه پزشک جراح باید انجام دهد چه می باشد؟

بایستی برای بهبودی بعد از عمل حتما از قبل برنامه ریزی لازم را انجام دهید. به عنوان مثال برای کارهای منزل حتما از کسی کمک بگیرید.

انتظارات بیمار از عمل بای پس معده :

عملی بای پس معده و سایر جراحی هایی که به منظور کاهش وزن انجام می شوند می بایست در بیمارستان انجام شود . برای این نوع از عمل از بیهوشی عمومی استفاده خواهد شد این یعنی این که در زمان عمل به هیچ عنوان هوشیار نخواهید بود .

جزئیات کلی جراحی به شرایط فرد و طریقه جراحی که قرار است روی وی صورت گیرد و نیز بیمارستان و پزشکی که این عمل را انجام می دهد ارتباط دارد. بعضی از جراحی های کاهش وزن به طریق سنتی انجام می شود به این طریق که روی شکم شخص یک برش بزرگی  ایجاد می کنند.

انتظارات بیمار از عمل بای پس معده :
انتظارات بیمار از عمل بای پس معده :

امروزه با پیشرفت علم خیلی از این جراحی ها به شیوه لاپراسکوپی انجام می گیرد. لاپراسکوپی نوعی ابزار لوله ای شکل است که روی سر آن دوربین متصل است . لاپاراسکوپی از طریق برش های کوچک به شکم وارد می شود .

دوربین کوچکی که به لاپاراسکوپی متصل است به جراح کمک می کند بدون اینکه برش بزرگی را به وجود بیاورد بر روی نقطه ای که قرار است جراحی شود نظارت داشته باشد. لاپاراسکوپی این امکان را به وجود می آورد که زمان بهبودی بعد از جراحی کوتاه تر باشد ولیکن این روش برای همگان مناسب نخواهد بود.

این عمل ممکن است ساعت ها به طول بکشد و بعد از اتمام جراحی به اتاق ریکاوری منتقل می شوید و آن جا تحت نظر کادر پزشکی به هوش می آیید تا از هر نظر اطمینان کسب کنند که مشکلی پیش نمی آید . بستری وشدن در بیمارستان حدودا 2 الی 4 روز می باشد .

شما در حل مطالعه مقاله بهترین جراح معده در تهران هستید

پزشک جراح بعد از عمل بای پس چه نکاتی را به بیمار توصیه می کند؟

پزشک جراح بعد از انجام عمل بای پس در حالت کلی به مدت 48 ساعت حق خوردن غذا را به شما نمی دهند زیرا بایستی معده و سیستم گوارشی بهبود پیدا کند. بعد از آن یک رژیم خاص را به مدت 12 هفته باید اجرا کنید .

رژیم غذایی ابتدا با خوردن مایعات آغاز می شود و بعد از آن در طی زمان غذاهای ریز شده و نرم نیز اضافه خواهد شد و به مرور به غذاهای عادی بازمی گردید. بعد از اینکه این جراحی را انجام دادید با کمبود های زیادی در مورد هرچیزی که می خورید و می نوشید و اندازه و مقدارشان روبرو می شوید.

پزشک جراح بعد از عمل بای پس چه نکاتی را به بیمار توصیه می کند؟
پزشک جراح بعد از عمل بای پس چه نکاتی را به بیمار توصیه می کند؟

در ماه های اول پس از انجام جراحی حتما باید به صورت مرتب و مکرر به پزشک جراح مراجعه نمایید تا موجب هیچ گونه مشکلی نگردید . امکان دارد که پزشک جراح آزمایشات متعددی را برایتان در نظر بگیرد . بعد از جراحی با شروع کاهش وزن مداوم این امکان نیز وجود دارد که در 2  تا 5 ماه اول بعد از جراحی مشکلات ذیل را داشته باشید:

پزشک جراح بعد از عمل بای پس چه نکاتی را به بیمار توصیه می کند؟
پزشک جراح بعد از عمل بای پس چه نکاتی را به بیمار توصیه می کند؟
 • بدن درد
 • حس کسلی و خستگی
 • حس سرما
 • خشک شدن پوست
 • نازک شدن موها و ریزش آن
 • تغییر در خلق و خو

 

جراحی اسلیو معده توسط پزشک خوب جراح به چه طریقی انجام می شود؟

عمل جراحی اسلیو معده نوعی درمان در میان کسانی است که به چاقی مبتلا هستند و تمایل بسیار زیادی در رسیدن به کاهش وزن دارند. در این شیوه به وسیله یک جراحی ساده با شرایط مناسب و با کمترین عوارضی برای کاهش وزن اقدام می کنند . در جراحی اسلیو معده با کم کردن مواد غذایی شخص می تواند به کاهش وزن برسد. این روش با لاپاروسکوپی انجام خواهد شد .

جراحی اسلیو معده توسط پزشک خوب جراح به چه طریقی انجام می شود؟
جراحی اسلیو معده توسط پزشک خوب جراح به چه طریقی انجام می شود؟

در عمل اسلیو معده حدود 70 درصد معده برش داده می شود و معده شبیه به یک لوله می شود که حجم کمی از مواد غذایی را در خود جای می دهد. ازنظر پزشک جراح این شیوه بیشتر در مورد کسانی به کار می رود که دارای توده بدنی بیشتر از 40 و دارای چاقی گلابی شکل می باشند.

اشخاصی که چاقی زیادی دارند ( دارای توده بدنی بالاتر از 45) بایستی در هر نوع عمل جراحی که قرار می گیرند احتمال هر گونه خطر بر اثر بیهوشی های دراز مدت را داشته باشند به عنوان مثال در جراحی اسلیو معده ممکن مدت زمان عمل بیشتر از 2 ساعت طول بکشد و یا در جراحی اثنی عشر بیشتر از 3 ساعت طول می انجامد .

شما در حل مطالعه مقاله بهترین جراح معده در تهران هستید

لذا جراحان شیوه دیگری را به کار بردند که در آن انجام جراحی را به دو مرحله تقسیم نمودند .

در مرحله اول ابتدا حجم و اندازه معده را کم می کنند و در مرحله بعدی که معمولا بعد از یک سال انجام می گیرد مطابق با کاهش وزنی که شخص داشته قسمتی از روده را دور می زنند. ولی در بعضی موارد نیز اگر شخص به اندازه کافی در طی یک سال کاهش وزن داشته باشد جراحی دوم را انجام نمی شود.

مطابق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده میزان تولید هورمون گرلین در بیمارانی که تحت عمل اسلیو معده قرار گرفته اند به شدت کم می شود (هورمون گرلین هورمونی است که در ایجاد حس گرسنگی تاثیر بسزایی دارد). در واقع در این نوع جراحی آن بخش از معده که هورمون گرلین بیشتری تولید می کند را بر می دارند.

مزایای جراحی اسلیو معده:                  

 • کم شدن حس گرسنگی و ایجاد بی اشتهایی
 • مدت زمان جراحی بسیار کمتر از بای پس معده
 • حفظ روده در مسیر گوارشی
 • به وجود نیامدن هیچ مشکلی در نبود قسمتی از روده
 • حفظ پیلور معده
 • بدون نیاز به هیچ گونه تنظیم خاصی
 • عدم نیاز به جاگذاری جسم خارجی در بدن
 • کاهش وزن بیشتر از 18 ماه بعد از جراحی

توصیه های پزشک خوب جراح قبل از انجام جراحی اسلیو معده کدامند؟

معمولا چنین عمل جراحی را برای اوایل روز برنامه ریزی می کنند و لیکن با این وجود زمان آن به برنامه جراح ارتباط دارد. از مدت 14 روز پیش از جراحی اسلیو معده بایستی رژیم غذایی مخصوص را رعایت کرد و عمل به این برنامه غذایی قبل از جراحی بسایر حائز اهمیت است.

چون به کم شدن حجم کبد و دسترسی راحت تر به معده کمک می کند و خطراتی را که ممکن است در حین عمل به وجود بیاید را کاهش می دهد . از شب قبل از عمل نباید هیچ نوع مواد غذایی و آشامیدنی استفاده نمایند .

توصیه های پزشک خوب جراح قبل از انجام جراحی اسلیو معده کدامند؟
توصیه های پزشک خوب جراح قبل از انجام جراحی اسلیو معده کدامند؟

در صورتی که شخص از این دستور اجتناب کند و مواد غذایی ولو اندکی هم مصرف کند عمل جراحی لغو می شود زیرا احتمال استفراغ و برگشت محتویات معده به داخل ریه وجود دارد که بسیار خطرناک است که ممکن است منجر به مرگ شود.

شما در حل مطالعه مقاله بهترین جراح معده در تهران هستید

مراحل انجام جراحی اسلیو معده توسط پزشک خوب جراح چگونه است؟

بعد از اینکه فرد وارد اتاق عمل شد و دستگاه های کنترل نبض و ضربان قلب به وی متصل شد با قرار دادن ماسک اکسیژن و تزریق ماده بی هوشی شخص آماده عمل است.

این عمل می تواند به دو صورت انجام گیرد روش اول به این طریق است که یک برش بزرگ بر روی شکم ایجاد شود یعنی در واقع عمل باز انجام می شود و روش دیگر به روش لاپاروسکوپی می باشد یعنی با استفاده از یک میله کوچک که دوربین به آن وصل شده است  و هدایت آن به داخل بدن بیمار جراحی انجام شود .

در عمل اسلیو معده ، بیشتر از نصفی از معده را برش داده و برمی دارند و فقط یک لوله که می توان گفت به طور تقریبی اندازه یک موز است باقی می گذارند بعد از برش ، معده و شکم بیمار را از قسمتی که برش خورده بخیه می زنند.

مراحل انجام جراحی اسلیو معده توسط پزشک خوب جراح چگونه است؟
مراحل انجام جراحی اسلیو معده توسط پزشک خوب جراح چگونه است؟

مراقبت ها و اقدامات بعد از جراحی اسلیو معده :

معمولا در 4 ساعت اول بعد از انجام عمل اسلیو معده از بیمار می خواهند برای اینکه خون در پاها لخته نشود سعی کند چند قدم راه برود. درد ناشی از این عمل در افراد مختلف با هم فرق دارد این درد برای بعضی بسیار دردناک و برای برخی دیگر قابل تحمل است .

بعضی از جراحی های اسلیو معده به صورت سرپایی می باشد و شخص می تواند همان روز را به منزل خود برگردد و نیاز به بستری ندارد و در برخی دیگر 1 و یا 2 روز در بیمارستان جهت بهبودی بستری می شود.

بعضی از جراحان این تکنیک بیما را به مدت 3 روز بستری می کنند و بعضی دیگر در همان روز جراحی اجازه ترخیص را می دهند. در اینجا می بایست از نظر جراح پیروی کرد. ولی در نهایت بیمار ترخیص شده ولی می بایست بعد از ترخیص به دفترچه دستورالعمل و داروهایی که به وی می دهند عمل نماید.

نکات دفترچه دستورالعمل شامل موارد ذیل است:

 • برای اینکه بدن به کم آبی مبتلا نشود باید در طول به صورت مکرر جرعه ای بنوشد.
 • امکان دارد در هفته اول دچار درد در ناحیه روده شوید و یا به یبوست مبتلا گردید که این امر طبیعی است و بهتر است داروی ضد درد استفاده نشود زیرا باعث تشدید درد می شود.
 • داروهای ضد درد فقط در مواقع ضروری استفاده شود.
 • داروهایی که برای کاهش اسید و معده و ضد سوزش تجویز شده به صورت مرتب مصرف گردد و فراموش نشود.
 • برای تسریع بهبودی پیاده روی و ورزش روزانه انجام شود.
 • از بلند کردن اجسام سنگین جلوگیری به عمل آورید چون به بخیه ها فشار آورد و باعث ایجاد درد شدید می گردد.
 • احساس خستگی تا یک ماه بعد از عمل کاملا طبیعی است زیرا کالری مصرفی در این دوران کاهش پیدا می کند.
 • سعی شود در 3 هفته اول از حمام و یا نشستن در وان آب جلوگیری کنید.
 • برای بازگت به محل کار ( بسته به نوع شغلی که دارید) 2 الی 4 هفته زمان لازم است. معمولا بسیاری از اشخاص بعد از حدود 5 الی 6 هفته توانایی لازم را به دست می آورند.

علائم هشدار دهنده به توصیه پزشک جراح بعد از عمل اسلیو کدامند؟

در صورت مشاهده علائم ذیل حتما به پزشک مراجعه کنید.

 • تب و لرز شدید
 • افزایش درد
 • قرمزی-گرمی-و یا تخلیه چرک از ناحیه بخیه ها
 • تهوع مداوم
 • ناتوانی در نوشیدن مایعات

شما در حل مطالعه مقاله با تجربه ترین جراح معده در تهران هستید

عوارض جراحی اسلیو معده :

جراحی اسلیو معده دارای عوارض بسیار کمی است. عوارض این نوع جراحی معمولا در روزهای اول اتفاق می افتد . ولی درست این است که قبل از اینکه این جراحی را انجام دهید آگاهی کافی درباره خطرات و عوارض آن در زمان جراحی و بعد از آن داشته باشید.

در این نوع جراحی خطر مرگ ندارد. تنها عوارضی که ممکن است در این نوع جراحی رخ دهد نشت از محل بخیه است که معمولا در حین عمل و یا پس از آن ممکن است اتفاق بیفتد البته مهارت دکتر جراح بسیار مهم است از این رو به شما پیشنهاد می کنیم به کلینیک دکتر سلیمی مراجعه کنید

اگر در طول عمل چنین عارضه ای رخ دهد در همان لحظه محل نشت شناسایی می شود و تا پایان یافت عمل رفع می گردد. ولی اگر این عارضه بعد از جراحی و معمولا در ماه اول بعد از جراحی رخ دهد به دلیل خوردن غذاهای نامناسب و آسیب دیدن بافت معده است .

این احتمال نیز وجود دارد که درون معده کشش پیدا نموده و بزرگ شود ولی برای جلوگیری از این حالت رعایت نکات زیر حائز اهمیت است:

 • نوشیدن آب در هنگام غذا ممنوع می باشد و بهتر است یک ساعت قبل و تا یک ساعت قبل از غذا از خوردن آب جلوگیری کنید.
 • مصرف نوشیدنی ها و نوشابه های گازدار ممنوع
 • در صورت احساس گرسنگی میان وعدهای سالم ولی در اندازه کوچک مصذف کنید.
 • در هر سه وعده غذایی غذاهای دارای مواد مقوی مصرف کنید.

یکی از علائم چاقی پرخوری معده است. به طور میانگین، کسانی که جراحی اسلیو معده را انجام داده اند تقریبا بیش از 50 درصد کاهش وزن داشته اند و بسیاری دیگر که به صورت مرتب و روازانه ورزش انجام داده اند بیش از 60 درصد کاهش وزن داشته اند ، البته بعضی دیگر نیز به عادات بد غذایی خود بازگشته اند و کمتیر از 50 درصد کاهش وزن داشته اند.

شما در حل مطالعه مقاله حرفه ای ترین جراح معده در تهران هستید

بالدینگ و یا حلقه معده توسط پزشک جراح به چه طریق انجام می شود؟

این حلقه موجب می شود حجم معده در قسمت بالا کوچک شود و در واقع با خوردن حجم کی غذا معده پر می شود و اگر بخواهد خوردن را ادامه دهد شخص استفراغ می کند. در این روش هیچ کدام از هورمون هایی که موجب بیشتر شدن اشتها می شوند کنترل نخواهد شد.

بالدینگ و یا حلقه معده توسط پزشک جراح به چه طریق انجام می شود؟
بالدینگ و یا حلقه معده توسط پزشک جراح به چه طریق انجام می شود؟

در این روش حلقه ای را دور قسمت بالایی از معده قرار می دهند به گونه ای از نقطه اتصال مری به معده پایین تر باشد جنس این حلقه از سیلیکون است.

برای اینکه بتوان در صورت گشاد شدن حلقه آن را تنگ کرد در واقع برای دسترسی آسان تنظیمات حلقه در زیر پوست شکم محفظه ای را قرار می دهند و برای تنگ کردن آن آب مقطر را از قسمت بیرون به داخل تزریق می کنند و در این روش می توان به راحتی محفظه حلقه را تنگ نمود در نتیجه معده حجم غذای کمتری را در خود جای می دهد.

مزایای روش بالدینگ :

 • نسبت به سایر جراحی ها مدت زمان ماندگاری کمتری دارد.
 • بر روی دستگاه گوارش دستکاری بسیار کمی انجام می شود.

معایب روش بالدینگ:

 • خیلی کمتر از روش های دیگر جراحی معده موجب کاهش وزن می گردد.
 • به دلیل وجود یک جسم خارجی ممکن است دیواره معده آسیب ببیند و یا دچار عفونت-پاره شدن پمپ-جابجا شدن حلقه شود (معمولا 80 درصد از حلقه هایی که برای این جراحی به کار می روند بعد از گذشت 4 سال می بایست خارج شوند)
 • در این روش چون هورمون های گرسنگی و چاقی از بین نرفته اند لذا بیمار مدام با گرسنگی درگیر است در نتیجه با ریزه خواری و خوردن تنقلات و شیرینی تاثیری در کاهش وزن ندارد.
 • مطابق تحقیقات ثابت شده که این روش برای افرادی که شیرینی خوار هستند مفید نیست .

عوارض روش بالدینگ :

در این روش بیمار هرگز احساس سیری ندارد و این یکی از مشکلات بزرگ این روش است. در این عمل سیستم گوارشی هیچ تغییر نمی کند . محفظه حلقه را در زیر جداره شکم قرار می دهند و هروقت حلقه گشاد شود به وسیله آن محفظه می توان را تنگ کرد ولی از آنجا که این حلقه نوعی جسم خارجی محسوب می شود خطر عفونت و زخم در جداره معده بسیار بالاست.

جابه جایی حلقه علاوه بر این که موجب می شود معده از بین برود نوعی مشکل اورژانسی نیز می باشد. در صورت به وجود آمدن هر نوع عوارضی فورا باید حلقه خارج گردد که در این حالت وزن بیمار برگشت خورده و حتی ممکن است نسبت به وزن اولیه افزایش بیشتری پیدا کند.

آیا در روش بالدینگ چاقی برگشت پذیر است؟

عمر این حلقه 2 سال است و در واقع کسانی که از این روش استفاده می کنند 2 سال زمان دارند که روش زندگی خود را عوض کنند . نباید به این روش دل بست زیرا کاملا موقت است و خیلی از افرادی که از این روش استفاده کرده اند بعد از خارج کردن حلقه به وزن سابق خود برگشته اند

باندینگ برای اشخاصی که به شیرینی علاقه مند هستند هرگز توصیه نمی شود مطابق تجربیات مشخص شده که باندینگ میل خوردن به شیرینی را در افراد افزایش می دهد زیرا در این روش بیمار نمی تواند به راحتی غذاهای جامد رامصرف کند ولی بستنی و شکلات خیلی آسان از باند عبور می کند.

ویژگی های یک پزشک جراح خوب معده کدام است؟

خیلی از افراد برای بیماری های که در قسمت گوارشی به وجود می آید به پزشک مراجعه می کنند و اگر بیماری آن ها از تخصص یک پزشک داخلی بیشتر باشد به متخصص دستگاه گوارش معرفی و مراجعه می کنند تا با استفاده از علم پزشک متخصص و بررسی ها و آزمایشات به علت بیماری اش پی ببرد و درمان شود.

تخصص گوارش قسمتی از علم پزشکی است که بر سلامت دستگاه گوارش متمرکز شده و به تشخیص- تخمین و درمان و علل و مشکلات گوارشی می پردازد.

یک پزشک متخصص گوارش بایستی بتواند کلیه بیماری های گوارشی را از سندرم روده تا هپاتیت سی را تشخیص داده و درمان کند.

در پایان توصیه می کنیم، بهترین جراح لاغری در تهران را مطالعه کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرناز طالبیان
مهرناز طالبیان
4 سال قبل

توضیحاتتون هالی بود

جلیل قربانیان
جلیل قربانیان
2 سال قبل

هزینه اسلیو معده حدودن چقدر است؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید