برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم

فهرست مطالب

اگر می خواهید بدانید که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

سوال بسیاری از افراد این است که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم . اهمیت استفاده و تاثیرگذاری از قرص‌های مولتی ‌ویتامین به‌ حدی بالاست که می‌تواند روی بیشتر شدن اشتهای افراد تاثیر گذار باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

مقدمه

برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم
برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم

همین مسئله باعث می‌شود تا اغلب افراد به دلیل استرس افزایش وزن از اغلب قرص‌های مولتی ‌ویتامین استفاده نمی‌کنند. زیرا تصور می‌کنند که اضافه‌ وزن شکل‌ گرفته در بدن آن‌ها براثر ویتامین‌ها و قرص‌های متعددی است که استفاده می‌کنند.

اما شرایط استفاده از قرص‌های مولتی ‌ویتامین در بدن برخی از افراد به گونه ایست که هیچ تغییری در اشتهای آن‌ها و افزایش وزن آن‌ها اتفاق نخواهد افتاد.

ویدئو برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم

مهم‌ترین سوالی که در ذهن افراد شکل می‌گیرد، این است که تفاوت ناشی از استفاده از مولتی‌ ویتامین ها برای افزایش وزن در چه مسئله‌ای می‌باشد؟

اینفوگرافیک برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم

اینفوگرافیک برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم
اینفوگرافیک برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم

برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم

مولتی ویتامین روزانه سیمودیلی سیمرغ دارو عطارقرص دیلی ویتامین سایتک نوتریشنقرص مولتی ویتامین کامپلیت یوروویتالمکمل زینک پلاس
قرص دی ویت اکتیو هلث ایدقرص مولتی ویتامین مینرال ادونسیسکپسول مولتی دیلی داناقرص روکش دار مولتی دیلی سوپرابیون

عناوینی که در ادامه این مبحث مورد بررسی قرار می‌دهیم، عبارتند از:

استفاده از ویتامین‌ها چه نقشی را در بدن انسان ایفا خواهد کرد؟

انتخاب انواع رژیم‌ها برای چاقی و افزایش وزن

آیا استفاده از ویتامین‌ها روی چاق شدن تاثیر گذار است؟

ویتامین‌ها به چند گروه دسته ­بندی می­شوند؟

ویتامین‌های محلول در آب

ویتامین‌های محلول در چربی

کاهش ویتامین‌های مختلف در رژیم‌های غذایی باعث چه مشکلاتی خواهد شد؟

آیا استفاده از مولتی ‌ویتامین ها به ‌عنوان انرژی زا‌ها به حساب خواهد آمد؟

استفاده به اندازه از ویتامین‌ها و مواد معدنی

استفاده از مولتی ‌ویتامین برای افزایش وزن

بهترین مولتی ‌ویتامین برای چاق شدن چه مواردی می‌باشد؟

رابطه کلسیم و اضافه ‌وزن

رابطه‌ منیزیم و افزایش وزن

تأمین کالری و انرژی بدن از طریق ویتامین‌ها

اهمیت قرص‌های مولتی‌ ویتامین برای افزایش وزن

برای افزایش وزن، کدام یک از ویتامین‌ها و مواد معدنی کمک خواهند کرد؟

ویتامین‌های گروه B چه اثربخشی در چاقی افراد خواهند داشت؟

ویتامین‌های گروه B12

ویتامین‌های گروه E چه اثربخشی در چاقی افراد خواهند داشت؟

ارتباط بین ویتامین E و افزایش وزن

چاقی صورت با استفاده از ویتامین‌  E

ویتامین‌های گروه D چه اثربخشی در چاقی افراد خواهند داشت؟

رابطه بین ویتامین D  و افزایش وزن

راهکارهای مخصوص افزایش وزن

بهترین ویتامین ها برای افزایش وزن چه مواردی شناخته می شوند؟

مکمل زینک پلاس

قرص مولتی‌ویتامین کامپلیت یوروویتال

قرص دیلی ویتامین سایتک نوتریشن

قرص مولتی ویتامین روزانه سیمودیلی سیمرغ دارو عطار

قرص روکش دار مولتی دیلی سوپرابیون

کپسول مولتی دیلی دانا

قرص مولتی ویتامین مینرال ادونسیس

قرص دی ویت اکتیو هلث اید

به چه دلیل برای استفاده از مولتی ‌ویتامین ها باید دقت بسیار به خرج داد؟

مصرف بیش ‌از اندازه ویتامین‌ها چه خطرات احتمالی را به دنبال دارد؟

خطرات احتمالی مصرف بیش‌ از حد ویتامین C

خطرات احتمالی مصرف بیش ‌از حد ویتامین B3

خطرات احتمالی مصرف بیش ‌از  حد ویتامین A

خطرات احتمالی مصرف بیش ‌از حد ویتامین D

خطرات احتمالی مصرف بیش ‌از حد ویتامین E

آیا استفاده بیش ‌از حد ویتامین‌ها می‌تواند باعث مرگ شود؟

سخن آخر

استفاده از مولتی ‌ویتامین ها

برخی از افراد به این بهانه که استفاده از مولتی ‌ویتامین ها می‌تواند برای چاقی مؤثر واقع شود، از استفاده قرص ویتامین دریغ می‌کنند و ویتامین‌های متعدد به بدن آن‌ها نمی‌رسد.

اما برای بررسی بیشتر در رابطه با این ‌موضوع و برای این ‌که بدانید وجود ویتامین‌ها چه تاثیری در بدن شما دارد و می‌توانیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ،

استفاده از مولتی ‌ویتامین ها
استفاده از مولتی ‌ویتامین ها

اطلاعاتی در ادامه این مبحث برای شما داریم که با مطالعه آن می‌توانید به یک جمع‌بندی کلی در رابطه با این مبحث رسید و انواع ویتامین‌های موجود برای چاقی را بهتر شناخت. پس تا انتهای این مطلب با ما باشید تا بتوانید بیشتر در زمینه این مبحث اطلاعات کسب کنید.

استفاده از ویتامین‌ها چه نقشی را در بدن انسان ایفا خواهد کرد؟

قبل ‌از پاسخ به این پرسش که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، نیاز است به درک کلی در رابطه با این ویتامین‌ها برسیم.

باید بدانیم که ترکیب ویتامین‌ها، ترکیبات آلی می‌باشند که یک انسان به‌ منظور عملکردها و فعالیت‌های روزانه خود به آن‌ها احتیاج خواهد داشت.

در واقع نقش اصلی ویتامین‌ها و تنوتع قرص ویتامین برای سوخت ‌و ساز مواد غذایی در بدن می‌باشد و یک نقش حیاتی را در زندگی افراد ایفا خواهند کرد.

حال در صورتی که یک فرد درگیر کاهش ویتامین باشد و بدن او نتواند تمامی ویتامین‌های مورد نیاز را برای سلول‌ها به ارمغان بیاورد، امکان دارد بیماری‌های متنوع بسیاری همانند بری ‌بری و پلاگر نیز گریبان‌گیر فرد شود.

به غیر از این ‌که ویتامین‌ها عملکرد مفیدی را برای سوخت‌ و ساز بدن ایفا می‌کنند، برای جذب انواع مواد در روده تاثیرگذار هستند و همانند کاتالیزور فعالیت خواهند داشت.

در واقع می‌توان به ‌جرات گفت که هر کدام از ویتامین‌ها یک نقش منحصر به ‌فرد در بدن را برای خود دارد که در صورت کاهش یا عدم استفاده از آن‌ها، باعث آسیب‌رسانی به بدن خواهد شد.

بر اساس عوامل ژنتیکی، مواد غذایی و همین‌طور میزان فعالیت و سوخت ‌و ساز بدن، تاثیرهای متفاوتی از ویتامین‌ها روی بدن افراد مشاهده می‌گردد

بر اساس عوامل ژنتیکی، مواد غذایی و همین‌طور میزان فعالیت و سوخت ‌و ساز بدن، تاثیرهای متفاوتی از ویتامین‌ها روی بدن افراد مشاهده می‌گردد. اگر شما شخصی هستید که قصد افزایش وزن از طریق مصرف ویتامین‌های مختلف را دارید، نباید اهمیت آن‌ها را کم بشمارید.

به دلیل این‌ که ویتامین‌ها روی چاق شدن و افزایش وزن افراد می‌توانند عملکرد بسیار بالایی را ایفا کنند.

انواع بسیار متنوعی از مکمل‌ها و قرص های ویتامین‌ها در دسترس افراد می‌باشد که با استفاده از آن‌ها می‌توانند سرعت به هدف رسیدن شما را برای افزایش وزن بیشتر کنند.

در واقع کمک این دسته از ویتامین‌ها باعث می‌شود تا به ‌آسانی به افزایش وزن دست پیدا کنید. اگر شما فردی هستید که کاهش وزن در بدن شما به‌ صورت ناگهانی شکل می‌گیرد، باید حتما نظر یک پزشک متخصص در این زمینه را بپرسید.

اما اگر کاهش وزن شما بر اثر تغییراتی که در سبک زندگی شما اتفاق افتاد و یا بر اثر تغییر دادن برنامه‌های غذایی افراد شکل‌گرفته باشد، نیازی به نگرانی نیست.

فقط کافی است از متخصصین و مشاورین که در این زمینه تخصص کافی دارند مشورت بگیرید تا در کنار برنامه غذایی مناسب، به شما بگویند که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنید. زیرا در صورت عدم آگاهی در این‌باره امکان دارد نتیجه معکوسی از استفاده ویتامین‌ها دریافت کنید.

انتخاب انواع رژیم‌ها برای چاقی و افزایش وزن

با هدف کاهش وزن و برای برطرف نمودن چربی‌های اضافه و بیشتر شدن میزان سلامتی، انواع رژیم‌های غذایی بر اساس شرایط افراد تجویز خواهد شد. اما همچنان بسیاری از افراد هستند که برعکس این ‌موضوع نیاز به افزایش وزن دارند و با کمبود وزن مواجه می‌باشند. دلایل بسیار متعددی برای افزایش وزن افراد دیده خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین ویتامین برای چاقی صورت دیدن کنید.

انتخاب انواع رژیم‌ها برای چاقی و افزایش وزن
انتخاب انواع رژیم‌ها برای چاقی و افزایش وزن

به‌ عنوان نمونه امکان دارد برخی از افراد قصد داشته باشند، عضلات قوی‌تری داشته باشند و از این طریق باعث بهبود یافتن عملکردهای روزانه خود شوند. عدم رضایت برخی از افراد به اندام خود باعث می‌شود تا نیاز به انواع ویتامین‌ها را در بدن خود احساس کنند و قصد دارند از طریق آن‌ها چاق شوند.

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب سایت دکتر سلیمی دیدن کنید.

کمک گرفتن از مشاورین مختلف در زمینه رژیم‌های برنامه غذایی

اگر شما نیز دچار این مشکل هستید، با کمک گرفتن از مشاورین مختلف در زمینه رژیم‌های برنامه غذایی و استفاده از ویتامین‌های مختلف می‌توانید به هدف خود برای افزایش وزن دست پیدا کنید.

بر اساس عوامل ژنتیکی، مواد غذایی و ویتامین‌ها و همین‌طور میزان سوخت ‌و ساز بدن، عملکردهای مختلفی روی بدن شکل خواهد گرفت.

نقش ویتامین‌ها روی افزایش وزن افراد بسیار گسترده و زیاد است و می‌توانید وجود آن‌ها را برای چاق شدن مهم بشمارید. انواع خاصی از مکمل‌ها و ویتامین‌ها وجود دارند که کمک شایانی برای افزایش وزن افراد خواهند کرد.

کمک گرفتن از مشاورین مختلف در زمینه رژیم‌های برنامه غذایی
کمک گرفتن از مشاورین مختلف در زمینه رژیم‌های برنامه غذایی

اگر کاهش وزن شما به ‌صورت ناگهانی و با سرعت بسیار بالایی شکل ‌گرفته است، نیاز به مراجعه به پزشک دارید. اما اگر این کاهش وزن بر اثر تغییراتی است که در برنامه‌های غذایی خود و سبک زندگی انجام داده‌اید، بهتر است از ویتامین‌های مختلف استفاده داشته باشید.

حال امکان دارد این پرسش در ذهن شما شکل بگیرد که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ؟ توضیحات گسترده‌ای در رابطه با انواع ویتامین‌ها که می‌توانند نقش عمده‌ای بر وی چاقی افراد داشته باشد، در ادامه این مبحث برای شما خواهیم داشت.

آیا استفاده از ویتامین‌ها روی چاق شدن تاثیر گذار است؟

بنابر پاسخ این پرسش که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، باید بدانید که شرایط استفاده از ویتامین‌ها بستگی به این مسئله دارد که شما فردی دارای اضافه ‌وزن باشید و یا از کاهش وزن رنج می‌برید.

اگر در بدن خود میزان مواد مغذی را کمبود دارید، تفاوت بسیاری در شرایط شما با فردی که درگیر چاقی‌ها می‌باشد، وجود دارد. کاملاً واضح است که اگر شخصی درگیر لاغری مفرط است، بسیاری از مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن او وجود ندارند و این مسئله باعث کاهش وزن او شده ‌است.

همین شرایط باعث می‌شود که تامین کردن ویتامین‌های مختلف بدن از طریق استفاده از مولتی‌ ویتامین ها باعث کسب انرژی بیشتر شود و اشتهای فرد را تحت تاثیر خود قرار بدهد.

میزان کالری مصرفی فرد در طول روز با استفاده از مواد غذایی افزایش پیدا می کند

در نهایت باعث می‌شود تا میزان کالری مصرفی فرد در طول روز با استفاده از مواد غذایی افزایش پیدا کند.

پس این مسئله می‌تواند با استفاده از ویتامین‌ها برای چاقی تاثیرگذار باشد.

حال این شرایط در رابطه با افرادی که درگیر کمبود مواد مغذی نمی‌باشند، تفاوت‌های بسیاری دارد. افرادی که درگیر اضافه ‌وزن و چاقی می‌باشند، شرایط مختلفی به نسبت افرادی که دارای لاغری افراطی هستند، تجربه خواهند کرد.

معنای اصلی این مبحث این است که استفاده از مولتی ‌ویتامین های مختلف امکان دارد در بدن برخی از افراد باعث افزایش اشتها و شکل‌گیری تغییرات متعدد و در بدن بسیاری از افراد باعث کاهش وزن و لاغری و افزایش یافتن متابولیسم بدن گردد.

پس براساس این مطالب می‌توان دریافت که اگر فردی هستید که درگیر کمبود ویتامین و مواد معدنی می‌باشید و لاغری در بدن شما بیداد می‌کند، بهتر است استفاده از ویتامین‌های مختلف را به‌ عنوان یک گزینه ایده‌آل برای افزایش وزن انتخاب کنید. زیرا این مسئله می‌تواند در شرایط افزایش وزن و چاقی شما تاثیرگذار باشد.

میزان کالری مصرفی فرد در طول روز با استفاده از مواد غذایی افزایش پیدا می کند
میزان کالری مصرفی فرد در طول روز با استفاده از مواد غذایی افزایش پیدا می کند

اما برای این ‌که بهتر بدانیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، می بایست اطلاعات گسترده‌ و بیشتری در این زمینه کسب کنیم. در ادامه این مطلب در تلاشیم تا بیشتر برای شما بگوییم که کدام یک از ویتامین‌ها می‌تواند منجر به چاقی و اضافه‌ وزن گردد.

ویتامین‌ها به چند گروه دسته ­بندی می­شوند؟

برای این ‌که بدانیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، باید شناخت کلی در رابطه با دسته‌بندی و شرایط انواع ویتامین‌ها داشته ‌باشیم. در واقع استفاده از هر نوع ویتامین به ۲ گروه کلی و جامع تقسیم‌بندی خواهد شد که در موارد زیر ذکر می‌گردد.

ویتامین‌های محلول در آب

از نام این نوع ویتامین‌ها مشخص است که شرایط حل شدن در آب را دارند و اگر فردی میزان زیادی از این نوع ویتامین‌ها را در طول روز مصرف کند، سبب می‌شود که میزان زیاد اضافی از این ویتامین‌ها از طریق روش‌های مختلفی از بدن فرد دفع گردد.

در واقع سرعت اثربخشی این نوع ویتامین‌ها در بدن افراد بسیار کم می‌باشد و امکان دارد که تأثیرات زیادی بر بدن فرد به دلیل حل شدن در آب نگذارند.

هنگامی می‌توان از دریافت این نوع ویتامین‌ها نتیجه گرفت که رژیم‌های غذایی سالمی در کنار آن‌ها استفاده شود تا بتوانیم برای چاقی از این نوع ویتامین‌ها مصرف داشته ‌باشیم. اما مواد غذایی و رژیم کافی در کنار استفاده از این نوع ویتامین‌ها می‌تواند فرایند افزایش وزن را برای ما فراهم کند.

مهم‌ترین ویتامین‌هایی که در دسته‌بندی ویتامین‌های محلول در آب شناخته می‌شوند، ویتامین‌هایی هستند که در گروه C,B,A قرار داده می‌شوند.

امکان دارد افرادی که این ویتامین‌ها را به‌ منظور افزایش وزن استفاده می‌کنند، از این نوع ویتامین‌ها نتیجه‌ای آن‌چنانی نگیرند. اما استفاده‌ی آن‌ها در کنار رژیم غذایی سالم بسیار کمک ‌کننده خواهد بود.

ویتامین‌های محلول در چربی

از نام این نوع ویتامین‌ها نیز کاملاً مشخص است که چه فعالیتی را در بدن انجام می‌دهند. این ویتامین‌ها می‌توانند در چربی‌ها حل شوند و وظیفه اصلی آن‌ها این است که از بدن دفع نشوند.

اگر فرد میزان زیادی از این نوع ویتامین‌ها را مصرف کرده باشد، وجود این ویتامین‌ها در بدن و به خصوص در ناحیه کبد مشاهده خواهد شد.

ذخیره‌سازی آن‌ها در نواحی مختلف بدن باعث می‌شود تا اگر استفاده طولانی ‌مدت از این نوع ویتامین‌ها داشته باشید، بیماری‌های مختلفی براثر استفاده بیش ‌از اندازه این نوع ویتامین‌ها در بدن شما شکل بگیرد.

حال که دانستیم دسته‌بندی ویتامین‌ها به چه صورت می‌باشد، بهتر است از این ‌موضوع اطلاع پیدا کنیم که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم تا بتوانیم به تناسب اندام و وزن ایده‌آل خود برسیم. ادامه این مطلب می‌تواند شما را برای رسیدن به این هدف کمک کند.

ویتامین‌های محلول در چربی
ویتامین‌های محلول در چربی

کاهش ویتامین‌های مختلف در رژیم‌های غذایی باعث چه مشکلاتی خواهد شد؟

این امری کاملاً بدیهی است که احتیاج بدن ما به ‌صورت روزمره به انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینواسیدها و دیگر مواد مغذی احساس خواهد شد تا شرایط نیازهای متابولیک بدن برطرف گردد.

اگر فردی در رژیم غذایی خود به ‌اندازه کافی از درشت مغذی‌ها استفاده نداشته باشد، قطعا درگیر کمبود ویتامین در رژیم غذایی خواهد شد و این مشکل می‌تواند معضلات بسیاری برای سلامتی فرد به ‌همراه داشته باشد.

کاهش ویتامین‌های مختلف در رژیم‌های غذایی باعث چه مشکلاتی خواهد شد؟
کاهش ویتامین‌های مختلف در رژیم‌های غذایی باعث چه مشکلاتی خواهد شد؟

وجود انواع ویتامین‌های مختلف در بدن به‌ غیر از این ‌که برای تناسب اندام و چاقی افراد مفید می‌باشد، برای پیشگیری از کمبودهای مواد معدنی بسیار مؤثر هستند. اما نکاتی که در ادامه این مبحث می‌گوییم، در شرایط کاهش پیدا کردن ویتامین‌ها در رژیم لاغری اتفاق خواهند افتاد.

  • در طولانی ‌مدت تأثیرهای منفی از طریق کاهش انواع ویتامین‌ها در بدن افراد بر سلامتی شکل خواهد گرفت.
  • انواع تحقیق‌ها نشان می‌دهند فردی که درگیر رژیم غذایی اشتباه می‌باشد، در بدن خود دچار کمبود مواد مغذی می‌شود.
  • کمبود برخی از مواد مغذی بر اثر رژیم‌های خاصی است که اغلب مردم از آن‌ها پیروی می‌کنند.

آیا استفاده از مولتی ‌ویتامین ها به ‌عنوان انرژی زا‌ها به حساب خواهد آمد؟

برای این ‌که تشخیص بدهیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، ممکن است نگران این‌ موضوع باشیم که وجود ویتامین‌های مختلف در بدن ما به‌ عنوان انرژی‌زا به حساب می‌آیند.

برای درک شما از این مطلب باید بگوییم که اگر استفاده از ویتامین‌های متعدد در هنگام استفاده از رژیم‌های غذایی به‌ منظور کاهش وزن و همین‌طور رژیم‌های ورزشی متعدد مورد استفاده قرار بگیرد، نقش بسیاری روی افزایش انرژی افراد خواهد گذاشت.

برای این‌ که بدن انسان بتواند عملکرد و فعالیت‌های مربوطه خود را به‌ درستی انجام بدهد، ضایعات تولید شده توسط بدن باید رفع بشوند و این مسئله نیاز به مواد معدنی و ویتامین‌های متعدد دارد.

اثربخشی آب بدن برای سلول‌ها بسیار زیاد است

همین‌طور اثربخشی آب بدن برای سلول‌ها بسیار زیاد است که می‌تواند در طراوت و شادابی بدن نقش مهم و اساسی را ایفا کند.

در واقع شرایط و وظایف آبی که در بدن وجود دارد، بدین‌گونه است که می‌تواند باعث انتقال مواد معدنی بین سلول‌های مختلف شود و این باعث می‌شود تا انرژی سلول‌ها از طریق عبور این نوع مواد معدنی تامین گردد.

سپس با برطرف نمودن مواد زائد و دفع آن‌ها از طریق کلیه‌ها، کمک بسیاری خواهند کرد. به ‌همین‌ منظور تامین آب مورد نیاز برای بدن مسئله حیاتی شمرده می‌شود و می‌توان به این سوال پاسخ داد که استفاده از مولتی ‌ویتامین ها در برخی مواقع، انرژی بیش ‌از اندازه‌ای را به بدن وارد خواهد کرد.

اثربخشی آب بدن برای سلول‌ها بسیار زیاد است
اثربخشی آب بدن برای سلول‌ها بسیار زیاد است

اما باید این مسئله را بدانید که مصرف بیش ‌از اندازه مولتی‌ویتامین ها امکان دارد باعث آسیب‌ رساندن به ‌سلامتی افراد گردد. پس باید تحت نظر پزشک و براساس دستورات او از ویتامین‌ها و مواد معدنی استفاده داشته باشید.

استفاده به اندازه از ویتامین‌ها و مواد معدنی

طبق تحقیقات مختلفی که در این زمینه شکل گرفته ‌است، برای ‌این که تشخیص دهیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، نباید از این‌ موضوع غافل شویم که استفاده خودسرانه ویتامین‌ها عواقب بسیاری را در بدن به ‌دنبال دارد.

به ‌همین دلیل استفاده از مواد معدنی و مولتی ویتامین‌ها باید به ‌اندازه مشخص ‌شده ای که پزشک تعیین می‌کند، مصرف گردد. زیرا تأثیرات منفی‌ به دلیل استفاده بیش ‌از حد آن‌ها روی سلامتی فرد مشاهده خواهد شد.

گزارشات مختلفی بر اساس تحقیق انجمن سلامت آمریکا ارائه ‌شده است

گزارشات مختلفی بر اساس تحقیق انجمن سلامت آمریکا ارائه ‌شده است و این ‌موضوع را به اثبات رسانده که مصرف بیش ‌از اندازه ویتامین‌ها می‌تواند عامل مؤثری برای افزایش ۱۶ درصدی خطر مرگ ‌باشند. اما استفاده‌ آن به تناسب، عامل مؤثری برای سلامتی می‌باشد و باعث افزایش طول عمر به ‌سبب دفع مواد زائد خواهد شد.

پس برای این‌ که از این ‌موضوع اطمینان کنید که استفاده از یک مولتی‌ ویتامین که حاوی میزان زیادی مواد معدنی و ویتامین می‌باشد برای شما مناسب است، در ابتدا با پزشک مشورت داشته باشید که تشخیص بدهد استفاده از این مولتی‌ویتامین برای سن و شرایط خاص شما مناسب می‌باشد.

گزارشات مختلفی بر اساس تحقیق انجمن سلامت آمریکا ارائه ‌شده است
گزارشات مختلفی بر اساس تحقیق انجمن سلامت آمریکا ارائه ‌شده است

اما مسئله مهمی که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم، این است که مهم‌ترین مواردی که کمک می‌کنند مواد غذایی طبیعی و سالم به بدن افراد برسند، استفاده از این ویتامین‌ها به‌ منظور تامین مواد معدنی بدن می‌باشد. پس با شناخت این مسئله می‌توانیم درک کنیم که ویتامین‌ها نقش بالایی برای چاقی خواهند داشت.

اما برای شناخت این‌ که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، باید در ادامه این مطلب اطلاعات گسترده‌ای را در اختیار شما قرار بدهیم.

استفاده از مولتی ‌ویتامین برای افزایش وزن

قبل ‌از این‌ که به این پرسش پاسخ بدهیم که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، بهتر است دسته‌بندی خاصی را برای افراد چاق و لاغر در نظر بگیریم.

به دلیل این ‌که تاثیرگذاری ویتامین‌ها برای افزایش وزن در افراد لاغر و افزایش وزن در افراد چاق با یکدیگر متفاوت است. هنگامی ‌که شخصی که بدن او درگیر کمبود ویتامین و مواد معدنی می‌باشد و به‌ ظاهر لاغر شناخته می‌شود، از مولتی‌ویتامین های مختلف استفاده کند، باعث اشتهای بیشتر او می‌گردد و این مسئله می‌تواند تا حدودی باعث افزایش وزن او گردد.

استفاده از مولتی ‌ویتامین برای افزایش وزن
استفاده از مولتی ‌ویتامین برای افزایش وزن

اما در هر صورت نمی‌تواند خیلی قابل ‌توجه باشد. حال اگر فردی بر اثر استفاده از ویتامین‌ها افزایش وزن قابل ‌توجهی را مشاهده کند، امکان دارد دلیل محرک دیگری همچون فعالیت‌های جسمانی در این مسئله مشاهده شود.

در برخی مواقع مشاهده ‌شده که افراد چاق‌تر با استفاده از ویتامین‌های مختلف وزن کمتری را تجربه کرده‌اند. مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود این تفاوت‌ها در بین دسته‌بندی افراد اتفاق می‌افتد، این است که استفاده از این مکمل سبب بیشتر شدن میزان انرژی بدن افراد می‌گردد.

در نهایت فرد، دیگر کمتر به سراغ مواد غذایی و کالری‌های مختلف در طول روز خواهد رفت و بدن او دیگر کمتر به غذاها نیاز دارد. پس این دو مقوله کاملاً با یکدیگر متفاوت می‌باشند که برای اثربخشی بهتر باید از پزشک متخصصی در این زمینه مشورت بگیرید.

بهترین مولتی ‌ویتامین برای چاق شدن چه مواردی می‌باشد؟

مهم‌ترین سوالی که در ذهن اغلب افراد شکل می‌گیرد، این است که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم تا بتوانیم به هدف خود برسیم. پس در تلاشیم تا اطلاعات گسترده‌ای در رابطه با انواع ویتامین‌هایی که می‌توانند نقش مهمی را در راستای چاق شدن و افزایش وزن ایفا کنند، در اختیار شما قرار بدهیم.

این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا با شناخت کافی از ویتامین‌های مختلف به‌ اندازه و بر اساس شرایط خود بهره‌مند شوید تا بتوانید به هدف افزایش وزن و چاقی دست پیدا کنید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

رابطه کلسیم و اضافه ‌وزن

مهم‌ترین چیزی که می‌تواند افراد را برای رسیدن به یک وزن ایده‌آل یاری کند، رابطه بین میزان کافی کلسیم در بدن می‌باشد. اگر فرد در غذای روزانه خود از میزان کافی کلسیم، آنتی‌اکسیدان و دیگر موارد استفاده داشته باشد، می‌تواند در راه رسیدن به هدف خود یعنی افزایش وزن موفق باشد.

استفاده از انواع مکمل‌های کلسیم کمک می‌کند تا هیچ‌گاه ضعف عضلات و ماهیچه‌های بدن اتفاق نیفتد و همین‌طور کمک بسیار شایانی به رشد و چاق شدن استخوان‌های بدن خواهد کرد.

یکی از مهم‌ترین مواد غذایی که باید به ‌طور روزمره به بدن افراد برسد، میزان زیادی از کلسیم، مواد معدنی، پروتئین و ویتامین‌ها می‌باشد که بر اثر استفاده از شیر می‌توانید تمامی این منابع معدنی را دریافت کنید. استفاده از شیر به ‌صورت روزانه آبرسانی کافی به پوست خواهد رساند و به ‌مرور زمان باعث چاق شدن افراد خواهد شد.

رابطه کلسیم و اضافه ‌وزن
رابطه کلسیم و اضافه ‌وزن

اما اگر قصد دارید تا در مدت کمتری اضافه‌ وزن را تجربه کنید، توصیه این است که ماساژ دادن بدن خود را به مدت ۲۰ دقیقه در شیر سرد مهم بشمارید و بعد از گذشت ۵ دقیقه بدن خود را با آب گرم آبکشی کنید.

رابطه‌ منیزیم و افزایش وزن

همانند دیگر مواد ویتامینی، وجود منیزیم برای بدن احساس خواهد شد و کمک بسیار شایانی به کنترل فشار خون و قند خون بدن خواهد کرد. فواید دیگر این ویتامین برای تقویت و استحکام‌ بخشی استخوان‌ها می‌باشد و می‌تواند تقویت سیستم ایمنی بدن را بر عهده بگیرد.

اغلب خوراکی‌هایی که می‌توان از طریق آن‌ها منیزیم بدن را دریافت کرد، سبزی‌های سالم و تازه، دانه‌های آجیل، میوه‌ها، حبوبات و دیگر موارد می‌باشند. استفاده از این دسته مواد غذایی، منیزیوم کافی برای بدن را فراهم می‌سازد.

همان‌طور که مشخص است، رابطه مستقیمی بین منیزیم و افزایش وزن وجود دارد.

در نتیجه استفاده مکرر از این دسته ویتامین‌ها می‌تواند باعث چاق شدن اندام و افزایش سلامت بدن گردد. پس هیچ گاه منیزیم را کم ‌ارزش ندانید.

تأمین کالری و انرژی بدن از طریق ویتامین‌ها

در پاسخ به این پرسش که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، باید بدانید که بدن فرد باید انرژی کافی را از طریق مواد غذایی و خوراکی دریافت کند. پس مولتی‌ویتامین ها می‌توانند به این مسئله کمک کنند و باعث تامین شدن انرژی بدن گردند و عملکرد بهتر سلول‌های بدن بر اثر دفع مواد زائد اتفاق خواهد افتاد.

مسئله مهمی که می‌تواند برای سلامت عمومی افراد تاثیرگذار باشد، آبی است که در بین بافت‌ها یا بعداً از طریق ویتامین‌های موجود تامین خواهد شد. نقش آب در این امور بسیار حیاتی می‌باشد.

زیرا می‌تواند مواد مغذی بین سلول‌ها را جا به‌ جا کند و آن را به تمامی سلول‌های بدن برساند. حال اگر شخصی مواد غذایی کمتری در طول روز مصرف می‌کند، وجود مولتی‌ویتامین های مختلف برای او مفید می‌باشد تا بتواند به افزایش وزن دست پیدا کند.

نتایج حاصل ‌شده این است که امکان افزایش مردان از طریق استفاده از مولتی ‌ویتامین ها بسیار بالا می‌باشد

تحقیقات بسیاری در مجله‌های تغذیه بریتانیا صورت ‌گرفته و نتایج حاصل ‌شده این است که امکان افزایش مردان از طریق استفاده از مولتی ‌ویتامین ها بسیار بالا می‌باشد و طبق نتایج، مردانی که به‌ صورت مداوم از مولتی ‌ویتامین ها در کنار مواد غذایی روزانه خود استفاده می‌کردند، درگیر افزایش وزن شده‌اند و به نسبت مردانی که هیچ مکملی مصرف نکرده‌اند، شاخص توده بدنی ایده‌آل‌تری داشته‌اند.

تحقیقات بعدی در رابطه با عملکرد بدن زنان نیز به این نتیجه رسیده ‌است که استفاده از مولتی ‌ویتامین ها می‌تواند باعث افزایش وزن بدن گردد.

نتایج حاصل ‌شده این است که امکان افزایش مردان از طریق استفاده از مولتی ‌ویتامین ها بسیار بالا می‌باشد
نتایج حاصل ‌شده این است که امکان افزایش مردان از طریق استفاده از مولتی ‌ویتامین ها بسیار بالا می‌باشد

اهمیت قرص‌های مولتی‌ ویتامین برای افزایش وزن

مسئله مهم این است که با استفاده از قرص‌های مولتی‌ ویتامین می‌توانید تاثیر شگفت‌انگیزی از افزایش وزن را دریافت کنید. اما استفاده خودسرانه از این دسته مولتی ‌ویتامین ها پیشنهاد نمی‌شود و حتما باید با مشورت پزشک، آن‌ها را استفاده کنید. به دلیل این ‌که امکان دارد برای برخی از افراد عوارضی را شکل بدهد و تأثیرات منفی را در روند زندگی آن‌ها بگذارد.

اما اگر بخواهیم بگوییم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم تا بتواند مفید باشد، باید بگوییم که ویتامین‌هایی می‌توانند در چاق شدن تاثیرگذار باشند که در دسته‌بندی قرص‌های ویتامین B، قرص‌های مولتی‌ویتامین، قرص‌های ویتامین E، قرص‌های ویتامین D، قرص‌های کلسیم و دیگر موارد می‌باشند.

مسئله مهم این است که حتما باید مطابق با دستورات پزشک از این نوع قرص‌ها استفاده داشته باشید. البته شربت‌های مختلفی از مولتی ویتامین‌ها وجود دارند که می‌توانند مواد مورد نیاز و ضروری بدن را تامین کنند و باعث نشاط، شادابی و سلامت بدن خواهد شد.

افرادی که درگیر اندامی پژمرده و نحیف می‌باشند، با استفاده از این ویتامین‌ها می‌توانند تمامی مواد معدنی بدن خود را تامین کنند. مسئله مهم دیگر این است که استفاده از این قرص‌ها حاوی میزان زیادی کورتون می‌باشد و امکان دارد تا برای برخی از بیماران مشکلاتی به وجود بیاورد.

بنابراین اگر چه هر کدام از این مولتی‌ویتامین ها می‌تواند نقش بسیار بالایی را برای افزایش وزن و چاقی ایفا کند، اما باید با احتیاط آن‌ها را مصرف کنید و طبق دستورات پزشک براساس شرایط خود، استفاده معقولی از آن‌ها داشته باشید.

برای افزایش وزن، کدام یک از ویتامین‌ها و مواد معدنی کمک خواهند کرد؟

قبل از این‌ که بگوییم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ، نیاز است بدانید که قابلیت افزایش وزن و چاق کردن و اثر کدام یک از ویتامین‌ها و عناصر معدنی اتفاق خواهد افتاد.

برای افزایش وزن، کدام یک از ویتامین‌ها و مواد معدنی کمک خواهند کرد؟
برای افزایش وزن، کدام یک از ویتامین‌ها و مواد معدنی کمک خواهند کرد؟

شناخته‌ شده‌ترین ویتامینی که در بین تمامی املاح معدنی و مولتی ‌ویتامین ها به ‌عنوان مواد مغذی برای افزایش اشتها در بدن افراد شناخته می‌شود، ویتامین‌هایی می‌باشد که در دسته‌بندی گروه B ‌قرار دارند و عنصر روی یا زینک در آن‌ها نهفته می‌باشد.

البته شرایط افزایش وزن براثر استفاده از این گروه ویتامین‌ها هنگامی اتفاق خواهد افتاد که اشتهای فرد افزایش پیدا کند و فرد در بدن خود افزایش کمبود مواد مختلف را احساس کند. کاهش پیدا کردن اشتهای برخی از افراد و لاغری آن‌ها امکان دارد بر اثر کم شدن میزان زینک در بدن آن‌ها باشد.

نشانه‌های دیگری هست که می‌توان دریافت که میزان مواد معدنی در بدن افراد کاهش پیدا کرده ‌است

به‌ غیر از آن نشانه‌های دیگری می شناسیم که می‌توان دریافت که میزان مواد معدنی در بدن افراد کاهش پیدا کرده ‌است.

مواردی همچون کم شدن حس چشایی، ریزش مو، کاهش حس بویایی و دیگر موارد از مهم‌ترین دلایلی است که امکان دارد کاهش زینک و دیگر مواد معدنی را در بدن افراد نشان خواهد داد.

همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم، از جمله ویتامین‌های محلول در آب، ویتامین‌های گروه B شناخته می‌شوند که کم شدن آن‌ها در بدن افراد باعث کاهش اشتها نیز می‌گردد.

به ‌عنوان نمونه اغلب افراد با استفاده از اغلب افرادی که در بدن خود دچار کاهش ویتامین B12 شده‌اند، با استفاده از این ویتامین و مکمل اشتهای آن‌ها تقویت می‌شود و امکان افزایش وزن در بدن آن‌ها هست. بنابراین برای این که بدانیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، باید زمینه اطلاعات خود را در رابطه با این ‌موضوع افزایش دهیم.

نشانه‌های دیگری وجود دارد که می‌توان دریافت که میزان مواد معدنی در بدن افراد کاهش پیدا کرده ‌است
نشانه‌های دیگری هست که می‌توان دریافت که میزان مواد معدنی در بدن افراد کاهش پیدا کرده ‌است

ویتامین‌های گروه B چه اثربخشی در چاقی افراد خواهند داشت؟

پرسشی که در ذهن اغلب افراد شکل می‌گیرد، این است که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم ؟ باید بگوییم که بدن ما نیاز مبرم و ضروری به ویتامین‌های گروه B دارد و اثربخشی این نوع ویتامین‌ها در بدن انسان بسیار مهم می‌باشد.

وجود این ویتامین‌ها برای ذخیره انواع انرژی در بدن انسان کاربرد خواهد داشت. انرژی بدن انسان اغلب براثر موادی همچون کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها اتفاق می‌افتد و بدن فرد بر اثر این دسته از مواد تامین خواهد شد.

به‌ عنوان نمونه؛ ویتامینی که کمک می‌کند کربوهیدرات‌ها در کنار کمک به سلول‌های بدن تامین بشوند و در آخر باعث شکل‌گیری کارایی‌های کالری‌های مورد نیاز برای بدن شود، ویتامین B1 می‌باشد. باید این مسئله را بدانید که کاهش یافتن هر کدام از این ویتامین‌ها می‌تواند عوارض گوناگونی را در بدن به وجود بیاورد.

زیرا شرایط متابولیسم بدن به‌ خوبی فعالیت نخواهد داشت و این باعث کاهش وزن و لاغری‌های مفرط خواهد شد. اگر علاقه‌ای به استفاده از قرص‌های ویتامین B ندارید، پزشکان مواد غذایی جایگزین را برای شما مناسب می‌دانند. از طریق استفاده از این دسته غذاها می‌توانید ویتامین‌های گروه B را دریافت کنید تا وجود این ویتامین‌ها در بدن شما باعث افزایش وزن شود.

مواد غذایی همچون عدس، لوبیا، سیب‌زمینی، گوشت خالص و تخم‌مرغ و دیگر موارد، مهم‌ترین منابع ویتامین گروه B هستند. پس با استفاده از این ویتامین ضروری می‌توانید در طولانی ‌مدت افزایش وزن را تجربه کنید.

ویتامین‌های گروه B چه اثربخشی در چاقی افراد خواهند داشت؟
ویتامین‌های گروه B چه اثربخشی در چاقی افراد خواهند داشت؟

ویتامین‌های گروه B12

ویتامین‌های گروه B12 نیز تاثیر بسیاری بر افزایش وزن دارند، اما نمی‌توان آن را در مواد غذایی مرسوم پیدا کرد. اگر قصد دارید از این نوع ویتامین برای بدن خود بهره کافی را ببرید، پزشک مد نظر قرص‌ها و یاآمپول های مختلفی که حاوی ویتامین B12 می‌باشد را برای شما تجویز می‌کند تا با تهیه آن‌ها از داروخانه‌ها و استفاده آن‌ها بتوانید روی افزایش وزن خود تاثیر بسیاری داشته باشید.

فواید بسیاری که برای ویتامین B12 ذکر می‌گردد، این است که باعث افزایش اشتهای فرد خواهد شد و اثربخشی بالایی روی اضافه ‌وزن دارد.

افزایش پیدا کردن اشتهای فرد کمک می‌کند تا میل بیشتری برای استفاده از هر گونه مواد غذایی داشته باشد و ساخته شدن گلبول‌های قرمز خون در بدن فرد افزایش پیدا خواهند کرد.

در مجموع برای اضافه‌ وزن کمک بسیار شایانی خواهد کرد. پس با این مبحث دریافتیم که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم تا بتوانیم به اهداف خود برای اضافه وزن برسیم.

ویتامین‌های گروه B12
ویتامین‌های گروه B12

ویتامین‌های گروه E چه اثربخشی در چاقی افراد خواهند داشت؟

در پاسخ به این پرسش ‌که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، می‌توانیم نام ویتامین E را به میان بیاوریم. به دلیل این ‌که یکی از بهترین ویتامین‌هایی است که با هدف افزایش سلامت پوست و مو به بدن فواید بسیاری را خواهد رساند.

برای این ‌که این ویتامین خارق ‌العاده را به بدن خود برسانید، به ‌غیر از این ‌که نیاز دارید تا انواع غذاها و روغن‌های مختلف را در طول روزمره مصرف کنید، نیاز به استفاده از قرص‌ها و مکمل‌های مختلف دارید.

تاثیرگذاری ویتامین E روی چاقی به ‌حدی زیاد است که اغلب پزشکان برای بیمارانی که درگیر کمبود وزن هستند، قرص‌هایی که دارای ویتامین E می‌باشند را پیشنهاد و تجویز می‌کنند.

اما امکان دارد که عوارضی از این نوع قرص‌ها در بدن افراد شکل بگیرد، پس به ‌جای استفاده از این قرص‌ها، برخی از پزشکان روغن‌های حاوی ویتامین E که برای پوست و چرب کردن آن مفید واقع می‌شوند و کمک می‌کنند تا از این طریق ویتامین به بدن وارد شود را پیشنهاد می‌کنند. حال در ادامه، اطلاعات گسترده‌تری در رابطه با این‌ موضوع برای شما خواهیم داشت تا به درک درستی از آن برسید.

ارتباط بین ویتامین E و افزایش وزن

در واقع ویتامین‌های گروه E در دسته‌بندی ویتامین محلول در چربی شناخته می‌شوند و همان‌طور که گفتیم، رابطه مستقیم با چاقی و افزایش وزن افراد خواهند داشت. اغلب سبزیجات و غذاهای چرب، حاوی ویتامین E می‌باشند که شامل مواردی همچون روغن زیتون، ماهی‌های روغنی، آجیل، آواکادو می‌باشند که سرشار از ویتامین E هستند.

طیف وسیعی از بیماری‌های مختلف بر اثر کمبود ویتامین در بدن افراد رخ خواهد داد و اشخاص را درگیر بیماری‌های مربوط به سندرم متابولیک از جمله بیماری‌های قلبی همچون، آلزایمر، سرطان، دیابت خواهند کرد.

یک ‌ریز مغذی محلول در انواع چربی‌ها، ویتامین E می باشد. این مسئله از نظر تئوری باعث می‌شود تا افرادی که اضافه‌ وزن بسیار دارند و میزان زیاد غذای چرب مصرف می کند، سطح انرژی آن‌ها بیشتر از حد ممکن باشد.

لطفا از پست ب کمپلکس برای دیابت و معنی blood sugar در آزمایش خون دیدن کنید.

تحقیقات بسیار گسترده‌ای در این امر صورت ‌گرفته است

تحقیقات بسیار گسترده‌ای در این امر صورت ‌گرفته که نشان می‌دهد حتی اگر میزان ویتامین E در افراد چاق بسیار بالا باشد، ریز مغذی‌های ضروری که مورد نیاز بافت‌های بدن می‌باشند، تامین نخواهند شد.

به دلیل این ‌که بافت بدن افراد چاق با استفاده از ویتامین‌ها  و بافت‌های بدن افرادی که درگیر اضافه ‌وزن می‌باشند، بدین‌ گونه است که ویتامین‌ها و چربی‌هایی همچون ویتامین E را رد خواهند کرد.

به دلیل این ‌که بدن فرد در حال حاضر چربی‌های مورد نیاز را دارد. پس کاملاً مشهود است که افراد چاق نیز دچار کمبود ویتامین E خواهند شد. اما رابطه‌ای بین سطح ویتامین E و چاقی در بدن افراد لاغر بیشتر می‌باشد و می‌توانند با استفاده از این مواد مغذی و قرص‌های مکمل ویتامین E چاقی را تجربه کنند.

تحقیقات بسیار گسترده‌ای در این امر صورت ‌گرفته است
تحقیقات بسیار گسترده‌ای در این امر صورت ‌گرفته است

چاقی صورت با استفاده از ویتامین ‌ E

اثربخشی ویتامین E بر توپر شدن و چاق شدن صورت نقش بسیاری را ایفا خواهد کرد. مهم‌ترین منابعی که می‌توانید از طریق آن ویتامین E را دریافت کنید، روغن‌های گیاهی همچون روغن آفتاب‌گردان، روغن زیتون، روغن سویا می‌باشد.

تأثیربخشی ویتامین E روی سلامت پوست به‌ حدی بالاست که می‌تواند در برطرف نمودن چین ‌و چروک های پوستی و چاق شدن پوست صورت مؤثر واقع شود.

اگر از این روغن در کنار روغن‌های دیگر استفاده کنید و آن را روی پوست صورت ماساژ بدهید، بعد از مدتی تأثیرات شگفت‌انگیزی از آن دریافت خواهید کرد.

شرایط استفاده از این روغن این است که می‌توانید کپسول‌های مختلف ویتامین E را خالی کنید و مواد آن‌ها را از طریق سوزن یا سرنگ بیرون بیاورید.

روغنی که در درون این کپسول‌ها موجود است، همان ویتامین E مورد نیاز برای چاق شدن صورت می‌باشد.

حال این ویتامین را هر روز به پوست صورت خود بمالید تا با گذشت مدت ‌زمانی، تأثیربخشی آن را روی چاق شدن صورت احساس کنید. پس تا به اینجای این مطلب دریافتیم که ویتامین E می‌تواند نقش بسیاری برای چاقی صورت ایفا کند.

چاقی صورت با استفاده از ویتامین ‌ E
چاقی صورت با استفاده از ویتامین ‌ E

ویتامین‌های گروه D چه اثربخشی در چاقی افراد خواهند داشت؟

اهمیت این پرسش که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، بسیار زیاد می‌باشد. بنابراین می‌توانیم نام ویتامین D را به ‌عنوان یکی دیگر از ویتامین‌هایی که نقش مستقیمی بر افزایش وزن دارد، به میان بیاوریم. مهم‌ترین مسئله‌ای که بر اثر استفاده از ویتامین D در بدن ذکر می‌گردد، کنترل اضطراب و افسردگی می‌باشد.

اغلب افراد هنگامی ‌که اضطراب و یا استرس دارند، اشتهای بیشتری برای غذا خوردن دارند. البته این قضیه معکوس نیز می‌باشد و برخی از افراد در هنگام اضطراب و استرس نسبت ‌به غذاها و خوراکی‌ها اشتهای کمتری دارند.

حال برای این‌ که وزن افراد در حد تعادل قرار بگیرد، ویتامین‌هایی که در دسته‌بندی گروه D قرار دارند، می‌توانند در کنترل اضطراب و افسردگی مفید واقع بشوند و این مسئله می‌تواند اشتهای افراد را کنترل کند و موجب چاق شدن و اضافه‌وزن آن‌ها گردد.

اگر بدن شما میزان زیادی ویتامین D داشته باشد، عامل مؤثری برای چاق شدن می‌باشد. اما برای این‌ که هیکل و اندام متناسب و متعادلی را داشته باشید، همواره باید مواد غذایی که دارای ویتامین D می‌باشند را در حد متعادل استفاده داشته باشید.

مهم‌ترین منابع دریافت ویتامین D مواد معدنی همانند روی، منیزیم و کلسیم می‌باشند که باعث تشدید اشتها خواهند شد و سبب چاقی بدن افراد نیز می‌شود.

رابطه بین ویتامین D و افزایش وزن

همواره نیاز بدن برای دریافت ویتامین D احساس خواهد شد. زیرا کمک بسیار شایانی به جذب کلسیم و سالم ماندن استخوان‌ها خواهد کرد.

اما مسئله مهم این است که آیا استفاده از این ویتامین می‌تواند نقش دیگری را در بدن اعمال کند؟ پاسخ این پرسش مثبت است. زیرا استفاده از ویتامین D به‌ غیر از جذب کلسیم، می‌تواند برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی، کاهش التهابات و سلامت قلب و عروق بسیار مفید و ضروری باشد.

رابطه بین ویتامین D و افزایش وزن
رابطه بین ویتامین D و افزایش وزن

اما در رابطه ویتامین دی و افزایش وزن باید بگوییم که استفاده از آن نمی‌تواند باعث افزایش وزن بسیار چشمگیر شود. به دلیل این ‌که اغلب افرادی که درگیر اضافه ‌وزن می‌باشند، میزان کمی از ماده مغذی D در بدن آن‌ها وجود دارد.

با متخصصین مختلفی در زمینه تغذیه مشورت کنید

پس برای این ‌که تشخیص دهیم تا برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم و ویتامین D را به‌ عنوان مکمل خاصی در دسته‌بندی این ویتامین‌ها قرار بدهیم،باید با متخصصین مختلفی در زمینه تغذیه مشورت کنیم تا تایید کند که استفاده از این ویتامین برای ما بدون خطر می‌باشد. البته برخی از مطالعات این مبحث را به اثبات رسانده که افزایش وزن از طریق ویتامین D نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

اما با توجه به این ‌که این تحقیقات روی گروه خاصی از افراد همچون بانوان باردار انجام‌ شده است، نمی‌توان قطع به ‌یقین گفت که استفاده از ویتامین D می‌تواند برای تمامی افراد کاربرد افزایش وزن و چاقی را به‌ دنبال داشته باشد. پس برای تشخیص این ‌موضوع بهتر است با متخصصی صحبت کنید تا بنا بر شرایط شما، از بهترین ویتامین‌ها بهره‌مند شوید.

راهکارهای مخصوص افزایش وزن

نکته مهمی که بعد از شناخت و بررسی‌های موجود ویتامین‌های مختلف برای افزایش وزن هست، این است که روش‌ها و راهکارهای دیگری برای افزایش وزن وجود دارند.

به‌ عنوان نمونه برای کسانی که ویتامین و مواد معدنی بدن آن‌ها کم شده ‌است، مصرف مولتی ‌ویتامین توصیه می شود. اما نباید از این ویتامین‌ها برای کاهش و یا افزایش وزن استفاده کرد. زیرا امکان بروز مشکلات در استفاده از آن‌ها بسیار می‌باشد، مگر این‌ که پزشک استفاده از آن‌ها را برای شما مجاز تشخیص داده باشد.

مسئله مهمی که به‌ عنوان یکی از راهکارهای افزایش وزن در کنار استفاده از ویتامین‌های مختلف به کار برده می‌شود، این است که قبل ‌از غذا خوردن، آب زیاد میل نکنید.

راهکارهای مخصوص افزایش وزن
راهکارهای مخصوص افزایش وزن

زیرا باعث عدم اشتهای شما می‌شود. غذاهای سالمی همچون گوشت، چربی و شیر، ویتامین‌های بسیار مفیدی دارند که کمک می‌کنند افزایش وزن و خواب کافی را تجربه کنید.

استفاده از مکمل‌های غذایی که در افزایش وزن تاثیرگذار هستند، می‌تواند برای افرادی که قصد افزایش وزن دارند، مفید باشد. اما اگر قصد لاغری را دارید، باید به‌ جای این ‌که از کربوهیدرات‌ها و چربی‌های مضر استفاده داشته باشید، در کنار مصرف انواع ویتامین‌ها ورزش را نیز اولویت اول زندگی خود بگذارید تا بتوانید به هدف خود برسید.

بهترین ویتامین ها برای افزایش وزن چه مواردی شناخته می شوند؟

با شناخت این ‌که بدانیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، می‌توانیم در روند افزایش وزن موفق باشیم. پس اگر شما شخصی هستید که نیاز به افزایش وزن دارید و نیاز دارید بشناسید که کدام یک از مولتی ‌ویتامین ها نقش افزایش وزن را برای شما ایفا خواهد کرد، مواردی که در ادامه این مبحث به شما خواهیم گفت می‌تواند به شما کمک کند.

مکمل زینک پلاس

به ‌منظور افزایش اشتها یکی از بهترین فرآورده‌هایی که اغلب به افراد پیشنهاد می‌شود و باعث بیشتر شدن میزان اشتها می‌گردد، استفاده از قرص زینک پلاس می‌باشد.

به خصوص اگر در این نوع قرص ویتامین‌های گروه ب نیز وجود داشته باشد، تاثیر و عملکرد آن افزایش پیدا می‌کند. زیرا اهمیت ویتامین‌های گروه ب روی ترکیب‌های دیگر عناصر تاثیرگذار خواهد بود و می‌تواند برای چاقی افراد مفید باشد.

مکمل زینک پلاس اغلب در قالب شربت برای بهبود رشد کودکان و افزایش یافتن میزان اشتهای آن‌ها نیز تجویز خواهد شد. اما برای بزرگسالان به‌ صورت قرص نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت که با مراجعه به پزشکان و تشخیص آن‌ها در صورت نیاز به این نوع ویتامین، می‌توانید از فواید آن بهره‌مند گردید تا باعث افزایش اشتها و چاقی شما گردد.

مکمل زینک پلاس
مکمل زینک پلاس

قرص مولتی‌ویتامین کامپلیت یوروویتال

برای این ‌که بشناسیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، استفاده از این مولتی ‌ویتامین در کاهش مواد مغذی بدن افراد مؤثر واقع می‌شود و کمک می‌کند که اشتهای افراد افزایش پیدا کند. یکی از بهترین قرص‌ها در این ‌میان قرص مولتی‌ویتامین کامپلیت یوروویتال می‌باشد.

مهم‌ترین چیزی که در مطالب بالا ذکر کردیم این بود که تمامی ویتامین‌هایی که برای افزایش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید در دسته‌بندی گروه ب و زینک باشند تا بتوانند تاثیر بیشتری در بدن افراد بگذارند.

تقویت میزان سوخت ‌و ساز و متابولیسم بدن بر اثر استفاده از این مولتی ‌ویتامین اتفاق خواهد افتاد. اما برای افرادی که در حد تعادل می‌باشند و نه چاق هستند و نه لاغر، می‌تواند کنترل اشتها را در دست بگیرد.

ترکیبات بسیار مفیدی در این قرص به کار برده شده ‌است که برای حفظ سلامت مو و پوست نیز کمک بسیاری خواهد کرد. یکی دیگر از مهم‌ترین فواید استفاده از این قرص ویتامین، پیشگیری از بروز کم‌خونی در بدن افراد می‌باشد و در کنار آن برای درمان لاغری مفید به حساب خواهد آمد.

قرص دیلی ویتامین سایتک نوتریشن

بیشتر از ۲۷ ریز مغذی در این قرص جای گرفته ‌است و در کنار این ‌که برای سلامتی مفید می‌باشد، در جهت افزایش اشتها کمک خواهد کرد. استفاده از این قرص می‌تواند باعث افزایش سطح ایمنی بدن شود و هورمون رشد در بدن در حالت بهینه ترشح خواهد شد.

در واقع تعداد بسیاری از مواد معدنی ضروری برای بدن که شامل مواردی همچون ویتامین‌های ب، سی، دی، روی، کروم و دیگر موارد می‌شود، در این مکمل غذایی یافت می‌شود.

قرص دیلی ویتامین سایتک نوتریشن
قرص دیلی ویتامین سایتک نوتریشن

افراد لاغر با استفاده از این قرص می‌توانند انرژی بیشتری داشته باشند و در برطرف نمودن خستگی آن‌ها نیز مؤثر می‌باشد. پس برای ‌این که بشناسیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، این مکمل نیز به کار خواهد آمد.

قرص مولتی ویتامین روزانه سیمودیلی سیمرغ دارو عطار

استفاده از این قرص برای تمامی بزرگسالان بالای ۱۲ سال به‌ صورت روزانه از طریق تخصص‌های پزشک مجاز شناخته ‌شده است. این محصول با ۱۰ میلی‌گرم روی در هر وعده روزانه به ویتامین‌های موجود بدن کمک خواهد کرد و به منظور ارتقاء سیستم ایمنی بدن و افزایش کارایی جسم و ذهن و سلامت حفظ مو نقش بسیار بالایی دارد و می‌توان از آن به‌ عنوان مکمل خوب برای افزایش وزن استفاده کرد.

قرص مولتی ویتامین روزانه سیمودیلی سیمرغ دارو عطار
قرص مولتی ویتامین روزانه سیمودیلی سیمرغ دارو عطار

قرص روکش دار مولتی دیلی سوپرابیون

استفاده از این قرص روکش‌دار به ‌عنوان یک مولتی‌ ویتامین باید به‌ صورت روزانه اتفاق بیفتد تا بتواند تأثیر بسیاری بر افزایش وزن و بهبود اشتها داشته باشد. می‌توان نام حدوداً ۴ ویتامین و ماده‌ی معدنی متفاوت را در این قرص به‌ منظور تامین انرژی مورد نیاز بدن و تقویت سیستم دفاعی بدن به میان آورد.

در کنار این ‌که می‌تواند برای بهبود اشتها و چاقی مؤثر واقع شود، برای استحکام دندان‌ها، استخوان‌ها، محافظت از سیستم قلب و عروق، کم‌خونی و فقر آهن مؤثر واقع می‌شود و به‌ عنوان مزایای مفید این قرص شناخته خواهند شد.

کپسول مولتی دیلی دانا

در هر وعده غذایی با استفاده از این کپسول می‌توان ۱۵ میلی‌گرم روی را به بدن اضافه کرد. به‌ غیر از آن ویتامین‌های گروه ب، ویتامین‌های آ، ای، دی، سی و دیگر موارد مختلفی همچون کلسیم و آهن در این کپسول وجود دارند که بدن افراد را از هر گونه مواد مغذی تأمین خواهد کرد و در افزایش اشتهای افرادی که درگیر کاهش مواد مغذی هستند، تاثیر دارد.

تولید انرژی از طریق استفاده از این قرص در بدن اتفاق می‌افتد و باعث ارتقا بخشیدن سلامت عمومی بدن خواهد شد. اغلب پزشکان در کنار وعده‌های غذایی استفاده روزانه ۱ تا ۲ عدد از این کپسول را پیشنهاد می‌کنند.

قرص مولتی ویتامین مینرال ادونسیس

برای این‌ که بدانیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، استفاده از این قرص به‌ عنوان طیف وسیعی از ویتامین‌ها و املاح معدنی می‌تواند کاربرد داشته باشد و موارد مصرف این قرص در رفع خستگی و انرژی بدن، افزایش انرژی بدن می‌باشد.

به ‌غیر از افزایش دادن میزان اشتها، استفاده از این قرص در مقابله با استرس به خصوص برای افراد فعال، عملکرد بالایی دارد. در هر وعده روزانه‌ای که از این قرص استفاده کنید، ۲۰ میلی‌گرم زینک را دریافت می‌کنید که این می‌تواند برای افزایش اشتها و چاقی تاثیر بالایی را داشته باشد.

این قرص به ‌عنوان بهترین قرصی که برای افزایش وزن به ‌عنوان مولتی ‌ویتامین توصیه می‌شود، نام گرفته است و در کنار آن مزایای بسیار زیادی برای سلامتی افراد به ارمغان خواهد آورد.

قرص مولتی ویتامین مینرال ادونسیس
قرص مولتی ویتامین مینرال ادونسیس

قرص دی ویت اکتیو هلث اید

به ‌عنوان یک پکیج تکمیل ‌شده از تمامی ویتامین‌های موجود که می‌تواند انواع اسید آمینه‌های ضروری بدن و مواد معدنی آن را تامین کند، می‌توان نام قرص دی ویت اکتیو هلث اید را به میان آورد. ‌

چون مخمر، گلوتون، گندم، سویا و فرآورده‌های لبنی در این قرص استفاده نشده ‌است و طعم آن برای گیاه‌خواران گزینه بسیار مفیدی می‌باشد و مواد معدنی متعددی همچون مس، ید، منیزیم، منگنز، پتاسیم، کلر، سفیان کلسیم، آهن، روی، کروم در این قرص موجود است که به ‌عنوان قرص ویتامینی در جدول ترکیبات که تمامی این ترکیبات برای افزایش اشتها بسیار مؤثر واقع می‌شوند، قرار می گیرد.

با عنوان کردن تمامی این اطلاعات در رابطه با انواع قرص‌های مولتی‌ ویتامین، می‌توانید تشخیص بدهید که تمامی آن‌ها در دسته‌بندی ویتامین‌های گروه ب می‌باشند.

تشخیص کمبود ویتامین

اغلب افرادی که درگیر لاغری مفرط هستند، برای این‌که تشخیص دهند که در بدن آن ها دچار کمبود مواد مغذی می‌باشند، استفاده از قرص‌های مختلف در گروه ویتامین‌های ب باعث افزایش اشتهای آن‌ها نمی‌شود.

پس در این اطلاعات از شناخته ‌شده‌ترین و بهترین قرص‌هایی که می‌توانند به ما کمک کنند تا افزایش اشتها را تجربه کنیم را در اختیار شما قرار دادیم.

امکان دارد که استفاده از برخی از ویتامین‌ها باعث افزایش اشتهای برخی از افراد نگردد. پیشنهاد پزشکان این است که شب‌ هنگام و کمی قبل ‌از خواب، میل کردن این قرص‌ها کارسازتر خواهد بود.

به دلیل این ‌که به ‌غیر از آن در کنار استفاده از وعده‌های غذایی، استفاده از این قرص‌ها می‌تواند کارساز باشد. پس با این مسائل دریافتیم که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم.

تشخیص کمبود ویتامین
تشخیص کمبود ویتامین

به چه دلیل برای استفاده از مولتی ‌ویتامین ها باید دقت بسیار به خرج داد؟

همان‌طور که در تمامی این مطلب دریافتیم، برای افزایش وزن استفاده از تمامی مولتی ویتامین‌ها بسیار مؤثر واقع می‌شود. اما اگر بخواهیم بهتر بدانیم که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، نباید آن‌ها را به‌ صورت خودسرانه و بدون تجویز پزشک مصرف داشته‌ باشیم. پس توصیه ما این است که در زمینه چاق شدن هیچ‌گاه به ‌صورت خودسرانه عمل نکنید.

زیرا استفاده بیش ‌از اندازه آن‌ها می‌تواند عوارض نامطلوب و ناخوشایندی را در بر داشته باشد و به‌ جای این‌که شما را به اهداف چاقی و اضافه ‌وزن برساند، ضررهای بسیاری را به‌ همراه داشته باشد.

برخی از مشکلات متعدد افراد که بر اثر استفاده‌ی خودسرانه و بیش ‌از اندازه مولتی‌ویتامین ها مشاهده می‌شود، مواردی همچون تپش قلب، استفراغ، اسهال، کدر شدن رنگ دندان‌ها، سرگیجه، تضعیف عضلات و اندام‌ها و دیگر موارد می‌باشد.

مهم‌ترین مسئله این است که جمع شدن میزان زیادی از مواد معدنی در بدن، ضررهایی برای مغز، کبد و دیگر موارد دارد. پس بدون هیچ‌گونه تحقیق در رابطه با هر محصولی، به استفاده از آن نپردازید.

برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم

در جواب به این پرسش که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، باید بگوییم که استفاده از مولتی ‌ویتامین ها نمی‌تواند ۱۰۰ درصد عامل مؤثری برای چاق شدن افراد باشد.

فقط اثربخشی آن‌ها بر اشتهای افراد لاغر می‌باشد و کمک می‌کند که نیاز بدن آن‌ها برای دریافت مواد غذایی افزایش پیدا کند و فرد با مصرف مواد غذائی روزانه باعث افزایش وزن شود و میزان کمبود وزن خود را از این طریق جبران کند.

البته در کنار این روش‌ها برای افزایش وزن، راهکارهای مختلف دیگری وجود دارند، اما در صورت لزوم و بنا بر تشخیص پزشک می‌توانید از مولتی‌ویتامین ها و مکمل‌های مختلف استفاده داشته باشید. دقت کردن به دوز مصرفی این دسته از قرص‌ها مسئله مهمی است که نباید آن را نادیده بگیرید.

البته باید بدانید که در کنار استفاده از این مولتی ‌ویتامین ها مواد غذایی بسیاری را همراه کنید و آب بسیار بنوشید تا بتواند سبب بیشتر شدن سطح ریز مغذی‌ها در بدن شود.

مسئله مهم دیگر این است که افرادی که از دخانیاتی همچون سیگار استفاده می‌کنند، نباید میزان زیادی از ویتامین A را استفاده کنند. زیرا امکان دارد باعث افزایش مبتلا شدن آن‌ها به سرطان ریه شود.

برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم
برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم

مصرف بیش ‌از اندازه ویتامین‌ها چه خطرات احتمالی را به دنبال دارد؟

حال که متوجه شدیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، باید در رابطه با استفاده‌ی بیش ‌از حد ویتامین‌ها و خطرات احتمالی آن برای شما بگوییم. در واقع نمی‌توان رابطه‌ای بین دریافت مواد مغذی توسط انواع مواد غذایی روزمره با ویتامین‌ها و مکمل‌ها برقرار کرد.

هنگامی خطرات احتمالی مصرف بیش ‌از حد ویتامین‌ها اتفاق می‌افتد که شما از مکمل‌ها بیش ‌از اندازه‌ ضروری برای بدن خود استفاده کرده باشید و میزان آن متناسب با نیاز بدن شما نباشد.

پس هنگامی‌ که یک شخص از طریق مواد غذایی در برنامه غذایی خود به ‌صورت طبیعی میزان ویتامین‌ها و مواد مغذی را دریافت می‌کند، هیچ مسئله‌ای برای دریافت بیش ‌از اندازه ویتامین‌ها در بدن اتفاق نخواهد افتاد.

اما استفاده مکمل‌های متعدد امکان دارد که در برخی مواقع شدید، خطرناک و نگران‌کننده باشد و البته فقط استفاده از ویتامین‌های محلول در چربی می‌تواند باعث شکل‌گیری خطرات احتمالی شود.

ویتامین‌های محلول در آب اگر بیش ‌از اندازه ممکن به بدن برسند، هیچ‌گونه آسیبی برای بدن ندارند. زیرا توسط ادرار و آب‌های متعدد از بدن دفع خواهند شد. حال برای این‌ که بشناسید که استفاده بیش ‌از اندازه از ویتامین‌ها می‌تواند باعث شکل‌گیری چه اثرات جانبی بر بدن باشد، موارد زیر به شما کمک خواهد کرد.

خطرات احتمالی مصرف بیش‌ از حد ویتامین C

گفته می‌شود که استفاده بیش ‌از اندازه از ویتامین C به نسبت دیگر ویتامین‌ها مسمومیت نسبتاً کمی را به ‌همراه دارد. اما در شرایطی که فرد میزان زیادی از ویتامین C را استفاده کند، اختلالات بسیاری در دستگاه گوارش او اتفاق خواهد افتاد و امکان دارد که عوارضی همچون حالت تهوع و استفراغ، گرفتگی عضلات، اسهال و دیگر موارد را تجربه کند.

حتی در مواقع بسیار شدیدتر امکان دارد که سردردهای میگرنی گریبان‌گیر بیمار شود. پس استفاده از ویتامین C باید تحت نظارت پزشک انجام بگیرد و بیش ‌از اندازه مصرف نشود.

خطرات احتمالی مصرف بیش‌ از حد ویتامین C
خطرات احتمالی مصرف بیش‌ از حد ویتامین C

خطرات احتمالی مصرف بیش ‌از حد ویتامین B3

اگر فردی بیش از حد ممکن از این ویتامین استفاده داشته باشد، امکان دارد که این شرایط در بدن باعث شکل‌گیری اختلالی همچون افزایش فشار خون، اختلال در بینایی، آسیب ‌رساندن به کبد، درد در نواحی شکم گردد.

به ‌همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند تا در هنگام مصرف این ویتامین، حد تعادل را رعایت کنید و تا جایی‌که بتواند برای چاقی مثمر ثمر واقع شود، از آن استفاده داشته باشید.

خطرات احتمالی مصرف بیش ‌از حد ویتامین A

حال که دریافتیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، باید بگوییم تا جایی‌که تحقیقات نشان داده‌ است، مسمومیت از طریق مصرف ویتامین A به واسطه مواد غذایی صورت نخواهد گرفت.

اغلب مسمومیت‌های ویتامین آ هنگامی اتفاق می افتد که شما مکمل‌ها را بیش ‌از اندازه مصرف کرده باشید. مهم‌ترین علائمی که در این هنگام مشاهده می‌شود، مواردی چون تهوع، افزایش فشار مغز می‌باشد. اما در مواقعی که میزان مسمومیت با ویتامین آ بسیار شدت پیدا کند، عواقبی همچون مرگ را به دنبال خواهد داشت.

خطرات احتمالی مصرف بیش ‌ از حد ویتامین D

اگر فردی درگیر مسمومیت با این ویتامین شود، امکان دارد که عواملی چون کاهش وزن، کاهش اشتها، ضربان نامنظم قلب را مشاهده کند. زیرا استفاده‌ بیش ‌از اندازه از این ویتامین می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد.

به دلیل این‌ که باعث بالا رفتن سطح کلسیم خون می‌شود و در نهایت می‌تواند سبب آسیب ‌رساندن به بعضی از اندام‌های بدن شود. پس حتماً تحت تجویز پزشک مخصوص خود از این ویتامین‌ها بهره‌مند شوید.

خطرات احتمالی مصرف بیش  ‌از حد ویتامین E

با این که دریافتیم که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، همچنان امکان دارد که مصرف بیش ‌از اندازه از ویتامین E باعث بروز مشکلاتی در بدن فرد گردد. مواردی همچون لخته شدن خون و در نهایت سکته مغزی یا خون‌ریزی از مهم‌ترین عوارضی است که امکان دارد در صدد استفاده نا به جا و بیش ‌از اندازه از این ویتامین اتفاق بیفتد.

با این‌ دست از مطالب دریافتیم که درست است که انواع ویتامین‌ها برای چاقی و اضافه ‌وزن و تمامی سلول‌های بدن مفید می‌باشد، اما مصرف بی‌اندازه و خودسرانه آن امکان دارد تا باعث به وجود آمدن اختلالات متعددی در بدن گردد. توصیه ما این است که اگر نیاز دارید تا با استفاده از ویتامین‌های مختلف، افزایش وزن یا چاقی را تجربه کنید، باید حتما این امور تحت نظارت پزشکی با تخصص در زمینه گوارش و تغذیه صورت بگیرد.

خطرات احتمالی مصرف بیش  ‌از حد ویتامین E
خطرات احتمالی مصرف بیش  ‌از حد ویتامین E

آیا استفاده بیش ‌از حد ویتامین‌ها می‌تواند باعث مرگ شود؟

با این که دریافتیم برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم تا به اهداف خود در این زمینه برسیم، اما امکان دارد که مصرف بیش ‌از اندازه برخی از ویتامین‌ها عامل مؤثری برای مشکلات متعدد باشد. اما مسئله مرگ و کشنده بودن ویتامین‌ها خیلی کم گزارش ‌شده است و اغلب مواقع مسمومیت با ویتامین‌ها بسیار دیده می‌شود.

به‌ عنوان نمونه اگر فردی بیشتر از ۲۰۰ میلی‌گرم ویتامین A یا ۱۰ برابر گنجایش روزانه خود استفاده داشته باشد، این مشکل باعث به وجود آمدن عوارضی همچون افزایش فشار مایع نخاعی می‌شود و در آخر می‌تواند عامل مؤثری برای آسیب رساندن به اندام‌های مختلف بدن گردد.

همین مسئله در رابطه با مصرف بیش ‌از اندازه ویتامین D نیز صدق می‌کند و در دراز مدت می‌تواند باعث افزایش میزان سطح کلسیم خون شود و در نهایت منجر به مرگ شود.

عوارض جانبی احتمالی کشنده‌ای نیز از مصرف بیش‌ از اندازه دیگر ویتامین‌ها حاصل می‌گردد

عوارض جانبی احتمالی کشنده‌ای نیز از مصرف بیش‌ از اندازه دیگر ویتامین‌ها حاصل می‌گردد که امکان دارد تا برخی از آن نگران‌ کننده باشند. به‌ عنوان نمونه آسیب‌های متعددی را برای کبد به ‌همراه دارند.

در حالت کلی همیشه باید نیاز بدن را برای استفاده از هر گونه مواد غذایی و مواد مغذی سنجید. اما این کاملاً صحیح است که هر کدام از این ویتامین‌ها و مواد مغذی می‌تواند فایده‌ها و نیازهای بدن را برطرف کند و برای سلامتی مفید باشد. اما اگر به ‌اندازه‌ متعادل برای بدن فراهم نگردد، باعث به وجود آمدن عوارضی خواهد شد.

پس همه ‌چیز باید به ‌اندازه به بدن برسد تا بتواند نتیجه خوبی را در بر داشته باشد. در همین زمینه اغلب پزشکان توصیه می‌کنند که برای این ‌که بهترین افزایش وزن را از طریق ویتامین‌های مختلف دریابید، باید تحت تخصص پزشکان تغذیه از این نوع ویتامین‌ها بهره‌مند گردید.

عوارض جانبی احتمالی کشنده‌ای نیز از مصرف بیش‌ از اندازه دیگر ویتامین‌ها حاصل می‌گردد
عوارض جانبی احتمالی کشنده‌ای نیز از مصرف بیش‌ از اندازه دیگر ویتامین‌ها حاصل می‌گردد

اگر از دسته افرادی می‌باشید که نیاز دارید تا برای چاقی، ویتامین‌های مختلف مصرف کنید و به ‌سلامت خود اهمیت بسیاری می‌دهید، رژیم‌های غذایی متناسبی که با سبک زندگی شما همخوانی دارد، به شما کمک می‌کند تا در کنار دریافت انواع ویتامین‌ها و مکمل‌ها به وزن هدف خود برسید.

سخن آخر

در تمامی این مطالب گفتیم که برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم.

اغلب افراد با کمبود ویتامین‌های مختلف در بدن خود مواجه هستند و این مسئله به ‌عنوان عامل بزرگی برای کمبود وزن و عدم تناسب آن‌ها می‌باشد.

این افراد دغدغه‌های بسیاری برای اندکی افزایش وزن دارند، اما با پیگیری‌های متعدد و استفاده از انواع قرص ویتامین و با تجویز پزشک و به ‌اندازه کافی، می‌توانند برای افزایش وزن خود موفق باشند.

حال که شناختید برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم، نباید از این ‌موضوع غافل شد که تمامی مکمل های غذایی و ویتامین‌های معرفی ‌شده توسط این مقاله از طریق مواد غذایی به بدن خواهند رسید، اما اگر نیاز به مکمل دارید، فقط باید بر اثر تجویز پزشک از آن‌ها بهره‌مند شوید.

امیدواریم که استفاده از این مطلب دانش شما را به در رابطه با انواع ویتامین‌ها افزایش داده باشد.

در پایان توصیه می کنیم، تغذیه بعد از عمل اسلیو و آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود  را نیز مطالعه نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
احد
احد
2 سال قبل

سلام من۴۳ سن دارم کرونا که گرفتم وزنم بسیار پایین امد ودیگر جاگزین نمی شود خواهشن راهنمایی کنید

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید