برای لاغری ناشتا چی بخوریم

فهرست مطالب

با موضوع برای لاغری ناشتا چی بخوریم در خدمت شما هستیم.

لاغری و تناسب اندام یکی از اهداف بیشتر افراد است و آنها دوست دارند که همیشه بدنی با کمترین میزان چربی داشته باشند، اما برخی از موارد مانند عادات غلط در زندگی آنها را از این هدف دور کرده و سبب چاقی آنها می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان چاقی با ما در تماس باشید.

09120174510

بنابراین آنها پس از چاقی و افزایش وزن به دنبال مسائلی خواهند بود که بتواند سبب کاهش وزن شده و بتوانند چربی های موجود در بدن را از بین ببرند. روش ها و مسائل مختلفی وجود دارند که بر روی کاهش وزن تاثیر دارند و انسان می تواند با علم به آنها و انجام این روش ها و با مرور زمان به شکل مفید و موثر وزن اضافه خود را از بین ببرد.

ما به کسانی که می خواهند جراحی های لاغری انجام دهند، پیشنهاد می کنیم مقاله اسلیو معده مناسب چه کسانی است را مطالعه کنند.

برای لاغری ناشتا چی بخوریم

اگر در وعده ناشتا از:

  1. از کره بادام زمینی به همراه مقداری سیب
  2. مصرف تخم مرغ در صبحانه

مصرف کنیم برای لاغری مناسب است.

مقدمه

برای لاغری ناشتا چی بخوریم
برای لاغری ناشتا چی بخوریم

یکی از موارد که می توان برای لاغری در نظر گرفت این است که برای لاغری ناشتا چی بخوریم تا لاغر شدن و کم کردن وزن سریع تر پیشروی نماید. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی این مورد بپردازیم که برای لاغری ناشتا چی بخوریم .

بنابراین اگر شما نیز می خواهید در مورد این مسئله بدانید که خوردن چه مواد غذایی و یا نوشیدنی باید مصرف شود تا بتوان وزن را به سرعت کاهش داد می توانید با ما در این مقاله همراه باشید.

 

 

در ادامه مقاله درباره این دو مورد بیشتر توضیح داده ایم.

فهرست عناوین

تعریف چاقی

معایب چاقی

برای لاغری ناشتا چی بخوریم

شاخص توده بدنی(BMI) چیست

BMI بالا چه مقادیر عددی را شامل می شود

عوارض چاقی و BMI بالا

راه های کاهش وزن برای BMI متوسط

طریقه مقابله با BMI بالا

راههای داشتن زندگی سالم

سخن پایانی

زیبایی و زیبایی دوستی یکی از اصلی ترین ویژگی ها در ذات انسان است

زیبایی و زیبایی دوستی یکی از اصلی ترین ویژگی ها در ذات انسان است که این حس پس از تولد در انسان وجود دارد و حتی نوزادان نیز این حس را دارند.

زمانی که انسان دارای بدنی متناسب بدون چربی باشد حس زیبایی بیشتری را منتقل نموده و افراد بیشتری به سمت فرد جذب خواهند شد. به طور مثال دو فرد را در نظر بگیرید که یکی چاق و بد هیکل و دیگری دارای بدنی خوش فرم و تراشیده است.

اگر انتخاب با شما باشد کدام مورد را انتخاب خواهید کرد؟ به احتمال بسیار زیاد شما نیز گزینه دوم را در نظر خواهید داشت. این امری طبیعی بوده و جای تعجب ندارد زیرا انسان همواره به دنبال زیبایی و تکامل است. اما این مورد تنها علت فراری بودن افراد از چاقی و اضافه وزن نیست.

چاقی علاوه بر زشت نمودن حالت بدن که سبب کاهش اعتماد به نفس می شود

چاقی علاوه بر زشت نمودن حالت بدن که سبب کاهش اعتماد به نفس می شود، می تواند زمینه ساز ایجاد انواع امراض مختلف در بدن شده و سلامت کلی بدن را در خطر قرار دهد.

به همین دلیل افرادی که دارای وزن اضافه هستند به دنبال روش های لاغری و کاهش وزن هستند. همان گونه که در زندگی امروزی انسان ها مشاهده کرده اید؛ استفاده از تلویزیون برای مدت طولانی، استفاده از کامپیوتر و موبایل و در کل کم تحرکی به همراه مصرف زیاد مواد غذایی با کالری بالا منجر شده است که بسیاری از افراد دچار افزایش وزن شده و دچار چاقی شدید شوند.

چاقی علاوه بر زشت نمودن حالت بدن که سبب کاهش اعتماد به نفس می شود
چاقی علاوه بر زشت نمودن حالت بدن که سبب کاهش اعتماد به نفس می شود

به همین دلیل جستجوهای زیادی برای یافتن روش های کاهش وزن در بستر فضای اینترنت انجام می شود. مصرف برخی از مواد غذایی و نوشیدنی ها به صورت ناشتا می تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن و از بین رفتن چربی ها شود.

هدف از این مقاله بررسی برخی از موارد موثر در کاهش وزن است که استفاده از آنها به صورت ناشتا بتواند وزن را کم کرده و سبب لاغری فرد شود.

تعریف چاقی

همه ما می دانیم که هر فردی با وزن زیاد نسبت به قد خود که بدون تناسب اندام باشد و شکم بزرگی داشته باشد چاق است

اما به بیان بهتر باید گفت که، چاقی عبارت است از انباشته شدن مقدار بیشتر از استاندارد چربی در بدن انسان به شکلی که سبب شود تا شاخص توده بدنی فرد از عدد 30 فراتر رفته و فرد دارای وزن زیاد بوده به شکلی که تناسب اندام وی کاملا از دست رفته و وزن وی نسبت به مجذور قد وی با هم تناسب نداشته باشند. چاقی به خودی خود بیماری محسوب نمی شود اما وجود آن در بدن می تواند زمینه ساز انواع بیماری ها شود.

تعریف چاقی
تعریف چاقی

برای همین بهتر است که قبل از ایجاد چاقی از آن پیشگیری شود زیرا پس از به وجود آمدن این حالت بسیار سخت می توان آن را مهار نموده و از بین برد و تا از بین بردن آن ممکن است بدن مبتلا به بیماری های مرتبط با چاقی شده و سلامتی فرد با خطر مواجه شود. چاقی به دو دسته کلی نوع مردانه و نوع زنانه تقسیم می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست قند خون بعد از ناشتا چقدر باید باشد دیدن کنید.

چاقی نوع مردانه معمولا شکم و بالا تنه را درگیر می کند

چاقی نوع مردانه معمولا شکم و بالا تنه را درگیر می کند و می تواند در مردان و زنان ایجاد شود. این نوع از چاقی بسیار خطرناک بوده و اکثر بیماری های در ارتباط با چاقی توسط این نوع چاقی ایجاد می شوند.

به همین دلیل به شدت پیشنهاد می شود که در صورت وجود چربی زیاد در بالا تنه و به خصوص در شکم و پهلو ها، به شدت مراقبت های لازم و کاهش سایز دور کمر باید انجام شود تا عوارض مربوط به چاقی کاهش یابند.

چاقی نوع مردانه معمولا شکم و بالا تنه را درگیر می کند
چاقی نوع مردانه معمولا شکم و بالا تنه را درگیر می کند

نوع زنانه چاقی که بیشتر پایین تنه را درگیر می کند خطر به مراتب کمتری ایجاد می کند و آن چنان نگران کننده نیست. چاقی نوع مردانه می تواند معایب زیادی را ایجاد نماید و سبب ابتلا به انواع مختلفی از بیماری مانند؛ انواع سرطان ها، مشکلات قلبی و عروقی، فشار خون بالا، دیابت، استرس، کاهش اعتماد به نفس و بسیاری از موارد دیگر شود.

بنابراین عاقلانه ترین کار ممکن کاهش وزن سریع است به شکلی که احتمال خطرات حاصل از چاقی بسیار کاهش یابد.

معایب چاقی

همانطور که گفته شد چاقی خودش بیماری نیست اما می تواند عوارض و معایب مختلفی را ایجاد نماید که ما می خواهیم در اینجا به برخی از معایب چاقی اشاره نماییم.

در حالت کلی باید به یاد داشت که میزان چربی های اضافه بدن هر چقدر که مقدار بیشتری داشته باشند، تاثیر آن ها در ایجاد معایب و بیماری ها نیز بیشتر خواهد بود و در نتیجه میزان وجود چربی در بدن در میزان سلامتی و بیماری عامل بسیار تاثیر گذاری خواهد بود که نباید از آن غافل شد.

معایب چاقی
معایب چاقی

چاقی در ایجاد معایب مختلفی نقش دارد برای مثال فرض کنید که شما دارای وزن بالا بوده و از آن راضی نیستید و می خواهید که اندامی با تناسب داشته باشید تا به کمک آن جذاب به نظر رسیده و بتوانید لباس های مورد علاقه خود را به راحتی انتخاب نموده و بپوشید.

اگر چاق باشید ممکن است که خیلی از لباس ها برای بدن شما اندازه نباشد. علاوه بر این ایراد، چاقی به واسطه همین مشکلات گاها ریز و درست سبب ایجاد ناراحتی های فراوان شده و این مشکلات تبدیل به مشغله ذهنی خواهند شد و تمرکز مغز را با اختلال مواجه خواهند کرد. همین امر بر روی اعتماد به نفس فرد نیز اثر گذار بوده و وی را با مشکلات عصبی و کمبود عزت نفس مواجه خواهد نمود.

زمانی که شاخص توده بدنی یا همان BMI بالا باشد

باید بدانید زمانی که شاخص توده بدنی یا همان BMI بالا باشد، یعنی مقدار چربی انباشته شده در بدن بسیار زیاد است و این امر سبب ایجاد بسیاری از بیماری ها خواهد شد که خوش آیند نخواهد بود.

برای BMI بالا حتما باید به پزشک مراجعه شود زیرا بسیار خطرناک است و احتمال این که شخص در معرض مرگ قرار داشته باشد بسیار بالا می باشد. در BMI بالا معمولا روش های کاهش وزن عادی کارایی خاصی ندارد و یا بسیار کند است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقالهمحاسبه bmi زنان و فرمول محاسبه bmi و محاسبه bmi دقیق را مطالعه کنید

زمانی که شاخص توده بدنی یا همان BMI بالا باشد
زمانی که شاخص توده بدنی یا همان BMI بالا باشد

و به همین دلیل معمولا پزشکان برای افراد با BMI بالا توصیه به انجام جراحی لاغری می کنند تا به وسیله آن بتوانند وزن بیمار را کنترل نموده و آن را کاهش دهند. در حال حاضر بهترین و موثرترین راه برای کاهش وزن در افراد با BMI بالا انجام عمل جراحی لاغری می باشد.

لطفا از پست بعد از لاپاراسکوپی چی بخوریم و برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم دیدن کنید.

برای لاغری ناشتا چی بخوریم

برای لاغری راه های مختلفی وجود دارد و موارد مختلفی هست که با رعایت آنها می توان وزن را مدیریت کرده و به لاغری نزدیک تر شد. یکی از این موارد مصرف برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها به صورت ناشتا و قبل از صبحانه می باشد.

در این مورد باید دقت شود که برخی از عادات غذایی غلط درصد تاثیر بسیاری بر روی ایجاد چربی اضافه و چاقی دارند، برای مثال برخی از افراد سعی در حذف برخی وعده های غذایی مانند صبحانه، نهار و یا شام را دارند که هر کدام از این وعده ها لازم است و حذف و یا زیاده روی در مصرف آنها سبب چاقی خواهد شد.

برای لاغری ناشتا چی بخوریم
برای لاغری ناشتا چی بخوریم

برخی از افراد سوال می کنند که برای لاغری ناشتا چی بخوریم ؟ خب برای پاسخ به این سوال باید گفت که برخی از نوشیدنی ها مانند؛ آب سیب، آب کرفس، شربت خاکشیر، مصرف موادی مانند عسل، استفاده از آب لیمو و بسیاری از مواد دیگر می تواند پیش از صبحانه و به صورت ناشتا سوخت و ساز بدن را بالا برده و به مرور زمان سبب کاهش وزن شوند.

نکته ای که در این مورد مهم است این می باشد که، مصرف این دسته از مواد به صورت ناشتا باید هر روز انجام شود تا پس از چند ماه اثر آنها مشخص شود و در صورت استفاده بدون برنامه احتمال کاهش وزن نیز کم خواهد شد.

در وعده صبحانه می توان از کره بادام زمینی به همراه مقداری سیب استفاده کرد

در وعده صبحانه می توان از کره بادام زمینی به همراه مقداری سیب استفاده کرد که این ترکیب می تواند یکی از ترکیب های غذایی مناسب برای وعده صبحانه باشد

زیرا کره بادام زمینی با داشتن خاصیت سیر کننده بودن و دارا بودن فیبر بالا سبب می شود که فرد برای مدت بسیار طولانی تری احساس سیر بودن نماید و نتواند غذای بیشتری مصرف کند همین امر سبب می شود تا کالری کمتری به بدن وارد نماید که در نتیجه چربی کمتری در بدن انباشته خواهد شد که در نهایت می تواند به لاغری کمک بسیاری نماید.

علاوه بر این مصرف تخم مرغ در صبحانه نیز می تواند به لاغری کمک فراوانی نماید زیرا تخم مرغ دارای ارزش غذایی بسیار بالایی بوده و مواد مورد نیاز بدن به همراه پروتئین لازم را تامین می کند و سبب خواهد شد که بدن نیازی به مصرف مواد غذایی دیگری نداشته باشد.

در نتیجه تخم مرغ دارای کالری کم بوده و به کمک مواد مختلف موجود در خود بدن را به شکل موثر تامین نموده و سبب می شود که فرد احتیاج به مصرف مواد دیگری نداشته باشد.

طی مرور زمان وزن کاهش یافته و فرد می تواند به راحتی لاغر شود

بنابراین طی مرور زمان وزن کاهش یافته و فرد می تواند به راحتی لاغر شود. باید دقت نمود که استفاده از برخی مواد غذایی که کالری زیاد دارند و در آنها شکر و خامه موجود است می توانند بسیار چاق کننده باشند و برای مصرف ناشتا اصلا مناسب نیستند.

مصرف قهوه شیرین شده با شکر، کیک با کالری بالا، خامه، کله پاچه  در صبحانه و برخی از این موارد اصلا برای لاغری مناسب نیستند

مثلا مصرف قهوه شیرین شده با شکر، کیک با کالری بالا، خامه، کله پاچه  در صبحانه و برخی از این موارد اصلا برای لاغری مناسب نیستند و سبب افزایش وزن خواهند شد. بنابراین از مصرف این قبیل مواد به شدت اجتناب شود.

نکته دیگر در صبحانه این است که در وارد نمودن میزان کالری به بدن دقت شود و از مواد و میزان خاصی استفاده شود که کالری زیاد وارد بدن نشود تا کالری های قبلی در بدن که به شکل چربی ذخیره شده اند نیز بتوانند پس از مرور زمان در طی چند ماه از بین رفته و فرد کاهش وزن داشته باشد.

رعایت این موارد در اکثر افرادی که دارای وزن اضافه در بدن خود می باشند موثر است اما زمانی که BMI شخص بالا باشد احتمال تاثیر این روش کاهش یافته و کم کردن وزن از این طریق نیازمند زمان بسیار طولانی خواهد بود و این قضیه باعث اتلاف زمان شده و سلامت شخص با خطر جدی روبرو خواهد شد.

بنابراین به این دسته از افراد توصیه می شود که در کنار رعایت این دسته از موارد به فکر انجام عمل جراحی لاغری نیز باشند. زیرا بدون انجام عمل جراحی لاغری شانس آنها در کاهش وزن بسیار کاهش می یابد و سلامتی آنها با خطر جدی مواجه خواهد شد.

شاخص توده بدنی(BMI) چیست

شاخص توده بدنی مقدار عددی می باشد که از تقسیم وزن یک فرد بر روی مجذور قد وی حاصل می شود و به آن عدد BMI می گویند. شاخص توده بدنی زمانی که از عدد 30 فراتر رفته باشد یعنی فرد چاق شده است و هرچه میزان عدد BMI بیشتر باشد اضافه وزن وی بیشتر و خطراتی بیشتری در کمین وی هستند.

شاخص توده بدنی بیانگر این است که فرد دارای چه میزان اضافه وزن می باشد. اگر BMI بالا باشد شرایط بسیار خطرناک بوده و باید با مراجعه به جراح متخصص لاغری عمل جراحی را انجام داده و وزن را به سرعت کاهش داد.

شاخص توده بدنی(BMI) چیست
شاخص توده بدنی(BMI) چیست

میزان BMI در ارتباط کاملا مستقیم با بیماری های مختلف مانند انواع سرطان ها، مشکلات قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون بالا و سایر موارد است و هرچه عدد BMI برای فرد بیشتر باشد این مشکلات تاثیر بیشتری بر وی گذاشته و احتمال ابتلای فرد به آنها نیز افزایش خواهد یافت.

به همین دلیل توصیه می شود که همواره شاخص توده بدنی در محدوده نرمال حفظ شود و از افزایش آن جلوگیری شود.

BMI بالا چه مقادیر عددی را شامل می شود

BMI عددی است که زیاد بودن آن باعث می شود تا زنگ خطر سلامتی برای شخص به صدا درآمده و نشان دهنده چاقی زیاد و احتمال به وجود آمدن مشکلات مختلف شود. اگر مقدار این عدد از 35 عبور کند یعنی BMI بسیار بالا است و اگر این عدد به 40 برسد یعنی شاخص توده بدنی خارج از کنترل است.

BMI بالا چه مقادیر عددی را شامل می شود
BMI بالا چه مقادیر عددی را شامل می شود

بنابراین اگر عدد شاخص توده بدنی از 35 الی 40 باشد فرد باید حتما به پزشک مراجعه نماید و در صورت نیاز حتما باید عمل جراحی لاغری انجام شود تا فرد بتواند وزن خود را کاهش داده و از بیماری های مختلف جلوگیری نماید.

عوارض چاقی و BMI بالا

همانطور که اشاره شد، چاقی خودش بیماری محسوب نمی شود اما سبب ایجاد عوارض و بیماری های مختلف خواهد شد. موارد مرتبط با چاقی و BMI بالا می توانند سلامت بدن افراد را با خطر جدی مواجه نمایند.

چربی های اضافه که در بدن انباشته می شوند پس از مدتی می توانند سبب ایجاد اختلال در ترشح هورمون ها شده و باعث به وجود آمدن سرطان های مختلف شوند.

عوارض چاقی و BMI بالا
عوارض چاقی و BMI بالا

علاوه بر این چربی ها می توانند دور قلب را احاطه نموده و سبب شوند تا قلب ضعیف شده و خون رسانی نیز با اختلال مواجه شود. علاوه بر این چربی می تواند منجر به چربی خون شود و رگ های مختلف توسط ذرات موجود در خون دچار گرفتگی شده و با انسداد عروق مشکلاتی برای فرد ایجاد شود. حال می خواهیم به شرح عوارض چاقی و BMI بالا بپردازیم.

انواع سرطان ها

سرطان های مختلفی در بدن انسان می توانند ایجاد شوند که به نظر می رسد هنوز دلیل اصلی ایجاد آنها مشخص نشده باشد اما اصلی ترین احتمال برای سرطان این است که اگر چاقی و اضافه وزن وجود داشته باشد احتمال ابتلا به سرطان های مختلف بیشتر باشد. یعنی امکان ایجاد سرطان در افرادی که چاق هستند نسبت به افراد با وزن معمولی بسیار بیشتر است.

به نظر می رسد که چاقی به دلیل ایجاد نمودن اختلال در میزان ترشح هورمون های عامل تکثیر سلول های مختلف در بدن سبب می شود که تولید و تکثیر سلول ها سرعت زیادی گرفته و بافت های بدن به دلیل تورم و زیاد شدن تعداد سلول ها دچار زخم و از دست رفتن عملکرد عادی شده و دچار چرک و عفونت نیز شوند که این بیماری سرطان نام دارد.

انواع سرطان ها
انواع سرطان ها

سرطان می تواند اندام های مختلف در بدن انسان مانند؛ کلیه ها، مری، معده، تخمدان، رحم، پروستات، کبد و بسیاری از اندام های اصلی را درگیر نماید و در اکثر موارد این سرطان ها نیاز به درمان سریع داشته و معمولا درمان آنها هزینه بر و در اکثر موارد ناموفق خواهد بود. بنابراین بهتر است که از مواردی مانند چاقی بیش از اندازه جلوگیری شود تا احتمال وقوع سرطان های مختلف کاهش یابد.

مشکلات قلبی و عروقی

یکی از اصلی ترین بیماری های انسان که سبب مرگ می شود بیماری قلبی و عروقی است که در دهه های اخیر شدت آن بسیار پر رنگ شده و همواره آمارهای بسیار بدی از آن منتشر می شود.

همانطور که می دانید، قلب و مغز انسان اصلی ترین اعضای بدن برای ادامه زندگی می باشد و در صورت از کار افتادن آنها حیات کلی انسان از بین خواهد رفت. چاقی به دلیل انباشته شدن چربی ها در بدن، می تواند دور قلب را گرفته و آن را تضعیف نماید.

همچنین چربی ها می توانند عروق را مسدود کرده و سبب ایجاد سکته های قلبی و مغزی شوند. درست می گویند که چاقی خودش بیماری نیست اما می تواند از هر بیماری خطرناک تر باشد به این دلیل که بیماری های مختلف در بدن به واسطه آن ایجاد می شوند.

چاقی به ویژه سبب بیماری ها و مشکلات قلبی و عروقی که سبب درگیر شدن قلب، مغز و خونرسانی می شود.

کمبود اعتماد به نفس و ایجاد مشکلات روانی

اعتماد به نفس، از مهم ترین مزایای روحیه ای در انسان است که نبود آن سبب مشکلات روانی متعددی می شود. چاقی باعث می شود که فرد نسبت به بدن خود حس نارضایتی داشته و اعتماد به نفس وی به شدت کاهش یابد.

کمبود اعتماد به نفس؛ خجالتی بودن، اضطراب، مشکلات روانی، پرخاشگری و بسیاری از مسائل دیگر را به دنبال دارد. بنابراین بسیاری از افراد که دارای وزن زیاد هستند، با این مشکلات مواجه هستند و می خواهند با کاهش وزن خود اعتماد به نفس از دست رفته را جبران نمایند و آن را بر گردانند.

این را باید در نظر داشت که اگر BMI بالا باشد و چربی بسیار زیاد باشد و به اصطلاح فرد خیلی چاق باشد، باید از طریق انجام عمل جراحی لاغری وزن وی را کاهش داد. زیرا این دسته از افراد تنها با رعایت نکات و روش های دیگر بسیار کند وزن کم می کنند.

کمبود اعتماد به نفس و ایجاد مشکلات روانی
کمبود اعتماد به نفس و ایجاد مشکلات روانی

دیابت

دیابت یکی از بیماری های خاص است که در دهه های اخیر شدت گرفته و افراد زیادی درگیر آن شده اند. چاقی به دلیل این که در هورمون های مختلف بدن اختلال ایجاد می کند، مشکلات فراوانی در بدن به وجود خواهد آورد که یکی از این موارد اختلال در هورمون انسولین است که از لوزالمعده یا پانکراس ترشح می شود. زمانی که این هورمون ترشح نشود و یا بدن بنا به دلایلی قادر به استفاده از آن نباشد، قادر به سوزاندن مواد قندی در بدن نیست.

وظیفه اصلی هورمون انسولین، سوزاندن و تبدیل مواد قندی موجود در بدن و سلول ها و تبدیل آنها به انرژی مورد نیاز برای بدن است. اگر چاقی در بدن وجود داشته باشد و مقدار BMI بالا باشد، احتمال این که چربی ها اختلال در انسولین ایجاد کنند بسیار بالا خواهد بود و بدن نمی تواند مواد قندی موجود و دریافتی را سوزانده و تبدیل نماید،

به همین دلیل میزان مواد قندی در بدن افزایش یافته و دیابت ایجاد می شود که پس از مدتی این بیماری به اندام های مختلف بدن آسیب رسانده و همانطور که می دانید منجر به قطع اعضای بدن نیز می شود.

چیزی که مشخص است، هیچ کس دوست ندارد به این بیماری مبتلا شود. به همین دلیل باید دقت شود و در صورت وجود اضافه وزن باید اقدام به کاهش وزن نموده تا بتوان از بیماری دوری نمود.

فشار خون بالا

سلول های چربی در بدن انسان وجود دارند و اگر این چربی ها زیاد باشند بدن را به دردسر خواهند انداخت. باید بدانیم که سلول های چربی مانند تمام سلول های دیگر بدن، زنده هستند و برای زنده ماندن نیازمند مواد موجود در خون هستند.

به همین دلیل اگر فرد چاق باشد مقدار خون بیشتری باید در رگ های وی جریان پیدا کند. بنابراین قلب مجبور می شود که پمپاژ بیشتری انجام داده و سریع تر تپش کند که همین موضوع می تواند نوعی بیماری قلبی و عروقی ایجاد کرده و در کنار آن فشار خون بالا ایجاد شود.

فشار خون بالا
فشار خون بالا

به همین دلیل دقت شود که چاقی می تواند بسیار خطرناک باشد به ویژه اگر BMI بدن بالا باشد. باید احتیاط لازم انجام شود و اگر BMI بسیار بالا باشد باید حتما به پزشک مراجعه شود و اگر نیاز بود عمل جراحی لاغری انجام گردد.

کبد چرب

کبد چرب نیز یکی از موارد و مشکلات در بدن انسان است که با چاقی در ارتباط مستقیم قرار دارد یعنی هرچه وزن شخص بیشتر باشد احتمال ابتلای وی به کبد چرب نیز بیشتر خواهد بود.

کبد چرب
کبد چرب

کبد چربی بیماری بسیار خطرناکی می باشد و دلیل آن که می گوییم خطرناک است آن می باشد که کبد چرب در مراحل ابتدایی خود هیچ نوع علائمی از خود نشان نمی دهد و بهتر است که همه افراد به ویژه آن دسته از افراد که چاق هستند برای انجام آزمایش کلی بدن خود اقدام نمایند تا در صورت وجود کبد چرب در مراحل ابتدایی آن را تشخیص داده و درمان نمایند که بیماری فرصت پیشروی را نداشته و از آن جلوگیری شود. کبد چرب پس از پیشروی و رسیدن به مراحل نهایی می تواند سبب ابتلا به سرطان کبد شود.

راه های کاهش وزن برای BMI متوسط

برای افرادی که دارای BMI متوسط هستند و شاخص توده بدنی آن ها مقدار از اندازه نرمال بیشتر است و به نوعی شامل افراد چاق در حد معمول می باشد، می توان روش های مختلف مانند مصرف مواد غذایی و نوشیدنی چربی سوز مناسب به صورت ناشتا، تنظیم کلی و رعایت نکات مرتبط با بهداشت تغذیه و جلوگیری از

ورود کالری بیش از اندازه به بدن، داشتن تحرک کافی و عدم کم تحرکی، داشتن برنامه ورزشی به اندازه و بسیاری از موارد دیگر را تجویز نمود تا به کمک این روش ها شخص پس از حدود چند ماه بتواند وزن خود را به محدوده عادی بازگشت دهد.

طریقه مقابله با BMI بالا

راه حل های مقابله با BMI متوسط، در صورتی که بخواهند برای افراد با BMI بالا استفاده شوند، بسیار دشوار و زمان بر خواهد بود تا فرد بخواهد وزن خود را به محدوده نرمال برساند و به دلیل سخت بودن این کار معمولا افراد در میانه راه روش های کاهش وزن را رها می کنند

زیرا انجام آن ها برای این دسته از افراد بسیار دشوار خواهد بود. می توان گفت تقریبا یک راه صد در صد برای درمان و کاهش وزن در افراد دارای BMI بالا وجود دارد و آن مراجعه به پزشک متخصص لاغری است.

در مراجعه به پزشک متخصص معمولا به این افراد توصیه می شود که با انجام عمل جراحی لاغری وزن خود را کاهش دهند زیرا این روش سبب می شود که شخص اشتهای خود را از دست بدهد و حتی اگر زمانی بخواهد پر خوری کند، در انجام این کار ناتوان خواهد بود

طریقه مقابله با BMI بالا
طریقه مقابله با BMI بالا

زیرا طی عمل جراحی لاغری حجم زیادی از معده برداشته شده و یا به نوعی مسدود شده تا فرد نتواند مقدار زیاد غذا را در آن جای دهد. به همین دلیل فرد دچار کمبود اشتها شده و پس از مدت کوتاهی وزن خود را از دست خواهد داد.

شما در حال خواندن پست برای لاغری ناشتا چی بخوریم هستید.

راه های داشتن زندگی سالم

روش های استفاده شده در زندگی انسان که سبک زندگی وی را می سازند، عاملی تعیین کننده در شکل جسم شخص می باشد. چاقی یکی از اصلی ترین حالت های بدن می باشد که در ارتباط کاملا مستقیم با سبک زندگی فرد دارد.

افرادی که در زندگی روزمره خود به مسائلی مانند؛ نوع مواد غذایی و میزان مصرف آن، میزان فعالیت بدنی، میزان استفاده از وسایل ارتباط جمعی و وسایل سرگرمی و بسیاری از موارد دیگر توجه دارند و آن ها را به نحوی مدیریت می نمایند که کمتر دچار کم تحرکی شده و کالری به میزان مشخصی به بدن وارد شود، می توانند وزن خود را در حالت عادی ثابت نگه داشته و به راحتی از ایجاد چاقی جلوگیری نمایند.

راه های داشتن زندگی سالم
راه های داشتن زندگی سالم

بر خلاف این دسته از افراد، اشخاص دیگری وجود دارند که بدون مقدمه شروع به مصرف خوراکی ها و تنقلات مختلف خارج از حد کنترل نموده و هیچ نظارتی بر تحرک خود ندارند و معمولا در جای خود نشسته و مشغول کار با رایانه، تماشای تلویزیون، بازی و کار با موبایل و بسیاری از موارد مانند این می شوند پس از مدتی به واسطه ورود کالری زیاد به بدن و کم تحرکی دچار افزایش وزن شده و چاق خواهند شد.

زمانی که فرد در بی خیالی کامل نسبت به این قضایا باشد و در کم تحرکی و مصرف مواد با کالری بالا نماید پس از مدتی BMI بالا خواهد داشت و به ناچار باید با مراجعه به پزشک متخصص، اقدام به جراحی لاغری نماید تا بتواند مجددا به محدوده وزن عادی بازگردد.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله دیدید، به چاقی و اضافه وزن پرداخته شد و متوجه شدیم که برای لاغری ناشتا چی بخوریم ، زیرا این موضوع ها بسیار مهم هستند و ما با کم کردن وزن قادر خواهیم بود تا از انواع بیماری های مرتبط با چاقی پیشگیری نماییم.

چاقی خود بیماری نیست اما می تواند از هر بیماری خطرناک تر باشد زیرا چاقی با بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون بالا، انواع سرطان ها و بسیاری از موارد دیگر در ارتباط است و در صورت وجود چاقی احتمال ابتلا به این بیماری ها بسیار بالاتر خواهد بود.

سخن پایانی
سخن پایانی

حال اگر مقدار چاقی بسیار زیاد باشد و BMI بالا بوده به شکلی که از کنترل خارج شده باشد، روش های معمول نمی تواند وزن را به سرعت کاهش دهد به همین دلیل در این مدت زمان تا کاهش وزن، بیماری های مختلف فرصت تهاجم به بدن را خواهند داشت.

به همین علت پزشکان متخصص پس از مراجعه این دسته از افراد به آنها پیشنهاد می دهند که با کمک انجام عمل جراحی لاغری بتوانند به سرعت وزن کم کرده و به نوعی زمان را برای خود بخرند تا بیماری ها پیش از آن که بتوانند به بدن حمله کنند از آنها جلوگیری شود.

یکی از بهترین پزشکان و جراحان متخصص در زمینه لاغری، دکتر سلیمی می باشد که با داشتن تجربه و مهارت کافی در انجام عمل های لاغری بسیار موفق عمل کرده و می توان به ایشان مراجعه نموده و اضافه وزن را کنترل نمود.

از اینکه تا انتهای پست برای لاغری ناشتا چی بخوریم با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست برای لاغری ناشتا چی بخوریم بهره لازم را برده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید