افراد چاقی که لاغر شدند

فهرست مطالب

در این نوشتار علمی پزشکی قصد داریم در مورد افراد چاقی که با عمل اسلیو معده و بای پس معده لاغر شدند به صورت مفصل و کامل برای شما عزیزان صحبت نماییم و مهم ترین نکته ها و موارد اساسی که در ارتباط با افراد چاقی که لاغر شدند هستند را برای شما تشریح نماییم. از شما همراهان گرامی درخواست داریم تا انتهای این مقاله ی کاربردی با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چاقی می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

زمانی که در حال عبور از معابر سطح شهر هستید، مطمئنا با افراد مختلفی روبرو می شوید. این اشخاص دارای شرایط مختلف وزنی می باشند. برخی از ایشان لاغر و بعضی نیز دارای اضافه وزن هستند،

البته تعدادی از افراد نیز در شرایط نرمال وزنی قرار دارند. هم چنین موضوعاتی مانند چاقی یا لاغری افراد نیز خود دارای سطوح مختلفی می باشد. مثلا بعضی از ایشان وارد محدوده ی چاقی شده اند و به زودی و در صورتی که تلاش مناسبی را داشته باشند، مجددا به محدوده ی نرمال خود باز می گردند.

ویدئوی افراد چاقی که لاغر شدند

 

تصاویر افراد چاقی که لاغر شدند

در ویدیو زیر افراد چاقی را می بنید که توسط عمل های دکتر مهدی سلیمی لاغر شده اند.

 

افراد چاقی که لاغر شدند
افراد چاقی که لاغر شدند

بعضی ها در شرایط بحرانی چاقی وارد شده اند

بعضی ها نیز در شرایط بحرانی چاقی وارد شده اند و با وضعیت نسبتا دشواری همراه خواهند بود، البته این افراد نیز نباید از لاغر شدن خود ناامید باشند. چون قطعا برای آن ها نیز راه های درمانی وجود دارد.

نکته ای که باید در این جا به ان اشاره نماییم این است که حتی افراد نرمال و یا لاغری را که مشاده می نماییم ممکن است، قبلا چاق بوده باشند و با تلاش هایی که در پیش گرفته و کمک گرفتن از راههای مختلف درمانیف موفق شده اند، اضافه وزن خود را از بین برده و به محدوده نرمال و یا حتی لاغر وارد شوند.

اینفوگرافیک افراد چاقی که لاغر شدند

اینفوگرافیک افراد چاقی که لاغر شدند
اینفوگرافیک افراد چاقی که لاغر شدند

قطعا افراد چاقی که لاغر شده اند، شیوه های مرسوم برای کاهش وزن و از بین بردن چاقی خویش را مورد امتحان قرار داده اند. پیشنهاد ما در این زمینه به دیگر افراد چاق این است که به عنوان نخستین گام برای درمان چاقی خویش با یک پزشک متخصص و متعهد مشورت نمایند. کافی است، در ابتدای دوره های درمانی خود به ایشان مراجعه نموده و راهنمایی های تخصصی را از او دریافت نمایند.

نام افراد چاقی که لاغر شدند

برخی از افراد معروف دنیا که با جراحی لاغری کاهش وزن داشته اند:

  1. امبر راکدی
  2. کریستینا فیلیپس
  3. مارلا کنزی
  4. دونالد شلتون
  5. سوزان فارمر
  6. نیکی وبستر

پیشنهاد می کنیم از پست گفت و گو با کسانی که لاغر شدند دیدن کنید.

مهم ترین تیترها و سوال هایی که در این نوشتار مورد توضیح قرار خواهند گرفت به شرح ذیل می باشند:

آیا در زمینه ی مهم ترین علت های چاق شدن افراد چاقی که لاغر شدند اطلاعاتی دارید؟

عدم فعالیت های فیزیکی و نپرداختن به برنامه های مختلف ورزشی

بعضی از افراد به صورت ژنتیکی و یا ارثی دارای استعداد مناسبی برای چاق شدن هستند.

دیگر علت های مربوط به چاقی افراد

آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند چه شیوه های درمانی رایجی را در پشت سر گذاشته اند؟

روی آوردن به سوی برنامه های ورزشی و تحرکات فیزیکی

روی آوردن به رژیم های صحیح غذایی

انتخاب و اجرای شیوه های جراحی برای رهایی از چاقی های شدید

عمل های جراحی با اثر گذاری موقتی و یا دائمی

مهم ترین و معروف ترین شیوه های جراحی لاغری:

آیا در زمینه ی شیوه های مرسوم در اجرای عمل های جراحی لاغری اطلاعاتی دارید؟

برش های محدود با عمق و سایز کم در شیوه ی لاپاراسکوپی

آیا در زمینه ی چگونگی اجرای عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

تاثیرات عمل جراحی اسلیو معده بر روی هورمونی که به گرسنه شدن افراد مربوط می شود.

آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند و شیوه های جراحی لاغری را اجرا نموده اند با چه مزیت هایی همراه بوده اند؟

بین کاهش وزن در شیوه های جراحی لاغری تفاوت های اندکی وجود دارد.

آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند چه هزینه هایی را در این راه متقبل شده اند؟

چرا نمی توانیم قیمت ها را شفاف و مستقیم و بر حسب واحدهای پولی اعلام نماییم؟

مهم ترین عامل هایی موثر برای افراد چاقی که لاغر شدند و شیوه های درمانی مختلف را اجرا نموده اند.

اجرای شیوه های درمانی برای رفع چاقی در شهرهای کوچک یا کلان شهرهای سطح کشور:

اجرای برخی از متدهای درمان چاقی و اضافه وزن در بیمارستان های دولتی و یا مرکزهای درمانی خصوصی:

افراد تحت درمان برای رفع مشکلات ناشی از چاقی خویش دارای بیمه های درمانی یا تکمیلی می باشند، یا خیر؟

عامل مهارت، تبحر و میزان سابقه و تجربه ی پزشک معالج:

آیا می دانید آن دسته از افراد چاقی که لاغر شدند در چه وضعیتی از بی ام آی بوده اند؟

تقسیم بندی های افراد در پارامتر شاخص توده ی بدنی یا بی ام آی

دکتر سلیمی

یکی از برترین پزشک های حال حاضر کشور که دارای سابقه ی درخشانی نیز در حوزه ی درمان انواع سطوح چاقی و اضافه وزن های شدید نیز می باشد، جناب دکتر سلیمی است. بهتر است، برای مشورت و دریافت راهنمایی های مورد نیاز به دکتر سلیمی مراجعه نمایید و از مجموعه نظرات تخصصی و علمی ایشان بهره مند شوید.

هم چنین در مورد افراد چاقی که لاغر شدند، باید خدمت شما عرض نماییم که اگر تمایل دارید، در مورد آن ها اطلاعاتی را کسب نمایید و یا تصاویری از آن ها را مورد مشاهده قرار دهید به شما پیشنهاد می دهیم به پیج جناب دکتر سلیمی مراجعه و موارد لازم را از آن جا کسب نماییم.

نمایید و یا تصاویری از آن ها را مورد مشاهده قرار دهید به شما پیشنهاد
نمایید و یا تصاویری از آن ها را مورد مشاهده قرار دهید به شما پیشنهاد

در ادامه و برای این که در مورد افراد چاقی که لاغر شدند توضیحات مبسوط و کامل تری را حضور شما عزیزان خواننده ارائه نماییم، تصمیم داریم اهم موارد و نکته هایی مربوط به افراد چاقی که لاغر شدند را در قالب چند تیتر و یا سوال بیان نموده و در هر کدام از قسمت های نوشتار علمی پزشکی خود، آن موارد را مورد تشریح قرار دهیم.

از شما عزیزان درخواست می نماییم تا انتهای توضیحات این مقاله در مورد افراد چاقی که لاغر شدند با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی مهم ترین علت های چاق شدن افراد چاقی که لاغر شدند اطلاعاتی دارید؟

همان طور که دقت داشتید در قسمت مقدمه ی نوشتار خود به این موضوع اشاره داشتیم که افراد لاغر نیز ممکن در ماهها و یا سال های گذشته دچار چاقی بوده اند و توانسته اند با تلاش و پیگیری ها خود و به کار گیری روش های رایج درمانی، این مشکل را حل نمایند و به شرایط لاغری و یا نرمال وزنی وارد شوند.

شاید برای برخی از شما جالب باشد که این افراد در زمان های مربوط به چاقی خود به چه دلیل هایی چاق و دچار اضافه وزن شده بودند.

در این قسمت از مقاله ی خود قصد داریم این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. از شما عزیزان دعوت می نماییم در توضیح این علت ها با ما همراه باشید.

هر کدام از افراد چاق به علت مشخص و به خصوصی به چاق و اضافه وزن دچار شده اند. مهم ترین علت های این امر به شرح ذیل می باشند.

آیا در زمینه ی مهم ترین علت های چاق شدن افراد چاقی که لاغر شدند اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی مهم ترین علت های چاق شدن افراد چاقی که لاغر شدند اطلاعاتی دارید؟

مصرف بیش از حد نیاز مواد غذایی (پرخوری)

در توضیح اولین دلیل باید بگوییم که موضوع تعادل انرژی و میزان کالری های دریافتی در مقابل آن هایی که مورد مصرف قرار می گیرند، مسئله ی بسیار مهمی می باشد. به این صورت که افراد میزان زیادی از مواد غذایی را میل نموده و در مقابل، مصرف نسبتا کمی را دارند.

در نهایت مقدار انرژی که به بدن آن ها ورود پیدا می نماید، بیشتر از موارد مصرف شده است. یعنی تعادل انرژی در وجود آن ها از نظم عادی و مناسب خود خاج می شود.

به این صورت که روز به روز بر میزان وزن آن ها اضافه شده و حتی بعد از طی شدن مدت زمانی، این موضوع با شتاب بیشتری به جلو پیش خواهد رفت.

از شما عزیزان درخواست داریم در بخش های بعدی این مقاله با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست چاقی عصبی چیست دیدن کنید.

عدم فعالیت های فیزیکی و نپرداختن به برنامه های مختلف ورزشی

در توضیح دومین علت چاقی این افراد می توانیم به مسئله ی کم تحرکی و عدم فعالیت های فیزیک توسط این افراد اشاره داشته باشیم. نکته ی جالب این جا است که این علت نیز با تعال انرژی ها و مصرف کالری های در ارتباط می باشد.

یعنی افراد حتی ممکن است، میزان نرمالی از مواد غذایی را میل نمایند، ، اما اهل تحرک و انجام دادن فعالیت های ورزشی نباشند در این صورت باز هم انرژی و کالری درونی بدن آن ها دچار بی نظمی و خروج از حالت تعادل شده و مانند مورد و دلیل قبلی سبب افزایش وزن و چاق شدن ایشان شود.

حال اگر ایشان مواد غذایی و خوراکی ها را نیز بیش از حد نیاز خود میل نمایند، اوضاع از این هم بدتر خواهد شد. پس باید بسیار مراقب باشیم و در عین حالی که از انواع مواد غذایی، میزان طبیعی از آن ها را میل می نماییم به برنامه های ورزشی و تحرامت روزانه نیز مشغول شویم.

عدم فعالیت های فیزیکی و نپرداختن به برنامه های مختلف ورزشی
عدم فعالیت های فیزیکی و نپرداختن به برنامه های مختلف ورزشی

مراجعه به پزشک

بهتر است، قبل از این که دیر شود، در صورتی که در شرایط این افراد قرار دارید و از اضافه وزن خود رنج می برید به یک پزشک متخصص و با سابقه مراجعه نمایید تا ایشان معاینه های لازم را بر روی شما انجام دهد.

پیشنهاد ما مراجعه به جناب دکتر سلیمی می باشد. هم چنین ممکن است، تمایل داشته باشید، در مورد افراد چاقی که لاغر شدند اطلاعات تکمیلی را به دست آورید و یا تصویرهایی از ایشان را ببینید. برای این منظور نیز امکان مراجعه به پیج دکتر سلیمی وجود دارد و می توانید با مراجعه به این پیج، موارد مورد درخواست را کسب نمایید.

بعضی از افراد به صورت ژنتیکی و یا ارثی دارای استعداد مناسبی برای چاق شدن هستند.

به عنوان سومین علت مربوط به چاقی افراد می توانیم ویژگی های ژنتیکی و یا مشخصه های ارثی را نام ببریم. در توضیح این عامل می توانیم به این مسئله اشاره داشته باشیم که بعضی از انسان ها دارای چنان مشخصه های ارثی و خصوصیت های ژنتیکی می باشند که با میل نمودن مقدار ناچیزی از مواد خوراکی نیز با مقداری افزایش وزن مواجه می شوند. حال اگر میزان این مواد مصرف شده کمی بیشتر شود، نیز اوضاع آن ها وخیم تر می شود.

در این جا باید به این نکته مهم اشاره نماییم که درست است، بعضی ها دارای این خصوصیت ها هستند، اما نباید وجود این عامل های ژنتیکی و یا ارثی را بهانه برای عدم تداوم تلاش خود برای اجرای شیوه های کاهش وزن، قرار دهند. این افراد نیز در صورتی که روش های مرسوم و علی کاهش وزن را به خوبی مورد رعایت و پیگیری خود قرار دهند، قطعا در راه رسیدن به خواسته ی خود موفق خواهند شد.

پس بهتر است، بهانه ها را کنار بگذارید و شیوه های مناسب درمانی را مورد تعقیب قرار دهید، البته به شما پیشنهاد می شود، در ابتدای امر و برای تشخصی علت های چاقی و انتخاب بهترین روش های درمانی آن با فردی متخصص و با تجربه مشورت نمایید. پیشنهاد ما مراجعه به جناب دکتر سلیمی می باشد.

ایشان در حال حاضر از بهترین و با سابقه ترین پزشک های کشور در زمینه ی درمان مشکل چاقی با روش های مختلف می باشد.

خواهشمند است در قسمت های بعدی از این نوشتار علمی ما را همراهی نمایید.

دیگر علت های مربوط به چاقی افراد

مواردی که در بخش بالا به آن اشاره داشتیم اصلی ترین موردهایی می باشند که می توانند در اضافه وزن و چاقی شدید افراد موثر باشند. به جز این موردها، گزینه ها و عامل های موثر دیگری نیز وجود دارد، که البته تاثیر و نقش آن ها در بین افراد چاق جامعه کم تر بوده و ما نیز آن ها را به صورت تیتروار بیان می نماییم.

پیشنهاد می کنیم از پست تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند دیدن کنید.

دیگر علت های مربوط به چاقی افراد
دیگر علت های مربوط به چاقی افراد

دیگر علت هایی که می توانند بر روی موضوع چاق شدن و اضافه وزن در افراد مختلف موثر باشند، به این شرح هستند:

موارد مربوط به روح و روان افراد که می توانند سبب نوعی چاقی با عنوان چاقی عصبی شوند. یکی از مهم ترمی علت های این نوع چاقی، مسائلی مانند استرس و اضطراب می باشند.

برخی از بیماری های زمینه ای نیز می توانند سبب افزایش وزن و چاقی افراد شوند.

برخی از افراد چاق که شیوه های درمانی را به خوبی مورد رعایت قرار داده اند، توانسته اند به موفقیت های بسیار خوبی نیز دست پیدا نمایند. آن ها در نهایت با کاهش وزن بسیار خوبی مواجه بوده و توانسته اند به خوبی لاغر شوند.

شاید شما تمایل داشته باشید، تصاویری از این افراد را مورد مشاهده ی خود قرار دهید. به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم به پیج دکتر سلیمی مراجعه کنید و از تصاویر درج شده در آن جا استفاده نمایید.

آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند چه شیوه های درمانی رایجی را در پشت سر گذاشته اند؟

همان گونه که دقت داشتید در قسمت قبلی از متن خود در مورد علت های مهمی که سبب چاقی و افزایش وزن در افراد مختلف می شوند، با شما همراهان گرامی صحبت نمودیم.

آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند چه شیوه های درمانی رایجی را در پشت سر گذاشته اند؟
آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند چه شیوه های درمانی رایجی را در پشت سر گذاشته اند؟

اکنون و در بخش دیگری از نوشتار علمی پزشکی خود بنا داریم شیوه های درمانی که این این افراد پشت سر گذاشته و موفق به درمان خویش شده اند را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. از شما همراهان گرامی درخواست داریم در توضیح این روش ها ما را همراهی نمایید.

مهم ترین ترین شیوه های مرسوم برای درمان چاقی و اضافه وزن به این شرح می باشند:

روی آوردن به سوی برنامه های ورزش

ی و تحرکات فیزیکی

اول احتمال برای افراد چاقی که لاغر شدند این است که به سمت برنامه های ورزشی و تحرکات فیزیکی روی آورده باشند. این معمولا یکی از شیوه های رایجی می باشد که توسط پزشک های متخصص مورد تجویز قرار می گیرد،

البته همه ی افراد شرایط و زمان کافی برای پرداخت به این روش درمانی را ندارند و این احتمال وجود دارد که آن ها به سوی دیگر شیوه های درمانی متمایل شوند.

مهم ترین ترین شیوه های مرسوم برای درمان چاقی و اضافه وزن به این شرح می باشند:
مهم ترین ترین شیوه های مرسوم برای درمان چاقی و اضافه وزن به این شرح می باشند:

شرایط تاثیر گذاری

شرایط تاثیر گذاری این روش به این صورت می باشد که میزان انرژی مصرفی در بدن افراد را بالا تر بوده و سبب افزایش مقدار سوخت و ساز در بدن آن ها می شود و همان تعادل انرژی که در بخش های دیگر این مقاله نیز به آن اشاره داشتیم این بار به شکلی دیگر بر هم زده شده و سهم کالری های مصرفی بالاتر می رود.

شرایط تاثیر گذاری
شرایط تاثیر گذاری

این نکته مهم ترین ویژگی این روش ها می باشد و به راحتی سبب می شود، این افراد با کاهش وزن مواجه شوند، البته باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید که افراد باید این روش را تداوم بخشند تا به بهترین نتیجه ها دست یابند.

این امکان وجود دارد که هر کسی صبر و تحمل لازم برای ادامه این شیوه را نداشته باشد و بعد از مدتی از تداوم آن خسته شود. ممکن است، این افراد با شیوه های دیگر راحت تر باشند و آن ها را مناسب خود بدانند که البته مناسب ترین فردی که صلاحیت اعلام نظر در این زمینه را دارد و می تواند شیوه های مناسبی را مورد انتخاب قرار دهد، پزشک متخصص و فرد معالج می باشد.

روی آوردن به رژیم های صحیح غذایی

به عنوان دومین روش مرسوم در رهایی از مشکلات مربوط به چاقی می توانیم به رژیم ها و برنامه های تغذیه اشاره داشته باشیم که افراد مختلفی آن را مورد انتخاب و اجرای خود قرار می دهند.

در حقیقت این احتمال نیز برای افراد چاقی که لاغر شدند وجود دارد که از روش برنامه های مناسب غذایی و رژیم های اصولی علمی تغذیه بهره های لازم را برده باشند.

روی آوردن به رژیم های صحیح غذایی
روی آوردن به رژیم های صحیح غذایی

قطعا این روش ها نیز نیازمند صبر و حوصله می باشد

قطعا آن ها به فردی متخصص و دارای علم لازم مراجعه نموده و این برنامه های مخصوص غذایی را از ایشان دریافت نموده اند. در این جا نیز باید نکته ای را حضور شما عزیزان بیان نماییم. قطعا این روش ها نیز نیازمند صبر و حوصله ی افراد مختلف می باشند. ایشان باید برای مدت مشخصی که از سوی پزشک معالج معین می گردد این برنامه های غذایی را مورد مراعات قرار دهند تا به تدریج موفق شوند، نتیجه های مطلوبی را از آن خود نمایند.

شرایط اثر گذاری این شیوه نیز این گونه می باشد که باز هم تعادل انرژی در بدن ایشان با یک بی نظمی مناسب روبرو می شود. به این شکل که سهم مواد دریافتی کم تر از مواردی می باشد که فرد مورد مصرف قرار می دهد.

این روش نیز بعد از مدتی با کاهش وزن فرد همراه بوده و در صورتی که ایشان بتواند در تداوم این شیوه ی درمانی صبر لازم را به عمل آورد، به نتیجه های دلخواه خود که همان کاهش وزن تا رسیدن به شرایط ایده آل وزنی است، خواهد رسید.

قطعا این روش ها نیز نیازمند صبر و حوصله می باشد
قطعا این روش ها نیز نیازمند صبر و حوصله می باشد

بهتر است، در این موارد نیز به پزشک متخص و حاذقی که دارای سابقه ی خوبی است، مراجعه نمایید و برنامه های علمی و اصولی غذایی را از ایشان دریافت کنید.

انتخاب و اجرای شیوه های جراحی برای رهایی از چاقی های شدید

به عنوان سومین عاملی که در کاهش وزن این افراد موثر بوده می توانیم انتخاب و اجرای برخی از شیوه های جراحی با عنوان جراحی های لاغری را ذکر نماییم. در واقع این احتمال نیز برای افراد چاقی که لاغر شدند وجود دارد که آن ها با کمک گرفتن از روش های جراحی لاغری موفق به دست یابی به این شرایط وزنی شده اند.

در رابطه با عمل های جراحی لاغری می توانیم این مورد را متذکر شویم که این عمل ها تغییراتی را در سیستم گوارش و یا معده ی افراد ایجاد می نمایند که ثمره ی این تغییرات به این صورت می باشد که افراد یا با معده ی کوچک جدیدی روبرو شده و یا در وعده های مختلف غذایی دیگر اشتهای میل نمودن مقدار زیادی از مواد غذایی را ندارند.

البته این امکان نیز وجود دارد که برخی از روش های جراحی لاغری هر دو تاثیر را در بدن افراد داشته باشند. به این صورت که هم بر روی میزان اشتهای فرد تاثیر گذار باشند و هم این که معده ی فرد را دچار تغییر سایز و کوچک شدن کرده باشند.

انتخاب و اجرای شیوه های جراحی برای رهایی از چاقی های شدید
انتخاب و اجرای شیوه های جراحی برای رهایی از چاقی های شدید

عمل های جراحی با اثر گذاری موقتی و یا دائمی

نکته ی دیگری که می توانیم در زمینه ی عمل های مختلف جراحی لاغری به آن اشاره داشته باشیم، این است که برخی از انواع این عمل ها دارای تاثیرات و اعمال تغییراتی موقتی در معده و یا سیستم گوارش افراد می باشند.

این در حالی می باشد که بعضی از انواع عمل های جرای لاغری تغییراتی همیشگی را در سسیتم گوارشی افراد اعمال می نمایند و امکان بازگشت این عمل های جراحی وجود ندارد.

این عمل های جراحی مزیت های بسیار فراوانی را با خود به همراه دارند و البته همه ی افراد دارای شرایط مناسب برای اجرای این عمل های جراحی نمی باشند.

به هر حال در این قسمت قصد داشتیم به این مسئله اشاره داشته باشیم که افراد چاقی که لاغر شدند ممکن است، شیوه های مربوط به جراحی های لاغری را مورد انتخاب و اجرا قرار داده باشند.

عمل های جراحی در سال های اخیر مورد استقبال تعداد زیادی از افراد چاق واقع شده اند

علت این گفته ما نیز در این است که این عمل های جراحی در سال های اخیر مورد استقبال تعداد زیادی از افراد چاق واقع شده اند و خیلی از افراد که بر حسب شرایط زندگی خود دارای وضعیت مناسبی برای اجرا و تداوم شیوه های معمول لاغری نمی باشند، این روش ها را برای خود انتخاب می نمایند و در مدت زمانی کوتاه تر با کاهش وزن مناسبی روبرو شده و به نویع مشکل چاقی و اضافه وزن شدید آن ها مورد درمان واقع می شود.

عمل های جراحی در سال های اخیر مورد استقبال تعداد زیادی از افراد چاق واقع شده اند
عمل های جراحی در سال های اخیر مورد استقبال تعداد زیادی از افراد چاق واقع شده اند

در صورتی که تمایل دارید، در مورد این شیوه های جراحی لاغری اطلاعات کاملی را به دست آورید، می توانید با پزشکی حاذق و متبحر که دارای تجربه ی بالایی در این زمینه باشد، مشورت نمایید و از نظرات ایشان استفاده نمایید. ما در این جا مراجعه به جناب دکتر سلیمی و دریافت راهنمایی های مورد نیاز از ایشان را به شما همراهان گرامی پیشنهاد می دهیم.

هم چنین در مورد افراد چاقی که لاغر شدند و احتمالا از شیوه های جراحی لاغری نیز استفاده نموده اند، باید به عرض شما برسانیم در صورتی که شما خواننده ی عزیز تمایل دارید، در مورد این افراد اطلاعاتی را به دست آورده و یا این که تصویرهایی از قبل و بعد از اجرای این شیوه های جراحی را ملاحظه نمایید، به شما پیشنهاد می شود، سری به پیج دکتر سلیمی بزنید و عکس های فراوان موجود در آن را مشاهده نمایید.

مهم ترین و معروف ترین شیوه های جراحی لاغری:

در قسمت بالا به این مطلب اشاره داشتیم که این احتمال برای افراد چاقی که لاغر شدند وجود دارد که شیوه هایی از جراحی های لاغری را مورد استفاده خود قرار داده باشند و به همین سبب با کاهش وزن مناسبی روبرو شده باشند. در این قسمت قصد داریم عنوان چند مورد از این شیوه های جراحی لاغری را برای شما عزیزان بیان نماییم. لطفا در بیان این روش ها با ما همراه باشید.

معروف ترین شیوه های جراحی لاغری که احتمالا افراد چاقی که لاغر شدند از آن ها استفاده نموده اند به شرح ذیل می باشند:

عمل جراحی اسلیو معده

عمل جراحی بای پس معده ( لطفا از پست جراحی مینی بای پس معده دیدن کنید. )

عمل جراحی ساسی بای پس معده

عمل جراحی قرار دادن بالن درون معده ی شخص چاق به منظور کاهش وزن و اشغال بخش زیادی از معده ی ایشان که البته این روش در گروه شیوه های موقتی بوده و بعد از مدتی بالن مورد نظر از معده ی فرد خارج می شود.

عمل جراحی حلقه گذاری اطراف معده ی فرد که هدف این متد نیز همان کاهش سایز در معده ی فرد برای مقابله با مصرف زیادتر از حد مواد خوراکی می باشد.

معروف ترین شیوه های جراحی لاغری که احتمالا افراد چاقی که لاغر شدند از آن ها استفاده نموده اند به شرح ذیل می باشند:
معروف ترین شیوه های جراحی لاغری که احتمالا افراد چاقی که لاغر شدند از آن ها استفاده نموده اند به شرح ذیل می باشند:

عمل جراحی پیکر تراشی که البته این شیوه عمدتا برای لاغری های موضعی در نقطه های خاصی از بدن مورد اجرا قرار می گیرد.

عمل جراحی لیپوساکشن و غیره

مورد جالبی که می توانیم در این جا مورد اشاره قرار دهیم این است که برخی از پزشک های معالج برای بعضی از افراد، قرص ها و یا کپسول های لاغری را تجویز می نمایند که در حقیقت مشابه همان شیوه ی بالن گذاری عمل می نمایند.

پیشنهاد می کنیم از پست آیا چاقی مانع بارداری میشود دیدن کنید.

شیوه ی درمانی به کمک این کپسول ها

شیوه ی درمانی به کمک این کپسول ها به این صورت است که بعد از بلعیده شدن قرص یا کپسول مورد نظر، کپسول در بدن فرد به شکل یک بالن باز می شود و می تواند حجم بالایی از معده ی ایشان را مورد اشغال قرار دهد. این شیوه نیز در زمره ی روش های موقتی بوده و بعد از مدتی از بدن فرد خارج می شود.

شیوه ی درمانی به کمک این کپسول ها
شیوه ی درمانی به کمک این کپسول ها

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مورد این روش های نوین درمانی می توانید با جناب دکرت سلیمی مشورت نمایید. ایشان بر اساس تجربه ی بالایی که در خصوص این روش ها دارند، معاینه های کاملا تخصصی را صورت داده و مناسب ترین متدهای جراحی لاغری را برای افراد مختلف انتخاب می نمایند.

هم چنین ممکن است، در مورد افراد چاقی که لاغر شدند، مایل باشید، اطلاعاتی را کسب نمایید و یا این که عکس هایی از آن ها مورد مشاهده قرار دهید، این تصویر ها در پیج رسمی جناب دکتر سلیمی موجود بوده و کافی است، برای رؤیت آن ها به این پیج وارد شوید.

شما خواننده ی گرامی در حال مطالعه ی نوشتاری کاربردی در مورد افراد چاقی که لاغر شدند هستید، از شما درخواست داریم بخش های بعدی این مقاله ی علمی پزشکی را  از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید. در قسمت های آتی از این متن بنا داریم موارد چالب و کاربرد دیگری را برای شما بیان نماییم.

آیا در زمینه ی شیوه های مرسوم در اجرای عمل های جراحی لاغری اطلاعاتی دارید؟

همان طور که دقت داشتید در بخش پیشین از متن خود برخی از شیوه های جراحی لاغری را بکه ممکن است، افراد چاقی که لاغر شدند از آن ها استفاده نموده باشند را حضور شما عزیزان توضیح دادیم.

نکته ای که مورد سوال افراد درخواست کننده ی این روش ها قرار می گیرد و به دغدغه ای در ذهن ایشان مبدل شده است، این است که این روش های جراحی لاغری به چه صورت مورد اجرا قرار می گیرند؟ آیا برای انجام آن ها شکم افراد به صورت کامل و شبیه جراحی های سنتی و باز، گشوده می شود؟

آیا در زمینه ی شیوه های مرسوم در اجرای عمل های جراحی لاغری اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی شیوه های مرسوم در اجرای عمل های جراحی لاغری اطلاعاتی دارید؟

آیا این عمل ها دارای دوره های نقاهت طولانی می باشند؟ آیا زخم ها و برش های ناشی از این عمل ها با احتمال عفونت و یا التیام دیر هنگام مواجه می شوند؟

در این قسمت از مقاله ی خود قصد داریم شیوه ی اجرای این عمل های جراحی لاغری را برای شما عزیزان تشریح نماییم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین روشی که در سال های اخر در مورد عمل های جراحی لاغری مورد کاربرد قرار گرفته است و افراد چاقی که لاغر شدند و از این عمل های لاغری استفاده نموده اند نیز همین روش را در پی گرفته اند، شیوه ای می باشد که با عنوان لاپاراسکوپی مورد شناسایی قرار می گیرد.

برش های محدود با عمق و سایز کم در شیوه ی لاپاراسکوپی

مهم ترین اتفاق ها در اجرای شیوه ی ذکر شده این است که تعدادی محدود برش و یا سوراخ در بخش هایی از شکم فرد ایجاد می نمایند تا به کمک آن ها بتوانند تجهیزات مهم مورد کاربرد در عمل های لاغری را به درون فرد مورد نظر وارد نمایند.

همان طور که دقت داشتید یکی از شیوه های جراحی لاغری که در بالا به آن اشاره شد، عمل جراحی اسلیو معده می باشد. این شیوه ی جراحی لاغری از متدهای نوینی می باشد که در سال های اخیر طرفداران خاص خود را پیدا نموده است و برای اجرای آن نیز روش ذکر شده ی فوق را مورد استفاده قرار می دهند.

البته روش لاپاراسکوپی مخصوص همین شیوه ی جراحی نمی باشد و در دیگر جراحی های لاغری مانند بای پس و یا ساسی بای پس و یا حتی جراحی هایی خارج از حوزه ی لاغری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است، اطلاعات تکمیلی مربوط به این روش جراحی را از دکتری متخصص و متبحر که دارای تجارب ارزنده ای باشد، کسب نمایید

بهتر است، اطلاعات تکمیلی مربوط به این روش جراحی را از دکتری متخصص و متبحر که دارای تجارب ارزنده ای باشد، کسب نمایید. هم چون بخش های دیگر این نوشتار کاربردی باز هم پیشنهاد ما مراجعه به جناب دکتر سلیمی و دریافت مشاوره های تخصصی مورد نیاز از ایشان می باشد.

افراد چاقی که لاغر شدند و موفق شده اند با کمک روش فوق و شیوه های جراحی لاغری نوین به وزن مناسب خویش دست پیدا کنند، قطعا قبل و بعد از اجرای عمل های لاغری مرسوم، تصویر هایی را از شرایط چاقی و نتیجه های بعد از آن گرفته اند، البته این عکس معمولا توسط پزشک های متخصص و یا نیروهای کلینیک آن ها به ثبت می رسند.

در صورتی که تمایل به دریافت یا مشاهده ی این عکس ها دارید، به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم به پیج رسمی جناب دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

بهتر است، اطلاعات تکمیلی مربوط به این روش جراحی را از دکتری متخصص و متبحر که دارای تجارب ارزنده ای باشد، کسب نمایید
بهتر است، اطلاعات تکمیلی مربوط به این روش جراحی را از دکتری متخصص و متبحر که دارای تجارب ارزنده ای باشد، کسب نمایید

لطفا در قسمت های آتی این مقاله ما را همراهی نمایید.

آیا در زمینه ی چگونگی اجرای عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

همان طور که دقت داشتید در بخش قبلی از مقاله ی خود شیوه ی لاپاراسکوپی که از روش های مرسوم در اجرای عمل های لاغری می باشد را توضیح دادیم و به شما عزیزان گفتیم که افراد چاقی که لاغر شدند و احتمالا شیوه های جراحی لاغری را مورد استفاده قرار داده اند، جراحی های مورد نظر را با کمک شیوه ی لاپاراسکوپی صورت داده اند.

یکی از روش های مرسوم جراحی لاغری که در سال های اخیر نیز افراد زیادی را به طرف خود جذب نموده است، متد جراحی اسلیو معده می باشد. شرایط اجرای این روش جراحی مشابه شیوه ی لاپاراسکوپی می باشد و مهم ترین تجهیزاتی که در این عمل لاغری مورد استفاده قرار می گیرند، از طریق برش های محدود و کوچک روی شکم فرد به بدن ایشان وارد می شوند.

تجهیزات شامل یک دوربین فیلمبرداری مخصوص بوده که با یک چراغ روشنایی نیز همراهی می شود

این تجهیزات شامل یک دوربین فیلمبرداری مخصوص بوده که با یک چراغ روشنایی نیز همراهی می شود. مجموعه تصویرهای ارسالی از این دوربین در بیرون از شکم فرد و بر روی سیستم مانیتورینگ قابل مشاهده می باشد.

در حقیقت پزشک متخصص می تواند این تصویر ها و فیلم ها رؤیت نموده و مهم ترین اقدام های عمل جراحی مورد نظر را از این طریق مورد کنترل قرار دهد.

مهم ترین اقدام تخصصی که در این عمل جراحی صورت می گیرد این است که قسمت عمده ای از معده ی فرد مورد نظر برش خورده، جدا شده و از بدن ایشان بیرون آورده می شود. در نهایت و زمانی که فرد عمل خود را به اتمام می رساند دارای یک معده ی بسیار کوچک می باشد.

تجهیزات شامل یک دوربین فیلمبرداری مخصوص بوده که با یک چراغ روشنایی نیز همراهی می شود
تجهیزات شامل یک دوربین فیلمبرداری مخصوص بوده که با یک چراغ روشنایی نیز همراهی می شود

تاثیرات عمل جراحی اسلیو معده بر روی هورمونی که به گرسنه شدن افراد مربوط می شود.

اقدام دیگری که در مرود عمل جراحی اسلیو معده می توانیم به آن اشاره داشته باشیم، این است که قسمت بریده و جدا شده از معده ی فرد، به همان بخشی از معده ربط دارد که مسئول تشرح نمودن هورمون مربوط به گرسنگی افراد نیز می باشد. عنوان تخصصی که برای این هورمون مورد استفاده قرار می گیرد، هورمون گرلین می باشد.

به این صورت و زمانی که کارهای مربوط به عمل جراحی اسلیو معده به پایان برسند، فرد هم دارای معده ای کوچک است و هم این که میزان ترشح هورمون ذکر شده در بدن ایشان خیلی کم تر شده و ایشان دیگر کم تر احساس گرسنه بودن را خواهد داشت.

فکر نکنید که میزان این هورمون به صفر رسیده است

البته فکر نکنید که میزان این هورمون به صفر رسیده است و دیگر فرد مورد نظر گرسنه نمی شود، بلکه مقدار تشرح هورمون مربوطه به شدت کم تر شده است.

همه ی این موارد دست به دست هم می دهند تا فرد مورد نظر بعد از چند وقت کاهش وزن قابل ملاحظه ای را مورد تجربله قرار دهد، البته ایشان بهتر است، در کنار اجرای این عمل جراحی لاغری، باز هم شیوه های تجویز شده از سوی پزشک متخصص در مورد برنامه های غذایی و هم چنین کارهای ورزشی را مورد اجرا و رعایت قرار دهند. چون امکان افزایش وزن باز هم در این افراد وجود دارد.

نکته های تخصصی و جزئیات بیشتر مربوط به این شیوه را می توانید از فردی متخصص و حاذق که دارای سابقه ی خوبی در معاینه و انتخاب این شیوه های جراحی دارد، جویا شوید.

در این زمینه نیز ما به شما عزیزان جناب دکتر سلیمی را معرفی می نماییم. ایشان سالیان سال است، در حوزه ی درمان مشکلات مربوط به اضافه وزن و اجرای شیوه های مختلف جراحی لاغری فعالیت می نمایند و از تجربه های بالایی برخوردار می باشند.

ممکن است، افراد چاقی که لاغر شدند از شیوه ی اسلیو معده نیز استفاده کرده باشند

ممکن است، افراد چاقی که لاغر شدند از شیوه ی اسلیو معده نیز استفاده کرده باشند. معمولا از شرایط چاقی و هم چنین لاغر شدن این افراد عکس ها و اطلاعات مهمی جمع آوری و تهیه می شود که این موارد در پرونده های پزشکی و ایشان موجود است و البته عکس های این افراد قابل ارائه در کانال های مختلف ارتباطی می باشد.

در صورتی که به این عکس ها نیاز دارید، می توانید به پیج جناب دکتر سلیمی مراجعه و موارد مورد نظر را در آن جا ملاحظه نمایید.

از شما عزیزان درخواست داریم در بخش های باقی مانده از این متن در مورد افراد چاقی که لاغر شدند با ما همراه باشید.

آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند و شیوه های جراحی لاغری را اجرا نموده اند با چه مزیت هایی همراه بوده اند؟

همان گونه که مشاهده فرمودید در قسمت قبلی از متن خود، جزئیات مربوط به یکی از شیوه های جراحی لاغری با عنوان جراحی اسلیو معده را مورد تشریح قرار دادیم. یکی از مواردی که می تواند برای افراد درخواست کننده ی این روش ها مورد سوال باشد، این است که افراد چاقی که لاغر شدند در مورد این شیوه های جراحی، از چه مزیت هایی استفاده و بهره های لازم را برده اند.

در این قسمت از نوشتار علمی پزشکی خود قصد داریم این فواید را برای شما عزیزان توضیح دهیم. از شما دعوت می نماییم در توضیح این مزیت ها با ما همراه باشید.

مهم ترین مزیت های این شیوه های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:

اول این که از روش لاپاراسکوپی استفاده می نمایند که یکی از شیوه های نوین در اجرای عمل های مختلف می باشد. این شیوه دارای برش های محدد و کوچکی بوده که به خاطر سایز کوچکشان به زودی التیام پیدا می کنند. به همین خاطر نیازی نیست که افراد روزهای زیادی را بعد از اجرای این عمل های لاغری در بیمارستان ی مرکز درمانی مورد نظر بستری باشند.

مزیت دوم این است که زخم ها زود خوب شده و افراد چه در مرکز درمانی و چه در منزل، دوره های نقاهت کوتاهی را سپری خواهند نمود.

مزیت دیگر در این می باشد که این شیوه های جراحی با کاهش وزن قابل ملاحظه ای همراه هستند و افراد بعد از نهایتا چند ماه وزن زیادی را کم می نمایند. این کاهش وزن در مدت زمانی کوتاه رخ می دهد و به همین خاطر است که اشخاص زیادی به دنبال اجرای این شیوه های جراحی برای درمان چاقی خویش می باشند.

مهم ترین مزیت های این شیوه های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:
مهم ترین مزیت های این شیوه های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:

بین کاهش وزن در شیوه های جراحی لاغری تفاوت های اندکی وجود دارد.

در این جا لازم است، این نکته را مورد اشاره قرار دهیم که میزان و سرعت کاهش وزن افراد در شیوه های مختلف جراحی لاغری مشابه و یکسان نمی باشد و هر کدام از روش های ذکر شده دارای تاثیراتی در کاهش وزن افراد می باشند.

نکته ی مشترک این شیوه ها این است که در کل میزان کاهش وزن نسبتا زیاد بوده و این کاهش وزن در مدت زمانی کوتاه اتفاق می افتد، اما تا حدودی بین تاثیر گذاری روش های مختلف جراحی لاغری تفاوت هایی وجود دارد.

مزیت دیگر این عمل های لاغری در این است که احتمال رخداد هر گونه عفونت در محل مربوط به زخم ها و برش هایی که عمدتا مورد نیاز شیوه ی لاپاراسکوپی بوده اند، بسیار پایین و نزدیک به صفر می باشد.

آن دسته از افراد چاقی که لاغر شدند با این مزیت ها در کنار شیوه های مختلف جراحی لاغری همراه بوده اند.

تصاویر معمولا به صورت ناشناس در کانال های ارتباطی پزشک های متخصص قرار داده می شوند

پزشک های مربوط به این افراد از شرایط بهبود زخم های ایشان و هم چنین اوضاع کاهش وزن آن ها تصویر هایی را تهیه نموده و در کانال های مجازی خویش درج نموده اند، البته این تصاویر معمولا به صورت ناشناس در کانال های ارتباطی پزشک های متخصص قرار داده می شوند و در صورتی تصویر کامل این افراد درج می شود که خود ایشان رضایت کامل را اعلام نموده باشند.

به هر حال آن هایی که به دنبال بررسی دقیق این شیوه های درمانی برای رفع چاقی شدید خود می باشند، می توانند از این عکس ها اطلاعات مناسبی را کسب نمایند و متوجه وضعیت احتمالی خود در روزهای بعد از عمل های جراحی و دیگر شیوه های درمانی بشوند. به همین منظور این تصویر ها برای ایشان مفید بوده و می توانند انگیزه ی مجددی به ایشان بدهند.

در صورتی که مایل به دریافت یا دیدن این عکس ها هستید، به شما پیشنهاد می دهیم به پیج جناب دکتر سلیمی وارد شوید. ایشان از پزشک های متخصص و حاذق حال حاضر کشور در حوزه ی این عمل های جراحی لاغری می باشند.

آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند چه هزینه هایی را در این راه متقبل شده اند؟

همان گونه که دقت فرمودید در قسمت پیشین از نوشتار خود مهم ترین مزیت های مربوط به شیوه های جراحی چاقی را خدمت شما ارائه دادیم و متوجه این موضوع شدید که افراد چاقی که لاغر شدند با چه فوایدی در این شیوه های درمانی مواجه شده اند.

موضوع دیگری که به طور معمول مورد سوال افراد بوده و به نوعی یکی از دغدغه های فکر این افراد چاق می باشد، بحث هزینه های مربوط به شیوه های درمانی چاقی می باشد. در این بخش از متن علمی پزشکی خود تصمیم داریم در مرود این هزینه ها با شما عزیزان صحبت نماییم.

آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند چه هزینه هایی را در این راه متقبل شده اند؟
آیا می دانید افراد چاقی که لاغر شدند چه هزینه هایی را در این راه متقبل شده اند؟

چرا نمی توانیم قیمت ها را شفاف و مستقیم و بر حسب واحدهای پولی اعلام نماییم؟

در ابتدای این قسمت باید موضوعی را حضور شما متذکر شویم و آن مطلب در این زمینه است که در بحث های هزینه ای و به ویژه مخارج مربوط به شیوه های درمان چاقی، امکان این که هزینه ها را به صورت مستقیم و با ذکر مبلغ های ریالی بیان نماییم وجود ندارد. این موضوع نیز علت های مشخصی را با خود به همراه دارد.

اول این که هزینه ها به شکل لحظه به لحظه در حال تغییر می باشند و در هر روزی که شما قرار باشد، کارهای درمانی نظیر عمل های جراحی لاغری را انجام دهید قیمت ها با مقداری تغییر مواجه شده و عددهای روزهای قبل دیگر فاقد اعتبار می باشند، پس بهتر است، این موارد را به شکل مستقیم و ریالی ذکر نکنیم.

علت دوم

علت دوم این مسئله این است که افراد متقاضی این روش های درمانی دارای شرایطی مشابه و مانند یکدیگر نمی باشند. در حقیقت هر کدام از ای اشخاص در وضعیت متفاوتی از نظر میزان چاقی، بیماری های دیگری که با آن ها همراه هستند

و دیگر موارد هستند و در نتیجه هر کدام از این افراد به شیوه ها و فاکتورهای مختلفی برای درمان خویش نیاز دارند و این شیوه ها نیز دارای هزینه های مختلفی می باشند. در این جا باز هم به این نتیجه می رسیم که امکان بیان قیمت های درمانی به صورت شفاف و به شکل واحدهای پولی وجود ندارد.

با این اوصاف ما در زمینه ی هزینه های مربوط به شیوه های درمان چاقی باید چه راهی را در پیش بگیریم و تکلیف ما چیست. افراد متقاضی می خواهند برآوردی نسبی و البته منطقی از هزینه های این روش ها داشته باشند، اما چگونه می توانند به این مهم دست پیدا کنند؟

در این زمینه باید به عرض شما عزیزان برسانیم که تنها راه منطقی این است که عامل های مهمی که می توانند بر روی بحث های هزینه ای موثر باشند را خدمت شما عزیزان تشریح نماییم. از شما همراهان گرامی درخواست داریم با تشریح این عوامل با ما همراه باشید.

مهم ترین عامل هایی موثر برای افراد چاقی که لاغر شدند و شیوه های درمانی مختلف را اجرا نموده اند.

این عامل ها عبارت هستند، از:

اجرای شیوه های درمانی برای رفع چاقی در شهرهای کوچک یا کلان شهرهای سطح کشور:

اولین عامل این است که افراد چاقی که لاغر شدند در کدام منطقه از کشور ساکن بوده اند و البته شیوه های درمانی مورد نظر را کجا انجام داده اند. آیا ایشان این روش ها را در کلان شهرها و پایتخت اجرا کرده اند یا این که شیوه های مورد نظر را در شهرهای کوچک و کم جمعیت کشور مورد اجرا قرار داده اند.

اجرای شیوه های درمانی برای رفع چاقی در شهرهای کوچک یا کلان شهرهای سطح کشور:
اجرای شیوه های درمانی برای رفع چاقی در شهرهای کوچک یا کلان شهرهای سطح کشور:

هر کدام از شیوه های درمانی که در بخش های قبلی به آن ها اشاره داشته ایم، در شهرهای بزرگ و کلان شهرها دارای هزینه های بیشتری می باشند.

مثلا شما برای ثبت نام در یک باشگاه ورزشی و تداوم برنامه های ورزشی ارائه شده از سوی پزشک متخصص، باید هزینه هایی را متقبل شوید. قطعا میزان هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب به این باشگاه و از طرفی مبلغ شهریه های مربوط به این باشگاه ها در شهرهای بزرگ و یا پایتخت بیشتر از دیگر شهرهای دورافتاده و کم جمعیت کشور می باشد.

اجرای برخی از متدهای درمان چاقی و اضافه وزن در بیمارستان های دولتی و یا مرکزهای درمانی خصوصی:

علت دومی که می تواند میزان هزینه های روش های درمان چاقی را با تغییراتی روبرو نماید، بحث این است که افراد برخی از شیوه های درمانی را در کدام مرکزهای درمانی و یا بیمارستان های سطح کشور اجرا نموده اند.

این علت بیشتر در زمانی که افراد می خواهند شیوه هایی مانند جراحی را در پیش بگیرند موثر است و از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد.

اجرای برخی از متدهای درمان چاقی و اضافه وزن در بیمارستان های دولتی و یا مرکزهای درمانی خصوصی:
اجرای برخی از متدهای درمان چاقی و اضافه وزن در بیمارستان های دولتی و یا مرکزهای درمانی خصوصی:

منظور از بیان این نکته ها در این قسمت این مسئله می باشد که افراد درخواست کننده و افراد چاقی که لاغر شدند، روش های جراحی لاغری را در مرکزهای درمانی خصوصی انجام داده اند یا این کارها را در بیمارستان های دولتی مورد اجرا قرار داده اند.

مطمئنا شما عزیزان خواننده می دانید که مجموع هزینه های درمانی در بیمارستان های دولتی کم تر از مرکزهای درمانی خصوصی می باشد.

افراد تحت درمان برای رفع مشکلات ناشی از چاقی خویش دارای بیمه های درمانی یا تکمیلی می باشند، یا خیر؟

موضوع دیگری که بهتر است، در بین عامل های موثر بر هزینه های مرتبط با درمان چاقی و شیوه های رفع چاقی به آن اشاره داشته باشیم، بحث بیمه های درمانی می باشد. قطعا برخی از افراد از طرف سازمان ها، ارگان و یا افراد دیگر تحت پوشش بیمه های مختلف درمانی می باشند. حال ممکن است، این بیمه ها، بیمه های درمانی معمولی و یا از انواع تکمیلی باشند.

قطعا یکی از عامل های مهمی که می توانند نقش مهمی در تغییر میزان هزینه های پرداخت شده از سوی افراد چاقی که لاغر شدند داشته باشد، بیمه های درمانی و یا تکمیلی می باشد که ایشان را تحت پوشش قرار داده اند.

برخی از شیوه های درمانی در خصوص مشکلات چاقی، اصلا تحت پوشش بیمه ها نبوده و افراد باید همه ی هزینه های مربوط به آن ها را خودشان به طور کامل تقبل نمایند. مثلا می توانیم در این زمینه به باشگاه های ورزشی و یا مواد خوراکی مورد استفاده در رژیم های غذایی مختلف اشاره نماییم.

قطعا بیمه های درمانی کاری به این شیوه ها نداشته و مبلغ خاصی را برای آن ها تقبل نمی کنند.

برخی از روش های جراحی لاغری به صورت مشروط مورد پذیرش بیمه ها قرار می گیرند

هم چنین برخی از روش های جراحی لاغری به صورت مشروط مورد پذیرش بیمه ها قرار می گیرند و در شرایطی خاص هزینه های مربوط به عمل های جراحی را پرداخت می کنند. به عنوان یک مثال می توانیم شیوه ی جراحی اسلیو را نام ببریم.

عمدتا بیمه های درمانی این شیوه را به عنوان جراحی های زیبایی تلقی نموده و مبلغی را بابت اجرای آن پرداخت نمی کنند، اما در صورتی که فردی در شرایط بحرانی چاقی بوده باشد و اجرای عمل جراحی لاغری برای سلامتی و حتی حفظ جان ایشان واجب بوده باشد، بیمه ها این موضوع را تحت پوشش خود قرار داده و مقداری از هزینه های افراد چاقی که لاغر شدند را مورد پرداخت قرار می دهند.

برخی از روش های جراحی لاغری به صورت مشروط مورد پذیرش بیمه ها قرار می گیرند
برخی از روش های جراحی لاغری به صورت مشروط مورد پذیرش بیمه ها قرار می گیرند

عامل مهارت، تبحر و میزان سابقه و تجربه ی پزشک معالج:

نکته ی دیگری که می توانیم در بحث هزینه های درمانی برای رفع چاقی و اضافه وزن های شدید به آن اشاره نماییم این است که افراد برای این منظور به کدام پزشک مراجعه می نمایند. آیا آن ها با یک پزشک عمومی مشورت می نمایند؟

آیا به پزشکی متخصص مراجعه می کنند؟ آیا فردی که قرار شیوه ای درمانی را اجرا نماید، متخصص است، یا دارای فوق تخصص آن حوزه می باشد؟ آیا پزشک متخصص دارای تبحر و سابقه ی بالایی می باشد، یا خیر؟ این ها ممکن است، سوالاتی باشند که در ذهن شما و دیگر افراد وجود داشته باشند.

به طور خلاصه باید این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم که آیا پزشک مربوطه از افراد مشهور و محبوب این حوزه است، یا خیر؟

قطعا هر کدام از گزینه هایی که در قسمت بالا به آن ها اشاره نموده ایم دارای هزینه ها و دست مزدهای مختلفی در شیوه های درمانی مخصوص خویش می باشند. مثلا یک متخصص هزینه ی ویزیت بالاتری را نسبت به پزشک عمومی دریافت می کند. حتی این هزینه در مورد افرادی که فوق تخصص دارند، بیشتر نیز می باشد.

به طور خلاصه باید این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم که آیا پزشک مربوطه از افراد مشهور و محبوب این حوزه است، یا خیر؟
به طور خلاصه باید این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم که آیا پزشک مربوطه از افراد مشهور و محبوب این حوزه است، یا خیر؟

در این جا به این نکته توجه داشته باشید که به جز بحث ها و فاکتورهای ذکر شده ی فوق، میزان تخصص، تجربه و سابقه ی فرد مورد نظر دارای اهمیت بالایی می باشد.

جدا از بحث های هزینه ای، به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم برای درمان و کنترل شرایط چاقی خود و به کار گیری بهترین شیوه های درمانی، به دنبال فردی متخصص باشید که از مشهوریت، محبوبیت و سابقه ی درخشانی نیز برخوردار باشد.

در این زمینه ی ما به شما جناب دکتر سلیمی معرفی می نماییم که سال های مدیدی است، در حوزه ی این روش های درمانی فعالیت می نماید.

افراد چاقی که لاغر شدند مراجعاتی را به ایشان داشته و از معاینه های تخصصی و هم چنین مناسب ترین شیوه های درمانی ارائه شده از سوی دکتر سلیمی بهره مند شده و بهترین نتیجه را کسب نموده اند.

افراد چاقی که لاغر شدند و کارهای درمانی مختلف خود را نزد جناب دکتر سلیمی انجام داده اند

افراد چاقی که لاغر شدند و کارهای درمانی مختلف خود را نزد جناب دکتر سلیمی انجام داده اند، رضایت مندی کاملی از شیوه های درمانی مورد نظر داشته اند.

پیج جناب دکتر سلیمی دارای اطلاعات مناسب و کاملی در مورد آن دسته از افراد چاقی که لاغر شدند می باشد و تصویرهایی مربوط به قبل و بعد از اجرای شیوه های درمانی این افراد در این پیج وجود دارد. بهتر است، برای کسب این عکس ها و دریافت اطلاعات تکمیلی مرتبط با آن ها به پیج ایشان سری بزنید.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان زخم دیابت با عسل دیدن کنید.

آیا می دانید آن دسته از افراد چاقی که لاغر شدند در چه وضعیتی از بی ام آی بوده اند؟

همان طور که دقت داشتید در قسمت قبلی از نوشتار خود، مهم ترین عامل های موثر بر هزینه ی مربوط به شیوه های درمانی چاقی را مورد بررسی و توضیح قرار دادیم. موضوع دیگری که می توانید با بحث مقاله ی ما در ارتباط باشد، این است که آن دسته از افراد چاقی که لاغر شدند قبل از این که موفق به کاهش وزن و ورود به شرایط نرمال وزنی شوند، دارای چه وضعیتی از نظر بی ام آی بوده اند.

در این قسمت قصد داریم این موضوع را مورد تشریح قرار دهیم. از شما عزیزان درخواست داریم در توضیح این شرایط با ما همراهی نمایید.

در ابتدا باید مفهوم بی ام آی را برای شما روشن نماییم. این فاکتور یکی از پارامترهای مهم برای سنجش میزان چاقی یا لاغری افراد می باشد که از ترکیب وزن و قد ایشان به دست می آید. برای محاسبه ی بی ام آی که گاها با عنوان شاخص توده ی بدنی نیز مورد شناخت قرار می گیرد، کافی است، میزان وزن افراد را بر مجذور قد آن ها تقسیم نماییم.

نکته ی مهم این مسئله این است که مقدار وزن بر حسب کیلوگرم و قد افراد تحت مطالعه بر حسب متر باشد. عدد حاصل شده را می توانیم با اعداد مشخص در جدولی که از قبل تعیین شده است، مقایسه نماییم و به شرایط توده ی بدنی افراد دست پیدا کنیم.

آیا می دانید آن دسته از افراد چاقی که لاغر شدند در چه وضعیتی از بی ام آی بوده اند؟
آیا می دانید آن دسته از افراد چاقی که لاغر شدند در چه وضعیتی از بی ام آی بوده اند؟

تقسیم بندی های افراد در پارامتر شاخص توده ی بدنی یا بی ام آی

در این صورت افراد در این گروه های تقسیم بدنی می شوند:

افرادی که خیلی لاغر هستند.

افرادی که دارای کمبود وزن می باشند.

افرادی که در شرایط معمول و نرمال وزنی قرار دارند.

افرادی که مقداری اضافه وزن دارند.

افرادی که به محدوده ی چاقی وارد شده اند.

افرادی که چاقی نسبتا شدیدی دارند.

افرادی که دارای شرایط بحرانی چاقی بوده و اصطلاحا خیلی چاق می باشند.

البته معمولا همه ی این ها با اعدادی بیان می شوند.

مثلا برخی از افراد که دارای بی ام آی 35 می باشند، در محدوده ی بحرانی یا خیلی چاق قرار داشته و بهتر است، شیوه های نوین درمانی مانند جراحی های لاغری را مورد استفاده خود قرار دهند.

در هر صورت آن دسته از افرادی که قبلا چاق بوده اند و موفق شده اند به کمک شیوه های مختلف درمانی، به لاغری دست پیدا نمایند، قطعا قبل از درمان خویش در محدوده های مربوط به چاقی قرار داشته که در ردیف های دسته بندی مربوطه به آن ها اشاره شده است.

در صورتی که در این باره دارای ابهام ذهنی و یا هر نوع سوالی هستید، می توانید به جناب دکتر سلیمی مراجعه و از نظرات علمی ارائه شده از سوی ایشان نهایت استفاده را ببرید.

آن دسته افراد چاقی که لاغر شدند، قبل از موفقیت در این امر، دارای شرایط وزنی بوده اند

آن دسته افراد چاقی که لاغر شدند، قبل از موفقیت در این امر، دارای شرایط وزنی بوده اند که در گروه های نسبتا چاق تا چاقی های بحرانی قرار داشته اند، قطعا پزشک های معالج پیش از شروع روش های درمانی این افراد، اطلاعات و هم چنین عکس هایی از آن ها را ثبت و نگه داری نموده اند.

در صورتی که قصد دارید، این تصویرها را ملاحظه نمایید و از آن ها استفاده کنید، به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم، به پیج جناب دکتر سلیمی مراجعه کنید.

در این جا مجموعه توضیحات ما در زمینه ی آن دسته از افراد چاقی که لاغر شدند به پایان رسید. امید است، مورد مطرح شده در قسمت های مختلف این نوشتار علمی پزشکی برای همه ی شما عزیزان مفید بوده باشند و شما خواننده ی گرامی در مورد آن دسته از افراد چاقی که لاغر شدند اطلاعات مناسبی را کسب کرده و از بخش های مختلف این متن نهایت لذت را برده باشید.

مجددا از شما درخواست داریم در به کار گیری شیوه های مختلف درمان چاقی ها در سطوح گوناگون، به پزشکی حاذق و ماهر مراجعه و با ایشان به مشورت بپردازید. پیشنهاد مجدد ما مراجعه به جناب دکتر سلیمی و مشورت با ایشان است.

از این که تا پایان این مقاله در زمینه ی افراد چاقی که لاغر شدند با ما همراه بودید از همه ی شما ممنون و سپاس گزار هستیم.

https://cutt.ly/FRPSP8G

https://bit.ly/3pDRsm0

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید