استپ وزن بعد از عمل اسلیو

فهرست مطالب

ما در این مقاله از دکتر سلیمی، به بررسی استپ وزن بعد از عمل اسلیو و دلایل آن می پردازیم. در کنار شما می مانیم.

عمل اسلیو معده ، از روش های بسیار کاربردی در جراحی چاقی محسوب می شود که می تواند کاهش وزن قابل توجهی را برای افراد ایجاد نماید. عمل اسلیو معده، به همراه مزیت هایی که دارد، می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد.

استپ وزن بعد از عمل اسلیو (ایستادگی کاهش وزن پس از گاسترکتومی اسلیو) یک اتفاق رایج است که کاهش وزن به دنبال جراحی چاقی کاهش می یابد یا به طور کلی متوقف می شود. در حالی که ممکن است خسته کننده باشد، مهم است که درک کنیم که این بخشی طبیعی از روند سازگاری بدن است و به این معنی نیست که جراحی شکست خورده است. با تنظیم رژیم غذایی و ورزش، می توانید بر رکود کاهش وزن غلبه کنید و به سفر کاهش وزن خود ادامه دهید.

پیشنهاد می کنیم از پست استپ وزنی چیست دیدن کنید.

اینفوگرافیک استپ وزن بعد از عمل اسلیو

اینفوگرافیک استپ وزن بعد از عمل اسلیو
اینفوگرافیک استپ وزن بعد از عمل اسلیو

از جمله این چالش ها، استپ وزنی بعد از جراحی است. از آنجایی که عمل اسلیو، کاهش وزن قابل توجهی را ایجاد می کند، اما به دلایلی، این کاهش وزن دچار استپ خواهد شد. ما در این مقاله از دکتر سلیمی، به بررسی استپ وزن بعد از عمل اسلیو، خواهیم پرداخت.

استپ وزن بعد از عمل اسلیو

استپ وزن بعد از عمل اسلیو
استپ وزن بعد از عمل اسلیو

استپ وزنی بعد از عمل اسلیو، به معنای توقف کاهش وزن بعد از جراحی اسلیو است که برخی افراد، آن را تجربه می کنند. بیمارانی که این جراحی را انجام داده اند، عموما در یک ماه اول بعد از جراحی، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه می کنند.

اما ممکن است بعد از گذشت یک ماه، کاهش وزن به صورت کامل توقف پیدا کند. این امر، در بسیاری از مواقع، عادی خواهد بود که البته نیاز به رعایت اصول و مواردی دارد که می توان از حالت استپ وزنی خارج شد.

دکتر سلیمی، به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

دلایل اصلی استپ وزن بعد از عمل اسلیو

دلایل اصلی استپ وزن بعد از عمل اسلیو
دلایل اصلی استپ وزن بعد از عمل اسلیو
  • ریزه خواری

از مهمترین و اصلی ترین دلایل استپ وزن بعد از عمل اسلیو، ریزه خواری است. برخی افراد ممکن است بر این باور باشند که محدود کردن غذا، منجر به کاهش وزن قابل توجه، به خصوص بعد از عمل اسلیو می شود. در صورتی که ممکن است عکس این مورد رخ دهد و فرد را دچار چالش کند.

  • عدم مصرف کالری های توصیه شده

رعایت اصول کالری مصرفی، از مهمترین موارد مراقبتی بعد از عمل اسلیو است. برخی افراد، به صورت دلخواه و خودسر، اقدام به کاهش مصرف کالری می کنند و بنا به گفته خودشان، این امر می تواند لاغری سریع تری ایجاد کند. در صورتی که کالری، از مهمترین موارد در تامین انرژی بدن است و حتی بعد از عمل اسلیو، مورد نیاز بدن خواهد بود.

پزشکان، بعد از جراحی، توصیه به رعایت اصول کالری مصرفی می کنند که در برنامه غذایی هر فردی گنجانده می شود و عدم رعایت آن، منجر به استپ وزنی خواهد شد.

  • عدم تعادل در برنامه غذایی

رعایت اصول تغذیه و حفظ رژیم غذایی، از واجبات بعد از اسلیو معده است. عدم رعایت تعادل در برنامه های غذایی، می تواند باعث خروج از حالت کاهش وزن و استپ وزنی شود. به همین دلیل است که چنین افرادی، سر در گم خواهند بود که چاره چیست و چه باید کرد. در صورتی که از علل اصلی استپ وزن بعد از عمل اسلیو، عدم تعادل در همان رژیم غذایی و برنامه غذایی است.

  • عدم مصرف مایعات کافی

بعد از عمل اسلیو، بدن بیمار نیاز به مایعات بیشتر دارد. مایعات می تواند از آب و غذاهای مایعاتی باشد. عدم رعایت این موضوع، می تواند منجر به استپ وزنی بعد از عمل اسلیو معده شود. پزشکان جراح، از جمله دکتر مهدی سلیمی، توصیه می کنند که حتما روزانه حدود 8 تا 10 لیوان آب مصرف کنند و در ماه اول بعد از جراحی، غذاهای مایعاتی را در برنامه خود قرار دهند.

  • عدم فعالیت بدنی و ورزش

ورزش، مکمل اصلی کاهش وزن است. ورزش نباید حتی بعد از عمل اسلیو، از برنامه خارج شود. عدم داشتن تحرک و نشستن بیش از حد، می تواند میزان کالری مصرفی را در بدن کاهش دهد و بدن از حالت کاهش وزن، به حال استپ تبدیل شود و فرد را دچار چالش کند.

  • مشکلات روحی و عاطفی

عمل اسلیو معده، علاوه بر مزیت های جسمی و فیزیکی، می تواند جوانب روحی و روانی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. طبیعتا با انجام این جراحی، سبک زندگی افراد تغییر می کند و همین مسئله، باعث بروز مشکلاتی مانند افسردگی و … می شود. در نتیجه این موضوع، می تواند باعث بروز استپ وزنی شود.

از طرفی دیگر، برخی افراد ممکن است در زندگی شخصی خود، در مشکلات روحی مانند استرس شدید و … قرار داشته باشند و همین عامل، می تواند سلامت فیزیکی و کاهش وزن افراد را تحت تاثیر خود قرار دهد. به همین دلیل، نباید از مسائل روحی و عاطفی گذشت.

دکتر مهدی سلیمی، به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام عمل اسلیو معده و همچنین راه های خروج از استپ وزن بعد از عمل اسلیو، انجام دهد.

چگونه از حالت استپ وزن بعد از عمل اسلیو، خارج شویم؟

  • برنامه ریزی منظم

برنامه منظم، از اصول مهم بعد از عمل اسلیو است. این برنامه منظم، شامل رعایت رژیم غذایی، رعایت سبک زندگی درست و دیگر موارد است که می تواند علاوه بر کاهش میزان دوران نقاهت بعد از جراحی، بعد از شکسته شدن استپ وزنی بعد از عمل اسلیو معده شود. بنابراین، زندگی خود را منطبق با برنامه ریزی درست، پایه گذاری کنید.

  • تغذیه مناسب

داشتن تعذیه درست و رعایت رژیم غذایی مربوط به خود، از مهمترین موارد در خصوص خارج شدن از استپ وزنی است. پزشکان و متخصصان علوم تغذیه ای، می توانند کمک کننده در این زمینه باشند و بر اساس شرایط جسمی شما، به شما برنامه غذایی درست و اصولی ارائه دهند تا علاوه بر تامین نیازها و ویتامین و مواد معدنی بدن، شما را از حالت استپ وزنی خارج کنند. افزایش میزان مصرف پروتئین و کاهش کربوهیدرات، می تواند جزو موارد مهم در خصوص خروج از استپ وزنی باشد.

  • ورزش و فعالیت بدنی

در بخش قبلی، گفته شد که عدم تحرک، می تواند منجر به عدم کالری سوزی شود. رعایت برنامه ورزشی مناسب با شرایط جسمی خود بعد از عمل اسلیو معده، می تواند کمک کننده در تعادل بدن در خصوص دریافت کالری و سوخت آن باشد و طبیعتا، متابولیسم بدن را افزایش خواهد داد و در نهایت، استپ وزنی از بین خواهد رفت.

  • خواب کافی و رهایی از استرس

لازم است بدانید که خواب کافی و رعایت 8 الی 9 ساعت خواب شبانه، می تواند کمک زیادی در رهایی از استپ وزنی بعد از عمل اسلیو معده نماید. همچنین، رها شدن از استرس و تمریناتی مانند یوگا، می تواند به کنترل مسائل روحی و استرس شما و همچنین، خواب درست و راحت، کمک زیادی نماید.

دکتر مهدی سلیمی، به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی، می تواند کمک کننده در زمینه خروج از استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده باشد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی مسئله مهم استپ وزن بعد از عمل اسلیو پرداختیم. عدم رعایت رژیم غذایی، عدم تحرک، خواب ناکافی، مسائل روحی مانند استرس و اضطراب و …، می تواند از دلایل اصلی بروز استپ وزنی بعد از عمل اسلیو معده باشد. شما می توانید با راهنمایی های دکتر مهدی سلیمی، از وضعیت استپ وزنی خود رهایی پیدا کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکتر مجتبی کریمی
دکتر مجتبی کریمی
2 سال قبل

با سلام، بخش مهمی از استپ وزنی عدم تطابق مناسب شناختی رفتاری فرد با دنیای جدید پس از جراحی است.

محسن تهرانی
محسن تهرانی
2 سال قبل

خیلی عالی بود تشکر میکنم از وبسایت خوب و مفیدتون

میرزایی
میرزایی
2 سال قبل

خیلی خوب بود تشکر

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
2 سال قبل

من 15 کیلو اضافه وزن دارم چه گزینه ای برای کاهش وزن من مناسبه؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید