ابدومینوپلاستی چیست

ابدومینوپلاستی چیست

فهرست مطالب

در این نوشتار علمی پزشکی به دنبال بررسی این موضوع مهم هستیم که ابدومینوپلاستی چیست . برای این منظور قصد داریم مهم ترین موضوعاتی که در رابطه با ابدومینوپلاستی می باشند، را برای شما همراهان گرامی مورد توضیح قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابدومینوپلاستی می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

ابدومینوپلاستی چیست
ابدومینوپلاستی چیست

لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به شما عزیزان بگوییم که ابدومینوپلاستی چیست

امروزه مردم به ظاهری زیبا و متناسب بسیار اهمیت می دهند و در بیشتر مواقع در تلاش هستند که از راه های گوناگونی به تناسب اندام و صاف و محکم شدن پوست در ناحیه شکم دست یابند و البته این اهداف را می توان به خاطر وجود روش های کلینیکی جدید به راحتی به دست آورد.

ویدئو ابدومینوپلاستی چیست

یکی از معضلات زندگی امروزی که ناشی از بی تحرکی و عدم فعالیت و یا مصرف بیش از حد غذا های شرخ شده و فست فودی می باشد، چاقی های موضعی از جمله چاقی در ناحیه شکم می باشد که با روش جراحی ابدومینوپلاسی به آسانی قابل حل می باشد.

لطفا در ادامه ی این نوشتار کاربردی با ما همراه باشید تا به شما عزیزان بگوییم که ابدومینوپلاستی چیست

اینفوگرافیک ابدومینوپلاستی چیست

اینفوگرافیک ابدومینوپلاستی چیست
اینفوگرافیک ابدومینوپلاستی چیست

در ادامه و برتای بسط بهتر موضوع درباره ی این که ابدومینوپلاستی چیست قصد داریم مهم ترین موارد مرتبط با ابدومینوپلاسی را در قالب چند سوال و یا تیتر بیان نموده و در قسمت های مختلف مقاله خود  آن ها را تشریح نماییم.

خواهشمند است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی به انگلیسی: Abdominoplasty  عمل جراحی پلاستیک است. با این عمل چربی و پوست اضافه‌ای که کشسانی جدا شده و شکم فرد سفتتر می شود.

اصلی ترین تیترها در این زمینه که ابدومینوپلاستی چیست به شرح ذیل می باشند:

آیا در زمینه ی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

آیا می دانید ابدومینوپلاسی برای چه اشخاصی مناسب می باشد؟

آیا درباره ی انواع ابدومینوپلاسی و فرایند انجام آن اطلاعاتی دارید؟

ابدومینوپلاسی کامل:

ابدومینوپلاسی جزئی و یا میسنی ابدومینوپلاسی:

ابدومینوپلاسی اطراف شکم:

ابدومینوپلاسی معکوس:

آیا در زمینه ی مزیت های ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

کم شدن بی اختیاری ادرار

-بهبود و اصلاح فرم شکم

بهبود یافتن فتق

آیا می دانید تفاوت ابدومینوپلاسی و لیپوساکشن در چه چیز می باشد؟

آیا می دانید ابدومینوپلاسی با جراحی لاغری چه تفاوت هایی دارد؟

اسلیو معده:

بای پس معده

سوئیچ دوازدهه

آیا می دانید قبل از انجام عمل ابدومینوپلاسی چه آمادگی های لازم است؟

آیا در مورد مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی هزینه های انجام جراحی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی روش عمل ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

آیا در مورد ریکاوری بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

آیا می دانید چه زمانی به عمل ابدومینوپلاسی نیاز داریم؟

شل شدن پوست

آیا در زمینه ی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

در بخش آغازین از مقاله ی ابدومینوپلاستی چیست تصمیم داریم در مورد ابدومینوپلاسی اطلاعاتی را در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهیم. اگر به این موضوع علاقه دارید، لطفا تا پایان مطلب با ما همراهی کنید.

ابدومینوپلاسی در حقیقت یک نوع جراحی و درمان کلینیکی می باشد و برای گزینش این روش به منظور صاف و محک کردن پوست شکم خود دقت بسیار داشته باشید.

آیا در زمینه ی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

در واقع این روش جراحی چربی ها و پوست اضافه شکم را برطرف می کند و عضلات را در دیواره های شکم محکم می کند و به ایت صورت منجر به صاف شدن شکم و از بین رفتن همه برآمدگی ها و یا چین خوردگی های آن می شود.

برخی افراد ممکن است، به همراه این جراحی لیپوساکشن را نیز برای از بین بردن چربی های شکم به کار گیرند، ولی باید توجه داشته باشید که ابدومینوپلاسی همجون لیپوساکشن نمی باشد و با آن فرق هایی دارد، زیرا در لیپوساکشن هدف اصلی شخص از بین رفتن چریب های زائد شکم می باشد و با آن پوست شل محکم نمی شود

و همچنین عضلات شکمی ترمیم نخواهند شد و گاهی ممکن است، پیش بیاید که بعد از لیپوساکشن پوست به طور کامل جمع نشود و به حالت طبیعی و اولیه اش برنگردد در حالی که در ابدومینوپلاسی شکم از نظر ظاهری خیلی تغییر می کند و در واقع پوست بدن در این منطقه صاف تر و باریک تر می شود.

در جریان عمل ابدومینوپلاسی، ماهیچه های ناحیه شکم سفت و محکم می شوند،

در جریان عمل ابدومینوپلاسی، ماهیچه های ناحیه شکم سفت و محکم می شوند، چربی های اضافه و پوست شل آن ناحیه از بین می روند و حالت و شکل یک شکم بیرون زده کاملا اصلاح می شود و در کل شکم جلوه و ظاهر بهتری پیدا می کند.

پوست ناحیه شکم که به دلایل مختلفی از جمله افزایش وزن و یا کاهش وزن، از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، بارداری ها شکل و شمایل ابتدائی خود را از دست می دهد، رد طی این عمل جراحی ابدومینوپلاسی می تواند بافت سفت و محکو متناسب خود را مجدد به دست آورد.

در جریان عمل ابدومینوپلاسی، ماهیچه های ناحیه شکم سفت و محکم می شوند،
در جریان عمل ابدومینوپلاسی، ماهیچه های ناحیه شکم سفت و محکم می شوند،

در این جریان چین خوردگی های اضافی پوست و چربی های زیاد خارج می شود و در نهایت این ناحیه از پوست به زیبایی و جوانی دست می یابد.

بدون شک در جراحی ابدومینوپلاسی که هدفش از بین بردن چربی ها و پوست اضافی در ناحیه تحتانی معده، همچنین در قسمت زیر شکم و پائین پهلو ها و ناحیه کمر می باشد، باعث به دست آوردن اندامی بارک تر و خوش فرم تر می شود و در فرایند این جراحی، عضله اصلی شکم و همچنین عضلات ضعیف و یا جداه شده ای که در زمان بارداری کشیده شده و یا از حالت و فرم طبیعی خارج شده اند، به حالت اول خود برمی گردند.

از شما مخاطبین گرامی درخواست داریم در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید و بخش های بعدی را از دست ندهید. در قسمت های آتی قصد داریم موضوعات جلب دیگری را با شما همراهان گرامی به اشتراک بگذاریم تا برای شما توضیح دهیم که ابدومینوپلاستی چیست

آیا می دانید ابدومینوپلاسی برای چه اشخاصی مناسب می باشد؟

با توجه به مطالب ذکر شده در تیتر قبل از مقاله ابدومینوپلاستی چیست در مورد این نوع عمل جراحی مطالب مفیدی را بریا شما بیان کردیم و در این بخش می خواهیم در مورد این موضوع که ابدومینوپلاسی برای چه اشخاصی مناسب می باشد، اطلاعاتی را خدمت شما ارائه دهیم. لطفا در این بخش نیز ما را همراهی نمائید.

آیا می دانید ابدومینوپلاسی برای چه اشخاصی مناسب می باشد؟
آیا می دانید ابدومینوپلاسی برای چه اشخاصی مناسب می باشد؟

در ابتدا لازم است، این نکته را ذکر کنیم که عمل جراحی ابدومینوپلاسی فقط مختص به خانم ها نمی باشد، بلکه هم برای مردان و هم برای زنان مورد استفاده قرار می گیرد.

در حقیقت می توان بیان کرد که اشخاصی که در طی از دست دادن وزن و یا سایر تغییرات از جمله بارداری فرم وشکل ظاهری شکم شان دچار تغییرات بسیاری شده است، می توانند از این نوع عمل جراحی برای زیبایی اندامشان استفاده کنند.

بعد از بارداری و یا از دست دان وزن بسیار، قطعا پوست شکم شل می شود و تجمع چربی اضافی در این ناحیه بسیار شایع می شود که بریخ از افراد برای از بین بردن آن به روش های گوناگونی از جمله ورزش های سخت و یا تحمل کردن رژیم هایی غذایی خاصی روی می آورند و در این مورد باید گفت که پوستی که در این ناحیه شل و آویزان شده است، به این راحتی با این روش ها سفت نمی شود و چربی اضافی اش کامل از بین نمی رود.

با توجه به مطالبی که رد بالا ذکر شد ابدومینوپلاسی برای طیف وسیعی از مردان و زنان مناسب می باشد و این طیف را می توان به این صورت دسته بندی کرد:

اشخاصی که به دلیل چاقی زیاد وزن بسیاری را از دست می دهند و قصد دارند که پوست شل باقی مانده خود را بر طرف نمایند

اشخاص مسن که در عضلات شکمشان ضعف دارند

افرادی که در پی داشتن اندامی ایده آل و اصلاح کردن فرم و شکل بدن خود می باشند

زنانی که به خاطر مسئله بارداری فرم بدن و شکم شان تغییرات بسیاری داشته است

افرادی که اضافه وزن ندارند و سبک زندگی سال و بدون مصرف دخانیات دارند، اما به دنبال از بین بردن پوست شل و اضافه شکم خود هستند، می توانند از این نوع عمل جراحی استفاده کنند.

اشخاصی که در ناحیه کمر خود دارای درد می باشند

اشخاصی که در ناحیه کمر خود دارای درد می باشند و در کنترل و قدرت عمل مثانه و عضلات شکمی خود دچار مشل هستند، با استفاده از ابدومینوپلاسی می توانند آن مسائل را برطرف کنند و یا کاهش دهند.

اگر شما خانم هستید و قصد دارید که در آینده باردار شوید، این عمل جراحی برای شما اصلا توصیه نمی شود، زیرا طبق این عمل عضلات و پوست شکم شما سفت و صاف می شود، در حالی که یکی از عوارض حتمی بارداری کش آمدن پوست و شل شدن آن می باشد که اگر شما قبلا این عمل را انجام داده باشید، منجر به ایجاد فتق برای شما می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست کلینیک ابدومینوپلاستی و کوچک کردن معده  دیدن کنید.

اشخاصی که در ناحیه کمر خود دارای درد می باشند
اشخاصی که در ناحیه کمر خود دارای درد می باشند

علاوه بر آن اگر شما باز هم تصمیم بر کم کردن وزنتان دارید، یعنی هنوز به وزن ایده آل نرسیده اید، توصیه می کنیم که از این عمل خودداری نمائید تا به ثبات وزنی مورد نظر برسید و سپس عمل ابدومینوپلاسی را انجام دهید

یک نکته دیگر که لازم است، در اینجا یادآور شویم، این است که به وسیله جراحی ابدومینوپلاسی بر روی شکم یک زخم ایجاد می شود و غالبا این زخم طی مدت زمان طولانی بهبود می یابد.

لطفا در بخش های بعدی این نوشتار در زمینه ی این که ابدومینوپلاستی چیست با ما همراه باشید تا موارد کاربردی دیگری را خدمت شما عزیزات ارائه نماییم.

آیا درباره ی انواع ابدومینوپلاسی و فرایند انجام آن اطلاعاتی دارید؟

در قسمت پیشین از مقاله ابدومینوپلاستی چیست در مورد این موضوع که عکمل ابدومینوپلاسی برای چه اشخاصی مناسب است و برای چه اشخاصی توصیه نمی شود، مطالب مهمی را برای شما شرح دادیم، اما در این قسمت قصد داریم در مورد انواع ابدومینوپلاسی و روال انجام این عمل توضیحاتی را برای شما بیان کنیم، اگر به این موضوع علاقه مند هستید، از شما درخواست می کنیم تا انتهای مطلب با ما همراهی نمائید.

عمل ابدومینوپلاسی بر اساس هدف شما از انجام این عمل، ممکن است، از یک ساعت تا پنج ساعت زمان ببرد، البته باید یادآور شویم که یکی دیگر از شرایط مهم در تعیین نوع عمل ابدومینوپلاسی شرایط بدنی شخص می باشد که در شیوه ی انجام کار جراحی به شکل سرپایی و یا به صورت جراحی همراه با بستری شدن، نقشی تعیین کننده دارد.

آیا درباره ی انواع ابدومینوپلاسی و فرایند انجام آن اطلاعاتی دارید؟
آیا درباره ی انواع ابدومینوپلاسی و فرایند انجام آن اطلاعاتی دارید؟

پیشنهاد می کنیم از پست قیمت ابدومینوپلاستی دیدن کنید.

ابدومینوپلاسی کامل:

این نوع شیوه ی جراحی مخصوص افرادی می باشد که در قسمت شکم به میزان زیادی اصلاح و تغییرات نیاز دارند. و در این نوع از عمل ابدومینوپلاسی شیوه کار به این صورت می باشد که در قسمت زیر شکم و در ساتخوان لگن به طور سرتاسر برش انجام می شود.

در این نوع از ابدویمنوپلاسی، ناف به طور کامل جا به جا می شود و برای این که عضلات شکمی از قسمت استخوان زیر قفسه سینه تا بخش پائینی لگن به شکل عمودی محکم شود؛ پوست به سمت پائین کشیده خواهد شد.

می توانیم مراحل انجام ابدومینوپلاسی کامل را به این صورت بیان کنیم:

ایجاد کردن یک برشی بزرگ در قسمت کل شکم، البته به موازات پهلو چپ به راست یا بر عکس آن

ایجاد کردن یک برشی دیگر به منظور رها و آزاد کردن ناف از بافت های اطرافش

فاصله ایجاد کردن بین پوست و دیواره شکمی

ایجاد همترازی و صافی در بخش عضلات شکم

بیرون آوردن چربی و پوست های زائد

ایجاد کردن سوراخ جدیدی برای ناف و برگرداندن آن سر جای اصلیش

کشاندن و به هم وصل کردن پوست باقی مانده و بخیه زدن به آن

در طی این نوع عمل ابدومینوپلاسی پوست و چربی اضافی را از شکم بیرون می آورند

در طی این نوع عمل ابدومینوپلاسی پوست و چربی اضافی را از شکم بیرون می آورند و می توان ادعا کرد که این نوع عمل برای اشخاصی مناسب است که نیاز به تغییر وسیعی در ناحیه شکم دارند و می خواهند چاقی که از وزن زیاد و یا چند تا حاملگی برایشان ایجاده شده است، را از بین ببرند و پزشک متخصص به وسیله این نوع عمل، پوست و ماهیچ هایی را نیازمند تغییر فرم هستند، را جرحی می نماید.

البته باید یادآوری کنیم که در اطراف ناف برش هایی ایجاد می شود تا بتوان از آن ناحیه چربی و بافت های اضافی شکم را بیرون آورد. علاوه بر آن پزشک متخصص در زیر پوست لوله هایی قرار می دهد که کارشان بیرون آوردن مایعات اضافی از قسمتی که عمل بر روی آن انجام شده است، می باشد و سپس با گذشت چند روز می توان آن ها را از پوست جدا نمود.

ابدومینوپلاسی جزئی و یا میسنی ابدومینوپلاسی:

در این روش از ابدومینوپلاسی، برش های روی شکم هم کوتاه تر هستند و هم باریک تر می باشند، البته به توصیه کارشناسان و پزشک های متخصص جراحی، این روش غالبا برای افرادی به کار برده می شود که چربی های اضافی آنها و چاقی موضعی شان در قسمت زیر ناف قرار گرفته است.

در این شیوه جراحی احتمال جا به جا کردن ناف بسیار پائین می باشد و پوست ناحیه شکم ما بین خط برش و ناف مورد جراحی قرار خواهد گرفت و میزان اضافی اش را جدا می نمایند.

ابدومینوپلاسی جزئی و یا میسنی ابدومینوپلاسی:
ابدومینوپلاسی جزئی و یا میسنی ابدومینوپلاسی:

مراحل انجام شیوه مینی ابدومینوپلاسی را می توان به شرح زیر بیان کرد:

به وجود آوردن برش بزرگی در قسمت سرتاسر زیر شکم

جدا نمودن پوست از قسمت دیواره شکمی زیر ناف

بیرون آوردن چربی های اضافی

بریدن پوست های زائد

کشاندن پوست و وصل کردن پوست از دو طرف شکم و سپس بخیه زدن به آن

مراحل انجام شیوه مینی ابدومینوپلاسی را می توان به شرح زیر بیان کرد:
مراحل انجام شیوه مینی ابدومینوپلاسی را می توان به شرح زیر بیان کرد:

این شیوه از جراحی امکان دارد، به شکل دیگری انجام شود

این شیوه از جراحی امکان دارد، به شکل دیگری انجام شود و در حقیقت از یک وسیله ای به نام آندوسکوپ که یک لوله بلند می باشد و در انتهایش یک دوربین نصب شده است، در این نوع عمل استفاده شود. بر طبق شرایط بدنی بیمار و همچنین موارد دیگر، این نوع جراحی احتمال دارد تا حدود دو ساعت زمان ببرد. شبیه به ابدومینوپلاسی کامل، در این نوع از عمل نبز لوله هایی برای بیرون آوردن مایعات اضافیاین قسمت به کار برده می شوند

در حقیقت تمرکز عمل مینی ابدومینوپلاسی، بر روی از بین بردن پوست اضافی در قسمت پائین ناف می باشد. به عبارتی دیگر می توان گفت که این شیوه از جراحی برای اشخاصی که قصد فرم دادن و متناسب ساختن ناحیه زیر شکم خود می باشند و به تقویت کردن عضلات شکم نیازی ندارند، بهترین انتخاب و کاملا مناسب است.

غالبا در این شیوه جراحی ناف جا به جا نخواهد شد و احتمال سفت شدن عضلات شکم بسیار پائین می باشد و همچنین برش های ایجاد شده بر روی شکم بسیار کوچک هستند و زخم ایجاد شده کم تر می باشد، در نتیجه دوران نقاهت کوتاه تری در نظر گرفته می شود.

این شیوه از جراحی امکان دارد، به شکل دیگری انجام شود
این شیوه از جراحی امکان دارد، به شکل دیگری انجام شود

ابدومینوپلاسی اطراف شکم:

این نوع از عمل جراحی برای قسمت پشت و پائین پهلو ها مناسب می باشد و برای اشخاصی توصیه می شود که چاقی آن ها به قسمت شکم محدود نمی شود، بلکه پهلو ها و قسمت های اطرافش را نیز شامل می شود.

زمانی که در ناحیه پشت و همچنین شکم چریب اضافی موجود باشد، متخصصان جراحی ابدومینوپلاسی اطزاف شکم و یا لیپوساکشن پشت را پیشنهاد می دهند. اگر چه در بین این دو روش، شیوه ابدومینوپلاسی اضافه بر آن که چریب قسمت لگن و پشت را از بین می برد، بلکه پوست اضافی را نیز بیرون می آورد که این منجر به اصلاح شدن و بهبود یافتن شکل بدن می شود.

در این شیوه جراحی، جای برش ها بخیه زده می شود و پانسمان می شود و این احتمال وجود دارد که پزشک جراح بعد از اتمام عمل، یک بانداژ مخصوص الاستیکی را نیز به منظور پوشش قسمت تحت جراحی به کار ببرد.

باید به این نکته دقت کرد که شما بعد از عمل می بایست همه دستور العمل های پزشک جراح خود را درباره ی پانسمان و بانداژ رعایت نمائید. علاوه بر آن پزشکتان برای طرز نشستن و یا دراز کشیدن سفارشاتی را به شما می کند که در کم کردن درد بعد از اتمام جراحی به شما کمک می کنند.

ابدومینوپلاسی معکوس:

برای سایر موارد و همچنین موارد کاهش وزن ناگهانی به مقدار زیاد و یا این که شخص در قسمت فوقانی شکم پوست اضافی داشته باشد و در حقیقت به صلاح دید پزشک، این شیوه جراحی ابدومینوپلاسی معکوس به کار برده می شود.

در این شیوه از جراحی در قسمت زیر استخوان سینه یک برش ایجاد می نمایند و بر عکس سایر روش ها، پوست به قسمت بالا کشیده خواهد شد و بافت ها و چربی های اضافی از این قسمت بیرون آورده خواهند شد.

از شما خواننده عزیز درخواست داریم در دیگر قسمت های این متن علمی پزشکی در زمینه ی این موضوع که ابدومینوپلاستی چیست ما را همراهی نمایید.

ابدومینوپلاسی معکوس:
ابدومینوپلاسی معکوس:

آیا در زمینه ی مزیت های ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

در بخش قبل از مقاله ی ابدومینوپلاستی چیست در مورد انواع جراحی ابدومینوپلاسی و فرایند انجام آن ها مطالب جامعی را برای شما ارائه دادیم و در این بخش تصمیم داریم در مورد مزیت های ابدومینوپلاسی توضیحاتی را برای شما بیان کنیم، لطفا در این بخش نیز ما را همراهی نمائید.

بر اساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک امریکا، در بین سال های 2000 تا 2014، جراحی های ابدویمنوپلاسی در حدود 87 درصد افزایش یافته است که این آمار بسیار قابل توجه بوده است.

و می توان اذعان داشت که بیشتر این عمل ها به منظور زیبایی و نه با هدف درمانی انجام گرفته اند. اگر چه لازم به ذکر است که همه عمل های زیبایی ابدومینوپلاسی مزیت های درمانی را نیز در خود دارند. از جمله این مزیت های درمانی می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

کم شدن بی اختیاری ادرار

برخی از خانم ها بعد از انجام زایمان در زمان هایی مانند سرف، عطسه، ورزش یا حتی خندیدن به بی اختیاری ادرار مبتلا می شوند، البته در اکثر موارد این مساله بدون عمل جراحی قابل رفع می باشد، ولی در برخی از افراد که نیازمند مراقبت های بیشتری می باشند، بر طبق گزارش ها عمل جراحی ابدومینوپلاسی می تواند به بهبود یافتن این مساله کمک نماید.

در جریان این نوع عمل با به کار بردن بافتی نرم در مجاورت قسمت لگن، پزشک جراحی یک انسداد جزئی را در مثانه ایجاد می کند و به این وسیله بی اختیاری ادرار را بهبود می دهد.

بهبود و اصلاح فرم شکم

کم شدن وزن زیاد و یا داشتن چند تا حاملگی، منجر به تحریک و متورم شدن عضلات معده و شکم می شود و با گرفتن رژیم غذایی و یا انجام ورزش های ویژه نمی توان به بهبود یافتن این مسائل کمک کرد، اما با عمل جراحی ابدومینوپلاسی، ماهیچه های ضعیف محکم می شود و علاوه بر آن عمل جراحی ابدومینوپلاسی باعث از بین رفتن پوست و چربی اضافی شکم می شود و همچنین شکم را صاف می نماید و تورم ایجاد شده ار کاهش می دهد.

البته باید به این نکته دقت کرد که ضعیف شدن عضلات شکمی، به طور غالب با انحنای ستون فقرات به قسمت جلو و یا به به عقب، همراه می شود و شما با انجام جراحی ابدومینوپلاسی می توانید بر این مشکل خود غلبه کنید،

زیرا در سایه این نوع از جراحی عضلات شکم سفت و محکم می شوند و ستون فقرات قادر است که به حالت اولیه خود برگردد. در حقیقت این مورد برای تسکین و کاهش درد های خاصی از کمر و بهبودی آن بسیار موثر می باشد.

بهبود یافتن فتق

اگر شرایطی پیش بیاید که روده و یا بافت شکمی از دیواره شکم جلو بزند، در این صورت فتق شکمی رخ می دهد. اگر چه از نظر پزشکان متخصص در رخ دادن این عارضه عوامل بسیاری می توانند دخیل باشند، یکی از این عوامل مربوط به موضوع همین مقاله می باشد، یعنی ضعف عضلات شکم که در پی کم شدن وزن بسیار زیاد رخ می دهد و یا حتی ناشی از برخی جراحی های می باشد.

بهبود یافتن فتق
بهبود یافتن فتق

البته لازم به ذکر است که اگر برای شخصی یک بار فتق شکمی رخ دهد، ممکن است، دوباره برایش رخ دهد و در حقیقت این یک اتفاق رایج می باشد. در بیشتر موارد پزشک جراح با استفاده از شیوه جراحی ابدومینوپلاسی تلاش در ترمیم کردن فتق می نماید و به این صورت دیواره شکم را به منظور جلوگیری و ممانعت از به وجود آمدن آن تقویت می نماید.

البته ترکیب کردن روش های گوناگون در جریان یک عمل جراحی اصلا خطری ندارد و می توان گفت که بسیار کاربردی می باشد، چون علاوه بر این که باعث صرفه جویی در هزینه های پزشکی می شود، در صرف وقت و زمان نیز صرفه جویی می شود.

خواهشمند است قسمت های باقی مانده از این نوشتار علمی پزشکی در مورد این که ابدومینوپلاستی چیست را از دست ندهید و ما را همراهی نمایید.

آیا می دانید تفاوت ابدومینوپلاسی و لیپوساکشن در چه چیز می باشد؟

در بخش قبلی از نوشتار ابدومینوپلاستی چیست در زمینه ی مزیت های استفاده از این روش جراحی مطالب ارزنده ای را برای شما بیان کردیم و در این بخش از مقاله قصد داریم در مورد تفاوت شیوه جراحی ابدومینوپلاسی با لیپوساکشن توضیحاتی را ارائه دهیم. لطفا در این بخش نیز ما را همراهی نمائید.

در حقیقت می توان عنوان کرد که عمل ابدومینوپلاسی یک نوع عمل زیبایی به حساب می آید و برای درمان کردن معضل چاقی به کار برده نمی شود و در واقع این عمل برای خانم هایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که بعد از عمل های سزارین شکمشان فرم و حالت اصلی خود را از دست داده است و به گونه ای برای زیبایی اندام و اصلاح کردن فرم شکم اقدام به چنین عملی می کنند.

در نتیجه اگر می خواهید در آینده باردار شوید و یا این که قصد دارید، میزان زیادی از وزن خود را کم کنید و حتی اگر شاخاص توده بدنی شما زیاد تر از 30 می باشد و یا این که به بیماری مزمنی دچار هستید، در این شرایط است که پزشک متخصص عمل ابدومینوپلاسی را برای شما منع می کند.

عمل لیپوساکشن بر عکس ابدومینوپلاسی در مناطق بیشتری از بدن قابل اجرا می باشد

علاوه بر آن عمل لیپوساکشن بر عکس ابدومینوپلاسی در مناطق بیشتری از بدن قابل اجرا می باشد، از جمله در پاها، ران ها و بازو ها و… در واقع عمل لیپوساکشن می تواند به رفع کردن رسوبات اضافی چربی کمک کند و باعث بهبود یافتن فرم بدن و تغییر دادن شکل و حالت این نواحی می شود.

برای از بین بردن چاقی در نواحی گشترده تری از بدن شخص شیوه جراحی لیپوساکشن توصیه می شود، زیرا نتایج به دست آمده از این عمل نسبت به درمان های غیر تهاجمی ماندگاری بیشتری دارد و همچنین این نتایج بیشتر قابل پیش بینی می باشند.

عمل لیپوساکشن برای رژیم غذایی مناسب و یا ورزش یک جایگزین محسوب نمی شود

لازم به ذکر است که عمل لیپوساکشن برای رژیم غذایی مناسب و یا ورزش یک جایگزین محسوب نمی شود، علاوه بر آن برای درمان کردن سلولیت و یا سستی پوست اصلا اثر درمانی ندارد. در عمل لیپوساکشن پوست اضافی را جدا نمی کنند، در حالی که در ابدومینوپلاسی شکم، هم چربی های اضافی و هم پوست شل و سست را از بدن شخص جدا می نمایند.

البته شیوه انجام جراحی نیز در میان این دو روش کاملا متفاوت خواهد بود. در عمل لیپوساکشن ابتدا شخص را بیهوش می کنند، سپس بر روی شکمش در قسمت مورد نظر، برش های کوچکی ایجاد می کنند و بعد از این مرحله یک لوله نازک توخالی را از بین این برش ها وارد بدن می کنند و به این طریق چربی را به کمک مکش از بدن بیرون می آورند.

در عوض در عمل ابدومینوپلاسی بلافاصله بعد از این که بر روی قسمت مورد نظر برش هایی ایجاد کردند، چربی های اضافی را بیرون می آورند و پوست اضافی را جدا می کنند و سپس با کشاندن پوست های باقی مانده به سمت هم، آن ها را بخیه می کنند و به این طریق شکم صاف و باریک می شود.

ما در این نوشتار علمی در پی دریافت بهترین توضیح در مورد این مسئله هستیم که ابدومینوپلاستی چیست لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

آیا می دانید ابدومینوپلاسی با جراحی لاغری چه تفاوت هایی دارد؟

همان طور که ملاحظه کردید در تیتر قبلی از مقاله ابدومینوپلاستی چیست تفاوت عمل لیپوساکشن را با ابدومینوپلاسی بررسی کردیم، اما در این تیتر تصمیم داریم تفاوت های جراحی لاغری را با ابدومینوپلاسی مورد بحث و بررسی قرار دهیم. اگر به این موضوع علاقه دارید، از شما درخواست داریم که تا انتهای مطلب ما را همراهی نمائید.

از نقطه نظر پزشکی، جراحی لاغری یا همان جراحی کاهش وزن به عنوان یک عمل برای درمان برای مشکل چاقی در نظر گرفته می شود و در حقیقت شخص برای انجام این نوع از جراحی می بایست شرایط زیر را داشته باشد:

آیا می دانید ابدومینوپلاسی با جراحی لاغری چه تفاوت هایی دارد؟
آیا می دانید ابدومینوپلاسی با جراحی لاغری چه تفاوت هایی دارد؟

شخص می بایست شاخص توده ی بدنی بیشت تر از 35 داشته باشد و یا دچار دیابت نوع 2 و یا حتی بیماری های ناشی از چاقی شده باشد.

شخص می بایست قبل از پرداختن به عمل جراحی، روش های غیر تهاجمی از جمله ورزش، رعایت کردن رژیم غذایی مناسب و یا درمان دارویی را به کار گرفته باشد، در حالی که از هیچ کدام از این روش ها نتیجه مطلوب را به دست نیاورده باشد.

اگر جراحی لاغری را انجام بدهد هیچ نوع مشکلی برای وضعیت سلامتی اش پیش نیاید

همان طور که می دانید جراحی لاغری انواع مختلفی دارد و غالبا در این روش ها از لاپاروسکوپی استفاده می شود که در واقع باعث به حداقل رساندن میزان تهاجم می شود. در ادامه می خواهیم انواع جراحی لاغری را برای شما بیان کنیم:

اسلیو معده:

در این شیوه جراحی 80 درصد از معده را بر می دارند

اسلیو معده:
اسلیو معده:

بای پس معده:

اگر به دنبال یک شیوه استاندارد برای کاهش وزن هستید، این روش به شما توصیه می شود، زیرا در این روش قسمت بیشتری از معده به اضافه بخش ابتدایی روده کوچک از مسیر گوارش، جدا می شود و این موضوع منجر به کوچک شده معده می شود

باند کردن معده:

در این شیوه از یک حلقه قابل تنظیم که از جنس سیلیکون می باشد، استفاده می شود، به این صورت که آن را در بخش اول معده و کمی پائین تر از بخش اتصال مری به معده جای گذاری می کنند و سپس یک مخزن به منظور تنظیم کردن مراحل بعدی، در زیر پوست دیواره شکم قرار می دهند و به این وسیله آب مقطز را از بیرون به داخل آن تزریق می کنند و به این ترتیب حلقه تنگ تر می شود و این موضوع منجر به محدود شدن غذای ورودی می شود.

سوئیچ دوازدهه:

این شیوه از جراحی به خودی خود دارای دو عمل جراحی فرعی می باشد، به این صورت که در ابتدا پزشک جراح قسمت بزرگی از معده را بیرون می آورد، سپس لوله ای که غذا را به روده کوچک وارد می کند را به قسمت اول روده کوچک که همان دوازدهه می باشد، وصل می نماید.

بادکنک معده:

در این شیوه از جراحی، پرشک متخصص یک جسمی شبیه بادکنک از گلو به درون معده وارد می نماید و به این صورت فضای بیستری از معده را اشغال می نماید؛ در نتیجه شخص بیمار احساس می کند که معده اش پر است و تمایلی به خوردن غذا ندارد.

با توجه به این شیوه های عمل که همه جزء جراحی لاغری به حساب می آیند، می توان این گونه نتیجه گرفت و مطلب را به این صورت خلاصه کرد که:

اولا جراحی های لاغری غالبا برای کم کردن وزن و درمان کردن معضل چاقی به کار برده می شوند، در نتیجه نمی توان آن ها را به عنوان عمل های زیبایی به حساب آورد. در حالی عمل ابدومینوپلاسی دقیقا به منظور زیبایی به کار می رود.

البته یک نکته بسیار مهم لازم به یادآوری می باشد که عمل ابدومینوپلاسی به هیچ عنوان راه حل مناسبی برای کم کردن وزن به حساب نمی آید و علاوه بر آن نمی توان این نوع عمل جراحی را به عنوان یک جایگزین مناسب برای رژیم غذایی به حساب آورد.

شاخص توده بدنی تغییر نمی کند

در حقیقت بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاسی یکی از گزینه هایی که هیچ تغییری نمی کنند، شاخص توده بدنی شخص می باشد. به عبارت دیگری می توان بیان کرد که انجام این عمل جراحی ابدومینوپلاسی به هیچ عنوان مانع از ایجاد بیماری های مربوط به چاقی از جمله دیابت و یا فشار خون بالا نخواهد شد.

لطفا از پست مراحل اولیه زخم پای دیابتی دیدن کنید.

شاخص توده بدنی تغییر نمی کند
شاخص توده بدنی تغییر نمی کند

با توجه به همه این نکات مطرح شده، می توان به این صورت نتیجه گرفت که عمل جراحی ابدومینوپلاسی صرفا یک عمل زیبایی به حساب می آید که باعث تغییرات مثبتی در شکل ظاهری بدن شخص می شود و به این طریق باعث بالا رفتن اعتماد به نفس فرد می شود.

در نتیجه با قطعیت می توان بیان کرد که عمل جراحی ابدومینوپلاسی در جوار سایر درمان های چاقی و اضافه وزن صورت می گیرد و برای حل همه مشکلاتی که ناشی از تغییرات وزنی هستند، راهکار مناسب نمی باشد و نمی توان از آن انتظار آفرینش معجزه را داشت.

ما در این متن کاربردی در حوزه ی پزشکی به دنبال دریافت بهترین پاسخ به این پرسش هستیم که ابدومینوپلاستی چیست لطفا در دیگر قسمت های این متن علمی پزشکی نیز ما را همراهی نمایید.

آیا می دانید قبل از انجام عمل ابدومینوپلاسی چه آمادگی های لازم است؟

در قسمت پیشین از نوشتار ابدومینوپلاستی چیست تفاوت های جراحی لاغری را با عمل ابدومینوپلاسی برای شما به طور مفصل بیان کردیم، اما در این قسمت بر آن هستیم تا آمادگی های لازم قبل از انجام ابدومینوپلاسی را برای شما همراهان گرامی مورد بررسی قرار دهیم. لطفا ما را در این بخش نیز همراهی کنید.

اگر جزء آن دشته از اشخاص هستید که برای خود برنامه ورزشی مناسبی را رعایت می کنید و در واقع جزء انسان های فعالی در زمینه ورزش می باشد، به شما توصیه می شود، به جهت انجام عمل جراحی ابدومینوپلاسی، به مدت زمان 4 تا 6 هفته از ورزش دوری کنید، البته بسته به نظر پزشک معالجتان ممکن است تا حدود یک ماه برای شما استراحت تجویز شود.

آیا می دانید قبل از انجام عمل ابدومینوپلاسی چه آمادگی های لازم است؟
آیا می دانید قبل از انجام عمل ابدومینوپلاسی چه آمادگی های لازم است؟

پیش از پرداختن به عمل شکم، پزشک جراح دستورالعمل های لازم پیش از عمل را به شما ارائه می دهد و این موضوع بسیار مهم و مورد تاکید می باشد که حتما از دستورالعمل ها به دقت پیروی کنید تا بتوانید از این عمل به نتیجه مطلوب دست یابید.

البته یک نکته بسیار مهم این است که برای انجام عمل ابدومینوپلاسی عجله نکنید اجازه دهید که بدنتان به وزن ایده آل و مطلوب برسد، سپس برای انجام عمل اقدام نمائید.

شخصی که قصد انجام عمل ابدومینوپلاسی را دارد، می بایست به طور کلی از شرایط سلامتی جسمانی خوبی بهره مند باشد. زنانی که برای انجام این عمل متقاضی هستند، به منظور ممانعت از کشیدگی بیشتر ماهیچه های شکم در دوران بارداری، می بایست بعد از زمان فرزندآوری و یا زمانی که دیگر تصمیم به بچه دار شدن ندارند، برای این عمل اقدام نمایند.

سیگار کشیدن

یکی از مواردی که ممکن است، عوارض بعد از عمل را بیشتر کند و یا دوران بهبودی را طولانی کند کشیدن سیگار می باشد، در نتیجه اگر جزء اشخاصی هستید که سیگار استعمال می کنید، می بایست به توصیه پزشک برای مدت زمان مشخصی آن را ترک کنید،

البته تنها سیگار نیست که از شما منع می شود، بلکه می بایست استفاده کردن از همه انواع آدامس ها و مواد برچسب دار نیکوتینی و همچنین سیگار های الکترونیکی را حداقل از دو هفته پیش از انجام جراحی و دو هفته بعد از انجام عمل، ترک کنید.

در مدت زمان قبل از عمل جراحی می بایست مطمئن شوید که از وعده های غذایی مناسب و کاملی بهره مند هستید و البته تلاش نکنید که قبل از عمل رژیم غذایی سختی را داشته باشید، زیرا داشتن تغذیه مناسب و سالم نقش مهمی رد بهبودی بعد از عمل ایفا می کند.

در قسمتی از جلسه مشاوره این امکان وجود دارد که پرشک متخصص و معالج شما از شما بخواهد که برای مدت زمان شمخصی قبل از انجام عمل جراحی تا مدت زمان مشخصی بعد از آن، از استفاده کردن از برخی از داروها و مکمل های غذایی خودداری کنید. به خاطر داشته باشید که پزشک معاج خود را حتما در جریان داروهای مورد استفاده قرار دهید، بالاخص داروهای رقیق کنند، خون بسیار مهم هستند.

خواهشمند است در بخش های باقی مانده از این نوشتار با ما همراه باشید.

آیا در مورد مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

با توجه به مطالب یاد شده در بخش قبلی از مقاله ابدومینوپلاستی چیست در مورد آمادگی های قبل از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاسی مطالب و توصیه های ارزشمندی را برای شما بیان کردیم و در این بخش قصد داریم در مورد مراقبت های بعد از انجام عمل جرایح ابدومینوپلاسی توضیحات لازم و مناسبی را برای شما ارائه دهیم. لطفا در این بخش نیز با ما همراه باشید.

جراحی ابدومینوپلاسی نیز مانند سایر جراحی ها مراقبت های ویژه ای برای بعد از انجام جراحی می طلبد که در ادامه به مهم ترین و اساسی ترین آن ها اشاره ای می کنیم:

می بایست لوله های مخصوص خروج آب بافتی از قسمت شکم تا چند روز پس از جراحی در بدن باقی بماند، پزشک معالج شیوه چگونگی مراقبت از آن ها و همچنین شیوه خالی کردن آن را به شما نشان خواهد داد.

تجویز دارو های آنتی بیوتیک و ضد انعقاد خون

احتمال دارد، بر اساس وضعیت جسمانی شما پزشک معالج برای شما دارو های آنتی بیوتیک و ضد انعقاد خون را توصیه و تجویز نماید که می بایست طبق دستور العمل انجام دهید.

تجویز دارو های آنتی بیوتیک و ضد انعقاد خون
تجویز دارو های آنتی بیوتیک و ضد انعقاد خون

به منظور جلوگیری کردن از ایجاد مایعات اضافی و همچنین حمایت کردن از قسمتی که عمل بر روی آن واقع شده است، لازم است، به مدت زمان شش هفته یک گن و یا یک شکم بند را مورد استفاده قرار دهید.

می بایست به مدت زمان حداقل شش هفته بعد از عمل جراحی از انجام کار های سخت و سنگین از جمله ورزش سخت و یا بلند کردن وسایل با وزن زیاد دوری کنید، اگر چه دوره ی بهبودی در عمل ابدومینوپلاسی جزئی غالبا کوتاه تر می باشد.

ممکن است، در طی چند روز اول بعد از انجام عمل، شکم شما متورم شود و به همین دلیل احساس درد و ناراحتی داشته باشید، در این صورت پزشک معالج برای کنترل کردن آن از شما می خواهد که طبق تجویز دارو های مسکن را استفاده کنید. بر اساس نوع جراحی، احتمال دارد که چند ساعت بعد از جراحی از بیمارستان مرخص شوید و یا این که یک یا دو روز در بیمارستان بمانید.

ممکن است، در روز های اول بعد از عمل، نتوانید بایستید

ممکن است، در روز های اول بعد از عمل، نتوانید بایستید، اما پرشک معالج از شما می خواهد که حتما راه بروید. بخیه هایی که در سطح شکم هستند، بعد از مدت زمان پنج تا هفت روز برداشته خواهند شد و بخیه هایی که عمیق تر هستند، با گذشت دو تا 2 هفته قابل کشیدن هستند.

بسته به توانایی بدن شخص، ممکن است، با گذشت دو هفته بعد از انجام جراحی شخص به کار های عادی و روزمره ی خود برگردد در حالی که ممکن است، دیگری نیاز به سه تا چهار هفته استراحت دارد.

به خاطر داشته باشید که برای بهبودی هر چه سریع تر، ورزش به شما کمک می کند. حتی پزشک معالج از اشخاصی که تا به حال ورزش نکرده اند نیز توصیه می کند که برای کم کردن تورم و جلوگیری از لخته شدن خون در ماهیچه ها تمرن های ورزشی روزانه را شروع کند، ولی لازم است که تا مدت زمان شش هفته از انجام ورزش های شدید و سنگین خودداری کنید.

ممکن است، در روز های اول بعد از عمل، نتوانید بایستید
ممکن است، در روز های اول بعد از عمل، نتوانید بایستید

این یک مسئله کاملا طبیعی و عادی می باشد که جای زخم های جراحی در طول مدت زمان سه تا شش ماه اول بد تر به نظر آیند، ولی به طور کامل از بین نخواهند رفت و در واقع با گذشت مدت زمان نه ماه تا حدود یک سال کم کم روشن تر می شوند و سپس محو می شوند.

لطفا ادامه ی این مقاله در مورد این که ابدومینوپلاستی چیست با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی هزینه های انجام جراحی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

در تیتر قبلی از نوشتار ابدومینوپلاستی چیست مراقبت های و توصیه های بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاسی را برای شما مخاطبالن عزیز توضیح دادیم و در این تیتر بر آن هستیم تا هزینه های جرایح ابدومینوپلاسی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم، اگر به این موضوع علاقه مند هستید، از شما درخواست می کنیم تا پایان مطلب ما را همراهی نمائید.

مانند هر عمل جراحی دیگری، عوامل بسیاری هستند که بر روی هزینه های جراحی ابدومینوپلاسی تاثیر گذار هستند که می توان از آن عوامل به مهم ترین و موثر ترین آنها اشاره ای داشته باشیم: تجربه پزشک جراح، نوع شیوه مورد استفاده قرار گرفته شده، کلینیک و یا بیمارستانی که در آن عمل انجام می شود، بر روی هزینه تمام شده عمل ابدومینوپلاسی موثر هستند.

آیا در زمینه ی هزینه های انجام جراحی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی هزینه های انجام جراحی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

هزینه های عمل جراحی ابدومینوپلاسی مانند سایر عمل های زیبایی، بیشتر بیمه های درمانی از پرداخت هزینه های آن سر با زمی زنند و در واقع تحت قرارداد بیمه های درمانی نمی باشند.

هزینه های عمل جراحی ابدومینوپلاسی را می توان به این صورت لیست گرفت:

هزینه های مربوط به بیهوشی

هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی

آزمایش های پزشکی که به تجویز پزشک انجام می شود

پوشاک پس از عمل

نسخه های دارویی

هزینه پزشک جراح

در کنار یادآوری و لیست کردن این هزینه ها یک نکته بسیار مهم و تامل برانگیز را لازم است، مورد توجه قرار دهیم که هزینه کردن برای سلامتی، بدن و زیبایی یک سرمایه گذاری بلند مدت می باشد و به عبارتی می توان گفت که هزینه های جراحی ابدومینوپلاسی مقرونه به صرفه می باشند.

هزینه های عمل جراحی ابدومینوپلاسی را می توان به این صورت لیست گرفت:
هزینه های عمل جراحی ابدومینوپلاسی را می توان به این صورت لیست گرفت:

آیا در زمینه ی روش عمل ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

در بخش پیشین از مقاله ابدومینوپلاستی چیست در مورد هزینه های جراحی ابدومینوپلاسی نکات ارزنده ای را برای شما بزرگواران بیان کردیم، اما در این بخش قصد داریم در مورد شیوه و روش عمل ابدومینوپلاسی اطلاعات مفید و جامعی را برای شما شرح دهیم از شما درخواست داریم تا پایان مطلب ما را همراهی نمائید.

در طی این عمل ابدومینوپلاسی بیمار را کاملا بیهوش می کنند و در قسمت مشخصی دو برش برای جراحی ایجاد می کنند، یکی از این برش ها در ناحیه ای از استخوان لگن در یک سمت بدن تا استخوان لگن در سمت دیگر بدن در مجاورت قسمت شرمگاهی واقع می شود و برش دیگر در اطراف ناف انجام می شود.

در ادامه کار پوست را از عضله شکم جدا می کنند و سپس عضلات شکم را به طرف همدیگر می کشانند و در پایان بخیه می زنند تا به این طریق میان تنه، باریک شود و شکم نیز سفت گردد و در ادامه بخش جدا شده ی پوست را بر روی عضلات شکم که حالا شکل جدیدی برایشان ایجاد شده است، می کشانند و پوست اضافی را جدا می کنند

و سپس ناف را به بخشی وصل می کنند که ظاهرش عادی تر و طبیعی تر باشد و سپس برش های ایجاد شده را می بندند و یک لباس استریل شده را روی قسمت جراحی شده می کشند و این جراحی به طور کلی تحت تاثیر یک سری عوامل از دو تا پنج ساعت زمان طول می کشد.

آیا در زمینه ی روش عمل ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی روش عمل ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

آیا در مورد ریکاوری بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

همان طور که ملاحظه کردید در بخش پیشین از مقاله ابدومینوپلاستی چیست در مورد شیوه و روش انجام جراحی ابدومینوپلاسی مطالبی را به صورت مفصل و کامل شرح دادیم و در این بخش می خواهیم در مورد ریکاوری عمل جراحی ابدومینوپلاسی توضیحاتی را برای شما بیان کنیم، لطفا با ما همراه بمانید.

در مطالب قبلی هم بیان کردیم که یک لوله موقت به منظور بیرون آورن مایعات اضافی از قسمتی که مورد جراحی قرار گرفته است، در زیر پوست قرار داده می شود و در مدت دوره ی ریکاوری بیمار یم بایست یک لباس فشرده سازی بپوشد و این مدت ریکاوری از دو هفته تا دو ماه به طول می انجامد و در طی این مدت زمان ریکاوری شخص نمی بایست کار ها و فعالیت های سنگین و شدید انجام دهد و با گذشت یک یا دو هفته طبق نظر پزشک معالجش برای انجام دادن برخی از کار ها مجاز می شود.

آیا در مورد ریکاوری بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟
آیا در مورد ریکاوری بعد از انجام جراحی ابدومینوپلاسی اطلاعاتی دارید؟

آیا می دانید چه زمانی به عمل ابدومینوپلاسی نیاز داریم؟

با توجه به این که در قسمت قبلی از مقاله ابدومینوپلاستی چیست در مورد دوره ریکاوری و مدت زمان آن توضیحاتی را برای شما ارائه دادیم در این قسمت می خواهیم بدانیم که چه زمانی به عمل ابدومینوپلاسی نیاز داریم. اگر به این موضع علاقه دارید، از شما درخواست می کنیم که تا انتهای مطلب ما را همراهی نمائید.

برای انجام عمل ابدومینوپلاسی بدن می بایست در شرایطی قرار بگیرد که در واقع به خاطر شرایط گوناگونی از حالت و فرم اولیه خودش خارج شده باشد و یکی از این حالت ها شل و سست شدن پوست شکم می باشد که در ادامه به شرح بیشتر آن می پردازیم.

شل شدن پوست

در طول مدت زمان بارداری و یا زمانی که شخص اضافه وزن شدید داشته باشد، این موضوع کاملا طبیعی می باشد که پوست شکم کشیده شود و از فرم اولیه خارج شود،

زیرا بعد از به دنیا آمدن نوزاد و یا کم کردن اضافه وزن، پوست شکم به حالت اول و عادی اش بر نمی گردد و با انجام دادن برخی از ورز ش های مخصوص مانند درازنشست و یا وزنه پوست شکم به فرم عادی اش بر نمی گردد.

در این صورت که با انجام دادن شیوه ها و راه های مختلف شکم به حالت قبلش برنگردد شما باید برای انجام عمل ابدومینوپلاسی خود را آماده کنید. برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند که می توانند این مسئله را به عمل لیپوساکشن بر طرف نمایند

عمل لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های زیر پوستی به کار برده می شود

در حالی که عمل لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های زیر پوستی به کار برده می شود و به هیچ عنوان شکم را تخت نمی کند و شخص باید برای برطرف کردن شل شدگی و آویزان بودن پوست شکمش برای انجام عمل ابدومینوپلاسی اقدام کند.

عمل لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های زیر پوستی به کار برده می شود
عمل لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های زیر پوستی به کار برده می شود

در این جا به انتهای نوشتار علمی پزشکی خود در این زمینه  که ابدومینوپلاستی چیست رسیدیم. امید داریم موضوعات مطرح شده در این مقاله برای همه ی شما خوبان مفید بوده باشند و به خوبی متوجه این مسئله شده باشید که ابدومینوپلاستی چیست

از این که تا انتهای این نوشتار با ما همراه بودید از همه ی شما ممنون و سپاس گزار هستیم.

در پایان توصیه می کنیم، بهترین روش لاغری پهلو را نیز مطالعه نمایید.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید