آیا گلابی چاق کننده است

فهرست مطالب

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که آیا گلابی چاق کننده است ؟ با ما همراه باشید.

گلابی میوه‌ای است که در سراسر جهان تولید و مصرف می‌شود، روی یک درخت رشد می‌کند و در اواخر تابستان تا اکتبر در نیمکره شمالی برداشت می‌شود.
درخت گلابی و درختچه گونه ای از جنس Pyrus، از خانواده Rosaceae، دارای میوه تفاله ای به همین نام است.
گلابی علاوه بر اینکه منبع خوبی از فیبر است، ویتامین C و K و پتاسیم و آنتی اکسیدان بالایی نیز دارد.
آنها همچنین به ویژه برای سلامت روده مفید هستند و ممکن است به منظم نگه داشتن شما نیز کمک کنند.
مصرف مواد غذایی برای انسان، از  اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همه ما برای رفع گرسنگی خود نیاز به این داریم که غذا مصرف کنیم. از طرفی بدن ما نیازمند دریافت مواد معدنی و مواد مغذی مختلف است که از طریق مواد غذایی به بدن خواهد رسید.

بنابراین اهمیت مصرف مواد غذایی و نوع مواد غذایی بسیار بالا می باشد. اطلاع از فواید مصرف هر ماده غذایی می تواند کمک زیادی برای نحوه مصرف آن نماید و لازم است اقدامات لازم برای به دست آوردن اطلاعاتی در خصوص خواص هر ماده غذایی به دست آوریم.

مقدمه

آیا گلابی چاق کننده است
آیا گلابی چاق کننده است

بدن برای تامین انرژی خود، تقویت سیستم ایمنی بدن، تامین ویتامین های مورد نیاز خود، نیازمند مصرف مواد غذایی با ارزش غذایی بالا می باشد. یکی از بهترین و شاید محبوب ترین مواد غذایی که در بین میوه ها قرار دارد، گلابی است.

گلابی نوعی میوه خوراکی محسوب می شود که از مزه دلچسبی برخوردار بوده و در بین مردم، بسیار محبوب است. گلابی می تواند خواص زیادی را به همراه خود داشته باشد و با مصرف آن، برخی از مواد معدنی مورد نیاز بدن تامین شود.

یکی از مباحثی که شاید اغلب مردم به آن فکر می کنند، این است که آیا اگر یک ماده غذایی را مصرف کنیم، چاق می شویم یا خیر؟

طبیعتا حفظ تناسب اندام و حفظ وزن درست و ایده آل، از اهمیت زیادی برخوردار است و لازم است بدانیم که مصرف یک نوع ماده غذایی از جمله مصرف گلابی، باعث افزایش وزن خواهد شد یا نه. به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا گلابی چاق کننده است یا خیر.

سپس با بررسی دقیق خواص و فواید گلابی، از مزیت های مصرف آن نکاتی را اشاره خواهیم کرد.

اینفوگرافیک آیا گلابی چاق کننده است

اینفوگرافیک آیا گلابی چاق کننده است
اینفوگرافیک آیا گلابی چاق کننده است

در انتهای مقاله نیز به بررسی موضوعی می پردازیم که از نظر سلامتی بدن، بسیار مهم است و آن هم بیماری چاقی و بهترین روش درمانی آن یعنی جراحی چاقی می باشد و در نهایت به بررسی خواص گلابی در جراحی چاقی، نکاتی را اشاره خواهیم کرد.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و انجام آن، با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی چاقی به شمار می آید. همچنین می توانید با مطالعه جراحی معده برای لاغری و چاق ترین کودک جهان اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

 

آیا گلابی چاق کننده است

اگر به مقدار زیاد مصرف شود بله و اما اگر به اندازه مصرف شود خیر.

آیا گلابی چاق کننده است
آیا گلابی چاق کننده است

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا گلابی چاق کننده است؟

ارزش غذایی گلابی چقدر است؟

خواص گلابی چیست؟

خواص گلابی در کاهش وزن چیست؟

شاخص توده بدنی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

هدف از جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی کدامند؟

خواص مصرف گلابی در جراحی چاقی چیست؟

نتیجه گیری

 

آیا گلابی چاق کننده است؟

اصلی ترین موضوع مقاله در مورد این است که بدانیم آیا گلابی چاق کننده است یا خیر. در پاسخ به این سوال، باید ابعاد مختلفی از شاخصه های ایجاد اضافه وزن و چاقی را مورد بررسی دقیق قرار دهیم تا متوجه شویم که این میوه با ارزش غذایی بالا، خاصیت چاق کنندگی دارد یا خیر.

برای تنها 100 کالری در یک گلابی متوسط ​​(حدود 166 گرم)، هر گلابی دارای 21 درصد ارزش روزانه فیبر، 8 درصد ویتامین C، چهار درصد پتاسیم و مجموعه ای از فواید سلامتی است.
نیروگاه فیبر! گلابی از نظر فیبر رژیمی تقریباً از هر میوه ای بالاتر است، با 6 گرم یا 21 درصد ارزش روزانه فقط در یک گلابی.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله لیست غذاهای چاق کننده را مطالعه کنید.

آیا گلابی چاق کننده است؟
آیا گلابی چاق کننده است؟

یکی از شاخصه های مربوط به چاقی و اضافه وزن، بحث سوخت و ساز بدن است که تغییرات در این سیستم می تواند باعث اضافه وزن شود. برای این که سوخت و ساز بدن دستخوش تغییراتی شود و فرد را به اضافه وزن سوق دهد، مواد معدنی مختلفی نیز در این خصوص دخیل خواهند بود. یکی از این موارد، فروکتوز می باشد.

فروکتوز نوعی قند محسوب می شود که در بسیاری از میوه ها وجود دارد و ساختار آن به گونه ای می باشد که می تواند سیستم سوخت و ساز بدن را دچار تغییراتی کند.

البته ناگفته نماند که فروکتوز یکی از مواد حیاتی برای سوخت و ساز بدن می باشد و حضور آن در بدن ضروری است.

پیشنهاد می کنیم از پست چرا چاق می شویم دیدن کنید.

مصرف بیش از اندازه این قند موجود در میوه می تواند باعث این مسئله شود که فرد دچار اضافه وزن شود

مصرف بیش از اندازه این قند موجود در میوه می تواند باعث این مسئله شود که فرد دچار اضافه وزن شود زیرا فروکتوز می تواند در بدن تبدیل به چربی شود و در بدن انباشته شود و همین موضوع باعث اضافه وزن و چاقی خواهد شد.

حال با بررسی دقیق این موضوع، باید گفت که یکی از میوه های حاوی فروکتوز، گلابی است. گلابی دارای ارزش غذایی بالا می باشد و می تواند برای سلامتی بسیار مفید واقع شود.

اما نباید از این موضوع گذشت که مصرف هر مواد غذایی بیش از حد، می تواند باعث بروز مشکل شود که طبیعتا میوه گلابی هم از این قاعده مستثنی نیست. از طرفی دیگر، گلابی حاوی مقدار فراوانی از کالری می باشد و با مصرف حدود 100 گرم گلابی می توان 60 کیلوکالری دریافت کرد.

نکته قابل ذکر این است که کالری موجود در گلابی از نوع سالم و غیر اشباع است و مصرف به اندازه آن نه تنها باعث چاقی نمی شود، بلکه باعث لاغری هم خواهد شد که در این مقاله به آن اشاره می شود.

اما باید این موضوع را بگوییم که مصرف بیش از اندازه گلابی می تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود و فروکتوز موجود در گلابی خواهد توانست به چربی های مضر تبدیل گشته و در بدن انباشته شود. بنابراین باید به اندازه اصولی و درست مصرف نمود تا از خواص بی نظیر آن بهره مند شد.

ماده اصلی افزایش وزن و چاقی در گلابی، مربوط به فروکتوز می باشد

همان طور که گفته شد، ماده اصلی افزایش وزن و چاقی در گلابی، مربوط به فروکتوز می باشد. فروکتوز موجود در گلابی، به خصوص شربت گلابی که امروزه از مصرف بالایی برخوردار است، صرفا 10 درصد نیاز مصرف انرژی فرد را تامین خواهد کرد و مابقی آن به چربی های احشایی تبدیل می شود.

همچنین فروکتوز باعث تحریک پرخوری و هورمون گرسنگی می شود و به همین دلیل، باعث افزایش اشتها در فرد شده و در نهایت منجر به افزایش وزن خواهد شد.

نکته ای دیگر در خصوص گلابی و چاقی این است که فروکتوز موجود در گلابی در واقع 10 درصد انرژی روزانه ما را تامین خواهد کرد و مابقی آن یا باید دفع شود یا به صورت چربی جذب بدن شود.

ماده اصلی افزایش وزن و چاقی در گلابی، مربوط به فروکتوز می باشد
ماده اصلی افزایش وزن و چاقی در گلابی، مربوط به فروکتوز می باشد

اما فروکتوز از قندهایی می باشد که دیر هضم محسوب شده و از طرفی گلابی حاوی فیبر است و فیبر هم ماده ای دیر هضم محسوب می شود و مصرف بیش از اندازه آن می تواند تاثیر زیادی در روند اضافه وزن افراد داشته باشد.

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده، در خصوص این موضوع که آیا گلابی چاق کننده است یا خیر، باید گفت که بستگی به نوع مصرف و مقدار مصرف آن دارد و در صورتی که اگر فرد اقدام به مصرف بی رویه گلابی کند، طبیعتا دچار افزایش وزن و چاقی خواهد شد.

اگر به صورت اصولی و به اندازه مصرف شود

اما اگر به صورت اصولی و به اندازه مصرف شود، نه تنها باعث افزایش وزن نمی شود، بلکه می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد که از جمله آن خاصیت کاهش وزن و لاغری است  که در این مقاله به آن اشاره خواهد شد.

لازم به گفتن است که افراد دارای شاخص توده بدنی بالا که از چاقی شدید برخوردار هستند، طبیعتا باید مراقب مصرف مواد غذایی خود باشند. برای چنین افرادی توصیه می شود که در ابتدا با استفاده از جراحی چاقی، اقدام به کاهش وزن خود کنند و در نهایت با مصرف مواد غذایی به صورت کنترل شده از خواص آن بهره مند شوند.

اگر به صورت اصولی و به اندازه مصرف شود
اگر به صورت اصولی و به اندازه مصرف شود

یکی از بهترین و با تجربه ترین متخصصین حوزه جراحی چاقی که می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام جراحی چاقی انجام دهد، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می توانید با مراجعه به دکتر سلیمی، راهنمایی های جامعی را دریافت کنید.

ارزش غذایی گلابی

حال که به بررسی این موضوع که آیا گلابی چاق کننده است پرداختیم، لازم است توضیحاتی در خصوص ارزش غذایی گلابی ارائه دهیم تا متوجه شویم که این میوه تا چه اندازه مفید و پرفایده می باشد. مقیاس های اندازه گیری شده در خصوص ارزش غذایی گلابی، به ازای 100 گرم گلابی می باشد که به شرح زیر است:

ارزش غذایی گلابی
ارزش غذایی گلابی

به ازای هر 100 گرم گلابی می توان مقدار 60 کیلوکالری انرژی دریافت کرد. همچنین گلابی حاوی کربوهیدرات می باشد که به ازای هر 100 گرم، مقدار 15.5 گرم کربوهیدرات در آن قرار دارد. شکر موجود در گلابی به ازای 100 گرم گلابی حدود 10 گرم می باشد که نوع قند موجود در آن از نوع سالم می باشد.

گلابی از پروتئین کمی برخوردار است و به ازای 100 گرم گلابی صرفا 0.38 گرم پروتئین وجود دارد.

از دیگر مواد معدنی با ارزشی که می توان در 100 گرم گلابی اشاره کرد، عبارتند از:

تیامین: 0.012 گرم، نیاسین: 0.157 گرم، اسید پانتوتنیک: 0.048 گرم، ویتامین B6، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم و فسفر و …

بنابراین متوجه شدیم که که گلابی سرشار از مواد معدنی می باشد که می تواند برای بدن بسیار مفید واقع شود. خواص زیادی نیز در گلابی وجود دارد که ما در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

همچنین گلابی خاصیت لاغری دارد که در صورت مصرف بیش از حد آن می تواند باعث چاقی شود. افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، می توانند با استفاده از روش هایی اقدام به جراحی چاقی نمایند و سپس با مصرف مواد غذایی مختلفی از جمله گلابی، به تامین ویتامین ها و مواد معدنی ضروری خود بپردازند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

از دیگر مواد معدنی با ارزشی که می توان در 100 گرم گلابی اشاره کرد، عبارتند از:
از دیگر مواد معدنی با ارزشی که می توان در 100 گرم گلابی اشاره کرد، عبارتند از:

خواص گلابی

میوه گلابی یکی از با ارزشترین مواد خوراکی می باشد که می توان با مصرف آن، فواید زیادی را از آن دریافت کرد. ما در ادامه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، به بررسی برخی از خواص گلابی خواهیم پرداخت و نکات مهمی را در این خصوص اشاره خواهیم کرد. این خواص عبارتند از:

خواص گلابی برای پوست

یکی از مهمترین خواص گلابی، در مورد پوست و سلامت آن می باشد. میوه گلابی یکی از میوه هایی می باشد که سرشار از فیبر است. فیبر یکی از مواد مهم برای سالم نگه داشتن پوست است و می تواند باعث صافی و نرمی پوست شود.

فیبر موجود در گلابی می تواند باعث کاهش قند در جریان خون شود و از آسیب رسیدن به سلول های پوستی جلوگیری کند. همچنین باعث افزایش شدت جریان خون می شود که می تواند باعث کلاژنسازی در پوست شود و باعث پرتر شدن پوست شود.

مصرف گلابی باعث خواهد شد که روند پیری صورت به تاخیر افتاده و تاثیر زیادی در جلوگیری از پیری زودرس پوست خواهد داشت. از طرفی ویتامین C موجود در گلابی می تواند باعث خاصیت آنتی اکسیدانی شود و باعث جلوگیری از آسیب های پوستی شود.

افرادی که در پوست خود، جوش و لک می بینند

افرادی که در پوست خود، جوش و لک می بینند، می توانند از خاصیت آنتی اکسیدانی گلابی استفاده کنند تا به بهبود وضعیت پوست خود کمک زیادی نمایند. از طرفی ویتامین K موجود در گلابی می تواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند و از آسیب به سلول های پوستی جلوگیری نماید.

گلابی می تواند برای پوست های چرب هم مفید باشد. به عنوان مثال می توان گلابی را له کرد یا از پوست آن استفاده نمود تا بتوان چربی پوست را کنترل کرد. از طرفی خاصیت آبرسانی پوست گلابی می تواند مزید بر علت شود و میزان ترشح غدد چربی روی پوست را تحت کنترل خود در بیاورد.

افزایش سیستم ایمنی بدن از دیگر مزیت های گلابی بوده که همین موضوع نقش بسیار مهمی در سیستم کلاژنسازی پوست خواهد داشت و از آسیب های جدی به دور خواهد ماند. بسیاری از پمادها و کرم های قابل استفاده برای پوست از عصاره گلابی استفاده می کنند تا بتوانند تمام خواص گفته شده را به پوست برسانند.

بهبود در وضعیت آبرسانی پوست، افزایش شدت جریان خون در پوست، جلوگیری از بروز جوش و آکنه و پیری زودرس، از نکات قابل توجه در کرم های پوستی حاوی گلابی است که می توان از خواص آن بهره مند شد. بنابراین توصیه می شود از مصرف گلابی غافل نشوید تا از خواص آن برای پوست بهره مند شوید.

شما در حال مطالعه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، می باشید.

خواص گلابی برای مو

گلابی می تواند علاوه بر ایجاد فایده برای پوست، برای مو هم فوایدی داشته باشد. گلابی می تواند باعث بهبود وضعیت قند خون شود. این موضوع می تواند تاثیر زیادی در روند رشد مو داشته باشد و باعث تقویت مو و ضخامت مو خواهد شد.

بسیاری از افرادی که با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند، با کاهش ضخامت مو همراه هستند و همین موضوع باعث شده است که ریشه مو و ساقه مو، دچار آسیب شود.

خواص گلابی برای مو
خواص گلابی برای مو

گلابی به دلیل داشتن ویتامین C می تواند نقش مهمی در افزایش ضخامت مو داشته باشد و باعث تقویت در رشد مو شود.

از طرفی خاصیت آبرسانی گلابی می تواند باعث شود که رشد مو افزایش پیدا کند. استفاده از ماسک مو حاوی عصاره گلابی می تواند بهترین راهکار برای درمان مشکلات مو شود و در تقویت ریشه و ساقه مو، موثر خواهد بود.

خواص گلابی برای گوارش

گلابی می تواند خواص زیادی برای دستگاه گوارش داشته باشد. گلابی حاوی مقادیری فیبر است که می تواند باعث بهبود در وضعیت گوارش انسان شود.

مصرف روزانه و به اندازه فیبر می تواند باعث کنترل اشتها و بهبود در عملکرد گوارش شود و افرادی که به مشکلات گوارشی دچار هستند، می توانند از خواص گلابی بهره مند شوند. فیبر موجود در گلابی می تواند باعث بهبود در وضعیت هضم مواد غذایی شود.

شما می توانید برای مصرف اصولی و درست گلابی به صورت روزانه با دکتر سلیمی، مشورت های لازم را انجام دهید تا بتوانید با مصرف اصولی و درست آن در راستای بهبود وضعیت گوارش خود، اقدامی درست انجام دهید.

یکی از نکات مهم در خصوص مصرف گلابی این است که می تواند از بروز یبوست جلوگیری کند که دلیل آن هم وجود فیبر در گلابی است. فیبر می تواند باعث تحرک بیشتر روده ها شود و از بروز یبوست و مشکلات آن جلوگیری کند.

همچنین افرادی که به دلیل چاقی شدید اقدام به جراحی چاقی می کنند، می توانند از گلابی استفاده کنند تا بتوانند در بهبود وضعیت گوارش خود بعد از جراحی چاقی کمک زیادی نمایند. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان برترین متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

سلامتی قلب و عروق با مصرف گلابی

گلابی حاوی مقدار مشخصی از پتاسیم می باشد که می تواند نقش مهمی در بهبود وضعیت گردش خون داشته باشد و از تجمع چربی های اشباع شده در رگ ها جلوگیری کند و موثر در جلوگیری از کلسترول خون است.

همین موضوع می تواند باعث شود که از بروز بیماری های قلبی و عروقی و انسداد رگ های خونی جلوگیری کند و از بروز افزایش فشار خون جلوگیری می کند و موثر در جلوگیری از سکته قلبی خواهد بود.

همچنین آنتی اکسیدان موجود در گلابی می تواند باعث بهبود وضعیت گردش خون شود و از طرفی سیستم ایمنی بدن را تقویت خواهد کرد که همین مورد می تواند در زمینه جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی موثر باشد.

خاصیت ضد سرطانی گلابی

در بخش های قبلی، از خاصیت آنتی اکسیدانی گلابی گفته شد و خواص متعدد آن در زمینه سلامتی بدن نکاتی اشاره شد. یکی از مهمترین خواص گلابی، خاصیت ضد سرطانی می باشد.

زیرا وجود ویتامین C باعث خاصیت آنتی اکسیدانی گلابی شده و همین موضوع می تواند باعث تقویت قوای ایمنی بدن شود و از بروز ایجاد تومورهای سرطانی جلوگیری کند.

از طرفی گلابی در روند گردش خون بسیار موثر است و نقش مهمی در عملکرد درست گلبول های سفید دارد و همین موضوع می تواند مزید بر علت شده و از بروز سرطان جلوگیری کند.

گلابی حاوی بتاکاروتن است که این ماده با ارزش جزو اصلی مواد مغذی برای جلوگیری از بروز سرطان است. حذف رادیکال های آزاد و کاهش التهاب در بدن می تواند منجر به جلوگیری از بروز سرطان در بدن شود و بررسی زیادی نشان داده است افرادی که به صورت روزانه گلابی مصرف می کنند، سیستم ایمنی قوی تری نیز دارند.

شما در حال مطالعه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، می باشید.

فواید گلابی برای بارداری و جنین

گلابی حاوی اسید فولیک می باشد و همچنین وجود فیبر و کربوهیدرات موجود در گلابی می تواند به عنوان یک مواد غذایی بسیار مفید برای بانوان باردار باشد. همچنین قند موجود در گلابی از نوع سالم و غیر مضر است که می تواند به بهبود وضعیت قند خون فرد باردار کمک زیادی کند.

به همین دلیل است که به بانوان باردار، مصرف گلابی توصیه می شود. مصرف ناشتای گلابی می تواند باعث افزایش قدرت باروری در فرد شود و همچنین در طول دوران بارداری می تواند از بروز نقص و عیب در جنین جلوگیری نماید.

جالب است بدانید که گلابی علاوه بر تاثیرات مثبت روی پوست، می تواند بر تشکیل پوست جنین تاثیرات زیادی بگذارد و حتی باعث روشن تر شدن پوست نوزاد خواهد شد.

خاصیت ضد التهابی گلابی

وجود التهابات متعدد در بدن می تواند باعث به خطر افتادن سلامتی انسان شود و بیماری های مختلفی را به وجود بیاورد. از بروز بیماری خود ایمنی گرفته تا بیماری های قلب و عروق و دیابت که می تواند ناشی از بروز التهاب در بدن باشد.

گلابی خاصیت آنتی اکسیدانی فراوانی دارد که می تواند به بهبود وضعیت التهابی بدن کمک کند. همچنین می تواند به عنوان یک ماده غذایی موثر در پیشگیری از التهاب های زیاد بدن شود. طبیعتا لازم است با مصرف اصولی و درست گلابی، از خواص ضد التهابی آن بهره مند شد.

یکی از مواردی که باید به صورت مکرر گفته شود، این است که افرادی که اقدام به انجام جراحی های مختلف می کنند که از جمله آن جراحی چاقی می باشد، بدن آن ها وارد دوران عوارض بعد از جراحی خواهد شد که یکی از آن ها، ایجاد التهاب در بدن است.

بنابراین می توان با مصرف گلابی اقدام به کاهش التهاب بدن و طی کردن سریعتر دوران نقاهت بعد از جراحی شود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

جلوگیری از پوکی استخوان

گلابی حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، منیزیم و فسفر می باشد که هر کدام از آن ها می تواند تاثیر زیادی در سلامت استخوان ها داشته باشد. تراکم استخوان نقش مهمی در وضعیت عادی استخوان خواهد داشت و عدم تراکم استخوان می تواند بیماری های مختلفی نظیر پوکی استخوان را به وجود بیاورد.

مصرف گلابی به عنوان یک منبع غنی از مواد معدنی گفته شده، می تواند تاثیر زیادی در تامین کلسیم و پتاسیم و فسفر بدن شود و باعث بهبود وضعیت استخوان خواهد شد و از بروز شکستگی و پوکی استخوان در سنین بالا جلوگیری خواهد کرد.

خواص گلابی برای ریه

خاصیت ضد التهابی گلابی می تواند تاثیر زیادی در سلامت ریه ها داشته باشد. التهاب در بدن می تواند باعث بروز عارضه های مختلف از جمله در قسمت ریه شود. گلابی می تواند به عنوان یک ماده ضدالتهابی به بهبود وضعیت ریه، کاهش گلو درد و دردهای مزمن در ناحیه ریه کمک زیادی کند. توصیه می شود در روزهای سرد، از گلابی استفاده شود تا دچار مشکلات ریوی نشوید.

خواص گلابی برای ریه
خواص گلابی برای ریه

موارد بالا تنها بخش مهمی از خواص گلابی می باشد که می توان از خواص آن بهره مند شد. حال در ادامه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، به بررسی خواص گلابی در کاهش وزن می پردازیم.

خواص گلابی در کاهش وزن

در ابتدای مقاله در خصوص این موضوع صحبت کردیم که آیا گلابی چاق کننده است یا خیر؛ و متوجه شدیم که در صورت مصرف بیش از اندازه آن می تواند باعث بروز اضافه وزن و چاقی شود.

اما مصرف اصولی و درست آن می تواند تاثیر زیادی در کنترل وزن و لاغری داشته باشد. گلابی میوه ای آبدار می باشد که مصرف آن می تواند باعث شود که فرد احساس سیری طولانی تری داشته باشد و دلیل آن هم وجود فیبر در گلابی می باشد.

مطالعات متعددی روی خواص گلابی انجام شده است که این بررسی ها نشان داده است افرادی که اقدام به مصرف اصولی گلابی می کنند، توانسته اند در زمینه کاهش وزن خود، اقدامی موثر انجام دهند و عملا نتیجه بخش بوده است.

گلابی می تواند با کنترل وزن و پایین نگه داشتن وزن، کمک زیادی به سلامتی قلب و عروق هم داشته باشد که این بیماری یکی از مهمترین عوارض چاقی محسوب می شود.

از طرفی دیگر کالری موجود در گلابی از نوع سالم و غیر مضر است و مصرف به اندازه آن می تواند علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز بدن، از پرخوری جلوگیری کند و عملا بدن دچار تحلیل انرژی نخواهد شد که مجبور به مصرف بیش از حد مواد غذایی شود.

گلابی می تواند بر کیفیت رژیم غذایی فرد، تاثیر زیادی بگذارد

گلابی می تواند بر کیفیت رژیم غذایی فرد، تاثیر زیادی بگذارد و به عنوان یک منبع تغذیه سالم از آن بهره ببرد. وجود فیبر، ویتامین C، منیزیم و مس می تواند تاثیر زیادی در جلوگیری از تجمع اسیدهای چرب مضر شود و در نتیجه انباشتگی چربی ها در بدن به حداقل خود خواهد رسید.

لازم به گفتن است که تاثیرات گلابی بر کاهش وزن، برای افرادی مناسب خواهد بود که از چاقی نسبتا کمی برخوردار هستند و عملا به چاقی شدید مبتلا نشده اند. افرادی که دارای چاقی شدید هستند و به اصطلاح از شاخص توده بدنی بالاتر برخوردار هستند، لازم است از روش های دیگری مانند جراحی چاقی استفاده کنند تا بتوانند به کاهش وزن برسند و در نهایت، به مصرف مواد غذایی مناسب از جمله گلابی بپردازند تا بتوانند به کاهش وزن خود و تثبیت وزن خود بعد از جراحی چاقی کمک زیادی کنند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام انواع جراحی چاقی انجام دهد.

حال در مقاله آیا گلابی چاق کننده است، به بررسی موضوعی خواهیم پرداخت که مرتبط به خواص گلابی برای کاهش وزن می باشد که این موضوع، شاخص توده بدنی نام دارد و در نهایت به بررسی یکی از بهترین روش های درمانی یعنی جراحی چاقی پرداخته می شود.

 

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی خواص مهم میوه گلابی پرداختیم. این میوه یکی از محبوبترین میوه ها محسوب می شود که اغلب افراد از آن استفاده می کنند. همچنین به این موضوع پرداختیم که آیا گلابی چاق کننده است یا خیر.

از طرفی خواص و مزیت های گلابی را مورد بررسی قرار دادیم که می تواند مفید واقع شود. یکی از مسائل مهم در خصوص مصرف گلابی، مصرف اصولی آن در زمینه کاهش وزن است که در این مقاله به آن اشاره شد.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

البته این موضوع مهم باید مد نظر قرار گیرد که افراد دارای شاخص توده بدنی بالا که به اصطلاح چاقی شدید دارند، باید از روش هایی مانند جراحی چاقی استفاده کنند تا بتوانند به کاهش وزن دست پیدا کنند و ما در این مقاله به بررسی جراحی چاقی و همچنین خواص گلابی بعد از جراحی چاقی پرداختیم.

با این حال توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و مزیت های آن و همچنین مصرف مواد غذایی در کاهش وزن از جمله مصرف گلابی، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

در پایان برای تکمیل اطلاعات، مطالعه مقالات جذاب آیا قهوه چاق کننده است و آیا انبه چاق می کند را به شما توصیه می شود.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید