آیا گلابی چاق کننده است

آیا گلابی چاق کننده است

فهرست مطالب

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که آیا گلابی چاق کننده است ؟ با ما همراه باشید.

گلابی میوه‌ای است که در سراسر جهان تولید و مصرف می‌شود، روی یک درخت رشد می‌کند و در اواخر تابستان تا اکتبر در نیمکره شمالی برداشت می‌شود.
درخت گلابی و درختچه گونه ای از جنس Pyrus، از خانواده Rosaceae، دارای میوه تفاله ای به همین نام است.
گلابی علاوه بر اینکه منبع خوبی از فیبر است، ویتامین C و K و پتاسیم و آنتی اکسیدان بالایی نیز دارد.
آنها همچنین به ویژه برای سلامت روده مفید هستند و ممکن است به منظم نگه داشتن شما نیز کمک کنند.
مصرف مواد غذایی برای انسان، از  اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همه ما برای رفع گرسنگی خود نیاز به این داریم که غذا مصرف کنیم. از طرفی بدن ما نیازمند دریافت مواد معدنی و مواد مغذی مختلف است که از طریق مواد غذایی به بدن خواهد رسید.

بنابراین اهمیت مصرف مواد غذایی و نوع مواد غذایی بسیار بالا می باشد. اطلاع از فواید مصرف هر ماده غذایی می تواند کمک زیادی برای نحوه مصرف آن نماید و لازم است اقدامات لازم برای به دست آوردن اطلاعاتی در خصوص خواص هر ماده غذایی به دست آوریم.

مقدمه

آیا گلابی چاق کننده است
آیا گلابی چاق کننده است

بدن برای تامین انرژی خود، تقویت سیستم ایمنی بدن، تامین ویتامین های مورد نیاز خود، نیازمند مصرف مواد غذایی با ارزش غذایی بالا می باشد. یکی از بهترین و شاید محبوب ترین مواد غذایی که در بین میوه ها قرار دارد، گلابی است.

گلابی نوعی میوه خوراکی محسوب می شود که از مزه دلچسبی برخوردار بوده و در بین مردم، بسیار محبوب است. گلابی می تواند خواص زیادی را به همراه خود داشته باشد و با مصرف آن، برخی از مواد معدنی مورد نیاز بدن تامین شود.

یکی از مباحثی که شاید اغلب مردم به آن فکر می کنند، این است که آیا اگر یک ماده غذایی را مصرف کنیم، چاق می شویم یا خیر؟

طبیعتا حفظ تناسب اندام و حفظ وزن درست و ایده آل، از اهمیت زیادی برخوردار است و لازم است بدانیم که مصرف یک نوع ماده غذایی از جمله مصرف گلابی، باعث افزایش وزن خواهد شد یا نه. به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که آیا گلابی چاق کننده است یا خیر.

سپس با بررسی دقیق خواص و فواید گلابی، از مزیت های مصرف آن نکاتی را اشاره خواهیم کرد.

اینفوگرافیک آیا گلابی چاق کننده است

اینفوگرافیک آیا گلابی چاق کننده است
اینفوگرافیک آیا گلابی چاق کننده است

در انتهای مقاله نیز به بررسی موضوعی می پردازیم که از نظر سلامتی بدن، بسیار مهم است و آن هم بیماری چاقی و بهترین روش درمانی آن یعنی جراحی چاقی می باشد و در نهایت به بررسی خواص گلابی در جراحی چاقی، نکاتی را اشاره خواهیم کرد.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و انجام آن، با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی چاقی به شمار می آید. همچنین می توانید با مطالعه جراحی معده برای لاغری و چاق ترین کودک جهان اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

 

آیا گلابی چاق کننده است

اگر به مقدار زیاد مصرف شود بله و اما اگر به اندازه مصرف شود خیر.

آیا گلابی چاق کننده است
آیا گلابی چاق کننده است

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا گلابی چاق کننده است؟

ارزش غذایی گلابی چقدر است؟

خواص گلابی چیست؟

خواص گلابی در کاهش وزن چیست؟

شاخص توده بدنی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

هدف از جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی کدامند؟

خواص مصرف گلابی در جراحی چاقی چیست؟

نتیجه گیری

 

آیا گلابی چاق کننده است؟

اصلی ترین موضوع مقاله در مورد این است که بدانیم آیا گلابی چاق کننده است یا خیر. در پاسخ به این سوال، باید ابعاد مختلفی از شاخصه های ایجاد اضافه وزن و چاقی را مورد بررسی دقیق قرار دهیم تا متوجه شویم که این میوه با ارزش غذایی بالا، خاصیت چاق کنندگی دارد یا خیر.

برای تنها 100 کالری در یک گلابی متوسط ​​(حدود 166 گرم)، هر گلابی دارای 21 درصد ارزش روزانه فیبر، 8 درصد ویتامین C، چهار درصد پتاسیم و مجموعه ای از فواید سلامتی است.
نیروگاه فیبر! گلابی از نظر فیبر رژیمی تقریباً از هر میوه ای بالاتر است، با 6 گرم یا 21 درصد ارزش روزانه فقط در یک گلابی.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله لیست غذاهای چاق کننده را مطالعه کنید.

آیا گلابی چاق کننده است؟
آیا گلابی چاق کننده است؟

یکی از شاخصه های مربوط به چاقی و اضافه وزن، بحث سوخت و ساز بدن است که تغییرات در این سیستم می تواند باعث اضافه وزن شود. برای این که سوخت و ساز بدن دستخوش تغییراتی شود و فرد را به اضافه وزن سوق دهد، مواد معدنی مختلفی نیز در این خصوص دخیل خواهند بود. یکی از این موارد، فروکتوز می باشد.

فروکتوز نوعی قند محسوب می شود که در بسیاری از میوه ها وجود دارد و ساختار آن به گونه ای می باشد که می تواند سیستم سوخت و ساز بدن را دچار تغییراتی کند.

البته ناگفته نماند که فروکتوز یکی از مواد حیاتی برای سوخت و ساز بدن می باشد و حضور آن در بدن ضروری است.

پیشنهاد می کنیم از پست چرا چاق می شویم دیدن کنید.

مصرف بیش از اندازه این قند موجود در میوه می تواند باعث این مسئله شود که فرد دچار اضافه وزن شود

مصرف بیش از اندازه این قند موجود در میوه می تواند باعث این مسئله شود که فرد دچار اضافه وزن شود زیرا فروکتوز می تواند در بدن تبدیل به چربی شود و در بدن انباشته شود و همین موضوع باعث اضافه وزن و چاقی خواهد شد.

حال با بررسی دقیق این موضوع، باید گفت که یکی از میوه های حاوی فروکتوز، گلابی است. گلابی دارای ارزش غذایی بالا می باشد و می تواند برای سلامتی بسیار مفید واقع شود.

اما نباید از این موضوع گذشت که مصرف هر مواد غذایی بیش از حد، می تواند باعث بروز مشکل شود که طبیعتا میوه گلابی هم از این قاعده مستثنی نیست. از طرفی دیگر، گلابی حاوی مقدار فراوانی از کالری می باشد و با مصرف حدود 100 گرم گلابی می توان 60 کیلوکالری دریافت کرد.

نکته قابل ذکر این است که کالری موجود در گلابی از نوع سالم و غیر اشباع است و مصرف به اندازه آن نه تنها باعث چاقی نمی شود، بلکه باعث لاغری هم خواهد شد که در این مقاله به آن اشاره می شود.

اما باید این موضوع را بگوییم که مصرف بیش از اندازه گلابی می تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود و فروکتوز موجود در گلابی خواهد توانست به چربی های مضر تبدیل گشته و در بدن انباشته شود. بنابراین باید به اندازه اصولی و درست مصرف نمود تا از خواص بی نظیر آن بهره مند شد.

ماده اصلی افزایش وزن و چاقی در گلابی، مربوط به فروکتوز می باشد

همان طور که گفته شد، ماده اصلی افزایش وزن و چاقی در گلابی، مربوط به فروکتوز می باشد. فروکتوز موجود در گلابی، به خصوص شربت گلابی که امروزه از مصرف بالایی برخوردار است، صرفا 10 درصد نیاز مصرف انرژی فرد را تامین خواهد کرد و مابقی آن به چربی های احشایی تبدیل می شود.

همچنین فروکتوز باعث تحریک پرخوری و هورمون گرسنگی می شود و به همین دلیل، باعث افزایش اشتها در فرد شده و در نهایت منجر به افزایش وزن خواهد شد.

نکته ای دیگر در خصوص گلابی و چاقی این است که فروکتوز موجود در گلابی در واقع 10 درصد انرژی روزانه ما را تامین خواهد کرد و مابقی آن یا باید دفع شود یا به صورت چربی جذب بدن شود.

ماده اصلی افزایش وزن و چاقی در گلابی، مربوط به فروکتوز می باشد
ماده اصلی افزایش وزن و چاقی در گلابی، مربوط به فروکتوز می باشد

اما فروکتوز از قندهایی می باشد که دیر هضم محسوب شده و از طرفی گلابی حاوی فیبر است و فیبر هم ماده ای دیر هضم محسوب می شود و مصرف بیش از اندازه آن می تواند تاثیر زیادی در روند اضافه وزن افراد داشته باشد.

بنابراین با توجه به مطالب گفته شده، در خصوص این موضوع که آیا گلابی چاق کننده است یا خیر، باید گفت که بستگی به نوع مصرف و مقدار مصرف آن دارد و در صورتی که اگر فرد اقدام به مصرف بی رویه گلابی کند، طبیعتا دچار افزایش وزن و چاقی خواهد شد.

اگر به صورت اصولی و به اندازه مصرف شود

اما اگر به صورت اصولی و به اندازه مصرف شود، نه تنها باعث افزایش وزن نمی شود، بلکه می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد که از جمله آن خاصیت کاهش وزن و لاغری است  که در این مقاله به آن اشاره خواهد شد.

لازم به گفتن است که افراد دارای شاخص توده بدنی بالا که از چاقی شدید برخوردار هستند، طبیعتا باید مراقب مصرف مواد غذایی خود باشند. برای چنین افرادی توصیه می شود که در ابتدا با استفاده از جراحی چاقی، اقدام به کاهش وزن خود کنند و در نهایت با مصرف مواد غذایی به صورت کنترل شده از خواص آن بهره مند شوند.

اگر به صورت اصولی و به اندازه مصرف شود
اگر به صورت اصولی و به اندازه مصرف شود

یکی از بهترین و با تجربه ترین متخصصین حوزه جراحی چاقی که می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام جراحی چاقی انجام دهد، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می توانید با مراجعه به دکتر سلیمی، راهنمایی های جامعی را دریافت کنید.

ارزش غذایی گلابی

حال که به بررسی این موضوع که آیا گلابی چاق کننده است پرداختیم، لازم است توضیحاتی در خصوص ارزش غذایی گلابی ارائه دهیم تا متوجه شویم که این میوه تا چه اندازه مفید و پرفایده می باشد. مقیاس های اندازه گیری شده در خصوص ارزش غذایی گلابی، به ازای 100 گرم گلابی می باشد که به شرح زیر است:

ارزش غذایی گلابی
ارزش غذایی گلابی

به ازای هر 100 گرم گلابی می توان مقدار 60 کیلوکالری انرژی دریافت کرد. همچنین گلابی حاوی کربوهیدرات می باشد که به ازای هر 100 گرم، مقدار 15.5 گرم کربوهیدرات در آن قرار دارد. شکر موجود در گلابی به ازای 100 گرم گلابی حدود 10 گرم می باشد که نوع قند موجود در آن از نوع سالم می باشد.

گلابی از پروتئین کمی برخوردار است و به ازای 100 گرم گلابی صرفا 0.38 گرم پروتئین وجود دارد.

از دیگر مواد معدنی با ارزشی که می توان در 100 گرم گلابی اشاره کرد، عبارتند از:

تیامین: 0.012 گرم، نیاسین: 0.157 گرم، اسید پانتوتنیک: 0.048 گرم، ویتامین B6، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم و فسفر و …

بنابراین متوجه شدیم که که گلابی سرشار از مواد معدنی می باشد که می تواند برای بدن بسیار مفید واقع شود. خواص زیادی نیز در گلابی وجود دارد که ما در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

همچنین گلابی خاصیت لاغری دارد که در صورت مصرف بیش از حد آن می تواند باعث چاقی شود. افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، می توانند با استفاده از روش هایی اقدام به جراحی چاقی نمایند و سپس با مصرف مواد غذایی مختلفی از جمله گلابی، به تامین ویتامین ها و مواد معدنی ضروری خود بپردازند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

از دیگر مواد معدنی با ارزشی که می توان در 100 گرم گلابی اشاره کرد، عبارتند از:
از دیگر مواد معدنی با ارزشی که می توان در 100 گرم گلابی اشاره کرد، عبارتند از:

خواص گلابی

میوه گلابی یکی از با ارزشترین مواد خوراکی می باشد که می توان با مصرف آن، فواید زیادی را از آن دریافت کرد. ما در ادامه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، به بررسی برخی از خواص گلابی خواهیم پرداخت و نکات مهمی را در این خصوص اشاره خواهیم کرد. این خواص عبارتند از:

خواص گلابی برای پوست

یکی از مهمترین خواص گلابی، در مورد پوست و سلامت آن می باشد. میوه گلابی یکی از میوه هایی می باشد که سرشار از فیبر است. فیبر یکی از مواد مهم برای سالم نگه داشتن پوست است و می تواند باعث صافی و نرمی پوست شود.

فیبر موجود در گلابی می تواند باعث کاهش قند در جریان خون شود و از آسیب رسیدن به سلول های پوستی جلوگیری کند. همچنین باعث افزایش شدت جریان خون می شود که می تواند باعث کلاژنسازی در پوست شود و باعث پرتر شدن پوست شود.

مصرف گلابی باعث خواهد شد که روند پیری صورت به تاخیر افتاده و تاثیر زیادی در جلوگیری از پیری زودرس پوست خواهد داشت. از طرفی ویتامین C موجود در گلابی می تواند باعث خاصیت آنتی اکسیدانی شود و باعث جلوگیری از آسیب های پوستی شود.

افرادی که در پوست خود، جوش و لک می بینند

افرادی که در پوست خود، جوش و لک می بینند، می توانند از خاصیت آنتی اکسیدانی گلابی استفاده کنند تا به بهبود وضعیت پوست خود کمک زیادی نمایند. از طرفی ویتامین K موجود در گلابی می تواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند و از آسیب به سلول های پوستی جلوگیری نماید.

گلابی می تواند برای پوست های چرب هم مفید باشد. به عنوان مثال می توان گلابی را له کرد یا از پوست آن استفاده نمود تا بتوان چربی پوست را کنترل کرد. از طرفی خاصیت آبرسانی پوست گلابی می تواند مزید بر علت شود و میزان ترشح غدد چربی روی پوست را تحت کنترل خود در بیاورد.

افزایش سیستم ایمنی بدن از دیگر مزیت های گلابی بوده که همین موضوع نقش بسیار مهمی در سیستم کلاژنسازی پوست خواهد داشت و از آسیب های جدی به دور خواهد ماند. بسیاری از پمادها و کرم های قابل استفاده برای پوست از عصاره گلابی استفاده می کنند تا بتوانند تمام خواص گفته شده را به پوست برسانند.

بهبود در وضعیت آبرسانی پوست، افزایش شدت جریان خون در پوست، جلوگیری از بروز جوش و آکنه و پیری زودرس، از نکات قابل توجه در کرم های پوستی حاوی گلابی است که می توان از خواص آن بهره مند شد. بنابراین توصیه می شود از مصرف گلابی غافل نشوید تا از خواص آن برای پوست بهره مند شوید.

شما در حال مطالعه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، می باشید.

خواص گلابی برای مو

گلابی می تواند علاوه بر ایجاد فایده برای پوست، برای مو هم فوایدی داشته باشد. گلابی می تواند باعث بهبود وضعیت قند خون شود. این موضوع می تواند تاثیر زیادی در روند رشد مو داشته باشد و باعث تقویت مو و ضخامت مو خواهد شد.

بسیاری از افرادی که با مشکل ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند، با کاهش ضخامت مو همراه هستند و همین موضوع باعث شده است که ریشه مو و ساقه مو، دچار آسیب شود.

خواص گلابی برای مو
خواص گلابی برای مو

گلابی به دلیل داشتن ویتامین C می تواند نقش مهمی در افزایش ضخامت مو داشته باشد و باعث تقویت در رشد مو شود.

از طرفی خاصیت آبرسانی گلابی می تواند باعث شود که رشد مو افزایش پیدا کند. استفاده از ماسک مو حاوی عصاره گلابی می تواند بهترین راهکار برای درمان مشکلات مو شود و در تقویت ریشه و ساقه مو، موثر خواهد بود.

خواص گلابی برای گوارش

گلابی می تواند خواص زیادی برای دستگاه گوارش داشته باشد. گلابی حاوی مقادیری فیبر است که می تواند باعث بهبود در وضعیت گوارش انسان شود.

مصرف روزانه و به اندازه فیبر می تواند باعث کنترل اشتها و بهبود در عملکرد گوارش شود و افرادی که به مشکلات گوارشی دچار هستند، می توانند از خواص گلابی بهره مند شوند. فیبر موجود در گلابی می تواند باعث بهبود در وضعیت هضم مواد غذایی شود.

شما می توانید برای مصرف اصولی و درست گلابی به صورت روزانه با دکتر سلیمی، مشورت های لازم را انجام دهید تا بتوانید با مصرف اصولی و درست آن در راستای بهبود وضعیت گوارش خود، اقدامی درست انجام دهید.

یکی از نکات مهم در خصوص مصرف گلابی این است که می تواند از بروز یبوست جلوگیری کند که دلیل آن هم وجود فیبر در گلابی است. فیبر می تواند باعث تحرک بیشتر روده ها شود و از بروز یبوست و مشکلات آن جلوگیری کند.

همچنین افرادی که به دلیل چاقی شدید اقدام به جراحی چاقی می کنند، می توانند از گلابی استفاده کنند تا بتوانند در بهبود وضعیت گوارش خود بعد از جراحی چاقی کمک زیادی نمایند. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان برترین متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

سلامتی قلب و عروق با مصرف گلابی

گلابی حاوی مقدار مشخصی از پتاسیم می باشد که می تواند نقش مهمی در بهبود وضعیت گردش خون داشته باشد و از تجمع چربی های اشباع شده در رگ ها جلوگیری کند و موثر در جلوگیری از کلسترول خون است.

همین موضوع می تواند باعث شود که از بروز بیماری های قلبی و عروقی و انسداد رگ های خونی جلوگیری کند و از بروز افزایش فشار خون جلوگیری می کند و موثر در جلوگیری از سکته قلبی خواهد بود.

همچنین آنتی اکسیدان موجود در گلابی می تواند باعث بهبود وضعیت گردش خون شود و از طرفی سیستم ایمنی بدن را تقویت خواهد کرد که همین مورد می تواند در زمینه جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی موثر باشد.

خاصیت ضد سرطانی گلابی

در بخش های قبلی، از خاصیت آنتی اکسیدانی گلابی گفته شد و خواص متعدد آن در زمینه سلامتی بدن نکاتی اشاره شد. یکی از مهمترین خواص گلابی، خاصیت ضد سرطانی می باشد.

زیرا وجود ویتامین C باعث خاصیت آنتی اکسیدانی گلابی شده و همین موضوع می تواند باعث تقویت قوای ایمنی بدن شود و از بروز ایجاد تومورهای سرطانی جلوگیری کند.

از طرفی گلابی در روند گردش خون بسیار موثر است و نقش مهمی در عملکرد درست گلبول های سفید دارد و همین موضوع می تواند مزید بر علت شده و از بروز سرطان جلوگیری کند.

گلابی حاوی بتاکاروتن است که این ماده با ارزش جزو اصلی مواد مغذی برای جلوگیری از بروز سرطان است. حذف رادیکال های آزاد و کاهش التهاب در بدن می تواند منجر به جلوگیری از بروز سرطان در بدن شود و بررسی زیادی نشان داده است افرادی که به صورت روزانه گلابی مصرف می کنند، سیستم ایمنی قوی تری نیز دارند.

شما در حال مطالعه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، می باشید.

فواید گلابی برای بارداری و جنین

گلابی حاوی اسید فولیک می باشد و همچنین وجود فیبر و کربوهیدرات موجود در گلابی می تواند به عنوان یک مواد غذایی بسیار مفید برای بانوان باردار باشد. همچنین قند موجود در گلابی از نوع سالم و غیر مضر است که می تواند به بهبود وضعیت قند خون فرد باردار کمک زیادی کند.

به همین دلیل است که به بانوان باردار، مصرف گلابی توصیه می شود. مصرف ناشتای گلابی می تواند باعث افزایش قدرت باروری در فرد شود و همچنین در طول دوران بارداری می تواند از بروز نقص و عیب در جنین جلوگیری نماید.

جالب است بدانید که گلابی علاوه بر تاثیرات مثبت روی پوست، می تواند بر تشکیل پوست جنین تاثیرات زیادی بگذارد و حتی باعث روشن تر شدن پوست نوزاد خواهد شد.

خاصیت ضد التهابی گلابی

وجود التهابات متعدد در بدن می تواند باعث به خطر افتادن سلامتی انسان شود و بیماری های مختلفی را به وجود بیاورد. از بروز بیماری خود ایمنی گرفته تا بیماری های قلب و عروق و دیابت که می تواند ناشی از بروز التهاب در بدن باشد.

گلابی خاصیت آنتی اکسیدانی فراوانی دارد که می تواند به بهبود وضعیت التهابی بدن کمک کند. همچنین می تواند به عنوان یک ماده غذایی موثر در پیشگیری از التهاب های زیاد بدن شود. طبیعتا لازم است با مصرف اصولی و درست گلابی، از خواص ضد التهابی آن بهره مند شد.

یکی از مواردی که باید به صورت مکرر گفته شود، این است که افرادی که اقدام به انجام جراحی های مختلف می کنند که از جمله آن جراحی چاقی می باشد، بدن آن ها وارد دوران عوارض بعد از جراحی خواهد شد که یکی از آن ها، ایجاد التهاب در بدن است.

بنابراین می توان با مصرف گلابی اقدام به کاهش التهاب بدن و طی کردن سریعتر دوران نقاهت بعد از جراحی شود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

جلوگیری از پوکی استخوان

گلابی حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، منیزیم و فسفر می باشد که هر کدام از آن ها می تواند تاثیر زیادی در سلامت استخوان ها داشته باشد. تراکم استخوان نقش مهمی در وضعیت عادی استخوان خواهد داشت و عدم تراکم استخوان می تواند بیماری های مختلفی نظیر پوکی استخوان را به وجود بیاورد.

مصرف گلابی به عنوان یک منبع غنی از مواد معدنی گفته شده، می تواند تاثیر زیادی در تامین کلسیم و پتاسیم و فسفر بدن شود و باعث بهبود وضعیت استخوان خواهد شد و از بروز شکستگی و پوکی استخوان در سنین بالا جلوگیری خواهد کرد.

خواص گلابی برای ریه

خاصیت ضد التهابی گلابی می تواند تاثیر زیادی در سلامت ریه ها داشته باشد. التهاب در بدن می تواند باعث بروز عارضه های مختلف از جمله در قسمت ریه شود. گلابی می تواند به عنوان یک ماده ضدالتهابی به بهبود وضعیت ریه، کاهش گلو درد و دردهای مزمن در ناحیه ریه کمک زیادی کند. توصیه می شود در روزهای سرد، از گلابی استفاده شود تا دچار مشکلات ریوی نشوید.

خواص گلابی برای ریه
خواص گلابی برای ریه

موارد بالا تنها بخش مهمی از خواص گلابی می باشد که می توان از خواص آن بهره مند شد. حال در ادامه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، به بررسی خواص گلابی در کاهش وزن می پردازیم.

خواص گلابی در کاهش وزن

در ابتدای مقاله در خصوص این موضوع صحبت کردیم که آیا گلابی چاق کننده است یا خیر؛ و متوجه شدیم که در صورت مصرف بیش از اندازه آن می تواند باعث بروز اضافه وزن و چاقی شود.

اما مصرف اصولی و درست آن می تواند تاثیر زیادی در کنترل وزن و لاغری داشته باشد. گلابی میوه ای آبدار می باشد که مصرف آن می تواند باعث شود که فرد احساس سیری طولانی تری داشته باشد و دلیل آن هم وجود فیبر در گلابی می باشد.

مطالعات متعددی روی خواص گلابی انجام شده است که این بررسی ها نشان داده است افرادی که اقدام به مصرف اصولی گلابی می کنند، توانسته اند در زمینه کاهش وزن خود، اقدامی موثر انجام دهند و عملا نتیجه بخش بوده است.

گلابی می تواند با کنترل وزن و پایین نگه داشتن وزن، کمک زیادی به سلامتی قلب و عروق هم داشته باشد که این بیماری یکی از مهمترین عوارض چاقی محسوب می شود.

از طرفی دیگر کالری موجود در گلابی از نوع سالم و غیر مضر است و مصرف به اندازه آن می تواند علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز بدن، از پرخوری جلوگیری کند و عملا بدن دچار تحلیل انرژی نخواهد شد که مجبور به مصرف بیش از حد مواد غذایی شود.

گلابی می تواند بر کیفیت رژیم غذایی فرد، تاثیر زیادی بگذارد

گلابی می تواند بر کیفیت رژیم غذایی فرد، تاثیر زیادی بگذارد و به عنوان یک منبع تغذیه سالم از آن بهره ببرد. وجود فیبر، ویتامین C، منیزیم و مس می تواند تاثیر زیادی در جلوگیری از تجمع اسیدهای چرب مضر شود و در نتیجه انباشتگی چربی ها در بدن به حداقل خود خواهد رسید.

لازم به گفتن است که تاثیرات گلابی بر کاهش وزن، برای افرادی مناسب خواهد بود که از چاقی نسبتا کمی برخوردار هستند و عملا به چاقی شدید مبتلا نشده اند. افرادی که دارای چاقی شدید هستند و به اصطلاح از شاخص توده بدنی بالاتر برخوردار هستند، لازم است از روش های دیگری مانند جراحی چاقی استفاده کنند تا بتوانند به کاهش وزن برسند و در نهایت، به مصرف مواد غذایی مناسب از جمله گلابی بپردازند تا بتوانند به کاهش وزن خود و تثبیت وزن خود بعد از جراحی چاقی کمک زیادی کنند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام انواع جراحی چاقی انجام دهد.

حال در مقاله آیا گلابی چاق کننده است، به بررسی موضوعی خواهیم پرداخت که مرتبط به خواص گلابی برای کاهش وزن می باشد که این موضوع، شاخص توده بدنی نام دارد و در نهایت به بررسی یکی از بهترین روش های درمانی یعنی جراحی چاقی پرداخته می شود.

شاخص توده بدنی چیست؟

در این مقاله به صورت مکرر از شاخص توده بدنی گفته شد. حال می خواهیم بدانیم که شاخص توده بدنی چیست و چه کاربردی دارد.

این مقاله در اصل به بررسی چاقی و لاغری مرتبط با میوه گلابی پرداخته شده است. اما مسئله ای وجود دارد که آیا شاخصه ای وجود دارد که بتوان میزان چاقی و لاغری یک فرد را مورد بررسی قرار داد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که شاخصی وجود دارد که بتوان به بررسی وضعیت بدنی از نظر چاقی پرداخت و این شاخص به نام شاخص توده بدنی یا BMI شناخته می شود.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی در واقع به بررسی میزان چربی های موجود در بدن خواهد پرداخت و نشان خواهد داد که یک فرد در چه وضعیتی از چاقی قرار دارد. شاخص توده بدنی در واقع یک معیار کلی محسوب شده و میزان تجمع چربی ها در بدن را مورد سنجش قرار می دهد.

این شاخص از نسبت وزن به قد به دست خواهد آمد و عدد به دست آمده نشان می دهد که فرد در چه وضعیت چاقی قرار دارد و اقدام لازم برای کاهش وزن او چیست. شاخص توده بدنی می تواند مورد استفاده همه افراد قرار گیرد و پزشکان متخصص برای ارائه راهکار درمانی بیماری چاقی، از این شاخص استفاده خواهند کرد.

شاخص توده بدنی در واقع از بازه های عددی تشکیل شده است

شاخص توده بدنی در واقع از بازه های عددی تشکیل شده است و هر فردی می تواند در ابتدا با محاسبه میزان شاخص توده بدنی خود و مقایسه آن با معیارهای ثابت، متوجه شود که آیا در وضعیت خطر قرار دارد یا خیر. این بازه های عددی به صورت استاندارد تعریف شده است که ما در ادامه مبحث به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت و نکات مهمی را در این خصوص اشاره خواهیم کرد:

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد از لاغری شدیدی رنج می برد. لاغری بیش از حد هم می تواند خطراتی داشته باشد و بهتر است چنین افرادی اقدام به افزایش وزن خود در حد استاندارد نمایند.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 18.5 تا 24.9 باشد، این موضوع نشان خواهد داد که فرد در وضعیت مناسبی قرار دارد و وضعیت بدنی او در حالت ایده آل می باشد و صرفا لازم است با استفاده از روش هایی مانند رژیم غذایی، اقدام به تثبیت وضعیت بدنی خود نماید.

حال اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بین عدد 25 تا 29.9 باشد، این مورد این مسئله را می رساند که فرد در حالت چاقی قرار دارد که البته می تواند با استفاده از رژیم های غذایی از جمله مصرف گلابی، اقدام به کاهش وزن خود نماید.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در وضعیت بین 30 تا 34.9 باشد

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در وضعیت بین 30 تا 34.9 باشد، این مورد نشان می دهد که فرد در معرض خطر است و در معرض چاقی شدید قرار دارد و لازم است در صورت لزوم، از روش هایی مانند جراحی چاقی استفاده کند تا بتواند به کاهش وزن برسد.

حال اگر فردی دارای شاخص توده بدنی عدد 35 به بالا باشد، این مورد جزو خطرناکترین نوع چاقی می باشد و لازم است که فرد، اقدام به جراحی چاقی نماید تا بتواند به کاهش وزن برسد و در عین حال با استفاده از رژیم های غذایی متعدد مانند مصرف گلابی، در زمینه چربی سوزی خود اقدامات مهمی انجام دهد.

اما خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی مربوط به افرادی می باشد که دارای شاخص توده بدنی عددی بالاتر از 35 باشد. این مسئله یعنی فرد به چاقی شدیدی مبتلا شده است و لازم است با استفاده از روش جراحی چاقی اقدام به کاهش وزن نماید تا بتواند روند کاهش وزن خود را تجربه نماید.

حال که در مقاله آیا گلابی چاق کننده است، با انواع شاخص توده بدنی آشنا شدیم، به بررسی یکی از بهترین روش های درمانی چاقی می پردازیم که می تواند بسیار مفید باشد. جراحی چاقی بهترین روش درمانی چاقی است و جناب آقای دکتر مهدی سلیمی، می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در وضعیت بین 30 تا 34.9 باشد
اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در وضعیت بین 30 تا 34.9 باشد

جراحی چاقی چیست؟

در این مقاله به صورت مکرر از روش جراحی چاقی گفته شد. حال می خواهیم بدانیم که جراحی چاقی چیست و چه فوایدی می تواند داشته باشد.

جراحی چاقی به عنوان یکی از بهترین و جدیدترین روش های درمانی برای درمان بیماری چاقی به حساب می آید که با جدیدترین ابزارآلات پزشکی و روش های درمانی، مورد استفاده عموم و پزشکان قرار می گیرد.

جراحی چاقی در واقع به انجام تغییرات اساسی در ساختار سیستم گوارش انسان خواهد پرداخت و می تواند نتیجه این عمل، این باشد که فرد بتواند به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا کند.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی می تواند برای افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، مورد استفاده قرار گیرد. زیرا چنین افرادی از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند و طبیعتا روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش نمی تواند نتیجه دلخواه را برای فرد ایجاد کند.

همچنین می توانید با مطالعه لاغر کننده ترین ورزش اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

جراحی چاقی می تواند در کوتاه ترین زمان، لاغری را به ارمغان بیاورد

جراحی چاقی می تواند در کوتاه ترین زمان، لاغری را به ارمغان بیاورد و این روش درمانی به عنوان یکی از کم تهاجم ترین روش های درمانی چاقی مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی چاقی می تواند علاوه بر ایجاد کاهش وزن، به بهبود و درمان بیماری های مرتبط با چاقی بپردازد که از جمله این بیماری ها می توان به بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، دیابت، فشار خون و … اشاره کرد.

مزیت روش جراحی چاقی این است که به وسیله دستگاهی به نام دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود که روشی کم عارضه و کم جراحت می باشد و جای زخم بسیار کمی را بر جای خواهد گذاشت.

جراحی چاقی می تواند در کوتاه ترین زمان، لاغری را به ارمغان بیاورد
جراحی چاقی می تواند در کوتاه ترین زمان، لاغری را به ارمغان بیاورد

پزشکان و متخصصان زیادی در این حوزه مشغول فعالیت هستند که یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی، جناب آقای دکتر سلیمی است که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مراجعه به دکتر سلیمی ، راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

شما در حال مطالعه مقاله ،یا گلابی چاق کننده است، می باشید.

هدف از جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی می تواند اهداف مختلفی را دنبال کند و به همین دلیل است که یکی از محبوب ترین روش های درمانی، بیماری چاقی محسوب می شود. جراحی چاقی با ایجاد تغییرات ساختاری و مهم در سیستم گوارش انسان، سعی بر این دارد که مهمترین هدف آن را یعنی کاهش وزن و لاغری را به ارمغان بیاورد.

این روش به عنوان یک روشی سریع محسوب می شود که فرد می تواند در طی مدت زمانی کوتاه تر از سایر روش ها، به وزن دلخواه خود دست پیدا کند. بنابراین می توان گفت که مهمترین هدف جراحی چاقی، کاهش وزن در طی مدت زمانی کوتاه است.

هدف از جراحی چاقی چیست؟
هدف از جراحی چاقی چیست؟

از طرفی یکی دیگر از اهداف مهم جراحی چاقی، بهبود و درمان بیماری های مرتبط با چاقی است که اغلب افراد چاق با آن درگیر هستند. مشکلات قلبی و عروقی، کلسترول بالا، دیابت از جمله مشکلات و عارضه های رایج مرتبط با چاقی است که جراحی چاقی می تواند علاوه بر کاهش وزن، در بهبود و درمان بیماری های ذکر شده، کمک زیادی کند.

جنبه فیزیولوژی و جسمی قضیه جراحی چاقی مربوط به موارد ذکر شده می باشد. اما هدف جراحی چاقی صرفا به درمان مشکلات جسمی نخواهد پرداخت و حتی می تواند در بهبود وضعیت روحی افراد و رفتاری آنان تاثیرات مثبتی بر جای بگذارد.

افرادی که چاق هستند، با مشکل عدم تناسب اندام روبرو هستند

افرادی که چاق هستند، با مشکل عدم تناسب اندام روبرو هستند و این موضوع می تواند تاثیر زیادی در خصوص اعتماد به نفس افراد داشته باشد و باعث کاهش اعتماد به نفس شود و همچنین می تواند منجر به گوشه گیری و افسردگی شود.

افرادی که چاق هستند، با مشکل عدم تناسب اندام روبرو هستند
افرادی که چاق هستند، با مشکل عدم تناسب اندام روبرو هستند

جراحی چاقی می تواند علاوه بر حل مشکلات جسمی، به بهبود مشکلات روحی بپردازد و سعی خواهد کرد تا اعتماد به نفس افراد را به حالت اولیه بازگرداند.

زیرا تناسب اندام با جراحی چاقی امکانپذیر است و می تواند در بهبود بیماری های روحی و روانی کمک زیادی نماید. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

حال در ادامه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، به بررسی انواع جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

انواع جراحی چاقی

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی است و هرکدام از آن ها می تواند مزیت های مربوط به خود را داشته باشد.

این که کدام روش جراحی چاقی برای فرد مناسب است، به شرایط جسمی فرد و تشخیص پزشک بستگی دارد که می تواند از آن استفاده کند. جراحی چاقی با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود که روشی کم عارضه و کم تهاجم محسوب می شود. در ادامه به بررسی انواع جراحی چاقی خواهیم پرداخت:

انواع جراحی چاقی
انواع جراحی چاقی

عمل اسلیو معده

از بهترین و موثرترین روش های جراحی چاقی که مورد استفاده عموم مردم و پزشکان قرار می گیرد، جراحی اسلیو معده است.

عمل اسلیو معده می تواند به عنوان یک روشی بسیار مطمئن در راستای درمان بیماری چاقی استفاده شود. روش این جراحی بدین گونه است که در ابتدا برش هایی روی شکم بیمار ایجاد می شود و لوله های لاپاراسکوپی وارد بدن بیمار می شود.

در اولین مرحله جراحی، معده بیمار به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود و سپس روند تخلیه معده صورت می گیرد و بخش بزرگی از معده از بدن بیمار خارج می شود. معده باقیمانده به شکل لوله ای خواهد بود و عملا حجم معده کاهش خواهد یافت.

هدف از این جراحی این است که حجم معده کاهش پیدا کند و سپس فرد بتواند با مقدار بسیار کمی از مواد غذایی، به احساس سیری دست پیدا کند.

این کار باعث خواهد شد که بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود، از چربی های انباشته شده در بدن استفاده کند و همین امر باعث فرایند چربی سوزی و لاغری می شود و در مدت زمانی کوتاه، فرد به کاهش وزن درست و دلخواه خود خواهد رسید.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند اقدامات لازم برای عمل اسلیو معده را انجام دهد.

عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی که مانند اسلیو معده مورد استفاده عموم قرار می گیرد، جراحی بای پس معده است.

این روش جراحی، تغییراتی در قسمت معده و روده کوچک ایجاد خواهد کرد.

در ابتدای جراحی، معده بیمار به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم می شود و بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج خواهد شد و بخش کوچکی از معده باقی می ماند. سپس تغییراتی در ناحیه روده کوچک ایجاد می شود که می تواند باعث کوتاه تر شدن مسیر ورود و خروج مواد غذایی از بدن شود.

عمل بای پس معده
عمل بای پس معده

در نهایت، بخش تغییر یافته روده کوچک به معده باقیمانده متصل می شود. این جراحی باعث می شود تا علاوه بر مصرف کمتر مواد غذایی، فرایند جذب کمتر صورت گیرد و فرد می تواند در طی مدت زمانی کوتاه، به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا کند.

عمل بای پس معده مانند اسلیو معده بسیار پرکاربرد است و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عمل بای پس معده، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

شما در حال مطالعه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، می باشید.

بای پس با سوئیچ اثنی عشری

یکی از روش های جراحی چاقی که از پیچیدگی بیشتری برخوردار است، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری می باشد. این جراحی متشکل از جراحی اسلیو معده و بای پس می باشد که به صورت ترکیبی انجام می شود.

در ابتدای جراحی، معده بیمار به بخش های مختلفی تقسیم می شود و بخش اعظمی از معده برداشته خواهد شد و صرفا بخش کوچکی باقی می ماند. در مرحله بعد مانند عمل بای پس، در روده کوچک تغییراتی ایجاد می شود که باعث کوتاه تر شدن مسیر مواد غذایی شود.

در مرحله آخر از جراحی، کیسه صفرای بیمار از شکم او خارج می شود و این جراحی باعث می شود که با حذف کیسه صفرا، ترشح هورمون گرسنگی به حداقل خود برسد.

هورمون گرسنگی تاثیر زیادی در کنترل اشتهای افراد دارد و کاهش ترشح آن می تواند باعث کاهش مصرف مواد غذایی شود و در نتیجه منجر به این خواهد شد که فرد بتواند در طی مدت زمانی کوتاه، به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا کند.

نکته قابل توجه در خصوص این روش جراحی این است که بدن دچار کمبود مواد معدنی خواهد شد و لازم است برای جبران این کمبود، از رژیم های غذایی مختلف از جمله گلابی استفاده شود تا بتوان علاوه بر تاثیر آن در کاهش وزن، از خواص معدنی آن برخوردار شد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

حلقه دور معده

از دیگر روش های جراحی چاقی که البته کمتر مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد، حلقه گذاری معده است. این روش جراحی به دلیل عوارضی که دارد، کمتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

روش این جراحی بدین گونه است که حلقه ای در ابتدای معده قرار داده خواهد شد که این کار باعث کاهش حجم معده می شود و فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا خواهد کرد.

این روش جراحی، عوارضی را به همراه دارد که البته برای برخی از افراد رخ خواهد داد. از جمله عوارض آن می توان به التهاب در ناحیه مری اشاره کرد و به همین دلیل بیشتر پزشکان از دیگر روش های جراحی چاقی استفاده می کنند.

حال در مقاله ،یا گلابی چاق کننده است، به بررسی خواص گلابی در جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

خواص مصرف گلابی در جراحی چاقی

بعد از انجام جراحی چاقی، لازم است از رژیم های غذایی مخصوص استفاده کرد که دکتر سلیمی اقدام به تجویز آن خواهد کرد.

از آنجایی که هر عمل جراحی با دوران نقاهت همراه است و همچنین کمبود مواد معدنی بعد از هر جراحی به سراغ افراد خواهد آمد، جراحی چاقی هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود و لازم است اقدامی مهم در این خصوص صورت گیرد.

از خواص گلابی می توان به خاصیت آنتی اکسیدانی آن اشاره کرد که می تواند منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن شود. بعد از جراحی چاقی، فرد دچار ضعف در سیستم ایمنی می شود که جزو عوارض طبیعی عمل است. با مصرف گلابی می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن پرداخت و از آسیب های دیگر جلوگیری کرد.

همچنین مصرف گلابی می تواند منجر به کاهش وزن افراد شود و این موضوع می تواند به عنوان یک روشی مکمل محسوب شود و فرد بتواند بعد از جراحی چاقی، با استفاده از مواد غذایی مانند گلابی اقدام به تثبیت وزن خود کند. همچنین وجود مواد معدنی مختلف در گلابی می تواند به جبران مواد معدنی در بدن کمک کند.

خواص مصرف گلابی در جراحی چاقی
خواص مصرف گلابی در جراحی چاقی

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و استفاده از مواد غذایی مختلف از جمله گلابی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی در تماس باشید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی خواص مهم میوه گلابی پرداختیم. این میوه یکی از محبوبترین میوه ها محسوب می شود که اغلب افراد از آن استفاده می کنند. همچنین به این موضوع پرداختیم که آیا گلابی چاق کننده است یا خیر.

از طرفی خواص و مزیت های گلابی را مورد بررسی قرار دادیم که می تواند مفید واقع شود. یکی از مسائل مهم در خصوص مصرف گلابی، مصرف اصولی آن در زمینه کاهش وزن است که در این مقاله به آن اشاره شد.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

البته این موضوع مهم باید مد نظر قرار گیرد که افراد دارای شاخص توده بدنی بالا که به اصطلاح چاقی شدید دارند، باید از روش هایی مانند جراحی چاقی استفاده کنند تا بتوانند به کاهش وزن دست پیدا کنند و ما در این مقاله به بررسی جراحی چاقی و همچنین خواص گلابی بعد از جراحی چاقی پرداختیم.

با این حال توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و مزیت های آن و همچنین مصرف مواد غذایی در کاهش وزن از جمله مصرف گلابی، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

در پایان برای تکمیل اطلاعات، مطالعه مقالات جذاب آیا قهوه چاق کننده است و آیا انبه چاق می کند را به شما توصیه می شود.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید