آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود

فهرست مطالب

در این مطلب قصد داریم تا به این پرسش پاسخ بدهیم که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود ؟ همراه ما بمانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روش های جراحی چاقی، می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

لطفا توجه داشته باشید در موارد چاقی با شاخص توده بدنی بالا فقط روش هایی مثل اسلیو معده و بای پس معده برای لاغری پاسحگو هستند.

از آنجا ‌که اغلب افراد چاق از راهکارهای مختلفی همچون رژیم‌های غذایی و استفاده از ورزش‌های متنوع خسته شده‌اند و  به همین دلیل  نتوانسته‌اند از این راهکارها نتیجه خوبی بگیرند، در جست و جوی راهکاری هستند که بتوانند با سرعت بیشتری به کاهش وزن دست پیدا کنند.

مقدمه

آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود
آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود

مهم‌ترین راهکاری که در این مواقع به ذهن افراد خواهد رسید تا بتوانند لاغری را با سرعت بالاتری به دست بیاورند، استفاده از قرص لاغری چربی سوز می‌باشد.

اما آیا هیچ‌گونه اطلاعاتی در رابطه با این که انواع قرص‌ها می‌تواند عوارض متعدد در بدن را به وجود بیاورد، دارید؟ برخی از افراد به این موضوع عقیده دارند که امکان دارد قرص چربی که به‌ منظور کاهش پیدا کردن چربی خون مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاثیر مهمی بر کاهش وزن این افراد داشته باشد.

علم پزشکی هیچ دارویی، حتی داروهای گیاهی را بدون عارضه ذکر نمی‌کند

اما باید بدانید که علم پزشکی هیچ دارویی، حتی داروهای گیاهی را بدون عارضه ذکر نمی‌کند و برخی از افراد با این تفکر اشتباه، اقدام به استفاده از قرص‌های چربی می‌کنند.

حال دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی درصدد است تا در ادامه این مطلب برای شما اطلاعاتی در رابطه با عوارض کلی قرص چربی به ارمغان بیاورد تا بدانید هیچ‌گاه از طریق این قرص به لاغری دست پیدا نخواهید کرد.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض قرص لاغری دیدن کنید.

علم پزشکی هیچ دارویی، حتی داروهای گیاهی را بدون عارضه ذکر نمی‌کند
علم پزشکی هیچ دارویی، حتی داروهای گیاهی را بدون عارضه ذکر نمی‌کند

پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بگوییم که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود یا می‌تواند باعث عوارض چشمگیری در بدن شما باشد.

اینفوگرافیک تاثیرقرص چربی خون بر لاغری

اینفوگرافیک تاثیرقرص چربی خون بر لاغری
اینفوگرافیک تاثیرقرص چربی خون بر لاغری

قصد ما از ارائه این مطلب، افزایش اطلاعات شما در این زمینه و عدم استفاده از راهکارهای غیراصولی می‌باشد. پس با دانستن این نکات می‌توانید برای کاهش وزن از راهکارهای اصولی اقدام کنید.

آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود؟

خیر؛ قرص چربی خون با کاهش وزن مرتبط نمی باشد. 

فهرستی عناوینی که در این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت:

چاقی و اضافه وزن چیست؟

همه چیز درباره بیماری چاقی

به چه افرادی چاق می­گویند؟

تفاوت بین اضافه‌ وزن و چاقی

انواع چاقی‌های شکل گرفته در بدن و راهکار برطرف نمودن آن چیست؟

چاقی براساس پرخوری

چاقی حاصل از ناراحتی اعصاب

چاقی براثر گردش خون

چاقی در نواحی باسن

چاقی بر اثر بی‌تحرکی

چاقی، چه بیماری‌های متعددی را به‌ همراه خواهد داشت؟

آیا همه افراد چاق درگیر بیماری‌های مربوط به چاقی می‌باشند؟

عوارض اضافه‌ وزن و چاقی در بدن افراد چه مواردی شمرده می‌شود؟

ایجاد سکته و بیماری‌های قلبی

ایجاد دیابت نوع دو

ایجاد رفلاکس معده

ایجاد انواع سرطان‌ها

ایجاد کلسترول بالا یا افزایش آن

ایجاد بیماری کیسه صفرا

استئوآرتریت

نقرس

تنگی نفس در خواب

ایجاد سندرم متابولیک

اثرات روانی چاقی

چه اطلاعاتی در رابطه با قرص چربی خون دارید؟

مکانیسم اثربخشی قرص چربی

بهترین زمان مصرف قرص چربی

شرایط مصرف قرص چربی

چه افرادی قادر به استفاده از قرص‌های چربی نیستند؟

عوارض جانبی استفاده از قرص آتورواستاتین چربی چه مواردی می‌باشد؟

عوارض جانبی جدی آتورواستاتین

آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود ؟

رابطه بین قرص‌های چربی خون در لاغری

تغییر عادات رفتاری برای استفاده از قرص چربی خون

عوارض جسمانی برای استفاده از قرص چربی خون

افزایش وزن بر اثر استفاده از قرص چربی خون

آیا استفاده از قرص چربی خون در دوران بارداری و شیردهی توصیه می‌شود؟

عوارض استفاده از قرص‌های چربی برای لاغری چه مواردی می‌باشد؟

ایجاد درد و آسیب‌های عضلانی

ایجاد دیابت نوع دو و افزایش قند خون

ایجاد آسیب‌های کبدی

ایجاد عوارض عصبی

جمع ‌بندی مطالب

 

چاقی و اضافه وزن چیست؟

قبل ‌از این ‌که به این پرسش پاسخ بدهیم که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود نیاز است تا شناخت خوبی در رابطه با چاقی داشته باشید. زیرا وجود چاقی‌ها باعث می‌شود تا به فکر راهکارهای سریع برای کاهش وزن بیفتید.

تعریف چاقی براساس شاخص توده بدنی ذکر خواهد شد. در واقع تقسیم وزن بر حاصل‌ ضرب قد باعث می‌شود که عدد شاخص توده بدنی به دست آید. به ‌عنوان نمونه اگر شخصی دارای قد ۱۷۵ سانتی‌متر می‌باشد و وزن وی ۱۰۵ کیلوگرم می‌باشد، شاخص توده بدنی او ۳۴ در نظر گرفته می‌شود.

نتیجه چاقی هنگامی حاصل می‌گردد که فردی میزان کالری دریافت‌ شده‌ی بیشتری را در طول روز به نسبت کالری‌های مصرف‌ شده داشته باشد. البته عوامل و شرایط بسیار زیادی در شکل‌گیری چاقی‌ها و اضافه ‌وزن مؤثر واقع می‌شوند.

مواردی همچون تغییر سوخت ‌و ساز بافت چربی، پرخوری‌های بسیار، عوامل ارثی، کاهش تولید گرما در بدن، کاهش فعالیت‌های جسمانی بدون کاهش مقدار مواد غذایی، استفاده از برخی داروها و دیگر موارد از مهم‌ترین عوامل شکل‌گیری چاقی‌ها و اضافه‌ وزن می‌باشد.

همه چیز درباره بیماری چاقی

چاقی به بیماری گفته می‌شود که فرد، میزان زیادی چربی در بدن خود ذخیره کرده باشد. در این شرایط چربی‌های شکم افزایش پیدا می‌کنند و افراد را با خطرات متعددی به خصوص بیماری قلبی مواجه خواهند کرد.

مهم‌ترین منبع ذخیره‌سازی انرژی بدن چربی می‌باشد. حال اگر میزان چربی دریافت ‌شده شما از طریق کالری‌های روزانه به نسبت تحرک و انرژی مصرف ‌شده شما بیشتر باشد، این مسئله باعث افزایش چربی‌ها در بافت‌های مختلف بدن خواهد شد و دلیل خوبی برای افزایش وزن شمرده می‌شود.

با توجه به این ‌که وزن بدن رابطه مستقیم با میزان انرژی‌های دریافتی دارد، با افزایش وزن نیاز است که انرژی بیشتری مصرف کرد تا به تعادل وزن رسید. به‌ همین دلیل میزان مصرف انرژی‌های فرد در صورت افزایش انرژی دریافتی باید بیشتر گردد تا وزن افراد ثابت بماند.

در غیر این صورت فرد با چاقی مواجه می‌شود که نیاز است از راهکارهای مختلف لاغری استفاده داشته باشد. یکی از این راهکارها، استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشد که طبق تخصص‌های دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح چاقی اتفاق خواهد افتاد.

لطفا از پست عوارض قرص چاقی صورت دیدن کنید.

همه چیز درباره بیماری چاقی
همه چیز درباره بیماری چاقی

به چه افرادی چاق می­گویند؟

تفاوت بسیاری بین تعریف علمی چاقی با تعریف عام آن وجود دارد. همان‌طور که گفتیم، هنگامی‌که چربی‌های بدن افراد بیش ‌از حد ممکن باشد، می‌توان یک فرد را به ‌عنوان شخصی چاق شناخت.

اما امکان دارد برخی از افراد شکل ظاهری کاملاً متعادلی داشته باشند، اما بررسی‌ها و ارزیابی‌های نشان‌داده‌ شده روی ترکیبات بدنی آن‌ها نشان بدهد که میزان چربی در بدن آن‌ها بیشتر از حد طبیعی می‌باشد. این دسته از افراد نیز به ‌عنوان چاق شناخته می‌شوند.

به‌ همین دلیل فقط وزن بالا و شرایط ظاهری افراد نمی‌تواند دلیل اصلی برای شناخته شدن افراد چاق باشد. به ‌عنوان نمونه تصور کنید که برخی از ورزشکاران حرفه‌ای، توده چربی های بسیاری در بدن خود ندارند، اما وزن بسیار بالایی دارند. بیشتر وزن آن‌ها از عضلات تشکیل‌ شده است.

به چه افرادی چاق می­گویند؟
به چه افرادی چاق می­گویند؟

پس این دسته از افراد در گروه چاق نمی‌باشند. برای این ‌که سلامتی خود را تضمین کنید، توصیه‌های جهانی وجود دارد که کمک می‌کند با استفاده از آن‌ها در راستای کاهش وزن قدم بردارید.

برخی از افراد تصور می‌کنند که چاقی‌ها به یک اندازه و در یک دسته‌بندی قرار می‌گیرند. اما هنگامی ‌که میزان چربی‌ها در بدن افزایش پیدا می‌کند، برخی از مناطق بدن را بیشتر تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و امکان دارد که چاقی برخی از افراد براساس چربی‌های موجود نباشد.

تفاوت بین اضافه‌ وزن و چاقی

چاقی‌های متعددی وجود دارد و انواع چاقی‌ها در دسته‌بندی‌های مختلفی شکل گرفته‌اند. اما برخی از افراد، اضافه‌ وزن با چاقی را اشتباه می‌گیرند. در مطالب بالا هم گفتیم که اگر فردی شاخص توده بدنی بالاتر از حد طبیعی داشته باشد، به‌ عنوان فرد چاق شناخته می‌شود.

اما وزن متعادل افراد هنگامی شناخته می‌شود که میزان شاخص توده بدنی آن‌ها عددی بین بیست و پنج تا بیست و نه باشد. اگر فردی در دسته‌بندی افراد چاق قرار گرفته ‌است، قطعا شاخص توده بدنی او بالاتر از عدد سی می‌باشد.

به‌ غیر از این مسئله، اگر فردی شاخص توده بدنی بیشتر از چهل داشته باشد، درگیر بیماری چاقی شده ‌است و قطعا برای رسیدن به تناسب اندام، قطعا راهکارهایی همچون ورزش و رژیم‌های غذایی کمک نخواهند کرد.

تفاوت بین اضافه‌ وزن و چاقی
تفاوت بین اضافه‌ وزن و چاقی

این دسته از افراد هنگامی ‌که به پزشکان متعدد مراجعه می‌کنند، راهکار جراحی را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند. به دلیل این‌که شاخص توده بدنی آن‌ها بالاتر از چهل می‌باشد و کاندید مناسبی برای انجام انواع جراحی‌های چاقی هستند.

در این ‌راستا دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه جراحی چاقی به افراد پیشنهاد می‌کند تا از طریق این راهکار اصولی به کاهش وزن دست پیدا کنند.

برخی از افراد بر این باورند که وجود چربی‌های بسیار در بدن آن‌ها با استفاده از قرص چربی خون برطرف خواهد شد و این سوال در ذهن آن‌ها شکل می‌گیرد که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود در جواب به این سوال، اطلاعات مفصلی در ادامه این مطلب آماده کرده‌ایم که می‌توانید به درک درستی در رابطه با آن برسید.

انواع چاقی‌های شکل گرفته در بدن و راهکار برطرف نمودن آن چیست؟

عوامل بسیاری می‌توانند تعیین کنند که نوع چاقی و اضافه ‌وزن افراد به چه صورت می‌باشد. مهم‌ترین نکته در راستای چربی‌های شکل ‌گرفته در بدن افراد، عدم استفاده از رژیم غذایی درست و تحرک می‌باشد و اما فقط این دو فاکتور نمی‌توانند تاثیرگذار باشند. بلکه تفاوت‌های بسیاری برای چاقی‌های به ‌وجود آمده در بدن افراد وجود دارد.

به ‌همین دلیل انواع متعددی از چاقی ها وجود دارد. برای این‌که شناخت کلی در رابطه با چاقی داشته باشید، باید بدانید که چربی خون رابطه مستقیم با چاقی دارد.

اما استفاده از قرص‌های چربی خون نمی‌تواند تأثیری بر کاهش وزن افراد داشته باشد. حال برای شناسایی بیشتر دلایل چاقی مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم به کمک شما خواهند آمد.

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب سایت دکتر سلیمی دیدن کنید.

چاقی براساس پرخوری

یکی از مهم‌ترین انواع چاقی که در اغلب افراد جامعه این ‌موضوع را مشاهده خواهیم کرد، به‌ عنوان چاقی با استفاده از پرخوری بسیار می‌باشد. شرایط اضافه ‌وزن افراد براساس پرخوری و رژیم‌های نادرستی است که برای آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این افراد در طول روزمره، میزان زیادی مواد غذایی مصرف دارند که شکر و چربی‌ها از مهم‌ترین آن‌ها می‌باشند.

حال با توجه به این‌ که چربی‌ها مسئله اصلی در رژیم‌های نادرست غذایی می‌باشد، این سوال در ذهن افراد شکل می‌گیرد که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود

چاقی براساس پرخوری
چاقی براساس پرخوری

در جواب به این سوال باید بگوییم که قرص چربی خون نمی‌تواند راهکار مناسبی برای لاغری باشد. این دسته از افراد باید کنترل خوبی بر رژیم غذایی خود داشته باشند و در کنار آن از تحرک بدنی بهره ببرند تا بتوانند نتیجه خوبی برای کاهش وزن بگیرند.

در صورتی ‌که این دو راهکار برای این افراد نتیجه ندهد، نیاز دارند تا با استفاده از تخصص‌های دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین جراح در زمینه جراحی لاغری اقدام به استفاده از این موارد کنند تا کاهش وزن در بدن آن‌ها شکل بگیرد.

چاقی حاصل از ناراحتی اعصاب

یک مسئله مهم دیگر که تاثیر بسیاری روی چاقی و اضافه‌ وزن دارد، عصبی بودن افراد می‌باشد. استرس و افسردگی و عصبانیت، سه نکته بسیار مهمی هستند که بر چاقی و اضافه‌ وزن تاثیرگذار می‌باشند.

این افراد در این سه حالت علاقه بسیاری به استفاده از شیرینی‌جات و چربی‌ها دارند و این مسئله باعث می‌شود که اضافه ‌وزن و چاقی بدن آن‌ها در یک نقطه نباشد. تجمع چربی‌های مختلف در تمامی نقاط بدن براساس استفاده بسیاری از چربی‌ها و شیرینی‌ها اتفاق خواهد افتاد.

دلیل اصلی تجمع این نوع چربی‌ها ناراحتی‌های اعصاب می‌باشد که افراد بر اساس ورزش‌های متعددی همچون یوگا می‌توانند در تعادل وزن خود تلاش کنند. اما هیچ‌گاه استفاده از قرص‌های چربی خون در برطرف نمودن چربی‌های به‌ وجود آمده این‌ چنینی، مؤثر و کارساز نمی‌باشد.

چاقی براثر گردش خون

یک پارامتر مهم دیگر که می‌تواند باعث اضافه‌ وزن و چاقی در بدن افراد گردد، گردش خون می‌باشد. این مسئله کاملاً ریشه ژنتیکی دارد و اغلب افراد در دوره جنینی با آن مواجه شده‌اند.

شرایط این دسته از افراد به گونه‌ای است که از کودکی پاهای تپل و بادکرده ای دارند و این مسئله باعث می‌شود تا نوع چاقی افراد را تشخیص داد.

این دسته از افراد برای این ‌که کاهش وزن را تجربه کنند، نیاز دارند تا گردش خون آن‌ها به حالت طبیعی باز گردد. ورزش‌های مختلفی در این امر توصیه می شود که می‌تواند روال گردش خون را به حالت عادی برگرداند.

اما اگر همچنان به پرخوری‌های شبانه‌ روزی خود ادامه بدهند، هیچ راهکاری جز جراحی چاقی به کمک آن‌ها نخواهد آمد و نمی‌توانند به روش‌های دیگر، کاهش وزن را تجربه کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله جراحی معده برای لاغری را مطالعه کنید.

چاقی براثر گردش خون
چاقی براثر گردش خون

چاقی در نواحی باسن

مهم‌ترین دلیلی که باعث چاقی‌ها در نواحی باسن می‌شود، تغییرات هورمونی بانوان می‌باشد. تجمع چربی در کپل ها مسئله بسیار مهمی است که افراد را دچار نگرانی کرده ‌است.

اغلب نوجوانان یا بانوان یائسه این مشکل را تجربه کرده‌اند. البته چاقی در نواحی باسن سن خاصی ندارد و براساس تغییرات هورمونی پدید خواهد آمد که در بدن افراد شکل می‌گیرد.

البته به‌ غیر از آن، ارتباط مستقیم با ژنتیک افراد دارد و امکان دارد که برخی از نزدیکان شما درگیر چاقی در نواحی باسن بوده و این مسئله نیز شما را درگیر کرده باشد.

چاقی در نواحی باسن
چاقی در نواحی باسن

اگر فرد همچنان به پرخوری‌های خود در طول روز ادامه بدهد و تحرک کافی نداشته باشد، چاقی در نواحی باسن شدت پیدا می‌کند و هیچ راهکار دیگری جز جراحی باعث برطرف‌ شدن این چاقی‌ها نخواهد شد.

افرادی که درگیر این نوع چاقی هستند، باید تلاش کنند تا از طریق ورزش و عدم استفاده از سیگار و الکل به وضعیت عادی خود برگردند. در غیر این صورت دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی، پیشنهاد می‌کند که استفاده از جراحی‌های چاقی را پراهمیت بشمارید.

چاقی بر اثر بی‌تحرکی

حال که از تمامی چاقی‌های موجود برای شما گفتیم، مهم‌ترین بخش چاقی‌ها براثر عدم تحرک و ورزش کافی افراد صورت می‌گیرد. برخی از افراد در مدت‌ زمان های طولانی فعالیت ندارند. عدم فعالیت‌های فیزیکی آن‌ها باعث می‌شود تا به‌ مرور زمان دچار چاقی‌های مختلف شوند.

طبق بررسی‌های مختلف دریافتیم که اغلب آقایان دچار چاقی‌های بی‌تحرکی می‌شوند. زیرا عدم تحرک بیشتر در بدن آن‌ها اتفاق افتاده ‌است. راه‌حل مناسبی که باعث می‌شود این چاقی‌ها برطرف شوند، عدم استفاده از مواد غذایی فراوان می‌باشد و همین‌طور تحرک کافی می‌تواند به این دسته از افراد کمک کند.

اگر شخصی بر اثر بی‌تحرکی دچار چاقی‌های افراطی شده است

اما اگر شخصی بر اثر بی‌تحرکی دچار چاقی‌های افراطی شده است، همچون اشخاصی که دارای شاخص توده بدنی بالای چهل می‌باشند، تجمع چربی در بدن او به‌ حدی بسیار زیاد است که عملکردهای این‌ چنینی پاسخ‌گوی کاهش وزن او نخواهد بود. مسئله مهمی که در ذهن افراد شکل می‌گیرد، این است که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود

اگر شخصی بر اثر بی‌تحرکی دچار چاقی‌های افراطی شده است
اگر شخصی بر اثر بی‌تحرکی دچار چاقی‌های افراطی شده است

برخی از افراد تصور می‌کنند که چربی‌های حاصل ‌شده بر اثر چاقی با استفاده از قرص چربی خون برطرف خواهند شد. این کاملاً باوری اشتباه است که بر اساس این قرص‌ها بتوانید کاهش وزن را تجربه کنید. زیرا چاقی‌های افراطی در بدن افراد فقط با استفاده از جراحی که توسط متخصص با مهارت انجام بگیرد، قابل برطرف شدن می‌باشد.

دکتر سلیمی در این راستا به ‌عنوان بهترین پزشک شناخته‌ شده است که می‌تواند شما را در این امر یاری کند. اما برای این‌که دریابید چگونه قرص چربی خون نمی‌تواند رابطه مستقیمی با لاغری داشته باشد، اطلاعاتی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، به شما کمک می‌کند.

چاقی، چه بیماری‌های متعددی را به‌ همراه خواهد داشت؟

حال که دریافتیم چاقی چیست، امکان دارد این موضوع در ذهن بسیاری از افراد شکل بگیرد که برای برطرف نمودن چربی‌ها می‌توانند از راهکارهای مختلفی استفاده کنند.

در واقع اگر شاخص توده بدنی یک فردی بیشتر از عدد 30 را نشان بدهد، این شخص دارای افزایش وزن می‌باشد و به ‌عنوان یک فرد چاق به حساب خواهد آمد. هر چه این عدد مربوط به شاخص توده بدنی افزایش پیدا کند، نشاندهنده چاقی‌های مفرط می‌باشد.

کاملا مشخص است که افزایش وزن می‌تواند عامل مؤثری برای شکل‌گیری بیماری‌های مختلف در بدن افراد باشد و احتمال مبتلا شدن به برخی بیماری‌های زمینه‌ای را افزایش خواهد داد.

تمامی مشکلاتی که در رابطه با چاقی گریبان‌گیر افراد خواهد شد و می‌تواند اختلالات متعددی را در بدن آن‌ها شکل بدهد، در دسته‌بندی موارد زیر شمرده می‌شوند.

 • نقرس
 • بیماری‌های کیسه صفرا
 • بیماری‌های سنگ صفرا
 • مبتلا شدن به انواع سرطان‌ها
 • شکل‌گیری دیابت
 • فشار خون بالا
 • سکته و بیماری‌های قلبی
 • مشکلات تنفسی
 • تنگی نفس در خواب

حال که متوجه شدیم عوارض مربوط به چاقی‌های مفرط چه مواردی شمرده می‌شود، امکان دارد بخواهید بدانید که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود برای پرسش به این پاسخ، اطلاعاتی که در ادامه این مبحث ذکر خواهیم کرد به کار شما خواهد آمد.

البته باید بگوییم که هیچ راهکاری به اندازه‌ جراحی‌های چاقی نمی‌تواند برای برطرف نمودن چاقی‌های مفرط کارساز باشد. در این زمینه می‌توانیم نام دکتر سلیمی را به‌ عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی به میان بیاوریم تا با تخصص‌ها و مهارت‌های کافی در این زمینه بتواند در برطرف نمودن چاقی‌های مفرط به شما کمک کند.

آیا همه افراد چاق درگیر بیماری‌های مربوط به چاقی می‌باشند؟

در راستای این ‌که افراد چاق دچار مشکلات و عوارض متعددی می‌شوند، باید به این ‌موضوع پرداخت که شکل‌گیری عوارض مختلف چاقی برای تمامی افراد رخ نخواهد داد و همه افراد امکان دارد که درگیر این موارد نشوند.

اگر فردی در یکی از اعضای خانواده خود سوابق به وجود آمدن یکی از این بیماری‌ها را داشته باشد، امکان ایجاد این بیماری در بدن و افزایش امکان مبتلا شدن به این بیماری برای او بیشتر خواهد شد.

آیا همه افراد چاق درگیر بیماری‌های مربوط به چاقی می‌باشند؟
آیا همه افراد چاق درگیر بیماری‌های مربوط به چاقی می‌باشند؟

اما در کل، چاقی‌ها به‌ وجود آورنده‌ی عوارض بسیار زیادی می‌باشند که افراد بهتر است هر چه سریع‌تر از طریق راهکارهای مختلف اقدام به کاهش وزن کنند.

این ‌که اضافه‌ وزن و چاقی در کدام یک از بخش‌های بدن شما جمع ‌آوری ‌شده است و باعث شکل‌گیری چاقی و اضافه‌ وزن شده، اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر میزان چربی‌های موجود در بدن افراد اغلب در اطراف معده باشد، چاقی افراد همانند سیب است. این دسته از افراد دچار مشکلات و ریسک‌های خطرپذیرتری خواهند شد و به نسبت افرادی که دارای چربی در بخش ران و باسن می‌باشند و اندام آن‌ها به‌ صورت گلابی شکل می‌باشد، بیشتر درگیر بیماری‌های زمینه‌ای چاقی خواهند شد.

حال اطلاعات بیشتری در رابطه با بیماری‌های مربوط به چاقی برای شما آورده‌ایم که دانستن این مسئله به شما کمک می‌کند، هر چه زودتر اقدامات لازم را برای استفاده از انواع راهکارهای مفید به منظور کاهش وزن استفاده کنید.

راهکارهای بسیار نامعقولی به افراد پیشنهاد می‌شود

البته باید بگوییم که راهکارهای بسیار نامعقولی به افراد پیشنهاد می‌شود که استفاده کردن از آن‌ها می‌تواند عوارض بسیاری را در بر داشته باشد.

اغلب این پرسش در ذهن افراد شکل می‌گیرد که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود در جواب این پرسش اطلاعات مفصلی در ادامه این مبحث برای شما آورده‌ایم.

به ‌جرات می‌توان گفت که یکی از راهکارهای مهم که باعث کاهش وزن بدون هیچ‌گونه عوارض می‌گردد، استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشد. دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین جراح در این زمینه می‌تواند به افراد کمک کند تا با کمترین عوارض ممکن به تناسب اندام خود برسند.

راهکارهای بسیار نامعقولی به افراد پیشنهاد می‌شود
راهکارهای بسیار نامعقولی به افراد پیشنهاد می‌شود

عوارض اضافه‌ وزن و چاقی در بدن افراد، چه مواردی شمرده می‌شود؟

همه ما می‌دانیم که وجود چاقی می‌تواند باعث شکل‌گیری عوارض متعدد در بدن شود. بیماری‌های زمینه‌ای که بر اثر چاقی شکل می‌گیرد، امکان خطرات جدی را در بدن افراد بسیار زیاد خواهد کرد.

به ‌همین دلیل لازم است تا اطلاعات گسترده‌ای در این رابطه داشته باشید و بدانید که وجود چاقی چگونه می‌تواند زندگی شما را دچار اختلال کند و با شناخت این دسته از مسائل، تصمیم‌گیری بهتری در رابطه با استفاده از راهکارهای اصولی برای کاهش وزن داشته باشید.

اما اگر می‌خواهید بدانید که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود بعد از پرداختن به این‌ موضوع، اطلاعاتی در رابطه با این مبحث برای شما خواهیم داشت تا به اثبات برسانیم که عملکرد قرص چربی خون با لاغری به چه صورت می‌باشد.

در کنار تمامی این مسائل، اگر نیاز به استفاده از راهکار مناسبی برای کاهش وزن دارید، دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه انجام جراحی چاقی به شما پیشنهاد می‌شود.

برای این ‌که با کمترین عوارض به اندام دلخواه خود برسید، استفاده از جراحی چاقی متناسب با اندام شما می‌تواند فرایندی بسیار مطمئن و اصولی باشد.

ایجاد سکته و بیماری‌های قلبی

افزایش وزن عامل مؤثری است که فرد درگیر بیماری‌های قلبی و سپس سکته شود. زیرا میزان کلسترول و فشار خون افراد در کنار افزایش وزن بیشتر خواهد شد و هر دوی این مسئله می‌تواند ریسک مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی و سکته را به حداکثر برساند.

اما اگر فردی تصمیم درستی در رابطه با کاهش وزن از طریق راهکارهای درست بگیرد، احتمال گسترش بیماری‌های مختلفی همچون بیماری‌های قلبی و سکته به حداقل خواهد رسید و این ‌موضوع کاملاً مشخص است که افرادی که حدوداً ده‌درصد از وزن خود را براساس راهکارهای مختلف از دست می‌دهند، میزان مبتلا شدن آن‌ها به این نوع عوارض به حداقل خواهد رسید.

امکان دارد تا برخی از افراد تصور کنند که استفاده از قرص‌های چربی خون باعث کنترل کلسترول خون و در نهایت لاغری آن‌ها می‌گردد.

ایجاد سکته و بیماری‌های قلبی
ایجاد سکته و بیماری‌های قلبی

در پاسخ به این پرسش که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود باید بگوییم که این راهکار، اصولی و منطقی نمی‌باشد و استفاده از قرص چربی خون فقط برای کنترل و مهار کلسترول انجام خواهد گرفت. اگر نیازمند کاهش وزن می‌باشید، راهکارهای اصولی‌تری همانند جراحی چاقی به شما پیشنهاد می‌شود.

ایجاد دیابت نوع دو

یک بیماری دیگر که فرد در اثر افزایش وزن و چاقی‌های مفرط تا مادام‌العمر ممکن است به آن دچار شود، افزایش میزان قند خون می‌باشد که به‌ مرور زمان فرد را درگیر دیابت نوع دوم خواهد کرد.

دلیل اصلی شکل‌گیری دیابت نوع دوم کم شدن میزان ترشح هورمون انسولین می‌باشد. هورمون انسولین به واسطه لوزالمعده و پانکراس به‌ منظور تنظیم کردن میزان قند خون تولید می‌گردد. حال اگر شرایط تولید این انسولین در بدن به ‌درستی انجام نگیرد، عامل مؤثری برای شکل‌گیری دیابت نوع دوم می‌باشد.

در واقع وجود افزایش وزن و دیابت نوع دوم در کنار یکدیگر خطرات بسیار چشمگیری را در بدن بیمار به وجود خواهد آورد که فرد باید هر چه زودتر از طریق راهکارهای اصولی، اقدامات لازم برای کاهش وزن را به سرانجام برساند.

ایجاد دیابت نوع دو
ایجاد دیابت نوع دو

مطالعات بسیاری دراین‌باره انجام‌ گرفته و ثابت می‌کند، اغلب افرادی که دارای دیابت نوع دوم می‌باشند، شاخص توده بدنی بیشتر از بیست و هفت دارند و بیشتر از چهل و هفت درصد این دسته از افراد دارای شاخص توده بدنی بالای سی می‌باشند.

بنابراین کاملاً مشخص است که رابطه بین دیابت نوع دوم و چاقی در بدن افراد بیداد می‌کند و آن‌ها را دچار این معضل نگران‌کننده خواهد کرد.

فرد می‌تواند با استفاده از راهکارهای اصولی همچون تحرک کافی و رژیم‌های متعادل در کنترل بیماری دیابت نوع دو مؤثر واقع شود. در غیر این صورت برای کنترل قند خون بهتر است از روش‌هایی همچون جراحی چاقی توسط تخصص‌های دکتر سلیمی استفاده داشته باشید تا به هدف خود برسید.

ایجاد رفلاکس معده

یک مشکل اساسی و مهم دیگر افراد چاق، بازگشت اسید معده به مری و گلو می‌باشد. مطالعات بسیاری در این زمینه انجام‌گرفته و نشاندهنده این است که افراد دارای اضافه ‌وزن، مشکل رفلاکس معده را به نسبت دیگر افراد بیشتر تجربه خواهند کرد.

ایجاد انواع سرطان‌ها

یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی که در صدد اضافه ‌وزن و چاقی اتفاق خواهد افتاد، سرطان می‌باشد. به دلیل این ‌که در درون بافت‌های طبیعی بدن دگرگونی و جهش‌هایی اتفاق افتاده ‌است که امکان دارد عامل مؤثری برای شکل‌گیری سرطان باشد.

برای این‌ که عملکرد طبیعی اندام‌های شما به ‌درستی انجام بگیرد و هیچ‌گونه آسیبی به بدن نرسد، باید بتوانید وزن خود را در حد تعادل نگه دارید.

تحقیقات بسیاری نشاندهنده این ‌موضوع است که افرادی که دچار چاقی شدید یعنی شاخص توده بدنی بیشتر از چهل می‌باشند، توسط سرطان های گوناگون، درگیر خطرات مرگ هستند.

ایجاد انواع سرطان‌ها
ایجاد انواع سرطان‌ها

اغلب افرادی که میزان توده بدنی آن‌ها بیشتر از چهل می‌باشد، به نسبت افراد عادی مستعد مبتلا شدن به سرطان‌هایی همچون سرطان مری، سرطان روده بزرگ، سرطان کیسه صفرا، سرطان کبد، سرطان لوزالمعده و کلیه می‌باشند.

البته مردان چاق نیز بیشتر به سرطان‌های پروستات و معده دچار می‌شوند. اما سرطان‌هایی که برای زنان چاق اتفاق خواهد افتاد، مواردی همچون سرطان پستان، سرطان دهانه رحم و سرطان تخمدان می‌باشد. بر اساس این مسائل باید بدانید که نیاز دارید تا وزن خود را در حد تعادل نگه دارید.

ایجاد کلسترول بالا یا افزایش آن

با افزایش وزن و چاقی‌ها، این مسئله کاملاً طبیعی است که میزان چربی‌هایی همچون کلسترول یا تری گلیسیرید در رگ‌ها و خون بیشتر از حد ممکن شود که اصطلاحاً به آن اختلالات چربی گفته می‌شود.

وجود این اختلالات چربی در بدن افراد امکان دارد که باعث شکل‌گیری بیماری‌های قلبی شود. برخی از افراد بر این باورند که اگر از قرص چربی خون استفاده داشته باشند، مشکل چاقی در بدن آن‌ها برطرف خواهد شد.

پس در پاسخ این پرسش که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود باید بگوییم که قرص چربی خون می‌تواند در راستای کنترل کلسترول خون برای افزایش وزن مفید باشد و میزان چربی‌های خون را مهار کند.

اما برای لاغری و کاهش وزن هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. بلکه امکان به وجود آمدن عوارض متعدد در صورت استفاده نابجا از این قرص مشاهده می‌گردد.

ایجاد کلسترول بالا یا افزایش آن
ایجاد کلسترول بالا یا افزایش آن

ایجاد بیماری کیسه صفرا

یکی دیگر از بیماری‌هایی که افزایش وزن را به دنبال خواهد داشت، شکل‌گیری کیسه صفرا و سنگ در درون آن می‌باشد. به خصوص شرایطی همچون افزایش وزن بسیار در یک دوره کوتاه می‌تواند خطر مبتلا شدن به این بیماری را بسیار بیشتر کند

و اگر فردی در طول یک هفته نتواند حدوداً 453 گرم کاهش وزن داشته باشد، احتمال این ‌که به این بیماری مبتلا شود، بسیار بالا می‌باشد. پس به توصیه دکتر سلیمی می‌توانید از بهترین عملکردهای برطرف نمودن چاقی یعنی جراحی‌های لاغری بهره ببرید.

استئوآرتریت

یک بیماری مفصلی که اغلب تأثیرپذیری آن روی مفصل‌های ران و پشت زانو می‌باشد، به نام استئوآرتریت شناخته می‌شود. فردی که درگیر افزایش وزن بسیاری می‌باشد، فشار زیادی بر مفاصل او وارد می‌گردد. مفاصلی که قصد محافظت از بافت‌هایی که قصد محافظت از مفاصل را دارند، در این شرایط به سبب افزایش وزن از بین خواهند رفت. اما می‌توانید با کاهش وزن، فشاری که روی مفصل‌ها وجود دارد را از بین ببرید.

استئوآرتریت
استئوآرتریت

نقرس

یکی دیگر از بیماری‌هایی که تاثیر مستقیمی بر مفاصل دارد و به دلیل افزایش وزن شکل می‌گیرد، نقرس می‌باشد. در شرایطی که میزان زیادی اوریک اسید در خون شما وجود داشته باشد، این بیماری بیشتر بروز پیدا خواهد کرد.

شایع شدن این بیماری اغلب در افراد چاق وجود دارد و هر چه که میزان اضافه ‌وزن فرد بیشتر باشد، احتمال این ‌که درگیر این بیماری شود نیز افزایش پیدا می‌کند. اگر فردی تغییر وزن ناگهانی در یک مدت ‌زمان اندک داشته باشد و سوابق خانوادگی نقرس داشته باشد، دچار این مشکل نیز خواهد شد.

تنگی نفس در خواب

قبل از این ‌که به این پرسش پاسخ بدهیم که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود بهتر است در رابطه با یکی دیگر از عوارض چاقی یعنی آپنه خواب اطلاعاتی در اختیار شما قرار بدهیم.

تنگی نفس در خواب یک نوع اختلال است که رابطه مستقیمی با چاقی دارد و باعث می‌شود تا فرد در هنگام خواب، خر و پف بسیار داشته باشد.

در واقع در مدت کوتاهی نفس فرد در خواب گرفته می‌شود. مهم‌ترین مسئله این است که امکان دارد که تنگی نفس در خواب، باعث سکته و بیماری‌های قلبی گردد. اما اگر بتوانید کاهش وزن را تجربه کنید، از این بیماری در امان خواهید بود.

تنگی نفس در خواب
تنگی نفس در خواب

ایجاد سندروم متابولیک

مجموعه‌ای از شرایط مختلف همانند افزایش غیر طبیعی کلسترول یا تری گلیسیرید، چربی بسیار در اطراف شکم، افزایش قند خون، افزایش فشار خون با عنوان سندروم متابولیک شناخته می‌شود.

تمامی این موارد در کنار یکدیگر براثر چاقی و اضافه‌ وزن به وجود خواهد آمد که ریسک مبتلا شدن به بیماری‌های دیابت، بیماری‌های قلبی و سکته را بیشتر خواهد کرد.

اثرات روانی چاقی

به ‌غیر از تمامی عوارضی که امکان دارد به ‌عنوان بیماری‌های مختلف در بدن افراد چاق بروز پیدا کند، افراد چاق درگیر مسائل روانی همچون افسردگی نیز خواهند بود. به دلیل این ‌که از تناسب اندام خود راضی نیستند و این مسئله باعث می‌شود تا فردی گوشه‌گیر و منزوی باشند و نتوانند با جامعه خود ارتباط برقرار کنند.

اغلب این افراد از طریق اطرافیان سرزنش خواهند شد و وضعیت آن‌ها را به مسائلی همچون کم اراده بودن و تنبلی ربط خواهند داد و این مسئله باعث می‌شود تا افراد از جامعه دوری کنند و با دیگران ارتباط برقرار نکنند. پس باعث به وجود آمدن اثرات روانی بسیاری برای آن‌ها خواهد شد.

اثرات روانی چاقی
اثرات روانی چاقی

تمامی این مسائل باعث می‌شود تا بتوانید از راهکارهای اصولی اقدام به کاهش وزن کنید تا در سلامت کامل باشید. برخی از افراد تصور می‌کنند تا استفاده از راهکارهایی که با سرعت بالاتری اتفاق می‌افتد، در بدن آن‌ها مناسب می‌باشد و از عملکردهای نادرستی همچون استفاده از قرص چربی خون برای لاغری بهره می‌برند.

باید بگوییم که استفاده از قرص چربی خون برای لاغری تأثیرپذیر نخواهد بود و نه‌ تنها نمی‌تواند باعث لاغری افراد گردد، بلکه امکان به وجود آمدن عوارض متعدد در بدن آن‌ها را به حداکثر خواهد رساند.

اگر به ‌دنبال راهکاری برای تعادل وزن خود هستید، دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین جراح در زمینه عمل‌های چاقی به شما پیشنهاد می‌دهد که از راهکار جراحی چاقی بهره ببرید تا بتوانید با سرعت بیشتری به کاهش وزن دست پیدا کنید.

چه اطلاعاتی در رابطه با قرص چربی خون دارید؟

برای این ‌که بدانیم آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود در ابتدا باید شناخت کلی در رابطه با این قرص و موارد استفاده از آن داشته باشید. برای این منظور خواهیم گفت که دسته‌بندی گروه چربی خون با نام قرص اتورواستاتین شناخته می‌شود و متعلق به دسته‌بندی از داروها به نام استاتین ها می‌باشد.

در مواردی که بنا بر آزمایشات مختلف، پزشک تشخیص می‌دهد که میزان کلسترول خون فرد بالاتر می‌باشد، برای متعادل‌ سازی کلسترول خون این قرص را برای بیمار تجویز خواهند کرد. به ‌غیر از آن برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی  همانند سکته مغزی و قلبی، استفاده از این قرص کاربرد بسیار بالایی خواهد داشت.

در شرایطی که بیمار دارای سوابق خانوادگی بیماری قلبی یا بیماری‌های مزمن دیگری همچون آرتریت روماتوئید، دیابت نوع یک یا دو و دیگر موارد باشد، احتمال این‌ که پزشک برای شما مصرف قرص اتورواستاتین با دوزهای مختلفی همچون ده، بیست یا چهل را تجویز کند، بسیار بالا می‌باشد. البته نام تجاری این قرص لیپیتور می‌باشد.

مکانیسم اثربخشی قرص چربی

فعالیت اصلی که قرص چربی در بدن افراد انجام می‌دهد، این است که آنزیم‌های مختلف را در کبد کنترل خواهد کرد و کمک می‌کند تا فرایند بهتری در کبد انجام بگیرد.

بیوسنتز کلسترول می‌تواند عملکرد بسیار مهمی را برای بدن ایفا کند. شرایط استفاده از این قرص به گونه‌ای است که سبب می‌شود تا غلظت موجود کلسترول، تری گلیسرید و دیگر موارد در بیمارانی که درگیر افزایش خون می‌باشند، مهار گردد و باعث کاهش آن نیز می‌شود.

اما غیر منطقی‌ترین موضوعی که تا به امروز به گوش می‌رسد، این است که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود هنگامی که به دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص جراحی‌های چاقی مراجعه می‌کنید، این ‌موضوع را کاملاً رد خواهد کرد. زیرا هیچ پزشک متخصص دیگری تأیید نمی‌کند که استفاده از قرص چربی عملکردی بر لاغری خواهد داشت.

لاغری بر اساس شرایط مختلف دیگری اتفاق خواهد افتاد که این مسائل می‌تواند سلامت بیمار را حفظ کند. در صورت استفاده از قرص چربی خون به‌ صورت خودسرانه برای لاغری، امکان دارد تا عوارض بسیار زیادی گریبانگیر شما شود که غیر قابل‌ جبران می باشند. پس توصیه می‌کنیم که هیچ‌گاه از این قرص به ‌غیر از مواردی که پزشک برای شما تشخیص می‌دهد، استفاده نکنید.

مکانیسم اثربخشی قرص چربی
مکانیسم اثربخشی قرص چربی

بهترین زمان مصرف قرص چربی

دوزهای متفاوتی برای این قرص ارائه می‌گردد و هدف اصلی پزشک از ارائه این قرص، کنترل کردن میزان کلسترول خون بیمار می‌باشد. اما هنگامی‌ که این پرسش اتفاق می‌افتد که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود امکان دارد که برخی از افراد بدون آگاهی اقدام به استفاده از آن به منظور لاغری کنند.

لازم است بگوییم که استفاده از این قرص فقط تحت نظارت پزشک باید صورت بگیرد و نباید به‌ صورت خودسرانه به منظور لاغری از آن استفاده کرد. زیرا هیچ‌گونه تأثیری بر لاغری و کاهش وزن نخواهد گذاشت.

اما زمان مناسبی که پزشک برای شما این قرص را تجویز می‌کند، این است که می‌توانید یک ‌بار در طول روز از آن استفاده کنید. این دارو خوراکی می‌باشد و به‌ صورت قرص بلعیدنی و قرص جویدنی تجویز خواهد شد. اغلب افرادی که در بلع داروها دچار مشکلاتی هستند، می‌توانند از قرص جویدنی آن بنا بر تشخیص پزشک استفاده کنند.

در شرایطی که هیچ تغییری برای استفاده از این دارو اتفاق نیفتد و زمان آن کاملاً مشخص باشد، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌ روز آن را مصرف کنید.

در برخی مواقع توصیه پزشکان برای استفاده از قرص چربی در هنگام عصر می‌باشد

اما در برخی مواقع توصیه پزشکان برای استفاده از قرص چربی در هنگام عصر می‌باشد که باید طبق روند دستور پزشک از آن استفاده کنید تا نتیجه درستی برای کنترل چربی خون بگیرید.

دلیل اصلی این ‌که پزشکان توصیه می‌کنند تا این قرص را در عصر مصرف کنید، این است که میزان کلسترول بدن در شب ‌هنگام بیشتر می‌شود و بدن کلسترول بیشتری تولید خواهد کرد. اما در هر صورت باید نظر پزشک خود را در رابطه با زمان استفاده از این قرص بپرسید.

اگر اطمینان کافی ندارید که چه هنگام می‌توانید از داروی خود مصرف کنید، با داروساز یا پزشک صحبت کنید. ناراحتی‌های معده بر اثر استفاده از این دارو اتفاق نمی‌افتد، به‌ همین دلیل بدون غذا می‌توانید از این قرص استفاده داشته باشید.

در برخی مواقع توصیه پزشکان برای استفاده از قرص چربی در هنگام عصر می‌باشد
در برخی مواقع توصیه پزشکان برای استفاده از قرص چربی در هنگام عصر می‌باشد

تا به اینجای مطلب دریافتیم که استفاده از قرص چربی نمی‌تواند گزینه مناسبی برای لاغری باشد. زیرا با هدف دیگری تولید شده ‌است و نقش دیگری در سلامتی افراد خواهد داشت.

اگر قصد کاهش وزن و لاغری را بر اساس شرایط بهینه دارید، می‌توانید از تخصص‌های دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی بهره ببرید. زیرا عملکردهای جراحی چاقی تنها گزینه‌ای می‌باشند که بدون عارضه می‌توانند باعث تناسب اندام در بدن شما شود.

شرایط مصرف قرص چربی

در هنگامی ‌که پزشک این قرص را برای بیمار تجویز کرده باشد و با هدف کنترل کلسترول نیاز به استفاده از آن داشته باشید، بهتر است با یک لیوان آب کامل قرص را ببلعید.

اما در صورتی ‌که با بلعیدن مشکل دارید، قرص‌های جویدنی به شما داده می‌شود که می‌توانید آن‌ها را بجوید یا با یک لیوان آب از آن استفاده داشته باشید.

در برخی مواقع امکان دارد بیمار تشخیص بدهد که دوره مصرف دارو به اتمام رسیده ‌است. اما باید بگوییم تا زمانی ‌که پزشک شما دستور نداده ‌است، از این دارو استفاده داشته باشید تا بتوانید سلامت باشید.

شرایط مصرف قرص چربی
شرایط مصرف قرص چربی

زیرا هیچ‌گونه علائمی در بیماری کلسترول بالا مشاهده نمی‌گردد تا از این طریق بیماران تشخیص دهند که نیازمند استفاده از این قرص می‌باشند. پس به‌ صورت خودسرانه اقدام به قطع دارو نکنید. فرایند مهمی که شکل می‌گیرد، این است که برخی از افراد بر این باورند به دلیل این ‌که قرص چربی باعث کنترل چربی‌های بدن می‌شود، نقش مهمی در لاغری دارد.

اما این نظریه کاملاً اشتباه می‌باشد و هر پزشک با مهارتی در این زمینه فرضیه بین قرص‌های چربی با لاغری را رد خواهد کرد. پس هیچ‌گاه از این قرص‌ها استفاده خودسرانه نداشته باشید.

چه افرادی قادر به استفاده از قرص‌های چربی نیستند؟

قرص چربی برای بسیاری از افراد به تشخیص پزشکان غیر قابل‌ استفاده می‌باشد. زیرا شرایط بدنی آن‌ها براثر استفاده از این قرص دچار تحولاتی خواهد شد که بسیار نگران‌ کننده می‌باشد. این دسته از افراد دارای ویژگی‌های زیر هستند.

 • زنان باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به اختلالات کبدی و کلیوی
 • افراد مبتلا به دردهای عضلانی
 • افراد درگیر الکل
 • افراد درگیر اختلالات تیروئید
 • افراد درگیر اختلالات خونی

عوارض جانبی استفاده از قرص آترواستاتین چربی چه مواردی می‌باشد؟

لازم است بدانید که از هر صد نفری که از این قرص چربی به‌ منظور کنترل و مهار کردن کلسترول خون استفاده می‌کنند، امکان دارد که یک نفر از آن‌ها درگیر این دسته از عوارض شایع شود و این کاملاً طبیعی است که بسیاری از عوارض‌ جانبی با گذشت چند روز اول کاملاً بهبود پیدا می‌کنند.

زیرا بدن می‌تواند شرایط خود را با دارو تطبیق بدهد. این در صورتی اتفاق می‌افتد که شما درگیر بیماری کلسترول خون باشید و بدن شما نیاز به استفاده از این قرص با تشخیص پزشک داشته باشد.

اما در صورتی‌ که از این قرص برای لاغری و بدون تجویز پزشک استفاده کرده باشید، عوارض بسیار ناگوار دیگری در بدن شما شکل خواهد گرفت.

اما برخی از عوارض جانبی آزاردهنده این قرص براثر وجود چربی خون در موارد زیر ذکر می‌گردد که در صورت مشاهده آن‌ها می‌توانید فورا به پزشک مراجعه کنید تا مصرف آن‌ها برای شما تغییر کند.

 • سردرد
 • احساس بیماری
 • سوء هاضمه
 • حالت تهوع
 • خون ‌دماغ شدن
 • درد مفاصل
 • گلودرد
 • علائم سرما خوردگی
 • انسداد بینی و عطسه
 • آب‌ریزش بینی
 • یبوست یا باد شکم
 • اسهال
 • دردهای عضلانی

عوارض جانبی جدی آترواستاتین

مواردی که در ادامه خواهیم گفت، به‌ عنوان مهم‌ترین عوارض جانبی جدی این قرص شمرده می‌شوند.

 • احساس تنگی نفس و سرفه که علامت بیماری ریوی می‌باشد.
 • مشکلات نادر در رابطه با واکنش آلرژیک به این قرص پدید خواهد آمد.
 • لکه‌های قرمز و صورتی به خصوص در کف دست یا کف پا حاصل می‌گردد که بر مبنای اختلالات لوزالمعده می‌باشد.
 • زرد شدن سفیدی چشم یا تغییر کردن رنگ مدفوع، نشانه‌هایی از مشکلات کبدی بر اثر استفاده از این قرص است.
 • دردهای عضلانی، گرفتگی و ضعف عضلات، علائم مهم نشانه‌های تجزیه عضلات و آسیب کلیه‌ها می‌باشد.
عوارض جانبی جدی آترواستاتین
عوارض جانبی جدی آترواستاتین

آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود ؟

با تمامی اطلاعاتی که در رابطه با افزایش وزن و معضلات و مشکلات آن پیدا کردید، حال نوبت به بررسی این ‌موضوع می‌رسد که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود

همان‌طور که دریافتید، قرص‌های کنترل چربی در دسته‌بندی داروهای تجویزی می‌باشند که برای کاهش سطح کلسترول خون مورد استفاده قرار می‌گیرند و این دارو در کنترل بروز سکته مغزی یا قلبی به بیمار کمک خواهد کرد و از این عارضه جلوگیری می‌کند.

اینفوگرافیک قرص چربی خون

اینفوگرافیک قرص چربی خون
اینفوگرافیک قرص چربی خون

اما برخی از افراد، عارضه‌های جانبی را بر اثر استفاده از این قرص پیدا می‌کنند. برای رابطه قرص چربی خون با لاغری اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید به نادرست بودن این مسئله پی ببرید و بدانید که از لحاظ پزشکی استفاده از قرص چربی نمی‌تواند در فرآیند کاهش وزن نقش داشته باشد. پس پاسخ این پرسش که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود منفی می‌باشد.

مراجعه به دکتر سلیمی

اگر شما از آن دست افراد چاقی هستید که به ‌دنبال راهکاری سریع برای کاهش وزن می‌گردید و از طریق راهکارهای طبیعی همچون رژیم غذایی و ورزش‌های متعادل نتیجه‌ای برای کاهش وزن دریافت نکردید، دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه انجام جراحی‌های چاقی به شما پیشنهاد می‌دهد که از جراحی‌های چاقی که هیچ‌گونه عوارضی را به دنبال ندارد و در کمترین زمان ممکن کمک می‌کنند تا به اندام ایده‌آل خود برسید، بهره کافی را ببرید.

در غیر این صورت استفاده از قرص‌های چربی نمی‌تواند رابطه‌ای با لاغری داشته باشد و امکان به وجود آمدن عوارض متعدد در پی استفاده از آن بسیار مشاهده می‌گردد.

رابطه بین قرص‌های چربی خون در لاغری

بررسی‌ها و تحقیقات بسیاری در رابطه با این قرص انجام ‌گرفته است که یازده سال محققین روی یک گروه تقریباً بیست و هشت هزار نفری این آزمایش را انجام دادند و به تعدادی از آن‌ها، قرص چربی برای مصرف دادند و تعداد دیگری از آن‌ها هیچ استفاده‌ای از انواع استاتین ها نداشتند.

نتیجه این تحقیق و بررسی کاملاً به اثبات می‌رساند که افرادی که از داروی چربی خون استفاده نمی‌کرده‌اند با تغییر ندادن عادات غذایی خون خود هیچ‌گونه افزایش وزن قابل ‌توجهی را نداشته‌اند.

اما بررسی‌های نشان داده بر گروهی که از داروی چربی خون استفاده می‌کردند، این بود که این افراد چربی و کالری بیشتری دریافت کرده‌اند، در نهایت افزایش وزن بیشتری در بدن آن‌ها شکل‌ گرفته است.

آیا قرص چربی خون باعث لاغری می‌شود

پس در جواب این سوال که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود می‌توان گفت که این قرص نه ‌تنها نمی‌تواند باعث لاغری شود، بلکه دریافت بیشتر کالری‌ها در بدن افراد در کنار استفاده از این قرص باعث افزایش وزن می‌گردد.

همین‌طور مطالعات دیگری این ‌موضوع را به اثبات می‌رساند، افرادی که داروی چربی خون مصرف می‌کرده‌اند، به نسبت دیگر افراد شاخص توده بدنی بالاتری را تجربه کرده‌اند. البته عوامل بسیاری روی این ‌موضوع اثربخش می‌باشد و امکان دارد که بدن افراد را تحت تاثیر قرار بدهد.

اما مهم‌ترین مبحث این است که هیچ‌گونه رابطه‌ای بین قرص چربی خون و لاغری دیده نمی‌شود و افراد نمی‌توانند با استفاده از این قرص، نتیجه‌ای برای لاغری دریافت کنند. مهم‌ترین هدف استفاده از این قرص، مواردی است که پزشک برای شما تجویز می‌کند تا به تعادل در کلسترول خون برسید.

آیا قرص چربی خون باعث لاغری می‌شود
آیا قرص چربی خون باعث لاغری می‌شود

تغییر عادات رفتاری برای استفاده از قرص چربی خون

مهم‌ترین دلیلی که باعث شده‌ است تا افراد براثر استفاده از قرص چربی خون نه ‌تنها کاهش وزن نداشته باشند، بلکه افزایش وزن را تجربه کنند، این است که بر این باورند که استفاده از قرص چربی می‌تواند باعث از بین بردن تمامی چربی‌های موجود در کلسترول خون آن‌ها شود و دیگر هیچ رژیم غذایی را در حد تعادل رعایت نکرده‌اند

و این مسئله در ذهن افراد جای گرفته که استفاده از این قرص می‌تواند در روند کاهش وزن مناسب باشد. اما باوری کاملاً اشتباه است که می‌تواند عوارض چشمگیر را در بر داشته باشد.

عوارض جسمانی برای استفاده از قرص چربی خون

مسئله مهم دیگری که می‌تواند این نظریه را رد کند که قرص چربی خون باعث لاغری می‌شود، وجود عوارض جسمانی است که بعد از استفاده از این دارو احساس خواهید کرد.

اغلب افرادی که از این دارو به دلیل کاهش وزن بهره می‌برند، دچار درد و ضعف عضلانی خواهند شد. وجود این عارضه‌ها می‌تواند فعالیت‌های بدنی افراد را به حداقل برساند و عدم فعالیت کردن افراد، باعث افزایش وزن آن‌ها خواهد شد.

پس این مسئله به ‌عنوان دلیل اصلی برای افرادی است که نه ‌تنها با استفاده از قرص چربی خون لاغری را تجربه نمی‌کنند، بلکه استفاده از این قرص باعث افزایش وزن آن‌ها می‌گردد.

عوارض جسمانی برای استفاده از قرص چربی خون
عوارض جسمانی برای استفاده از قرص چربی خون

در این موارد است که دکتر سلیمی راهکاری اصولی‌تر را برای به تعادل رسیدن وزن شما پیشنهاد می‌کند. نام دکتر سلیمی در حیطه انجام انواع جراحی‌های چاقی زبانزد می‌باشد و می‌تواند پیشنهاد کند تا به‌ جای این ‌که از راهکارهای غیر اصولی همچون استفاده از قرص چربی، لاغری را تجربه کنید، برای عملکرد بهتر، از انواع جراحی‌ها بهره ببرید.

افزایش وزن بر اثر استفاده از قرص چربی خون

در راستای پاسخ به این پرسش که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود همان‌طور که گفتیم این قرص نه‌ تنها در راستای کاهش وزن اثربخش نیست، بلکه امکان افزایش وزن به‌ منظور استفاده از آن وجود دارد.

اما نمی‌توان هیچ‌گونه شواهد علمی مبنی ‌بر این ‌که استفاده از این قرص می‌تواند در فرایند افزایش وزن نقش داشته باشد، به میان آورد. زیرا امکان دارد افزایش وزنی که بر اثر داروی چربی خون در بدن افراد شکل می‌گیرد، به دلیل رفتارها و یا عملکردهای جسمانی آن‌ها اتفاق افتاده باشد.

برخی از افراد بر این باورند که استفاده از قرص چربی به این معنی است که می‌توانند پرخوری داشته باشند

برخی از افراد بر این باورند که استفاده از قرص چربی به این معنی است که می‌توانند پرخوری داشته باشند، اما در نهایت دچار اضافه ‌وزن خواهند شد. وجود این قرص‌ها باعث درد و ضعف عضلانی می‌شود که در نهایت باعث عدم ورزش و تحرک افراد خواهد شد و عوارض جسمانی بسیاری را در بدن آن‌ها شکل خواهد داد.

اگر پزشک شما از داروی چربی خون برای شما تجویز کرده، امکان دارد تصور کنید که عوارض جانبی با استفاده از این دارو در بدن شما رخ داده ‌است و با پزشک مشورت کنید تا داروهای دیگری را برای شما در نظر بگیرد و یا دوز دارو را تغییر دهد.

اما می‌توان قطع به‌ یقین گفت که هیچ رابطه‌ای بین لاغری و استفاده از قرص‌های چربی وجود ندارد، بلکه می‌تواند عوارض بسیار زیادی را در بدن افراد شکل بدهد. پس این فرضیه کاملاً اشتباه است و هیچ‌گاه بدون تجویز پزشک از قرص‌های چربی به‌ منظور کاهش وزن استفاده نداشته باشید.

برخی از افراد بر این باورند که استفاده از قرص چربی به این معنی است که می‌توانند پرخوری داشته باشند
برخی از افراد بر این باورند که استفاده از قرص چربی به این معنی است که می‌توانند پرخوری داشته باشند

در زمینه کاهش وزن، دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی می‌تواند با کمترین عوارض موجود، شما را به اندام ایده‌آل در زمان کمی برساند. پس می‌توانید به تخصص‌های او در این زمینه اعتماد کنید.

آیا استفاده از قرص چربی خون در دوران بارداری و شیردهی توصیه می‌شود؟

طبق توصیه پزشکان، افراد باردار نمی‌توانند از قرص چربی خون استفاده داشته باشند. اگر فردی در دوره بارداری یا شیردهی می‌باشد، مجاز به استفاده از این قرص نیست.

به دلیل این ‌که هیچ مدرک قطعی و دقیقی در رابطه با این‌ که استفاده از این قرص می‌تواند بی‌خطر باشد، وجود ندارد. اگر قصد بارداری دارید، باید با پزشک خود صحبت کنید تا در صورت لزوم، استفاده از این قرص را در دوره بارداری شما به حداقل برساند.

توصیه اغلب پزشکان در راستای استفاده از قرص چربی خون در هنگام بارداری این است که حدوداً سه ماه قبل از این که تصمیم به بارداری داشته باشید، مصرف آن را قطع کنید.

اما اگر در شرایطی که از قرص چربی خون استفاده می‌کنید، باردار شوید، بهتر است تا هر چه زودتر استفاده از این دارو را به فراموشی بسپارید و با پزشک خود در رابطه با مصرف آن مشورت کنید.

نمی‌توان قطع به‌ یقین گفت که استفاده از قرص‌های چربی نمی‌تواند بر شیر مادر تاثیرگذار باشد و باعث به وجود آمدن مشکل برای جنین شود.

در هنگام شیردهی بهتر است که با پزشک خود در این ‌باره صحبت کنید

پس در هنگام شیردهی بهتر است که با پزشک خود در این ‌باره صحبت کنید تا در این شرایط استفاده از قرص چربی خون برای شما متوقف گردد تا دوره شیردهی شما به پایان برسد. سپس بعد از گذشت این دوره مجاز به استفاده از این قرص می‌باشید.

با استفاده از این مطلب کاملاً مشهود است که استفاده از قرص چربی خون نمی‌تواند باعث لاغری شود و استفاده خودسرانه آن عواقب و عوارض بسیار نگران‌کننده‌ای را در بر خواهد داشت.

پس اگر به توصیه دوستان و آشنایان از قرص‌های چربی خون برای لاغری استفاده می‌کنید، باید بدانید که خطر جدی در انتظار شماست و فورا به پزشک مراجعه کنید. حال برای این ‌که به این سوال پاسخ بدهیم که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود اطلاعات گسترده‌تری در ادامه این مطلب برای شما خواهیم داشت.

در هنگام شیردهی بهتر است که با پزشک خود در این ‌باره صحبت کنید
در هنگام شیردهی بهتر است که با پزشک خود در این ‌باره صحبت کنید

عوارض استفاده از قرص‌های چربی برای لاغری چه مواردی می‌باشد؟

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود این فرضیه را رد کنیم که هیچ رابطه‌ای بین استفاده از قرص چربی خون و لاغری وجود ندارد، شکل‌ گیری عوارض متعددی است که برای بسیاری از افراد اتفاق افتاده است.

حال برای این ‌که به درک درستی در رابطه با این سوال برسید که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود تعدادی از عوارض بی‌شمار آن را برای شما در ادامه این مطلب ذکر خواهیم کرد تا تشخیص دهید که نمی‌توانید از طریق استفاده از این قرص، به کاهش وزن برسید.

ایجاد درد و آسیب‌های عضلانی

یکی از مهم‌ترین عوارضی که بر اثر استفاده مکرر از استاتین ها و خانواده آن‌ها اتفاق می‌افتد، وجود درد و آسیب‌های عضلانی می‌باشد. در واقع فرد در دوره‌های مختلف احساس خستگی بسیار دارد.

امکان دارد که این خستگی‌ها در دسته ‌بندی‌های خفیف تا شدید باشند و افراد را برای انجام هر کدام از فعالیت‌های روزانه با مشکلاتی مواجه کنند.

شکل‌گیری درد عضلانی که براثر استفاده از قرص چربی اتفاق می‌افتد، به پنج درصد رسیده‌ است، اما خطرات آسیب عضلانی از طریق مصرف این قرص بسیار اندک می‌باشد.

ایجاد درد و آسیب‌های عضلانی
ایجاد درد و آسیب‌های عضلانی

در واقع می‌توان گفت که این عارضه به نسبت دیگر موارد کمی نادرتر می‌باشد و اغلب در افرادی شکل می‌گیرد که دوزهای بسیار زیادی از داروی چربی را مصرف می‌کنند و یا برای نتیجه بهتر امکان دارد که این دارو را با داروهای دیگر ترکیب کنند. پس این عوارض نگران ‌کننده سبب می‌شود تا هیچ‌گاه بدون تجویز پزشک از این دارو استفاده نداشته باشید.

ایجاد دیابت نوع دو و افزایش قند خون

با بررسی‌های متعدد می‌توان گفت که ممکن است استفاده مکرر از داروهای دسته استاتین که به ‌عنوان قرص چربی خون شناخته می‌شوند، باعث افزایش پیدا کردن میزان قند خون شود و این به نوبه خود باعث شکل‌گیری دیابت نوع دو خواهد شد و امکان دارد که عوارض بسیار چشمگیری در بدن بیمار به وجود بیاورد.

طبق نظریه سازمان غذا و داروی آمریکا، خطر شکل‌گیری این عارضه اندک می‌باشد. اما اگر شما از قرص چربی به‌ منظور لاغری به‌ صورت مکرر استفاده داشته باشید، این عوارض جانبی گریبان‌گیر شما خواهد شد.

ایجاد دیابت نوع دو و افزایش قند خون
ایجاد دیابت نوع دو و افزایش قند خون

اگرچه شکل‌گیری عوارض جانبی همچون بروز حمله قلبی و سکته مغزی بر اثر استفاده از قرص چربی به حداقل می‌رسد و مزایای بسیاری نیز دارد، اما اگر بدون وجود چربی خون صورت بگیرد، امکان به وجود آمدن عوارض در آن بسیار زیاد می‌باشد.

پس در پاسخ این سوال که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود باید بگوییم که این قرص نه ‌تنها باعث لاغری در بدن افراد نمی‌شود، بلکه بدون تجویز پزشک امکان به وجود آمدن و عوارض را برای افراد بسیار زیاد خواهد کرد.

ایجاد آسیب‌های کبدی

اگر فردی استفاده خودسرانه از قرص چربی خون به منظور لاغری داشته باشد، امکان شکل‌گیری آسیب‌های کبدی برای او بسیار بالاست.

به دلیل این‌ که هنگامی‌ که فردی درگیر مشکل چربی خون است و به پزشک مراجعه می‌کند، آزمایش‌های متعددی برای بررسی آنزیم‌های کبدی انجام می‌گیرد و در صورتی‌ که نیاز باشد، پزشک قرص‌ها و داروهای مربوط به استاتین که در کنترل چربی خون مؤثر واقع می‌شود را تجویز می‌کنند.

اما اگر فردی فقط در راستای کاهش وزن از این قرص استفاده داشته باشد، استفاده از قرص چربی خون سبب افزایش یافتن آنزیم‌های موجود در کبد می‌شود و به‌ مرور زمان باعث شکل‌گیری التهابات کبدی خواهد شد. این مسئله بسیار نگران‌کننده می‌باشد و زندگی افراد را دچار اختلالاتی خواهد کرد.

ایجاد آسیب‌های کبدی
ایجاد آسیب‌های کبدی

مهم‌ترین علائمی که می‌تواند نشان بدهد که شما درگیر آسیب‌های کبدی شده‌اید، زرد شدن پوست، سفید شدن چشم، تیره شدن رنگ ادرار، احساس درد در بخش بالای شکم و دیگر موارد می‌باشد.

در صورتی‌ که بدون تجویز پزشک از این قرص استفاده کرده‌اید، باید این عواقب را به جان بخرید و با وجود این هشدارها فورا به پزشک برای درمان مراجعه کنید. همین شرایط باعث می‌شود که دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین پزشک برای انجام جراحی چاقی استفاده از قرص‌های چربی خون را برای لاغری، امن و ایمن نمی‌داند.

ایجاد عوارض عصبی

در پاسخ به این پرسش که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود باید بگوییم به ‌غیر از این ‌که هیچ‌گونه عملکردی روی کاهش وزن و لاغری ندارد، امکان به وجود آمدن عوارض عصبی در پی استفاده از این قرص بسیار مشاهده می‌گردد.

زیرا اغلب افراد در صورت استفاده بسیار از داروهای گروه استاتین عوارضی همچون از دست دادن حافظه یا سرگیجه را تجربه می‌کنند. اما در هر صورت تحقیقات بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد امکان دارد که استفاده از این قرص‌ها در برطرف نمودن سرگیجه مؤثر واقع شود.

برای این که تشخیص دهید که کدام یک از این موارد درست می‌باشد، باید حتما تحت نظارت پزشک از قرص‌های چربی خون بنا بر مشکل خود استفاده داشته باشید. در غیر این صورت استفاده از آن‌ها به هر دلیل دیگری برای شما مجاز نیست.

اگر دارای افزایش وزن می‌باشید و قصد دارید که کاهش وزن را از طریق قرص‌های چربی خون تجربه کنید، باید بگوییم که این راه ایمن نمی‌باشد و می‌تواند عوارض چشمگیر را برای شما به وجود بیاورد.

در ازای آن می‌توانید بنا بر تخصص دکتر سلیمی به ‌عنوان بهترین پزشک در زمینه جراحی چاقی از این موارد بهره‌مند گردید تا در کمترین زمان ممکن به تناسب اندام ایده‌آل خود برسید و کاهش وزن را تجربه کنید.

ایجاد عوارض عصبی
ایجاد عوارض عصبی

جمع‌ بندی مطالب

قصد داشتیم در این مطلب به این پرسش پاسخ بدهیم که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود در ابتدای امر اطلاعاتی در رابطه با چاقی و دلایل به ‌وجود آمدن آن برای شما داشتیم تا با شناخت نوع چاقی خود بدانید چربی‌هایی که از این طریق حاصل می‌گردد، با استفاده از قرص چربی خون برطرف نخواهد شد.

مهم‌ترین قرص چربی خون با نام قرص آرتواستاتین شناخته می‌شود که برای افراد به منظور کنترل و مهار کلسترول و تری گلیسیرید خون تجویز خواهد شد.

در واقع این قرص جنبه دیگری به‌ منظور لاغری نخواهد داشت و فقط مزایای آن درصدد کنترل کردن کلسترول به دلیل عدم مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی و سکته می‌باشد.

اگر اطلاعاتی در رابطه با این ‌که این قرص می‌تواند برای لاغری مفید باشد، به گوش شما رسیده ‌است، باید بدانید که این اطلاعات کاملا نادرست است. چاقی‌ها فقط براساس راهکارهای مطمئن و ایمن برطرف خواهند شد.

استفاده خودسرانه

در صورتی ‌که استفاده خودسرانه از این قرص داشته باشید، عوارض بسیاری گریبان‌گیر شما خواهد شد که امکان دارد با وجود چاقی‌ها مشکلات متعدد در زندگی شما به وجود بیاورد.

اما اگر برای کاهش وزن مصمم هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از تخصص‌های دکتر سلیمی به‌ عنوان بهترین جراح چاقی بهره‌مند شوید تا با استفاده از این راهکار اصولی که هیچ‌گونه عوارضی در بدن شما به وجود نخواهد آورد، به شما کمک کند تا به تناسب اندام دلخواه خود برسید و در این زمینه موفق باشید.

امیدواریم که این مبحث، پاسخ این سوال که قرص چربی خون باعث لاغری می‌شود را به شما داده باشد.

در پایان توصیه می کنیم مقالات درمان قطعی قند خون بالا و قرص های بعد از عمل اسلیو را مطالعه کنید.

https://b2n.ir/d08379

https://cutt.ly/ZUq872i

https://bit.ly/3EfMPSJ

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
قاسمی
قاسمی
2 سال قبل

جناب دکتر سلام بنده مدت ۹ سال است دیابت نوع ۱ دارم در طول این ۹سال شبی یک عددقرص آتروواستاتین ۴۰ مصرف میکنم بشدت وزن ام کم شده حدود ۱۰کیلو کم شده وزن ام آیا احتمال دارد بخاطر همین مصرف واستاتین باشه خواهش دارم مرا راهنمایی کنید که چکار کنم آیا قطع کنم یا ادامه دهم

قاسمی
قاسمی
1 سال قبل

من تیروئیدم ازکارافتاده آزمایشی صفردرصدنشون میده.اگه ازقرص آتورواستاتین ۲۰ استفاده کنم اشکالی داره برام؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید