آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود

فهرست مطالب

سوال مطرح ‌شده برای انجام جراحی بای‌ پس معده این است که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود همراه ما بمانید تا بتوانید این سوال را پاسخ دهید.

در حالت کلی اگر افراد در هنگام انجام انواع جراحی‌ها، اطلاعات و درک درستی از این نوع عمل جراحی داشته باشند، هیچ‌گاه این سوال در ذهن آن‌ها شکل نمی‌گیرد.

مقدمه

آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود
آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود

به دلیل این‌که انجام عمل بای ‌پس معده هیچ رابطه‌ای با سرطان ندارد. مهم‌ترین فعالیت اصلی عمل بای‌ پس معده این است که از طریق مکانیزم‌های مربوطه و تخصص پزشک مربوطه باعث شود تا میزان کالری‌های دریافتی در طول شبانه ‌روز کمتر جذب بدن شوند و هیچ ارتباطی با سرطان ندارد.

اغلب افراد به دلایل متفاوت و صلاحدید پزشک مربوطه‌ی خود صلاح می‌دانند که از این نوع روش کاربردی و اصولی که دارای مزایا و ویژگی‌های بسیاری می‌باشد، برای کاهش وزن استفاده کنند و اغلب افرادی که از این طریق کاهش وزن داشته‌اند، از نتیجه‌ رضایت‌بخش آن خشنود بوده‌اند.

اینفوگرافیک آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود

اینفوگرافیک آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود
اینفوگرافیک آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود

حال در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا از تجارب افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند، بیشتر بگوییم و این شایعه که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود را با دلایل منطقی و اصولی رد کنیم.

در ادامه نوشتار آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود در رابطه با توضیحات عمل بای ‌پس معده عنوان‌های زیر را بررسی می‌کنیم.

آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود؟

خیر هیچ ارتباطی بین عمل بای پس معده و سرطان وجود ندارد و همچین اتفاقی تا به الان پیش نیامده است.

پیشنهاد می کنیم از پست ارتباط چاقی و سرطان دیدن کنید.

فهرست:

پیشینه پیدایش عمل بای پس معده چگونه می‌باشد؟

عمل بای ‌پس معده به چه صورت می‌باشد؟

شرایط انجام عمل بای ‌پس معده

استفاده از راهکار لاپاراسکوپی برای عمل بای ‌پس معده

چه اشخاصی مجاز به استفاده از انجام عمل بای ‌پس معده هستند؟

چه دلایلی باعث می‌شود تا افراد از عمل بای ‌پس معده استفاده کنند؟

انجام عمل بای‌پس معده می‌تواند باعث چه مزایایی گردد؟

برطرف شدن افسردگی بعد از عمل بای پس معده

چه شایعاتی در رابطه با انجام عمل بای ‌پس معده متداول است؟

انجام عمل بای ‌پس معده به‌ شدت خطرناک است.

انجام تمام جراحی‌های لاغری به‌ صورت یکسان می‌باشد.

انجام جراحی لاغری بای ‌پس معده برگشت‌پذیر است.

شانس مرگ در هنگام عمل بای ‌پس معده بیشتر از چاقی‌های مفرط می‌باشند.

نتایج اندکی برای تحقیقات احتمال مرگ قبل ‌از انجام عمل بای ‌پس معده صورت گرفته ‌است.

با انجام عمل بای ‌پس معده، بیماری‌های مربوط به چاقی رفع می‌شود.

تنها راهکار سالم برای کاهش وزن، استفاده از رژیم لاغری و ورزش می‌باشد.

برای کم کردن وزن، فقط استفاده از عمل بای ‌پس معده اثربخش است.

بعد از انجام عمل بای‌ پس معده، نمی‌توان باردار شد.

عمل بای ‌پس معده، بدن را با کمبود ویتامین مواجه می‌کند.

آیا انجام عمل بای ‌پس معده، خطر مبتلا شدن به سرطان را کاهش می‌دهد؟

عمل بای ‌پس معده و خطر شکل‌گیری سرطان

افراد مبتلا شده به سرطان بعد از عمل بای ‌پس معده

آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود ؟

فواید استفاده از عمل بای پس معده

انجام چه ورزش‌هایی بعد از عمل بای ‌پس معده به بیمار پیشنهاد می‌شود؟

کلام آخر

ورزش و فعالیت های ورزشی

حتما می‌دانید که بسیاری از چاقی‌ها از طریق ورزش و فعالیت‌های ورزشی اتفاق نخواهد افتاد. در این صورت افرادی که کاندیدای مناسبی برای انجام عمل بای ‌پس معده می‌باشند، نیاز دارند تا از طریق این راهکار اصولی و حرفه‌ای، به تناسب اندام دلخواه برسند.

حال در ادامه این مطلب، تمامی تلاش ما بر این است تا بتوانید سطح دانش و آگاهی افراد را در زمینه عمل بای ‌پس معده بیشتر کنیم و اطلاعات مفیدی در اختیار افراد بگذاریم تا هیچ‌گاه این سوال در ذهن آن‌ها شکل نگیرد که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان می­شود یا خیر.

زیرا این دو موضوع، هیچ‌گونه رابطه مستقیم با یکدیگر ندارند و عمل بای‌ پس معده دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد. حال اگر شما از دسته افرادی هستید که با وزن بالا مواجه شده‌اید و در تلاشید تا شناخت بهتری از عمل بای ‌پس معده داشته باشید و از این راهکار اصولی استفاده کنید،

ورزش و فعالیت های ورزشی
ورزش و فعالیت های ورزشی

شایعات

اما برخی از شایعات به گوش شما رسیده‌اند و عنوان کرده‌اند که عمل بای ‌پس معده می‌تواند سبب سرطان شود، باید بگوییم این شایعه کذب است. مطالعه این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا به این ‌موضوع پی ببرید و سطح آگاهی خود در این زمینه را بیشتر کنید.

پیشینه پیدایش عمل بای بس معده چگونه می‌باشد؟

اگر افراد، اطلاعات درستی در رابطه با تاریخچه و پیشینه‌ پیدایش عمل بای ‌پس معده داشته باشند، هیچ‌گاه این سوال در ذهن آن‌ها شکل نمی‌گیرد که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود ؟

به همین منظور، وظیفه خود می‌دانیم تا اطلاعات بسیاری به ‌عنوان پیشینه پیدایش عمل بای‌ پس معده در اختیار شما بگذاریم. در این زمینه باید ذکر کنیم که اولین ‌بار شرایط انجام گیری عمل بای ‌پس معده به واسطه اشخاصی با نام‌های میسون و ایتو در دانشگاه آیوا در سال ۱۹۶۰ انجام گرفت.

بعد از این‌که این دو فرد از عمل بای ‌پس معده استفاده کردند و موفق شدند، روش‌های مختلف دیگری از انجام این نوع عمل پدید آمد. اما هدف اصلی که برای تمامی این نوع از عمل‌ها ذکر می‌شود، محدود کردن جذب کالری‌های روزمره افراد می‌باشد تا از این طریق، یک معده‌ی کوچک‌تر برای افراد به وجود آید و کمک بسیاری برای کاهش وزن و لاغری آن‌ها به ‌همراه داشته باشد.

در حالت کلی وقتی‌که درک درستی از پیشینه عمل بای ‌پس معده داشته باشید، این موضوع می‌تواند نشان بدهد که توانایی پزشکان بر این است که بخشی از روده کوچک و قسمتی دیگر از معده را دور بزنند تا این عملکرد، باعث کاهش یافتن کالری‌های روزانه افراد گردد و با معده‌ای کوچک‌تر، افراد بتوانند به‌ مرور زمان به تناسب اندام خود که چند سالی در آرزوی آن بوده‌اند، برسند.

نتیجه‌گیری کلی از تاریخچه عمل بای ‌پس معده

نتیجه‌گیری کلی که از تاریخچه عمل بای ‌پس معده می‌توان کرد، این است که به ‌عنوان یک راهکار حرفه‌ای و اصولی برای برطرف نمودن چاقی‌های مفرط شناخته می‌شود و اشخاصی که درگیر چاقی‌های بسیار زیاد می‌باشند و صلاحدید پزشک مدنظر آن‌ها برای استفاده از عمل بای ‌پس معده می‌باشند، با خیالی آسوده می‌توانند از این نوع عمل استفاده کنند و هیچ‌گونه خطری در راستای انجام این نوع عمل آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

برخی از شایعات کذب باعث شده تا افکار مردم جامعه به عمل بای‌ پس معده منفی شود. اما با اطمینان خاطر می‌توانیم بگوییم که این نوع از عمل، به ‌عنوان یکی از راهکارهای اصولی و حرفه‌ای می‌باشد که بدون به خطرانداختن سلامت افراد می‌تواند باعث تناسب اندام آن‌ها گردد.

همین موضوع، فرضیه این سوال را رد خواهد کرد که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که این عمل یکی از امن‌ترین و رضایت‌بخش ترین جراحی‌ها برای لاغری شناخته ‌شده است.

نتیجه‌گیری کلی از تاریخچه عمل بای ‌پس معده
نتیجه‌گیری کلی از تاریخچه عمل بای ‌پس معده

عمل بای ‌پس معده به چه صورت می‌باشد؟

تا به این‌جای مطلب دریافتید که انجام عمل جراحی بای‌ پس معده به افراد کمک خواهد کرد تا در برطرف نمودن چاقی‌های خود موفق باشند. تعریف اصلی که برای عمل بای‌ پس معده از طریق پزشکان ذکر می‌گردد، این است که این راهکار از طریق دور زدن معده باعث کاهش یافتن جذب کالری‌های موجود برای افراد در طول روزمره می‌شود و این اتفاق به ‌مرور زمان، تناسب اندام را در بر خواهد داشت.

حتما می‌دانید که وجود چاقی‌ها و اضافه ‌وزن، خطرات و ضررهای بسیاری را برای بدن به ‌همراه دارد و اغلب افراد در تلاشند تا از طریق راهکارهای اصولی و حرفه‌ای، سلامت خود را با کاهش وزن تضمین کنند و عملکردی موفق برای کاهش وزن عمل بای ‌پس معده شناخته می‌شود.

به دلیل این‌ که بیماری چاقی می‌تواند باعث بیماری‌های زمینه‌ای دیگر گردد و به ‌غیر از افزایش وزن و مشکلات ظاهری، سلامت جسمانی افراد در گرو این نوع از چاقی می‌باشد.

برخی از افراد، کاندیداهای مناسبی برای انجام عمل بای‌ پس می‌باشند و برطرف نمودن این دسته از بیماری‌ها به‌ عنوان ویژگی‌ها و مزایای اصلی عمل بای ‌پس معده مهم شمرده می‌شوند.

در حالت کلی، بیماری‌هایی که می‌توانند در کنار چاقی گریبانگیر افراد شود، شامل موارد زیر می‌شوند.

 • دیابت نوع دوم
 • فشار خون بالا
 • اوپن خواب
 • بیماری‌های قلبی
 • سکته مغزی
 • کلسترول بالا
 • پوکی استخوان
 • زانودرد
 • کمردرد
 • مشکلات مفاصل
 • بیماری کبد چرب غیر الکلی

در حالت کلی نتیجه حاصل‌ شده از انجام عمل بای‌ پس معده بسیار موفقیت‌آمیز می‌باشد

در حالت کلی نتیجه حاصل‌ شده از انجام عمل بای‌ پس معده بسیار موفقیت‌آمیز می‌باشد و افرادی که تجارب بسیاری در انجام عمل بای ‌پس معده داشته‌اند، این‌ موضوع را به اثبات می‌رسانند که هیچ ‌گونه خطری افراد را در زمینه استفاده از عمل بای ‌پس معده تهدید نخواهد کرد.

البته در کنار آن، نیاز است که افراد بنابر صلاحدید پزشک خود از رژیم‌های غذایی کاربردی و اصولی استفاده کنند و تحرکات بدنی را نیز مهم بشمارند تا بتوانند در زمانی ‌که پزشک برای آن‌ها تعیین کرده ‌است، به کاهش وزن برسند.

حال اگر می‌خواهید بدانید که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود و درک کنید که به چه دلیل این نکته شایعه‌ای برای انجام این نوع جراحی می‌باشد، در ادامه مطلب، با ما باشید.

شرایط انجام عمل بای ‌پس معده

همان‌طور که گفتیم، این راهکار به ‌عنوان روشی مناسب برای برطرف نمودن انواع چاقی‌ها شناخته ‌شده است. اما برای این ‌که درک کنید چگونه می‌توان از این نوع عمل استفاده کرد، باید بگوییم که معده تمامی افراد از دو بخش تشکیل شده ‌است و شامل دو کیسه فوقانی و تحتانی می‌باشد و می‌تواند تمامی فعالیت‌هایی که در مسیر انجام روده‌ی کوچک واقع می‌شود را درگیر کند.

حال برای این‌ که افراد از مزایا و ویژگی‌های عمل بای ‌پس معده استفاده داشته باشند تا کاهش وزن برای آن‌ها صورت بگیرد، بخشی از روده کوچک برای انجام عمل بای ‌پس معده حذف خواهد شد.

انجام این شرایط برای عمل بای ‌پس معده کمک خواهد کرد تا در وعده‌های غذایی افراد، میزان جذب کالری‌های موجود بالاتر از حد همیشگی آن‌ها شود و هنگامی‌که فرد قصد دریافت کالری روزانه دارد، جذب کالری کمتر از همیشه اتفاق می‌افتد.

این شرایط خارق ‌العاده در بدن می‌تواند به ‌مرور زمان، کاهش وزن را شکل بدهد و باعث رسیدن به تناسب اندام دلخواه می‌گردد. تحقیقات و مطالعات بسیار، این ‌موضوع را به اثبات رسانده که انجام عمل بای‌ پس معده یک راهکار بدون تهاجم می‌باشد و نه تنها هیچ‌گونه خطر و مشکلی را در بدن فرد بیمار به وجود نخواهد آورد،

بلکه فرد با استفاده از این راهکار اصولی می‌تواند به تناسب اندام دلخواه خود برسد و کاهش وزنی که همیشه در آرزوی آن بوده ‌است را تجربه کند.

استفاده از راهکار لاپاراسکوپی برای عمل بای ‌پس معده

به ‌غیر از تمامی نکاتی که باعث جذب مخاطبان بسیاری به عمل بای ‌پس معده می‌شود، یک نکته دیگر مفید برای انجام این عمل باعث می‌شود تا افراد برای انجام این عمل اشتیاق نشان بدهند و آن استفاده از روش لاپاراسکوپی برای انجام عمل بای ‌پس معده می‌باشد.

لاپاراسکوپی روشی نوین می‌باشد و کمک می‌کند تا دیگر از جراحی‌های باز برای این نوع عمل استفاده نگردد. شرایط انجام عمل بای‌ پس معده با استفاده از لاپاراسکوپی بدین ‌صورت است که بخش عمده‌ای از معده که متصل به مری می‌باشد، بریده شده و این بخش دیگر دریافت‌ کننده غذاهای متعدد در طول روز نمی‌باشد.

بنابراین عمل لاپاراسکوپی مزیت‌ها و ویژگی‌های بسیاری برای انجام عمل بای ‌پس معده خواهد داشت و این می‌تواند دوران نقاهت افراد را بسیار کمتر کند. در حالت کلی برای انجام عمل بای‌ پس معده با استفاده از لاپاراسکوپی، فقط چندین برش کوچک بر روی بخش فوقانی شکم بیمار صورت می‌گیرد.

وسیله‌ای که با نام لاپاراسکوپ وجود دارد، لوله‌ای کوچک می‌باشد که بر سر آن دوربینی نصب‌ شده است و در داخل معده و شکم فرد بیمار وارد می‌گردد.

عملکرد اصلی لاپاراسکوپی

عملکرد اصلی لاپاراسکوپی این است که با استفاده از دوربین، تمامی شرایط عمل را تحت نظارت بگیرد و آن را روی مانیتوری در اتاق عمل به نمایش بگذارد. بعد از به اتمام رسیدن عمل بای‌ پس معده، غذاهای مصرفی که یک فرد در طول شبانه ‌روز استفاده می‌کند، در داخل معده همانند یک لوله می‌باشد،

اما شرایط هضم طبیعی غذا از این طریق مجدداً آغاز می‌گردد و افرادی که از این نوع عمل استفاده کرده‌اند، تجارب بی‌نظیر خود را در اختیار دیگر عموم قرار می‌دهند. تجارب این افراد ذکر می‌کند که این نوع عمل هیچ‌ گونه خطری را برای سلامتی افراد به دنبال نخواهد داشت و با راهکاری علمی و اثربخش می‌تواند کمک کند تا افراد در زمینه کاهش وزن موفق باشند.

بنابراین این سوال که در راستای انجام عمل بای‌ پس معده در ذهن افراد شکل می‌گیرد که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود هرگز درست نیست و حقیقت ندارد.

عملکرد اصلی لاپاراسکوپی
عملکرد اصلی لاپاراسکوپی

شما در حال مطالعه مقاله ی آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود می­باشید.

چه اشخاصی مجاز به استفاده از انجام عمل بای ‌پس معده هستند؟

بسیاری از افراد به دلیل شرایط خاص، کاندید مناسبی برای استفاده از عمل بای‌ پس معده می‌باشند. اما ممکن است در این زمینه آگاهی نداشته باشند. حال برای ‌این که تشخیص بدهید که  آیا شما نیز شرایط انجام این عمل را دارا هستید، در ادامه این مبحث به توضیح این مسئله خواهیم پرداخت که استفاده از عمل بای‌ پس معده به چه افرادی پیشنهاد می‌گردد.

برای افرادی که شرایط موجود انجام عمل بای‌ پس معده را دارند، باید ذکر کنیم که اگر شاخص توده بدنی یا BMI افراد، نشاندهنده عددی مابین ۳۴ تا ۴۵ باشد، این افراد به‌ عنوان شخصی مناسب برای انجام این نوع عمل شناخته می‌شوند.

لازم به ذکر است که اگر این فرد در کنار چاقی دچار بیماری‌های زمینه‌ای دیگر چاقی نیز باشد، استفاده از عمل بای ‌پس معده نه ‌تنها می‌تواند باعث کاهش وزن او گردد، بلکه باعث از بین رفتن بیماری‌های مختلف مربوط به چاقی همانند دیابت خواهد شد.

تخصص‌های یک پزشک حاذق

اگر بخواهید تشخیص بهتری در رابطه با این‌ که شما یک فرد مناسب برای انجام عمل بای ‌پس معده می‌باشید بدهید، تخصص‌های یک پزشک حاذق در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

در این مواقع می‌توانید به جراحان متخصص این نوع عمل مراجعه کنید تا با سنجیدن شرایط جسمانی و عمومی شما، تعیین کنند که آیا انجام عمل بای ‌پس معده برای شما مناسب است و می‌تواند باعث بهبودی شما گردد.

گزینه مؤثر و مفید دیگری که باعث می‌شود یک فرد، شخص مناسبی برای انجام عمل بای ‌پس معده باشد، این است که در طی سالیان گذشته از راهکارهای اصولی دیگری همانند رژیم‌های غذایی و ورزش قادر به کاهش وزن نبوده ‌است.

بنابراین این شخص هرگز از طریق این راهکارها نمی‌تواند به لاغری برسد و فقط راهکار مناسب برای لاغری او، عمل بای ‌پس معده می‌باشد. با وجود این‌ که چاقی‌ها عامل مؤثری برای شکل‌گیری عوارض مختلف می‌باشند، عمل بای ‌پس معده برای سلامت این افراد پیشنهاد می‌شود.

تجربیات افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند

در این مبحث ذکر کردیم که چه افرادی کاندید مناسبی برای انجام عمل بای ‌پس معده هستند. حال که با این ‌موضوع آشنا شدید؛ تجربیات افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید انتخاب درستی از این عمل داشته باشید و به نتیجه مسرت‌ بخشی برسید.

اما نکته حائز اهمیت این است که برخی سوالات بسیاری در ذهن برخی از افراد شکل می‌گیرد که مهم‌ترین آن این است که ضرر و زیان عمل بای ‌پس معده چیست و آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود ؟

اما در جواب این سوالات باید بگوییم، ویژگی‌ها و مزایای خارق ‌العاده و مفیدی از طریق عمل بای ‌پس معده برای بدن افراد شکل خواهد گرفت و هیچ‌گونه خطری وضعیت عمومی بیمار را تهدید نخواهد کرد.

برای اطمینان بیشتر می‌توانید از افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند، پرس ‌و جو کنید تا متوجه شوید که این دسته از مسائل فقط شایعه می‌باشد و هیچ کدام آن‌ها حقیقت ندارد.

تجربیات افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند
تجربیات افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند

چه دلایلی باعث می‌شود تا افراد از عمل بای ‌پس معده استفاده کنند؟

با توجه به این ‌که انجام عمل بای ‌پس معده یک جراحی خاص و ویژه می‌باشد و می‌تواند کاهش وزن افراد را به ارمغان بیاورد، این‌ موضوع باعث شده تا دیدگاه افراد چاق به این عمل به عنوان یک حامی برای رسیدن به وزن و اهداف دلخواه آن‌ها باشد. عمل بای ‌پس معده با کمترین زمان ممکن برای جراحی انجام می‌گیرد و این ‌موضوع باعث شده که عملی ساده بدون هیچ‌گونه عوارض شناخته شود.

البته ممکن است ذهنیت برخی از افراد به دلیل صحبت‌های دروغینی که در رابطه با عمل بای ‌پس معده انجام ‌شده است، به نسبت این عمل خوب نباشد.

انجام عمل بای ‌پس معده نیاز به زمان بسیار کمی دارد

اما اگر در این ‌باره تحقیق کنند و تمامی مطالعات لازم را از جوانب مختلف به عمل بیاورند، متوجه خواهند شد که انجام عمل بای ‌پس معده نیاز به زمان بسیار کمی دارد و در کوتاه ‌ترین زمان ممکن قادر است کاهش وزن افراد را بدون آسیب‌ رساندن به دیگر اجزای بدن آن‌ها فراهم کند. سپس با این موارد می‌توان فرضیه‌ای که افراد با ذکر کردن سوال آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود را رد کرد.

اگر بخواهیم عمل بای ‌پس معده را با دیگر جراحی‌های لاغری مقایسه کنیم، این عمل از زمان کمتری برخوردار می‌باشد و همین موضوع توانسته استقبال بسیاری از بیمارانی که دچار اضافه‌ وزن می‌باشد را به این عمل مواجه کند و اغلب افراد، ذهنیت مثبت و دیدگاه خوبی در رابطه با این عمل دارند. زیرا از نتایج آن آگاه هستند و به قدرت عمل بای ‌پس معده و کاهش وزن ایمان آورده‌اند.

انجام عمل بای ‌پس معده نیاز به زمان بسیار کمی دارد
انجام عمل بای ‌پس معده نیاز به زمان بسیار کمی دارد

شما در حال مطالعه مقاله آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود می­باشید.

انجام عمل بای ‌پس معده می‌تواند باعث چه مزایایی گردد؟

همان ‌طور که می‌دانید، مبحث اصلی این مقاله در رابطه با یک سوال بی‌منطق می‌باشد که برخی از افراد به ‌اشتباه به نگرانی‌های بسیاری در رابطه با مطرح شدن آن دارد.

این سوال این است که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود ؟ حال ما می‌خواهیم ویژگی‌ها و مزایای عمل بای ‌پس معده را در جواب این سوال برای شما ذکر کنیم تا با افزایش میزان اطلاعات شما دراین‌باره، آگاه شوید که وجود عمل بای ‌پس معده نه‌ تنها نمی‌تواند باعث سرطان شود، بلکه ویژگی‌ها و مزایای منحصر به ‌فردی دارد که باعث می‌شود تا افراد از آن استفاده کنند.

جراحی محبوب

به ‌همین دلیل است که این جراحی به نسبت دیگر عمل‌های جراحی لاغری محبوب شناخته می‌شود و با عملکردهای منحصر به‌ فرد خود توانسته سلامتی افراد را به آن‌ها هدیه دهد.

زیرا افزایش وزن و اضافه ‌وزن باعث به وجود آمدن عارضه‌ها و بیماری‌های مختلفی می‌باشد که عمل بای ‌پس معده در تلاش است تا از طریق راهکار اصولی در برطرف نمودن آن‌ها تلاش کند.

در حالت کلی اگر بخواهید از محبوبیت این نوع عمل جراحی بهتر آگاه شوید، باید بگوییم که از سال 2011 به بعد، توانست جایگاه بیشتری در بین افراد چاق باز کند و استقبال افرادی که دچار اضافه ‌وزن بودند، از عمل بای‌پس معده از آن ‌پس بسیار زیاد بود.

سپس به‌ مرور زمان توانست در سال 2015 به ‌عنوان یک راهکار درمانی مفید و مؤثر برای اضافه ‌وزن و چاقی شناخته شود و این ‌موضوع به اثبات رسید که استفاده از این عمل جراحی نمی‌تواند باعث شکل‌گیری نکته‌ای منفی در بدن شود.

پس شایعه‌ای که در رابطه با شکل‌گیری سرطان از طریق عمل بای ‌پس معده انجام می‌شود، منتفی می‌شود.

حال اگر بخواهید سطح اطلاعات خود را در زمینه ویژگی‌ها و مزایای عمل بای ‌پس معده بیشتر کنید، مطالب زیر به شما کمک خواهند کرد.

سرعت بسیار بالای کاهش وزن در هنگام استفاده از عمل بای ‌پس معده می‌تواند باعث شود که افراد حدوداً ۷۰ درصد وزن اصلی خود را در مدت‌ زمان ۱۸ ماه بعد از عمل کاهش داده و از این طریق به تناسب اندام دلخواه خود برسند.

در شرایطی که افراد از عمل بای ‌پس معده استفاده داشته باشند، به ‌غیر از این‌که سایز معده آن‌ها در این دوره کمتر از حد معمولی می‌شود، نوع غذاهای مصرفی که فرد در طول روز مره استفاده دارد نیز کاهش می‌یابد.

عمل بای ‌پس معده باعث کاهش یافتن جذب کالری‌های کمتری در طول روز می‌شود و مواد غذایی مصرفی فرد کمتر می‌شوند.

از بین رفتن دیابت نوع ۲ که بیماری مرتبط با چاقی می‌باشد، با استفاده از عمل بای‌ پس معده برطرف خواهد شد و فرد، بهبودی کامل را کسب خواهد کرد.

حال اگر بخواهید سطح اطلاعات خود را در زمینه ویژگی‌ها و مزایای عمل بای ‌پس معده بیشتر کنید، مطالب زیر به شما کمک خواهند کرد.
حال اگر بخواهید سطح اطلاعات خود را در زمینه ویژگی‌ها و مزایای عمل بای ‌پس معده بیشتر کنید، مطالب زیر به شما کمک خواهند کرد.

اگر فردی در کنار چاقی و اضافه ‌وزن، داروهای مختلفی برای کنترل کردن فشار خون، کلسترول خون و یا دیگر موارد استفاده می‌کند، بعد از انجام عمل بای ‌پس معده دیگر نیاز به استفاده از این نوع داروها ندارد.

هورمون‌های مختلفی که در بدن افراد چاق وجود دارد، دچار اختلالاتی می‌گردد. حال استفاده از عمل بای ‌پس معده و در روند آن کاهش وزن می‌تواند باعث عادی شدن هورمون‌های بدن گردد و باعث بیشتر شدن میزان تستسترون و سوخت ‌و ساز بدن نیز می‌شود.

بیماری آنمی نیز از طریق استفاده عمل بای ‌پس معده رفع می‌گردد

بیماری آنمی نیز از طریق استفاده عمل بای ‌پس معده رفع می‌گردد. اغلب افرادی که دچار این بیماری هستند، از داروهای ضد التهاب استفاده می‌کنند که بعد از عمل بای ‌پس معده نیاز به استفاده از این داروها نمی‌باشد.

با استفاده از روش لاپاراسکوپی، عمل بای ‌پس معده در بهترین شرایط انجام می‌گیرد و دیگر نیاز به زخم‌های عمیق روی شکم از طریق جراحی باز نمی­باشد.

در بین تمامی عمل‌های جراحی و راهکارهای لاغری، عمل بای ‌پس معده به ‌عنوان کم‌خطرترین و مفیدترین آن‌ها برای کاهش وزن شناخته ‌شده است.

هیچ‌گونه تغییراتی در پس انجام عمل بای ‌پس معده در روده کوچک صورت نمی‌گیرد

هیچ‌گونه تغییراتی در پس انجام عمل بای ‌پس معده در روده کوچک صورت نمی‌گیرد و نیاز نیست که فرد، از این بابت نگرانی داشته باشد.

اغلب افرادی که از عمل بای ‌پس معده استفاده کرده‌اند، تجارب خود را با دیگر افراد به اشتراک گذاشته‌اند و گفته ‌شده که بر اساس آمار گرفته‌ شده، اغلب این افراد توانستند ۵۰ درصد وزن اضافه خود را کاهش دهند.

عمل بای‌ پس معده فقط یک ‌بار اتفاق می‌افتد و عملی برگشت ‌ناپذیر است. یعنی تمامی نتیجه آن با موفقیت می‌باشد و نیاز به انجام دوباره آن نیست.

کاهش یافتن وزن افراد از طریق عمل بای‌ پس معده با استفاده از دوز داروهای کمتری می‌گردد و در کنار آن، رژیم‌های غذایی مناسب و ورزش کمک خواهند کرد تا فرد در روند کاهش وزن بیشتر موفق باشد.

استفاده از عمل بای ‌پس معده به دلیل این ‌که باعث تناسب اندام در بدن افراد می‌شود، سبب بالا رفتن اعتماد به ‌نفس آن‌ها می‌شود و از این طریق، کیفیت زندگی افراد نیز تغییر خواهد کرد.

هیچ‌گونه تغییراتی در پس انجام عمل بای ‌پس معده در روده کوچک صورت نمی‌گیرد
هیچ‌گونه تغییراتی در پس انجام عمل بای ‌پس معده در روده کوچک صورت نمی‌گیرد

برطرف شدن افسردگی پش از عمل بای پس معده

یک ویژگی مؤثر دیگر که در روند عمل بای ‌پس معده به افراد داده می‌شود، برطرف‌شدن افسردگی می‌باشد. اغلب افرادی که دچار اضافه ‌وزن می‌باشند،

به دلیل این‌ که در محیط اجتماعی جایگاه مناسبی ندارند، دچار افسردگی می‌شوند و حتی افرادی که از نظر سن جوان‌تر می‌باشند و دچار اضافه‌ وزن قابل‌ توجهی هستند، در فعالیت‌های اجتماعی مشارکت نمی‌کنند و اغلب به‌ خاطر وزن خود، زیاد از شرایط محیطی و فعالیت‌های اجتماعی لذت نمی‌برند.

این‌ موضوع باعث می‌شود تا به انزوای اجتماعی و افسردگی مبتلا شوند. اما انجام عمل بای ‌پس معده در پی برطرف کردن چاقی می‌تواند اعتماد از دست ‌رفته این افراد را به آن‌ها برگرداند و سلامت عاطفی آن‌ها در این زمینه نیز تضمین می‌گردد و بهبود بخشیده می‌شود.

حدوداً ۳۲ درصد افرادی که تحت انجام عمل جراحی بای ‌پس معده قرار گرفته‌اند، با کاهش افسردگی مواجه شده‌اند و با گذشت ۶ تا ۱۰ ماه بعد از عمل بای ‌پس معده، مجدداً ۱۶ درصد کاهش افسردگی را تجربه کرده‌اند.

انجام عمل بای ‌پس معده باعث بهبود بخشیدن باروری بانوان شده ‌است. البته باروری چه برای بانوان چه برای آقایان، با استفاده از عمل بای ‌پس معده بیشتر می‌شود و قدرت آن‌ها در این زمینه افزایش می‌یابد.

خطر سقط شدن جنین بعد از انجام عمل

مطالعات و گزارشاتی در این زمینه نشان داده‌اند که خطر سقط شدن جنین بعد از انجام عمل بای ‌پس معده بسیار کمتر می‌باشد و همین‌طور می‌تواند باعث این نظم و بهبودی در چرخه قاعدگی بانوان شود و تخمک‌گذاری آن‌ها را منظم‌تر کند.

انجام عمل بای ‌پس معده یک ویژگی دیگر دارد که می‌تواند باعث تسکین دادن درد مفاصل گردد. زیرا اغلب افرادی که دچار اضافه ‌وزن می‌باشند، فشار بسیاری روی مفاصل به دلیل تحمل وزن بیش ‌از اندازه وارد می‌کنند که این موضوع، در اغلب مواقع باعث شکل‌گیری دردهای مزمن و آسیب‌رساندن به مفصل می‌گردند.

هنگامی ‌که بعد از انجام عمل بای ‌پس معده کاهش وزن ماندگار صورت می‌گیرد، این دردهای ناشی روی مفاصل از بین خواهند رفت و این شرایط را برای بیماران فراهم می‌کند تا دیگر از داروهای ضد درد برای مفاصل استفاده نکنند و همین‌طور تحرک آن‌ها بیشتر خواهد شد.

خطر سقط شدن جنین بعد از انجام عمل
خطر سقط شدن جنین بعد از انجام عمل

دیگر شرایط پزشکی افراد را بهبود خواهد بخشید

به ‌غیر از این مسائل، ویژگی دیگر عمل بای ‌پس معده این است که دیگر شرایط پزشکی افراد را بهبود خواهد بخشید و همین‌طور کاهش وزنی که در صدد انجام عمل بای ‌پس معده صورت می‌گیرد، باعث از بین رفتن عوارض بارداری، سندرم متابولیک، بیماری کیسه صفرا و دیگر موارد می‌شود و آن‌ها را تسکین خواهد داد. به ‌همین دلیل، توصیه پزشکان برای استفاده از عمل بای ‌پس معده بسیار است.

در کل با تمامی موارد ذکر شده، ویژگی‌ها و مزایای انجام عمل بای ‌پس معده بسیار زیاد می‌باشد. در پاسخ به این سوال که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود باید گفت که نه ‌تنها این عمل نمی‌تواند هیچ ‌گونه عارضه‌ای را برای افراد به وجود بیاورد، بلکه عامل مؤثری است تا افراد، زندگی باکیفیت‌تری را تجربه کنند. بنابراین چنین چیزی به ‌هیچ‌ عنوان وجود ندارد و اصلواً رابطه‌ای بین عمل بای‌ پس معده و سرطان دیده نشده ‌است.

دیگر شرایط پزشکی افراد را بهبود خواهد بخشید
دیگر شرایط پزشکی افراد را بهبود خواهد بخشید

شما در حال مطالعه مقاله ای با موضوع آیا عمل بای پس معده باعث سرطان می­شود می­باشید.

چه شایعاتی در رابطه با انجام عمل بای‌پس معده متداول است؟

این امری طبیعی است که در میان مردم، سوء ‌تفاهمات و شایعات بسیاری در رابطه با انواع جراحی‌های لاغری به خصوص عمل بای ‌پس معده وجود داشته باشد و این ‌موضوع توانسته تصمیم‌گیری افراد را برای انجام انواع جراحی‌های لاغری به ویژه عمل بای ‌پس معده دشوار کند. اما لازم می‌دانیم این نکته را ذکر کنیم که تفاوت بسیاری بین حقیقت و شایعه وجود دارد.

در ادامه این مبحث برای رسیدگی به این موضوع که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود بررسی‌های لازم را برای چندین تصور شایع و اشتباه مردم در رابطه با عمل بای‌ پس معده داشته باشید و حقایق مورد نیاز در این ‌باره را بیان کنیم تا افراد با ذهنی آگاه دراین‌باره تصمیم بگیرند. حال در ادامه؛ مباحثی که ذکر می‌کنیم، به‌ عنوان مهم‌ترین شایعات انجام عمل‌های لاغری شناخته می‌شوند.

انجام عمل بای ‌پس معده به‌ شدت خطرناک است

این حقیقت درست است که زیر تیغ جراحی بودن ممکن است خطرات ویژه‌ای را به‌ دنبال داشته باشد، اما نباید از این ‌موضوع غافل شد که وجود چاقی‌های بسیار، عوارض و خطراتی دو چندان بیشتر از انجام عمل بای ‌پس معده خواهند داشت.

بر اساس مطالعات متعدد متوجه شدیم که وجود چاقی مفرط در زندگی افراد، بیماری‌های متداولی همانند سرطان، بیماری قلبی و دیابت را بروز خواهند داد. بنابراین انجام عمل بای ‌پس معده کمتر از وجود این نوع چاقی‌ها خطرناک می‌باشد و به دلیل این‌که این راهکار امروز دیگر از طریق جراحی باز صورت نمی‌گیرد، خطرات را نیز کاهش می دهد.

بر اساس مطالعات، جراحی لاغری عمل بای ‌پس معده که با لاپاراسکوپی به ‌صورت مدرن انجام می‌گیرد، بسیار کم تهاجمی است و با کم شدن دوره نقاهت آن می‌توان گفت که وجود این جراحی خطرات بسیار کمی را برای بدن به ‌دنبال خواهد داشت. پس می‌توان دراین‌باره به عمل بای ‌پس معده اطمینان کرد و نیاز نیست تا نگران باشید.

انجام عمل بای ‌پس معده به‌ شدت خطرناک است
انجام عمل بای ‌پس معده به‌ شدت خطرناک است

انجام تمام جراحی‌های لاغری به‌ صورت یکسان می‌باشد

حتما می‌دانید که هر فردی با دیگری شرایط مشابهی ندارد. پس این عامل باعث می‌شود تا هیچ کدام از یک جراحی متفاوت همسان استفاده نکنند. زیرا شرایط افراد، نشاندهنده نوع جراحی می‌باشد و موارد بسیار مختلفی وجود دارند که پزشک مربوطه براساس شرایط بیمار تعیین می‌کند که کدام یک از انواع جراحی‌های لاغری برای او مناسب می‌باشد.

البته که عمل بای ‌پس معده می‌تواند نتیجه‌ای منحصر به ‌فرد برای تمامی افراد داشته باشد، اما در حالت کلی این تاثیرگذاری آن در بدن هر فردی بنا بر شرایط موجود و سبک زندگی او متفاوت می‌باشد.

بنابراین نمی‌توان به این ‌موضوع پی‌برد که اگر شخصی از طریق انجام عمل بای ‌پس معده به نتیجه نرسیده‌ است، شخص دیگر نیز نمی‌تواند از این عمل استفاده کند. بلکه شرایط هر فردی با دیگری متفاوت است.

انجام تمام جراحی‌های لاغری به‌ صورت یکسان می‌باشد
انجام تمام جراحی‌های لاغری به‌ صورت یکسان می‌باشد

انجام جراحی لاغری بای ‌پس معده برگشت‌پذیر است

یکی دیگر از شایعات دروغینی که در رابطه با عمل بای ‌پس معده بسیار می‌شنوید، این است که نتیجه آن برگشت پذیر می‌باشد و بر اساس نظریه سازمان متابولیسم جراحی‌های لاغری آمریکا، بیمارانی که طی جراحی عمل بای ‌پس معده بوده‌اند، بعد از گذشت ۲ سال توانستند ۵۰ درصد از وزن خود را کاهش دهند و حدوداً ۵ درصد از کل وزن خود را اضافه خواهند کرد.

بر اساس این مطالعات می‌توان دریافت که انجام عمل بای ‌پس معده برای افرادی که از این نوع جراحی استفاده کرده‌اند، توانسته حدوداً ۲۱ درصد بیشتر از وزن ثابت افراد را با گذشت ۱۰ سال وزن کاهش دهد.

در نهایت باید گفت که انجام این نوع عمل جراحی برگشت ‌ناپذیر است و اگر فرد، تمامی شرایط بعد از عمل را بنابر تشخیص پزشک مربوطه به ‌درستی انجام بدهد، دیگر دچار چاقی‌ نخواهد شد. در غیر این صورت، فرد، عملکردهای مهم بعد از عمل را به ‌درستی انجام نداده ‌است.

انجام جراحی لاغری بای ‌پس معده برگشت‌پذیر است
انجام جراحی لاغری بای ‌پس معده برگشت‌پذیر است

شانس مرگ در هنگام عمل بای ‌پس معده بیشتر از چاقی‌های مفرط می‌باشد

یکی دیگر از چیزهای عجیب و دور از باوری که در این ‌باره خواهید شنید و ممکن است باعث ترس بیماران دیگر شود، احتمال مرگ در هنگام عمل بای‌ پس معده می‌باشد. لازم به ذکر است، هنگامی‌که چربی‌های بدن روز به‌ روز در حال افزایش می‌باشند، می‌تواند در کاهش یافتن طول عمر افراد مؤثر واقع شوند.

اغلب افرادی که دچار چاقی‌های مفرط هستند، در احاطه‌ی بیماری‌های خطرناک همانند فشار خون بالا و دیابت نوع ۲ می‌باشند که این دو موضوع دو عامل مؤثری است که روز به ‌روز افراد را به مرگ نزدیک‌تر می‌کند و وجود آن را افزایش می‌دهد.

حال اگر بخواهیم منطقی به این ‌موضوع نگاه کنیم، در می یابیم خطراتی که چاقی‌ها در بردارند و باعث مرگ و میر می‌شوند، خیلی بیشتر از انجام عمل بای ‌پس معده می‌باشد و اغلب افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند، با صحت و سلامت، روند زندگی خود را ادامه داده‌اند و از نتیجه موجود، خشنود و راضی بوده‌اند.

شانس مرگ در هنگام عمل بای ‌پس معده بیشتر از چاقی‌های مفرط می‌باشد
شانس مرگ در هنگام عمل بای ‌پس معده بیشتر از چاقی‌های مفرط می‌باشد

نتایج اندکی برای تحقیقات احتمال مرگ، قبل ‌از انجام عمل بای ‌پس معده صورت گرفته ‌است

این نظریه بسیار اشتباه است. زیرا پزشکان و محققین تحقیقات متعددی را روی بیماران مختلف انجام داده‌اند. بر اساس این موضوع، در یک آمار گرفته‌ شده بر روی ۶۰ هزار بیمار بعد از انجام جراحی لاغری متوجه شدیم که احتمال وجود مرگ ‌و میر با گذشت ۳۰ روز از جراحی آن‌ها فقط ۱۳ صدم درصد می‌باشد.

یعنی به ‌صورت دقیق‌تر می‌توان گفت ۱ نفر به ‌ازای هر ۱ هزار نفر امکان این‌که به دلیل شرایط نا به ‌هنجار خود دچار مرگ شوند، می‌باشد که این‌موضوع بسیار ناچیز است. زیرا اغلب افرادی که دچار چاقی هستند، از بیماری‌های مختلف رنج می‌برند.

بنابراین، این نظریه کاملاً رد می‌شود که سلامت بیماران از طریق عمل بای ‌پس معده به خطر خواهد افتاد. زیرا احتمال مرگ  و میر ناشی از جراحی‌ها ممکن است وضعیت سلامتی ضعیف بیماران قبل از این جراحی باشد.

در واقع مطالعاتی در این مورد  به اثبات رسانده‌اند که مقایسه آمار مرگ ‌و میر در روند انجام جراحی لاغری بای ‌پس معده در کنار چاقی‌ها بسیار کمتر می‌باشد و این سوال که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود را به ‌صورت کامل رد  خواهد کرد.

نتایج اندکی برای تحقیقات احتمال مرگ، قبل ‌از انجام عمل بای ‌پس معده صورت گرفته ‌است
نتایج اندکی برای تحقیقات احتمال مرگ، قبل ‌از انجام عمل بای ‌پس معده صورت گرفته ‌است

با انجام عمل بای ‌پس معده، بیماری‌های مربوط به چاقی رفع می‌شود

به ‌عنوان نمونه اغلب افرادی که تحت درمان با عمل بای ‌پس معده بوده‌اند، مرگ آن‌ها بر اثر سرطان، بیماری‌های قلبی، دیابت و دیگر موارد به ‌ترتیب توانسته حدوداً ۶۰، ۵۰ و ۹۰ درصد کمتر از حد معمول گردد.

به ‌غیر از آن، مطالعات بسیاری که روی بیماری‌های مرتبط با چاقی صورت ‌گرفته، نشان داده که بعد از عمل بای ‌پس معده، تمامی این بیماری‌ها رو به بهبودی رفته اند. بنابراین می‌توان ذکر کرد که تمامی شایعات موجود برای انجام جراحی‌های لاغری به ‌خصوص عمل بای‌ پس معده دروغی بیش نمی‌باشد و این جراحی‌ها دارای فواید بسیاری می‌باشد.

البته قبل ‌از این‌که تصمیم‌گیری خود را قطعی کنید، نیاز است تا با یک جراح مشورت کنید و در باره این موضوع کاملاً تحقیق کنید تا با خیالی آسوده اقدامات لازم را انجام دهید.

با انجام عمل بای ‌پس معده، بیماری‌های مربوط به چاقی رفع می‌شود
با انجام عمل بای ‌پس معده، بیماری‌های مربوط به چاقی رفع می‌شود

تنها راهکار سالم برای کاهش وزن، استفاده از رژیم لاغری و ورزش می‌باشد

این نکته بسیار مهم می‌باشد که مهم‌ترین راهکار برای رسیدن به لاغری، انجام ورزش و رژیم لاغری می‌باشد، اما به ‌عنوان تنها راه‌حل کاهش وزن شناخته نمی‌شود. زیرا چاقی‌ها و اضافه ‌وزن برخی از افراد به‌ حدی زیاد می‌باشد که وجود رژیم غذایی مناسب و ورزش باعث کاهش وزن آن‌ها نمی‌گردد و این راهکارها برای آن‌ها مؤثر نیست.

پس اشخاصی که تمامی تلاش خود را از طریق انجام رژیم لاغری و ورزش انجام داده‌اند، اما نتیجه‌ای نگرفته‌اند و این‌موضوع توانسته روی سلامتی آن‌ها تاثیر گذار باشد، فقط می‌توانند از انجام عمل بای ‌پس معده که به‌ عنوان یک ایده نوین و راه‌ حل مفید از طریق متخصصین لاغری به حساب می‌آیند، بهره‌مند گردند و تناسب اندام را کسب کنند.

تنها راهکار سالم برای کاهش وزن، استفاده از رژیم لاغری و ورزش می‌باشد
تنها راهکار سالم برای کاهش وزن، استفاده از رژیم لاغری و ورزش می‌باشد

برای کم کردن وزن، فقط استفاده از عمل بای ‌پس معده اثربخش است

این امری بدیهی است که عمل بای ‌پس معده می‌تواند با عملیاتی که بر دستگاه گوارش صورت می‌دهد، باعث کاهش وزن می‌گردد. اما برای این ‌که نتیجه‌ای قابل ‌قبول و پایداری از لاغری افراد باقی بماند، شخص موظف است تا سبک زندگی خود را کاملاً تغییر دهد و از رفتارهای سالمی همانند خواب درست، ورزش بعد از جراحی و تغییر دادن رژیم غذایی استفاده کنند و این موارد را در کنار استفاده از عمل جراحی بای‌ پس معده مهم بشمارد.

حتما می‌دانید که بعد از انجام عمل بای ‌پس معده، نمی‌توانید به‌ اندازه‌ی سابق غذاهای بسیاری را استفاده کنید. پس لازم است تا قبل ‌از این ‌که این شایعات مختلف که دروغی بیش نمی‌باشند را باور کنید، برای تغییر دادن رویه زندگی خود تمرین‌های ویژه‌ای داشته باشید. زیرا استفاده از عمل بای‌ پس معده بدون استفاده از ورزش و تغییر دادن رژیم غذایی نمی‌تواند تأثیری بر کاهش وزن و رسیدن به یک اندام ایده‌آل داشته باشد.

برای کم کردن وزن، فقط استفاده از عمل بای ‌پس معده اثربخش است
برای کم کردن وزن، فقط استفاده از عمل بای ‌پس معده اثربخش است

بعد از انجام عمل بای‌ پس معده، نمی‌توان باردار شد

برخی از بانوان برای انجام عمل بای ‌پس معده بسیار نگران بارداری هستند. باید گفت، این‌که بعد از عمل بای ‌پس نمی‌توان باردار شد، فقط یک شایعه می‌باشد. زیرا پزشکان بر این باورند که بیمار می‌تواند برای باردار شدن حدوداً یک ‌سال بعد از جراحی اقدامات لازم را انجام بدهد.

دلیل این‌که نیاز به یک سال فرجه بین انجام عمل بای‌ پس معده و بارداری وجود دارد، این است که فرد بتواند برنامه‌هایی که بعد از جراحی لاغری برای کاهش وزن انجام می‌دهد را با شرایط بدنی خود برای باردار شدن تداخل ندهد و ویتامین‌های موجود برای بدن افراد در هنگام بارداری وجود داشته باشد.

پس در حالت کلی، وجود عمل بای ‌پس معده نمی‌تواند در قابلیت زایمان، بارداری، شیردهی و دیگر موارد تغییری به وجود بیاورد و فرد همانند افراد عادی می‌تواند تجربه شیرین مادر شدن را نیز بچشد و نباید به این شایعات توجه کرد.

به ‌غیر از این ‌موضوع، حتما می‌دانید که اضافه ‌وزن و چاقی رابطه‌ مشخص شده‌ای بین ناباروری مرد و زن دارد و وجود عمل بای ‌پس معده نه ‌تنها نمی‌تواند از باروری جلوگیری کند، بلکه عامل مؤثری برای آن می‌باشد.

زیرا اضافه‌ وزن های موجود از طریق این نوع عمل برطرف می‌شوند و شرایط بارداری را بیشتر خواهند کرد. پس اگر قصد باردار شدن بعد از عمل بای ‌پس معده را دارید، باید مشورت‌های لازم را با یک متخصص زنان و زایمان داشته باشید تا میزان ویتامین‌های دی در خون شما به‌ صورت مرتب، مدیریت و کنترل گردد.

بعد از انجام عمل بای‌ پس معده، نمی‌توان باردار شد
بعد از انجام عمل بای‌ پس معده، نمی‌توان باردار شد

عمل بای ‌پس معده بدن را با کمبود ویتامین مواجه می‌کند

شایعات بسیار دیگری در رابطه با عدم جذب ویتامین‌های موجود بعد از انجام عمل بای ‌پس معده ذکر می‌گردد. برای این‌ که ذهن افراد از این بحث آگاهی بیشتری داشته باشد و بتواند با وجود این شرایط، این شایعات را از یکدیگر تشخیص بدهند، باید گفت که برخی از انواع جاعل لاغری ها ممکن است برای جذب ویتامین بدن مؤثر واقع شوند.

اما عمل بای ‌پس معده در این دسته‌بندی قرار نمی‌گیرد. پزشک مربوطه احتمالات متعدد را با بیمار خود در میان می‌گذارد و او را مطمئن خواهد ساخت که ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌تواند از راهکارهای مختلف دیگری بعد از عمل بای ‌پس معده به بدن او برسند و بدن او هیچ‌گاه نمی‌تواند با کمبود ویتامین مواجه شود.

چکاپ‌های دوره‌ای

به ‌غیر از این موارد، پزشک موظف است تا چکاپ‌های دوره‌ای را برای بیمار خود تعیین کند تا مرتباً میزان ویتامین‌های موجود بعد از عمل لاغری سنجیده شود. تخصص‌های یک مشاور و متخصص تغذیه برای چیدن یک برنامه غذایی و مواد مصرفی روزانه فرد کمک خواهد کرد که هیچ‌گاه این مشکل برای افرادی که از عمل بای‌ پس معده استفاده می‌کنند، وجود نداشته باشد.

حال با ذکر کردن این دسته از شایعات، قصد داشتیم میزان اطلاعات شما را بالا ببریم و بگوییم که هیچ‌گاه به این نکات بدون این‌که در رابطه با آن‌ها تحقیق داشته باشید، توجه نکنید.

با یک جست و جوی ساده در اینترنت می‌توانید متوجه شوید که این شایعات در رابطه با انجام عمل بای ‌پس معده واقعی نیستند و می‌توانید با خیالی آسوده از چاقی‌های مفرط و اضافه ‌وزن خود از طریق انجام این عمل خلاص شوید.

البته نکته حائز اهمیت دیگری که ممکن است به ‌عنوان یک شایعه‌ی دروغین به گوش افراد برسد، وجود سرطان در عمل بای‌ پس معده می‌باشد و اغلب افراد در ذهن خود مدام این سوال را تکرار می‌کنند که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود ؟

برای ‌این که پاسخ مفصل با جزئیاتی متعدد در رابطه با این سؤال داشته ‌باشیم، در ادامه این مبحث با ما باشید تا بتوانیم این شایعه را رد کنیم و بگوییم که چنین چیزی در روند انجام عمل بای ‌پس معده شکل نخواهد گرفت.

چکاپ‌های دوره‌ای
چکاپ‌های دوره‌ای

آیا انجام عمل بای ‌پس معده، خطر مبتلا شدن به سرطان را کاهش می‌دهد؟

در پاسخ به این سوال که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود باید گفت که نه ‌تنها عمل بای پس معده نمی‌تواند سبب شکل‌گیری سرطان در بدن افراد شود،

بلکه ممکن است خطرات مبتلا شدن به سرطان را در بدن افراد به کمترین حد از خود برساند. زیرا وجود افزایش وزن و چاقی باعث می‌شوند که افراد در خطر مبتلا شدن به انواع مختلف سرطان‌ها همانند سرطان پستان، سرطان کبد، سرطان آندومتر، سرطان لوزالمعده، سرطان تخمدان و یا دیگر موارد باشند و رابطه مستقیمی بین چاقی و این سرطان‌ها وجود دارد.

بر اساس تخمین‌ها و تحقیقات محققین، لازم است بگوییم که حدوداً ۶ درصد از کل سرطان‌های دنیا توانستند به ‌عنوان مرگ‌ و میرهای سرطانی در ایالات متحده به ‌عنوان افزایش وزن و چاقی به حساب آیند.

چاقی، ارتباط بسیار نزدیکی با سرطان روده بزرگ دارد

حتما می‌دانید که چاقی، ارتباط بسیار نزدیکی با سرطان روده بزرگ دارد و همزمان با بالا رفتن شاخص توده بدنی نیز احتمال مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ افزایش می‌یابد.

همین ‌طور استفاده از جراحی بای ‌پس معده می‌تواند میزان انسولینی که در بدن وجود دارد را بهبود ببخشد و همین موضوع باعث می‌شود تا دیابت که به ‌عنوان یک بیماری مرتبط با چاقی می‌باشد، از بین برود و در نهایت این عامل مؤثری برای کاهش یافتن خطر مبتلا شدن به سرطان روده می‌باشد.

نظریه پزشکان بر این است که به مکانیزم‌های مختلفی که بر اثر چاقی‌های بسیار در بدن افراد رخ می‌دهد، می‌تواند خطر شکل‌گیری سرطان را بیشتر کند و در نهایت تا حدوداً ۳۰ درصد میزان مبتلا شدن به سرطان در افراد با استفاده از چاقی‌های بسیار بیشتر می‌گردد.

اما با استفاده از این مطالب دریافتید که نه ‌تنها عمل بای ‌پس معده نمی‌تواند منجر به سرطان گردد، بلکه عامل مؤثری برای کاهش یافتن وجود سرطان در افراد می‌گردد.

چاقی، ارتباط بسیار نزدیکی با سرطان روده بزرگ دارد
چاقی، ارتباط بسیار نزدیکی با سرطان روده بزرگ دارد

عمل بای ‌پس معده و خطر شکل‌گیری سرطان

همان‌طور که گفتیم، سوال ذهنی اغلب افراد این است که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود ؟ در مطالب فوق، ذکر کردیم که نه ‌تنها عمل بای ‌پس معده نمی‌تواند افراد را درگیر سرطان کند، بلکه باعث کاهش یافتن آن می‌گردد.

اما به دلیل این ‌که این موضوع همه‌گیر شده ‌است و چاقی‌های بسیاری باعث شکل‌گیری بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت نوع 2 و دیگر سرطان‌ها شده‌اند، افراد دنبال راهکارهای مختلف می‌گردند.

بنابراین عمل بای ‌پس معده می‌تواند به آن‌ها در این زمینه کمک کنند. تیم تحقیقات بین ‌المللی در رابطه با سرطان توانستند وجود ۱۳ نوع سرطان بدخیم را مشخص کنند که رابطه مستقیمی با چاقی‌ها داشته‌اند

و همین موضوع باعث شده تا عمل بای ‌پس معده به ‌عنوان یک جراحی موفق و به‌ صرفه کمک کند تا افراد، کنترل وزن خود را در دست بگیرند و از بسیاری از پیامدهای موجود که شامل سرطان نیز می‌شوند، برای بدن افراد جلوگیری کند.

با این ‌حال، انجام عمل بای ‌پس معده یک جراحی بسیار بزرگ و گسترده می‌باشد که نه‌ تنها می‌تواند باعث تناسب اندام برای افراد گردد، بلکه به ‌صورت مادام ‌العمر کمک می‌کند تا افراد از وجود بیماری سرطان در امان باشند.

در حالت کلی این ‌موضوع به اثبات رسیده ‌است که نه ‌تنها عمل بای پس معده باعث پیشروی سرطان نمی‌شود، بلکه باعث کنترل آن نیز می­گردد.

افراد مبتلا شده به سرطان بعد از عمل بای ‌پس معده

مطالعات بسیاری در این ‌باره صورت ‌گرفته است. در سال 2011 به واسطه کلینیکی در فلوریدا این مطالعات بررسی و ارزیابی شد و به تصویب رسید که انجام عمل بای‌ پس معده در قیاس با دیگر جراحی‌های مختلف، عوارض بسیار کمتری را برای بدن بیمار به وجود می‌آورد. برای به تصویب رسیدن این نظریه، مطالعات بسیاری بر نتیجه بیشتر از ۲۴۰۰ بیماری که تحت درمان با عمل بای ‌پس معده قرار گرفته بودند، انجام شد.

به همین دلیل این ‌موضوع به اثبات رسید که انجام عمل بای ‌پس معده، عوارض بسیار اندکی دارد که وجود سرطان در این نوع عوارض آن به‌ هیچ ‌عنوان دیده نشده ‌است و اغلب افرادی که بین تمامی افراد بعد از انجام عمل بای ‌پس معده دچار سرطان شده‌اند، قبل ‌از انجام عمل بای ‌پس ضایعات سرطانی در معده آن‌ها وجود داشته ‌است و یا عوامل دیگری مستعد شکل‌ گیری سرطان در بدن آن‌ها بوده ‌است.

پس با این موضوعات می‌توانیم این اطمینان را برای افراد به وجود بیاوریم که پاسخ سوال آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود منفی است و تغییراتی که از طریق عمل بای ‌پس معده روی دستگاه گوارش صورت می‌گیرد، هیچ ضرری برای بدن به دنبال نخواهد داشت و فقط عامل مؤثری برای کاهش وزن است و شکل‌گیری سرطان از این طریق، اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین نیاز نیست تا به این نوع شایعات و دروغ‌هایی که افراد ذکر می‌کنند، توجه کنید تا دیدگاه شما به این عمل منفی شود.

افراد مبتلا شده به سرطان بعد از عمل بای ‌پس معده
افراد مبتلا شده به سرطان بعد از عمل بای ‌پس معده

آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود ؟

برای این که بتوانید درک کنید که انجام عمل بای ‌پس معده با ویژگی‌های بسیاری همراه است و نمی‌تواند باعث مبتلا شدن افراد به سرطان باشد، باید بگوییم که اغلب افرادی که تحت درمان این نوع جراحی بوده اند، به این‌ معضل دچار نشده‌اند.

همین ‌طور احتمال خیلی کمی در بین زنان برای مبتلا شدن به سرطان بعد از انجام عمل بای ‌پس معده وجود دارد و البته اگر این اتفاق برای آن‌ها بیفتد، به دلیل شرایطی است که در گذشته با آن مواجه بوده‌اند و هیچ ارتباطی بین سرطان و عمل بای ‌پس معده وجود ندارد.

بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود جواب پزشکان قطعاً منفی می‌باشد و هیچ ارتباطی بین این دو نمی‌بینند. زیرا انجام عمل بای ‌پس معده در تمامی زوایای مختلف می‌تواند باعث پایین آمدن احتمال مبتلا شدن افراد به سرطان باشد و این قضیه را کلاً منتفی می‌کند.

اگر وجود عمل‌های جراحی به خصوص عمل بای ‌پس معده نبودند و پزشکان، این نوع از جراحی‌ها را ابداع نمی‌کرده‌اند، افراد بسیاری به دلیل اضافه ‌وزن و چاقی‌های مفرط جان خود را از دست می‌دادند و دچار سرطان‌های متفاوتی می‌شدند. پس این نظریه کاملاً منتفی است و هیچ ارتباطی بین خطر شکل‌گیری سرطان و عمل بای‌ پس معده مشاهده نمی‌شود.

استفاده از هر نوع عمل جراحی همانند عمل بای ‌پس معده ریسک‌های بسیاری را به دنبال دارد

در واقع استفاده از هر نوع عمل جراحی همانند عمل بای ‌پس معده ریسک‌های بسیاری را به دنبال دارد، اما اگر فرد در این زمینه واقع ‌بین باشد و آگاهی کافی را در رابطه با فواید و مضرات آن عمل داشته باشد، درک می‌کند که انجام این نوع عمل به سود او می‌باشد و برای این ‌که یک زندگی سالم و نرمال را تجربه کند، این راهکار به ‌عنوان بهترین روش است که می‌تواند از آن بهره‌مند گردد.

انجام عمل بای ‌پس معده می‌تواند حدوداً ۵۰ درصد از وزن افراد را کاهش دهد و به دلیل این که یک روش ایمن و سالم می‌باشد، کارایی بسیاری را به دنبال دارد.

البته در نظر گرفتن مراقبت‌های اصولی و درستی که بعد از انجام این جراحی از طریق پزشکان گوشزد می‌شود، کمک می‌کند تا فرد از عوارض جسمانی و دیگر موارد جلوگیری می‌کند.

پیشنهاد می کنیم از پست مراقبت بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

استفاده از هر نوع عمل جراحی همانند عمل بای ‌پس معده ریسک‌های بسیاری را به دنبال دارد
استفاده از هر نوع عمل جراحی همانند عمل بای ‌پس معده ریسک‌های بسیاری را به دنبال دارد

فواید استفاده از عمل بای پس معده

میزان گوارش و استفاده غذاهای مصرفی افراد در طول روز از طریق انجام عمل بای ‌پس معده کنترل می‌گردد. به این معنی است که فرد بعد از انجام این نوع عمل، در ابتدای امر فقط می‌تواند حدوداً نیم فنجان نوشیدنی میل کند و این باعث محدود شدن حجم غذاهای مصرفی او در طول شبانه ‌روز می‌گردد و باعث کاهش یافتن کالری‌های مصرفی نیز می‌شود.

همین عملکرد است که به ‌عنوان نکته اصلی عمل بای ‌پس معده شناخته می‌شود و منجر به کاهش وزن می‌گردد. باید بدانید که استفاده از عمل بای ‌پس معده دائمی می‌باشد و نتایج مثبتی که در کنار ویژگی‌های منحصر به‌ فرد آن ارائه می‌گردد، باعث کاهش وزن افراد و حفظ آن می‌شود.

در مقایسه با دیگر جراحی‌ها، استفاده از عمل بای ‌پس معده ایمن به حساب می‌آید و می‌تواند این تضمین را بدهد که افراد با خیالی آسوده بعد از انجام این عمل، زندگی مطمئنی را سپری کنند.

وجود مرگ در این عمل بسیار نادر می‌باشد

در حالت کلی، وجود مرگ در این عمل بسیار نادر می‌باشد و اگر جراحی به دست یک متخصص حاذق صورت پذیرد، هیچ‌گونه ضرری برای بدن افراد به دنبال ندارد. البته ممکن است که بعد از انجام جراحی، عوارضی همچون خونریزی، درد و دیگر موارد را بیمار تجربه کند که در پس تمامی جراحی‌های موجود، این اتفاق خواهد افتاد و امری طبیعی می‌باشد.

در حالت کلی می‌توان گفت که عمل بای ‌پس معده به ‌عنوان ابزاری شناخته می‌شود که کمک می‌کند تا افراد به وزن ایده‌آل خود برسند و به‌ عنوان یک عمل جادوئی نیست.

پس فرد مستلزم است تا بعد از انجام این عمل، دستورالعمل‌های لازم را به ‌درستی انجام بدهد و استفاده غذای خود را در طول روزمره محدود کند. یک برنامه تعیین ‌شده از طریق جراح به بیمار کمک خواهد کرد تا بتواند پرخوری‌های روزمره خود را کنار بگذارد و پایبند به برنامه‌های اصولی باشد تا بتواند در روند انجام عمل بای ‌پس معده کاهش وزن را تجربه کند.

با ذکر کردن این مسائل، به این ‌موضوع پی بردیم که وجود سرطان در هنگام انجام عمل بای ‌پس معده کاملاً منتفی می‌باشد و در پاسخ به این سوال که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود باید قطعا جواب منفی داد. زیرا هیچ رابطه‌ای بین این دو مورد وجود ندارد.

وجود مرگ در این عمل بسیار نادر می‌باشد
وجود مرگ در این عمل بسیار نادر می‌باشد

انجام چه ورزش‌هایی بعد از عمل بای ‌پس معده به بیمار پیشنهاد می‌شود؟

افرادی که از عمل بای ‌پس معده استفاده کرده­اند، عنوان کردند که ورزش‌ها می‌توانند عامل ضد سرطانی باشند و کمک می‌کنند تا بعد از عمل بای ‌پس معده، فرد، تناسب اندام خود را حفظ کند و برای این‌ که بتواند در این زمینه موفق باشد و کاهش وزن بهتری تجربه کند، انواع ورزش‌ها به فرد کمک خواهند کرد.

اگر شخصی بعد از انجام عمل بای ‌پس معده ورزش را مهم بشمارد، میزان سرعت وزن کم کردن او بیشتر می‌گردد و با افزایش چربی سوزی رو به رو خواهد شد. به دلیل این ‌که نقش عضلات در متابولیسم بدن بسیار بالاست، بافت‌های عضلانی در هنگام ورزش کردن حفظ می‌شوند و فقط چربی‌های موجود از بین خواهد رفت.

همین‌طور می‌تواند با وجود بیماری سرطان مقابله کند و روند لاغری را سرعت ببخشد. اغلب افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند، گفته‌اند که با استفاده از ورزش توانستند به نسبت دیگر افراد حدوداً ۷ کیلوگرم بیشتر کاهش وزن را تجربه کنند و کم کردن استرس افراد و بالا رفتن روحیه آن‌ها و عدم مبتلا شدن به سرطان، عوامل مؤثری است که افراد موظف هستند تا بعد از عمل بای ‌پس معده، این عوامل را مهم بشمارند.

پیشنهاد می کنیم از پست از عمل بای پس معده راضی هستین دیدن کنید.

فواید بسیار دیگری در ورزش کردن وجود دارد

شما می‌دانید که به ‌غیر از این موارد، فواید بسیار دیگری در ورزش کردن وجود دارد و می‌تواند خطر لخته شدن خون در ناحیه‌های مختلف بدن انسان را کمتر کند و جای بخیه در بدن بیمار را فوراً بهبود ببخشد.

در کنار آن، عامل مؤثری برای پیشگیری از وجود سرطان شناخته می‌شود و گردش خون افراد از طریق ورزش کردن، افزایش می‌یابد و افتادگی عضلات در هنگام ورزش رخ نخواهد داد.

حال بیماران درمان‌ شده با عمل بای ‌پس معده نیاز دارند تا از ورزش‌های زیر به مدت ۱ تا ۶ ماه استفاده کنند تا تمامی فواید موجود برای آن‌ها صورت بگیرد.

پیاده‌روی:

استفاده از پیاده ‌روی در مدت‌زمان کم می‌تواند عملکردی مفید برای بیمار داشته باشد.

یوگا:

ورزش‌های انعطاف‌پذیری همانند یوگا باعث بهبود بخشیدن متابولیسم بدن می‌شوند، به ‌همین دلیل بعد از عمل بای ‌پس معده یوگا نیز مناسب است.

پیشنهاد می کنیم از پست برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم دیدن کنید.

شنا:

چربی سوزی ورزش شنا بسیار زیاد است و پیشنهاد اصلی پزشکان بعد از عمل بای ‌پس معده، استفاده از شنا می‌باشد.

شنا:
شنا:

ورزش‌های استقامتی:

میزان افزایش استقامت بدن از طریق ورزش‌های استقامتی صورت می‌گیرد که بعد از عمل بای ‌پس معده، نقش بسیاری خواهند داشت.

پیشنهاد می کنیم از پست عسل در رژیم کتوژنیک دیدن کنید.

کلام آخر

در این‌ موضوع در تلاش بودیم که رابطه مستقیم بین سرطان و عمل بای ‌پس معده را بررسی کنیم و با ذکر کردن این دسته از مسائل، دریافتیم که هیچ رابطه‌ای بین این دو گزینه وجود ندارد.

بنابراین تمامی نکاتی که در حیطه عمل بای‌ پس معده نیاز است یک فرد بداند، به او کمک خواهد کرد تا آگاهی و دانش آن قبل ‌از انجام عمل بای ‌پس معده را افزایش داده و به این شایعات منفی که در رابطه با عمل بای‌ پس معده ذکر می‌شنوند، گوش ندهد.

اگر فرد در این زمینه افزایش اطلاعات بالایی داشته باشد، می‌تواند با راهکارهای اصولی همانند عمل بای ‌پس معده، چاقی‌های مفرطی که باعث افزایش سرطان در بدن او می‌شوند را برطرف کند.

به ‌همین دلیل، در هنگام پرسش این سوال که آیا عمل بای پس معده باعث سرطان میشود باید پاسخ داد که نه ‌تنها انجام عمل بای‌ پس معده باعث سرطان نمی‌شود، بلکه از به وجود آمدن این عارضه بر اثر چاقی‌ها و اضافه‌ وزن ها جلوگیری خواهد کرد. اگر در این ‌باره از تجربیات افرادی که از این عمل استفاده کرده‌اند، پرس ‌و جویی داشته باشید، خواهید دید که اغلب آن‌ها به نتیجه دلخواه خود رسیده‌اند.

راهکارهای نوین و تازه برای کاهش وزن اصولی بسیار مؤثر و مفید می‌باشد

در حالت کلی، انجام عمل بای ‌پس معده این ‌موضوع را به اثبات رسانده ‌است که با راهکارهای نوین و تازه برای کاهش وزن اصولی بسیار مؤثر و مفید می‌باشد و کمک می‌کند تا افراد به تناسب اندامی که آرزوی دیرینه آن‌ها بوده‌اند، برسند.

هیچ‌گاه به شایعات در این‌ باره توجه نکنید و برای این ‌که میزان اطلاعات خود را در این زمینه بالاتر ببرید، می‌توانید با یک جست و جوی ساده در اینترنت از این موضوع آگاه شوید.

در کنار آن، استفاده کردن از تخصص‌های پزشکی و جراحان در این زمینه به شما کمک خواهند کرد تا تصمیم درستی برای انجام عمل بای ‌پس معده بگیرید و سلامت خود را در این مواقع تضمین کنید.

جهت اطلاعات کامل تر می توانید صفحه پرسش و پاسخ بای پس معده را مطالعه نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین گاری باز
حسین گاری باز
2 سال قبل

همه می گن به هیچ وجه سرطان زا نیست.

بهمن نوشادی
بهمن نوشادی
2 سال قبل

بسیار عالی بود تشکر

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید