آیا عسل چاق کننده است

آیا عسل چاق کننده است

فهرست مطالب

اکنون در این مقاله می‌خواهیم این موضوع که آیا عسل چاق کننده است را مورد بررسی قرار دهیم. ما را همراهی نمایید.

مقدمه

آیا عسل چاق کننده است
آیا عسل چاق کننده است
برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

09120174510

آیا عسل چاق کننده است؟

خیر؛ عسل داری خواص بسیار زیاد است که از تأثیرات مهم آن در لاغری و کاهش وزن می توان اشاره کرد که اگر همراه با موارد زیر مصرف شود برای لاغری تأثیرگذاری بیشتری دارد.

 1. دارچین (لطفا از پست عسل و دارچین برای لاغری دیدن کنید.)
 2. لیمو
 3. آب ولرم
 4. چای سبز

فهرست مطالب:

معرفی عسل طبیعی

آشنایی با مواد تشکیل‌ دهنده عسل

معرفی خواص درمانی عسل برای بدن

معرفی خواص عسل برای درمان بیماری‌های گوناگون

آیا عسل چاق‌ کننده است ؟

آیا عسل برای کم کردن وزن و لاغر شدن مؤثر می‌باشد؟

معرفی ترکیبات عسل و تاثیر آن در لاغر شدن و کاهش وزن

معرفی راهکارهایی برای کم کردن وزن و لاغر شدن با استفاده از عسل

معرفی تأثیرات عسل در زمینه افزایش وزن

آشنایی با ترکیبات عسل برای وزن‌ گیری و افزایش وزن

معرفی چاقی

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی چاقی هستند؟

آشنایی با انواع گوناگون روش‌های جراحی برای کاهش وزن و لاغر شدن

چه عواملی در کسب نتیجه مثبت بعد از جراحی برای کاهش وزن مؤثر می‌باشند؟

آشنایی با مزایای جراحی چاقی

معرفی اطلاعاتی در رابطه با عسل طبیعی

آشنایی با رژیم ده‌ روزه با استفاده از عسل طبیعی برای کاهش وزن

سخن پایانی

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه کنید:

 1. عسل در رژیم کتوژنیک
 2. سیر و عسل برای لاغری
 3. ماست و دارچین برای لاغری

در این مقاله می‌خواهیم این مسئله که آیا عسل چاق کننده است را بررسی نموده و فواید و تاثیر آن بر درمان بیماری‌ها و کاهش وزن بپردازیم.

از آنجایی که عسل دارای خواص بی شماری می باشد، ممکن است برای برخی از افراد سوالاتی مانند این که آیا عسل چاق‌ کننده است و یا باعث کاهش وزن می‌شود، ایجاد گردد.

مصرف عسل و ترکیب آن با مواد غذایی دیگر، در لاغری و چاقی بسیار مؤثر می‌باشد

مصرف عسل و ترکیب آن با مواد غذایی دیگر، در لاغری و چاقی بسیار مؤثر می‌باشد. به‌ طوری‌ که اگر عسل را با برخی از مواد غذایی ترکیب کنید و در ساعات مشخصی میل کنید، باعث افزایش وزن شما شده و اگر با مواد غذایی و ساعات مشخص دیگری میل کنید، باعث لاغر شدن شما خواهد بود.

به همین دلیل ما در ادامه این مقاله به بررسی این‌ موضوع که آیا عسل چاق کننده است ، خواهیم پرداخت تا شما با آگاهی بیشتر، عسل را در راستای هدف خود برای لاغر شدن و یا چاق شدن مصرف کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان زخم دیابت با عسل دیدن کنید.

مصرف بیش‌ از اندازه عسل مضر می‌باشد

البته لازم به ذکر است بدانید که مصرف بیش‌ از اندازه عسل مضر می‌باشد و حتما باید به‌ صورت نرمال و به میزان کافی آن را در وعده غذایی خود قرار دهید.

به‌ طوری‌ که آقایان در طول روز باید ۱۵۰ کالری قند و بانوان در طول روز باید ۱۰۰ کالری قند مصرف نمایند. همچنین به‌ خاطر داشته باشید که برای مصرف عسل، حتما عسل طبیعی را انتخاب کنید.

مصرف بیش‌ از اندازه عسل مضر می‌باشد
مصرف بیش‌ از اندازه عسل مضر می‌باشد

در این خصوص که آیا عسل چاق کننده است ، می توانید از دکتر سلیمی مشاوره بگیرید. دکتر سلیمی بهترین پزشک در زمینه چاقی می باشد. همچنین دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی چاقی معرفی می شود. در ادامه این مبحث، به بررسی موضوعات گوناگونی در رابطه با عسل خواهیم پرداخت تا آگاهانه آن را در برنامه غذایی خود بگنجانید. پس لطفاً با ما همراه باشید.

معرفی عسل طبیعی

عسل طبیعی یک ماده دارای قند می باشد که در فارسی با نام انگبین نیز شناخته می‌شود. همچنین دارای غلظت بوده و از دل طبیعت به وجود می‌آید. این ماده قندی منبع غنی مواد مغذی و ویتامین‌ها می‌باشد و سرشار از خواص دارویی درمانی بوده و دارای فواید بسیار زیادی است.

معرفی عسل طبیعی
معرفی عسل طبیعی

البته می‌توان گفت که عسل طبیعی با توجه به منطقه و گیاهان آن منطقه، دارای غلظت و رنگ متفاوت بوده و همچنین به‌ خاطر داشته باشید که عسل نباید در دمای بیشتر از ۶۰ درجه قرار گیرد. زیرا که همه فواید و خواص آن از بین می‌رود. در ادامه  و با کمک دکتر سلیمی، به بررسی خواص عسل و تاثیر آن بر بیماری‌ها و درمان آن‌ها و این که آیا عسل چاق کننده است ، می‌پردازیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله کالری عسل را مطالعه کنید.

آشنایی با مواد تشکیل‌ دهنده عسل

عسل با توجه به منطقه و گیاهان منطقه، دارای رنگ و غلظت مختلفی می‌باشد و همچنین از مواد گوناگونی تشکیل شده‌ است که در زیر به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

آشنایی با مواد تشکیل‌ دهنده عسل
آشنایی با مواد تشکیل‌ دهنده عسل

آنزیم‌ها

کاتالاز، اینورتاز، گلوکز اکسیداز، اینولاز، آمیلاز

ویتامین‌ها

ویتامین A، ویتامین B، ویتامین D، ویتامین K، ویتامین C

قندها

فروکتوز و گلوکز

اسیدها

اسیدهای آمینه، اسید گلوکونیک، اسیدهای چرب

اسیدها
اسیدها

آب

آب کمتر، غلظت بیشتر

معرفی خواص درمانی عسل برای بدن

قبل‌ از بررسی این موضوع که آیا عسل چاق‌ کننده است یا خیر، بهتر است که با خواص درمانی آن آشنا شوید. در واقع می‌توان گفت که عسل از فواید و خواص زیادی برخوردار می‌باشد.

البته انتخاب عسل بسیار مهم بوده و برای بهره‌ مند شدن از فواید آن بهتر است که از عسل طبیعی استفاده کنید زیرا عسل‌هایی که به‌ صورت کارخانه‌ای و پاستوریزه می‌باشند، مانند عسل‌های طبیعی فایده و تاثیری برای بدن ندارند. بنابراین در انتخاب عسل باید دقت کنید.

معرفی خواص درمانی عسل برای بدن
معرفی خواص درمانی عسل برای بدن
به همین دلیل ما در این بخش از مبحث به بررسی مختصری از خواص و فواید عسل می‌پردازیم .از جمله فواید آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

از جمله فواید عسل می‌توان به خواص آن در بهبود بخشی زخم‌ها و اثرات سوختگی اشاره کرد که باعث می شود بافت‌ها ترمیم شوند و همچنین باعث میکروب‌زدایی و کاهش عفونت در بدن شده و در نتیجه باعث می‌شود که زخم‌ها التیام پیدا کنند و در موارد سوختگی نیز مانع از تاول زدن پوست شده و دردهای ناشی از آن را کم می‌کند.

افرادی که دچار آنفلوآنزا و سرماخوردگی و در نتیجه دچار درد در گلو می‌شوند، می‌توانند از آب‌ لیمو و عسل برای بهتر شدن درد گلو و کاهش سرفه‌های خود استفاده کنند زیرا برای درمان سرماخوردگی و گلو درد بسیار مؤثر بوده و خاصیت معجزه‌ بخشی دارد. به طوری که با مصرف مداوم یک عسل طبیعی و سالم می‌توانید از بیماری‌های ویروسی و التهابات ریه و سرماخوردگی و آنفلوآنزا در امان باشید.

از دیگر خواص عسل می‌توان به تاثیر آن روی جوش و آکنه اشاره کرد زیرا که عسل دارای خاصیت ضد التهابی می‌باشد و در نتیجه التهاب و قرمزی آکنه و جوش را کم کرده و با خاصیت ضد باکتری بودن خود باعث می‌شود که این مشکل درمان شود و همچنین به‌ عنوان یک چربی زدا روی پوست عمل کرده و از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می‌کند.

به‌ طوری‌ که شما می‌توانید با استفاده از ماسک عسل پوست خود را شاداب کرده و از جوش‌ها در امان بمانید.

عسل و تاثیر آن روی عفونت لثه:

در واقع می‌توان گفت که عفونت لثه ممکن است به دلیل استفاده اشتباه از نخ دندان و یا سیگار کشیدن و دیگر موارد برای فرد ایجاد گردد بنابراین مصرف عسل به دلیل این که دارای خاصیت ضد باکتری می باشد، درمان‌ کننده عفونت لثه خواهد بود.

عسل و تاثیر آن روی عفونت لثه:
عسل و تاثیر آن روی عفونت لثه:

برای این‌ که بتوانید به زیباسازی و جوان‌سازی پوست خود بپردازید و از مبتلا شدن به بیماری‌های خطرناکی مانند سرطان جلوگیری کنید و سم‌زدایی را در بدن بیشتر کنید و سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید، نیازمند استفاده از مواد غذایی خواهید بود که دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان باشند.

به‌ همین دلیل، عسل در این زمینه بسیار پرفایده بوده زیرا که به‌ عنوان یک منبع غنی برای تامین آنتی‌ اکسیدان بدن به شمار می رود و باعث تقویت آنتی‌ اکسیدان در بدن می شود به خصوص عسل آویشن بهترین گزینه می‌باشد.

یکی از خواص عسل، تاثیر مفید آن روی بانوان باردار می‌باشد به‌ طوری‌ که باعث بهتر شدن خواب مادران باردار و تقویت‌ کننده سیستم ایمنی بدن و کم شدن آلرژی‌های فصلی و همچنین باعث سلامتی مادر و جنین می شود.

عسل برای کودکان نیز بسیار پرفایده می‌باشد

همچنین عسل برای کودکان نیز بسیار پرفایده می‌باشد به طوری که در نوزادان باعث کاهش گریه و در کودکانی که در رژیم غذایی خود از عسل استفاده می‌کنند، باعث بهتر شدن وزن و موجب ساخت بیشتر سلول‌های خونی می‌گردد و همچنین از مبتلا شدن به بیماری‌های گوناگون و مبتلا شدن به استفراغ و اسهال جلوگیری می‌کند.

البته لازم به ذکر است بدانید که کودکانی که کمتر از ۱۲ ماه سن داشته باشند، باید از مصرف عسل به دلیل احتمال آلوده شدن به بوتولیسم خودداری کنند.

 • از دیگر فواید عسل می‌توان به ضد قارچ و ضد میکروبی و ضد باکتری بودن آن اشاره کرد.
 • از دیگر فواید عسل می‌توان به تاثیر آن روی قوای جنسی مردان اشاره کرد زیرا که عسل طبیعی سرشار از مواد معدنی بوده و باعث افزایش میل جنسی در مردان می‌گردد.
عسل برای کودکان نیز بسیار پرفایده می‌باشد
عسل برای کودکان نیز بسیار پرفایده می‌باشد

معرفی خواص عسل برای درمان بیماری‌های گوناگون

از آنجایی‌ که عسل دارای فواید بسیار زیادی می‌باشد، گنجاندن آن در یک بخش کار ساده ای نیست زیرا که سرشار از خواص زیاد برای بدن است. بنابراین در این قسمت به بررسی دیگر فواید آن برای رفع مشکلات و بیماری‌های مختلف می‌پردازیم که عبارتند از:

در طول سال افراد زیادی دچار مشکلات عروقی و قلبی می‌شوند و این بیماری‌ها افراد زیادی را هم از نظر هزینه‌ای و هم از نظر جسمی درگیر مشکلاتی می‌کند. اما لازم به ذکر است بدانید که عسل در این زمینه نیز بسیار پرفایده بوده به‌ طوری‌ که میزان کلسترول بد را در بدن کاهش می‌دهد و مانع تجمع پلاکت‌ها و انعقاد خون می‌گردد که این یعنی تضمین سلامتی قلب که دلیل اصلی آن را می توان به وجود پلی فنولیک ها و آنتی‌ اکسیدان‌ها و فلاونوئیدها در عسل اشاره کرد.

معرفی خواص عسل برای درمان بیماری‌های گوناگون
معرفی خواص عسل برای درمان بیماری‌های گوناگون

در واقع می‌توان نتیجه گرفت که فرد با خوردن عسل باعث گشادی رگ‌ها و تقویت قلب شده که این یعنی خون در انشعابات و شریان‌های بدن بهتر جریان پیدا می‌کند و همچنین از طرف دیگر فشار خون را تنظیم کرده و از سکته قلبی جلوگیری می‌نماید.

جایگزین کردن عسل به‌ جای قند

افرادی که دچار دیابت می‌باشند، می‌توانند با جایگزین کردن عسل به‌ جای قند مجاز خود به کاهش قند خون خود کمک کنند. زیرا طی مطالعات انجام‌ شده، افرادی که عسل میل کرده بودند، نسبت‌ به افرادی که قند میل کرده‌اند، دارای قند خون پایین‌تری بودند. البته لازم به ذکر است بدانید که قبل‌ از این‌ که عسل را در رژیم غذایی خود قرار دهید، حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

جایگزین کردن عسل به‌ جای قند
جایگزین کردن عسل به‌ جای قند

عسل درمان کننده مشکلات ناشی از بیماری‌های کبدی می باشد به طوری که افرادی که مبتلا به بیماری کبد چرب می‌شوند، معمولاً به دلیل مصرف غذاهای ناسالم و نامناسب می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت که عسل درمان‌ کننده مشکلات کبد چرب محسوب می‌گردد

زیرا عسل سرشار از ویتامین C، پلی فنول و منوفنولیک و فلاونوئید می‌باشد که همین خاصیت آنتی‌اکسیدان بودن آن باعث محافظت از سلول‌های کبدی در برابر اکسیداتیو و آسیب و استرس می‌گردد و به دلیل وجود باکتری‌های خوب و این‌ که سطح قند خون را تنظیم می‌کند، باعث درمان مشکلات کبدی در فرد می‌گردد.

یکی دیگر از فواید مصرف عسل، تأثیرات آن روی زخم معده می‌باشد

یکی دیگر از فواید مصرف عسل، تأثیرات آن روی زخم معده می‌باشد. به‌ طوری‌ که هم درمان‌ کننده عفونت معده بوده و هم برای نفخ معده و رفلاکس و زخم معده یک داروی بسیار عالی محسوب می‌گردد

زیرا که عسل دارای خاصیت ضد قارچی بوده و از التهابات گوارشی و مشکلات معده جلوگیری می‌کند به طوری که اگر قبل‌ از خوابیدن مقداری آب ولرم با عسل را مخلوط کرده و میل کنید، باعث درمان مشکلات معده شده و اسید معده را تنظیم می کند.

یکی دیگر از فواید مصرف عسل، تأثیرات آن روی زخم معده می‌باشد
یکی دیگر از فواید مصرف عسل، تأثیرات آن روی زخم معده می‌باشد

لازم به ذکر است بدانید که سرطان به دلیل عوامل گوناگونی مانند اضافه‌ وزن و سبک نادرست زندگی و برنامه‌های غذایی نامناسب یا التهاب و عفونت‌های مزمن و پایین بودن سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌گردد.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که مصرف عسل در رابطه با پیشگیری و مبتلا شدن به سرطان‌های مختلفی مانند سرطان سینه، سرطان استخوان، سرطان کبد و پروستات و روده بسیار پرفایده می‌باشد زیرا که خاصیت ضد التهابی داشته و همچنین تقویت‌ کننده سیستم ایمنی بدن بوده و به دلیل خاصیت ضد باکتری بودن آن، مانع از مبتلا شدن به عفونت می‌شود.

عسل دارای خواص بسیار زیادی می‌باشد

همان‌ طور که گفته شد، عسل دارای خواص بسیار زیادی می‌باشد. اما افرادی که دچار اضافه‌ وزن بالایی هستند، در معرض همه این بیماری‌های ذکر شده قرار دارند و احتمال ابتلا به این بیماری‌ها در این افراد بسیار زیاد می‌باشد.

بنابراین برای درمان سریع‌تر این مشکل و کسب بهبودی، پیشنهاد ما انجام جراحی‌های چاقی می‌باشد. زیرا شما با انجام این جراحی ها که برخی از آن‌ها دارای دوره نقاهت بسیار کوتاهی بوده و از روش‌های نوین و کم تهاجمی می‌باشند، می‌توانید به کاهش وزن دست یابید.

آقای دکتر سلیمی که یکی از متخصصان باتجربه و با مهارت در این زمینه می‌باشند، می‌توانند گزینه بسیار خوبی برای افرادی که قصد انجام جراحی چاقی را دارند، محسوب گردد.

عسل دارای خواص بسیار زیادی می‌باشد
عسل دارای خواص بسیار زیادی می‌باشد

آیا عسل چاق‌ کننده است؟

در این خصوص که آیا عسل چاق کننده است یا خیر؛ باید گفت که ظاهر عسل به‌ گونه‌ای می‌باشد که ممکن است افراد تصور کنند که باعث چاقی می شود و فرد با مصرف آن دچار اضافه‌ وزن خواهد شد.

اما لازم به ذکر است بدانید که اگر در زمان مناسب و به‌ درستی مصرف شود، نه‌ تنها سرشار از خواص درمانی و دارویی خواهد بود، بلکه باعث لاغر شدن و کاهش وزن نیز می‌شود.

آیا عسل چاق‌ کننده است؟
آیا عسل چاق‌ کننده است؟

زیرا عسل یک منبع غنی از ترکیبات مؤثری برای کاهش وزن بوده و یک چربی سوز عالی محسوب می‌شود و از طرف دیگر در طول روز، میل به قندها و شیرینی‌های مضر را در فرد کم می‌کند و با اضافه کردن عسل به برنامه غذایی به‌ جای خوراکی‌ها و مواد غذایی مضر یک جایگزین عالی محسوب خواهد شد.

همچنین سرشار از ویتامین‌ها و خواص دارویی می‌باشد که به رفع استرس و نگرانی‌ها و رفع مشکلات گوارشی و بیماری‌های گوناگون می‌پردازد که در ادامه نوشتار، ترکیبات عالی با عسل را برای لاغر شدن و کاهش وزن معرفی خواهیم کرد. بنابراین در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با این ترکیبات بی‌نظیر برای لاغر شدن آشنا شوید.

آیا عسل برای کم کردن وزن و لاغر شدن مؤثر می‌باشد؟

همان طور که ذکر شد، عسل دارای فواید بسیار زیادی می‌باشد که از تأثیرات آن روی کاهش وزن و لاغری می‌توان اشاره کرد که البته ترکیب عسل با دیگر موارد و زمان مصرف آن برای لاغر شدن بسیار مهم و مؤثر می‌باشد و می توانید به پاسخ این سوال که آیا عسل چاق کننده است ، دست یابید. به همین دلیل در این بخش از مبحث به معرفی برخی از ترکیبات عسل با دیگر موارد می‌پردازیم که عبارتند از:

عسل به همراه چای سبز

چای سبز از جمله مواردی است که همیشه به افرادی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه می‌شود که در واقع شما می‌توانید برای داشتن یک وزن ایده‌آل، روزانه دو الی سه فنجان چای سبز را میل کنید.

در واقع چای سبز یک چربی سوز طبیعی محسوب شده و کافئینی که در چای سبز وجود دارد، باعث سوختن چربی‌ها شده و در نتیجه انرژی لازم برای بدن تامین می‌شود. با اضافه کردن عسل به چای سبز می‌توانید یک ترکیب عالی برای لاغری داشته باشید.

برای تهیه آن؛ یک عدد چای سبز کیسه ای را در داخل یک لیوان آب جوش دم کنید و سپس اجازه دهید تا کمی خنک شود. بعد از آن یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی به آن اضافه کرده و میل کنید.

عسل با آب ولرم

این یک ترکیب بسیار عالی برای کم کردن وزن محسوب می‌گردد. به‌ طوری‌ که می‌توانید آن را حدود نیم‌ ساعت قبل‌ از خوابیدن میل کرده و یا صبح‌ها قبل‌ از صبحانه آن را میل کنید.

البته باید خاطر نشان کرد که از آب داغ برای حل کردن عسل استفاده نکنید زیرا که خاصیت آن از بین می‌رود و در واقع می‌توان گفت که ترکیب عسل با آب ولرم باعث کاهش وزن شده و از طرف دیگر باعث از بین رفتن کلسترول‌های بد شده و باعث هیدراته شدن بدن می‌شود.

این ترکیب را با استفاده از یک لیوان آب ولرم به‌ همراه عسل طبیعی به میزان یک قاشق غذاخوری ترکیب کرده و میل کنید.

عسل به همراه لیمو

یکی دیگر از ترکیبات چربی سوز، ترکیب عسل با آبلیمو می‌باشد زیرا این ترکیب باعث هضم غذا شده و از طرف دیگر با مصرف روزانه قبل‌ از صبحانه به‌ صورت یک لیوان آب ولرم به‌ همراه یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و در کنار یک لیموی تازه باعث کاهش اشتها در طول روز شده و در نتیجه فرد در طول روز غذای کمتری میل کرده و وزن فرد کاهش می‌یابد و همچنین برای درمان یبوست، یک ترکیب عالی محسوب می‌گردد.

دارچین به همراه عسل

ترکیبی دیگر برای لاغری، عسل در کنار دارچین می‌باشد که شما می‌توانید حدود دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی را به همراه یک دوم قاشق چای‌خوری دارچین صبح‌ها برای صبحانه میل کرده و تأثیرات آن را روی کم شدن وزن خود مشاهده کنید.

همچنین این ترکیب، یک جایگزین عالی برای قند می‌باشد به‌ طوری‌ که مصرف آن باعث هضم غذا شده و تأثیرات منفی غذاهایی که دارای چربی بسیار زیادی می‌باشند را از بین می برد و این یعنی یک کاهش وزن.

دارچین به همراه عسل
دارچین به همراه عسل
لازم به ذکر است بدانید که از ترکیب عسل با دیگر موارد که در بالا ذکر شد، باعث کاهش وزن و لاغری در فرد می‌شود

لازم به ذکر است بدانید که از ترکیب عسل با دیگر موارد که در بالا ذکر شد، باعث کاهش وزن و لاغری در فرد می‌شود. پس می توان به پاسخ این سوال دست یافت که آیا عسل چاق کننده است یا خیر! اما باید خاطرنشان کرد که افرادی که دچار اضافه‌ وزن بالایی هستند و شاخص توده بدنی آن‌ها بیشتر از حد نرمال می‌باشد، این افراد می‌توانند در کنار مصرف این ترکیبات برای کم کردن وزن خود از ورزش و رژیم‌های غذایی گوناگون نیز استفاده کنند.

اما برای درمان سریع‌تر اضافه‌ وزن و چاقی خود توصیه ما این است که با مراجعه به یک پزشک متخصص در زمینه جراحی‌های چاقی، یکی از روش‌های جراحی که متناسب با بدن فرد می‌باشد را انتخاب کرده و به کاهش وزن و لاغری دست یابید.

پیشنهاد ما به شما آقای دکتر سلیمی می‌باشد. زیرا که دکتر سلیمی از مهارت و تجربه بالایی در این زمینه برخوردار بوده و می‌توانند در رسیدن شما به یک اندام نرمال، بسیار مؤثر و کمک‌ کننده باشند.

معرفی ترکیبات عسل و تاثیر آن در لاغر شدن و کاهش وزن

ترکیبات مفید دیگری وجود دارند که باعث چربی سوزی و لاغری می‌گردند که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم و همچنین می توانید در رابطه با این که آیا عسل چاق کننده است ، اطلاعات بیشتری از دکتر سلیمی کسب نمایید.

عسل با گردو

عسل و گردو هر دو دارای فواید بی‌نظیری می‌باشند به‌ طوری‌ که با ترکیب این دو با هم، گردو باعث ایجاد سیری در طول روز برای فرد می‌شود و از طرف دیگر، عسل باعث هیدراته شدن بدن می‌شود و در نتیجه انرژی فرد در طول روز تامین شده و حس گرسنگی کمتر می‌شود.

برای تهیه این ترکیب می‌توانید حدود ۱۰۰ گرم عسل را با ۲۰۰ گرم مغز گردو مخلوط کرده و این معجون عالی را میل کنید.

عسل به همراه سرکه سیب

سرکه سیب و عسل دو چربی سوز قدرتمند می‌باشند. بنابراین با مخلوط این دو با هم می‌توانید یک چربی سوز عالی به دست آورید.

به طوری که برای مصرف آن، یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را به‌ همراه یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی در داخل یک لیوان آب ولرم مخلوط کرده و در طول روز، حدود ۱ الی ۲ مرتبه میل کنید.

دلیل کاهش وزن با این ترکیب این است که سرکه سیب کلسترول خون و تری گلیسیرید را کاهش داده و به‌ عنوان یک چربی سوز محسوب می‌گردد و از طرف دیگر عسل باعث آزادسازی هورمون‌های چربی سوز می‌شود.

عسل در کنار قهوه

برای تهیه این ترکیب، یک قاشق چای‌خوری عسل را در داخل یک فنجان قهوه حل کرده و میل کنید. این ترکیب باعث می‌شود که فرد در طول روز اشتهای کمتری برای غذا خوردن داشته باشد و از طرف دیگر چون قهوه دارای کافئین می‌باشد، در نتیجه سوخت ‌و ساز بدن افزایش پیدا کرده و غذای فرد بهتر هضم می‌شود و در نتیجه می‌توانید با مصرف آن به یک اندام ایده‌آل و کاهش وزن دست یابید.

سیر به همراه عسل

سیر و عسل هر دو دارای خواص بسیار زیادی می‌باشند اما از خواص این دو با هم برای لاغری و داشتن یک اندام ایده‌آل این است که یک شب قبل‌تر یک حبه سیر را خرد کرده و به آن یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و فردا صبح آن را به‌ صورت ناشتا قبل‌ از صبحانه میل کنید

که این کار باعث می‌شود که فرد در طول روز احساس سیری کرده و انرژی لازم بدن تأمین‌ شده و از طرف دیگر باعث هضم غذا شده و با سم‌زدایی بدن، باعث بهبود بخشی به عملکرد سیستم گوارش می‌شود که این یعنی کاهش وزن.

عسل با سیاه‌دانه

یکی دیگر از ترکیبات منحصر به‌ فرد برای لاغری، ترکیب یک قاشق غذاخوری سیاه‌دانه با سه قاشق غذاخوری عسل خام می‌باشد زیرا که سیاه‌دانه سرشار از فیبر می‌باشد و فیبر باعث چربی سوزی چربی‌های دور شکم شده و باعث حس سیری در فرد می‌شود که با ترکیب این دو با هم، به هضم بهتر غذا کمک کرده و عملکرد سیستم گوارشی بهبود می‌یابد که از جمله موارد مهم در زمینه کاهش وزن محسوب می‌شوند.

عسل با سیاه‌دانه
عسل با سیاه‌دانه

معرفی راهکارهایی برای کم کردن وزن و لاغر شدن با استفاده از عسل

در ادامه بررسی این که آیا عسل چاق کننده است؛ باید گفت که امروزه اضافه‌ وزن از جمله معضلاتی می‌باشد که در بین اکثر مردم بسیار شایع شده‌ است که می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. اما این طرز فکر که برای لاغر شدن از خوردن غذا پرهیز کنید، یک روش بسیار مضر برای بدن محسوب می‌گردد

زیرا اگر مواد غذایی به مقدار لازم وارد بدن نشود، به دلیل کاهش مواد معدنی، کالری، فیبر و ویتامین‌های گوناگون، سیستم ایمنی بدن تضعیف‌ شده و در نتیجه فرد با مشکلاتی روبرو خواهد بود.

بنابراین برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری بهتر است که یک رژیم غذایی مناسب برای خود تهیه کنید که تأمین‌ کننده همه نیازهای بدن باشد.

البته باید خاطر نشان کرد افرادی که به‌ دنبال کم کردن وزن خود می‌باشند، می‌توانند عسل را با مواد غذایی گوناگونی ترکیب کرده و آن را میل کنند.

در همین راستا در ادامه این مبحث با معرفی برخی از این موارد ترکیبی، به بررسی موضوع آیا عسل چاق کننده است ، می‌پردازیم که تاثیر بسیار زیادی بر کاهش وزن دارد و همچنین به یک پاسخ دقیق در رابطه با این که آیا عسل چاق کننده است ، دست خواهیم یافت.

هر روز قبل‌ از وعده شام و ناهار حدود یک فنجان از ترکیب زیر را میل کنید

حدود ۲۰ دقیقه در داخل ۱ لیتر آب جوش مقدار ۵ گرم افسنتین را دم کنید

حدود ۲۰ دقیقه در داخل ۱ لیتر آب جوش مقدار ۵ گرم افسنتین را دم کنید و بعد از خنک شدن آن را از صافی رد کرده و به همراه یک قاشق غذاخوری عسل میل کنید.

ماهانه به مدت هفت روز برای صبحانه خود یک قاشق غذاخوری عسل را با مقدار ۲۰ گرم مغز بادام مخلوط کرده و نوش‌ جان کنید. البته به یاد داشته باشید که تا زمان وعده غذایی ظهر فقط آب ولرم مصرف کنید.

برای صبحانه خود به منظور لاغر شدن، ترکیبی از یک لیوان شیر و یک قاشق غذاخوری عسل را به همراه یک عدد سیب رنده‌ شده نوش جان کنید.

راهکارهای گوناگونی برای کم کردن وزن و لاغر شدن وجود دارد

راهکارهای گوناگونی برای کم کردن وزن و لاغر شدن وجود دارد اما افرادی که دارای بی‌ام‌آی بالا هستند، این افراد برای کم کردن وزن خود با روش‌هایی مانند ورزش، استفاده از این نوع ترکیبات برای لاغر شدن و رژیم‌های غذایی گوناگون می‌تواند سخت و زمانبر باشد.

به‌ همین دلیل پیشنهاد ما استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشد که با استفاده از این نوع جراحی‌ها می‌توانید بخش بزرگی از وزن خود را کم کرده و به یک وزن ایده‌آل و نرمال برسید و سپس برای حفظ این وزن نرمال خود از این ترکیبات عسل و رژیم‌های غذایی سالم و ورزش استفاده کنید.

راهکارهای گوناگونی برای کم کردن وزن و لاغر شدن وجود دارد
راهکارهای گوناگونی برای کم کردن وزن و لاغر شدن وجود دارد

انجام این نوع جراحی‌ها باید حتما تحت نظر متخصصان با مهارتی صورت گیرد. به همین دلیل پیشنهاد ما آقای دکتر سلیمی می‌باشد. زیرا ایشان هم دارای دانش و تجربه بالایی در زمینه انواع جراحی‌های چاقی می‌باشند و همچنین بیماران زیادی زیر نظر آقای دکتر سلیمی به وزن نرمال و ایده‌آل خود دست یافته‌اند. بنابراین شما با مراجعه به مطب دکتر سلیمی می‌توانید مشاوره‌های لازم در این زمینه را دریافت کرده و آگاهانه اقدام کنید.

معرفی تأثیرات عسل در زمینه افزایش وزن

افرادی که دچار اضافه‌ وزن بالایی می‌باشند، به منظور کاهش وزن و لاغر شدن باید عسل را طبق دستورالعمل‌هایی که در بالا ذکر شد، مصرف کنند تا به کاهش وزن و لاغری دست یابند.

اما برای آگاهی بیشتر عزیزان در این قسمت از مبحث به بررسی این موضوع که آیا عسل چاق کننده است، می پردازیم و همچنین به معرفی ترکیباتی خواهیم پرداخت که مصرف آن‌ها به همراه عسل باعث اضافه وزن و چاقی می‌شود. بنابراین افرادی که دچار چاقی و وزن بالایی می‌باشند، از مصرف این ترکیبات به‌ همراه عسل خودداری کنند و با دکتر سلیمی در ارتباط باشند.

آشنایی با ترکیبات عسل برای وزن‌گیری و افزایش وزن

آیا عسل چاق کننده است ! لازم به ذکر است بدانید که طریقه مصرف عسل در نتیجه آن بسیار تأثیرگذار می‌باشد. به‌ طوری‌ که اگر در ساعتی مشخص و با ترکیباتی معین میل کنید، باعث افزایش وزن و همچنین برعکس اگر با ترکیبات دیگری و در ساعات مشخص دیگری عسل را مصرف کنید، باعث لاغری خواهد بود. در ادامه این مبحث به معرفی ترکیباتی می‌پردازیم که باعث افزایش وزن شده و می‌تواند در وزن‌گیری مؤثر باشد. از جمله آن ترکیبات عبارتند از:

آشنایی با ترکیبات عسل برای وزن‌گیری و افزایش وزن
آشنایی با ترکیبات عسل برای وزن‌گیری و افزایش وزن

ترکیب تخم‌ مرغ به همراه عسل

هر روز برای صبحانه حدود دو عدد زرده تخم‌مرغ آب پز شده را با یک قاشق چای‌خوری عسل مخلوط کرده و میل کنید.

ترکیب سالاد به همراه عسل

سالادی سرشار از گردو و کلم قرمز و پنیر و میوه‌های خشک را تهیه کرده و حدود یک الی دو قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کرده و هر روز صبح آن را برای صبحانه نوش جان کنید.

ترکیب عسل با زردچوبه

حدود یک ساعت پس‌ از وعده غذایی ناهار و شام، مخلوطی از یک قاشق غذاخوری عسل به‌ همراه یک قاشق چای‌خوری زردچوبه میل کنید.

نان به‌ همراه کره بادام‌ زمینی و عسل

برای وعده صبحانه هر روز نان را به همراه یک قاشق غذاخوری عسل و دو قاشق غذاخوری کره بادام‌ زمینی میل کنید.

ترکیب عسل با شیر

برای تهیه این ترکیب، حدود یک قاشق غذاخوری عسل را به یک لیوان شیر اضافه کرده و برای افزایش وزن، هر روز آن را میل کنید.

معرفی چاقی

چاقی یک نوع بیماری محسوب می‌شود که فرد بر اثر عوامل گوناگونی مانند عوامل ژنتیکی، برنامه‌های غذایی نامناسب، نداشتن تحرک کافی و از این قبیل موارد به آن مبتلا می شود

و در نتیجه با افزایش وزن فرد در معرض بیماری‌های گوناگونی مانند دیابت، فشارخون بالا، میگرن، مشکلات جنسی و کاهش اعتماد به ‌نفس و مشکلات حرکتی و مشکلاتی در انجام فعالیت‌های روزانه قرار می گیرد. در واقع وقتی فردی از میزان وزن ایده‌آل دارای وزن بیشتری می شود، به آن فرد چاق میگ ویند.

معرفی چاقی
معرفی چاقی

برای این‌ که بدانید آیا چاق هستید یا خیر، شاخص توده بدنی و یا بی‌ام‌آی وجود دارد که برای محاسبه آن، عوامل گوناگونی مانند قد، وزن، جنسیت و سن فرد موثر می باشد که میزان اضافه‌ وزن فرد را تعیین می‌کند و به‌ همین دلیل برای آگاهی از این مسئله که آیا شما دچار اضافه‌ وزن می‌باشید یا خیر، به بررسی شاخص‌های توده بدنی و اضافه وزن و روش‌های درمانی آن و به بررسی این موضوع که آیا عسل چاق کننده است ، می پردازیم.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی چاقی هستند؟

افرادی که دچار اضافه‌ وزن و چاقی می‌باشند، ممکن است روش‌های گوناگونی مانند ورزش کردن، رژیم‌های غذایی گوناگون و مواردی از این قبیل را امتحان کرده و بی‌نتیجه مانده باشند. همچنین از طرف دیگر دارای اضافه‌ وزن بسیار زیادی بوده و در معرض مشکلات و خطرات و بیماری‌های گوناگونی قرار دارند.

بنابراین انجام جراحی چاقی تحت نظر دکتر سلیمی، برای آن‌ها می‌تواند گزینه بسیار مناسبی محسوب گردد چرا که هم باعث کاهش وزن سریع در این افراد شده و هم آن‌ها را از ابتلا به بیماری‌های گوناگون حفظ می‌نماید.

از طرف دیگر روشی برای تعیین اضافه‌ وزن وجود دارد که به آن استفاده از روش شاخص توده بدنی گفته می‌شود. یعنی در واقع فردی که دارای شاخص توده بدنی بیش‌ از حد نرمال باشد و یا دارای بی ام آی بالا باشد، کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی چاقی خواهد بود.

در ادامه این مطلب، برای آگاهی شما عزیزان به بررسی شاخص توده بدنی می‌پردازیم.

 • اشخاصی که دارای شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۵ می‌باشند؛ این افراد در صورتی‌ که مبتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت نوع دو، قند خون و یا رفلاکس معده باشند و همچنین این مشکلات با استفاده از دارو قابل درمان و کنترل نباشند و در صورت رضایت و ترجیح خود بیمار، می‌توانند برای انجام جراحی واجد شرایط باشند.
 • اشخاصی که دارای توده بدنی ۳۵ تا ۴۰ می‌باشند؛ اگر مبتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، کبد چرب، فشار خون بالا، آپنه، بیماری‌های قلبی و سرطان‌های گوناگون باشند، این افراد می‌توانند برای بهبودی و به دست آوردن سلامتی خود از جراحی چاقی استفاده کنند.
 • اشخاصی که دارای توده بدنی ۴۰ یا بیشتر می‌باشند، این افراد در طبقه چاقی شدید قرار می‌گیرند که انجام جراحی چاقی می‌تواند برای آن‌ها بهترین گزینه محسوب گردد.
در ادامه این مطلب، برای آگاهی شما عزیزان به بررسی شاخص توده بدنی می‌پردازیم.
در ادامه این مطلب، برای آگاهی شما عزیزان به بررسی شاخص توده بدنی می‌پردازیم.

آشنایی با انواع گوناگون روش‌های جراحی برای کاهش وزن و لاغر شدن

روش‌های جراحی‌ گوناگونی برای کم کردن وزن فردی که دارای اضافه‌ وزن بالایی می‌باشد، وجود دارد که انتخاب یکی از این روش‌ها، وابسته به شرایط بیمار و سن بیمار و نتیجه‌ گیری مثبت و انتخاب بیمار و توصیه جراح مربوطه می‌باشد.

به‌ همین دلیل برای انتخاب یک روش مناسب برای کم کردن وزن خود، بهتر است که به یک متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

توصیه ما به شما عزیزان آقای دکتر سلیمی می‌باشد.

زیرا دکتر سلیمی دارای مدرک فوق تخصص برای انجام انواع گوناگون جراحی‌های چاقی می‌باشند که با صبر و حوصله و دانش کافی در این زمینه، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. بنابراین با مراجعه به مطب آقای دکتر سلیمی می‌توانید مشورت‌های لازم در این زمینه را دریافت کرده و در صورتی‌ که سایر روش‌های لاغری روی شما بی‌تاثیر بوده باشد و در صورت لزوم، یکی از انواع روش‌های جراحی چاقی را انجام دهید.

همچنین برای آگاهی بیشتر شما عزیزان در ادامه این مبحث، به معرفی برخی از روش‌های گوناگون جراحی چاقی می‌پردازیم:

گاسترکتومی اسلیو

این نوع جراحی که به اسلیو معده نیز معروف می‌باشد، جزء روش‌های نوین و کم تهاجمی با دوره نقاهت کوتاه محسوب می‌گردد که به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود. این نوع جراحی برای بیمارانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، مناسب بوده و از جمله روش‌های مطمئن و پر نتیجه به شمار می رود.

در این روش، بخش اعظمی از معده ای که حدود ۸۰ درصد می‌باشد، برداشته‌ شده و یک معده با شکل موز مانند و یا آستین ایجاد می‌شود و چون هورمون گرلین که هورمون گرسنگی می‌باشد با آن بخشی از معده که حذف‌ شده بود از بین می رود، در نتیجه فرد در طول روز کمتر غذا می‌خورد که همین امر باعث کاهش وزن و کنترل قند خون می‌شود.

سوئیچ اثنی عشری

این روش جراحی برای کاهش وزن از پیچیدگی بالایی برخوردار بوده و در این نوع جراحی بخش بالایی روده کوچک حذف شده و حدود دو سوم معده نیز برداشته می‌شود و سپس دکتر سلیمی، باقیمانده معده را به روده کوچک وصل می‌کند.

این روش در درمان دیابت نوع دو بسیار مؤثر بوده و کالری و مواد مغذی کمتری جذب بدن می‌شود و در طول روز باعث کاهش اشتها در فرد شده و در نتیجه باعث کاهش وزن می‌شود.

نوار معده قابل تنظیم

این نوع جراحی جزء جراحی‌های قابل‌ بازگشت و قابل تنظیم می‌باشد که دارای دوره نقاهت کوتاهی بوده و از جمله روش‌های کم تهاجمی محسوب می‌شود و از طرف دیگر هیچ‌ گونه برشی در معده فرد ایجاد نمی شود.

در این نوع عمل، دکتر سلیمی در قسمت بالای معده یک نوار سیلیکونی که قابلیت تنظیم شدن دارد، قرار داده و معده را به دو قسمت بزرگ‌تر و کوچک‌تر تقسیم می‌کند که در نتیجه مواد غذایی مصرفی وارد بخش کوچک معده شده و فرد در طول روز احساس سیری کرده و در نتیجه باعث کاهش وزن می‌شود.

بالن معده

این یک روش با دوره نقاهت بسیار کوتاه و برگشت‌پذیر و جزء روش‌های سرپایی محسوب می‌شود. در این روش، بریدگی در معده ایجاد نمی‌شود و یک بالن موقتی و به مدت ۶ ماه در معده باقی می‌ماند.

بای پس معده

در  روش بای پس معده، جراحی برای کاهش وزن که از جمله روش‌های پیچیده محسوب می شود، هم روده کوچک حذف‌ شده و هم بخش زیادی از معده بریده می‌شود. بنابراین این روش باعث می‌شود که فرد در طول روز کمتر احساس گرسنگی کرده و باعث کاهش وزن سریع و ماندگاری دراز مدت آن در فرد می‌شود و همچنین دیابت نوع دو را به سرعت بهبود می‌بخشد.

چه عواملی در کسب نتیجه مثبت بعد از جراحی برای کاهش وزن مؤثر می‌باشند؟

عوامل گوناگونی در نتیجه‌ گیری مثبت از جراحی برای کاهش وزن وجود دارد که یکی از آن‌ها مهارت و دانش پزشک جراح و انتخاب نوع جراحی می باشد.

همچنین لازم به ذکر است بدانید که موارد گوناگون دیگری وجود دارند که در نتیجه گیری مثبت بسیار موثر می باشند که در زیر به آن‌ها می پردازیم.

 • عمل به توصیه‌ها و مراقبت‌های بعد از جراحی
 • سن بیمار
 • میزان اضافه‌ وزن قبل‌ از عمل
 • رعایت برنامه غذایی که توسط پزشک مربوطه برای بعد از عمل ارائه می‌شود.
 • میزان سلامتی فرد
 • میزان توانایی در فعالیت روزانه و ورزش کردن

رد در ماه‌های ابتدایی، بیشترین میزان وزن خود را از دست خواهد داد

البته باید خاطر نشان کرد که فرد در ماه‌های ابتدایی، بیشترین میزان وزن خود را از دست خواهد داد و به‌ مرور زمان به لاغری خواهد رسید. اما عواملی که در بالا ذکر شد، تاثیر بسیار زیادی در کم شدن وزن دارند البته روش‌های جراحی نیز بسیار موثر می باشد.

به طوری که می‌توان تخمین زد، فرد در روش‌ جراحی بای ‌پس معده حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد و در روش اسلیو معده حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد و در باند معده حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد از وزن خود را از دست خواهد داد.

همچنین شما می‌توانید با مراجعه به مطب آقای دکتر سلیمی، از انواع گوناگون روش‌های جراحی اطلاع یابید و معاینات لازم را انجام دهید و در صورت لزوم با توجه به شرایط خود، یکی از انواع جراحی‌ها را انتخاب کرده و به یک اندام ایده‌آل دست یابید‌.

رد در ماه‌های ابتدایی، بیشترین میزان وزن خود را از دست خواهد داد
رد در ماه‌های ابتدایی، بیشترین میزان وزن خود را از دست خواهد داد

آشنایی با مزایای جراحی چاقی

انجام جراحی چاقی برای افراد چاق از مزیت‌های بسیار بالایی برخوردار می‌باشد به‌ طوری‌ که فردی که دارای بی‌‌ام‌آی بالا می‌باشد و دارای اضافه‌ وزن بسیار زیادی است، با انجام یکی از روش‌های جراحی‌های چاقی به‌ سرعت به کاهش وزن دست‌ یافته و از ابتلا به بیماری‌های خطرناک در امان می‌ماند و همچنین اگر در اثر اضافه وزن دچار بیماری خاصی شده است، آن بیماری بهبود می‌یابد.

از جمله آن بیماری‌های خطرناک می‌توان به مواردی مانند فشار خون بالا، سکته قلبی، بیماری‌های عروقی و قلبی و دیابت، کبد چرب و سرطان های گوناگون مانند سرطان روده بزرگ، سرطان پانکراس و سرطان معده، آپنه شدید خواب، میگرن و دیگر موارد اشاره کرد که سلامتی فرد را با مشکلاتی مواجه کرده و در نتیجه باعث می‌شود که فرد در معرض خطرات و مشکلات گوناگونی قرار گیرد.

فردی که دارای بی‌ام‌آی بالا می‌باشد و دارای وزن بسیار زیادی است، با انجام جراحی چاقی به بهبودی و سلامتی دست‌ یافته و از معرض بیماری‌هایی که ذکر شد، در امان می‌ماند

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که فردی که دارای بی‌ام‌آی بالا می‌باشد و دارای وزن بسیار زیادی است، با انجام جراحی چاقی به بهبودی و سلامتی دست‌ یافته و از معرض بیماری‌هایی که ذکر شد، در امان می‌ماند و اگر مبتلا به هر یک از آن بیماری‌ها باشد، با انجام جراحی بهبودی حاصل یافته و در نتیجه می‌تواند با سلامتی کامل به فعالیت‌ها و زندگی روزانه خود بپردازد. همچنین به یک وزن ایده‌آل دست یابد که همین امر موجب افزایش اعتماد به ‌نفس و افزایش سطح کیفیت زندگی در فرد می شود.

البته باید خاطر نشان کرد که انتخاب یک پزشک متخصص برای انجام این جراحی چاقی بسیار مهم می‌باش.د توصیه ما به عزیزانی که قصد انجام این جراحی را دارند، آقای دکتر سلیمی می‌باشد. زیرا دکتر سلیمی، هم از تخصص بالایی در این زمینه برخوردار بوده و هم به انواع گوناگون روش‌های جراحی مسلط بوده و دارای جراحی‌های موفقی در این زمینه می‌باشند.

به‌ طوری‌ که شما می‌توانید با مراجعه به مطب ایشان، هم از مشاوره‌های لازم در این زمینه بهره‌مند شوید و هم از نتایج عمل سایر بیماران آگاه شده و یک انتخاب هوشمندانه در این زمینه داشته باشید.

معرفی اطلاعاتی در رابطه با عسل طبیعی

عسل سرشار از خواص دارویی و درمانی و معجزه‌آسایی می‌باشد. به طوری که در قرآن و تورات به آن اشاره شده‌ است.

عسل دارای خواص بسیار بالایی بوده و می‌تواند درمان‌ کننده آسم و سرفه و کلسترول بالا و تب یونجه و دیابت باشد.

عسل را می‌توان به‌ صورت موضعی نیز استفاده کرد به‌ طوری‌ که برای جای زخم و کبودی و همچنین بهبودی آکنه و جوش و شفاف‌سازی پوست بسیار موثر می باشد.

عسل برای لاغر شدن و کم کردن وزن بسیار پر نتیجه بوده و افرادی که دچار اضافه‌ وزن می‌باشند و یا دارای دیابت هستند، می‌توانند با مصرف آن مشکلات گوارشی خود را رفع کرده و به درمان دیابت و مشکلات و بیماری‌های خود بپردازند.

خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی

از آنجایی‌ که عسل دارای خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی دارد و ضد میکروبی و ضد قارچی می‌باشد، یک درمان عالی برای التیام زخم و سوختگی محسوب می‌گردد که از تاول زدن جلوگیری کرده و باعث بهبود بخشی می‌شود.

عسل دارای ماندگاری بالایی بوده و حتی می‌توانید آن را هم در داخل یخچال و هم بیرون از یخچال قرار دهید زیرا که فاسد و خراب نمی‌شود.

در واقع عسل تنها مواد غذایی محسوب می‌شود که مصرف آن به چرخه طبیعت آسیبی وارد نمی‌کند.

عسل چون سرشار از کربوهیدرات می‌باشد، برای افرادی که ورزش‌های سخت انجام می‌دهند، بسیار مفید و مؤثر است.

عسل از قند شیرین‌تر است زیرا دارای فروکتوز بیشتری می‌باشد و همچنین یک درمان‌ کننده عالی برای آلرژی‌های فصلی محسوب می‌گردد.

عسل دارای خاصیت ضد میکروبی بوده و حتی اگر در معرض گرد و غبار و میکروب‌های زنبورهای دیگر و گیاهان قرار گیرد، باز هم می‌تواند با از بین بردن آن میکروب‌ها، سلامت خود را حفظ کند.

لازم به ذکر است که عسل شقایق، درمان‌ کننده دردهای مزمن و عسل سبزینه، درمان‌ کننده دیابت و عسل زنجبیل، درمان‌ کننده عفونت و نفخ معده و عسل زرشک، درمان‌ کننده مشکلات کبدی و عسل سنجد، درمان‌ کننده مشکلات هورمونی زنانه و میگرن و سردرد می‌باشد.

خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی
خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی

آشنایی با رژیم ده‌ روزه با استفاده از عسل طبیعی برای کاهش وزن

برای وعده‌های صبحانه و ناهار و شام حتماً میزان دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی میل کنید. همچنین برای میان وعده‌ها نیز یک قاشق غذاخوری گرده گل با آب میل کنید و خوردن شیر به‌ اندازه ۱ تا ۲ لیوان را فراموش نکنید.

لازم به ذکر است که حتما حدود نیم‌ ساعت بعد از خوردن عسل، آب میل نمایید. زیرا نخوردن آب و شیر باعث سردرد و یبوست خواهد شد. پس خوردن آن‌ها را فراموش نکنید.

البته باید خاطر نشان کرد که می‌توانید در رژیم غذایی خود آبمیوه‌هایی مانند آب سیب، هویج، به، مرکبات و آب گوجه ‌فرنگی، خیار و ساقه کرفس و همچنین آب گوشت که دارای چربی و نشاسته نباشد و همچنین آب خورش و عصاره گوشت را به رژیم خود اضافه کنید.

لازم به ذکر است که برای استفاده از رژیم لاغری عسل، حتما با پزشک خود مشورت‌های لازم را انجام دهید و بعد از آن استفاده کنید.

رژیم‌های لاغری گوناگون و انواع برنامه‌های ورزشی و استفاده از مواد غذایی که دارای کالری کم می‌باشند، در کاهش وزن و لاغری بسیار مفید هستند

همچنین می‌توان به این نکته اشاره کرد که رژیم‌های لاغری گوناگون و انواع برنامه‌های ورزشی و استفاده از مواد غذایی که دارای کالری کم می‌باشند، در کاهش وزن و لاغری بسیار مفید هستند اما برای نتیجه‌ گیری سریع‌تر و درمان بیماری‌ها و کاهش وزن در زمانی کوتاه و رسیدن به اندامی نرمال، توصیه ما استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشد.

به‌ طوری‌ که برخی از این جراحی‌های چاقی دارای دوره نقاهت بسیار کوتاهی بوده و همچنین در روزهای ابتدایی می‌توانید تأثیرات این جراحی‌ها را بر وزن خود مشاهده کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید به مطب آقای دکتر سلیمی مراجعه کرده و اطلاعات لازم را در رابطه با روش‌های جراحی و نتیجه آن و روش‌های درمان کسب نمایید.

سخن پایانی

می‌توان نتیجه گرفت که عسل از خواص بسیار زیادی برای درمان بیماری‌های گوناگون و همچنین برای کاهش وزن و لاغر شدن برخوردار می‌باشد و از طرف دیگر شما می‌توانید با اضافه کردن عسل به برنامه غذایی خود، از فواید بی ‌نظیر آن بهره‌ مند شوید و آن را جایگزین مواد غذایی پرچرب و ناسالم و قندها و شکرهای شیرین و نوشیدنی‌های مضر کنید.

همچنین می‌توان گفت افرادی که از شاخص توده بدنی بالای ۳۵ برخوردار می‌باشند، این افراد نیز اگر از روش‌هایی مانند ورزش و یا رژیم‌های غذایی گوناگون نتیجه‌ ای به دست نیاورده باشند و مبتلا به بیماری‌های خطرناکی باشند، برای رفع مشکل خود می‌توانند از روش‌های جراحی چاقی استفاده کنند که البته قبل‌ از تصمیم‌ گیری بهتر است که با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت‌های لازم را انجام دهید.

پیشنهاد ما مراجعه به مطب آقای دکتر سلیمی می‌باشد. زیرا شما می‌توانید از تجارب و مهارت و دانش یک پزشک فوق‌ تخصص در این زمینه بهره ‌مند شوید تا با توجه به شرایط خود و برای رسیدن به یک وزن نرمال، یک گزینه مناسب از انواع جراحی چاقی را انتخاب کنید.

امیدواریم که مطالب این مقاله به منظور رسیدن به یک وزن ایده‌آل و دستیابی به‌ سلامتی و بازگشت به یک زندگی سالم، مفید واقع‌ شده باشد و به پاسخ مناسبی برای این سوال که آیا عسل چاق کننده است ، دست یافته باشید.

ازاینکه تا انتهای پست آیا عسل چاق کننده است با ما همراه بودید متشکریم.

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید