آمپول لاغری saxenda

فهرست مطالب

اگر برای کاهش وزن به فکر استفاده از آمپول لاغری saxenda می باشید، این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید تا پس از کسب اطلاعات بیشتر، تصمیم گیری بهتری در خصوص استفاده از آمپول لاغری saxenda داشته باشید. همراه شما هستیم.

ساکسندا یک داروی تزریقی است که به افراد مبتلا به چاقی یا اضافه وزن کمک می کند تا وزن خود را کاهش دهند و آن را حفظ کنند. همراه با رژیم غذایی کم کالری و افزایش فعالیت بدنی استفاده می شود. ساکسندا با کاهش سرعت تخلیه معده و ایجاد احساس سیری طولانی‌تر عمل می‌کند که می‌تواند به شما کمک کند کمتر غذا بخورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های صحیح لاغری می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص ها و داروهای لاغری، از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

در این مقاله سعی داریم تا درباره آمپول لاغری saxenda اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین در خصوص عوارض خفیف و شدید این آمپول، خطرات حاصل از تزریق ساکسندا و انواع جراحی های لاغری مورد تایید جهانی مطالب کاملی را ارائه نماییم. با ما همراه باشید.

مقدمه

آمپول لاغری saxenda
آمپول لاغری saxenda

تأثیر آمپول لاغری saxenda برای لاغری 

آمپول ساکسندا (SAXENDA) آمپول چربی سوزی شکم است.
که جهت کنترل وزن و میزان کالری دریافتی در کنار برنامه غذایی و ورزش تجویز می‌شود.
این دارو برای اشخاصی با BMI 30 و یا BMI 27 و بیماری زمینه‌ای مانند فشار خون و دیابت نوع دوم دارند جهت کنترل وزن و میزان کالری دریافتی در کنار برنامه غذایی و ورزش تجویز می‌شود.

عناوین مقاله:

آمپول لاغری saxenda (ساکسندا) چیست؟

چه افرادی مجاز به مصرف تزریق آمپول ساکسندا نیستند؟

عوارض خفیف و یا شدید آمپول ساکسندا شامل چه مواردی می شود؟

خطرات تزریق آمپول لاغری saxenda

انواع جراحی های لاغری را نام ببرید؟

مزایای جراحی لاغری نسبت به تزریق آمپول ساکسندا چیست؟

سخن پایانی

 

آمپول لاغری saxenda

در حال حاضر یکی از انواع آمپول های چربی سوز شکم که اغلب بیماران دارای اضافه وزن بالا برای از دست دادن چربی های انباشته از آن استفاده می کنند، SAXENDA یا همان آمپول لیراگلوتاید است.

آمپول لاغری saxenda
آمپول لاغری saxenda

افرادی که مجاز به مصرف آمپول ساکسندا نیستند

افرادی که در زیر متذکر می شویم، نبایستی از لیراگلوتاید برای از دست دادن چربی های شکمی استفاده کنند:

1)    بانوان باردار 2) بانوان شیرده 3) افرادی که به saxenda و یا مشتقات آن حساسیت دارند 4) افراد گرفتار به سندروم نئوپلاسم نوع 2

همچنین افرادی که خود و یا یکی از اعضای درجه یک خانواده شان پیشینه سرطان تیروئید دارند، مجاز به مصرف این آمپول چربی سوز برای از دست دادن وزن نیستند.

عوارض خفیف آمپول لاغری saxenda

یکی از دلایلی که سبب گردیده تا اغلب متخصصین، جراحی لاغری را به بیماران توصیه کنند، پیامدهای حاصل از آمپول ساکسندا است. این آمپول همچون تمامی داروهای شیمیایی پیامدهای جانبی بسیاری را به همراه دارند.

پیامدهای جانبی پرهیز ناپذیر هستند و مطابق مقدار دوز دریافتی می توانند حاد، کم، موقتی و یا دائمی باشند. برخی از پیامدهای جانبی قابل کنترل هستند و برخی دیگر هم به تدریج رفع می شوند. چنان چه فرد با هر یک از علائمی که در زیر متذکر می شویم مواجه شود، بایستی بلافاصله با پزشک معالج خود در ارتباط باشد.

عوارض خفیف آمپول لاغری saxenda
عوارض خفیف آمپول لاغری saxenda

1)    یبوست 2) تغییر حس چشایی 3) اسهال 4) تقلیل اشتها 5) سرگیجه 6) سوزش معده 7) خشکی دهان 8) حالت تهوع 9) کوفتگی بدن 10) استفراغ 11) تورم و یا درد خفیف در قسمت شکم 12) اختلال در خواب 13) تورم، قرمزی، خارش 14) خستگی

نشانه های فوق تنها بخشی از پیامدهای خفیف حاصل از این آمپول است که بر اثر مصرف مداوم شخص برای حذف چربی های شکمی این عوارض شدید و یا حادتر می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر عوارض قرص لاغری را مطالعه کنید.

پیامدهای جدی تر آمپول لاغری ساکسندا

اغلب پیامدهایی که در این بخش متذکر شدیم، معمولا برای بیماران اتفاق نمی افتد، اما ممکن است به تدریج پیامدهای جدی تری را در سایر بخش های بدن به همراه داشته باشد.

چنان چه با هر یک از نشانه هایی که می تواند بیانگر عوارض جدی تر از مصرف دارو باشد مواجه گشتید، بایستی سریعاً این موضوع را با پزشک معالج خود در میان گذارید.

–   تپش قلب، سرگیجه، غش کردن که هر یک از آن ها نشاندهنده تغییر ضربان قلب در بیماران است.

–   چسبندگی دهان، سرگیجه، تقلیل ادرار، تشنگی، خشکی پوست، سردرد، خواب آلودگی و یا به طور کلی فقدان آب در بدن بیانگر پیامدهای جدی تر داروی لاغری است.

از دیگر عوارض جدی مصرف آمپول لاغری ساکسندا

–  ادرار خونی، کم و یا زیاد شدن ادرار (نارسایی کبد) از دیگر عوارض جدی مصرف آمپول لاغری ساکسندا است.

–  تاری دید، اختلال در صحبت کردن، اضطراب، تپش قلب، سرگیجه، خواب آلودگی، سردرد، عدم تمرکز، خستگی، گرسنگی، نگرانی و استرس، حالت تهوع، حس سرخوشی، کج خلقی، سوزن سوزن شدن و یا بی حسی در زبان و لب ها، ضعف و لرزش، تعریق و خستگی تنها بخشی از علائم فقدان قند موجود در خون است.

–   درد میان شانه ها، استفراغ، درد شکم و حالت تهوع نیز از دیگر نشانه های سنگ صفرا است که می تواند ناشی از پیامدهای جدی تر این آمپول لاغری باشد.

–   از دیگر پیامدهای جدی این آمپول، خارش پوست در بین تمامی بیمارانی است که برای از دست دادن چربی های شکمی از این دارو استفاده می کنند.

از دیگر عوارض جدی مصرف آمپول لاغری ساکسندا
از دیگر عوارض جدی مصرف آمپول لاغری ساکسندا

پیامدهای حاد آمپول لاغری saxenda

این داروی لاغری پیامدهای حاد دیگری نیز به همراه دارد که بیمار برای جلوگیری از صدمات جبران ناپذیر بایستی استفاده از آن را سریعاً متوقف کنند. این نشانه ها عبارتند از:

تشنج، عدم هوشیاری که ناشی از افت بسیار شدید گلوکز خون است.

تب و لرز، کمر درد، درد در بخش فوقانی و سمت چپ شکم، ورم شکم، حالت تهوع و افزایش ضربان قلب از نشانه های پانکراتیت در فرد است که حاصل از پیامدهای حاد مصرف آمپول فوق می باشد.

مشکل تنفسی، خارش پوست، تورم گلو و یا صورت، خس خس سینه که بخشی از نشانه های شدید حساسیت در مصرف کنندگان این داروی چربی سوز است.

شاید برخی از افراد پیامدهای جانبی به جز موارد ذکر شده را بر اثر مصرف این آمپول چربی سوز شکمی تجربه کنند. چنان چه پس از استفاده از این آمپول تغییر نگران کننده شدیدی را در خود مشاهده کردید، بهتر است بلافاصله این مشکل را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

پیامدهای حاد آمپول لاغری saxenda
پیامدهای حاد آمپول لاغری saxenda

خطرات تزریق آمپول لاغری saxenda

پیش از انجام تزریق این آمپول چربی سوز بایستی پزشک معالج خود را در جریان کلیه پیشینه مشکلات خود قرار دهید. چنان چه حامله و یا شیرده هستید و یا بنا به دلایلی از داروی خاصی استفاده می کنید و در مجموع با مشکلات دیگری همراه هستید، بهتر است پیش از آغاز تزریق، دکترتان را مطلع سازید. شاید موارد فوق بر شیوه و مقدار کاربرد شما از مصرف داروها اثرگذار باشد. خطرات جدی آمپول لاغری saxenda عبارتند از:

خطرات تزریق آمپول لاغری saxenda
خطرات تزریق آمپول لاغری saxenda

سنگ صفرا:

مصرف این آمپول در برخی مواقع سبب بروز سنگ کیسه صفرا در بیمار می شود، زیرا این عارضه بر اثر تقلیل وزن سریع روی بیماران ایجاد می شود.

اختلالات قلبی عروقی:

ممکن است آمپول لیراگلوتاید سبب افزایش ضربان قلب در افراد شود. چنان چه با سابقه مشکلات و یا نارسایی قلبی، درد قفسه سینه (آنژین) و یا سکته قلبی مواجه شده اید، بایستی در خصوص اثر دارو و میزان استفاده از آن با پزشک معالج خود صحبت کنید.

اختلالات روده:

متخصصین هنوز تاثیری که این آمپول روی دستگاه گوارش به همراه دارد را به دست نیاورده اند. اما چنان چه به هر علتی در هضم و گوارش مواد غذایی با مشکل خاصی همراه هستید، لازم است پیش از استفاده از این دارو پزشک معالج خود را مطلع سازید.

کارکرد کلیه ها:

اثری که این آمپول لاغری روی کارکرد کلیه ها بر جای می گذارد، از نظر متخصصین مشخص نیست. در صورتی که شما با عارضه کلیوی و یا نارسایی آن همراه هستید،

تقلیل شدید گلوکز خون:

شاید گلوکز خون در افرادی که از ساکسندا برای چربی سوزی شکم استفاده می کنند، تا حد قابل توجهی کاهش یابد. البته درصد افت گلوکز خون در بیمارانی که از داروی ضد دیابت نظیر سولفونیل اوره مصرف می کنند، به مراتب بیشتر است. چنان چه با علائم کاهش گلوکز خون مانند اضطراب، سرگیجه، عرق سرد، بی حسی، ضعف، ضربان قلب سریع و غیره همراه هستید،

التهاب لوزالمعده (پانکراتیت):

این دارو سبب بروز التهابات لوزالمعده در فرد مصرف کننده می شود. چنان چه با نشانه های این دارو و یا سوابق آن مواجه هستید، بهتر است از مصرف آن بپرهیزید.

سرطان تیروئید:

براساس تحقیقات صورت گرفته، تعداد محدودی از بیماران بعد از استفاده از این داروی لاغری به عارضه سرطان تیروئید گرفتار می شوند. افرادی که به سندروم نئوپلاسم نوع 2 مبتلا هستند، نبایستی از آمپول ساکسندا برای حذف چربی های انباشته در بدن استفاده کنند.

سرطان تیروئید:
سرطان تیروئید:

علائم خودکشی و یا افسردگی:

ریسک ابتلا به عارضه افسردگی در بیمارانی که از این داروی چربی سوز برای حذف تجمع چربی های انباشته استفاده می کنند، به مراتب بیشتر است.

افکار بسیار خطرناک نظیر تغییرات احساسی و رفتاری و یا خودکشی، آسیب شخصی از علائم افسردگی در فرد است. اگر با هر یک از نشانه های ذکر شده که بیانگر افسردگی شدید در فرد است مواجه شدید،

با توجه به خطرات حاصل از تزریق آمپول ساکسندا بهترین و مناسب ترین متد مورد تایید جهانی برای از دست دادن اضافه وزن در بیماران انجام جراحی لاغری است که بایستی توسط مجرب ترین جراحان متخصص چاقی انجام شود.

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با عوارض خفیف و شدید آمپول لاغری saxenda بیشتر آشنا کنیم. همچنین در باره انواع شیوه های لاغری مورد تایید جهانی که می تواند گزینه مناسبی به منظور پیشگیری از پیامدهای حاصل از این آمپول به شمار آید را به طور کامل معرفی نماییم.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید