آزمایشات قبل از عمل اسلیو

آزمایشات قبل از عمل اسلیو

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم موضوع آزمایشات قبل از عمل اسلیو را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید که عمل اسلیو معده یکی از بهترین روش های جراحی لاغری به حساب می آید که مزیت های فراوان و البته عوارض بسیار پائین آن سبب شده است که افراد زیادی به سمت این عمل جراحی جذب شوند.

آزمایشات قبل از عمل اسلیو
آزمایشات قبل از عمل اسلیو

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که قبل از انجام عمل اسلیو معده چه اقدامات و به خصوص چه آزمایش هایی باید صورت گیرد تا بعد از عمل جراحی بهترین نتیجه ممکن حاصل شود، پس پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

اینفوگرافیک آزمایشات قبل از عمل اسلیو معده

اینفوگرافیک آزمایشات قبل از عمل اسلیو معده
اینفوگرافیک آزمایشات قبل از عمل اسلیو معده

اینفوگرافیک لیست تست های قبل از عمل اسلیو معده

اینفوگرافیک لیست تست های قبل از عمل اسلیو معده
اینفوگرافیک لیست تست های قبل از عمل اسلیو معده

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا با علت های چاقی اشنایی دارید؟

آیا می دانید چاقی موجب چه بیماری هایی می شود؟

برای لاغری و درمان چاقی چه راه هایی وجود دارد؟

با نحوه انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

قبل از انجام عمل اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه شود؟

آیا می دانید رعایت نکات و مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه هدفی انجام می شود؟

آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کرد؟

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه نکاتی را در تغذیه باید رعایت کرد؟

با آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

آیا می دانید آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه منظوری انجام می شوند؟

آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آزمایش خون داد؟

با هدف آزمایش دیابت قبل از عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

چرا باید قبل از عمل اسلیو معده آزمایشی در رابطه با کارکرد کلیه داد؟

قبل از انجام عمل اسلیو معده آزمایش انعقادی به چه منظوری انجام می گیرد؟

آیا می دانید چرا شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده باشید قبل از عمل آزمایش ادرار دهد؟

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی لازم است؟

تغذیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه خواهد بود؟

 

آیا با علت های چاقی آشنایی دارید؟

چاقی یکی از بزرگ ترین مشکلاتی است که در سال های اخیر تعداد بسیاری از مردم با آن دست به گریبان هستند. در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چاقی چه علت هایی دارد و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد. البته توجه داشته باشید که تاثیر این عوامل برای هر کسی نسبت به متابولیسم بدنش متغییر خواهد بود، اما این عوامل تقریبا در همه افراد وجود دارد.

آیا با علت های چاقی آشنایی دارید؟
آیا با علت های چاقی آشنایی دارید؟

یکی از مهم ترین عواملی که سبب چاقی در افراد می شود، تحرک نداشتن و ورزش نکردن است. لازم به ذکر است که هفته ای پنج ساعت ورزش در هفته می تواند سلامت هر کسی را تضمین کند. تحرک و ورزش کردن سبب می شود که متابولیسم بدن بالاتر رفته و به اصطلاح بدن چربی های اضافه را بسوزاند.

متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که به ورزش آنقدر که باید اهمیت داده نمی شود، عده ای مشغله کاری را بهانه ای برای ورزش نکردن می دانند، در صورتی که می توان با پیاده وری یا انجام چندین حرکت ساده در منزل نیاز بدن به ورزش و تحرک را برطرف کرد، پس به این موضوع به طور ویژه و خاص توجه داشته باشید.

یکی دیگر از علت های چاقی را می توان در تغذیه نا مناسب دید. توجه ویژه داشته باشید که تغذیه نا مناسب با پر خوری متفاوت است و نباید این دو را با هم یکی بدانید. تغذیه نامناسب یعنی مواد غذایی با ارزش غذایی پائین را جایگزین مواد غذایی با ارزش بالاتر کنید و به مقدار فراوان آن را مصرف کنید.

به عنوان مثال استفاده از فست فودها را افزایش دهید و مصرف سبزیجات و میوه ها را کم کنید، این یک نمونه از تغذیه نامناسب است.

یکی دیگر از مهم ترین علت های چاقی را می توان خواب نا کافی دانست. خواب تاثیر فراوانی بر روی متابولیسم بدن شخص دارد. توجه داشته باشید که خواب نا کافی حتما به معنی خواب کم نیست. بدن هر کسی به هشت ساعت خواب شبانه نیاز دارد و اگر این مقدار کمتر یا بیشتر شود، خواب را نا کافی و نامناسب می دانند، پس به این موضوع هم توجه ویژه ای داشته باشید.

در مطالب بالا سعی بر این شد که علت های اصلی و مهم چاقی را بیان کنیم. لازم به ذکر است که چاقی در افراد می تواند علت های دیگری هم داشته باشد که البته چون این علت ها خاص هستند و در تعداد محدودی از افراد نمایان می شوند، از بیان آن خودداری می کنیم. برای جلوگیری از چاقی می توان موارد گفته شده در بالا را به طور دقیق رعایت کند.

البته به این موضوع مهم توجه داشته باشید که موضوع جلوگیری از چاقی مبحثی گسترده است که توضیح مفصل در رابطه با آن از بحث اصلی این مقاله دور می باشد و نمی توانیم در مورد آن مطالب زیادی را بیان کنیم، اما به ذکر این مورد بسنده خواهیم کرد که برای جلوگیری از اضافه وزن و چاقی باید سبک زندگی را تغییر داد.

آیا می دانید چاقی موجب چه بیماری هایی می شود؟

نکته مهمی که در رابطه با چاقی باید به آن توجه داشته باشید این است که چاقی یک بیماری نیست، بلکه موجب بیماری های متعددی می شود.

در ادامه قصد داریم بیماری هایی را ذکر کنیم که به علت چاقی به وجود می آیند، البته به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید؛ بیماری هایی که در ادامه ذکر می شود هر یک می توانند علت هایی به جز چاقی هم داشته باشند و چاقی تنها یکی از علت های پیدایش این بیماری ها به حساب می آید.

آیا می دانید چاقی موجب چه بیماری هایی می شود؟
آیا می دانید چاقی موجب چه بیماری هایی می شود؟

یکی از اصلی ترین بیماری هایی که به سبب چاقی به وجود می آید، تنگی نفس می باشد. توجه داشته باشید که تنگی نفس می تواند علت های دیگری هم مانند آسم داشته باشد

اما شاهد این موضوع هستیم که بیشتر افراد چاق دچار تنگی نفس هستند و قادر به تنفس صحیح نمی باشند، البته این مشکل با کاهش وزن از بین خواهد رفت.

یکی دیگر از شایع ترین بیماری هایی که افراد چاق با آن دست به گریبان هستند، دردهای مفصلی است.

درد کمر، زانو درد و آرتروز از بارز ترین این دردها هستند.

البته لازم به ذکر است که افزایش سن و پوکی استخوان هم یکی دیگر از علت های شایع بیماری های مفصلی است، اما اضافه وزن هم سبب می شود که وزنی بیش از توان مفصل به آن وارد شود. توجه داشته باشید که اگر چه لاغری و کاهش وزن می توان سبب کمتر شدن این گونه دردها شود، اما درمان قطعی آن نیست.

بیماری های قلبی و عروقی از دیگر بیماری هایی هستند که بر اثر چاقی و اضافه وزن به وجود می آیند. گرفتگی رگ هایی که به قلب می رسد و سپس نارسایی های قلبی در افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند فراوان دیده می شود و بسیار شایع هستند، برای درمان این بیماری ها باید در ابتدا وزن را به حالت عادی و نرمال رساند و سپس برای درمان بیماری اقدام کرد.

به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که تعداد بیماری هایی که به سبب چاقی و اضافه وزن نمایان می شود بیش از این تعدادی است که در مطالب بالا به آن اشاره شده است.

لازم به ذکر است که احتمال بروز بیماری هایی هم مانند انواع سرطان و دیابت با اضافه وزن افزایش پیدا می کند.

البته لازم به ذکر است که بیماری های گفته شده در مطالب بالا فقط بیماری های جسمی هستند. چاقی و اضافه وزن سبب بروز بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی هم خواهد شد.

کمبود اعتماد به نفس مشکلی است که بیشتر افراد چاق با آن دست به گریبان هستند و همین موضوع سبب افسردگی هم می شود.

به این موضوع مهم توجه داشته باشید که چاقی می تواند زمینه ساز بیماری های دیگری هم باشد که در این مطلب چیزی در رابطه با آن ها ذکر نکرده ایم، علاوه بر این فرد چاق همیشه از موقعیت و اندام خود ناراضی است و این عدم رضایت می توان تاثیرات منفی بسیاری در زندگی وی داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

برای لاغری و درمان چاقی چه راه هایی وجود دارد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده ایم که چاقی چه تاثیرات منفی در زندگی می تواند داشته باشد، این تاثیرات هم از لحاظ روانی بررسی شده اند و هم بیماری هایی را ذکر کرده ایم که یکی از علت های پیدایش آن ها می تواند چاقی و اضافه وزن باشد. در ادامه قصد داریم بگوییم برای خلاص شدن از چاقی و لاغری چه راه هایی وجود دارد و چگونه می توان به وزن ایده آل رسید.

برای لاغری و درمان چاقی چه راه هایی وجود دارد؟
برای لاغری و درمان چاقی چه راه هایی وجود دارد؟

یکی از بهترین راه هایی که به فرد کمک می کند که اندامی متناسب و وزنی ایده آل داشته باشد، رعایت رژیم یا برنامه غذایی مناسب است.

توجه داشته باشید که معنی و مفهوم رژیم غذایی و برنامه غذایی با یکدیگر متفاوت هستند و نباید این دو را یکی دانست. برای درک بهتر این موضوع در ابتدا معنی و مفهوم رژیم غذایی و برنامه غذایی را بیان می کنیم.

در رژیم غذایی یک سری ممنوعیت ها برای فرد لحاظ می شود. به عنوان مثال از بین سه وعده اصلی و دو میان وعده، تعدادی از آن ها حذف می شود یا مقدار آن به شدت کاهش پیدا می کند. رژیم غذایی معمولا با هدف کاهش وزن یا در مواردی افزایش وزن (که از بحث این مقاله خارج است) تنظیم می شود.

این در حالی است که در برنامه غذایی اوضاع کمی تفاوت دارد، یعنی برنامه غذایی به هدف کاهش یا افزایش وزن تنظیم نمی شود

بلکه برای داشتن وعده های درست غذایی و استفاده از مواد غذایی با ارزش بالاتر و مفیدتر طراحی می شوند. در برنامه غذایی هیچ وعده یا میان وعده ای حذف نخواهد شد.

پس با توجه به مطالب بالا باید به این نکته توجه داشته باشید که برای لاغری رعایت رژیم غذایی توصیه می شود و برای جلوگیری از اضافه وزن باید برنامه غذایی مناسبی را پیگیری کنید

به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که برنامه یا رژیم غذایی را فقط از پزشک متخصص دریافت کنید و به دیگر افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند اعتماد نکنید.

یکی دیگر از راه هایی که می تواند تاثیرات بسیاری در لاغری فرد داشته باشد، ورزش کردن به صورت منظم است. در مطالب ابتدایی مقاله به این نکته اشاره کردیم که عدم تحرک و ورزش نکردن یکی از اصلی ترین علت های چاقی به حساب می آید، حال باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که ورزش کردن می تواند کمک به سزایی به کاهش وزن فرد داشته باشد.

در این قسمت لازم است موضوع بسیار مهمی را بیان کنیم. توجه داشته باشید که برای انجام هر کاری باید از نیروی متخصص آن کار کمک و مشورت بگیرید

همانطور که در مطالب بالا گفتیم که برای رژیم یا برنامه غذایی باید از پزشک متخصص مشورت بگیرید، برای ورزش کردن و برنامه ورزشی هم باید از مربی های متخصص در این زمینه کمک بگیرید و باز هم توصیه می کنیم که به افراد سودجو اعتماد نکنید.

علاوه بر رعایت رژیم غذایی و برنامه ورزشی راه دیگری هم برای لاغری وجود دارد که در زمان کمتری می توان وزن تقریبا بالایی را از دست داد.

عمل های جراحی لاغری یکی از بهترین روش ها برای لاغری به حساب می آیند که انواع مختلفی هم دارد. البته انجام عمل جراحی لاغری شرایط خاص خود را دارد و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد.

همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم عمل های جراحی لاغری انواع مختلفی دارند که هر یک روش، مزیت و معایب خاص خود را دارد، اما در بین این عمل ها می توان گفت عمل اسلیو معده با کمترین عوارض و معایب و همینطور بیشترین مزیت، یکی از بهترین عمل های لاغری به حساب می آید که طرفداران بسیاری هم به سمت خود جذب کرده است.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

با نحوه انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که چگونه می توان از چاقی جلوگیری کرد و در ادامه روش هایی را بیان کردیم که با آن ها می توان وزن را کاهش داد

و به این موضوع هم اشاره کردیم که عمل های جراحی گوناگونی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان در زمان کم وزن بسیاری را از دست داد، در این قسمت عمل اسلیو معده را به عنوان یکی از بهترین روش های عمل های جراحی شرح خواهیم داد.

با نحوه انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟
با نحوه انجام عمل اسلیو معده آشنایی دارید؟

در ابتدا باید به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که عمل اسلیو معده برگشت پذیر نیست. در عمل اسلیو معده حجم بسیار زیادی از معده بریده می شود.

نکته بسیار مهمی که عمل اسلیو معده را نسبت به دیگر عمل های جراحی لاغری متمایز می کند قسمتی است که از معده بریده می شود. این قسمت تاثیر به سزایی در لاغری و نتایج بعد از عمل جراحی دارد.

در معده قسمتی وجود دارد که هورمون گرسنگی از آن جا ترشح می شود. نکته بسیار مهمی که در رابطه با عمل اسلیو معده وجود دارد این است که در این عمل جراحی این قسمت بریده می شود

یعنی دیگر در معده هورمونی برای گرسنگی وجود ندارد. این کار سبب می شود که میزان اشتهای شخص به طرز قابل قبولی کاهش پیدا کند.

بعد از عمل جراحی اسلیو معده، شکل نهایی معده شبیه به یک موز یا هلال ماه می شود و البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که این شکل سبب می شود که مزیت های عمل جراحی اسلیو معده بیش از دیگر عمل های جراحی لاغری باشد، زیرا در این حالت مواد معدنی و یتامین های موجود در مواد غذایی بیشتر و بهتر جذب بدن می شوند.

نکته دیگری که در رابطه با عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از انجام عمل جراحی باید نکات بسیار مهمی را رعایت کنید که توجه به آن ها سبب می شود بعد از عمل مشکلی برای شما به وجود نیاید. به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفته ایم که در قسمتی به طور مجزا و جداگانه آن را بررسی کنیم و شرح دهیم.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

قبل از انجام عمل اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه شود؟

در مطالب بالا به این موضوع مهم اشاره کردیم که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود و گفتیم که شکل نهایی معده بعد از انجام عمل جراحی شبیه به موز یا هلال ماه است که سبب مزیت های فراوانی برای این عمل شده است.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از انجام عمل جراحی باید به چه نکاتی توجه داشته باشید تا بعد از انجام عمل بهترین نتیجه ممکن برای شما رقم بخورد.

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که رژیم غذایی خاصی را رعایت کنید. البته این رژیم غذایی را پزشک معالج به شما می دهد، اما در ادامه سعی داریم نکات مهمی را که در این رژیم غذایی باید رعایت کنید را بررسی کنیم.

قبل از انجام عمل اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه شود؟
قبل از انجام عمل اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه شود؟

یکی از مهم ترین شرایطی که برای انجام عمل اسلیو معده وجود دارد این است که شخص نباید هیچ گونه اعتیادی به مواد مخدر، دخانیات و مشروبات الکلی داشته باشد و در غیر این صورت اجازه انجام عمل اسلیو معده به او داده نمی شود.

پس توصیه می کنیم اگر به مواد مخدر اعتیاد دارید، سه ماه قبل از تاریخ انجام عمل جراحی برای ترک اعتیاد خود اقدام کنید، زیرا از یک هفته قبل از عمل جرای اسلیو معده نباید هیچ مواد مخدر، دخانیات یا مشروبات الکلی مصرف شود. در غیر این صورت تاریخ انجام عمل جراحی به تعویق می افتد.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

توجه داشته باشید

آزمایش های قبل از عمل جراحی را فراموش نکنید و در تاریخ مقرر برای انجام آن ها اقدام کنید.

برای انجام هر یک از این آزمایش ها هدفی وجود دارد که نمی توان از آن غافل شد. در ادامه این موضوع را به طور ویژه و خاص بررسی خواهیم کرد، زیرا اهمیت فراوانی دارد.

در جلسات قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده اگر دارویی خاص را مصرف می کنید، پزشک متخصص خود را در جریان این موضوع قرار دهید، زیرا ممکن است داروی شما تاثیر منفی در روند عمل جراحی داشته باشد، در این صورت داروی دیگری باید جایگزین آن شود.

لازم به ذکر است که مصرف داروهای انعقادی مانند آسپرین یک هفته قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده ممنوع می باشد.

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

البته قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده نکات دیگری هم باید رعایت شود که می توانید لیست کامل آن را از پزشک معالج خود بخواهید، زیرا با توجه به شرایط هر کسی متفاوت خواهد بود، اما در این قسمت سعی بر این داشتیم که مهم ترین این موارد را بیان کنیم.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید انجام آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده و رعایت تمام نکاتی که بیان می شود به این دلیل است که بعد از عمل آرامش بیشتری داشته باشید، در رابطه با این موضوع در ادامه توضیحات مفصلی را بیان خواهیم کرد.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

آیا می دانید رعایت نکات و مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه هدفی انجام می شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید چه نکاتی را در نظر بگیرید و چه مراقبت هایی را انجام دهید

اما گفتیم که در ادامه در رابطه با اهمیت این مراقبت ها و هدف از انجام آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد. در ابتدا برای هدف از انجام این مراقبت ها باید بگوییم که سبب می شوند درد و عوارض بعد از انجام عمل جراحی به شدت کاهش پیدا کند.

در رابطه با عوارض و درد بعد از عمل جراحی اسلیو هم باید به این نکته اساسی اشاره کنیم که عمل اسلیو معده عملی است که مانند دیگر روش های جراحی با روش تهاجمی انجام می شود، پس کاملا طبیعی است اگر یک سری درد بعد از عمل وجود داشته باشد

آیا می دانید رعایت نکات و مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه هدفی انجام می شود؟
آیا می دانید رعایت نکات و مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه هدفی انجام می شود؟

اما نکته مثبت این است که با رعایت مراقبت های قبل از انجام عمل می توان این عوارض را به مقدار بسیار زیادی کاهش داد و نزدیک به صفر کرد و البته درد هم با مسکنی ساده از بین می رود و برای فرد دردسر ساز نخواهد بود.

به شما این اطمینان را می دهیم که اگر پزشک معالج خود را به خوبی انتخاب کرده باشید و تخصص، مهارت و تجربه کافی را از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب پزشک بدانید، این پزشک متخصص سبب می شود که هیچ عوارضی در انتظار شما نباشد، زیرا قبل از انجام عمل جراحی شما را با مراقبت های قبل از عمل به خوبی آشنا می کند.

در حین انجام عمل بهترین کارهای ممکن را انجام می دهد و سپس بعد از انجام عمل جراحی با مراقبت های بعد از عمل شما را آشنا می کند.

توجه داشته باشید که دردهای بعد از انجام عمل جراحی با چند راه کار ساده قبل از انجام عمل به خوبی قابل جلوگیری هستند، همچنین انجام آزمایش های قبل از عمل جراحی به پزشک معالج شما کمک شایانی می کند که در انتظار بهترین نتیجه ممکن باشید.

آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کرد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کرد. توجه داشته باشید که در رابطه با این رژیم غذایی و نکات مربوط به آن در ادامه مطالب مهمی را بیان خواهیم کرد. در این قسمت باید به این موضوع اشاره کنیم که رعایت این رژیم غذایی چه ضرورتی دارد.

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید وزن به ثبات برسد. این ثبات وزن اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا اگر این اتفاق رخ ندهد بعد از انجام عمل جراحی شاهد بالا رفتن وزن خواهیم بود.

آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کرد؟
آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کرد؟

لازم به ذکر است که این اتفاق می تواند بدترین اتفاقی باشد که برای هر کسی رخ دهد، پس باید به این موضوع توجه ویژه ای شود.

ثبات وزن همیشه به معنی کاهش وزن نیست، بلکه به این معنی است که وزن افزایش پیدا نکند. رژیم غذایی قبل از عمل جراحی اسلیو معده باید با نظر پزشک متخصص باشد و نمی توان از هر کس دیگری رژیم غذایی گرفت. توجه داشته باشید که عدم توجه به این رژیم غذایی سبب می شود که بعد از عمل جراحی اسلیو معده وزن باز هم افزایش پیدا کند.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه نکاتی را در تغذیه باید رعایت کرد؟

در مطالب بالا به این موضوع مهم اشاره کردیم که قبل از انجام عمل اسلیو معده رعایت رژیم غذایی خاصی الزامی است. در رابطه با این موضوع هم مطالبی را بیان کردیم که چرا رعایت این رژیم غذایی مهم و با اهمیت است. حال در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که این رژیم غذایی چگونه است.

البته به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که رژیم غذایی قبل از انجام عمل اسلیو معده را باید حتما از پزشک معالج خود دریافت کنید تا مطمئن باشد

قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه نکاتی را در تغذیه باید رعایت کرد؟
قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه نکاتی را در تغذیه باید رعایت کرد؟

اما در این قسمت قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که در رعایت این رژیم غذایی به چشم می خورد، البته این نکات با توجه به شرایط هر کسی می تواند متغیر باشد و پزشک معالج شما را از این موضوع آگاه خواهد کرد.

سه ماه قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید رژیم غذایی خاصی رعایت شود، در این رژیم غذایی معمولا تعداد وعده های غذایی کاهش پیدا می کند.

در حالت عادی شاهد این هستیم که هر کسی به سه وعده اصلی و دو یا سه میان وعده نیاز دارد، در صورتی که برای افراد متقاضی انجام عمل اسلیو معده باید این تعداد کاهش پیدا کند، معمولا شاهد این هستیم که میان وعده ها حذف می شوند، اما وعده های اصلی باز هم وجود خواهند داشت.

البته وجود داشتن وعده های اصلی به این معنی نیست که هر ماده غذایی را می توان در این وعده ها میل کرد، بلکه باید حجم و نوع آن هم تغییر کند.

اجازه دهید برای فهم این موضوع آن را با یک مثال بیان کنیم. در وعده شام نباید مواد غذایی مانند برنج یا نان مصرف شود، بلکه باید سبزیجات پخته شده به جای آن جایگزین شود.

غذاهایی که چربی مضر دارند باید از وعده های غذایی به طور کامل حذف شوند و به جای آن مواد غذایی با چربی مفید جایگزین شود.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که چربی نباید به طور کامل از برنامه غذایی و رژیم غذایی حذف شود زیرا از مواد مهم و کاربردی برای بدن به حساب می آید، اما باید چربی های مفید را جایگزین چربی های مضر کرد.

در رابطه با غذاهایی که چربی مضر دارند باید بگوییم که فست فودها یا غذاهای سرخ کردنی در این گروه جای می گیرند، اما چربی هایی مانند روغن موجود در زیتون را می توان در گروه چربی های مفید قرار داد. لازم به ذکر است که در رابطه با این مواد غذایی می توانید اطلاعات دقیق و کامل را از پزشک متخصص خود بپرسید.

سبزیجات و میوه ها باید از اجزاء اصلی رژیم غذایی جدید باشند. سبزیجات را می توانید به صورت پخته در وعده شام میل کنید، البته سبزیجات را می توانید به صورت خام هم مصرف کنید و تفاوتی بین این دو وجود ندارد.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

میوه هایی که فیبر بیشتر دارند

برای مصرف میوه ها توجه داشته باشید آن هایی را انتخاب کنید که فیبر بیشتر و قند کمتری دارند، در این صورت نتیجه رژیم غذایی شما با کاهش وزن بیشتری نمود پیدا می کند.

نکته دیگری که در رژیم غذایی قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که میزان مصرف آب و دیگر نوشیدنی ها افزایش پیدا کند.

میوه هایی که فیبر بیشتر دارند
میوه هایی که فیبر بیشتر دارند

البته لازم به ذکر است که نوشیدنی های شیرین مصنوعی باید به طور کامل حذف شود. به عنوان مثال نوشابه ها باید به طور کامل حذف شوند و به جای آن آب یا آبمیوه های طبیعی مصرف شود.

در این قسمت لازم است به موضوع بسیار مهمی اشاره داشته باشیم. توجه کنید که اگر قصد کاهش وزن دارید از آبمیوه طبیعی استفاده کنید. هنگامی که آب میوه ای گرفته می شود، فیبر های موجود در آن از بین می رود

یعنی می توان به این نتیجه رسید که مقدار فیبر موجود در یک میوه از مقدار فیبر موجود در آبمیوه آن بیشتر خواهد بود و همانطور که می دانید فیبر ها از جمله موادی هستند که کمک بسیاری به کاهش وزن می کنند.

نکته بعدی که در رابطه با رژیم غذایی قبل از عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که یک هفته قبل از انجام عمل باید غذاهای جامد از برنامه غذایی حذف شود

البته توجه داشته باشید که تصمیم گیری در این مورد به عهده پزشک معالج است، اما معمولا توصیه می کنند که در هفته آخر قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده غذاهایی مانند سوپ مصرف شود.

نکته دیگری که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید در نظر داشته باشید این است که دوازده ساعت قبل از انجام عمل نباید هیچگونه چیزی میل شود، حتی نوشیدن آب یا نوشیدنی های دیگر هم ممنوع می باشد.

اگر در این مدت احساس تشنگی داشتید، دستمالی تمیز را مرطوب کرده و بر روی لب های خود بگذارید. لازم به ذکر است که بستری شدن در بیمارستان قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده ضروری نخواهد بود، مگر آن که پزشک معالج با توجه به شرایط شخص این مورد را تجویز کند.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

با آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آزمایش هایی انجام شود. در مطالب بالا گفتیم که این آزمایش ها تعداد بالایی دارند و گفتیم که چرا باید این آزمایش ها را انجام داد، حال در این قسمت قصد داریم اطلاعات دیگری در رابطه با این آزمایش ها ارائه دهیم.

با آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟
با آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

هر کسی باید قبل از انجام عمل اسلیو معده این آزمایش ها را انجام دهد؛ آزمایش کامل خون، آزمایش قند خون و دیابت، آزمایشی که کارکرد کلیه ها را بررسی می کند، آزمایشی برای بررسی کارکرد کبد، آزمایشی برای بررسی تیروئید، آزمایشی مربوط به میزان کلسترول و چربی، آزمایش میزان انعقاد خون، آزمایش ادرار و آزمایشی که میزان ویتامین ها و آهن را در بدن اندازه گیری می کند.

مقاله معنی blood sugar در آزمایش خون را بخوانید.

البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که انجام تمامی آزمایش های فوق ضروری است و نمی توان هیچ یک از آن ها را از برنامه حذف کرد.

نکته دیگری که نیاز به توجه خاص دارد این است که آزمایش ها را در زمانی انجام دهید که پزشک معالج از شما خواسته است. به عنوان مثال اگر تاریخ انجام آزمایش خون یک هفته قبل از انجام عمل جراحی است، آن را به زمانی زودتر یا دیر تر موکول نکنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هدف از انجام هر یک از  این آزمایش ها با دیگری متفاوت خواهد بود. البته در رابطه با هدف از انجام هر یک از آزمایش ها در ادامه مطالب مهم و کاملی را به طور جداگانه بیان خواهیم کرد تا اگر قصد انجام عمل جراحی اسلیو معده را دارید در این زمینه اطلاعات مفیدی را به دست آورید.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

آیا می دانید آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه منظوری انجام می شوند؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که چه ازمایش هایی قبل از انجام عمل اسلیو معده از شخص گرفته می شود، حال در این قسمت قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که این آزمایش ها با چه هدفی انجام می شوند. البته توجه داشته باشید که هدف هر یک از آزمایش ها با دیگری متفاوت خواهد بود، اما کلیات آن را بررسی خواهیم کرد.

آیا می دانید آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه منظوری انجام می شوند؟
آیا می دانید آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه منظوری انجام می شوند؟

آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به این منظور انجام می شوند که اطلاعات دقیقی در رابطه با بدن شخص در اختیار پزشک معالج قرار بگیرد.

توجه داشته باشید که این اطلاعات در روند عمل جراحی می تواند تاثیرات بسیاری داشته باشد. در این خصوص باید به این موضوع مهم اشاره کنیم هر یک از آزمایش های انجام شده اطلاعات خاصی را به پزشک منتقل می کند که در رابطه با هر یک از آن ها در ادامه به طور مجزا مطالبی را بیان خواهیم کرد.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر آزمایش باید در زمان بندی خاص خود انجام شود. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید زمان انجام آزمایش را تغییر دهید

مگر آن که تاریخ انجام عمل جراحی اسلیو معده شما تغییر کرده باشد فقط در این صورت مجاز خواهیم بود که تاریخ انجام آزمایش های خود را تغییر دهید.

در ادامه مطالب قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که هدف از انجام هر یک از ازمایش هایی که قبل از انجام عمل اسلیو معده انجام می گیرد، چه چیزی است.

به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را هرگز از دست ندهید، زیرا اطلاعات فراوانی دارد که می تواند کمک زیادی به شخص متقاضی انجام عمل جراحی اسلیو معده کند.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آزمایش خون داد؟

آزمایش خون یکی از مهم ترین آزمایش هایی است که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده انجام می شود. در ادامه هدف از انجام این آزمایش را به طور کامل بررسی خواهیم کرد، اما توجه داشته باشید که آزمایش خون به منظور های متعددی انجام می گیرد و همین اهمیت آن را بسیار بالا برده است که باید به آن توجه ویژه و خاصی شود.

آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آزمایش خون داد؟
آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آزمایش خون داد؟

یکی از مهم ترین اهداف آزمایش خون قبل از انجام عمل اسلیو معده این است که پزشک معالج بداند آیا فرد کم خون است یا خیر. کم خونی مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. اگر کسی کم خونی داشته باشد، باید بعد از انجام عمل جراحی تدابیر مهمی در نظر گرفته شود که فرد دچار مشکلی نشود.

یکی دیگر از اهداف آزمایش خون این است که بدانند شخص متقاضی انجام عمل جراحی اسلیو معده باردار نباشد.

بارداری یکی از عواملی است که سبب می شود انجام عمل جراحی اسلیو معده یا به تعویق بیفتد تا با شرایط بسیار خاصی انجام شود. البته در بسیاری از موارد بارداری سبب تعویق عمل جراحی اسلیو معده می شود.

همانطور که از مطالب بالا می توان به این نتیجه رسید آزمایش خون قبل از عمل جراحی اسلیو معده اهمیت بالایی دارد، زیرا در صورت بارداری عمل جراحی باید به تعویق افتد یا در صورتی که شخص کم خونی داشته باشد

باید این موضوع بعد از عمل جراحی اسلیو معده در نظر گرفته شود تا مشکلی برای بیمار به وجود نیاید، البته توجه داشته باشید که آزمایش خون اهداف دیگری هم به دنبال دارد که در ادامه آن را به طور کامل شرح خواهیم داد، پس ادامه مطالب را از دست ندهید.

با هدف آزمایش دیابت قبل از عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

یکی از مهم ترین آزمایش هایی که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید انجام شود، آزمایشی است که دیابت را در افراد مختلف تشخیص می دهد. البته لازم به ذکر است

اگر قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده از دیابت خود اطمینان دارید، باز هم این آزمایش را انجام دهید تا پزشک معالج به خوبی از میزان این بیماری اطمینان حاصل کند تا در جریان انجام عمل جراحی و همچنین بعد از آن مشکلی برای شما به وجود نیاید.

انجام آزمایش های مربوط به تست دیابت به این دلیل اهمیت دارد که بی هوش کردن افراد دیابتی بسیار خطرناک است، یعنی این احتمال وجود دارد که افراد دارای بیماری دیابت بعد از بی هوش کردن دیگر به هوش نیایند، به همین دلیل هرگز از تست دیابت غافل نشوید و آن را فراموش نکنید، زیرا عواقب بسیار جدی به دنبال خواهد داشت.

نکته مهمی که اشاره به آن ضروری است، این می باشد که احتمال وجود دیابت در افرادی که از اضافه وزن و چاقی مزمن رنج می برند، بسیار بالا است و می توان گفت که دیابت یکی از شایع ترین بیماری های ناشی از چاقی به حساب می آید. این دلیل اهمیت انجام آزمایش دیابت قبل از عمل اسلیو معده را بیشتر نمایان می کند.

نگران مثبت بودن تست خود نباشید

نکته دیگری که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که نگران مثبت بودن تست دیابت خود نباشید. اگر چه همانطور که در مطالب بالا هم به آن اشاره کردیم بی هوش کردن بیماران دیابتی بسیار خطرناک است

اما این موضوع سبب نمی شود که این افراد نتوانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند، بلکه پزشک های متخصص از روش های دیگری برای انجام عمل اجرای اسلیو معده استفاده می کنند که البته این روش ها جدیدتر هستند و احتمال درد بعد از عمل را به شدت کاهش می دهند.

متاسفانه به علت کمبود وقت نمی توانید مطلب در رابطه با روش های انجام عمل جراحی اسلیو معده بیان کنیم، اما ادامه مطالب را از دست ندهید.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

چرا باید قبل از عمل اسلیو معده آزمایشی در رابطه با کارکرد کلیه داد؟

یکی از آزمایش های مهمی که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید انجام شود، آزمایشی است که عملکرد کلیه های شخص متقاضی عمل را بررسی می کند.

از مهم ترین اهداف این آزمایش می توان به این موضوع اشاره کرد که رژیم غذایی شخص متناسب با آن طراحی خواهد شد، در ادامه توضیحات کاملی را بیان خواهیم کرد.

چرا باید قبل از عمل اسلیو معده آزمایشی در رابطه با کارکرد کلیه داد؟
چرا باید قبل از عمل اسلیو معده آزمایشی در رابطه با کارکرد کلیه داد؟

بیماران کلیوی یکی از حساس ترین بیماران شناخته می شوند که باید در انتخاب غذاها و همچنین داروهایی که برای آن ها تجویز می شود نهایت دقت را به خرج برد، تصور کنید شخصی عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده است و دچار بیماری های کلیوی هم می باید، اما پزشک معالج او در جریان این بیماری قرار ندارد.

در این حالت پزشک دارو یا غذایی خاص را برای بیمار تجویز می کند و بیمار مصرف می کند، بدون این که بداند این دارو یا غذا برای کلیه او خطر آفرین است.

در این حال شخص درد فراوانی را تحمل خواهد کرد، این در حالی است که با یک آزمایش ساده قبل از انجام عمل اسلیو می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر سابقه بیماری کلیوی هم دارید و از آن مطمئن هستید، باز هم این آزمایش را باید انجام دهید تا پزشک معالج شما در بطور دقیق در جریان میزان بیماری قرار بگیرد و با توجه به آن رژیم غذایی و برنامه دارویی شما را بنویسد، پس در هیچ شرایطی از این عمل جراحی نباید غافل شوید.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

قبل از انجام عمل اسلیو معده آزمایش انعقادی به چه منظوری انجام می گیرد؟

بیماری هایی که به انعقاد خون مربوط می شوند یکی از بیماری هایی هستند که برای انجام عمل جراحی اسلیو معده دردسر ساز می باشند. البته لازم به ذکر است که این بیماری ها نه تنها برای عمل جراحی اسلیو معده، بلکه برای هر عمل جراحی دیگری هم می توانند دردسر و مشکل به وجود آورد.

قبل از انجام عمل اسلیو معده آزمایش انعقادی به چه منظوری انجام می گیرد؟
قبل از انجام عمل اسلیو معده آزمایش انعقادی به چه منظوری انجام می گیرد؟

شخصی که بیماری های انعقاد خون دچار است، این مشکل را دارد که بدن او به طور طبیعی نمی توان زخمی را خوب کند، یعنی ممکن است زخم های به وجود آمده به دلیل جای بخیه بعد از عمل جراحی در این افراد خوب نشود، البته این در حالتی است که بیماری آن ها تشخیص داده نشود و تدابیری برای آن در نظر نگیرند.

انعقاد خون و مشکل های وابسته به آن از طریق آزمایش خون شناسایی می شوند، پس در این جا باز هم می توان به اهمیت انجام آزمایش خون قبل از عمل اسلیو معده پی برد. در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که انجام آزمایش خون قبل از عمل اسلیو معده هدف های دیگری هم دارد که انعقاد خون هم یکی دیگر از اهداف آزمایش خون به حساب می آید.

اگر شخصی با بیماری های انعقاد خون دست به گریبان باشد، باید داروی بی هوشی خاص و همچنین داروهایی دیگری برای او تجویز کنند تا در طول انجام عمل جراحی اسلیو معده و بعد از آن دچار مشکل جدی نشود و بتواند عمل خود را به خوبی پشت سر بگذارد. پس نباید به هیچ عنوان آن را نادیده گرفت.

آیا می دانید چرا شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده باشید قبل از عمل آزمایش ادرار دهد؟

در این قسمت قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که آزمایش ادرار قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به چه منظوری انجام می شود. آزمایش ادرار موضوعی است کاملا مهم و حیاتی به عوامل متعددی به آن بستگی دارند، در ادامه سعی بر این داریم که این موارد و عوامل را به طور کامل شرح دهیم تا با آن بیشتر و بهتر آشنا شوید.

آیا می دانید چرا شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده باشید قبل از عمل آزمایش ادرار دهد؟
آیا می دانید چرا شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده باشید قبل از عمل آزمایش ادرار دهد؟

در مطالب بالا به این موضوع بسیار مهم اشاره کردیم که یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تست هایی که از شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده گرفته می شود، تستی مربوط به دیابت است.

در این جا باید به این موضوع اشاره کنیم که یکی از راه های تشخیص دیابت آزمایش ادرار می باشد. در مطالب بالا به اهمیت انجام تست دیابت قبل از عمل جراحی اسلیو معده اشاره کرده ایم و گفتیم که بی توجهی به این موضوع چه پیامدهایی را به دنبال خواهد داشت.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

توجه داشته باشید که آزمایش ادرار فقط به دلیل تشخیص دیابت شخص نیست، بلکه اهداف دیگری هم به دنبال خواهد داشت.

یکی از راه های تشخیص بیماری های کلیوی هم آزمایش ادرار است، پس می توان نتیجه گرفت که آزمایش ادرار و انجام آن تا چه اندازه مهم و در نتیجه عمل اسلیو معده تاثیر گذار خواهد بود.

در رابطه با اهمیت تشخیص بیماری های کلیوی و بیماری دیابت در مطالب بالا به طور کامل توضیحاتی را ارائه داده ایم، در این جا باید به این موضوع مهم اشاره داشته باشیم که انجام ازمایش ادرار قبل از عمل جراحی اسلیو معده اهداف دیگری هم دارد که در ادامه آن را به طور کامل شرح خواهیم داد.

یکی از مهم ترین اهداف انجام آزمایش ادرار قبل از آن که عمل اسلیو معده انجام شود این است که اگر بدن شخص عفونتی دارد، قبل از انجام عمل جراحی آن را درمان کنند. لازم به ذکر است که وجود عفونت در بدن شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده سبب می شود که عمل جراحی به تعویق افتد، زیرا عفونت یکی از خطرناک ترین اتفاق هایی است که برای شخصی که عمل جراحی انجام داده است، رخ خواهد داد.

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی لازم است؟

در این مقاله در تلاشیم که سوال های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده را بررسی کنیم و نگرانی هایی که ممکن است برای شخص به وجود آید را ذکر کرده ایم. علاوه بر این موارد در تلاش بودیم که آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده را به طور مجزا بررسی کنیم و بگوییم که هدف از انجام هر یک از این عمل ها چی چیزی است.

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی لازم است؟
بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده چه مراقبت هایی لازم است؟

در این قسمت سعی داریم این موضوع را بررسی کنیم که بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید چه مراقبت هایی را در نظر داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکن برای شما حاصل شود.

به این موضوع مهم توجه داشته باشید که انجام مراقبت های بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده به همان اندازه مهم است که مراقبت های قبل از انجام عمل جراحی اهمیت دارد. در ادامه قصد داریم مراقبت های بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده را به طور مفصل شرح دهیم.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

تغذیه

یکی از مهم ترین مسائلی که شخص بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید در نظر داشته باشد، مسائلی است که به تغذیه مربوط می شود.

توجه داشته باشید که در عمل اسلیو معده حجم عظیمی از معده بریده می شود و این موضوع سبب می شود که معده در بالاترین سطح حساسیت خود باشد، پس در این زمان تغذیه اهمیت بسیار بالایی پیدا می کند. به دلیل اهمیت بالایی تغذیه بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده به این موضوع در قسمتی مجزا می پردازیم.

یکی دیگر از مراقبت هایی که شخص بعد از انجام عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشد این است که مدت زمان سه تا پنج روز را به طور کامل استراحت کند.

تغذیه
تغذیه

البته در این مدت نیاز نیست که در بیمارستان بستری شود، مگر ان که پزشک معالج او با توجه به شرایط این تصمیم را بگیرد. در غیر این صورت بیمار می تواند به منزل منتقل شود و ادامه دوره نقاهت خود را در منزل سپری کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شخص بعد از یک هفته می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد

اما لازم به ذکر است که بلند کردن اجسام سنگین، پیاده روی های طولانی و فعالیت های سنگین بدنی سبب می شود که به بخیه های شخص آسب وارد شود، پس از این کارها دوری کنید.

به افرادی که دچار چاقی مزمن و اضافه وزن هستند و برای کاهش وزن مجبور به انجام عمل های جراحی لاغری مانند اسلیو معده شده اند پیشنهاد می شود که بعد از انجام عمل جراحی ورزش را در برنامه اصلی خود قرار دهند، اما توجه داشته باشید که ورزش را باید یک ماه تا چهل روز بعد از عمل جراحی شروع کنید تا آسیبی به شما وارد نشود.

برای شروع ورزش باید از حرکت های ساده و سبک استفاده کنید. به شما توصیه می کنیم که مربی خود را در جریان انجام عمل جراحی خود قرار دهید تا متناسب با شرایط شما برایتان برنامه ورزشی بنویسد.

صفحه ورزش بعد از عمل بای پس معده را ببینید.

لازم به ذکر است که عدم توجه به این مسائل می تواند سبب عوارضی شود که خود شخص مسئول آن است.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در دوره نقاهت عمل اسلیو معده نباید هیچ گونه مواد مخدر، دخانیات یا مشروبات الکلی مصرف شود. توجه داشته باشید که مصرف این مواد قبل از انجام عمل اسلیو معده هم ممنوع می باشد، پس عمل اسلیو معده به شما کمک می کند که زندگی سالم تری را تجربه کنید، البته این زندگی سالم زوایای دیگری هم دارد.

نکته مهمی که بعد از انجام عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که مصرف روزانه مکمل های غذایی و ویتامین ها را در برنامه خود قرار دهید و هرگز از آن غافل نشوید.

این مسئله به شخص کمک می کند که به میزان قابل توجهی عوارض بعد از عمل اسلیو معده را کاهش دهد و این عمل برای او هیچ مشکلی را به وجود نیاورد. البته همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کرده ایم، عمل اسلیو معده عوارضی ندارد و همه عوامل را می توان به سادگی کنترل کرد.

تغذیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده چگونه خواهد بود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که موضوع تغذیه بعد از عمل جراحی اسلیو معده تا چه اندازه مهم و با اهمیت است و به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این قسمت به طور جداگانه و البته مفصل در رابطه با این موضوع مطالبی را ارائه دهیم. اگر از افرادی هستید که قصد انجام عمل اسلیو معده را دارید این مطلب را هرگز از دست ندهید.

هفته اول

در هفته ابتدایی بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده شخص نباید هیچ گونه غذای جامدی را مصرف کند، فقط مجاز به استفاده از نوشیدنی هایی است که برای او مفید هستند، آب، آب گوشت و آبمیوه های طبیعی و البته سوپ های بسیار رقیق تنها موادی هستند که شخص در این یک هفته می تواند در برنامه غذایی خود داشته باشد.

هفته اول
هفته اول

به شما توصیه می کنیم که آبمیوه های پاکتی را به طور کامل از برنامه غذایی خود حذف کنید، زیرا میزان بسیار بالایی قند و اندکی فیبر دارند، این مورد سبب می شود که نوشیدن آبمیوه های طبیعی علاوه بر این که فایده ای ندارند برای شخص ضرر هم داشته باشند، پس آن ها را به طور کامل فراموش کنید.

هفته دوم

در هفته دوم به بیمار اجازه داده می شود که نوشیدنی های با غلظت بیشتر را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

به عنوان مثال می توان سوپ هایی را خورد که علاوه بر آبگوشت مقداری سبزیجات پخته شده کاملا له شده در آن وجود دارد. لازم به ذکر است که در این هفته خوردن مواد غذایی گوشتی ممنوع می باشد، اما شخص می تواند لبنیات را در برنامه غذایی خود داشته باشد.

هفته دوم
هفته دوم

هفته سوم

در هفته سوم بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده به بیمار اجازه خوردن مواد غذایی نرم یا آسیاب شده داده می شود. به عنوان مثال استفاده از پوره سیب زمینی در این هفته می تواند بسیار مفید باشد.

در این هفته شخص می تواند مواد نرم دیگری مانند ژله را هم در برنامه خود داشته باشد، اما توصیه می کنیم که ژله استفاده شده حتما با آبمیوه طبیعی تهیه شده باشد تا برای شخص مضر نباشد.

هفته سوم
هفته سوم

هفته چهارم

هفته چهارم بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده، هفته ای است که شخص می توان همه مواد غذایی را مانند قبل از انجام عمل جراحی استفاده کنید

هفته چهارم
هفته چهارم

اما با این تفاوت که نوع این مواد غذایی و حجم مصرف آن نباید مانند قبل از انجام عمل جراحی باشد. البته با توجه به آن که در عمل جراحی اسلیو معده حجم معده کاهش داشته است و همچنین هورمون گرسنگی در معده ترشح نمی شود، میزان غذای مصرفی هم کاهش خواهد داشت.

نکته مهمی که شخص باید به آن توجه داشته باشد این است که مواد غذایی سالم و با ارزش غذای بالاتر را جایگزین مواد غذایی نا سالم و با ارزش غذایی کمتر کند.

مثال

به عنوان مثال غذاهایی مانند فست فود باید به طور کامل حذف شوند و به جای آن سبزیجات تازه در برنامه غذایی فرد جای بگیرند. استفاده روزانه از سبزیجات تازه علاوه بر این که برای کاهش وزن و ثبات وزن فایده دارد، سبب سلامتی بیشتر شخص هم خواهد شد.

مثال
مثالمثال

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که آزمایشات قبل از عمل اسلیو معده چه مواردی هستند و هر یک از آن ها به چه منظوری انجام می شوند. در این مقاله سعی بر این داشتیم لیستی کامل از آزمایش هایی ارائه دهیم که فرد قبل از انجام عمل اسلیو معده باید آن ها را حتما انجام دهد.

در این مقاله به این موضوع اشاره کردیم که بیماری هایی مانند دیابت، انعقاد خون و بیماری های مربوط به کلیه قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید به طور دقیق و با میزان درست تشخیص داده شوند تا در جریان انجام عمل جراحی و همچنین بعد از آن مشکلی برای شخص به وجود نیاید.

در این مقاله به این مورد اشاره کردیم که برای تست های ذکر شده در مطالب بالا آزمایش خون و آزمایش ادرار گرفته می شود و علاوه بر بیماری های فوق باید از عدم بارداری شخص هم مطمئن شوند. البته طبیعتا تست عدم بارداری فقط برای خانم ها انجام می شود و آقایان نباید آن را انجام دهند.

موضوع دیگری که در این مقاله سعی داشتیم آن را توضیح دهید مراقبت هایی است که شخص قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آن ها را رعایت کند.

توجه داشته باشید که در رابطه با اهمیت انجام این مراقبت ها در مطالب بالا به طور کامل توضیحاتی را ارائه داده ایم و گفتیم که شخص باید چه مواردی را رعایت کند.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که شخص قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید هر گونه اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارد و در غیر این صورت نمی تواند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهد. در رابطه با رژیم غذایی قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده هم اطلاعات کاملی را بیان کرده ایم.

همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم در این مقاله قصد داشتیم سوال های مربوط به عمل اسلیو معده را پاسخ دهیم به خصوص سوال هایی که مربوط به آزمایشات قبل از عمل اسلیو می باشد، اما نمی توان از تاثیرات مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده هم غافل شد، زیرا اهمیت فراوانی دارد.

به این موضوع اشاره کردیم که فرد بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید مدت سه تا پنج روز را استراحت مطلق داشته باشد، البته توجه داشته باشید که مدت با توجه به شرایط شخص می تواند تغییر کند.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

در مطالب بالا به این موضوع هم اشاره کردیم که فرد بعد از مدت زمان یک هفته می توان فعالیت روزانه خود را از سر بگیرد.

در رابطه با تغذیه قبل و بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده هم اطلاعات کاملی را به تفکیک ماه ها بیان کردیم و البته به این موضوع بسیار مهم اشاره کردیم که اطلاعات دقیق در رابطه با این موضوع را باید از پزشک معالج خود بخواهید.

امیدوارم از مطالب گفته شده لذت برده باشید.

در پایان صفحه عمل اسلیو معده در گرگان را ببیند.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید