آزمایشات قبل از عمل اسلیو

فهرست مطالب

آزمایشات قبل از عمل اسلیو، موضوع مورد بررسی ما در این مقاله است.

اسلیو گاسترکتومی ، که معمولا به عنوان عمل اسلیو شناخته می شود، یک جراحی کاهش وزن محبوب است که زندگی های بی شماری را متحول کرده است.

با این حال، مانند هر روش پزشکی بزرگ، نیاز به آماده سازی کامل دارد. یکی از مهم ترین مراحل در این آماده سازی انجام یک سری آزمایشات برای اطمینان از ایمنی بیمار و موفقیت جراحی است. در این مقاله، ما عمیقاً به آزمایش‌های مختلفی می‌پردازیم که قبل از عمل آستین ضروری هستند.

اگر ساکن مشهد هستید صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد را مطالعه کنید.

ارزیابی قبل از عمل: مرحله اول

قبل از هر عمل جراحی، ارزیابی جامع قبل از عمل حیاتی است. هدف این ارزیابی ارزیابی سلامت کلی بیمار، شناسایی خطرات احتمالی و تعیین مناسب بودن بیمار برای جراحی است.

 1. بررسی تاریخچه پزشکی: این شامل یک بحث مفصل در مورد شرایط پزشکی گذشته و حال بیمار، جراحی ها، آلرژی ها و داروها است.
 2. معاینه فیزیکی : یک معاینه فیزیکی کامل برای ارزیابی وضعیت سلامت فعلی بیمار انجام می شود.

تست های آزمایشگاهی: بنیاد ارزیابی قبل از عمل

چندین آزمایش آزمایشگاهی برای بدست آوردن تصویر واضحی از سلامت بیمار انجام می شود. این تست ها عبارتند از:

 1. شمارش کامل خون (CBC): این آزمایش تعداد گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت ها را اندازه گیری می کند. این به تشخیص شرایطی مانند کم خونی، عفونت و بسیاری از اختلالات دیگر کمک می کند.
 2. شیمی خون : اجزای مختلف خون مانند گلوکز، کلسیم و الکترولیت ها را ارزیابی می کند و اطمینان حاصل می کند که سلامت متابولیک بیمار در حال بررسی است.
 3. آزمایش‌های عملکرد کبد و کلیه: این آزمایش‌ها میزان عملکرد کبد و کلیه‌ها را ارزیابی می‌کنند، که برای پردازش این اندام‌ها و حذف داروهای مورد استفاده در حین جراحی بسیار مهم است.

ارزیابی قلبی عروقی: تضمین سلامت قلب

با توجه به ماهیت جراحی، اطمینان از اینکه قلب بیمار در وضعیت مطلوبی قرار دارد، ضروری است. این شامل:

 1. الکتروکاردیوگرام (ECG) : این آزمایش فعالیت الکتریکی قلب را ثبت می‌کند و می‌تواند تشخیص دهد که آیا قلب تحت فشار است یا ریتم‌های نامنظم وجود دارد.
 2. اکوکاردیوگرافی : این یک سونوگرافی از قلب است که تصاویر دقیقی از ساختار و عملکرد قلب ارائه می دهد.

تست های ریوی: تنفس آسان

اطمینان از عملکرد خوب ریه ها قبل از هر عمل جراحی مهمی بسیار مهم است. تست ها شامل:

 1. اشعه ایکس قفسه سینه : تصاویری از ریه ها، قلب و سایر نواحی قفسه سینه ارائه می دهد.
 2. تست‌های عملکرد ریوی : این آزمایش‌ها میزان عملکرد ریه‌ها را اندازه‌گیری می‌کنند، از جمله اینکه فرد چقدر می‌تواند نفس بکشد و چگونه ریه‌ها به طور موثر اکسیژن را به بدن می‌رسانند.

ارزیابی دستگاه گوارش

با توجه به اینکه عمل اسلیو مستقیماً معده را درگیر می کند، ارزیابی کامل سیستم گوارش ضروری است.

 1. آندوسکوپی فوقانی : این روش به پزشک اجازه می دهد تا داخل دستگاه گوارش فوقانی را مشاهده کند و هر گونه مشکل بالقوه را شناسایی کند.
 2. آزمایش هلیکوباکتر پیلوری : تشخیص و درمان عفونت هلیکوباکتر پیلوری قبل از جراحی برای جلوگیری از عوارض ضروری است.

ارزیابی تغذیه و روانشناسی

 1. بررسی رژیم غذایی : یک متخصص تغذیه ثبت شده عادات غذایی بیمار را بررسی می کند و راهنمایی هایی در مورد تغذیه قبل و بعد از عمل ارائه می دهد.
 2. ارزیابی روانشناختی : سلامت روانی به اندازه سلامت جسمانی حیاتی است. ارزیابی روانشناختی اطمینان می‌دهد که بیمار از نظر ذهنی برای جراحی و تغییرات سبک زندگی پس از آن آماده است.
آزمایشات قبل از عمل اسلیو
آزمایشات قبل از عمل اسلیو

 

اینفوگرافیک آزمایشات قبل از عمل اسلیو معده

اینفوگرافیک آزمایشات قبل از عمل اسلیو معده
اینفوگرافیک آزمایشات قبل از عمل اسلیو معده

اینفوگرافیک لیست تست های قبل از عمل اسلیو معده

اینفوگرافیک لیست تست های قبل از عمل اسلیو معده
اینفوگرافیک لیست تست های قبل از عمل اسلیو معده

 

 

 

قبل از انجام عمل اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه شود؟

در مطالب بالا به این موضوع مهم اشاره کردیم که عمل اسلیو معده چگونه انجام می شود و گفتیم که شکل نهایی معده بعد از انجام عمل جراحی شبیه به موز یا هلال ماه است که سبب مزیت های فراوانی برای این عمل شده است.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قبل از انجام عمل جراحی باید به چه نکاتی توجه داشته باشید تا بعد از انجام عمل بهترین نتیجه ممکن برای شما رقم بخورد.

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید به آن توجه داشته باشید این است که رژیم غذایی خاصی را رعایت کنید. البته این رژیم غذایی را پزشک معالج به شما می دهد، اما در ادامه سعی داریم نکات مهمی را که در این رژیم غذایی باید رعایت کنید را بررسی کنیم.

قبل از انجام عمل اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه شود؟
قبل از انجام عمل اسلیو معده به چه نکاتی باید توجه شود؟

یکی از مهم ترین شرایطی که برای انجام عمل اسلیو معده وجود دارد این است که شخص نباید هیچ گونه اعتیادی به مواد مخدر، دخانیات و مشروبات الکلی داشته باشد و در غیر این صورت اجازه انجام عمل اسلیو معده به او داده نمی شود.

پس توصیه می کنیم اگر به مواد مخدر اعتیاد دارید، سه ماه قبل از تاریخ انجام عمل جراحی برای ترک اعتیاد خود اقدام کنید، زیرا از یک هفته قبل از عمل جرای اسلیو معده نباید هیچ مواد مخدر، دخانیات یا مشروبات الکلی مصرف شود. در غیر این صورت تاریخ انجام عمل جراحی به تعویق می افتد.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

توجه داشته باشید

آزمایش های قبل از عمل جراحی را فراموش نکنید و در تاریخ مقرر برای انجام آن ها اقدام کنید.

برای انجام هر یک از این آزمایش ها هدفی وجود دارد که نمی توان از آن غافل شد. در ادامه این موضوع را به طور ویژه و خاص بررسی خواهیم کرد، زیرا اهمیت فراوانی دارد.

در جلسات قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده اگر دارویی خاص را مصرف می کنید، پزشک متخصص خود را در جریان این موضوع قرار دهید، زیرا ممکن است داروی شما تاثیر منفی در روند عمل جراحی داشته باشد، در این صورت داروی دیگری باید جایگزین آن شود.

لازم به ذکر است که مصرف داروهای انعقادی مانند آسپرین یک هفته قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده ممنوع می باشد.

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

البته قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده نکات دیگری هم باید رعایت شود که می توانید لیست کامل آن را از پزشک معالج خود بخواهید، زیرا با توجه به شرایط هر کسی متفاوت خواهد بود، اما در این قسمت سعی بر این داشتیم که مهم ترین این موارد را بیان کنیم.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید انجام آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده و رعایت تمام نکاتی که بیان می شود به این دلیل است که بعد از عمل آرامش بیشتری داشته باشید، در رابطه با این موضوع در ادامه توضیحات مفصلی را بیان خواهیم کرد.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

آیا می دانید رعایت نکات و مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه هدفی انجام می شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید چه نکاتی را در نظر بگیرید و چه مراقبت هایی را انجام دهید

اما گفتیم که در ادامه در رابطه با اهمیت این مراقبت ها و هدف از انجام آن ها بیشتر توضیح خواهیم داد. در ابتدا برای هدف از انجام این مراقبت ها باید بگوییم که سبب می شوند درد و عوارض بعد از انجام عمل جراحی به شدت کاهش پیدا کند.

در رابطه با عوارض و درد بعد از عمل جراحی اسلیو هم باید به این نکته اساسی اشاره کنیم که عمل اسلیو معده عملی است که مانند دیگر روش های جراحی با روش تهاجمی انجام می شود، پس کاملا طبیعی است اگر یک سری درد بعد از عمل وجود داشته باشد

آیا می دانید رعایت نکات و مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه هدفی انجام می شود؟
آیا می دانید رعایت نکات و مراقبت های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه هدفی انجام می شود؟

اما نکته مثبت این است که با رعایت مراقبت های قبل از انجام عمل می توان این عوارض را به مقدار بسیار زیادی کاهش داد و نزدیک به صفر کرد و البته درد هم با مسکنی ساده از بین می رود و برای فرد دردسر ساز نخواهد بود.

به شما این اطمینان را می دهیم که اگر پزشک معالج خود را به خوبی انتخاب کرده باشید و تخصص، مهارت و تجربه کافی را از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب پزشک بدانید، این پزشک متخصص سبب می شود که هیچ عوارضی در انتظار شما نباشد، زیرا قبل از انجام عمل جراحی شما را با مراقبت های قبل از عمل به خوبی آشنا می کند.

در حین انجام عمل بهترین کارهای ممکن را انجام می دهد و سپس بعد از انجام عمل جراحی با مراقبت های بعد از عمل شما را آشنا می کند.

توجه داشته باشید که دردهای بعد از انجام عمل جراحی با چند راه کار ساده قبل از انجام عمل به خوبی قابل جلوگیری هستند، همچنین انجام آزمایش های قبل از عمل جراحی به پزشک معالج شما کمک شایانی می کند که در انتظار بهترین نتیجه ممکن باشید.

 

با آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آزمایش هایی انجام شود. در مطالب بالا گفتیم که این آزمایش ها تعداد بالایی دارند و گفتیم که چرا باید این آزمایش ها را انجام داد، حال در این قسمت قصد داریم اطلاعات دیگری در رابطه با این آزمایش ها ارائه دهیم.

با آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟
با آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

هر کسی باید قبل از انجام عمل اسلیو معده این آزمایش ها را انجام دهد؛ آزمایش کامل خون، آزمایش قند خون و دیابت، آزمایشی که کارکرد کلیه ها را بررسی می کند، آزمایشی برای بررسی کارکرد کبد، آزمایشی برای بررسی تیروئید، آزمایشی مربوط به میزان کلسترول و چربی، آزمایش میزان انعقاد خون، آزمایش ادرار و آزمایشی که میزان ویتامین ها و آهن را در بدن اندازه گیری می کند.

مقاله معنی blood sugar در آزمایش خون و 2hpp در آزمایش خون چیست؟ را بخوانید.

البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که انجام تمامی آزمایش های فوق ضروری است و نمی توان هیچ یک از آن ها را از برنامه حذف کرد.

نکته دیگری که نیاز به توجه خاص دارد این است که آزمایش ها را در زمانی انجام دهید که پزشک معالج از شما خواسته است. به عنوان مثال اگر تاریخ انجام آزمایش خون یک هفته قبل از انجام عمل جراحی است، آن را به زمانی زودتر یا دیر تر موکول نکنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هدف از انجام هر یک از  این آزمایش ها با دیگری متفاوت خواهد بود. البته در رابطه با هدف از انجام هر یک از آزمایش ها در ادامه مطالب مهم و کاملی را به طور جداگانه بیان خواهیم کرد تا اگر قصد انجام عمل جراحی اسلیو معده را دارید در این زمینه اطلاعات مفیدی را به دست آورید.

 

آیا می دانید آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه منظوری انجام می شوند؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که چه ازمایش هایی قبل از انجام عمل اسلیو معده از شخص گرفته می شود، حال در این قسمت قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که این آزمایش ها با چه هدفی انجام می شوند. البته توجه داشته باشید که هدف هر یک از آزمایش ها با دیگری متفاوت خواهد بود، اما کلیات آن را بررسی خواهیم کرد.

آیا می دانید آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه منظوری انجام می شوند؟
آیا می دانید آزمایش های قبل از عمل جراحی اسلیو معده به چه منظوری انجام می شوند؟

آزمایش های قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به این منظور انجام می شوند که اطلاعات دقیقی در رابطه با بدن شخص در اختیار پزشک معالج قرار بگیرد.

توجه داشته باشید که این اطلاعات در روند عمل جراحی می تواند تاثیرات بسیاری داشته باشد. در این خصوص باید به این موضوع مهم اشاره کنیم هر یک از آزمایش های انجام شده اطلاعات خاصی را به پزشک منتقل می کند که در رابطه با هر یک از آن ها در ادامه به طور مجزا مطالبی را بیان خواهیم کرد.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر آزمایش باید در زمان بندی خاص خود انجام شود. به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید زمان انجام آزمایش را تغییر دهید

مگر آن که تاریخ انجام عمل جراحی اسلیو معده شما تغییر کرده باشد فقط در این صورت مجاز خواهیم بود که تاریخ انجام آزمایش های خود را تغییر دهید.

در ادامه مطالب قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که هدف از انجام هر یک از ازمایش هایی که قبل از انجام عمل اسلیو معده انجام می گیرد، چه چیزی است.

به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را هرگز از دست ندهید، زیرا اطلاعات فراوانی دارد که می تواند کمک زیادی به شخص متقاضی انجام عمل جراحی اسلیو معده کند.

 

آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آزمایش خون داد؟

آزمایش خون یکی از مهم ترین آزمایش هایی است که قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده انجام می شود. در ادامه هدف از انجام این آزمایش را به طور کامل بررسی خواهیم کرد، اما توجه داشته باشید که آزمایش خون به منظور های متعددی انجام می گیرد و همین اهمیت آن را بسیار بالا برده است که باید به آن توجه ویژه و خاصی شود.

آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آزمایش خون داد؟
آیا می دانید چرا قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده باید آزمایش خون داد؟

یکی از مهم ترین اهداف آزمایش خون قبل از انجام عمل اسلیو معده این است که پزشک معالج بداند آیا فرد کم خون است یا خیر. کم خونی مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. اگر کسی کم خونی داشته باشد، باید بعد از انجام عمل جراحی تدابیر مهمی در نظر گرفته شود که فرد دچار مشکلی نشود.

یکی دیگر از اهداف آزمایش خون این است که بدانند شخص متقاضی انجام عمل جراحی اسلیو معده باردار نباشد.

بارداری یکی از عواملی است که سبب می شود انجام عمل جراحی اسلیو معده یا به تعویق بیفتد تا با شرایط بسیار خاصی انجام شود. البته در بسیاری از موارد بارداری سبب تعویق عمل جراحی اسلیو معده می شود.

همانطور که از مطالب بالا می توان به این نتیجه رسید آزمایش خون قبل از عمل جراحی اسلیو معده اهمیت بالایی دارد، زیرا در صورت بارداری عمل جراحی باید به تعویق افتد یا در صورتی که شخص کم خونی داشته باشد

باید این موضوع بعد از عمل جراحی اسلیو معده در نظر گرفته شود تا مشکلی برای بیمار به وجود نیاید، البته توجه داشته باشید که آزمایش خون اهداف دیگری هم به دنبال دارد که در ادامه آن را به طور کامل شرح خواهیم داد، پس ادامه مطالب را از دست ندهید.

با هدف آزمایش دیابت قبل از عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

یکی از مهم ترین آزمایش هایی که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید انجام شود، آزمایشی است که دیابت را در افراد مختلف تشخیص می دهد. البته لازم به ذکر است

اگر قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده از دیابت خود اطمینان دارید، باز هم این آزمایش را انجام دهید تا پزشک معالج به خوبی از میزان این بیماری اطمینان حاصل کند تا در جریان انجام عمل جراحی و همچنین بعد از آن مشکلی برای شما به وجود نیاید.

انجام آزمایش های مربوط به تست دیابت به این دلیل اهمیت دارد که بی هوش کردن افراد دیابتی بسیار خطرناک است، یعنی این احتمال وجود دارد که افراد دارای بیماری دیابت بعد از بی هوش کردن دیگر به هوش نیایند، به همین دلیل هرگز از تست دیابت غافل نشوید و آن را فراموش نکنید، زیرا عواقب بسیار جدی به دنبال خواهد داشت.

نکته مهمی که اشاره به آن ضروری است، این می باشد که احتمال وجود دیابت در افرادی که از اضافه وزن و چاقی مزمن رنج می برند، بسیار بالا است و می توان گفت که دیابت یکی از شایع ترین بیماری های ناشی از چاقی به حساب می آید. این دلیل اهمیت انجام آزمایش دیابت قبل از عمل اسلیو معده را بیشتر نمایان می کند.

نگران مثبت بودن تست خود نباشید

نکته دیگری که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که نگران مثبت بودن تست دیابت خود نباشید. اگر چه همانطور که در مطالب بالا هم به آن اشاره کردیم بی هوش کردن بیماران دیابتی بسیار خطرناک است

اما این موضوع سبب نمی شود که این افراد نتوانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند، بلکه پزشک های متخصص از روش های دیگری برای انجام عمل اجرای اسلیو معده استفاده می کنند که البته این روش ها جدیدتر هستند و احتمال درد بعد از عمل را به شدت کاهش می دهند.

متاسفانه به علت کمبود وقت نمی توانید مطلب در رابطه با روش های انجام عمل جراحی اسلیو معده بیان کنیم، اما ادامه مطالب را از دست ندهید.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

چرا باید قبل از عمل اسلیو معده آزمایشی در رابطه با کارکرد کلیه داد؟

یکی از آزمایش های مهمی که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید انجام شود، آزمایشی است که عملکرد کلیه های شخص متقاضی عمل را بررسی می کند.

از مهم ترین اهداف این آزمایش می توان به این موضوع اشاره کرد که رژیم غذایی شخص متناسب با آن طراحی خواهد شد، در ادامه توضیحات کاملی را بیان خواهیم کرد.

چرا باید قبل از عمل اسلیو معده آزمایشی در رابطه با کارکرد کلیه داد؟
چرا باید قبل از عمل اسلیو معده آزمایشی در رابطه با کارکرد کلیه داد؟

بیماران کلیوی یکی از حساس ترین بیماران شناخته می شوند که باید در انتخاب غذاها و همچنین داروهایی که برای آن ها تجویز می شود نهایت دقت را به خرج برد، تصور کنید شخصی عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده است و دچار بیماری های کلیوی هم می باید، اما پزشک معالج او در جریان این بیماری قرار ندارد.

در این حالت پزشک دارو یا غذایی خاص را برای بیمار تجویز می کند و بیمار مصرف می کند، بدون این که بداند این دارو یا غذا برای کلیه او خطر آفرین است.

در این حال شخص درد فراوانی را تحمل خواهد کرد، این در حالی است که با یک آزمایش ساده قبل از انجام عمل اسلیو می توان از این مشکل جلوگیری کرد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر سابقه بیماری کلیوی هم دارید و از آن مطمئن هستید، باز هم این آزمایش را باید انجام دهید تا پزشک معالج شما در بطور دقیق در جریان میزان بیماری قرار بگیرد و با توجه به آن رژیم غذایی و برنامه دارویی شما را بنویسد، پس در هیچ شرایطی از این عمل جراحی نباید غافل شوید.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

قبل از انجام عمل اسلیو معده آزمایش انعقادی به چه منظوری انجام می گیرد؟

بیماری هایی که به انعقاد خون مربوط می شوند یکی از بیماری هایی هستند که برای انجام عمل جراحی اسلیو معده دردسر ساز می باشند. البته لازم به ذکر است که این بیماری ها نه تنها برای عمل جراحی اسلیو معده، بلکه برای هر عمل جراحی دیگری هم می توانند دردسر و مشکل به وجود آورد.

قبل از انجام عمل اسلیو معده آزمایش انعقادی به چه منظوری انجام می گیرد؟
قبل از انجام عمل اسلیو معده آزمایش انعقادی به چه منظوری انجام می گیرد؟

شخصی که بیماری های انعقاد خون دچار است، این مشکل را دارد که بدن او به طور طبیعی نمی توان زخمی را خوب کند، یعنی ممکن است زخم های به وجود آمده به دلیل جای بخیه بعد از عمل جراحی در این افراد خوب نشود، البته این در حالتی است که بیماری آن ها تشخیص داده نشود و تدابیری برای آن در نظر نگیرند.

انعقاد خون و مشکل های وابسته به آن از طریق آزمایش خون شناسایی می شوند، پس در این جا باز هم می توان به اهمیت انجام آزمایش خون قبل از عمل اسلیو معده پی برد. در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که انجام آزمایش خون قبل از عمل اسلیو معده هدف های دیگری هم دارد که انعقاد خون هم یکی دیگر از اهداف آزمایش خون به حساب می آید.

اگر شخصی با بیماری های انعقاد خون دست به گریبان باشد، باید داروی بی هوشی خاص و همچنین داروهایی دیگری برای او تجویز کنند تا در طول انجام عمل جراحی اسلیو معده و بعد از آن دچار مشکل جدی نشود و بتواند عمل خود را به خوبی پشت سر بگذارد. پس نباید به هیچ عنوان آن را نادیده گرفت.

آیا می دانید چرا شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده باشید قبل از عمل آزمایش ادرار دهد؟

در این قسمت قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که آزمایش ادرار قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به چه منظوری انجام می شود. آزمایش ادرار موضوعی است کاملا مهم و حیاتی به عوامل متعددی به آن بستگی دارند، در ادامه سعی بر این داریم که این موارد و عوامل را به طور کامل شرح دهیم تا با آن بیشتر و بهتر آشنا شوید.

آیا می دانید چرا شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده باشید قبل از عمل آزمایش ادرار دهد؟
آیا می دانید چرا شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده باشید قبل از عمل آزمایش ادرار دهد؟

در مطالب بالا به این موضوع بسیار مهم اشاره کردیم که یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تست هایی که از شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده گرفته می شود، تستی مربوط به دیابت است.

در این جا باید به این موضوع اشاره کنیم که یکی از راه های تشخیص دیابت آزمایش ادرار می باشد. در مطالب بالا به اهمیت انجام تست دیابت قبل از عمل جراحی اسلیو معده اشاره کرده ایم و گفتیم که بی توجهی به این موضوع چه پیامدهایی را به دنبال خواهد داشت.

شما در حال مطالعه مقاله آزمایشات قبل از عمل اسلیو هستید

توجه داشته باشید که آزمایش ادرار فقط به دلیل تشخیص دیابت شخص نیست، بلکه اهداف دیگری هم به دنبال خواهد داشت.

یکی از راه های تشخیص بیماری های کلیوی هم آزمایش ادرار است، پس می توان نتیجه گرفت که آزمایش ادرار و انجام آن تا چه اندازه مهم و در نتیجه عمل اسلیو معده تاثیر گذار خواهد بود.

در رابطه با اهمیت تشخیص بیماری های کلیوی و بیماری دیابت در مطالب بالا به طور کامل توضیحاتی را ارائه داده ایم، در این جا باید به این موضوع مهم اشاره داشته باشیم که انجام ازمایش ادرار قبل از عمل جراحی اسلیو معده اهداف دیگری هم دارد که در ادامه آن را به طور کامل شرح خواهیم داد.

یکی از مهم ترین اهداف انجام آزمایش ادرار قبل از آن که عمل اسلیو معده انجام شود این است که اگر بدن شخص عفونتی دارد، قبل از انجام عمل جراحی آن را درمان کنند. لازم به ذکر است که وجود عفونت در بدن شخص متقاضی عمل جراحی اسلیو معده سبب می شود که عمل جراحی به تعویق افتد، زیرا عفونت یکی از خطرناک ترین اتفاق هایی است که برای شخصی که عمل جراحی انجام داده است، رخ خواهد داد.

 

در مطالب بالا به این موضوع هم اشاره کردیم که فرد بعد از مدت زمان یک هفته می توان فعالیت روزانه خود را از سر بگیرد.

در رابطه با تغذیه قبل و بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده هم اطلاعات کاملی را به تفکیک ماه ها بیان کردیم و البته به این موضوع بسیار مهم اشاره کردیم که اطلاعات دقیق در رابطه با این موضوع را باید از پزشک معالج خود بخواهید.

امیدوارم از مطالب گفته شده لذت برده باشید.

در پایان صفحه عمل اسلیو معده در گرگان را ببیند.

نتیجه

انجام عمل اسلیو یک تصمیم مهم است که می تواند منجر به نتایج متحول کننده شود. با این حال، کلید موفقیت آن در آماده سازی کامل نهفته است. تست های ذکر شده در بالا فقط تشریفات رویه ای نیستند، بلکه مراحل ضروری برای اطمینان از ایمنی و اثربخشی جراحی هستند. با درک و تکمیل این آزمایش ها، بیماران و متخصصان پزشکی به طور یکسان می توانند بهترین نتایج ممکن را تضمین کنند.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید